مطالب مرتبط:
کدام پزشکان جراحی گوش الاغی و چشم گربه ای انجام می دهند؟
ماجرای جراحی گوش الاغی و چشم گربه ای!
حبس و شلاق برای چشم گربه ای و گوش الاغی ها
عمل گوش الاغی بعد از چشم گربه ای
جراحی به اصطلاح زیبایی گوش الاغی و چشم گربه ای! +فیلم
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 23 آبان 1397 ساعت 10:522018-11-14اقتصادي

گوش الاغی، چشم گربه ای، لب شتری و دماغ خوکی!


اگر به خاطر داشتن اماکن تاریخی و باستانی انتظارمان از میراث فرهنگی در جذب توریست برآورده نشده در مقابل صنعت زیبایی ایران توانسته بیش از حد انتظارمان ظاهر شده است.

- حامد باطنی نایب رییس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می گوید: سطح عمل های پلاستیک و زیبایی در ایران همسطح کشورهای مطرح دنیا است و استقبال بیماران خارجی برای انجام این نوع عمل ها در ایران بسیار زیاد است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازتهران 24" ، بدریخت پنداری، خودزشت پنداری و یا مودبانه ترش جستجوی زیبایی سن، جنس، شغل و طبقه اجتماعی نمی شناسد.

برعکس قدیم ها خیلی هم لاکچری به نظر نمی رسد.

جراحی زیبایی هزینه بالایی دارد، اما خیلی ها حاضرند از نان شب شان بزنند، اما زیبا به نظر برسند.

انگار اوضاع اقتصادی هرچقدر کساد باشد، آن ها کار و بارشان به راه است.

هم جامعه پزشکی و هم رسانه ها نسبت به عوارض بعد از عمل های زیبایی یا مراجعه به افرادغیر حرفه ای هشدار می دهند، اما آمار انجام عمل های زیبایی نشان می دهد کمتر کسی است که این موضوع را نادیده می گیرد.

دماغ همچنان پرچم دار جراحی های زیبایی ایران یکی از مراکز جراحی زیبایی است.

طبق آمار جهانی سال 2017 هم ایران رتبه بیستم در زمینه جراحی پلاستیک را کسب کرده است.

سال گذشته سیدابوالحسن امامی، رییس انجمن جراحان پلاستیک اعلام کرد که تنها در تهران روزانه حدود 300 عمل جراحی بینی و به عبارت دیگر ماهانه به طور متوسط 20 هزار عمل جراحی بینی انجام می شود.

عبدالجلیل کلانترهرمزی، عضو هیات مدیره انجمن جراحان پلاستیک گفت: ایران بیشترین عمل های جراحی زیبایی دنیا را دارد.

البته او این را نیز اضافه کرده که بعضی عمل ها ثبت نمی شود.

در گذشته جراحی بینی یک عمل لاکچری به حساب می آمد.

حالا جراحی های زیبایی دیگری مد شده، اما جراحی بینی کماکان جلودار دیگر جراحی های زیبایی است.

طبق آمار انجمن تحقیقات راینولوژی ایران، سالانه بیش از 80 هزار مورد فقط جراحی زیبایی بینی در کشور انجام می شود.

البته عمل بینی شایع ترین جراحی زیبایی در بقیه دنیا هم هست.

عمل های زیبایی که این روز ها انجام می شود عبارتند از: پروتز باسن، پروتز سینه، پروتز گونه و چانه، پروتز لب، تزریق بوتاکس و ژل، تزریق چربی باسن، تزریق چربی در سینه، تزریق ژل و فیلر، جراحی بینی، جراحی بینی ثانویه، جراحی پلک، جراحی چانه، جراحی شکم، جراحی فک، جراحی گوش، جراحی لیفت ران، ژنیکوماستی، کوچک کردن سینه – ماموپلاست، لیپوساکشن، لیپوماتیک، لیفت ابرو و پیشانی، لیفت گردن و جراحی زیبایی واژن.

آمار بالایی جراحی های زیبایی غیرضروری در بین این جراحی ها بعد از بینی، جراحی های فک و صورت، تزریق ها، جراحی های لیفت و لیپوساکشن اصلی ترین جراحی های زیبایی ایران هستند.

کلانتر هرمزی هیات مدیره انجمن جراحان پلاستیک ایران می گوید: بیش از 50 درصد از جراحی های زیبایی که روی تخت عمل می رود یا تحت تزریق و عمل های سرپایی قرار می گیرد، غیرضروری است و حتی 10 تا 20 درصد از موارد هم نه تنها غیرضروری بلکه مضر است.

مجید ابهری استاد دانشگاه و متخصص علوم رفتاری نیز می گوید "بنا بر تحقیقات 65 درصد جراحی های زیبایی غیرضروری است.

از نگاه رفتاری توهم "خودزشت پنداری" و نقش دوستان در یادآوری نیاز جراحی عوامل اصلی مراجعه برای جراحی زیبایی است و امروز در کشور ما جراحی بینی یک امتیاز اجتماعی محسوب می شود که در میان زنان و مردان تقریبا به اندازه مساوی رسیده بطوریکه حتی کسانی که قادر به انجام اینگونه جراحی ها نیستند با چسباندن چسب های مخصوص تظاهر به آن می کنند.

" جذب توریست با عمل زیبایی! اگر به خاطر داشتن اماکن تاریخی و باستانی انتظارمان از میراث فرهنگی در جذب توریست برآورده نشده در مقابل صنعت زیبایی ایران توانسته بیش از حد انتظارمان ظاهر شده است.

حامد باطنی نایب رییس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می گوید: سطح عمل های پلاستیک و زیبایی در ایران همسطح کشور های مطرح دنیا است و استقبال بیماران خارجی برای انجام این نوع عمل ها در ایران بسیار زیاد است.

فقط از کشور های همسایه نیست که پذیرای خودزشت پندار ها هستیم.

اگر خاطرتان باشد دو سال پیش سفر کندی چارمز بازیگر فیلم های مستهجن آمریکایی به ایران با واکنش هایی رو به رو شده بود.

او برای جراحی بینی به تهران آمده بود.

وی تصریح کرد: البته استقبال بیماران خارجی برای انجام این نوع عمل ها در ایران فقط به خاطر قیمت نیست، زیرا در برخی مناطق شرق آسیا کمتر از ایران بابت این نوع عمل ها هزینه دریافت می شود، ولی کیفیت انجام بعضی جراحی های پلاستیک و زیبایی در این کشور ها پایین تر از ایران است.

علی بیژنی رییس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می گوید: در ایران 360 نفر دارای مدرک فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی هستند.

البته برخی همکاران پزشک مانند گوش، حلق و بینی و فک و صورت نیز می توانند کار های جراحی پلاستیک و زیبایی انجام دهند، اما راینوپلاستی جزو برنامه آموزشی این رشته ها نیست.

جستجوی زیبایی سن و جنس نمی شناسد گفته می شود زنان تن به عمل جراحی زیبایی می دهند.

آماری که در این رابطه بیان شده مردان به زنان در گذشته یک به 10 بوده و الان هم تقریبا همان است و تفاوت معناداری پیدا نکرده است.

اپیدمی جراحی زیبایی به افراد نوجوانان هم رسیده است.

علی بیژنی رییس انجمن جراحی پلاستیک و زیبایی می گوید متأسفانه این روز ها برخی از نوجوانان برای کسب اعتماد به نفس بیشتر و قرار گرفتن در معرض توجه همسالان درخواست انجام عمل جراحی بینی را دارند.

در سنین رشد یعنی سنین زیر 17 یا 18 سال، ساختمان اسکلتی و غضروفی بینی فرد کاملاً رشد نکرده از این رو انجام عمل جراحی زیبایی نه تنها خواسته بیمار را تأمین نمی کند بلکه او را در برابر عوارض غیرقابل جبرانی مانند مشکلات تنفسی قرار می دهد.

این آمار ها در حالی است که روایت های زیادی برای هشدار به متقاضیان جراحی داده می شود.

افرادی در اثر انجام عمل زیبایی زندگی خود را از دست داده اند که پریسا خدری، قهرمان ژیمناستیک مشهورترین آنهاست.

مرحوم خدری در حین انجام عمل جراحی زیبایی بینی در یک مرکز جراحی به کما رفت و پس از حدود دو، ماه درگذشت.

طبق گفته پزشکان و خانواده او، این قهرمان ژیمناستیک هیچ گونه سابقه بیماری ای نداشت.

روزنامه صبح نو نیز می نویسد: در سال های اخیر، سن کسانی که خود را به تیغ جراحی می سپارند، به 15 سال رسیده است.

پای سیاستمداران هم به اپیدمی جستجوی زیبایی باز شد در اپیدمی جستجوی زیبایی سیاستمداران هم عقب نمانده اند.

یکی از مهمترین شایعات در مورد رییس دولت های نهم و دهم مسئله جراحی پلاستیک استفاده از بوتاکس است.

این موضوع اواخر سال 92 شایع شده بود، اما مهدی خورشیدی، داماد او که پزشک هم هست، این ماجرا را تکذیب کرده و گفته بود: تا جایی که من می دانم در سفر های استانی و زیر آفتاب پوست ایشان خیلی اذیت شده بود که یک سری کرم هایی برای ایشان تجویز شد و خیلی بهتر شدند.

، اما ابوالحسن فقیه، یکی از نزدیکان به احمدی نژاد که در دوره اول دولت او، رییس سازمان بهزیستی بود و در دوره دوم، رییس سازمان هلال احمر، در گفتگو با تماشاگران امروز تأیید کرده بود که در روز های ابتدایی دولت دوم احمدی نژاد، او تغییراتی را در صورتش داده بود: نمی دانم چه کسی به او پیشنهاد داد، ولی او در صورتش تغییراتی داد.

من از جزییات کاری که کرد، خبر ندارم.

سحر تبار یکی از نماد های ایپیدمی تغییر در بدن است.

درباره این دختر 20 ساله گفته می شد به خاطر علاقه اش به آنجلینا جولی، ستاره هالیوود 50 جراحی پلاستیک بر روی خود انجام داده و ماه ها رژیم غذایی گرفته که به وزن 40 کیلوگرم برسد.

تصاویر نهایی که از او در صفحه اینستاگرامش منتشر می شد او را به شخصیت کارتون عروس مرده شبیه کرده بود.

اما او همه این ها را تکذیب کرده و گفته چهره اش را با آرایش فتوشاپ تغییر می دهد.

او البته گفته جراحی بینی و لیپوساکشن داشته است.

گوش الاغی بعد از لب شتری رسید احتمالا در روز های اخیر واژه های گوش الاغی و چشم گربه ای را هم شنیده اید.

این واژه ها توصیف هایی برای مدل های جراحی گوش و بینی هستند که بعد از لب شتری و دماغ خوکی به بازار آمده اند.

این مدل ها با واکنش های کاربران شبکه های مجازی نیز رو به رو بوده اند.

در واکنش به این مدل ها محمود عباسی رییس انجمن علمی حقوق پزشکی ایران گفت: جراحی های نوظهور زیبایی مثل تغییر رنگ چشم و شکل گوش جزو عمل های جراحی مشروع تلقی نمی شود و براساس قانون مجازات اسلامی غیرقانونی و قابل تعقیب کیفری است.

رییس انجمن علمی حقوق پزشکی ایران به ایرنا گفت: پذیرش مخاطرات، عوارض مهلک، مخاطره آفرین و نتایج غیرعقلانی جراحی های نوظهور زیبایی، موازنه ضرورت را به طورکلی برهم زده است، به گونه ای که با ابزار فقهی، حقوقی و اخلاقی کمتر می توان وجهه مشروعیت برای این گونه اعمال قائل شد.

وی ادامه داد: قراردادن عنبیه مصنوعی و کاشت نگین در چشم، تغییر دائم رنگ چشم و عمل های عجیب و غریب از جمله چشم گربه ای، گوش الاغی و امثال این ها فاقد مشروعیت قانونی است و در این گونه اعمال پزشکی اصل بر مسوولیت جراح است و رضایت و برائت قبل از عمل، هیچ تأثیری در سقوط مسئولیت پزشکی ندارد.

عباسی گفت: مسئولیت مبتنی بر تقصیر در نظام حقوقی ما در چارچوب اعمال جراحی مشروع و متعارف پذیرفته است و در این گونه اعمال، مسئولیت پزشک مبتنی بر نتیجه است.

یعنی اصل بر مسوولیت پزشک است هرچند که لازم است قانون گذار صراحتاً این گونه اعمال جراحی را ممنوع اعلام کند و ضمانت اجرای شدیدتری برای آن در نظر بگیرد.

وی گفت: قانون گذار در سال 1374 برای عمل های جراحی غیرقانونی، مجازات حبس از 6 ماه تا سه سال و جزای نقدی در نظر گرفته بود، اما متأسفانه در سال 1379 مجازات حبس حذف شد؛ البته در بخش تعزیرات قانون مجازات اسلامی که اخیراً در معاونت حقوقی قوه قضاییه تهیه شده، مجازات سنگین از جمله حبس در نظر گرفته شده است.

عمل زیبایی نامتعارف کنید، مجازات می شوید حسن نوروزی سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس هم از تعیین مجازات، تا دو ماه حبس و 74 ضربه شلاق بر اساس ماده 638 قانون مجازات اسلامی هم برای افراد متقاضی انجام عمل های چشم گربه ای و گوش الاغی و هم پزشکان تسهیل کننده این اقدام خبر داد.

حسن نوروزی در گفتگو با خانه ملت، با تأیید صحت خبر منتشرشده از سوی رییس انجمن علمی حقوق پزشکی ایران مبنی بر اینکه جراحی های نوظهور زیبایی مثل تغییر رنگ چشم و شکل گوش، مشروع تلقی نمی شوند و بر اساس قانون مجازات اسلامی غیرقانونی و قابل تعقیب کیفری هستند، گفت: اصولاً تغییرات در پیکره وضعیت نظام خلقتی انسان از نظر مذاهب گوناگون رد شده است؛ کما اینکه اهل سنت و مسیحیت این اقدام را حرام می دانند و معتقدند خلقت خدا را نباید تغییر داد و تقریباً نظر همه ادیان به این می رسد که انجام این نوع عمل ها امری ممنوع است.

این نماینده مجلس کاشت نگین در چشم، تغییر دائم رنگ چشم و یا برخی ها را مصداق عمل نامتعارف، موضوع ماده 638 قانون مجازات اسلامی، اقدامی مجرمانه و باعث تحریف در جامعه عنوان می کند.

در این میان این سوال پیش می آید که عمل نامتعارف چیست؟ عمل جراحی نامتعارف یعنی چه؟ او به این سوال پاسخ نمی دهد، اما سیمین کاظمی، جامعه شناس می گوید: متعارف ها همان جراحی های هستند که تاکنون انجام شده و برای رفع بدشکلی یا برای زیبا تر شدن بدن انجام می شده اند و اگر چه اوایل مقاومت و مخالفت هایی دربرابر آن ها وجود داشت، اما به تدریج با فراگیر شدن و عادی شدن شان از حجم انتقادات کاسته شد.

اما نوع غیر متعارف جراحی هایی هستند که در این دیدگاه هدفشان رفع بدشکلی و اصلاح یا زیباتر شدن نیست، بلکه به منظور متمایز شدن یا همراهی با مد های نامأنوس انجام می شوند، از این رو به عنوان غیر متعارف طبقه بندی شده و مستوجب مجازات شناخته شده اند.

او می گوید: در دیدگاه پزشکی تجاری این که زیبایی به چه منظوری انجام می شود، دلالت های آن، ضرورت های آن و پیامد های آن اهمیت چندانی ندارد.

در پزشکی تجاری، پزشک در هیأت یک کاسب ایفای نقش می کند که کالای زیبایی و به طور کلی کالای سلامت را برای کسب سود به مشتری ارائه می کند.

در اینجا رابطه پزشک با بیمار، دیگر رابطه درمانگر و درمانخواه نیست، بلکه رابطه کاسب-مشتری است.

مشتری گوش الاغی یا چشم گربه ای سفارش بدهد، یا بینی عروسکی و جراحی پستان یا هرچیز دیگر، اگر هزینه اش را پرداخت کند، پزشک آن را انجام می دهد و از نظر او و سازمان پزشکی اتفاق عجیب و غریب یا نامتعارفی نیفتاده است.

منبع : فرارو
کلید واژه ها: جراحی - زیبایی - زیبا - جراحی زیبایی - جراحی های زیبایی - ایران - پلاستیک - بینی - عمل جراحی بینی - پروتز - تزریق - جراحی زیبایی بینی - آمار - جراحی پلاستیک - سینه - میراث فرهنگی - تزریق بوتاکس - جامعه پزشکی - تهران - چربی - کشور - عمل بینی - عضو هیات - بیماران - اجتماعی - باستانی - اقتصادی - تاریخی - فرهنگی - توریست

آخرین اخبار سرویس:
نرخ قطعی آپارتمان در منطقه 1 تهران

استخدام ویزیتور جهت گروه صنعتی عباسپور در گیلان

آپارتمان های متری 4 میلیون تهران کجاست؟

استخدام فروشنده حضوری مبتدی یا حرفه ای در شرکت صداقت پیشه فارس

تامین اعتبار برای 270 هزار شغل جدید در مناطق محروم

صادرات 23 هزار تن قیر و عایق رطوبتی از بورس کالا

نماینده حوزه راه در «شورایعالی شهرسازی و معماری» منصوب شد

استمهال 3ساله تسهیلات کشاورزان خسارت دیده از حوادث غیرمترقبه

تفویض ثبت سفارش واردات به استانها/سهم1درصدی معدن ازGDPشایسته نیست

احمد ابراهیمی دستیار ویژه وزیر صنعت شد

وعده استاندار خوزستان محقق نشد/منطقه آزاد تامین اعتبار نکرد

ایران عضو اتحادیه راه آهن های CIS شد

توافق مهم تجارت آزاد اروپا و ژاپن/ایجاد بزرگترین منطقه آزاد جهان

حذف 45 تا 60 درصد سوخت پایه خودروهای سنگین

جنگ زرگری یاران روحانی برای فرار از تبعات دلار 4200 تومانی

چرا با افزایش تولید، قیمت کالاهای غذایی کاهشی نشد؟

کشور به 4 میلیون واحد مسکونی نیاز دارد

احتکار، عامل بهم ریختگی بازار ها

انتقاد نایب رییس اتاق ایران از بی توجهی به بهبود فضای کسب و کار

اقتصاد اسیر اقدامات وصله پینه ای است

تامین لاستیک مشکل اساسی اتوبوسرانی است

هزینه اضافه خودروسازان روی دوش مردم

تخصیص بیش از 100 میلیون یورو ارز نیمایی برای واردات خودرو

فولاد و میلگردهای غیر استاندارد در ساخت و سازها استفاده می شود

نرخ جدید سود سپرده بانک های خصوصی به 20 درصد کاهش یافت

سهم بخش نظامی از بودجه سالانه کشورهای جهان چقدر است؟

راهکار محققان کشور در افزایش ظرفیت تولید کارخانه های فرآوری مواد معدنی

هتل ها به لیست بایدهای وزارت نیرو اضافه شدند

واکنش نوبخت به پیشنهاد یارانه ای احمدی نژاد/ دولت باید کسری 5هزار و 800میلیارد تومانی دولت قبل را بپردازد

تسویه جوایز تور دوچرخه سواری میلاد دو نور لنگ 7 میلیون تومان!

یارانه آذرماه دوشنبه واریز می شود

تسویه جوایز تور دوچرخه سواری میلاد دو نور لنگ 7 میلیون تومان!

تخت گاز قیمت خودرو؟

واردات سمعک 9 میلیون دلاری شد

قیمت جدید انواع سواری سمند در بازار تهران

مصرف 2 هزار مگاوات برق به واسطه کولرهای گازی غیراستاندارد

سازوکار ایجاد270 هزار شغل جدید

افزایش قیمت یورو در نیما متوقف شد

حذف عامل روانی از بازار ، قیمت سکه و ارز را نزولی کرد

حاجی دلیگانی: مخالف افزایش قیمت بنزین هستیم

واردات واکسنی که در تولید آن خودکفا هستیم!

چرا نباید حقوق کارمندان افزایش یابد؟

قیمت آپارتمان در شهرک راه آهن

بلاتکلیفی جاماندگان دریافت بسته حمایتی دولت

وصول 3 هزار میلیاردی مطالبات معوق بانکی /پل عبور از ناترازی بانکی /تجارت میلیاردی با مشق شب

حدود 30 تا 40 درصد منابع مالیاتی قابل وصول، فرار مالیاتی است

قاچاق کتاب بیش از سرقت بانک سود دارد!

صفحه اول روزنامه های سیاسی اقتصادی و اجتماعی سراسری کشور چاپ 25آذر

صفحه اول روزنامه های ورزشی چاپ 25آذر

احتمال گرانی قیمت کالاهای مهم در سال آینده

دست خالی کشاورزان از بازار پرسود آجیل

پرداخت 1276 فقره کمک هزینه ازدواج به مددجویان گیلانی

/ فارس من/ معاون وزیر صنعت در گفت وگو با فارس عنوان کرد وعده معاون وزیر برای کمک به خودروسازان در عمل به تعهدات / بسته حمایتی مشکلات را حل می کند

پیچ و خم های اداری مانع سرمایه گذاری در صنعت گردشگری خوزستان

پیچ و خم های اداری مانع سرمایه گذاری در صنعت گردشگری خوزستان

یورو نیمایی چند؟

چه کسانی دور دوم سبد حمایتی می گیرند؟

نقش جمعیت سالخورده کشور در تحولات اقتصادی

آخرین وضعیت شناسایی اموال سلطان سکه

تشکیل 11 تیم ویژه برای نظارت بر بازار شب یلدا

چله نشینی چقدر آب می خورد؟

92 درصد از بیمه شدگان کمتر از 3 میلیون تومان درآمد دارند

تصاویر/ بازار آجیل شب یلدا

پیچ و خم های اداری مانع سرمایه گذاری در صنعت گردشگری خوزستان

فرمول جدید قیمت خودرو

در نشست صمیمی مدیرعامل بانک کشاورزی با مدیر شعب این بانک در استان فارس عنوان شد : رشد 160 درصدی سرانه مبلغ ضمانت نامه های صادره در استان

صفر تا 100 کارخانجات فولاد در داخل ساخته می شود

تامین سرمایه بنگاه های اقتصادی با تسهیلات مضاربه بانک ملی ایران

جدول نرخ سکه و ارز در 1397/9/24

زمان واریز یارانه آذر ماه

هوای آلوده افراد را فراموشکار و تنبل می کند

تخلف میلیاردی مدیرکل و معاون سابق یک نهاد فرهنگی در مازندران

تولید هواپیمای بویینگ 737 در چین کلید خورد

بانک مرکزی ترکیه نرخ بهره را 24 درصد حفظ کرد

حمله بدافزاری به تجهیزات شرکت حفاری نفت

قابلیت های جدیدی که به زودی به واتس اپ می آیند

خط فقر در تهران بیش از 25 درصد است

آمار عجیب خرید مسکن در ازمیر

قیمت خودروهای داخلی در امروز

یلدا گران ترین شب سال/ امسال سفره ها خودمانی پهن می شوند!

فارس گزارش می دهد منّت سازمان برنامه و بودجه بر سر گندم کاران/ حمایت از کشاورزی فقط در ایران است؟

مخالف افزایش قیمت بنزین هستیم

چرا قیمت لبنیات بعد از اعلام فهرست جدید مواد لبنی گرانتر شد؟ +فیلم

چنددستگی بازار درباره روند این هفته قیمت طلا

ژاپن پیش نویس بودجه 894.4 میلیارد دلاری را ارائه کرد

بانک مرکزی روسیه نرخ بهره را افزایش داد

کاریکاتور: بسته های حمایتی کارگران توزیع نشد

در 5 سال آینده اقتصادهای نوظهور جای آمریکا را می گیرند

7 نماد آتی سبد سهام در سامانه پس از معاملات درج شد

آب خزر ظرفیتی در توسعه اقتصاد گلستان

تعداد یارانه بگیران کم نشد که هیچ، بیشتر هم شد!

اینفوگرافی / وضعیت سفرهای خارجی ایرانی ها

چه کنیم تا صبحانه کودک مقوی و اشتهابرانگیز باشد؟

در آینده با کمبود مرغ روبه رو هستیم؟

اعضای هیات دولت از «جشنواره ارگانیک» دیدن کنند

واکنش شریعتمداری به ضرب الاجل حذف مدیران چند شغله

هویت شما چطور دزدیده می شود؟!

ریزش شدید شاخص ها در بورس آمریکا

یارانه نقدی ابزار فریب مردم شده است؟

عامل گرانی آجیل شب یلدا چیست؟

گوش الاغی، چشم گربه ای، لب شتری و دماغ خوکی!

گوش الاغی، چشم گربه ای، لب شتری و دماغ خوکی!