مطالب مرتبط:
اجلاس جهانی گردشگری فرصتی برای معرفی فراملی ایران است
اجلاس جهانی گردشگری فرصتی برای معرفی فراملی ایران است
مونسان: اجلاس جهانی گردشگری فرصتی برای معرفی ایران است
مونسان: اجلاس جهانی گردشگری فرصتی برای معرفی ایران است
فارس، فرصتی برای تقویت روابط ایران و عمان در حوزه گردشگری
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 23 آبان 1397 ساعت 08:122018-11-14سياسي

فرصتی برای انعکاس جهانی برندهای گردشگری ایران


برگزاری چهلمین اجلاس اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری در همدان قدر مسلم با جنبه های مختلفی از گردشگری ایران مرتبط است.

اسماعیل ناصری از آنجایی که سیاست های گردشگری ما مبتنی بر تقویت بسترها برای تسهیل ورود گردشگران خارجی به داخل مرزهای ایران و در نتیجه ارزآوری برای کشور است، - برگزاری چهلمین اجلاس اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری در همدان قدر مسلم با جنبه های مختلفی از گردشگری ایران مرتبط است.

اسماعیل ناصری از آنجایی که سیاست های گردشگری ما مبتنی بر تقویت بسترها برای تسهیل ورود گردشگران خارجی به داخل مرزهای ایران و در نتیجه ارزآوری برای کشور است، تورگردانان و کسانی که در زمینه تورهای ورودی فعال هستند، طبعاً یکی از مهم ترین بخش ها در حوزه گردشگری بین المللی محسوب می شوند.

به دنبال حضور دبیرکل و اعضای سازمان جهانی گردشگری در همدان طی روزهای گذشته، تنی چند از تورگردانان کشور در گفت وگو با توریسم درباره اهمیت برگزاری چهلمین اجلاس اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری در همدان و تأثیرات این رویداد بر صنعت گردشگری ایران اظهارنظر کردند.

■ دستاوردهای مهمی برای گردشگری ما دارد نایب رییس جامعه تورگردانان ایران برگزاری چهلمین اجلاس اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری در همدان را اتفاق بسیار مهمی دانست که می تواند دستاوردهای مهمی برای گردشگری ایران داشته باشد.

سیدمحمدعلی اشرف واقفی در گفت وگو با توریسم افزود: چنین اتفاقی با توجه به ابعاد گسترده تبلیغاتی و رسانه ای آن، در هر کشوری که رخ بدهد، آن کشور را در کانون توجه بین المللی قرار می دهد و این موردتوجه قرارگرفتن، یکی از عواملی است که می تواند موجب ترغیب گردشگران دنیا برای سفر به ایران شود.

حضور این مهمانان بین المللی در کشورمان که آدم های تأثیرگذاری در حوزه گردشگری هستند و انعکاس خبر این حضور و اتفاقاتی که رخ می دهد، بدون شک موج خبری و تبلیغاتی گسترده ای در سطح دنیا خواهد داشت و به گردشگری ورودی کمک خواهد کرد.

وی به یک تور آشناسازی که هفته گذشته با حضور وبلاگ نویسانی از کشورهای مختلف از جمله آمریکا، انگلستان، ایتالیا، آلمان، سوییس و… در ایران برگزار شد، اشاره کرد و گفت: این ها کلاً سه شب و چهار روز در ایران اقامت داشتند اما شب آخر که با آنها دیدار کردم، دیدم همین چهار روز چقدر روی آنها اثر مثبت داشته است؛ تا جایی که در فرودگاه استانبول در فاصله دو ساعته تا پرواز بعدی، شروع به ایمیل زدن و هماهنگی و طراحی برنامه برای سفر به ایران کردند، بنابراین حضور افراد مرتبط با گردشگری در هر سطحی در ایران در نوع خود ارزشمند و مؤثر است؛ چه رسد به اینکه دبیرکل unwto مهمان کشور ما باشد.

نایب رییس جامعه تورگردانان ایران همچنین خاطرنشان کرد: همدان با وجود پتانسیل های فرهنگی، تاریخی و تمدنی بالایی که دارد، تاکنون کمتر به عنوان یک مقصد گردشگری شناخته شده بود.

گردشگرانی که به ایران می آیند، عمدتاً مسیرهایی چون تهران، اصفهان، شیراز و یزد را تجربه می کنند.

این رویداد می تواند از این پس همدان را هم موردتوجه گردشگری بین المللی قرار دهد و خود استان را هم از این طریق منتفع کند.

تورگردانان ایرانی برگزاری چهلمین اجلاس اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری در همدان را رویداد مهمی ارزیابی کردند.

آنها می گویند این رویداد می تواند راهگشای خروج صنعت گردشگری ایران از بحران کنونی باشد ■ فرصتی برای انعکاس برندهای گردشگری ایران در دنیا یک عضو دیگر هیئت مدیره جامعه تورگردانان ایران نیز با اشاره به افتی که صنعت گردشگری کشور با آن روبه رو شده است، گفت: این افت حاصل شرایطی است که کشورهای دیگر برای ما به وجود آورده اند.

با این حال در داخل کشور ما امنیت کامل برقرار است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

احمد سبط حسینی در گفت وگو با توریسم با بیان اینکه مردم ایران همیشه احترام زیادی برای گردشگران اعم از داخلی و خارجی قائل بوده اند، افزود: ما به لحاظ امنیت گردشگران در کشورمان هیچ مشکلی نداریم و از این جهت در سطح منطقه، کشوری برجسته هستیم.

مشکل صنعت گردشگری در حال حاضر مالی و اقتصادی است که از مسائل سیاسی ناشی می شود؛ مسائلی که کمیت و کیفیت حضور گردشگران خارجی در ایران را تحت تأثیر قرار داده است.

در چنین وضعیتی، مهمانانی که برای شرکت در چهلمین اجلاس اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری به همدان آمده اند، بدون شک تأثیر بسزایی در کاهش اثرات این بحران بر گردشگری ما خواهند داشت.

به هر حال اعضا و دبیرکل سازمان بین المللی گردشگری مهمان شهر همدان هستند و این حضور قطعاً ثمرات ارزنده ای برای ما خواهد داشت.

وی انعکاس برندهای مهم گردشگری ایران در سطح دنیا را از جمله دستاوردهایی دانست که این اجلاس می تواند برای کشور ما به همراه داشته باشد.

سبط حسینی گفت: مهم ترین برند گردشگری ما مهمان نوازی مردم ایران است.

همان طور که گفته شد، مردم در ایران از حضور گردشگران در کشورشان استقبال زیادی می کنند.

به محض اینکه یک گردشگر خارجی به هر منطقه از کشور وارد می شود، به شدت مورد استقبال مردم و بومیان آن منطقه قرار می گیرد.

از این جهت مهمان نوازی برند ملی ما به شمار می آید.

این عضو هیئت مدیره جامعه تورگردانان ایران با بیان اینکه نبض گردشگری ورودی در دست تورگردانان است، خاطرنشان کرد: فیدبکی که ما از کارگزارانمان در خارج از کشور داریم، متأسفانه فیدبک خوبی نیست.

امیدوارم که متولیان گردشگری در ایران به این موضوع توجه ویژه ‍ ای داشته باشند.

اجلاسی که در همدان با حضور بزرگان این صنعت در سطح بین المللی برگزار می شود، می تواند راهکارهای سازنده ای را برای برون رفت از مشکلات موجود پیش روی گردشگری ما قرار دهد.

■ بزرگ ترین رویداد گردشگری سال جهان تورگردان و عضو هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران نیز گفت: یکی از بزرگ ترین رویدادهای حوزه گردشگری که در هر کشوری می تواند اتفاق بیفتد، رویدادی است که امسال و در روزهای گذشته در همدان رخ داد.

اهمیت این رویداد به خاطر حضور مدیرکل سازمان جهانی گردشگری دوچندان شده است.

امید محمدعلیخان در گفت وگو با توریسم افزود: در شرایط خاصی که ما در آن هستیم، با توجه به تحریم هایی که وجود دارد، انعکاس خبری اجلاس سازمان جهانی گردشگری در همدان می تواند بعد تبلیغاتی بسیار مؤثری برای ما داشته باشد، به ویژه که این اجلاس در یکی از شهرهای مهم و تاریخی ما یعنی همدان برگزار شده است.

شخصیت های مهم و تأثیرگذار گردشگری دنیا در بخش ها و پنل های مختلف این اجلاس در همدان حضور پیدا کردند.

با توجه به تکیه ای که سازمان جهانی گردشگری در سال جاری بر گسترش توریسم فرهنگی دارد و در سخنرانی دبیرکل سازمان هم به آن اشاره شد، انتخاب همدان به عنوان یک شهر تاریخی و فرهنگی هم نشانگر انتخابی درست است و هم جای امیدواری زیادی دارد که جاذبه های گردشگری ایران بعد از این اجلاس بیش از پیش به دنیا معرفی شوند.

مشاور شورای عالی سیاست گذاری کشورهای اسلامی در حوزه گردشگری، برگزاری اجلاس اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری در همدان را نقطه عطفی در صنعت گردشگری ایران برشمرد و آن را عاملی بالقوه برای گسترش تورهای ورودی به ایران دانست.

محمدعلیخان همچنین از عملکرد سازمان میراث فرهنگی در ارتباط با جلب مشارکت بخش خصوصی در اجلاس همدان انتقاد کرد و گفت: سازمان میراث فرهنگی در ایجاد زمینه لازم برای استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی در این اجلاس ضعیف عمل کرد.

دعوت از مقام های مسئول برای حضور که همیشه در همه رویدادها امری متداول است و چیز جدیدی نیست؛ اما بازوهای عملیاتی سازمان در جهت اجرای تورهای ورودی، شرکت های مسافرتی بودند که متأسفانه آن طور که شایسته بود، در این اجلاس دیده نشدند.

جای تأسف دارد که آژانس های ما از طریق مطبوعات و رسانه های خارجی در جریان اخبار اجلاس همدان قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه ما به دنبال توسعه بازار از طریق استفاده از تکنولوژی های جدید صنعت گردشگری مثل سایت های آنلاین و استارت آپ ها و… برای جذب گردشگر ورودی هستیم، عنوان کرد: روش های سنتی تورگردانی در سال های آخر عمر خود به سر می برد و همه علاقه مند هستند ببینند traveh technology چه کارهایی در ایران انجام داده و به چه موفقیت هایی رسیده است.

میراث فرهنگی متأسفانه در این زمینه کوتاهی کرده است.

فرصت اجلاس همدان فرصت بسیار مناسبی برای ایجاد بدعتی بود که در آن بخش خصوصی و بخش دولتی در اوضاع وخیم اقتصادی کنونی به هم نزدیک شوند اما متأسفانه این اتفاق رخ نداد.

■ ایجاد بخش جهانی صنایع دستی در گردشگری با مرکزیت ایران دیگر عضو جامعه تورگردانان ایران نیز اجلاس اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری در همدان را رویدادی بی نظیر در گردشگری کشورمان برشمرد.

مصطفی سروی در این باره به توریسم گفت: تورگردانان و به طور کلی کسانی که در حوزه گردشگری فعالیت دارند، خیلی از این دست رویدادها استقبال می کنند.

گردشگری ما امروز از فضای مسموم رسانه ای در سطح بین المللی که سوءتبلیغ های فراوانی را علیه ایران به دنبال دارد، تأثیرات منفی بسیاری دیده است.

این رویدادها که پوشش خبری بسیار خوبی هم دارند، می توانند آن تبلیغات سوء را برطرف کنند و چهره دیگری از ایران را که متناسب با واقعیت آن است، به دنیا نشان دهند.

در نتیجه نگاه ها به ایران و سفر به کشورمان بسیار مثبت تر از گذشته خواهد شد.

وی حضور دبیرکل سازمان جهانی گردشگری در ایران را اتفاق مثبت مستقلی دانست که می تواند دستاوردهای خاص خودش را برای کشورمان به همراه داشته باشد.

سروی افزود: عمده فعالیت و تخصص آقای زوراب پولولیکا شویلی در زمینه زیرساخت ها و حمل ونقل در گردشگری است.

دقیقاً دو موضوعی که ما در ایران در ارتباط با آنها مشکل داریم و می توانیم برای رفع مشکلات این دو بخش از دبیرکل کمک بگیریم، به ویژه که ما در بخش حمل ونقل با تحریم ها مواجه هستیم.

سازمان جهانی گردشگری و شخص دبیرکل آن می توانند نقش مهمی در ارتباط با جداکردن گردشگری از مسائل سیاسی ایفا کنند.

سروی پیشنهاد ایجاد بخش صنایع دستی در گردشگری با مرکزیت ایران به عنوان زیرمجموعه ای در سازمان جهانی گردشگری را که مورد استقبال هم قرار گرفت، یکی از دستاوردهای مهم برای کشورمان دانست و متذکر شد که تحقق این امر هم به صنایع دستی و هم گردشگری ما بسیار کمک خواهد کرد؛ چراکه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در تمام دنیا لازم و ملزوم هم هستند و در کنار هم قرار می گیرند.

این عضو جامعه تورگردانان همچنین متذکر شد که حضور بخش خصوصی در این اجلاس به قوتی که انتظار می رفت، نبود.

وی گفت: استفاده از ایده ها و ظرفیت های بخش خصوصی، چیزی نیست که بتوان از آن گذشت و جا داشت که در این اجلاس بیشتر به این موضوع توجه می شد.


کلید واژه ها: گردشگری - ایران - گردشگری ایران - برگزار - جهانی - بین المللی - کشور - گردشگران خارجی - همدان - گردشگران - مرزهای ایران - سفر به ایران - اجلاس - تبلیغاتی - توریسم - استانبول - فرودگاه - برنامه - پرواز - وبلاگ - کشوری - ساعته - اهمیت - دیدار - سوییس - جامعه - رسانه - طراحی - اشرف - شروع

آخرین اخبار سرویس:
لاریجانی: ایثار ضامن همبستگی و سعادت جامعه است

کتابخانه ملی را از هیچ به درجه افتخار رساندم

قم آماده برگزاری باشکوه آیین سالروز رحلت حضرت معصومه(س)

همه مصوبات سفر مقام معظم رهبری به قزوین محقق شده است

ثبت اشعار مددجوی کمیته امداد در کنگره جهانی شعر یونان

منطقه آزاد ارس با دانشگاه تهران تفاهم نامه همکاری امضا کرد

درصدد رفع مشکلات فعالیت های واحد های تولیدی البرز هستیم کارگران سربازان خط مقدم هستند

روز پژوهش در آستارا گرامی داشته شد

عبور از تحریم با ارتباط دانشگاه، جامعه و صنعت، مهیا می شود

تسلیت حجت نظری درپی درگذشت ملک طباطبایی

درگیری امروز بشر در حوزه اندیشه و فرهنگ است

پاداشی به مناسبت شب یلدا برای نیروهای حجمی شهرداری رشت در نظر گرفته شود

عزم جدی دکتر مظفری برای معرفی ظرفیت های کیش

دشمن از قدرت بصیرت و آگاهی ملت ایران هراس دارد

کمیسیون صنایع با ارجاع پرونده آذری جهرمی به قوه قضاییه مخالفت کرد

چرا مصرف بنزین در ایران حدود 10 برابر ترکیه است؟

12 میلیون لیتر بنزین روزانه در تهران مصرف می شود

ملک طباطبایی همسر مهندس بازرگان درگذشت

ویدئو / وقتی لیلی رشیدی و لیلا حاتمی کوچک بودند

برگ برنده ایران در عراق / ترامپ در مقابل خواسته تهران کوتاه می آید؟

متوسط مصرف روزانه بنزین در 40سال اخیر +اینفوگرافیک

تصاویر/ بازدید اعضای شورای مرکزی بسیج مدرسه علمیه معصومیه از خبرگزاری حوزه

​توضیحات وزیر ارشاد درباره اقدامات دولت برای راهپیمایی اربعین

​علت وقوع سانحه برای سردار منصوری اعلام شد

روایتی عجیب از نبش قبر یک شهید! +عکس

استخدام گرافیست،Oracle Developer،Java Developer دربهپرداز جهان

دور سرعت در تهیه نقشه باستان شناسی کشور چه قدر است؟

​ماجرای پهلوگیری ناوگروه های آمریکایی در کشورهای مختلف /حضور مقتدرانه ناوگروه های ایران در آب های بین المللی

مسئله آب اصفهان ملی است؛ مخالف انتقال آب به یزد نیستیم

کمیسیون امنیت درخواست ارجاع اظهارات ظریف به قوه قضاییه را رد کرد

سلحشوری: حرف هایم در مورد حجاب شنیده نشد

زایمان در ارتفاع 13 هزار متری از زمین

واکنش نماینده مجلس ایران به درخواست مناظره احمدی نژاد

لحظه غم انگیز شهادت مدافع حرم حجت الاسلام میرزا محمود تقی پور +فیلم

در مذاکره با تلگرام تخلفی نشد

مدیرمسئول روزنامه شرق مجرم شناخته شد

دهیاران با اعتبارات دولتی روستا را به شهر تبدیل نکنند

میرزایی در گفت وگو با فارس: قول مدیران وزارت نیرو و توانیر برای جبران 9 هزار مگاوات کمبود برق به شرط تامین بودجه

همه مصوبات سفر مقام معظم رهبری به قزوین محقق شده است

فرقانی: رسانه ای شدن علم شکل سنتی جوامع را تغییر می دهد

رییس جدید هیئت سه گانه استان کرمانشاه انتخاب شد

همه مصوبات سفر مقام معظم رهبری به قزوین محقق شده است

کلیات طرح تجمعات تصویب شد

فرمانده کل سپاه درگذشت سردار منصوری را تسلیت گفت

دانلود آهنگ جدید نادر بنام حراج

آغاز جشنواره اختراعات و ابتکارات زاگرس و زردکوه از 28 آذر

نخستین مجمع انجمن صنفی نگارخانه داران تهران برگزار شد

بنیاد برکت احسان برای فعالیتهای واکنش سریع راه اندازی شد/ 3 هزار ویلچر به عنوان هدیه مقام معظم رهبری تقدیم معلولان مناطق محروم می شود

نعمتی در گفت وگو با فارس: نمایندگان اصفهان فردا با لاریجانی دیدار می کنند

حضرت آیت الله حکیم: قبایل، سنت های جاهلی را کنار بگذارند

خجسته در گفت وگو با فارس خبر داد سایپا و ایرانخودرو اعضای هیأت مدیره شرکت های اقماری شان را منتشر می کنند

روز پژوهش در آستارا گرامی داشته شد

صنف عکاسان مشهد به پلیس + 10 اعتراض دارند

صنف عکاسان مشهد به پلیس + 10 اعتراض دارند

شرایط ‎تحریم توامان با کسری بودجه بالا، فرصتی برای ارائه ‎بودجه شفاف است

عبور از تحریم با ارتباط دانشگاه، جامعه و صنعت، مهیا می شود

ثبت اشعار مددجوی کمیته امداد در کنگره جهانی شعر یونان

ضرورت پژوهش و تحقیق و جایگاه آن در جامعه

آبروی ری

پاسداشت مقام سرباز، پاسداشت فرهنگ مقاومت و ایستادگی است

دور سرعت در تهیه نقشه باستان شناسی کشور چه قدر است؟

واکنش کمیسیون امنیت ملی به ارجاع پرونده ظریف به قوه قضاییه

اطلاعیه مجمع تشخیص درباره مصوبه اخیر پیرامون لایحه مبارزه با پولشویی

آیت الله مصباح یزدی: امروز عذری برای تنبلی در زمینه پژوهش نداریم/ قدر انقلاب را بدانیم

آیت الله نوری همدانی: صهیونیست ها رسما در مقابل انظار میلیاردها انسان پاساژی برای فروش زنان افتتاح می کنند

فال روزانه دوشنبه 26 آذر ماه 97

علم و فناوری از انحصار غربی ها خارج می شود/ بخشی از «معامله قرن« هنوز رسانه ای نشده است

دزدی 45 تریلیون دلاری انگلیس از هند

فرمانده قرارگاه ثامن الائمه هنگام بررسی سلاح انفرادی به شهادت رسید

وزیر آموزش و پرورش در جمع نمایندگان تشکل های فرهنگیان مطرح کرد نیاز به 10 هزار میلیارد تومان برای اجرای سند تحول/ دخالت نمایندگان در عزل و نصب مدیران

در پیامی فرمانده نیروی زمینی سپاه درگذشت سردار منصوری را تسلیت گفت

دانش آموز قشمی در مسابقات محاسبات ذهنی جهان اول شد

سالروز ولادت امام حسن عسکری علیه السلام

بخش خبری 25-9-97

ظریف: تحریم ها هرگز موثر نبوده اند/ مردم عادی آسیب دیدند؛ سیاست تغییر نمی کند

تایید محکومیت های صادره در مورد اسفندیار رحیم مشایی

موج سواری رسانه های معاند از مشکلات صنوف کامیون داران / در هیچ بخشی اجازه اخلال در امر حمل و نقل داده نشود/ لزوم مدیریت مطلوب و هم افزایی برای جبران نارسایی ها

نقش پررنگ آموزش وپرورش در تبیین دستاوردهای انقلاب برای جوانان

خجسته در گفت وگو با فارس خبر داد پرداخت هزار و 100 میلیارد تومان حقوق مازاد در طول سال به کارکنان ایران خودرو و سایپا

فرمانده کل سپاه درگذشت سردار منصوری را تسلیت گفت

فرماندهی 20 هزار پایگاه بسیج بر عهده زنان است

مخالفت کمیسیون امنیت ملی با ارجاع شکایت از ظریف به قوه قضاییه

پیام رییس مجلس به هشتمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری

آتش بس در الحدیده از 27 آذر آغاز می شود/ انصارالله: متجاوزان به توافق سوئد پایبند باشند

«پنجمین کرسی ملی تلاوت رضوی» برگزار شد

بیمه سلامت متعهد به پوشش محرومان است

6 گام مهم امام عسکری (ع) در دوران امامت

پیام تسلیت فرمانده کل سپاه به مناسبت درگذشت سردار منصوری

3 هزار ویلچر به عنوان هدیه مقام معظم رهبری تقدیم معلولان مناطق محروم شد

رونمایی از جدیدترین تولیدات پژوهشی دانشگاه مذاهب اسلامی

​فرمانده کل سپاه در پیامی درگذشت سردار منصوری را تسلیت گفت

توضیح مجمع تشخیص مصلحت درباره مصوبه اخیر در مورد لایحه مبارزه با پولشویی

صحن علنی مجلس شورای اسلامی- 25 آذر 97

دیدارشورای مرکزی کنگره جهانی محبان اهل بیت (ع) با آیت الله اعرافی

افتتاح دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی جامعه المصطفی العالمیه

جلسه شورای عالی فضای مجازی به ریاست رییس جمهور

مهناز افشار: از اینکه نمی دانستم تبلیغ دارو جرم محسوب می شود بسیار متاسفم و بابتش هر مجازات قانونی را می پذیرم

نشست امروز و مباحث مطرح شده در آن به معنای رفع فیلتر تلگرام نیست

لاستیک هایی که از پوست پرتقال تولید می شوند+فیلم

دبیر کل سابق جمعیت هلال احمر تشریح کرد از مزایده تأمل برانگیز پروژه طالقانی تا تلاش برای تضییع سرمایه های میلیاردی هلال

فرصتی برای انعکاس جهانی برندهای گردشگری ایران

فرصتی برای انعکاس جهانی برندهای گردشگری ایران