مطالب مرتبط:
رویکرد شرکت راه آهن، تعریف اکوسیستم مالی در بخش ریلی است
اخذ گواهینامه بین المللی خدمات مسافری ریلی توسط شرکت بن ریل
مدیرعامل مجموعه شرکت های ریلی مسافری اعلام کرد نیاز بخش ریلی به سالانه 30 میلیون دلار /شرکت آب معدنی پیش پرداخت 3 ماهه می خواهد
رویکرد شرکت راه آهن، تعریف اکوسیستم مالی در بخش ریلی است
آمریکا شرکت مالی آفاق دبی را تحریم کرد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 23 آبان 1397 ساعت 00:322018-11-13اقتصادي

شرکت های ریلی مسافری در تنگنای مالی


سفرهای جاده ای به علت حجم سوانح و تصادفات، مصرف بالای سوخت و .

مورد توجه دولت ها نیست و سفرهای هوایی نیز لوکس و گران قیمت بویژه در این شرایط اقتصادی، - اکوفارس: سفرهای جاده ای به علت حجم سوانح و تصادفات، مصرف بالای سوخت و .

مورد توجه دولت ها نیست و سفرهای هوایی نیز لوکس و گران قیمت بویژه در این شرایط اقتصادی، اقبال عموم را موجب نمی شود و عمدتاً مورد استفاده اقشار پر در آمد است.

تسنیم نوشت: پر واضح است کاربرد این جمله معروف کارشناسان و متخصصان دنیای صنعت حمل و نقل، بسیار کلیشه ای و تکرار مکررات شده است اما ناگزیر و برای هزاران بار دیگر نیز باید گفت: راه آهن اقتصادی ترین و از منظر سفرهای ریلی، اجتماعی ترین زیر بخش حمل و نقل است.

زیرا که گستردگی شبکه، سهولت دسترسی، حمل انبوه بار و مسافر، اشغال فضای کمتر به نسبت حمل و نقل جاده یی، مصرف اندک سوخت، آلایندگی کمتر و سازگاری با محیط زیست و ایمنی بسیار بالا دلایل بارز این امر است.

و از همین روست که کشورهای توسعه یافته از سال ها قبل اقبال جدی به این نوع از حمل و نقل وتوسعه شبکه و ناوگان ریلی اهتمام جدی داشته اند.

اغلب کشورهای توسعه یافته با اتخاذ عوارض بر شقوق دیگر حمل و نقل، یارانه های جدی به حمل و نقل ریلی می پردازند تا با افزایش نفر- کیلومتر و تن- کیلومتر جا به جایی با قطارهای مسافری و باری سود سرشاری را از طریق مزایای این سیستم حاصل کنند.

از طرف دیگر ایمنی و آسایش بسیار بالای سفرهای ریلی، راه آهن و قطار را بعنوان مطمئن ترین و ارزان ترین وسیله ی سفر در اختیار عموم شهروندان قرار می دهد.

توضیح واضحات است که سفرهای جاده ای به علت حجم سوانح و تصادفات، مصرف بالای سوخت و .

مورد توجه دولت ها نیست و سفرهای هوایی نیز لوکس و گران قیمت بویژه در این شرایط اقتصادی، اقبال عموم را موجب نمی شود و عمدتاً مورد استفاده اقشار پر در آمد است.

از این رو کشورهای توسعه یافته شق ریلی حمل و نقل را در اشکال مختلف آن از جمله مترو (درون شهری)، راه آهن برون شهری، قطارهای حومه یی و محلی، قطارهای سریع السیر و .

با گستره ی قابل توجهی مورد استفاده قرار داده اند.

اما کم توجهی و کوتاهی عجیب و شگفت آوری از سوی دولت ها در روند توسعه ی راه آهن از نظر زیر ساخت ها و شبکه در ایران صورت می گیرد و متأسفانه، اقدامات صورت گرفته در این زمینه چندان مطلوب و متناسب با گستردگی سرزمینی و ساختار جمعیتی نبوده است و بدتر از آن، از بخش ریلی موجود نیز بویژه در بخش مسافری آن حمایت های چندانی صورت نمی گیرد.

طبق نظرات و گفته های اغلب کارشناسان و فعالان صنعت ریلی مسافری، متأسفانه حال این بخش از حمل و نقل ریلی چندان مساعد نیست و به همین سبب مردم به سمت مسافرت های جاده ای کشیده می شوند که به دنبال آن، آمار تصادفات در جاده ها و میزان مصرف سوخت در کشور افزایش می یابد و .

، به همین علت دولت باید از بخش ریلی حمایت کند و فکر عاجلی برای رفع مشکلات پیش روی این بخش بویژه از بعد مدیریت هزینه ها و برنامه های کاهش هزینه ها از سوی بخش حاکمیتی اعمال شود وگرنه با این وضعیت ادامه حیات شرکت های ریلی بسیار سخت خواهد بود.

به هر حال وقتی حاکمیت با ایجاد راه کارهای مختلف از جمله ارائه ی سبد کالا و .

در صدد حمایت از مردم بویژه اقشار متوسط رو به پایین است، بدون شک ایجاد تسهیلات حمایتی از آنان برای استفاده از یک وسیله ی نقلیه ایمن و ارزان برای سفر که عمدتاً مورد استفاده اقشار کم درآمد جامعه است نیز می تواند در همین راستا قلمداد شود.

زیرا شرکت های ریلی مسافری بعد از خصوصی شدن، علی رغم تلاش های متعددی که در راستای حمایت از مردم و ارائه ی خدمات انجام داده اند به خصوص در بحث عدم افزایش قیمت بلیت در طی سالیان اخیر باتوجه به افزایش چشم گیر هزینه ها حتی در تولیدات داخلی، تا حدی امکان هزینه دادن از جیب خود را دارند و در ادامه، این بخش دولت و حاکمیت است که باید در حمایت از آنان از محل منابع خود، گام های اساسی بردارد.

در مورد شرکت حمل و نقل ریلی رجا، بزرگ ترین متولی بخش حمل و نقل ریلی مسافری کشور وضعیت به مراتب اورژانسی تر است و اگر حمایت های لازم و به موقع صورت نگیرد قطعاً این شرکت با شرایط بغرنجی روبرو خواهد شد.

براساس صحبت های مدیران این شرکت در ماه های اخیر، تورم سالانه و نوسانات نرخ ارز و دلار بر هزینه ی شرکت های ریلی بسیار مؤثر بوده و با این اوصاف کار برای خدمت رسانی مناسب در بخش حمل و نقل ریلی مسافری بسیار سخت خواهد بود و برای دفع آسیب های حاصل از این اتفاقات، دولت باید به صورت جدی و آنی حمایت های لازم را از این بخش اعمال کند.

هم اکنون 55 درصد کل هزینه رجا ارزی بوده که در این حوزه 65 درصد هزینه ی تأمین قطعات ترن ست و ریل باس ها ارزی است.

بنابراین حتی با ارز 1000 تومانی هم ادامه فعالیت ترن ست ها با توجه به هزینه های بالای ارزی در بخش تعمیرات و نگه داری از این قطارها به هیچ وجه توجیه اقتصادی ندارد و با این وضعیت در آینده ای نه چندان دور شاهد زمین گیر شدن آنها خواهیم بود.

پیش از این که رجا واگذار شود آنچه در بخش سرمایه گذاری انجام می شد از منابع دولتی بود اما این شرکت پس از واگذاری، هیچ یارانه دولتی دریافت نمی کند.

براساس ابلاغیه سیاست های اجرایی اصل 44 ، دولت باید در بخش هایی که به صورت دستوری قیمت گذاری می کند تفاوت قیمت های تمام شده و قیمت تکلیفی را پرداخت کند.

در سال های گذشته به دلیل وضعیت مالی دولت، هم قیمت ها با توجه به شرایط بازار تغییر کرده و هم دولت نتوانسته بابت پرداخت تفاوت قیمت تمام شده به تعهدات خود عمل کند.

در شرایطی که یارانه دولتی به شرکت های ریلی پرداخت نمی شود این شرکت ها را در وضعیت مالی نامناسبی قرار داده است.

با توجه به رشد قیمت ها در کشور، هزینه های همه بخش ها افزایش یافته است به عنوان مثال در حقوق و دستمزد با افزایش 20 تا 25 درصدی روبه رو هستیم.

هم چنین در سایر هزینه ها مانند تعمیر و نگه داری، هزینه قطعات و با افزایش نرخ ارز در هزینه واردات خود با افزایش قیمت های چندین برابری مواجه هستیم.

تداوم این وضعیت می تواند شرکت های ریلی مسافری را در آینده نه چندان دور به ورطه ورشکستگی بکشد و ملت شریف و نجیب ایران را از داشتن حمل و نقل ریلی مسافری محروم خواهد ساخت.

آنچه قابل توجه است این است که همه مقامات، مسئولان، مدیران، کارشناسان و متخصصان امر، در بیان جایگاه و اهمیت ویژه حمل و نقل به ویژه بخش ریلی آن در توسعه و پیشرفت کشور هم داستان اند و همه به اتفاق از لزوم توجه ویژه به این بخش داد سخن سر می دهند.

و هرکدام بسته به موقعیت خود مطالب و شعارهای آن چنانی را در این خصوص بیان می کنند.

در کشور ما متأسفانه فاصله بین قول تا عمل در میان مسئولان و دست اندرکاران بسیار زیاد است.

قرار بود اولویت، توسعه حمل ونقل ریلی مسافری باشد.

اما هیچ کمک ویژه ای در حوزه های مالی نمی شود.

حرف اول و آخر این است که بخش ریلی به شعار نیاز ندارد، بلکه نیازمند کمک مالی است.

هرچند مصوبات مانند بند(ق) و صفر کردن ارزش افزوده و دستورات لازم برای ردیف کمک زیان مد نظر است، ولی نمی دانیم آخر خط کجا خواهد بود و مجلس و دولت چه زمانی به فکر بخش ریلی خواهند افتاد.

انتظار می رود دولت تدبیر و امید و نمایندگان ملت در مجلس با بازنگری اصولی در رویکرد یاد شده، منافع ملی و مصالح اقشار عامه کشور را در نظر بگیرند و با حمایت و کمک بموقع، جلوی عواقب احتمالی را بگیرند.

صرف این که مصاحبه کنند و گفته شود فلان ایستگاه چه زمانی افتتاح خواهد شد، مشکلات را حل نمی کند، شرکت های حمل ونقل ریلی کشور با مشکل اساسی مواجه هستند.


کلید واژه ها: حمل و نقل - سفرهای هوایی - اقتصادی - راه آهن - گران قیمت - توسعه - مصرف - جاده - قطار - دولت - شرایط - هوایی - لوکس - شبکه - صورت - قیمت - ایمنی - محیط زیست - صنعت - اجتماعی - افزایش - ناوگان - ساختار - یارانه - عوارض - معروف - تسنیم - حمایت - ایران - مترو

آخرین اخبار سرویس:
آخرین قیمت خودرو/بلاتکلیفی بازار خودرو

ویدئو / لوازم خانگی هوشمند برای آینده بشر

مجازات برای ممانعت از ورود ارز به کشور/ سبقت استرالیا از قطر در صادرات گاز طبیعی/ جدیدترین وضعیت کیفی خودرو های داخلی/ حمایت نماینده مجلس از افزایش قیمت خودرو

قیمت انواع شیر در بازار

آشنایی با شب یلدا و دستور پخت غذاهای سنتی استان های مختلف ایران

بازار ساخت وساز رونق گرفته است؟

آگهی استخدام مدیر - امروز 20 آذر 97

کلیه استخدامی های فارس و شیراز - 20 آذر 97

کلیه استخدامی های خوزستان - 20 آذر 97

استخدام راننده جهت باربری در البرز

کلیه استخدامی های البرز و کرج - 20 آذر 97

کلیه استخدامی های تهران - 20 آذر 97

استخدام منشی خانم جهت لابراتوار دندانسازی در البرز

قیمت بلیت هواپیما کاهش پیدا کرد

استخدام فروشگاه کرال در سیرجان

مشاغل خدماتی، ظرفیتی ویژه برای جذب جویندگان کار

استخدام کارشناس فروش و ویزیتور حضوری جهت شرکتی در تهران

زمستان، فصل شکار طمعکاران بازار مسکن/ دام سوداگران برای خریداران

استخدام 4 رده شغلی در شرکت کیمیا داران نوین شمال

استخدام نیروی کسب و کار و کارآفرینی در یک شرکت معتبر سرمایه گذاری

استخدام برنامه نویس جهت یک هلدینگ معتبر بازرگانی در تهران

استخدام کارشناس طراحی (3DMAX )درکارگروه سنگ ساختمانی/بابل

شیوه افزایش حقوق کارمندان در سال آینده

استخدام مدیر فروش،بازاریاب در یک شرکت معتبر در اصفهان

کیفیت؛ رویای دوردست صنعت خودرو

استخدام مدیر فروش،کارشناس فروش،بازاریاب در اصفهان

جزییات ثبت نام تاکسی ها برای دریافت لاستیک دولتی + قیمت

استخدام کارشناس فروش در یک مجموعه معتبر در تهران

افزایش 20 درصدی حقوق معلمان کافی نیست

استخدام کارشناس برنامه ریزی و کنترل پروژه در یک شرکت معتبر

مساحت دریاچه ارومیه 193 کیلومتر افزایش یافت

اتاق تعاون هرمزگان جایگاه مهمی در تصمیم گیری های کلان دارد

طرح نظارت ویژه یلدا در استان مرکزی آغاز شد

توقف افت بهای «تسه ها»

نظام بانکی نیازمند بازنگری اساسی

طرح نظارت ویژه یلدا در استان مرکزی آغاز شد

اتاق تعاون هرمزگان جایگاه مهمی در تصمیم گیری های کلان دارد

ورود کمیته ویژه مجلس به موضوع قاچاق لوازم آرایشی

استخدام کارشناس فروش در زمینه لوازم خانگی- البرز

استخدام شرکت پخش یزدان

استخدام حسابدار خانم مسلط به برنامه هلو در محدوده کمالشهر

عناوین روزنامه های بیستم آذر ماه در خراسان

استخدام مدیر فروش،مدیر بازرگانی در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام کارشناس بازرگانی در یک شرکت معتبر تولیدی بازرگانی

مناطق حفاظت شده ذخیره ملی که نباید از بین برود

سود سوخت در جیب مرزنشینان

8129 فقره بازرسی از کارگاه های کار در قزوین انجام شد

پولدارهای خانه نشین در تهران

بدهی دولت به هر ایرانی 10 میلیون تومان است

وعده جدید درباره ساخت مسکن

خطر تضعیف طبقه متوسط

8129 فقره بازرسی از کارگاه های کار در قزوین انجام شد

8129 فقره بازرسی از کارگاه های کار در قزوین انجام شد

سود سوخت در جیب مرزنشینان

پخت نان بربری در خانه ؛ نان محبوب ایرانی ها

قیمت طلا امروز 20 آذر 97

قیمت سکه امروز 20 آذر 97

تیک افزایش قیمت، اقتصاد ایران را رها می کند؟

سود سوخت در جیب مرزنشینان

خبر خوش نوبخت در مورد همسان سازی حقوق بازنشستگان

امیدواری به کاهش بیشتر قیمت دلار

استقبال از جهانگیری توسط خاله اش

خبر وزیر صنعت درباره کاهش قیمت خودرو

لاریجانی: روند کاهش نرخ ارز باید ادامه یابد

خط کشتیرانی بوشهر - قطر راه اندازی می شود

تاثیر اجرای طرح های آبخیزداری در خشکسالی سیستان و بلوچستان

فعالان اقتصادی میزبان رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی

حریق نزدیک یک خط لوله در پارس جنوبی مهار شد/ 4 نفر مصدوم شدند

سیلاب3هزار میلیارد ریال به بخش کشاورزی خوزستان خسارت وارد کرد

12 هزار تن ماهی از مزارع پرورش ماهی خرمشهر برداشت می شود

ریزش مرز روانی در بازار دلا ر

ذخیره 8میلیون تنی گندم کشور/آغاز خرید تضمینی گندم از 4ماه آینده

افزایش مالیات اشتباه است

ظرفیت تولید برق در هرمزگان 25 درصد افزایش می یابد

صادرات بیش از 14 هزار تن قیر از بورس کالای ایران

روسیه با اعتبار1200میلیون دلار نیروگاه سیریک را احداث می کند

پایان روند افت هفتگی قیمت سبد نفتی اوپک/قیمت به مرز 60 دلار رسید

مناطق حفاظت شده ذخیره ملی که نباید از بین برود

مساحت دریاچه ارومیه 193 کیلومتر افزایش یافت

کشف 700 میلیون ریال کالای قاچاق در مرزهای آذربایجان غربی

سیمان سمنگان به فرآوری گیاهان دارویی تغییر کاربری می دهد

حساب کشی روحانی/ افشای دخالت عربستان در قتل یاسر عرفات پس از 14 سال

عقب نشینی ماکرون از طرح افزایش مالیات

کشاورزی ارگانیک چیست؟

وزیر نیرو: از شرایط نامناسب آبی در تابستان عبور کردیم

قیمت خودرو اصلاح شد

تکذیب انفجار در خط لوله گاز عسلویه

رشد 25 درصدی خط فقر در ایران

جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران آغاز شد

عناصر سوسیالیستی در فرانسه کارآیی خود را از دست داده اند/امکان استقرار جمهوری ششم وجود دارد/جریان راست مطالبه گر برای جهان بسیار خطرناک است

بخشودگی سود تسهیلات بانکی کمتر از صدمیلیون

کاهش مصرف لبنیات در تهران

هزینه سالانه صدور قبض های کاغذی چقدر است؟

استخدام مدیر تولید آقا در یک شرکت معتبر کاغذ سازی در تهران

درخواست کارگران در مورد زمان پرداخت عیدی امسال + مبلغ

استخدام برنامه نویس جاوا کارت،برنامه نویسATM، برنامه نویس POS

استخدام کارشناس شبکه با مدارک مرتبط Microsoft ویا Cisco- تهران

استخدام کارشناس توسعه بازار بازرسی تجهیزات در تهران

حقوق برخی بازنشستگان در سال 98 بیش از 20 درصد افزایش می یابد

دلگان تنها شهر بدون تشکیل صف بنزین در سیستان و بلوچستان

شرکت های ریلی مسافری در تنگنای مالی

شرکت های ریلی مسافری در تنگنای مالی