مطالب مرتبط:
عکس عجیب از محمود احمدی نژاد
پسر احمدی نژاد در کنار برج ایفل و ماشین آنچنانی؟! +عکس
عکس | احمدی نژاد در مراسم شام غریبان بیت رهبری
ناهار خوردن وزیر دولت احمدی نژاد کنار جاده! +عکس
واکنش احمدی نژاد به تصویب CFT در مجلس +عکس
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 22 آبان 1397 ساعت 23:262018-11-13سياسي

«روایت انحراف» احمدی نژاد از «معجزه هزاره سوم»+عکس


اسفندیار رحیم مشایی و محمود احمدی نژاد نیز به انسان در برابر کل نظام آفرینش اصالت داده، حقیقت را در مقابل انسان، نسبی و انسان را مطلق فرض نموده و از انسان گرایی سکولار پا را فراتر نهاده و همگام با اومانیسمِ کابالایی، - "،  همواره یکی از مهمترین مدعا های حلقه انحرافی شکل گرفته در دولت های دهم این بوده که انحراف یک برچسب است که مخالفین سیاسی احمدی نژاد برای از میدان به در کردن وی و متفرق کردن هوادارانش ساخته اند و اساساً انحرافی در افکار و عقاید این حلقه وجود نداشته و این حلقه بهترین منادیان و معتقدان اسلام ناب، مکتب تعین یافته وجه نهضتی آن در عصر کنونی است را مشخص نماید.

در ادامه به مرور گزیده ای از این کتاب برای آشنایی بیشتر کاربران گرامی با جریان انحراف پرداخته شده است.

آن چه پیش رو دارید بخش سوم گزیده ای است که پیش از این دو بخش از آن منتشر شده است.

در دو بخش نخستین عقیده و خاستگاه عقیدهٔ حلقه انحراف دربارهٔ خدا و اومانیسم مرور شد.

در این بخش ضمن مرور بیشتر تاریخ و خاستگاه اومانیسم، نسبت خدا و انسان در آموزه های حلقه انحراف بررسی خواهد شد.

اومانیسم و کابالا اومانیسم بر مبنای ایده های کابالیستی شکل گرفته و این کابالیست ها بودند که برای نخستین بار به بهانه ضدانسانی بودن آموزه های مسیحیت" کاتولیک، از اساس، خدا را به کنار نهاده و انسان را جایگزین آن کرده و بنیان های ضدخدایی اومانیسم را پی ریزی نمودند.

کابالا یا قبّاله بر نوعی وحدت وجود سکولار-شرک آلود از عالَم ابتناء دارد که به نحوی کفرآمیز، انسان و خدا را از یک سنخ و از یک ذات می داند و آن ها را هم طراز هم می پندارد.

پیروان آیین کابالا، آن را دانش سرّی و پنهان خاخام های یهودی می دانند و برای آن پیشینه ای کهن قائل هستند.

برای نمونه، مادام بلاواتسکی ، رهبر فرقهٔ تئوسوفی که بر اساس آموزه های کابالا شکل گرفته، مدعی است که کابالا در اصل، کتابی است رمزگونه که از سوی خداوند به پیامبران و به گونه ای خاص بر حضرت آدم، نوح، ابراهیم و موسی علیهم السلام نازل شد که حاوی دانش پنهان قوم بنی اسراییل بود.

به ادعای بلاواتسکی، نه تنها پیامبران بلکه تمام شخصیت های مهم فرهنگی، سیاسی و حتی نظامی تاریخ، چون افلاطون، ارسطو، اسکندر و.

، دانش خود را از این کتاب گرفته اند.

[1] کابالا در اصل و ریشهٔ خود، آموزه ای شرک آلود است که یهودیان در زمان حضورشان در مصر، آن را از کاهنان مشرک فرعون پرست مصری فراگرفتند.

شواهد نشان می دهد که حضرت موسی علیه السلام در مقام پیامبر الهی و مبشّر توحید در مبارزه اش با فرعون، با آموزه های شرک آلود فرعون و کاهنانش نیز مبارزه می کرده است.

کابالا آن گونه که در قرن سیزدهم میلادی در را در اصول سرّی و محرمانهٔ کابالا که متعلق به فرهنگ و آموزه های انحرافی و آلوده به آموزه های مصر باستان قوم یهود بود، یافتند.

پیکو میراندولا (1494 1463) یکی از اولین اومانیست های قرن چهاردهم که عنوان پدر" کابالیسم مسیحی به او داده شده است، نخستین غیریهودی بود که با علاقهٔ فراوان به جمع آوری دست نوشته های یهودیان پرداخت و پس از آن که به دستور زبان عبری تسلط یافت، به مطالعهٔ مکتوبات تلمود و کابالا روی آورد.

وی در ستایش انسان چنین می نویسد: ای انسان، ارادهٔ تو آزاد است و هیچ گونه حدی نمی تواند آن را محدود کند.

تو آن موجودی هستی که حدود طبیعت خود را خودت تعیین می کنی.

تو دارای آن چنان توانایی هستی که می توانی تا پایین ترین شکل زندگی فرود آیی؛ چنان که می توانی از نو زاییده شوی و در بالاترین اشکال متعالی ظهور و بروز پیدا کنی.

[2] کابالا انسان را در حال شکل دادن به خدا ترسیم می کند.

آنجا که آدمی را در حال جمع آوری بارقه های الهی می داند، در واقع از نظر کابالا، انسان ذات خدایش را از نو می سازد.

بر اساس عقاید کابالا، خداوند در یک رویداد الوهی دچار نقصان شده و بخشی از بارقه های خود را از دست داده است! از این رو انسان به دنبال کمک به بازسازی ذات خدا است و این مأموریت را بر عهده دارد! آموزه های اومانیستی کابالا، بشر را مالک الرقاب هستی و فرمانروای مطلق طبیعت انگاشته و از این منظر نه تنها انسان را آفرینش گر محیط خویش می داند ، بلکه فراتر از آن، آدمی را آفرینش گر خدای خویش قلمداد می کند.

[3] در اندیشه کابالیسم، انسان شریک خدا است و خدا به انسان نیازمند است.

مطابق مدعای کابالا، وظیفهٔ انسان، بازسازی وحدت درونی خداوند و پُرکردن شکاف و تجزیه درونی خداوند است و این امری است که به اراده انسان تکیه و نیاز دارد.

طبق تعالیم کابالا سرنوشت خداوند به اعمال و کردار انسان (قوم یهود) پیوند خورده است! کابالیسم مدعی است که قوم یهود جزیی از ذات خداوند است.

از این رو تبعید یهودیان از اورشلیم (بنا به مدعای یهودیان) در دوره باستان تجسم تجزیه خدا بوده است و بازگشت قوم یهود به ارض موعود به معنای بازگشت وحدت به درون خداوند خواهد بود.

از دیدگاه کابالا، دامنهٔ تأثیر و حاکمیت انسان، نه تنها عالم ماده که عالم مجردات را نیز فرا گرفته است! در نزد کابالیست های یهودی، هم تلقی انسان وار از خدا وجود دارد و هم تلقی خداانگار از انسان! در واقع کابالیست ها قائل به حلول بین انسان و خدا هستند و در واقع از اتحاد و جمع شدن انسان ها در کنار یکدیگر است که خدا شکل می گیرد و این دو (خدا و انسان) حقیقتی جدا از هم نداشته و در ذات با یکدیگر شریک هستند! انسان، جایگزین خدا نگاه خاص حلقه انحرافی به انسان و جهان که در این نگاه، انسان، محور و مدار همه چیز است و همه چیز برای انسان خلق شده و اساساً در نبود انسان، خدا معنایی ندارد و با حذف انسان، خدا نیز حذف می شود، سبب شده که آن ها نگاهشان به همه پدیده ها را انسانی دانسته و انسان را آغاز و سرانجام همه پدیده ها تلقی کنند: نگاه ما به همه پدیده های عالم، انسانی است و پدیده های موجود از انسان آغاز می شود و به انسان ختم می گردد.

[4]بنا بر ادعای مشایی، قرار بود با حذف خدا و جایگزینی انسان، بشریت از اختلاف دست کشیده و به وحدت برسد، ولی احمدی نژاد در سخنی تناقض آمیز با ادعای مشایی، تعریف از انسان را نکته اصلی اختلاف بین انسان ها (بین مستکبران و زورگویان و این حلقه) معرفی می کند: نکته اصلی اختلاف ما با مستکبران و زورگویان به تعریف ما از انسان باز می گردد.

اگر تعریف و دریافت از انسان و باور به حقیقت انسان، اصلاح شود بقیه مسائل نیز به تبع آن اصلاح خواهد شد.

[5]اسفندیار رحیم مشایی ضمن تحویل اختلافات بشری به اختلاف در تلقی از خدا، اعلام می دارد که به دلیل تکثر برداشت ها از خدا ، نباید خداوند مبنای وحدت بین انسان ها قرار بگیرد.

او انسان را جایگزین خدا می کند، اما در این جایگزینی به این سؤال ساده پاسخ نمی دهد که آیا برداشت ها از انسان در عالم، یکسان است؟ آیا با همان توجیهی که ادعا می شود به اندازه هر انسان، در عالم، خدا وجود دارد؛ نمی توان ادعا نمود که به اندازه هر انسان در عالم، برداشت از انسان وجود دارد؟ آیا در غرب و شرق عالم، کسی منکر فضایل انسانی یا همان اشتراکات انسانی از دید بر انسان ها، توسط انسان ها تحمیل نکردند و آن فجایع ضدانسانی را به بار نیاوردند؟ اسفندیار رحیم مشایی و محمود احمدی نژاد صراحتاً خود را انسان گرا نامیده و با اومانیسم احساس قرابت می نمایند.

آن ها اساس اومانیسم را درست فرض نموده و تنها اشکال کوچک آن را در تعریف محدود از انسان می دانند! این بدان معناست که آنان در جستجوی نوعی اومانیسمِ انسان مدارانه تر از قبل هستند! مشایی حکومت دینی (و به تبع آن نظام ضروری می داند! اومانیسم در غرب به اراده و خواست انسان، اصالت داده و ابتدا و انتها را در انسان دیده و هرگونه حقیقت فراتر از انسان را نفی نموده است؛ اسفندیار رحیم مشایی و محمود احمدی نژاد نیز به انسان در برابر کل نظام آفرینش اصالت داده، حقیقت را در مقابل انسان، نسبی و انسان را مطلق فرض نموده و از انسان گرایی سکولار پا را فراتر نهاده و همگام با اومانیسمِ کابالایی، خدا شدن انسان را مطرح نموده اند.

[1].

H.

p.

Blavatsky, Theosophical Glossary, London: Theosophical publishing society, 1892.

P.

168.

[2] فیلسوفان یهودی و یک مسئله بزرگ ، ابراهیم دینانی، تهران: نشر هرمس، 1389 شمسی، صفحه 188.

[3] خداشناسی از ابراهیم تا کنون ، آرمسترانگ، کرن، تهران: نشر مرکز، 1382 شمسی، ص.

310.

[4]محمود احمدی نژاد، سخنرانی در نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی و فرآورده های طبیعی و در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما، 20 آذر ماه 1391.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: انسان - احمدی نژاد - اسفندیار رحیم مشایی - محمود احمدی نژاد - احمدی - نخستین - کتاب - بنی اسراییل - محمود احمدی - تاریخ - نهاده - فرعون - سیاسی - رحیم مشایی - نظام - اسراییل - بهترین - مبارزه - اسلام - مشایی - نظامی - منتشر - وحدت - دولت - نشان - مصری - پرست - رهبر - آیین

آخرین اخبار سرویس:
نمایندگان در بررسی لایحه بودجه 98 به حوزه آب و برق توجه کنند

مردم شرایط کنونی کشور را به خوبی درک می کنند

نمایشگاه نقاشی سربندهای ماه در قم برپا شد

کسانی که چهره ی دینی و اجتماعی دارند اگر گناه کنند،کیفرشان بیش از دیگران است/ تفسیر سوره احزاب

نباید ارتباط جوانان با نسل انقلاب قطع شود

طرح های فارس باید به پیمانکاران این استان واگذار شود

ارائه طرح سازمان ملل برای آتش بس در جنوب یمن

احیای زاینده رود نیازمند تغییر رفتار مردم و مسوولان است

مسئولان باید از ظرفیت های فرهنگی کشور استفاده لازم را ببرند

نسخه پیچی بیمه برای داروخانه

کمیته بانوان برای تدارک برنامه های پیروزی انقلاب تشکیل شد

در برنامه های 9 دی نباید عملکرد دولت تخریب و تضعیف شود

مخالف جذب نیروی انسانی از خارج شهرداری هستیم

رهایی 5 محکوم به قصاص از چوبه دار در شوشتر

نمایندگان در بررسی لایحه بودجه 98 به حوزه آب و برق توجه کنند

احیای زاینده رود نیازمند تغییر رفتار مردم و مسوولان است

بومی سازی محصولات هوایی با اخذ استانداردهای لازم 

انگشت فرزندان انقلاب برای دفاع بر روی ماشه است

سلبریتی ها تا کجا حق حرف زدن دارند؟

تصاویر | از مهناز افشار تا بهنوش بختیاری و رامبد جوان/ پیام های تسلیت برای درگذشت همسر زیبا بروفه

ایران رتبه اول در اتلاف آب را دارد

علی مطهری: اقدامات هیجانی مثل حمله به سفارتخانه ها به نظام ضربه می زند

نماینده مجلس: مردم باید از آرای نمایندگان مطلع شوند

ثبت نام بیش از 56 هزار داوطلب در آزمون ارشد

برترین افراد از منظر حضرت زهرا(س)

چرا وزیر بهداشت زود عصبانی می شود؟ + فیلم

سبز شدن تبر برق در وسط خیابان +فیلم

سه دهه جنبش دانشجویی

جنبش دانشجویی توجهی به عدالت اجتماعی نداشت

در دهه 60 انجمن های اسلامی ابزار سرکوب بودند

بعد از 84 سال انجمن اسلامی مامن امن نبود

رهایی 5 محکوم به قصاص از چوبه دار در شوشتر

مردم شرایط کنونی کشور را به خوبی درک می کنند

نمایندگان در بررسی لایحه بودجه 98 به حوزه آب و برق توجه کنند

روحانی عذر خواهی کند

برخورداری 11 هزار خانوار نیازمند ازحمایت کمیته امداد استان

آیت الله علم الهدی: تکیه بر آموزش و غفلت از پرورش، مشکل امروز تعلیم و تربیت

نمایشگاه ازدواج آسان در قزوین

تاکید رحمانی موحد بر تقویت و توسعه همکاری های فرهنگی میان ایران و ژاپن

مدیرکل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی درگذشت احمدرضا دالوند را تسلیت گفت

در زمینه ارائه خدمات توانبخشی فقیر هستیم

ایران در اتلاف آب رتبه اول را دارد

برگزاری نشست هم اندیشی سرلشکر موسوی با دانشجویان دافوس ارتش

در زمینه ارائه خدمات توانبخشی فقیر هستیم

ایران در اتلاف آب رتبه اول را دارد

به مناسبت روز جهانی سرطان کودک؛ برگزاری همایش مسئولیت اجتماعی در محک

قانون بازنشستگان در دانشگاه ها اجرا شد/ تغییر 2 رییس دانشگاه

تخلف سازمان بازنشستگی در پرداخت حقوق بازنشستگان

تدوین منشور اخلاق رسانه ای برگرفته از اخلاق اسلامی و قرآن

ارسال 200 مقاله به دبیرخانه همایش ملی دیدگاه های علوم قرآنی آیت الله فاضل لنکرانی (رحمه الله علیه)

ترزا می تعویق رای گیری درمورد بریگزیت را اعلام کرد

رییس سابق شورای شهر فاروج و از نزدیکان وزیر کشور، گزینه استانداری؟!

همکاری های تجاری بین ایران و اندونزی گسترش می یابد

احیای زاینده رود نیازمند تغییر رفتار مردم و مسوولان است

حضور فعالانه بانک رفاه در عرصه های مختلف اجتماعی

نسخه پیچی بیمه برای داروخانه

اذکاری که آینده انسان را متحول می کند

15 میلیون نفر در استان تهران یارانه نقدی دریافت می کنند

کمیته بانوان برای تدارک برنامه های پیروزی انقلاب تشکیل شد

همکاری های تجاری ایران و اندونزی گسترش می یابد

همه الزامات شهر هوشمند

رعایت الزامات پدافندی در منطقه ویژه اقتصادی لامرد ضروری است

نجات کشور در گرو استمرار راه شهدا است

استاندار اصفهان: نیازی به مصوبه جدید برای آب نیست

صندوق قرض الحسنه اصحاب رسانه البرز تشکیل می شود

در برنامه های 9 دی نباید عملکرد دولت تخریب و تضعیف شود

به مناسبت روز جهانی سرطان کودک؛ برگزاری همایش مسئولیت اجتماعی در محک

قانون بازنشستگان در دانشگاه ها اجرا شد/ تغییر 2 رییس دانشگاه

برگزاری یادواره شهدای مدافع حرم در اسلامشهر

هفدهمین سالگرد شهادت جستجوگران نور برگزار می شود

شهدای حادثه تروریستی اهواز هنوز بی یادمان!

طول دوره رشته تخصصی کودکان از 4 به 3 سال تقلیل می یابد

مخالف جذب نیروی انسانی از خارج شهرداری هستیم

همه الزامات شهر هوشمند

بصیرت و استقامت؛ رمز اصلی انقلابی بودن و انقلابی ماندن

رعایت الزامات پدافندی در منطقه ویژه اقتصادی لامرد ضروری است

نخستین جلسه ستاد مرکزی اربعین سال 98 برگزار شد

چمران: توطئه دشمن در ناامید کردن ملت ایران محکوم به شکست است

ترزا می رسماً تعویق رأی گیری بریگزیت را اعلام کرد

رعایت الزامات پدافندی در منطقه ویژه اقتصادی لامرد ضروری است

چرخش نخبگان در حلقه بسته مدیریتی

نجات کشور در گرو استمرار راه شهدا است

آتش به اختیارهای کج فهم؛ گوش های ناشنوا در برابر سخنان رهبری (فیلم)

نشست عربستان سعودی در یک دهه آینده

«افتخار به گذشته؛ امید به آینده»؛ محوریت برنامه های چهلمین سال پیروزی انقلاب

رساندن نرم سوادآموزی کهگیلویه و بویراحمد به میانگین کشوری

جامعه استعداد بازگشتن به دوران احمدی نژاد را دارد

ویژگی بارز شهید «دستغیب» 

مدیرکل جدید دفتر دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر معرفی شد

حوزه فضایی وضعیت رضایت بخشی ندارد/ برد 2هزار کیلومتری موشکی وحی منزل نیست

لابی گری عربستان برای گسترش تحریم ها و تشویق ترامپ برای خروج از برجام / ما باید جامعه را به تحریم ها حساس کنیم

شهدای حادثه تروریستی اهواز هنوز بی یادمان!

صندوق قرض الحسنه اصحاب رسانه البرز تشکیل می شود

استیضاح ظریف از دستور کار خارج شده است

الزام حضور نمایندگان کشاورزان و صنایع در جلسات برای حل مشکلات

رهبر انقلاب: در مسائل حقوق بشر از دنیا طلبکاریم +فیلم

بیانیه ستاد حقوق بشر ایران درباره وقایع اخیر فرانسه

ویدئو / برخورد نیروی انتظامی با کولبران چگونه باشد؟

جدال بر سر حضور دو نماینده زن مسلمان در مجلس نمایندگان آمریکا!

جنبش دانشجویی باید به دنبال ترویج گفتمان انقلابی باشد

«روایت انحراف» احمدی نژاد از «معجزه هزاره سوم»+عکس

«روایت انحراف» احمدی نژاد از «معجزه هزاره سوم»+عکس