مطالب مرتبط:
فارس منتشر کرد 2333 شرکت دانش بنیان از مالیات معاف شدند + سند
شرکت های دانش بنیان از مالیات 4 درصدی معاف شدند
معافیت 4 درصدی مالیات بر واردات شرکت های دانش بنیان
معافیت شرکت های دانش بنیان از پرداخت مالیات 4 درصد علی الحساب بر واردات
معافیت 4 درصدی مالیات بر واردات شرکت های دانش بنیان
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 22 آبان 1397 ساعت 22:252018-11-13سياسي

2333 شرکت دانش بنیان از مالیات معاف شدند + سند


طبق قانون حمایت از شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات، این نوع شرکت ها از پرداخت مالیات به مدت 15 سال معاف هستند و در حال حاضر براساس نامه معاون علمی و فناوری رییس جمهور اسامی فهرست 2333 شرکت دانش بنیان معاف شده از مالیات به سازمان .

- طبق قانون حمایت از شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات، این نوع شرکت ها از پرداخت مالیات به مدت 15 سال معاف هستند و در حال حاضر براساس نامه معاون علمی و فناوری رییس جمهور اسامی فهرست 2333 شرکت دانش بنیان معاف شده از مالیات به سازمان امور مالیاتی ارسال شده است.

شعارسال": رییس کل سازمان امور مالیاتی با توجه به نامه ارسالی توسط معاون علمی و فناوری رییس جمهور به این سازمان، فهرست 2333 شرکت دانش بنیان معاف شده از مالیات را به ادارات کل امور مالیاتی ارسال کرد.

بیش از 2300 شرکت و موسسه دانش بنیان و نوآور از مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی معاف شدند.

طبق قانون حمایت از شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات، این نوع شرکت ها از پرداخت مالیات به مدت 15 سال معاف هستند و در حال حاضر براساس نامه معاون علمی و فناوری رییس جمهور اسامی این شرکت ها جهت معافیت مالیاتی به سازمان امور مالیاتی ارسال شده است.

در همین راستا سید کامل تقوی نژاد رییس کل سازمان امور مالیاتی در نامه ای در تاریخ 13 آبان ماه خطاب به ادارات کل امور مالیاتی نوشت: پیرو بخشنامه های منتهی به شماره 200/96/107 مورخ 1396/7/29 به پیوست تصویر نامه شماره 11/15593 مورخ 1397/7/8 معاون محترم علمی و فناوری رییس جمهور منضم به فهرست اطلاعات 2333 شرکت و مؤسسه دانش بنیان مورد تأیید کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان و نظارت بر اجراء موضوع ماده 3 آیین نامه اجرایی قانون حمایت از شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان برای سال 1396 جهت اطلاع و بهره برداری ارسال می گردد.

مصادیق فعالیت های دانش بنیان مربوط به شرکت ها و مؤسسات موصوف در سامانه مربوطه قابل مشاهده و دسترسی می باشد.

همچنین سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور در نامه ای در تاریخ 8 مهرماه به سرپرست سابق وزارت امور اقتصادی و دارایی نوشته بود: همانطور که مستحضرید در راستای حمایت از شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان به عنوان موتور محرک اقتصاد مقاومتی، قانون حمایت از شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با همکاری سایر دستگاه های مرتبط از جمله وزارت امور اقتصاد و دارایی به اجرا گذاشته شده است.

در همین راستا و بر اساس ماده (3) قانون حمایت از شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات، مصوب 1389/8/30 مجلس شورای اسلامی و ماده (20) آیین نامه اجرایی قانون مذکور و دستورالعمل اجرایی ماده (22) آیین نامه اجرایی قانون موضوع بخشنامه سازمان امور مالیاتی شماره 200/20/384/ ص مورخ 1392/11/16، درآمدهای مشمول مالیات شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان ناشی از قراردادها و فعالیت های تحقیق و توسعه، تجاری سازی و تولید محصولات و خدمات دانش بنیان به مدت 15 سال از مالیات موضوع ماده (105) قانون مالیات های مستقیم معاف هستند.

در فهرست و لوح فشرده پیوست اطلاعات (2333) شرکت و مؤسسه دانش بنیان مورد تأیید کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت ها و موسسات دانش بنیان و نظارت بر اجرا، موضوع ماده (3) آیین نامه اجرایی قانون، به همراه مصادیق فعالیت های دانش بنیان آنها ارائه شده است.

لذا خواهشمند است مطابق روال سال های گذشته ضمن ابلاغ اسامی و اطلاعات این شرکت ها به ادارات امور مالیاتی سراسر کشور، دستورات لازم را برای اجرای موارد ذیل مبذول فرمایید: 1- با توجه به ارجاع پرونده های شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان به گروه های تخصصی مشخص طبق روال سنوات گذشته (موضوع بخشنامه های 200/96/107 مورخ 96/7/29 و 200/95/60 مورخ 95/9/14 و 200/94/84 مورخ 94/8/24 و 200/93/93 مورخ 93/8/24، آشنایی کامل این گروه ها با فرایند معافیت مالیاتی شرکت های دانش بنیان ضروری است.

لذا خواهشمند است به منظور تبیین کامل این فرآیند و انجام اطلاع رسانی لازم و تسهیل در رسیدگی به پرونده های مالیاتی شرکت های دانش بنیان و ارائه مناسب معافیت ها، دستورات لازم را برای برگزاری جلسه مشترک با حضور گروه های رسیدگی متشکل از مأموران مالیاتی دارای تخصص صادر فرمایید.

2- با عنایت به لزوم اطلاع رسانی دقیق به مأموران محترم مالیاتی و سهولت دسترسی ایشان به اطلاعات شرکت های دانش بنیان، خواهشمند است دستورات لازم را به منظور ارسال اطلاعات شرکت ها به صورت الکترونیک به سامانه اطلاعاتی سازمان امور مالیاتی کشور و گروه های رسیدگی متشکل از مأموران مالیاتی دارای تخصص صادر فرمایید.

3- اطلاعات مربوط به اظهارنامه مالیاتی و نتایج رسیدگی به پرونده های مالیاتی این شرکت ها و مبالغ معافیت مالیاتی محقق شده در 4 سال گذشته در اختیار کارگروه قرار داده شود.

4- همزمان با استفاده شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان از معافیت های مالیاتی موضوع ماده (3) قانون، امکان برخورداری آنها از سایر معافیت های مالیاتی از جمله معافیت های مالیاتی واحدهای پژوهشی، فناوری و مهندسی مستقر در پارک های علم و فناوری، موضوع ماده (9) قانون و بخشنامه سازمان امور مالیاتی شماره 200/9113 ص مورخ 1392/5/20 فراهم شود.

5- شایان ذکر است با توجه به ماهیت در حال تحول نوآوری و تغییرات سریع فناوری، شاخص های شناسایی شرکت های دانش بنیان و نیز فهرست کالاها و خدمات دانش بنیان، هر ساله توسط کارگروه مورد بازنگری قرار می گیرد و در صورتی که تولید محصولی پس از چند سال به صورت عادی در بین شرکت های دیگر رایج شده باشد و پیچیدگی فنی آن کاهش یافته باشد، محصول از لیست مصادیق مورد تأیید کارگروه خارج خواهد شد.

بنابراین برخی از محصولاتی که در گذشته و برمبنای فهرست های قبلی مصوب کارگروه، مورد تأیید بوده و از معافیت ها نیز بهره مند بوده، اکنون بر اساس ارزیابی مجدد از شمول معافیت ها خارج شده اند.

لذا اطلاعات شرکت ها صرفاً تا انتهای تاریخ انقضای استفاده از معافیت مالیاتی مندرج در جداول پیوست معتبر بوده و برای استفاده از معافیت های مالیاتی در سال های آتی، اطلاعات مورد نیاز به صورت سالیانه تکمیل و اعلام خواهد شد.

پیشاپیش از همکاری و مساعدت جنابعالی و به ویژه همکاران محترم سازمان امور مالیاتی کل کشور برای حمایت از شرکت های دانش بنیان تشکر می شود.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری فارس ، تاریخ انتشار:19 آبان 1397 ، کدخبر: 13970819000310،www.

farsnews.

com
کلید واژه ها: مالیات - سازمان امور مالیاتی - رییس جمهور - رییس کل سازمان امور مالیاتی - فناوری - پرداخت مالیات - معاف - نامه - معاون - قانون - حمایت - علمی - اقتصاد - نوآوری - مالیات بر درآمد - دارایی - ریاست جمهوری - امور اقتصادی - سورنا ستاری - تاریخ - وزارت - اطلاع - ماده - اطلاعات - اقتصادی - بخشنامه - جمهوری - معافیت - صلاحیت - 13 آبان

آخرین اخبار سرویس:
ماجرای تولید پفک با خوراک دام واقعیت دارد؟

مرکز پژوهش های مجلس: انحراف 5000 میلیارد تومانی در پرداخت یارانه نقدی اتفاق افتاده است

هیچ نیروی بازنشسته ای در وزارت کشور حضور ندارد

مرکز پژوهش های مجلس: انحراف 5 هزار میلیارد تومانی در پرداخت یارانه نقدی اتفاق افتاده است

ظریف: موشک های ما قابل مذاکره نیستند

استخدام ورد پرس کار در یک مجموعه معتبر در تهران

برگزاری نشست هم اندیشی فرمانده کل ارتش با تعدادی از درجه داران

حضور مهناز افشار در دادسرای تهران

پرویز کاظمی آزاد شد

صبر و پایداری ملت یمن، متجاوزان را به مذاکره واداشت

برنامه های چهل سالگی انقلاب مردم محور باشد

کنایه سنگین آشنا به صدا و سیما

نخستین همایش خاک در جنوب استان کرمان + گزارش

سکان انقلاب اسلامی ایران در اختیار ولی فقیه مدبر و مدیر

لوپوئن: ابهام در آینده انتخابات در پایتخت کنگو

جشن میلاد امام حسن عسکری( ع)با حضور مراجع تقلید

سومین حرم اهل بیت (ع) غرق در شادی و سرور

همایش تجلیل از کاروان قرآنی نور موسم اربعین

انتصاب داماد ها در پست های مدیریتی!/ روزنامه دولت هم از مشاور روحانی شاکی شد/انتقادات تُند و تیز دولت از احمدی نژاد/نماینده رهبر انقلاب بدون محافظ شخصی در بازار

تثبیت شاخص طلاق در کشور

آیین تودیع و معارفه امام جمعه هندیجان برگزار شد

اقامه دین نیازمند نظام علمی پژوهشی پویا است/اهم مأموریت های نظام علمی حوزه

سپاه: دستگیری لیدرهای یک شبکه مبتذل در شیراز

محسن رضایی: ‏اعضای ‎مجمع هرنوع استناد لایحه «اصلاح قانون مبارزه با پولشویی» را به گروه مالی ‎FATF نفی کردند/ ماده یک لایحه اصلاح می شود

انتخابات مجلس و ریاست جمهوری در رفتار مدیران صداوسیما موثر است؛ نوعی مهندسی نگاه ها به صداوسیما و انتخاب افراد هم سو با یک جریان را در نظر دارند / برخی فکر می کنند نقد دولت آن هم از صداوسیما می تواند بر سبد رای آن ها تاثیر بگذارد / هرچه یک پدیده ملی را جناحی کنیم، جامعه به رسانه های مت

زخمی شدن خبرنگار آرتی در تظاهرات فرانسه

آبشار زیبای سنگ نو در دل جنگل + فیلم

ناظری خبر داد ثبت نام مجدد از کاندیداهای تصدی ریاست فدراسیون چوگان انجام می شود

رستم وندی در نشست کارگروه تدوین آیین نامه شبکه ملی خیرین فعالان ازدواج مطرح کرد تاکید بر اصل قرار دادن گفتمان ازدواج و تحکیم خانواده

گشایش نمایشگاه دستاوردهای هفته پژوهش در گلستان + گزارش

بازداشت عضو ارشد جمعیت علمای اسلام پاکستان

مغازه داری که هنوز اعلامیه های انقلابی می نویسد

مطالبه گری مردم از مسئولین در نمازجمعه باید صریح باشد تا به پاسخگویی منجر شود

جز مسائل دفاعی و امنیتی نباید هیچ محرمانه ای داشته باشیم

مردم انتظار فرصت شناسی و آسیب شناسی از عالمان حوزوی و دانشگاهی دارند

با حضور رییس سازمان امور اجتماعی صورت گرفت برگزاری نشست کارگروه تدوین آیین نامه شبکه ملی خیرین و فعالان ازدواج

مشهد نیازمند هم افزایی همه نهادها و جریانات فکری است

باید از اختلافات و تنش های اجتماعی در جامعه پرهیز شود

فساد به سرمایه اجتماعی آسیب وارد کرده است

سند دستاوردهای 40 ساله قرآنی بوشهر در دست تدوین است

چالش تصویب بودجه ایتالیا و اعتصابها در این کشور

مجلس از وزیر ارتباطات شکایت می کند

7 زندانی در آزمون کارشناسی ارشد شرکت کردند

اگر تولیدکننده نباشیم از فضای مجازی ضرر می کنیم

برگزاری نشست «آموزش و پرورش آینده» در کرج

"کاسبان کنکور" و دروغ هایی که از تهران به قم بردند

استخدام کارشناس حسابداری خانم در کرمان

پیش بینی توکلی از وضعیت تورم در سال آینده

اختصاصی فارس/ حضور مهناز افشار در دادسرای تهران/ تعهد خانم بازیگر برای اصلاح سخنانش

باید از اختلافات و تنش های اجتماعی در جامعه پرهیز شود

عربستان حامی رژیم صهیونیسیتی است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: جز مسائل دفاعی و امنیتی نباید هیچ محرمانه ای داشته باشیم

فساد به سرمایه اجتماعی آسیب وارد کرده است

به جای استیضاح باید دنبال انسجام و وحدت ملی بیشتر باشیم

مجروح شدن خبرنگار العالم در حین ارتباط زنده

پهلوان آواز مهمان ویژه ی افتتاحیه ی سومین «شب آواز ایرانی» است

سند دستاوردهای 40 ساله قرآنی بوشهر در دست تدوین است

اعتبار ترویج مهارت آموزی در آموزش و پرورش سه برابر می شود

اعتبار ترویج مهارت آموزی در آموزش و پرورش سه برابر می شود

شهدا باعث بقا و ماندگاری نظام اسلامی شدند

دیدار جمعی از خانواده های شهدا

آیین بدرقه فعال رسانه مرحوم محمود مطوری

تشکر رییس جمهوری عراق از ایران در جشن پیروزی بر داعش

تشریح بنیادی ترین شاخص های مدیریت در پلیس

فاطمه سعیدی: تجارت چند ده میلیارد تومانی برخی با حذف مشق شب از بین می رود

نفتی ها خواستار دریافت مطالباتشان از درمنی شدند

98 درصد تولید علم دانشگاه تهران بعد از انقلاب رخ داده است

​ماجرای حرمت گوشت منجمد توسط امام(ره)

​وزیر رفاه؛ بسته های حمایتی میان کارگران توزیع نشده است

سطح دانش حقوق بین الملل شورای نگهبان بسیار ضعیف است

وعده ارزانی موج سواری بر مشکلات مردم است| آماده مناظره در موضوع FATF هستم

پاسخ حجت الاسلام غلامی به یادداشت دوم نصیری ضعف ها و کم کاری ها به معنای عدم قابلیت فقه در نظام سازی نیست/ ظرفیت های حکمت صدرایی

شهدا باعث بقا و ماندگاری نظام اسلامی شدند

غیبت 14 عضو مجمع تشخیص در جلسه امروز

نماینده ولی فقیه در استان: زنان پیشتاز فعالیتهای فرهنگی اند

هلال احمر: تکذیب برگزاری جلسه فوق العاده شورای عالی

کاریکاتور استفاده از ژن خوب ها

آیت الله جنتی امروز رییس مجمع شد

سند راهبردی توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور تصویب شد

رونق اقتصاد روستایی کاهش مهاجرت را به دنبال دارد

7 زندانی در آزمون کارشناسی ارشد شرکت کردند

مدیران با اهالی رسانه با سعه صدر برخورد کنند

رفع تصرف اراضی ملی در دهلران

وزیر کشور دولت ترامپ هم رفتنی شد

مراسم نکوداشت روز پژوهش برگزار می شود

«انقلاب و چهار دهه همبستگی و همدلی پیروان ادیان توحیدی» بررسی می شود

پژوهش های حوزه در خدمت حل مسائل دینی جامعه است

عیادت فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد از جانباز حادثه تروریستی چابهار

نشست جنبش دانشجویی در ایران «گذشته، حال، آینده»

نشاط اجتماعی با خدمت رسانی صحیح به مردم محقق می شود

یک مسلمان به عنوان رابط مذهبی نیروی هوایی بریتانیا منصوب شد

اگر تولیدکننده نباشیم از فضای مجازی ضرر می کنیم

وزیر کشور ترامپ هم رفتنی شد

مذاکره با دولت دونالد ترامپ بی فایده است

کری خوانی کودک فلسطینی برای صهیونیست ها +فیلم

روایتی از زندگی شگفت انگیز «سیده خانم» و ویلچر دوست داشتنی اش گره های کور به دست این پیرزن باز می شود

مباحث مربوط به طلاق جای گفتمان ازدواج را گرفته است

مدیران با اهالی رسانه با سعه صدر برخورد کنند

وزیر کشور ترامپ هم رفتنی شد

مشهد الرضا مسرور میلاد امام حسن عسگری(ع)

2333 شرکت دانش بنیان از مالیات معاف شدند + سند

2333 شرکت دانش بنیان از مالیات معاف شدند + سند