مطالب مرتبط:
احضار 1500 نفر، بازداشت 170نفر و صدور 69 کیفرخواست در پرونده های اخیر اقتصادی
دادستان تهران خبر داد: احضار 1500 نفر، بازداشت 170نفر و صدور 69 کیفرخواست در پرونده های اخیر اقتصادی
احضار 1500 نفر، بازداشت 170نفر و صدور 69 کیفرخواست در پرونده های اخیر اقتصادی
دادستان تهران خبر داد احضار 1500 نفر، بازداشت 170نفر و صدور 69 کیفرخواست در پرونده های اخیر اقتصادی
احضار 1500 نفر، بازداشت 170نفر و صدور 69 کیفرخواست در پرونده های اخیر اقتصادی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 22 آبان 1397 ساعت 21:022018-11-13سياسي

احضار 1500 نفر، بازداشت 170نفر و صدور 69 کیفرخواست در پرونده های اخیر اقتصادی


نشست دادستان تهران با رییس اتاق تعاون ایران و تعدادی از مدیران شرکت های تعاونی و مراکز تولیدی، روز شنبه 19 آبان ماه به ریاست دکتر جعفری دولت آبادی برگزار شد.

- اسلامی در مواجهه با افراد مرتبط با برخی جریان های سیاسی که به طور مستمر علیه حاکمیت فضاسازی می کردند؛ اعتماد زیادی به اطلاع رسانی مسؤولان داشتند و به ادعای این جریان ها توجه نمی کردند ولی هرچه به سمت جلو حرکت کردیم، مشکلاتی در این زمینه بروز کرد تا رابطه بین مسؤولین و مردم را کم رنگ کند و باور برخی مسائل در اذهان عمومی سخت شود.

رابطه عملکرد مسؤولان و اعتماد مردم دادستان تهران با تاکید بر این که عملکرد مسؤولان در حوزه جلب اعتماد مردم نقش زیادی دارد، جلب اعتماد را بدون توجه به نوع حکومت عنوان کرد و بیان داشت: اعتماد مردم به مسؤولان حرف اول را در حکمرانی می زند، بنابر این طبیعی است که اعتماد زدایی از مردم در دستور کار دشمنان باشد که در این زمینه بخشی از آن در داخل و بخشی نیز طراحی دشمنان است.

وی با طرح این سوال که چرا دشمنان کمرنگ کردن اعتماد مردم نسبت به مسؤولان را آغاز کرده اند، خطاب به کسانی که اغلب از قوه قضاییه با صحیح انجام نگیرد آمار طلاق افزایش می یابد.

وقتی تعداد چاه های غیر مجاز بیش از حد باشد، هر روز ارتفاع چاه ها پایین تر می رود و کم آبی رخ می دهد.

آن وقت انگشت اتهامات به سمت قوه قضاییه می رود که چرا فلان مکان تخریب و یا چاه ها مسدود نمی شود.

وی با بیان این که قوه قضاییه در خیلی از مسائل در سنگر آخر قرار دارد اما در زمان پاسخگویی در خط اول است، دو دلیل را در بروز این اتفاق موثر دانست و افزود: از جنبه روانی مردم علاقه دارند که قوه قضاییه به عنوان سنگر نهایی مشکلات آن ها را حل کند و از سوی دیگر آن ها تکیه گاهی ندارند که به آن پناه ببرند.

عملکرد دادسرای تهران در پرونده های اقتصادی اخیر دادستان تهران با اشاره به عملکرد دادستانی تهران در رابطه با پرونده های اخلال در نظام اقتصادی اخیر اعلام کرد: ظرف سه ماه گذشته 1500 نفر احضار ، 170 نفر بازداشت و 145 نفر با صدور 69 فقره کیفرخواست تحت تعقیب قرار گرفته، 486 نفر از متهمان ممنوع الخروج شده و در مورد پنجاه نفر حکم صادر شده است.

قوه قضاییه در کنار تکلیف به تعقیب مجرمان اقتصادی، از سرمایه گذاری مشروع حمایت می کند دادستان تهران برگزاری جلسه دادستانی با شرکت های خودروسازی، پتروشیمی، مسئولان بورس و صرافی ها را در راستای ایجاد زبان مشترک برای حل مشکلات دانست و خاطر نشان ساخت: این قشرهای متنوع فکر می کردند که قوه قضاییه زبان دیگری جز شمشیر ندارد و رفع مشکلات را صرفاً از طریق کمک خواهد کرد.

وی یادآور شد: اگر بخش خصوصی از تولید ناامید شود، مشکلات کشور مضاعف خواهد شد.

بارها ریاست قوه قضاییه بر حمایت از سرمایه گذاری سالم، امنیت اقتصادی و رفع موانع کسب و کار تاکید کرده اند اما در صحنه عمل، این حرف ها به گوش تولید کنندگان نمی رسد یا اگر می رسد آن را جدی نمی گیرند و فکر می کنند که قوه قضاییه با زبان قهر آمیز با آن ها سخن می گوید.

مبارزه با عوامل فساد دارای دو جنبه سلبی و ایجابی است جعفری دولت آبادی با تاکید بر این که مبارزه با عوامل فساد جنبه سلبی و ایجابی دارد، خاطر نشان کرد: بخش سلبی آن برخورد با کسانی است که مرتکب همراه، افزود: چه کسی گفته است موبایل ها به چند برابر قیمت مصوب فروخته شود؟ چرا ارز 4200 تومانی دریافت کردید و در بازار آزاد فروخته و بعد هم نامه می نوسید و مدعی می شوید؟ اگر قوه قضاییه به موضوع تلفن های همراه ورود نمی کرد، مشخص نبود این موضوع به کجا می رسید.

مسؤولان اتحادیه ها و متولیان امر باید به خاطر اشتباهاتشان از مردم عذرخواهی کنند دادستان تهران با تاکید بر این که اتحادیه ها و بخش خصوصی به رغم آن که مورد حمایت قوه قضاییه می باشند اما به وظایفشان عمل نمی کنند، افزود: اکنون که اتفاق تلخ گوشی های تلفن همراه رخ داده، اتحادیه ها و متولیان امر باید به خاطر اشتباهاتشان از مردم عذرخواهی کنند.

وی پیرامون تاثیر عدم نظارت متولیان در موضوع فروش سکه گفت: خرید و فروش" سکه جرم نیست ولی چگونه می شود از خانه فردی که صاحب شرکت های هرمی بوده است، 25 هزار سکه و 108 کیلو طلا کشف می شود.

وی بیان داشت: در عین حال معتقدیم مبارزه با فساد از مطالبات جدی مردم است و باید در کنار برخورد های قضایی، از مشورت های بخش خصوصی استفاده شود.

حمایت دادستان از بخش خصوصی منوط به حرکت در مسیر صحیح است جعفری دولت آبادی با تاکید بر این که دادستان حامی بخش خصوصی سالم است، شرط این حمایت را حرکت بخش خصوصی در مسیر صحیح اعلام کرد و به عنوان مصداق گفت: در رابطه با پتروشیمی ها وقتی جلسه برگزار شد، آن ها به عنوان دغدغه عنوان کردند که به دلال های ارز تبدیل شده اند لذا موضوع را به رییس بانک مرکزی" انعکاس دادیم دولت هم در تصمیمی مؤثر ارز آن ها را به تدریج خرید و روانه بازار کرد.

دادستان تهران با اشاره به جلسه با مدیران مسؤول رسانه های اقتصادی که برای اولین بار صورت گرفت، تصریح کرد: به مدیران آن ها توضیح داده شد که پیام های قوه قضاییه به گوش آن ها نمی رسد و آن ها در انتخاب و انتشار اخبار قضایی سلیقه ای عمل می کنند.

ضرورت توجه رسانه ها به تصمیمات منجر به بروز فساد وی با تاکید بر این که رسانه ها باید در مورد تصمیمات منجر به بروز فساد که سرریز آن به قوه قضاییه یا پلیس است روشنگری کنند افزود: آیا قوه قضاییه در ماجرای فردی که 240 میلیون دلار ارز دولتی گرفته است تا مواد اولیه وارد کشور کند اما به جای این اقدام، ارز را در بازار آزاد فروخته و با مابه التفاوت آن اقدام به خرید کارخانه ماشین سازی تبریز کرده است و یا فرد دیگری که در خوزستان 800 میلیون در برخورد با فساد جدی است، اجماع همه قوا، بستن منافذ فساد و اقدامات پیشگیرانه را سه عامل موثر در این مبارزه دانست.

تشکیل 17 پرونده با 500 میلیارد تومان بدهی شرکت های خودرویی به مردم وی افزود: در رابطه با پیش فروش خودرو 17 پرونده در دادسرای تهران تشکیل شده که شکات زیادی دارد و حدود 500 میلیارد تومان مطالبات مردمی وجود دارد.

مفتوح شدن این پرونده ها ناشی از عدم نظارت دستگاه های مرتبط با موضوع است.

هر کسی شرکت فروش خودرو" تاسیس کرده و نظارتی بر آن ها صورت نگرفته و حال که تخلفاتی مرتکب شده اند، پرونده آنها به قوه قضاییه ارجاع شده است درحالی که باید گفت چه کسی به آنها مجوز داده است.

جعفری دولت آبادی خاطرنشان کرد: آمادگی داریم از تولیدکنندگان و کسانی که نسبت به سرمایه گذاری مشروع اقدام می کنند حمایت کنیم که این امر مستلزم همکاری متقابل است.

نقش تعاونی ها در کشور در حوزه تعاونی ها است.

عبداللهی گفت: بیش از 14 میلیون نفر مستقیما عضو تعاونی ها هستند و بالغ بر 45 میلیون نفر از جمعیت کشور از خدمات تعاونی ها استفاده می کنند که نشان از شمولیت آن ها و استفاده از خدمات تعاونی دارد، بنابر این تعاونی ها به عنوان فعالان اقتصادی تاثیرات بسیاری در فعالیت اقتصادی کشور دارند.

لزوم همکاری متقابل اتاق تعاون و دادستانی تهران دادستان تهران ارتباط میان اتاق تعاون و دادستانی را دو سویه خواند و گفت: برخی مشکلات با ارتباط و همکاری متقابل قابل حل است.

جعفری دولت آبادی با اشاره به این که امروز را در حوزه اقتصادی شکست دهند و می خواهند مردم را در این حوزه خسته کنند.

وی افزود: در این بخش هر خدمتی که بخش خصوصی و دیگر دستگاه ها بتوانند انجام دهند بزرگترین خدمت است و دشمن به دنبال این است که بخش های مختلف را به تعطیلی بکشاند و کارآمدی نظام را زیر سؤال ببرد.

دادستان تهران از مسئولان تعاونی ها خواست به مسائلی که دشمن برای ما در نظر گرفته است، نگاه عمیق تری داشته باشند و افزود: امروز تعطیل شدن مراکز تولیدی و ایجاد اخلال در توزیع کالا های اساسی یکی از خطراتی است که طرح های دشمن را عملی می کند.

وی گفت: در رسیدگی به مشکلات اتحادیه ها و اصناف قرار نیست دادستانی جای دولت، دستگاه های اجرایی و بانک­ها قرار گیرد و فقط در امور و وظایفی که با دادستانی مربوط است، آماده همکاری هستیم.

حمایت از امنیت سرمایه ­گذاری جعفری دولت آبادی با اشاره به فعالیت کمیته های استانی حمایت از باشد و ما در عین حال که با جریان های فساد مبارزه می کنیم، حامی بخش تعاون نیز هستیم؛ همان طور که اگر دستگاه قضایی با اخلال گران جاده ای برخورد نمی کرد کالاها در سطح استان ها جابجا نمی شد.

هرجا مصالح مردم در خطر باشد قوه قضاییه ورود خواهد کرد دادستان تهران اعلام کرد: دادستانی و قوه قضاییه برای حمایت از حقوق عمومی بدون دخالت در وظایف ذاتی دولت و دستگاه های اجرایی ورود می کند و هر جا که تشخیص دهد مصالح ملی و منافع عموم مردم در خطر است اقدام خواهد کرد؛ و در برخورد با محتکران و اخلال گران جاده ای بر همین مبنا اقدام شد.

در این نشست مدیران شرکت های تعاونی به بیان مشکلات و دغدغه های خود پرداختند.


کلید واژه ها: قوه قضاییه - دادستان تهران - دادستان - تهران - اقتصادی - مردم - مشکلات - رابطه - بازداشت - دادستانی تهران - برگزار - ممنوع الخروج - سرمایه گذاری - اطلاع رسانی - تعاون - زبان - غیر مجاز - مسئولان - تعاونی - افزایش - سرمایه - مدیران - اسلامی - کم آبی - حکومت - تخریب - انگشت - جعفری - اطلاع - ایران

آخرین اخبار سرویس:
اسماعیلی: معنایی ندارد که استفاده از فلان شبکه ممنوع باشد، اما همه ما در آن فعالیت داشته باشیم

چرا از «کرمانشاه 2020 » استقبال نمی شود ؟!

امام جمعه تبریز: اعتراض کامیون داران سیاسی نبود

9880 نفر روز در امداد زمستانی هلال احمر کردستان مشارکت دارند

کلمات قصار/ فروغی بسطامی: کار شد تنگ چنان بر دل بیچارهٔ ما chr(8230)

کلمات قصار/ سنایی: عالِمان بی عمل

کلمات قصار/ حافظ: کلاه داری و آیین سروری

بازرگانی اصلاح طلبان از نام «بازرگان»

کلمات قصار/ فرخی یزدی: زندگی کردن من، مردن تدریجی بود

کلمات قصار/ سنایی: عالَم آمد این سخن مخصوص فردا روز حشر

عملیات بهبود پوشش علوفه ای مراتع گیلان 60 درصد پیشرفت دارد

کلمات قصار/ حافظ: ای زاهد پاکیزه سرشت

775 واحد مسکن مهر به نیازمندان آذربایجان غربی واگذار می شود

دولت و دانشگاه ها در پرداخت حقوق کارکنان اختلاف دارند

دست انداز های سخت در مسیر ترامپ

محکومیت های «اسفندیار رحیم مشایی» تأیید شد

حناچی از آن بیماری ها ندارد

نمایندگان تشکل های کارگری قزوین با وزیر کار دیدار کردند

775 واحد مسکن مهر به نیازمندان آذربایجان غربی واگذار می شود

عملیات بهبود پوشش علوفه ای مراتع گیلان 60 درصد پیشرفت دارد

معاون پارلمانی رییس جمهوری وارد تویسرکان شد

شهر خودرو محور را به شهر انسان محور تبدیل می کنیم

جلالی: بزرگترین دغدغه ما باید کارآمدی نظام باشد

احضار وزیر صنعت به فراکسیون امید بابت انتصاب های اخیر

وحدت و بصیرت مردم رمز شکل گیری «حماسه 9 دی» بود

اسلامی کردن علوم هدفمند کردن آن به نفع اسلام و مسلمانان است

شماره 169/ مسابقه پیامکی «بشارت 1452»

اپلیکیشن «شهدای یزد» راه اندازی شد

برگزاری جلسه کارشناسان فرهنگی شورای فرهنگ عمومی لرستان با موضوع هفته قرآن و عترت

خانواده، سخن واحد تمامی ادیان است

«روز بین المللی زبان عربی» در جمهوری آذربایجان

بازار محصولات هنری رونقی ندارد/محصولات هنرهای اسلامی با زندگی مردم عجین نیست

قانون اساسی جدید گرجستان به اجرا گذاشته شد

سیر تحول آموزش قرآن در کهگیلویه و بویراحمد بعد از انقلاب

جامعه با بصیرت دافع خطرات است

گسترش روابط تهران و مسکو باوجود تحریم های آمریکا

مراسم سوگند رییس جمهوری جدید گرجستان برگزار شد

روایت یک روزنامه نگار از عروسی دختر روحانی

کاشی اصفهان با تکیه بر صادرات احیا شد/ بازگشت 500 کارگر بر سر کار

تشریح نظرات رهبر انقلاب درباره اصلاح بودجه 98

نگاهی به ابعاد مختلف مهدویت در «خط امان»+تیزر

بزرگ ترین دغدغه ما باید کارآمدی نظام باشد

نمایندگان تشکل های کارگری قزوین با وزیر کار دیدار کردند

بیستمین جشنواره جوان خوارزمی برگزیدگان خود را شناخت

توییت محمود صادقی درباره برگرداندن لایحه بودجه +عکس

برخی از معضلات در کشور مزمن شده اند/ درمورد تحریم ها راه کار های خوبی ارائه کردیم

استخدام کارمند امور دفتری خانم در یک شرکت معتبر در کرمان

تجلیل از عاملان زکات اسدآباد

علیجانی: جلسه واحد راهبردی مجمع عمومی با حناچی و محسنی بندپی برگزار می شود

درخواستی از وزیر رفاه

حکایت بک «صندلی طلسم شده»

توسعه ارتش روباتیک در استرالیا

دانشگاه ها، کلاس های درس افراد دارای معلولیت را در طبقه همکف برگزار کنند

قاتل نامریی جان زوج جوان را گرفت

پروانه سلحشوری: آموزه های ما درباره حجاب اثر عکس داشته/ جنجال کردند تا حرف هایم شنیده نشود

بهبود کیفیت هوای تهران در چند روز آینده با وزش باد و بارش باران

همایش وحدت حوزه و دانشگاه در تهران برگزار می شود

اگر من جای رییس سازمان تبلیغات اسلامی بودم...

ارتباط منطقی نظام با حوزه علمیه ایجاد نشده است

طرح استادیاری در مدارس علمیه اجرا شود

استخدام برنامه نویس back-end and web ، front-end در تهران

شهرداری پایتخت الزامی برای جمع آوری و دفن پسماند عفونی ندارد

آغاز پیش نشست همایش امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان در ارومیه

نماینده مردم بروجرد خواستار حل مشکلات کارگران شهرداری شد

شهر خودرو محور را به شهر انسان محور تبدیل می کنیم

لاریجانی در همایش نقش پژوهش در فرایند قانون گذاری: بودجه 98 باید با اصلاحاتی ارائه شود

300 متر معبر ترافیکی که دستمایه نامه به وزیر شد

اعتراض دانشجویان به سانسور بخش هایی از جلسه با رییس رسانه ملی/ فیلم کامل جلسه را پخش کنید

پیکر سردار منصوری در مشهد تشییع شد

انتقاد دونماینده اصلاح طلب از انتصاب داماد رییس جمهور توسط وزیر صنعت

تست سرعت آخرین سری لامبورگینی/فیلم

ایران یکی از قدرت های تاثیر گذار منطقه

امکان استعلام ممنوع الخروجی از طریق مراجعه افراد به پلیس مهاجرت و گذرنامه

دستاورد های بی شمار نیروی دریایی مرهون تلاش پژوهشگران و اندیشمندان است

پیام تسلیت به مناسبت درگذشت سردار منصوری

همایش صلح و ثبات درغرب آسیا

سازش 6 فقره پرونده طلاق در شهرستان دلفان در یک ماهه گذشته

لیست اولیه کمیته ملی المپیک برای عضویت در کمیسیون های OCA

جلالی زاده: مردم می دانند آمریکا و روسیه دلسوز آنها نیستند

وحدت جامعه اسلامی ایران برای جوامع اسلامی الگو محسوب می شود

لاریجانی: اصلاح ساختار بودجه مبتنی بر کاهش هزینه ها و قطع وابستگی به نفت است

اسماعیلی: حضور مسئولان در شبکه های اجتماعی ممنوع، نقض قانون است

ثبت رکورد جدید در تحمل دمای ابررسانایی

انجام سالانه 11 هزار عمل جراحی در بیمارستان رجایی شیراز

ظهور پدیده جدیدی به نام دامادزادگی در کنار آقازادگی!

تصاویری از هرس زمستانه درختان تهران

زیباکلام: شایدمجبور شویم به ناطق و لاریجانی رأی دهیم/ بهزاد نبوی تغییر کرد همانطور که هاشمی تغییر کرد

جعفرزاده: همیشه از رفراندوم می ترسیم/ اگر درباره FATF رفراندوم می شد نمایندگان در تصمیم گیری راحت تر بودند

پول و اعتبار حساب های رییس قوه قضاییه کجا هزینه می شود؟

ارسال 50 مقاله به همایش قومس شناسی

حمایت از کودکان خیابانی ، نیازمند مشارکت خیرین

جانبازان 50 درصد از ممنوعیت به کارگیری بازنشسته ها مستثنی شدند

نامه اعتراضی کمیسیون امنیت ملی به دولت درباره بودجه دفاعی سال آینده

همه جا اشک برای اباالفضل(ع)

قرارگاه خاتم بمب بنزینی تحریم را خنثی کرد

داستان زندگی «خانم زاده»

کمالی پور: در جنگ اقتصادی موجب یاس و ناامیدی نشویم

قاچاق خاک ایران به بهانه صادرات گُل!

چه تعداد مسکن مهر نیمه تمام داریم؟

تمجع نمایندگان مستعفی اصفهان در دفتر آیت الله طباطبایی نژاد نماینده ولی فقیه در اصفهان

احضار 1500 نفر، بازداشت 170نفر و صدور 69 کیفرخواست در پرونده های اخیر اقتصادی

احضار 1500 نفر، بازداشت 170نفر و صدور 69 کیفرخواست در پرونده های اخیر اقتصادی