مطالب مرتبط:
هیات مدیره پرسپولیس جلسه فوق العاده تشکیل داد
تشکیل جلسه فوق العاده هیات مدیره استقلال
هیات مدیره پرسپولیس تشکیل جلسه داد
هیات مدیره پرسپولیس نشست فوق العاده تشکیل داد
هیات مدیره پرسپولیس نشست فوق العاده تشکیل داد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 22 آبان 1397 ساعت 03:152018-11-12اقتصادي

چهار قدم تا تشکیل یک هیات مدیره کارآمد


از کجا بدانیم هیات مدیره کارش را درست انجام می دهد؟ یکی از راه های تشخیص، بررسی میزان دخالت سرمایه گذاران کنشگر است.

اگر هیات مدیره کارش را درست انجام دهد، - این سرمایه گذاران نمی توانند در امور هیات مدیره دخالت کنند.

دیوید بیتی از مدرسه کسب وکار راتمن می گوید: ظاهرا عملکرد هیات مدیره ها آنقدر بد است که سرمایه گذاران کنشگر به راحتی از این آب گل آلود ماهی می گیرند و فعالیتشان را گسترش می دهند.

شعارسال: "تشکیل یک هیات مدیره قدرتمند به هیچ وجه آسان نیست.

در بسیاری از شرکت های مطرح، هیات مدیره ها عملکرد موفقی ندارند یا شکست خورده اند.

سرمایه گذاری کنشگر (activist investing) رواج یافته.

این سهامداران در امور مدیریتی شرکت ها دخالت می کنند و حتی، مهره ها را جابه جا می کنند.

پیشرفت تکنولوژی هم بسیاری از معادلات را بر هم زده است.

و اینها تنها چند دلیل بر این ادعا هستند که حاکمیت و کارآمدی هیات مدیره ها بیش از هر زمانی اهمیت پیدا کرده است.

سابقا تنها وظیفه هیات مدیره نظارت بود.

اما حالا تقریبا همه اعضای هیات مدیره ها قبول دارند که این تنها یکی از وظایفشان است.

این روزها هیات مدیره ها باید در تعیین استراتژی، امور دیجیتال، ادغام و اکتساب، مدیریت ریسک، امور استعدادها، فناوری اطلاعات و حتی بازاریابی نقش داشته باشند.

و اگر پیچیدگی هایی که در رابطه با چیدمان اعضا و امور فرهنگی وجود دارد را نیز به مسوولیت های ذکر شده اضافه کنید و البته، مسوولیت های اجتماعی و اخلاقی را نیز در نظر بگیرید، خواهید دید که کار هیات مدیره ها چقدر سخت تر شده است.

این متن، راهنمای مدیران ارشد، روسای هیات مدیره، مدیران اجرایی و اعضای هیات مدیره است تا از پیچیدگی هایی که در رابطه با حاکمیت سازمانی (corporate governance) وجود دارد، سر در بیاورند و در عین حال، با چهار حوزه اصلی که از ضروریات تشکیل یک هیات مدیره قدرتمند هستند آشنا شوند.

این چهار حوزه از این قرارند: گسترش دامنه فعالیت ها نظرسنجی جهانی مک کینزی نشان می دهد که هیات مدیره های موفق، از حوزه سرپرستی فراتر رفته اند و در طیف وسیع تری از امور نقش دارند.

از آنجا که بعضی از اینها در حیطه وظایف مدیران اجرایی نیز هستند، وظیفه این مدیران و اعضای هیات مدیره است که مرز میان مدیریت و حاکمیت را مشخص کنند.

تعیین یک دستورالعمل جامع و آینده نگرانه برای هیات مدیره، نیازمند همکاری مدیر ارشد اجرایی و رییس هیات مدیره است.

این برنامه باید به جای تمرکز بر ارزش آفرینی کوتاه مدت، راهی برای بقا و موفقیت در بلندمدت ارائه کند.

اتخاذ یک رویکرد پیشگویانه در رابطه با استراتژی: نظرسنجی مک کینزی نشان می دهد که اعضای هیات مدیره ها بیش از هر چیزی به حوزه استراتژی توجه می کنند.

وظیفه آنها این است که چارچوب کلی استراتژی را تعیین کنند، اطلاعات مربوط به راهکارهای جایگزین را از مدیران دریافت و بررسی کنند و در آخر، استراتژی برگزیده را تصویب کنند.

مدیران ارشد اجرایی باید اطمینان حاصل کنند که اعضای هیات مدیره، این وظیفه ارزشمند را انجام می دهند.

ورود اعضا به عصر دیجیتال: اعضای هیات مدیره برای آنکه در تعیین استراتژی و سایر امور، نقش عمیق تری داشته باشند، باید سواد دیجیتالی خود را افزایش دهند.

بسیاری از این افراد احساس می کنند که از پیشرفت سرسام آور تکنولوژی، ریسک ها و رقیبان جدید، عقبند.

برای اینکه اعضای هیات مدیره، دانش جمعی خود در رابطه با تکنولوژی را افزایش دهند و گفت وگوهای سازنده ای با مدیران داشته باشند، باید درباره مهارت های دیجیتال متناسب با حوزه فعالیتشان، تفکر و تعمق کنند.

پرسیدن سوالات مناسب در رابطه با تکنولوژی: یک هیات مدیره موفق، سوالات جامع تری در رابطه با تکنولوژی و فناوری اطلاعات مطرح می کند.

به عنوان یک عضو هیات مدیره، با گسترش فعالیت هایتان کمک می کنید تا مدیران اجرایی روی حوزه تکنولوژی تمرکز کنند و در این راستا سرمایه گذاری کنند.

به این منظور، مدیران ارشد فناوری، مدیران اجرایی و اعضای هیات مدیره باید به یک زبان مشترک برسند تا بتوانند در رابطه با عملکرد IT گفت وگو کنند.

گفت وگوها نباید فقط حول محور هزینه ها باشد، بلکه باید درباره ارزش و قابلیت هایی که فناوری اطلاعات ایجاد می کند نیز صحبت شود.

در این گفت وگوها می توانید این پنج سوال اساسی را مطرح کنید: تکنولوژی چطور می تواند فعالیت اصلی کسب وکار را تقویت کند؟ پروژه های اصلی IT چه ارزشی را به کسب وکار اضافه می کنند؟ چقدر طول می کشد تا واحد IT عملیات های جدید را راه اندازی کرده و گسترش دهد؟ واحد IT چقدر در معرفی تکنولوژی های جدید و رسیدن به نتایج دلخواه، صلاحیت دارد؟ آیا نیروهای ما در واحد IT برای ورود به عصر دیجیتال به اندازه کافی مهارت دارند؟ بررسی ادغام و اکتساب با یک دورنمای بلندمدت: بعضی از مدیران اجرایی تصور می کنند که دخالت اعضای هیات مدیره در امور ادغام و اکتساب، حد و مرز میان مدیریت و حاکمیت را بر هم می زند اما نباید فراموش کنیم که این اعضای هیات مدیره هستند که حرف آخر را می زنند و ادغام و اکتساب را بررسی و تصویب می کنند.

آنچه در مدیران اجرایی انگیزه ایجاد می کند، منافع کوتاه مدت است در حالی که هیات مدیره انتخاب شده اند تا ارزش های بلندمدت را بررسی کنند و از جهت گیری ها جلوگیری کنند.

غلبه بر مقاومت در برابر تغییر: بعضی سازمان ها در زمینه تخصیص منابع، از هر گونه تغییری اجتناب می کنند.

یک هیات مدیره قدرتمند به سازمان کمک می کند تا بر این مشکل غلبه کند.

طبق تحقیقات مک کینزی، هرچه تخصیص مجدد منابع (reallocation) بیشتر باشد، بازگشت سرمایه بیشتر است.

مشارکت اعضا در امور فرهنگی و استعدادها: بسیاری از اعضای هیات مدیره قبول دارند که انتخاب جانشین برای مدیر ارشد، یکی از مهم ترین وظایفشان است، با وجودی که خود مدیر ارشد نیز نقش مهمی در آماده سازی و تربیت جانشینش دارد.

علاوه بر مساله جانشینی، اعضا در جایگاهی هستند که بهتر از هر کسی می توانند روی تربیت استعدادها در سراسر سازمان در بلندمدت تمرکز کنند.

آنها همچنین باید در تعیین و ترویج فرهنگ سازمان، نقش کلیدی داشته باشند.

حفاظت از برند: در بسیاری از سازمان ها، جلب مشارکت مشتری وظیفه تمام سطوح سازمان است.

در تعداد کمی از سازمان ها، هیات مدیره ها در بازاریابی نیز نقش دارند.

عصر، عصر شبکه های اجتماعی است.

وجهه سازمان ها به مو بند است.

در چنین شرایطی، مدیر ارشد اجرایی یک شرکت تولیدکننده آمریکای شمالی ترتیبی داد تا امور مربوط به تغییرات برند در دستور کار هیات مدیره قرار بگیرد.

گفت وگوهایی که در این رابطه انجام شد، فراتر از بازاریابی سنتی بود، بلکه استراتژی سازمان را نیز در بر می گرفت، به علاوه رویکرد سازمان در مواجهه با بحران.

افزایش تعهد اعضا اما اگر اعضای هیات مدیره این وظایف جدید را بر عهده بگیرند، چطور وقت می کنند به امور سرپرستی بپردازند؟ راهکارهایی وجود دارد: روزهای کاری را افزایش دهید: طبق نظرسنجی جهانی ما، هیات مدیره های کارآمد به طور متوسط 41 روز در سال کار می کنند و تمایلی ندارند بیشتر کار کنند.

اما هیات مدیره هایی که چندان کارآمد نیستند، به طور متوسط 28 تا 32 روز کار می کنند و می توانند در حالت ایده آل، 5 روز بیشتر کار کنند.

تجربه به ما نشان داده که مدت زمانی که برای انجام کارها به بهترین نحو لازم است، بیشتر از چیزی است که اعضا تصور می کنند.

یک دستور کار پویا تهیه کنید: با توجه به محدودیت های زمانی اعضا، گسترش فعالیت ها نیازمند تهیه یک دستور کار پویاست که روی فعالیت های آینده نگرانه تاکید کند و اطمینان حاصل شود که برای انجام این فعالیت ها، زمان کافی در نظر گرفته شده است.

شفاف سازی مسوولیت ها و چیدمان اعضا ویلیام جورج ، مدیر ارشد سابق شرکت مدترونیک که عضو هیات مدیره 10 شرکت بوده است می گوید: دیدگاه فرد نسبت به حاکمیت، کاملا به جایگاهش در هیات مدیره بستگی دارد.

یک عضو مستقل است یا رییس هیات مدیره است یا مدیر ارشد اجرایی هم هست؟ اگر از نگاه هر یک از این افراد به مقوله حاکمیت نگاه کنیم، می توانیم به یک تصویر کلی از هیات مدیره برسیم و افرادی را انتخاب کنیم که دارای مهارت ها و تجربیات متناسب با سازمان هستند.

انتخاب یک مدیر جاه طلب: رییس هیات مدیره تاثیر بسزایی بر ویژگی های هیات مدیره دارد.

یک رییس با کفایت، جلسات را به خوبی برگزار می کند، فرهنگ اعتماد و گفتمان سازنده را ترویج می کند و در حوزه آموزش، توسعه و ارائه بازخورد، سرمایه گذاری می کند.

یک مدیر خوب، فضایی فراهم می کند تا هیات مدیره، کارآمد و ارزش آفرین باشند.

فرآیند انتخاب رییس هیات مدیره، اخیرا تکامل یافته و ساختارمند شده و حالا، شبیه فرآیند انتخاب مدیر ارشد اجرایی است.

به دنبال استعداد و تجربه باشید: چطور افراد مناسب را انتخاب می کنید؟ چطور وظایف مناسب را به آنها محول می کنید؟ گرچه اعضای هیات مدیره باید تا حدی دارای معلومات کلی باشند، اما به هر حال، هر کدام در یک زمینه تخصص دارند، تخصص مرتبط با یک صنعت، عملیات یا منطقه جغرافیایی خاص.

یک هیات مدیره باید ترکیب مناسبی از مهارت ها و سوابق کاری باشد.

وظایف را طوری تقسیم کنید که هر کس به تناسب تجربیاتش مشغول به کاری شود که در آن بیشترین مهارت را دارد.

شفاف سازی وظایف رییس: از زمانی که بسیاری از شرکت های آمریکایی ملزم شده اند تا یک عضو مستقل را به عنوان رییس هیات مدیره، نماینده یا نایب رییس انتخاب کنند، شرکت ها دچار ابهام شده اند که رییس هیات مدیره دقیقا چه وظایفی دارد و چه کسی برای این شغل مناسب است.

یک نظرسنجی نشان داد که بسیاری از روسای هیات مدیره، بعضی از وظایف مدیر ارشد اجرایی را انجام می دهند یا با او همکاری می کنند.

فعالیت هایی که در گذشته در حیطه وظایف مدیر ارشد اجرایی بود، حالا گاهی رییس هیات مدیره انجام می دهد، مثل تهیه دستورالعمل، استخدام اعضای جدید و ارزیابی ریسک.

اعتمادسازی از کجا بدانیم هیات مدیره کارش را درست انجام می دهد؟ یکی از راه های تشخیص، بررسی میزان دخالت سرمایه گذاران کنشگر است.

اگر هیات مدیره کارش را درست انجام دهد، این سرمایه گذاران نمی توانند در امور هیات مدیره دخالت کنند.

دیوید بیتی از مدرسه کسب وکار راتمن می گوید: ظاهرا عملکرد هیات مدیره ها آنقدر بد است که سرمایه گذاران کنشگر به راحتی از این آب گل آلود ماهی می گیرند و فعالیتشان را گسترش می دهند.

اعتمادسازی از طریق گفت وگو: طبق نتایج یک نظرسنجی، هیات مدیره های کارآمد دارای این ویژگی ها هستند: صراحت، اعتماد و مشارکت میان اعضا و مدیران ارشد اجرایی.

اعضایی که گرایش به مشارکت دارند، باید تعادل را رعایت کنند.

چطور؟ باید مثل یک مالک رفتار کنند و از قلمرو خود محافظت کنند وگرنه همکاری سازنده ای میان اعضای مستقل و مدیران صورت نمی گیرد و در تعیین آینده و سودآوری سازمان، نقش کمرنگی خواهند داشت.

آموزش اعضای هیات مدیره: اعضا برای آنکه بتوانند مدیران را با سوالات مهم به چالش بکشند، باید سازمان را بشناسند و دائما عملکردش را با سایر رقبا مقایسه کنند.

یکی دیگر از روش های افزایش عملکرد، دعوت از کارشناسان معروف برای حضور در جلسات هیات مدیره، برگزاری جلسات در خارج از کشور برای بهره مندی از فرصت های جدید و استفاده از توصیه های افرادی از خارج از سازمان است.

پیشرفت مستمر: آموزش اعضای جدید و فعلی، از جمله دریافت بازخورد و ارزیابی آنها به طور مستمر، اقدامی است که اغلب شرکت ها از آن غافلند، حتی شرکت های مشهور.

بهترین هیات مدیره ها، اعضای خود را دائما به چالش می کشند تا از نظر حرفه ای پیشرفت کنند و همواره در حال یاد گرفتن باشند.

در محیط سازمانی امروز، اعضای هیات مدیره ها باید از تحولاتی که در نقششان ایجاد شده آگاه باشند و میان مدیریت و حاکمیت توازن ایجاد کنند.

مسوولیت بیشتر، نیازمند تعهد، زمان و انرژی بیشتر است ، نه تنها در جلسات، بلکه در سایر مواقع.

باید تحولاتی را که در صنعت، سازمان، رقبا و مشتریان ایجاد می شود زیر نظر داشته باشید.

اگر عضو هیات مدیره هستید، بدانید که حفظ استقلال، عامل مهمی است که شما و سایر اعضا را به متحدان قدرتمندی برای مدیران ارشد و صاحبان سهام تبدیل می کند.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از روزنامه دنیای اقتصاد، تاریخ انتشار: 21آبان 1397 ، کدخبر: 3462601: www.

donya-e-eqtesad.

com
کلید واژه ها: مدیر - مدیره - سرمایه گذاران - مدیران اجرایی - مدیران - سرمایه - مدیریت - رابطه - قدرتمند - فناوری اطلاعات - سرمایه گذاری - وظیفه - بازاریابی - تکنولوژی - ارشد - درست - هایی - کسب وکار - اطلاعات - اجتماعی - نظرسنجی - فناوری - فرهنگی - چیدمان - موفقیت - برنامه - پیشرفت - تمرکز - اهمیت - ادغام

آخرین اخبار سرویس:
تشکیل 130 پرونده تخلف صنفی در بردسکن

تبدیل سرگرمی به کسب و کار پربازده

مقایسه حقوق معلمان در ایران و سایر کشورها +عکس

شاخص 680 واحد اُفت کرد

گرانی کله پاچه مردم را سیرابی خور کرده است

تکلیف افزایش تعرفه برق پرمصرف ها تا پایان آذرماه مشخص می شود

کارت های ملی قدیمی تا چه زمانی اعتبار دارند ؟

عکس/ به علت گرانی، لطفا دست نزنید!

در جوابیه وزارت نفت به مصاحبه با محمدعلی خطیبی مطرح شد معمولا برخی جزییات توافق اوپک در بیانیه های این سازمان نمی آید

اختصاص 2میلیاردو400میلیون تومان به زیرساخت های تنگه کافرین بدره

تیزر پلی استیشن 5 (فیلم)

لزوم نظارت بیشتر بر قاچاق مواد بی کیفیت ترمیم دندان

استخدام مدیر فروش(سرپرست فروش) در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام بانک حکمت ایرانیان در 10 استان کشور

آمار نگران کننده از افزایش خط فقر در ایران

1.6 میلیارد دلار قطعه خودرو وارد کشور شد

یک هزار و 500 گردشگر روس در چین سرگردان هستند

پیگیری طرح جامع گردشگری در اولویت برنامه ها قرار دارد

پنج طرح بزرگ ریلی کشور در دولت تدبیر و امید اجرا شد

مشاوراستاندارفارس:تسهیل سرمایه گذاری درصنایع مولد رویکرد ماست

انجمن پسته: مردم امسال گرانی پسته را تحمل کنند

ماهیگیری زمستانی در دریاچه ی یخ زده

میانگین عملکرد تولید چغندرقند در شیروان کاهش یافت

بروز رسانی قیمت خودرو؛ اقدامی دیرهنگام به سود دلالان

5 درصد مشترکین 10 برابر نرمال ها برق مصرف می کنند /اعزام هیئت جدید کارشناسی به روسیه برای تبادل برق / عربستان براحتی نمی تواند جایگزین ایران شود

پنج طرح بزرگ ریلی کشور در دولت تدبیر و امید اجرا شد

کاهش نرخ بیکاری در فارس/ لزوم تسریع در روند بازآفرینی حافظیه و سعدیه

کسب و کاری کوچک با همتی بلند

صادرات 18 نوع ماده غذایی ممنوع شد

عصارخانه، محور اقتصاد خمینی شهر در دوران صفویه

راه اندازی 22 مرکز حمایت از زنان آسیب پذیر در کشور

آغاز به کار اولین مرکز تست هیدرواستاتیک در فیروزه

آغاز توزیع مرغ منجمد در کُردستان

توزیع گوشت منجمد با کارت ملی در میادین میوه و تره بار

تسریع در بازآفرینی محدوده ی آرامگاه های سعدیه و حافظیه

رشد 45 برابری فروش محصولات دانش بنیان ایرانی

خیز عربستان و آمریکا برای فتح بازار گاز عراق/ ایران به گوش باشد

رییس اتاق بازرگانی تهران: بودجه، رکود و تورم وضعیت مناسبی ندارد/ 53 بار وضعیت کنونی بازار ارز را تذکر دادیم

گوشت قرمز منجمد با کارت ملی در میادین تهران عرضه می شود

بروز رسانی قیمت خودرو؛ اقدامی دیرهنگام به سود دلالان

512 نفر در دره شهر صاحب شغل شدند

پرداخت حقوق کارگران و کارمندان گروه ملی فولاد

بازدید از منازل برای کاهش حوادث گاز مونوکسیدکربن

استفاده از رمز دوم یک بار مصرف کارت بانکی از خرداد 98 الزامی می شود

رایز؛ برند احتمالی سامسونگ برای گوشی های هوشمند اقتصادی

استخدام همکار خانم جهت یک دفتر فروش خودرو در تهران

کمبود تولید عامل گرانی پسته/ مردم امسال را تحمل کنند

وام ازدواج افزایش می یابد؟

ابطال بیش از 8 هزار کارت سوخت غیرقانونی

ساخت هواپیمای داخلی؛ از شعار تا واقعیت

استخدام چند نفر نیروی آقا در کارگاه قنادی

استخدام تعدادی راننده آقا در یک شرکت تولیدی معتبر

طلا ارزان می شود

قیمت طلا به 1245 دلار در هر اونس رسید

خیز عربستان و آمریکا برای فتح بازار گازعراق/ایران به گوش باشد

ایلان ماسک باز هم جنجال درست کرد

اگر بهتر از این آفرودها می شناسید، بگویید + تصاویر

آئودی A3 جدید در راه است + تصاویر جاسوسی

رییس موسسه فرهنگی اکو مطرح کرد: نقش آفرینی موزه بانک ملّی ایران در استراتژی های فرهنگی کشور

با حضور معاون اول رییس جمهور انجام شد: بهره برداری از فاز نخست پروژه آب شیرین کن بندرعباس با تسهیلات بانک صنعت و معدن

550 فرصت شغلی در مه ولات ایجاد شد

298 فرصت شغلی مربوط به فاروج در سامانه کارا تایید شد

کیوان کاشفی رییس کمیته مشترک اقتصادی ایران و سوریه شد

افرادی که بالای 3 میلیون تومان درآمد دارند، دیگر مستحق دریافت یارانه نیستند

دلار 4200 تومانی تنها برای تامین کالاهای اساسی مردم پرداخت می شود

مردم اقتدار پلیس را دوست دارند/باید سطح رضایتمندی مردم از پلیس افزایش یابد

ایران خودرو 15 و سایپا 11 هزار نیروی مازاد دارند/ پرداخت حقوق به هزار و 150 هیئت مدیره! / پراید40 میلیون نمی ارزد/ چرا خودروسازان از ارائه آنالیز قیمت خودرو پرهیز می کنند؟

صادرات غیرنفتی به بیش از 31میلیارد دلاری رسید

باید سطح رضایتمندی مردم از پلیس افزایش یابد

توزیع گوشت منجمد با کارت ملی در میادین!

خودرویی که دوچرخه سواران را زیر نمی گیرد!

میانگین عملکرد تولید چغندرقند در شیروان کاهش یافت

مجری طرح هوشمندسازی برق: فاز اول طرح سهام طولانی شد

کیوان کاشفی رییس کمیته مشترک اقتصادی ایران و سوریه شد

اجرای طرح های آبیاری نوین در خور و بیابانک

خودروسازان عرضه خودرو با نرخ 5 درصد پایین تر از قیمت بازار را شروع کرده اند/ افزایش قیمت ها قابل کتمان نیست

صنعت برق نیازمند 600 میلیارد تومان سرمایه جدید

ورود 200 دستگاه اتوبوس تولیدی سمنان به چرخه حمل و نقل عمومی کشور

برنامه های بزرگ برای هواپیماهای کوچک

کاهش قیمت 10 تا 15 درصدی در بازار لوازم خانگی از شنبه/ از هر فروشگاهی نخرید

تمایل اندونزی به افزایش ارتباطات تجاری با ایران

نرخ های عجیب در بازار خودرو

کمبود تولید عامل گرانی پسته/ مردم امسال را تحمل کنند

تابلوی اوراق تسهیلات مسکن باز قرمز شد

برندگان و بازندگان یارانه بنزین

برآیند صفر شاخص سهام

چالش های حسابرسی در یک قاب

راه اندازی قرارداد آتی سبد سهام تا دو هفته آینده

حرکت همسوی سهام و بدهی

سه الگوی بازی در بورس تهران

قیمت های صادراتی فولاد - 1397/09/20

بازگشت تعادل به بازار کامودیتی ها

ظرفیت سازی برای عبور از تحریم بازار پایه

مس بر لبه چاقوی رکود

کانال پرداخت بدهی دولت به شهرداری باز شد

کانون آپارتمان های قیمت مناسب در تهران

رشد پیوسته تولید و تجارت در منطقه آزاد چابهار

نماینده وزیر صمت در انجمن نظارت بر انتخابات اتاق های بازرگانی معرفی شد

چالش های صادرات به لبنان

فرصت سوزی ارزی در تجارت

چهار قدم تا تشکیل یک هیات مدیره کارآمد

چهار قدم تا تشکیل یک هیات مدیره کارآمد