مطالب مرتبط:
تحریم به بازار قطعات یدکی رسید
تحریم به بازار قطعات یدکی رسید
تحریم به بازار قطعات یدکی رسید
تحریم به بازار قطعات یدکی رسید
تحریم به بازار قطعات یدکی رسید
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 22 آبان 1397 ساعت 03:152018-11-12اقتصادي

تحریم به بازار قطعات یدکی رسید


در شرایطی نزدیک به چهار ماه از آغاز تحریم های صنعت خودروی کشور می گذرد، که بازار قطعات یدکی نیز متاثر از محدودیت های بین المللی در وضعیت نابسامانی قرار گرفته است.

- آن طور که مشخص است سیاست گذاران صنعتی کشور و همچنین زنجیره خودروسازی نتوانسته اند تعادلی در تامین قطعات خطوط تولید و بازار برقرار کنند.

شعارسال:" وضعیت تولید در 6 ماه سال جاری گویای آن است که همراه با اعمال تحریم ها و به دنبال آن نوسانات نرخ ارز صنعت خودروی کشور در شرایط سخت و دشواری قرار گرفته است.

کاهش تیراژ در خطوط تولید خودروسازان از خردادماه گذشته اولین زنگ خطری بود که در این ارتباط به صدا درآمد.

حال همراه با کاهش تولید بازار قطعات یدکی نیز روزهای ناآرامی دارد؛ به طوری که به اعتقاد برخی از دست اندرکاران خودرو با توجه به التهابات بازار لوازم یدکی می توان گفت به نوعی حلقه مشکلات زنجیره خودروسازی کشور تکمیل شده است.

مشکلی که از خطوط تولید آغاز شد و اکنون دامن بازار لوازم یدکی و خودروهای دست دوم را هم گرفته است.

این چالش هم خودروهای داخلی و پرتیراژ را شامل می شود و هم خودروهایی که بعد از برجام با شرکای خارجی در خطوط تولید خودروسازان قرار گرفت.

همان طور که قابل پیش بینی بود شرکای بین المللی صنعت خودرو بعد از خروج آمریکا از برجام فعالیت های خود در بازار ایران را معلق کردند؛ این در شرایطی است که هم اکنون تامین قطعات یدکی این خودروها به معضلی برای مشتریان تبدیل شده است.

اما چالش تامین لوازم یدکی تنها منحصر به خودروهای پسابرجامی نیست بلکه محصولاتی نیز که سال هاست از تولید آنها می گذرد هم اکنون در بازار یا کمیابند یا مشابه تقلبی آنها با نرخی هایی باور نکردنی به فروش می رسند.

طبق آخرین گزارشی که چندی پیش توسط مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی از میزان واردات قطعات منفصله از سال های 1386 تا سه ماه نخست 1397 منتشر شد حاکی از آن بود که بیشترین میزان واردات طی بازه زمانی مذکور به ترتیب از کشورهای فرانسه، چین، ژاپن، جمهوری کره و رومانی بوده است.

در ادامه این گزارش تاکید شده که چین نقش عمده ای در تامین قطعات منفصله خودرو با توجه به تجربه تحریم سال2013 میلادی داشته است.

به طوری که در سال های 1391 و 1392 همه کشورهای عمده صادرکننده قطعات منفصله به شدت صادرات قطعه را به ایران کاهش دادند و تنها چین بوده که این میزان را تقریبا ثابت نگه داشته است.

از سوی دیگر این گزارش تاکید کرده که ترکیه می تواند به عنوان منبع جدید تامین قطعات منفصله مورد بررسی قرار گیرد.

این آمار قطعات منفصله خطوط تولید خودروسازان و همچنین قطعات یدکی خودرو را شامل می شود حال آنکه با توجه به اعمال تحریم ها، بسیاری از کارشناسان تاکید دارند که در شرایط کنونی با حذف فرانسه، چین بار دیگر منجی صنعت و بازار خودرو کشور خواهد بود.

بنابراین به نظر می رسد که با تامین قطعات خطوط تولید باید در انتظار تامین لوازم یدکی از سوی چینی ها آن هم با کیفیتی نه چندان مطلوب باشیم.

اما با توجه به مشکلات پیش آمده این سوال مطرح است که چه راهکارهایی وجود دارد تا التهاباتی که در بازار لوازم یدکی وجود دارد، مرتفع شود؟ برخی کارشناسان و فعالان خودرو در ارتباط با چالش های پیش رو معتقدند که با توجه به اینکه لوازم یدکی جزو موارد تحریمی نیست و آنچه مورد تحریم قرار گرفته، خطوط تولید شرکت های خودروساز است، بنابراین دست اندرکاران بازار لوازم یدکی این امکان را دارند تا بتوانند قطعات مورد نیاز خود را تهیه کنند.

اظهارات این کارشناسان در شرایطی است که در صورت خرید برخی قطعات، نقل و انتقالات پولی مانعی مهم در این مسیر پیش بینی می شود.

اما برخی دیگر از کارشناسان بر این نکته تاکید می کنند که آنچه سبب التهاب در بازار قطعات یدکی شده، موانع داخلی است؛ به طوری که بلاتکلیفی سیاست گذاران و مسوولان وزارت صنعت به همراه عدم ثبات نرخ ارز و همچنین موانع گمرکی تامین لوازم یدکی را به چالش کشیده است.

بنابراین چنانچه بخواهیم چالش ها را مرتفع کنیم باید در سیاست های مرتبط با مدیریت بازار ارز و همچنین موانع ایجاد شده در ترخیص کالاهای معطل مانده در گمرک بازنگری کنیم.

افزایش عمق داخلی سازی بی تردید یکی از دلایلی که بازار لوازم یدکی را ملتهب ساخته، مشکلات مربوط به قطعه سازان و همچنین ورود قطعه به کشوراست.

در حال حاضر قطعه سازان با مشکلات و موانعی در تامین مواد اولیه روبه رو هستند، این مشکلات سبب عدم تامین قطعات مورد نیاز خطوط تولید و همچنین تامین بخشی از نیازهای بازار شده است.

در این ارتباط محمدرضا نجفی منش، رییس انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو می گوید که تامین مواد اولیه داخلی و همچنین ارز موردنیاز قطعه سازان را با مشکل روبه رو کرده است.

این کارشناس می گوید: البته از آنجایی که تحریم صنعت خودرو تنها شامل شرکت های خودروساز می شود و لوازم یدکی از شمول تحریم خارج هستند، این امکان وجود دارد تا بخشی از نیازهایی موجود که به هر دلیل در داخل امکان تولید ندارد به کمک واردات رفع شود.

در حالی نجفی منش به تحریم نبودن لوازم یدکی و رفع مشکلات ایجاد شده از طریق واردات اشاره می کند که چالش های ناشی از نقل و انتقال پولی باعث ایجاد محدودیت هایی در این زمینه شده است.

این کارشناس معتقد است برای خروج از بحران باید مسوولان وزارت صمت به عنوان سیاست گذار اصلی بخش خودرو به مساله ورود کرده و موانع موجود را مرتفع کنند.

از دیگر راهکارهایی که مورد توجه نجفی منش قرار دارد، افزایش عمق داخلی سازی است.

این فعال صنعتی می گوید: در شرایط فعلی برای بر طرف کردن مشکلات ناشی از تحریم زنجیره خودروسازی می توانیم به سمت داخلی سازی بیشتر حرکت کنیم.

نجفی منش می گوید: در دوره اول تحریم ها داخلی سازی محصولی مانند 206 سبب شده تا این محصول از سبد تولید حذف نشود و همچنان بتواند به حیات خود ادامه دهد؛ بنابراین در شرایطی که تحریم ها بار دیگر برگشته، می توانیم این اقدام را برای سایر محصولات که عمق داخلی سازی کمی دارند، در دستور کار قرار دهیم و مشکلات بازار لوازم یدکی را نیز مرتفع کنیم.

اما عدم ثبات در هر بازاری می تواند چالش های فراوانی به همراه داشته باشد؛ بازار لوازم یدکی هم از این قاعده مستثنی نیست.

مهدی کاظمی، عضو هیات مدیره اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی تهران در گفت و گو با خبرنگار ما می گوید: سرایت بی ثباتی بازار ارز از ابتدای سال جاری سبب شد تا سایر بازارها از جمله بازار لوازم یدکی هم دچار نوسان شود و این مساله فعالان بازار را دچار سردرگمی کرد.

این فعال صنفی ادامه داد: بعد از آغاز التهابات در این بازار، اتحادیه یک اتاق فکر تشکیل داد و راهکارهای خود را در اختیار وزارت صنعت، نهاد ریاست جمهوری و سایر ارگان های مرتبط قرار داد.

در شرایطی که ریاست جمهوری، اتحادیه را به یکی از معاونین وزارت صنعت ارجاع داد، شاهد بودیم که بی برنامگی و بلاتکلیفی وزارت صنعت سبب شد تا پاسخی از این وزارتخانه در اختیار اتحادیه قرار نگیرد.

کاظمی تاکید می کند که همین بلاتکلیفی باعث ملتهب تر شدن بازار لوازم یدکی شده است.

اظهارات این فعال بازار قطعات یدکی در شرایطی است که افزایش قیمت، کیفیت پایین قطعات و همچنین رواج قطعات تقلبی در بازار بیش از پیش فعالان و مصرف کنندگان را به چالش کشیده است.

عضو هیات مدیره اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی تهران می گوید: در شرایط حاضر بخش قابل توجهی از قطعات وارداتی در مسیر پر پیچ و خم ترخیص از گمرک گرفتار است و همین مساله سبب شده تا اوضاع بازار پیچیده تر شود.

در حالی این فعال صنفی به مشکلات گمرکی برای ترخیص کالا اشاره می کند که پیش از این معاون اول رییس جمهور دستور ترخیص تمامی کالاها را از گمرکات سراسر کشور داده بود.

نکته دیگری که به عنوان معضل بخش لوازم یدکی از سوی کاظمی مورد توجه قرار گرفته است، عدم تخصیص ارز برای واردات آن دسته قطعاتی است که از منابع خارجی تامین می شود.

کاظمی می گوید: در حال حاضر چنانچه یکی از اعضا بخواهد اقدام به واردات کند، نه می تواند ارز نیمایی دریافت کند و نه به او اجازه می دهند تا با ارز آزاد اقدام به واردات کند.

بنابراین آنچه مشخص است چالش زنجیره خودروسازی کشور بیش از آنکه به دلیل تحریم ها باشد، به دلیل بلاتکلیفی و بی هدف بودن سیاست گذاران کلان و همچنین وزارت صنعت برای رفع چالش های پیش روی این صنعت است.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از روزنامه دنیای اقتصاد، تاریخ انتشار: 21آبان 1397 ، کدخبر: 3462642: www.

donya-e-eqtesad.

com
کلید واژه ها: خودرو - تولید - بازار - خودروسازان - صنعت خودرو - تامین - کشور - تحریم - بین المللی - مرکز پژوهش های مجلس - صنعت - مجلس شورای اسلامی - میزان - گزارش - شرایط - خودروهای داخلی - واردات - کاهش - باور نکردنی - بازار ایران - ایران - همراه - هایی - پیش بینی - نرخ ارز - مشکلات - رومانی - صادرات - جمهوری - آمریکا

آخرین اخبار سرویس:
به جای بستن واردات باید کالا پس انداز می کردیم

آخرین تغییرات قیمت سکه، طلا و ارز (97/9/21)

دلار 9 هزار تومان شد

دولت موزامبیک سال ها به 30 هزار شبح حقوق می داد

قیمت هرکیلوگرم گوشت مرغ در بازار باید نزدیک 10 هزار تومان باشد

قیمت هر گوشت مرغ در بازار باید نزدیک 10 هزار تومان باشد

کیفیت کالای ایرانی بیمه می شود

راهکارهایی برای مراقبت از دو نرخی و شناور شدن نرخ بنزین

افزایش قیمت نفت در سایه افزایش سهام آسیا و کاهش تولید اوپک

استخدام دو نفر فروشنده آقا مسلط به زبان عربی در یک فروشگاه معتبر

دلار در بازار آزاد وارد کانال 9 هزار تومانی شد

مقاومت برخی از شرکت های لبنی برای کاهش قیمت

استخدام دو نفر نیرو جهت یک کارگاه لوله در خراسان رضوی

صادرات آلمان به ایران یک ماه قبل از تحریم‎ها رکورد زد

استخدام چند نفر چرخکار آقا جهت کارگاه تولیدی در اصفهان

مدیرکل تعاون: 73 درصد تعهدات سند توسعه اشتغال قم محقق شد

آیا خودروسازان «خودرو» می سازند؟ - احمد فرهادی*

حمل بار از مبدا راه آهن لرستان 67 درصد افزایش یافت

در نامه شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی به رییس جمهور مطرح شد افزایش وام ازدواج به 30 میلیون تومان ضروری و امکانپذیر است/ اگر دولت پیشقدم نشود مجلس اقدام می کند

ارزآوری 12 میلیارد دلاری از محصولات پتروشیمی هدفگذاری شد

آیا نرخ ارز در حال سرکوب است؟

رانده شدگان از تهران

887 تن دانه آفتابگردان در میامی برداشت شد

ایلام ، دومین استان پربارش کشور در پاییز 97

1550 میلیارد ریال درآمد در کهگیلویه و بویراحمد وصول شد

بازآفرینی 130 هزار هکتار بافت فرسوده هدف گذاری شده است

راز از نفس افتادن قیمت دلار

تولید پسته امسال از مرز 180 هزار تن گذشت

877 تن دانه آفتابگردان در میامی برداشت شد

تامین سرمایه درگردش مهمترین مشکل صنایع نساجی کشوراست

تحقق 73درصد سند توسعه اشتغال استان

«ستاد»، سامانه ای برای کمک به شفاف سازی معاملات است

تعمیرات اساسی شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند انجام شد

آیا نرخ ارز در حال سرکوب است؟

ارزآوری 12 میلیارد دلاری از محصولات پتروشیمی هدفگذاری شد

اولویت بازرسی کار ،صیانت از نیروی انسانی شاغل در کارگاه هاست

گرایش همدانی ها به موادمخدر کم شده است

ساخت مسکن مهر رونق گرفت/ اولویت برای اتمام مسکن مهر پردیس

قیمت مرغ حدود 10 هزار تومان است

نامه وزیر بهداشت به وزیر صنعت برای معافیت مالیات علی الحساب تجهیزات و ملزومات پزشکی

اعتراض مشتریان رامک خودرو و نگین خودرو

ابطال 15 هزار کارت سوخت در سیستان و بلوچستان

حجتی در حاشیه جلسه هیات دوات خبر داد قیمت مرغ در بازار باید نزدیک 10 هزار تومان باشد/اجحاف در حق مصرف کنندگان

ادامه کاهش قیمت طلا و سکه در بازار| دلار به کانال 9 هزار تومان بازگشت+فیلم

قیمت طلا ، قیمت سکه و قیمت ارز امروز چهارشنبه 21 آذر

دستور رییس جمهوری به وزیر صنعت برای کاهش قیمت کالاها

اجرای طرح توسعه سواد برای 635 بانوی عشایری استان

رشد چشمگیر صادرات از سیستان و بلوچستان

بی نتیجه بودن اجرای طرح بازآفرینی شهری در چند سال گذشته

بیمه ایران 500 میلیون تومان خسارت به زلزله زدگان پرداخت کرد

نقش اثرگذار بانک های خصوصی در رونق اقتصادی کشور

معاملات فرابورس باطل شد؛ مدیرعامل عذرخواهی کرد

4500 میلیارد تومان منابع ارزی سپرده گذاری شد

گرانی مسکن خط فقر در شهرهای بزرگ را بیشتر کرد

کمرنگ شدن جایگاه شورای پول و اعتبار زیر سایه شورای هماهنگی سران قوا

وزیر آموزش و پرورش: مدارس مُسرف باید هزینه انرژی بدهند

واعظی: قیمت اجناسی که بی جهت افزایش یافته باید پایین بیایید

چالش های حوزه استارتاپ ایران

بورس- عرضه و تقاضا - 1397/09/21

بورس - معرفی بنیادی سهام - 1397/09/21

بورس - آمار روزانه - 1397/09/21

اولین های بورس - 1397/09/21

نقطه پایان اوج در بازار مسکن+ قیمت

اسکله جدید برای اروند رود

بانک مهر اقتصاد 26 ساله شد

پاسخ معاون گردشگری به انتقاد از آمار ها

سهم ایرانی ها از گردشگران آذربایجان

برنامه ریزی ترکیه برای درآمدزایی از گردشگری غذا

سود 40 میلیون دلاری تسلا برای استرالیا

ابطال 15 هزار کارت سوخت در سیستان و بلوچستان

قیمت اجناسی که بی جهت افزایش یافته است باید پایین بیایید

تعزیر 300 میلیون ریالی یک واحد خدماتی نصب آسانسور در مازندران

استحصال بیش از یک میلیون تن شلتوک در مازندران

بازار مجبور به تخفیف شد/کاهش 15درصدی قیمت لوازم خانگی از شنبه آینده

من کالای ایرانی می خرم

«ماکان بند» کنسرت ارزان قیمت برگزار می کند

با تاخیر سازمان حمایت در اعلام قیمت جدید؛ فاصله قیمت خودروها در حاشیه بازار بیشتر شد

فارس از آن سوی تالار شیشه ای گزارش می دهد عقب گرد 882 واحدی شاخص کل بورس/ بازار سهام به دنبال تک سهم ها

همه چیز درباره سهمیه بندی بنزین

نقدینگی پیش از موعد چک و اوراق تجاری با تسهیلات خرید دین بانک ملی ایران

رشد مصرف برق کشور بیش از 8 برابر افزایش جمعیت

بانک ملّی ایران در رتبه دوم دارندگان بیشترین سهم از کل دارایی های بانک های اسلامی جهان

اجرای طرح های بهینه سازی مصرف آب در دشت خوی

پرداخت حدود یک میلیارد تومان تسهیلات در ساری

افزایش 200 درصدی کشفیات قاچاق سوخت در ایران

تاکید بر تکمیل محور ماهیرود به فراه

ثبت بیش از 99 هزار تخلف در جاده های خراسان جنوبی

افزایش 20 تا 50 درصدی قیمت مسکن در کرمان

قیمت واقعی مرغ 10 هزار تومان است/دلیل توزیع گوشت منجمد باکارت ملی

91 درصد سهم سمنان از تسهیلات اشتغال روستایی پرداخت شد

تعمیرات اساسی شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند انجام شد

دستور رییس جمهوری به وزیر صنعت برای کاهش قیمت کالاها

مشکلی در تامین گاز مایع سیستان و بلوچستان وجود ندارد

2 هزار و 316 واحد مسکونی در طرح باز آفرینی شهری احداث می شود

«ستاد»، سامانه ای برای کمک به شفاف سازی معاملات است

زعفران.. طلای قرمزی که از بین انگشتان ایران می تراود؛ گزارش الجزیره

فارس من| ادیانی: طرح سؤال از وزرای اقتصاد و صنعت درباره کارخانه نساجی

تامین سرمایه درگردش مهمترین مشکل صنایع نساجی کشوراست

معاون گروه انرژی های تجدید پذیر پژوهشگاه وزارت نیرو تشریح کرد وضعیت ایران و کشورهای همسایه از نظر توسعه انرژی های تجدیدپذیر/سهم زیر یک درصدی ایران

877 تن دانه آفتابگردان در میامی برداشت شد

تحریم به بازار قطعات یدکی رسید

تحریم به بازار قطعات یدکی رسید