مطالب مرتبط:
نماینده مجلس و عضو شورای نگهبان: این شورا حق تذکر به نمایندگان مجلس را ندارد
نماینده مجلس و عضو شورای نگهبان: این شورا حق تذکر به نمایندگان مجلس را ندارد
فلاح: تیم بدون مسابقه بدون انگیزه می شود؛ نمایندگان مجلس و شورای شیراز کجا هستند؟
امام جمعه شیراز: مشکل مردم با لابی چند فرد به حاشیه نرود/ نمایندگان مجلس در نقش نظارتی ایفای نقش کنند
نشست اعضای شورای عالی استانها با نمایندگان مردم استان در مجلس شورا ی اسلامی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 21 آبان 1397 ساعت 21:012018-11-12سياسي

گفت و شنود اهالی شورا و نمایندگان شیراز در مجلس


ایرنا- نشست مشترک اعضای شورای اسلامی شهر شیراز با نمایندگان مردم این شهر در مجلس شورای اسلامی دوشنبه با هدف هم اندیشی درباره موضوعات مدیریت شهری برگزار شد.

- گفت و شنود اهالی شورا و نمایندگان شیراز در مجلسبه گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، این نشست گستره موضوع های مختلفی را در بر گرفت و پیشنهادهایی نیز مطرح شد.

** مردم از طرح منع بکارگیری بازنشستگان راضی هستندنماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در این نشست گفت: مردم کشور از اجرای طرح منع بکارگیری بازنشستگان راضی هستند؛ با توجه به شعارجوانگرایی این طرح با وجود مخالفتهای بسیار تصویب شد.

مسعود رضایی در ادامه اظهار داشت: استاندار آینده فارس باید بومی باشد چرا که به دلیل حضور در محل زندگی آینده نگری بیشتری دارد و بیشتر در راستای رفع مشکلات تلاش می کند.

** ضرورت تدبیر اندیشی برای حاشیه نشینینماینده دیگر مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در این نشست گفت: بیش از 440 هزار خانوار حاشیه نشین در کشور وجود دارند که باید برای رفع این مشکل تدابیری اندیشیده شود.

علی اکبری با اشاره به مشکلات روستاها در حریم شهر و عدم توجه بنیاد مسکن به این وضعیت افزود: یکی از عوامل تشدید مهاجرت، دریافت عوارض از افراد ساکن در روستاها توسط بنیاد مسکن و امور اراضی است.

وی در ادامه بر لزوم ایجاد سیستم منظم به منظور مدیریت توریسم سلامت تاکید کرد و افزود: شورای شهر با همکاری میراث فرهنگی و علوم پزشکی باید نسبت به ایجاد این سیستم اقدام کنند.

این نماینده مجلس اظهار داشت: در انتخاب استاندارفارس، بر بومی بودن استاندار اصرار داریم.

** ضرورت تعامل با مجلس برای حل مشکلات شیراز رییس شورای اسلامی شهر شیراز در این نشست گفت: این شورا توجه به مسائل فرهنگی و شهرسازی را بر اساس شعار مردم محوری در دستور کار خود قرار داده است.

سیداحمدرضا دستغیب افزود :هم اکنون مسائل خاصی در شهر شیراز مطرح است که نیازمندیم با تعامل با مجلس برای حل این مسائل اقدام شود.

دستغیب افزود: جذب توریست و رونق گردشگری، مسائل حوزه سرمایهگذاری، مسائل مربوط به ترافیک و حمل و نقل و نیز برخی مسائل شهرسازی نیازمند کمک مجلس برای اصلاح یا تسهیل قوانین است.

** فراکسیونی برای دفاع از کلانشهرها شکل گیرد نایب رییس شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به در خواست شورای عالی استانها در باره لایحهی درامدهای پایدار، خواستار توجه و حمایت نمایندگان مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی به این درخواست به منظور تداوم مدیریت شهری و جلوگیری از افزایش معضلات شهر شد.

ابراهیم صبوری افزود: این لایحه به تضعیف مدیریت شهری می پردازد به گونهای که درآمدها از کلانشهرها حاصل می شود اما تخصیص ها بین روستاها و شهرهای کوچک صورت میگیرد.

صبوری ادامه داد: در راستای جلوگیری از تضعیف مدیریت شهری، باید نمایندگان شهرهای بزرگ، فراکسیونی برای دفاع از کلانشهرها تشکیل دهند.

وی افزود: با گذشت عمر شورای پنجم و هجمه های زیاد علیه ان ، شورا تضعیف شده است به گونه ای که امیدواریم به جایی نرسیم که دیگر نهاد شورا جایی در مجموعه نظام نداشته باشد.

** تعیین تکلیف زمین های اوقافی و تلفات جاده ای کمربندی شیرازدر ادامه این نشست، عضو دیگر شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به تصادفات متعدد در محور کمربندی شیراز گفت: اداره کل راه و شهرسازی بر تعهد خود عمل نمی کند و به جان انسانها اهمیت نمی دهد.

لیلا دودمان افزود: تعیین تکلیف زمینهای اوقافی مشکل بزرگ شهر شیراز است که توجه نمایندگان مجلس به این امر میتواند مشکل را رفع کند.

** مراکز گردشگری شیراز، هیات امنایی اداره شوند رییس کمیسیون زیارت و گردشکری شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این نشست بر لزوم هیات امنایی اداره کردن مراکز گردشگری تاکید کرد و افزود: با توجه به جاذبه شهر شیراز برخی از این مراکز زیر نظر میراث فرهنگی هستند اما شهرداری هزینه های زیادی در حوزه فضای سبز صرف می کند این درحالیست که شهرداری هیچ بهره ای نمی برد.

سولماز دهقانی افزود: در برخی استانها ، اماکن تاریخی و گردشگری به صورت هیات امنایی اداره می شود و هزینه ای که صرف می شود در راستای نگهداری، مرمت و ارائه خدمات به مجموعه باز گردانده می شود.

** شهرداری متولی کمربندی نیست رییس کمیسیون عمران، حمل ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این نشست گفت: خشکسالی و مشکلات اقتصادی شهر شیراز، سبب مهاجرت روستاها و شهرهای کوچک به شیراز شده است و به دلیل کمبود درآمد، این افراد، در روستاهای اطراف شیراز مستقر می شوند و بار سنگین حوزه اقتصادی و حمل و نقل و سایر حوزها بر دوش شهرداری است.

نواب قائدی افزود: شهرداری در شناسایی و رفع مشکلات نقاط حادثه خیز و روشنایی کمربندی شیراز اقدامات بسیاری انجام داده است این درحالیست که شهرداری متولی حوزهی کمربندی نیست و باید اداره کل راه و شهر سازی و شرکت توزیع برق شیراز تعهدات خود را انجام دهند.

وی بر لزوم توجه نمایندگان مجلس به برگشت درآمد حاصله از جرائم رانندگی در شهر شیراز به منظور ایجاد زیرساختهای هوشمند سازی حمل و نقل تاکید کرد.

** جای خالی معاونت سلامت در شهرداری شیرازرییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز نیز در ادامه این نشست گفت: معضلات شهر شیراز بدون کمک نمایندگان شیراز در مجلس شورای اسلامی رفع نخواهد شد.

وی با اشاره به مشکلات ساختار مدیریت شهرداری گفت: هنوز نتوانسته ایم از داشته های شهر خود در حوزه سلامت و گردشگری استفاده ببریم به گونه ای که در شهرداری حتی معاونتی با عنوان معاونت سلامت وجود ندارد.

وی بر توجه نمایندگان شیراز در مجلس شورای اسلامی به ضرورت بومی بودن استاندار جدید تاکید کرد.

** کشور را نمی توان متمرکز اداره کردهمچنین رییس کمیسیون برنامه، بودجه، امورحقوق و املاک شورای اسلامی شهر شیراز گفت: بر اساس لایحه درامد پایدار، اختیار تصمیم گیری عوارض در اختیار شورا، از شورای شهر سلب می شود و مجلس تصمیم گیری می کند.

سید عبدالرزاق موسوی خواستار حضور فعال نمایندگان شیراز در مجلس شورای اسلامی در فراکسیون مدیریت شهری شد و افزود: اگر این لایحه پیشنهادی دولت تصویب شود کسی عوارض نمی دهد و شهر اداره نمیشود.

وی با اشاره به طرح مدیریت یکپارچه شهری افزود: بنابر تجربهی 37شهر بزرگ، کشور را نمی توان متمرکز اداره کرد و باید به صورت محلی اداره شود.

** ضرورت تدوین برنامه برای شیراز دیگر عضو شورای اسلامی شهر شیراز هم گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای اسلامی شهر هردو توسط مردم انتخاب می شوند و مهم ترین مخاطب انها مردم هستند و باید جوابگوی مردم باشند.

علی ناصری افزود: اعضای شورای شهر به همراه شهرداری و دیگر ارگانها باید برنامه ای برای شیراز تبیین کنند که با توجه وضعیت شیراز، رونق اقتصادی، فراهم کردن زمینه اشتغال ، فراهم کردن عرصه برای ورود جوانان در حوزه های مختلف در نظر گرفته شود.

وی ادامه داد: در سطح استان، بیشترین انتظارمردم از مجلس شورای اسلامی این است که ویژگی های فردی را که می خواهد سکاندار هدایت استان فارس شوند را مشخص کنند.

نوذر امامی رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر شیراز نیز در سخنانی گفت: در نشستی با حضور مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، شورای شهر و شورای هماهنگی میتوان درباره انتخاب استاندار آینده فارس تصمیم گیری شود.

اسماعیل تبادار استاندار فارس در راستای اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان روزهای آینده با این مسئولیت خداحافظی می کند.

وی پیش تر اعلام کرده بود که آماده اجرای قانون است اما تا زمانی که این مسئولیت را برعهده داشته باشد در ایفای وظایف به طور جدی عمل می کند.


کلید واژه ها: مجلس شورای اسلامی - شیراز - شورا - شورای - اسلامی - مجلس - مردم - استاندار - بازنشستگان - بنیاد مسکن - مشکلات - مدیریت - مشکل - شهرسازی - روستاها - دستغیب - فرهنگی - میراث فرهنگی - نماینده مجلس - حاشیه - بنیاد - آینده - شورای شهر - علی اکبری - شنود - فارس - حمل و نقل - مسکن - کشور - استانها

آخرین اخبار سرویس:
استخدام منشی خانم مسلط به زبان انگلیسی در تهران

استخدام پشتیبانی پایانه های بانکی آقا در خراسان رضوی

استخدام برنامه نویس اندروید،تکنسین فنی در یک شرکت معتبر- تهران

قم بنیانگذار اردوهای جهادی قرآنی در کشور است

تجارت چند ده میلیارد تومانی برخی با حذف مشق شب از بین می رود

کمک های دولتی به استقلال سمن ها خدشه وارد می کند؟

واکنش یک اصولگرا به سخنان اخیر احمدی نژاد: با طناب او به چاه نمی رویم

واکنش عطاالله مهاجرانی به مصاحبه رضا پهلوی: کم سواد و بی استعداد است!

آیت الله مکارم: FATF در تضاد با قوانین اسلامی است/ روحانی: ای کاش تو اسلام را می فهمیدی

مرگ های ناگوار و مشکوک در سنین جوان جامعه

از گزارش مصدق و یارانش به کمیسیون نفت مجلس تا تحقیق و تفحص از واردات خودرو

تشریفات قانونی تقاضای طلاق غیابی چیست؟

پروژه «روحانی2» روی میز اصولگرایان

توییت زیباکلام: جریان نفوذ یعنی چه؟

جمع بندی روز: شنبه، 24 آذر 1397

کدام نمایندگان در 2 ماه گذشته دیر به مجلس رسیدند؟ + جدول

آیت الله اختری در گفت وگو با فارس: پیروزی های محور مقاومت نمونه عینی وحدت اسلامی/ علمای اسلام برای حل مسأله یمن ورود کنند

2 طرح فناورانه اسفراین به جشنواره ملی شیخ بهایی راه یافت

استخدام حسابدار انبار در یک شرکت مهندسی بازرگانی در تهران

استخدام راننده خانم و آقادر شرکت گردون مهر در تهران

استخدام سرپرست کارگاه،سرپرست اجرا،سرپرست دفتر فنی،نقشه بردار

استخدام فروشنده ماهر در شرکت تولیدی طراحان جامه پارسی در تهران

کمک های دولتی به استقلال سمن ها خدشه وارد می کند؟

مهناز افشار تعهد داد سخنانش را اصلاح کند

صفحه اول روزنامه های اصفهان- یکشنبه 25 آذر

ای که دستت میرسد کاری بکن

واکنش گروه های مقاومت به تخریب خانه شهید فلسطینی در رام الله

8 قانون ست کردن کیف و کفش برای خانم های خوش سلیقه

استخدام وکیل پایه یک دادگستری در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام سوپروایزر دپارتمان زبان در مجتمع فنی تهران در شهریار

استخدام مامور پخش،تحصیلدار در کرمان و شهرستان های حومه

استخدام الگو ساز ماهر در زمینه ی تریکو و لباس زنانه در تهران

استخدام حسابرس داخلی،کارشناس IT،مسئول تشریفات،مدیر شعبه / بیژن

استخدام کارشناس بازاریابی در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام فروشنده ( پروموتر )،مسئول دفتر مدیریت در البرز

استخدام حسابدار ارشد،فروشنده ( پروموتر )،مسئول دفتر مدیریت

جشنواره گنجِ 30 ساله چیست؟

دعـای حضرت فاطمـه سلام الله علیها در روز یکشنبه

فال آنلاین دیوان حافظ یکشنبه 25 آذرماه 97

مالخرها از این پس تبعید می شوند؟

بازتاب گسترده کاربران به دعوت احمدی نژاد از روحانی برای مناظره ی تلویزیونی +ویدئو

استخدام انباردار آقا در یک شرکت معتبر در اصفهان

استخدام حسابدار در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام برنامه نویس PHP ، کارآموز برنامه نویسی PHP در اصفهان

استخدام کارمند آشنا به امور حسابداری خانم در تهران

قاضی زاده در گفت وگو با فارس: ایران با تحریم های ظالمانه ترامپ هیچ وقت زیر بار سازش با آمریکا نمی رود

حضور برادر رییس جمهور در دانشگاه شهید بهشتی/ حسین فریدون در سکوت خبری از پایان نامه اش دفاع کرد!

آثار احترام به کودک

ذوالفقاری: چاپلوسی نباید در دستگاه های اجرایی فراگیر شود

افرادی که پیامبر(ص) می فرمایند خوشا به حالشان

تقویت هویت دینی و فرهنگی نسل جوان از اهداف برگزاری گفتمان دینی است

سیاست و حکومت در سیره امام حسن عسکری(ع)

ای که دستت میرسد کاری بکن

ماجرای انتقال آب خزر به کجا رسید؟

استخدام ادمین حرفه ای شبکه های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام

استخدام مدیر آژانس هواپیمایی،مدیر فنی بند الف و ب در تهران

ای که دستت میرسد کاری بکن

حجم انبوه؛ 12 هزار قانون، 100 هزار مصوبه در کشور

پنج ضلعی اصلاح طلبان در انتخابات مجلس یازدهم/ ائتلاف با اعتدالگرایان در گرو رد صلاحیت ها! +جدول

عزت و عظمت امام حسن عسکری علیه السلام

وزن کشی دوحه و ریاض در ترازوی دو نشست- سید محمد باقر نوربخش*

ماجرای اعتقاد به بابا نوئل از کجا می آید؟

استخدام منشی در یک فست فود معتبر در تهران

رهایی 25 محکوم به قصاص از اعدام در کرمان

آخرین اخبار حزب اتحاد ملت از زبان سخنگوی حزب

ماجرای اداره جلسه امروز مجمع تشخیص توسط آیت الله جنتی

تصاویر/ قرآن منسوب به امام سجاد(ع) و آثار خطی نادر در موزه حرم حضرت عباس (ع)

فعالیت های امام حسن عسکری (ع) برای حفظ اسلام و مبارزه با افکار ضد اسلامی

توافق دیپلمات های 200 کشور برای حفظ معاهده آب و هوایی پاریس

چگونه انسانی منصف باشیم؟

رستمی: توجه جدی به ازدواج دانشجویی دستور کار نهاد رهبری از مقدمه تا نتیجه است/ مسئله خوابگاه متأهلین برای دانشگاه ها بحران تلقی نمی شود

حمایت های بلاعوض دانشگاه امام خمینی در حوزه کارآفرینی/ رویداد «خوشمزه پول در بیار» فرصتی برای ایده پردازی دانشجویان

پرونده پیام رسان تلگرام در کمیسیون صنایع جمع بندی می شود

سگ های ولگرد جع آوری می شوند

عکسی که خانم بازیگر کم پیدا مننتشر کرد

مهمترین اخبار نظامی در هفته گذشته + لینک

اوقات شرعی بیست و پنجم آذر در سمنان

عکسی که خانم بازیگر کم پیدا مننتشر کرد

رونمایی دادستان تهران از املاک سلطان سکه/ 17 ملک، بی ام و که در یک برج مخفی بود

دیپلماسی کوبیدن به در و دیوار؟!

تمام جناح ها به دور از حاشیه سازی برای حفظ آرمان های انقلاب اسلامی متحد شوند

پناه بردن امام عسکری(ع) به خدا از دست این افراد

انتقاد باهنر از بی توجهی نمایندگان مجلس به منافع ملی

آخرین اخبار حزب اتحاد ملت از زبان سخنگوی حزب

طالع: مرکز پژوهش های مجلس نیازمند تقویت است

نفتی ها خواستار دریافت مطالباتشان از درمنی شدند

نامزدهای نهایی 2 گروه دیگر جشنواره نقدکتاب معرفی شدند

رشداخلاقی زمینه ساز رشد علمی و معنوی در حوزه است

ساداتی نژاد در گفت وگو با فارس: طراحان سازش با آمریکا برجام را برای خودشان مرور کنند/یکبار به آمریکا اعتماد کردیم برایمان بس است

کسانی که آیات خدا را نادیده گرفتند

سروری: اختلاف کارگزاران و اصلاحات جنگ قدرت است

مسئولان در نمازهای جمعه اعتماد 2 سویه میان مردم و حاکمیت را تقویت سازند

نشست هم اندیشی امیر موسوی با جمعی از درجه داران ارتش برگزار شد

وضع معیشت بازنشستگان از کارگران هم بدتر است!

حذف دریافت کپی مدارک کاغذی با اجرای دولت الکترونیک

زمان؛ تعیین تکلیف استعفای نمایندگان استان اصفهان

استخدام کارشناس پشتیبانی متخصص در وب و سرویس های اینترنتی

طالع: مرکز پژوهش های مجلس نیازمند تقویت است

از برگزاری همایش های کشوری تا خلق آثار فاخر پژوهشی

خسارت های برجام را تسویه کنید بعدا بروید سراغ بزک FATF

گفت و شنود اهالی شورا و نمایندگان شیراز در مجلس

گفت و شنود اهالی شورا و نمایندگان شیراز در مجلس