مطالب مرتبط:
مرکز دیجیتال مارکتینگ دفتر تجارت و دولت الکترونیک دانشگاه شریف برگزار می کند: رویدادهای دیجیتال مارکتینگ دانشگاه شریف: رهبران رشد
مهاجرت از نخبگان به سطح اقشار متوسط رسید/ افزایش جمعیت متقاضیان خروج از کشور
گوشت 2 هزار تومان دیگر گران شد/ مانع خروج دام از کشور شوید
نخستین مرکز رشد تجاری کشور در زنجان راه اندازی می شود
علی قارداشی: در بادِ مدال نوشاد نمی خوابیم و مغرور نمی شویم/ نزدیک به 200 میلیون تومان هزینه عوارض خروج از کشور داده ایم
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 21 آبان 1397 ساعت 20:062018-11-12دانش

سیر تا پیاز «مرکز رشد دانشگاه شریف»/ طالبی: مانع خروج نخبگان از کشور می شویم


بهنام طالبی مدیر مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه شریف در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، با اشاره به لزوم برگزاری رویداد های مختلف در دانشگاه اظهار کرد: - سیر تا پیاز مرکز رشد دانشگاه شریف / طالبی: مانع خروج نخبگان از کشور می شویم " مدیر مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه شریف گفت: اگر شرایط مناسب برای ماندن نخبه ها در کشور ایجاد نشود، کشور های دیگر پیشنهاد های بهتری می دهند و این استعداد ها و ایده ها از کشور خارج شده و آنجا عملی می شوند.

بهنام طالبی مدیر مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه شریف در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، با اشاره به لزوم برگزاری رویداد های مختلف در دانشگاه اظهار کرد: در فضای کنونی کشور و با توجه به شرایط اقتصادی ممکن است ناامیدی بین جوانان ترویج یابد، لذا پرداختن به مسئله تحقیق و پژوهش اهمیت دارد.

وی ادامه داد: مهمترین و اصلی ترین تاثیر برگزاری چنین برنامه هایی در قالب رویداد های دانشجویی ایجاد امیدواری در بین جوانان است.

اینکه ببینند هم سن و سال های خودشان کسب و کار های موفقی داشته باشند و به سراغ خلاقیت و نوآوری بروند.

طالبی افزود: البته در این حوزه تنها بحث امیدآفرینی مطرح نیست بلکه امیدآفرینی یکی از خروجی های این رویداد ها است.

ما سعی داریم با استفاده از تجربیات گذشتگان و تیم های موفق و منتور ها دانشجویان را به سمت درست هدایت کنیم تا بتوانند علاوه بر ایده آفرینی آن را تجاری سازی کنند.

وی تصریح کرد: مرکز رشد کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف جزو مجموعه های باسابقه کشور است و بیش از یک و نیم دهه است که در عرصه های مختلف کار می کند و برنامه های متعددی دارد.

101 رویداد در یک سال/ هرهفته دو رویداد در شریف برگزار می شودمدیر مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه شریف گفت: سال گذشته 101 رویداد در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد و این رقم در واقع به این معنی است که تقریبا هر هفته دو رویداد برگزار شده است.

وی در همین خصوص ادامه داد: شاید این رویداد ها از لحاظ سایز و اندازه با هم متفاوت بوده باشند، ولی همه با یک هدف برگزار شده است.

طالبی افزود: اینکه بتوانیم در بین جوانان و دانشجویان دانشگاه این انگیزه و فرهنگ را ایجاد کنیم تا بتوانند به سمت کارآفرینی حرکت کنند.

مدیر مرکز رشد کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف در پاسخ به این سوال که در حال حاضر چه تعداد تیم استارت آپی در مرکز رشد شریف حضور دارد گفت: این مرکز در تشکیل تیم های استارت آپی بسیار موفق عمل کرده و تقریبا 103 تیم استارت آپی در شریف ایجاد شده و البته در مرکز رشد نیز 280 تیم و شرکت پذیرش شده اند.

وی در همین زمینه تاکید کرد: از این 103 تیم 24 تیم توانستند پس از خروج از شتاب دهنده شریف سرمایه گذار جذب کنند به این معنی که بدون اینکه ما کار خاصی برای تبلیغات انجام دهیم سرمایه گذار ها کار را شناسایی و روی آن برنامه ریزی کردند و برای برخی از این استارت آپ ها رقم های قابل توجهی ارزش گذاری شده است.

طالبی اظهار کرد: این رقم نشان می دهد که ورود به این عرصه می تواند علاوه بر بهبود وضعیت اقتصادی کشور به اشتغال زایی جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی کمک کند.

مدیر مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه شریف درخصوص ایجاد فرصت برای ماندن نخیه های علمی در کشور گفت: در واقع این فعالیت ها کمک می کند تا شرایط مناسب برای ماندن نخبه ها در کشور ایجاد شود در غیر اینصورت اولین اتفاق این است که کشور های دیگر پیشنهاد های بهتری می دهند و آن ها را پذیرش می کنند و این استعداد ها و ایده ها از کشور خارج شده و آنجا عملی می شوند.

فرهنگ ماندن نخبه های علمی در کشور هدف مرکز رشد دانشگاه شریفطالبی گفت: خوشبختانه مرکز رشد دانشگاه شریف توانسته در یک دهه گذشته فرهنگ ماندن در کشور و کار کردن نخبه های علمی را ایجاد کند.

وی با اشاره به حضور تیم های موفق در این مرکز تصریح کرد: تیم ترب که یک موتور جستجوی هوشمند برای خرید اینترنتی در کشور است در راند های مختلف با رقم های مالی بسیار بالا و میلیاردی ارزش گذاری شده است.

طالبی ادامه داد: جالب است بدانید که بنیانگذاران این تیم دو طلای المپیک جهانی کامپیوتر را از آن خود کرده اند و بهترین دانشگاه های دنیا آن ها را روی دست می برند، اما این ها در کشور مانده اند و شرکت خود را راه اندازی و حتی تعدادی از هم دوره ای های خود را مشغول به کار کرده و به عنوان یک الگو برای سایر دانشجویان هستند.

مدیر مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه شریف در پاسخ به این سوال که آیا همه صاحبان ایده فارغ التحصیل کارشناسی و یا مقاطع تحصیلی بالاتر هستند یا خیر؟ گفت: شاید جالب باشد که بدانید بسیاری از ایده هایی که به ما ارائه می شود توسط دانشجویانی است که در مقطع کارشناسی، تحصیل می کنند و هنوز فارغ التحصیل نشده اند.

وی ادامه داد: یکی از دلایل مهم این اتفاق، جا افتادن فرهنگ شرکت داری و استارت آپی در شریف اپیدمی شده خصوصا در برخی رشته های خاص برخی دانشجویان تصور می کنند اگر ایده ای نداشته باشد عملا موفق نبوده اند.

طالبی افزود: خدا را شکر این فرهنگ جا افتاده و قید تخصص در رشته خاصی وجود ندارد و بحث ایده و پیاده سازی آن مطرح است و قطعاً نیازی به تخصص یک فارغ التحصیل دکتری نیست.

سفیر کارآفرینی، ایده پروری را در کشور نشر می دهد مدیر مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه شریف در پاسخ به این سوال که آیا دانشجویان در ایده پردازی دچار تکرار نمی شوند و آیا مرکز رشد برای این ایده ها برنامه ای ندارد؟ گفت: یکی از برنامه هایی که مرکز رشد دانشگاه شریف دارد و بسیار مورد استقبال قرار گرفته برنامه سفیر کارآفرینی است.

طالبی درخصوص نحوه اجرای برنامه سفیر کارآفرینی تصریح کرد: دانشجویانی که از شهر ها و شهرستان های دیگر در دانشگاه شریف مشغول به تحصیل هستند و عضو مرکز کارآفرینی شریف باشند به صورت داوطلب به شهرستان های خود معرفی می شوند و در آنجا این اطلاعات را به صورت جنرال، مفاهیمی که در تهران ارائه می شود به بچه ها منتقل می کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر سالانه سفیران کارآفرینی 15 شهرستان را پوشش می دهند و چه بسا دیده شده بیش از 200 نفر در شهرستان ها پای صحبت های دانشجویان ترم 4 و 5 نشسته اند و حرف هایشان را گوش می دهند.

مدیر مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه شریف در پایان خاطرنشان کرد: این عملکرد موفق نشان می دهد که چه میزان انگیزه و گنجایش وجود را دارد برای اینکه ما بتوانیم مفاهیم را انتقال دهیم و لزوماً در فضای تهران و شریف نباشد و این جزو برنامه های اصلی ما است.


کلید واژه ها: دانشگاه - دانشگاه شریف - کارآفرینی - برگزار - دانشگاه صنعتی شریف - طالبی - کشور - مدیر - جوانان - دانشجویان - خبرگزاری - خبرنگار - موفق - خروج - برنامه - نخبگان - شرایط - گفتگو - پیاز - دانشجویی - اقتصادی - پیشنهاد - متفاوت - انگیزه - خلاقیت - نوآوری - اهمیت - فرهنگ - درست - نخبه

آخرین اخبار سرویس:
فارس من/ رییس سازمان سنجش پزشکی مطرح کرد اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری علوم پزشکی تا پایان آذرماه

امکان پذیرش فارغ التحصیلان ارشد فیتوشیمی در مقطع دکتری

سلطانی فر:با دید حقوقی «طرح ساماندهی پیام رسان های اجتماعی» را به چالش بکشیم/ نصراللهی: نگاه سیاسی و امنیتی در این طرح غلبه دارد

کیک و جنگ شادی امسال هم روز دانشجو را رها نکرد!

استعفای نمایندگان اصفهان اعتراض به بی عدالتی است

آغاز المپیاد ورزشی دانشگاه های خراسان شمالی

بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه شاهد

توسعه فرهنگی زیر ساخت پیشرفت کشور است

همایش روز دانشجو در جاجرم

ارسال محموله های دراگون به ایستگاه فضایی بین المللی؛ تصویر روز ناسا

مراسم روز دانشجو در دانشگاه تهران

نشست صمیمی دانشجویان و مسئولان

بایدهای پیش نویس سند تحول علوم انسانی

محسن عطایی گرامیداشت روز دانشجو دردانشکده پرستاری و مامایی

گروه های جهادی برای حل مشکل کم آبی در روستا های خراسان جنوبی پیش قدم شدند/ لوله کشی و آبرسانی به مناطق مرزی برای جلوگیری از مهاجرت مرزنشینان

مسئولان امور زنان به جای الگوگیری غلط، فکر حل مشکلات و دغدغه ها باشند

زهیر صیدانلو تفاهم نامه همکاری آستان قدس رضوی و دانشگاه شهید بهشتی

بزودی شرایط جدید بیمه فرهنگیان اعلام می شود

یادمان نکوداشت هفتاد سال خدمات فرهنگی و ادبی محمدعلی موحد

بازدید دانشجویان دانشگاه پیام نور فریمان از اماکن تاریخی قلندرآباد

دیدار اعضای شورای مرکزی اتحادیه های دانشجویی با رییس دانشگاه آزاد

اردوی جهادی علوم پزشکی اهواز در منطقه کوی طاهر برگزار شد+ تصاویر

خودباوری ؛ یگانه مسیر رسیدن به اهداف تمدنی

ضرورت تبیین ماموریت و برنامه های صندوق نوآوری در دانشگاهها

ایده های استارتاپی گردشگری را حمایت می کنیم

برای ارتباط با دنیا ناتوان بودیم

دیدار مسئولان بسیج دانشجویی با خانواده شهیدان معادی و مرادی

بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه امیرکبیر

بزرگداشت روز دانشجو در دانشکده حقوق دانشگاه تهران

بزرگداشت روز دانشجو در دانشکده ادبیات دانشگاه تهران

سخنرانی قالیباف در دانشگاه تهران

آموزشکده فنی وحرفه ای پسران کنگان تاسیس می شود

نشست هم اندیشی مدیریت یکپارچه منابع آب

نشست هم اندیشی طرح مدیریت یکپارچه منابع آب رودخانه زاینده رود

گزارش تصویری سخنرانی دکتر قالیباف در دانشگاه تهران

همایش «تهیه و آنالیز داشبورد ها» در دانشگاه تهران برگزار می شود

پایان مسابقات ورزشی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی شمال شرق

نشست مطالبه گری دانشجویی در دانشگاه اراک

دیدار مسئولان دبیرخانه همایش سبک زندگی با امام جمعه یزد

شناخت دشمن بهترین راه مقابله با آن است

شناخت دشمن بهترین راه مقابله با آن است

شناخت دشمن بهترین راه مقابله با آن است

برپایی جشنواره رشد در دانشگاه ایلام

دانشگاه آزاد؛ نهاد توسعه در کشور

جزییات ثبت نام نقل و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد

دانشجوی دانشگاه گلستان موفق به کسب رتبه اول مسابقات اسکواش تهران شد

سلگی در گفت وگو با فارس: چپ های جدید دانشگاه ها نمی توانند صدای محرومان باشند

رتبه نخست دانشگاه آزاد قزوین در مسابقات ربوکاپ آسیا - اقیانوسیه

نانو غشاهای پلیمری برای تصفیه پساب

بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه شهید بهشتی

نظام جامع آموزش های فنی حرفه ای تصویب می شود

کانون همگرایی دانشگاه امیرکبیرعضو جدید می گیرد

راه های جایگزین برای سدسازی پیدا کنید

رضا امیرخانی 100 میلیون جایزه اش را به کجا هدیه داد؟

انتقاد از فشار برای تغییر شهرام نیا/ جوسازی ها هدف دیگری داشت

استفاده از بازنشسته های وزارت علوم با ضوابط خاص/ باید به وضع معیشتی کارمندان رسیدگی شود

برگزاری جشن دانشجو برای دانشجویان پرستاری

دکتر سیامک یاسمی لوح عضویت را در فرهنگستان علوم جهان دریافت کرد

رضا امیرخانی 100 میلیون جایزه اش را به کجا هدیه داد؟

دستاوردهای آموزشی و فناوری کشور در 4 دهه گذشته

نشست صمیمانه طلاب و دانشجویان به مناسبت روز دانشجو در مدرسه فیضیه

توسعه آموزش فناوری هدف دانشگاه آزاد اسلامی است/ واحد قزوین پیشرو در علوم رباتیک

اعتراض دانشجویان دانشگاه فرهنگیان یاسوج به جشن روز دانشجو/ دانشجویان مخالف تبعیض فکری در دانشگاه هستند

بسته های توزیعی خواجه نصیر در روز دانشجو فاسد نبود

در شورای تحول علوم انسانی صورت گرفت بررسی پیش نویس سند تحول علوم انسانی

اعلام منابع آزمون رشته های دندانپزشکی در کنکور دکتری 98

اعتراض دانشجویان دانشگاه فرهنگیان یاسوج در جشن روز دانشجو/ دانشجویان مخالف تبعیض فکری در دانشگاه هستند

اولین همایش «از مهندسی به علوم انسانی» برگزار می شود

جشن روز دانشجو در مشگین شهر برگزار شد

برنامه روز دانشجو انجمن اسلامی دانشگاه تهران آغاز شد

برنامه روز دانشجو بسیج دانشجویی دانشگاه تهران آغاز شد

استخدام برنامه نویس WPF در گروه نرم افزاری معتبر در تهران

آمار ثبت نام ارشد 98 تا امروز ظهر

تبیین بسته آموزش محیط زیست در پیش دبستانی ها

همایش جوان انقلابی فردا در دانشگاه آزاد کرمانشاه برگزار می شود

رتبه 15 مقالات فارسی زبان در سایت علم سنجی اسکوپوس

مطالعه آکادمیک اسلام؛ زمینه ساز فضای گفت وگو میان اسلام و غرب

مؤسسه های برگزیده در ثبت و همانندجویی پایان نامه ها تقدیر می شوند

تجلیل از دانشجویان در شاهرود

مخدر دانشجویی جدید، نسخه سیستم برای دانشجو!

فراخوان شناسایی دانش آموختگان دانشگاه امیرکبیر

پیش نویس سند تحول علوم انسانی بررسی شد

اعلام منابع آزمون دندانپزشکی در کنکور دکتری 98

اعلام منابع آزمون رشته های دندانپزشکی در کنکور دکتری 98

ضرورت مغفول مانده در فعالیت های ورزشی در دانشگاه

سطح آکادمیک موسیقی پایین آمده است

برنامه روز دانشجو بسیج دانشجویی دانشگاه تهران آغاز شد

حمایت وزارت علوم از صندوق نوآوری

ثبت نام 40 هزار نفر در کنکور ارشد 98

بررسی جزییات اساسنامه دانشگاه D8 در همدان

درآمدزایی غیرشهریه ای افزایش یابد

جزییات نقل و انتقال دانشجویان شاهد دانشگاه آزاد

برنامه وزارت علوم برای ساخت 200خوابگاه دانشجویی

اجرای مطالعاتی علوم شناختی در دانشگاه شیراز

اجرای طرح مطالعاتی علوم شناختی در دانشگاه شیراز

برگزاری همایش در امتداد امام(ره) در کرمانشاه

جزییات ثبت نام نقل و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اعلام شد

خدمات حوزه آموزش عالی در کردستان قابل تقدیر است

معافیت یک ترمی از پرداخت شهریه برای دانشجویان کارشناسی که در دوران تحصیل ازدواج می کنند

زمان درخواست نقل و انتقال دانشجویان ایثارگر دانشگاه آزاد

سیر تا پیاز «مرکز رشد دانشگاه شریف»/ طالبی: مانع خروج نخبگان از کشور می شویم

سیر تا پیاز «مرکز رشد دانشگاه شریف»/ طالبی: مانع خروج نخبگان از کشور می شویم