مطالب مرتبط:
حفظ منافع مردم در تعریض راه های آستارا باید با حفظ منابع طبیعی همراه باشد
شهدا ضامن امنیت و آسایش مردم و اقتدار کشور هستند
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: طبقه متوسط در حال از بین رفتن است/ افزایش نقدینگی برای کشور سم است/ باید تا 6 ماه شرایط اضطرار وجود داشته باشد/ مردم به بازگشت اقتصاد کوپنی نقد دارند اما اگر دست به این کار نزنیم راه ونزوئلا را می رویم
شهدا ضامن امنیت و آسایش مردم و اقتدار کشور هستند
رهبر انقلاب: موقعیت کشور، موقعیت حساسی است| بن بست نداریم| دشمن می خواهد ملت ایران را به این نتیجه برساند که راه حلی وجود ندارد مگر تسلیم شدن مقابل آمریکا| تا جان و توان در بدن دارم نخواهم گذاشت این اتفاق بیفتد| اقتصاد ما می تواند تحریم را شکست دهد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 18 آبان 1397 ساعت 12:422018-11-09اقتصادي

حاصل برجام نابودی اقتصاد و حاصل cft نابودی امنیت کشور است/ راه شهدا مقاومت و حفظ منافع مردم است نه تسلیم برابر دشمنان


نماینده سابق مجلس در دوره نهم به روشنگری درقبال پیامدهای برجام و لوایح مربوط به Fatf پرداخت و گفت: حاصل برجام نابودی اقتصاد و حاصل cft نابودی امنیت کشور است.

- "، حجت الاسلام سیدمحمود نبویان در یادواره شهدای روستای میانگله نکا یاد شهدا را یاد اسلام و سیدالشهدا دانست و اظهار کرد: متأسفانه نگاه ما به شهدا گاهی مانند نگاهمان به ائمه اطهار است.

وی افزود: نسبت به سیدالشهدا دو نوع نگاه وجود دارد که یکی این است که امام حسین(ع) مربوط به یک هزار چهارصد سال قبل بوده و چه ربطی به مشکلات امروز ما دارد، امروزی که قیمت دلار در حال صعود به آسمان است و وضع تورم در بستر اجتماعی ما بسیار بد است، آیا امام حسین برای حل این مشکل آموزه ای دارد یا خیر، آیا ائمه و امام حسین(ع) مانند برکه راکد یا چشمه جاری هستند.

نماینده سابق مجلس در دوره نهم با بیان اینکه ائمه برکه راکد نیستند و به شهدا نیز نباید صرفاً به عنوان برخی انسان های خوب نگریست که دوره آن ها گذشته است، خاطرنشان کرد: آنچه مهم است امروز را باید دید.

منطقه مبارزه، سیره شهدااین مسئول اضافه کرد: در پایان دو ماه عزاداری باید بدانیم که آموزه سیدالشهدا مذاکره با یزید نبود بلکه مبارزه با یزید بوده است، آن یزید مرد و ما باید به قول شهید مطهری یزید زمان خود را بشناسیم.

وی گفت: بنابر اظهارات مسئولان دولت، امروزه دو نوع رویکرد در کشور در مقابل آمریکا و دیگر کشورهای استکباری وجود دارد که رویکرد اول تقابل و دیگری تعامل است، البته این سوال مطرح می شود که در دوره های قبل آیا ما با صدام جنگ را شروع کردیم و یا ما آمریکا را تحریم کردیم که ما رویکرد تقابلی داشته باشیم.

نبویان تصریح کرد: آنچه ما داشته ایم تقابل نبود بلکه مقاومت بوده است که این شیوه رهبر انقلاب است جایی که می فرمایند روی منافع مردم بازی نکنید روی منافع مردم مقاومت کنید و این آموزه شهدا نیز هست.

وی افزود: رویکرد دیگر که مد نظر این دولت است، رویکرد تعامل است درحالی که رهبر انقلاب تعامل را سازش تعبیر کرده اند و مدام تأکید می کنند که هزینه های سازش زیاد است اما عده ای با کنار زدن روش شهدا رویکرد سازش در پیش گرفته اند.

دولت پرچمدار شعار سازش با آمریکااین استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: این دولت پرچم دار شعار سازش با آمریکا و غرب است اما باید ببینیم که مقاومت در برابر آمریکا جواب می دهد یا سازش، این دولت با پرونده هسته ای اولین اقدام سازش با آمریکا را آغاز کرد.

این مسئول در تشریح عقیده برخی که با سازش مشکلات کشور حل می شود، اضافه کرد: لابد الآن مشکلات اقتصاد، بیکاری، فساد و گرانی های ما حل شد، اما ببینیم در هسته ای چه دادیم.

وی گفت: برجام 6 جزء دارد که یک جزء آن خود برجام و پنج جزء دیگر آن ضمیمه های آن است که شامل تعهدات ایران، تعهدات طرف مقابل، همکاری های صلح آمیز، کمیسیون مشترک و مراحل اجرا می شود.

نبویان اظهار کرد: امروزه دنیا به سمت برق هسته ای حرکت کرده و کشور ما نیز نیازمند تأمین 20 هزار مگاوات برق هسته ای است، مجلس هفتم نیز این مقدار را مصوب کرده اما امروز پس از 40 سال تنها یک نیروگاه هزارمگاواتی برق هسته ای در کشور داریم.

تحقیر و دیگر هیچوی افزود: نیروگاه برق بوشهر برای تولید برق هسته ای و تحویل آن به کشور به 90 تن مواد غنی شده سه ونیم تا پنج درصد نیاز دارد که سالانه تنها 30 تن از آن کفایت می کند و نظام برای تأمین آن سایت نطنز را در نزدیکی اصفهان ساخت تا سالانه این میزان را بتواند تولید کند.

دبیر کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس نهم خاطرنشان کرد: پیش از این دولت، در نطنز 11 تن غنی سازی سه ونیم تا پنج درصد و 447.

8 کیلو نیز غنی سازی 20 درصد انجام شد اما در برجام آمریکا از آقای ظریف تعهد گرفت که ملت ایران حق نگهداری این 11 تن را نداشته و تنها می تواند تا 300 کیلو را نگهداری کند و اکنون کمتر از 300 کیلو در کشور اورانیوم غنی شده سه ونیم تا پنج درصد وجود دارد.

وی اضافه کرد: غنی سازی 20 درصد نیز برای تولید رادیو داروهایی که در راکتور تحقیقاتی تهران مورد مصرف قرار می گرفتند انجام می شد که از میزان تولید شده کشور در این دوره آمریکا حق نگهداری یک گرم اورانیوم غنی شده 20 درصد در کشور را نداد که در این سه سال هرچه 20 درصد داشتیم نابود کرده و حتی خط تولید آن را نیز نابود ساخته اند و در قبال آن آمریکایی ها در برجام وعده داده اند که پنج کیلو پنج کیلو به ما بدهند.

این استاد حوزه و دانشگاه سازش و عدم مقاومت در برابر دشمن را سبب ذلت ملت برشمرد و تأکید کرد: در نطنز سانتریفیوژهای نسل یک، دو، سه، چهار، پنج، 6 و هشت وجود داشت که با اجرایی شدن برجام به جز نسل اول، باقی سانتریفیوژها به انبار انتقال پیدا کرده است.

سازش، گرانتر از مقاومتوی هزینه های سازش را بسیار بیشتر از مقاومت خواند و گفت: علاوه بر انبار کردن سانتریفیوژهای بالاتر از نسل یک، در برجام حق استفاده بیش از پنج هزار و 60 سانتریفیوژ نسل یک به ایران داده نشده است و این درحالی است که تنها از سانتریفیوژ نسل یک 16 هزار عدد در سایت نطنز وجود داشته است و الآن سه سال است که جمع آوری شده است.

نبویان ادامه داد: با جمع آوری بسیاری از سانتریفیوژها و واحدها در نطنز و دیگر مراکز تعداد هزار نفر از متخصصان هسته ای کشور از صحنه هسته ای کشور اخراج شده اند که یک مورد آن مسئول کل سایت نطنز بوده و امروز این متخصصان در مکان هایی مانند ادارات آب و فاضلاب در حال فعالیت هستند که این نابودی دانش هسته ای کشور را نیز به همراه دارد.

وی افزود: این یعنی آمریکا تنها صنعت هسته ای ما را نابود نساخته است بلکه درحال نابودی دانش هسته ای ما است چراکه وقتی یک متخصص زمان زیادی از فعالیت اجرایی مرتبط با تخصص خود دور بماند دانش عملی آن را نیز به مرور فراموش می کند.

نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی در ادامه به شرایط پیش آمده برای سایت فوردو پرداخت و اظهار کرد: در فردو غنی سازی سه ونیم تا پنج و 20 درصد داشتیم و دو هزار و 710 سانتریفیوژ در این مرکز موجود بوده که به دستور آمریکایی ها در برجام به هزار و 44 عدد کاهش پیدا کرد، همچنین غنی سازی در فردو به صفر رسید و در برجام تعهد داده شد که حتی دانش غنی سازی نیز در فردو پیگیری نشود.

ذلت دیپلماسی تسلیم در برابر دیپلماسی دینیاین مسئول دیپلماسی تسلیم را در مقابل دیپلماسی دینی و حاصل آن را ذلیل شدن توصیف و اضافه کرد: در برجام به بیش از یک هزار و 500 سانتریفیوژ جمع آوری شده در فردو حتی اجازه انبار شدن در خود فردو داده نشد و برای انبار کردن این مواد در داخل خاک خودمان نیز به ما اجازه ندادند خودمان مکان آن را تعیین کنیم که مجبور شدیم سانتریفیوژهای جمع آوری شده در فردو را به نطنز انتقال دهیم.

وی همچین به تشریح شرایط مرکز اراک پرداخت و گفت: مرکز تولید آب سنگین اراک یکی از دلایل ترس اسراییل از ما بود چراکه با تولید پلوتونیوم امکان تولید بمب هسته ای فراهم می شود اما با وجود فتوای شرعی رهبر انقلاب مبنی بر حرام بودن بمب هسته ای امکان تولید بمب هسته ای به یک عامل بازدارنده در مقابل حمله احتمالی به کشور از سوی اسراییل تبدیل شده بود.

پیش به سوی جنگ با برجامنبویان با تأکید بر اینکه برجام کشور را به سمت جنگ برده است، تصریح کرد: امنیت کشور را دارند نابود می کنند دلیل هم این است که تا پیش از این تنها آمریکا ما را تهدید به جنگ می کرد اما الان بحرین، امارات و عربستان جرأت تهدید ما را پیدا کرده اند.

وی افزود: در اراک راکتوری تولید شده بود که سالانه 9 کیلو پلوتونیم تولید می کرد که دارای مصارفی ازجمله بمب، سوخت زیردریایی ها، سفینه های فضایی و سوخت های ترکیبی بوده که با سه تا هفت کیلوگرم از آن می شود یک بمب تولید کرد که تنها داشتن این راکتور یک عامل بازدارنده بوده است که آمریکا برای امنیت اسراییل خواستار نابودی کامل این راکتور شد و آقایان هم در قلب راکتور اراک بتن ریختند و با افتخار در کنار آن عکس یادگاری گرفتند.

دبیر کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس نهم دومین دلیل بازدارندگی حمله اسراییل به کشور را پسماندهای حاصل از تولید برق هسته ای دانست و اذعان کرد: با مصرف 30 تن سوخت در نیروگاه برق هسته ای، سالانه 30 تن سوخت مصرف شده به دست می آمد که با بازفرآوری این سوخت می شود از آن پلوتونیوم بدست آورد که به عنوان تعهدات برجام حق نگهداری حتی یک گرم از این سوخت مصرف شده به کشور داده نشده و اکنون درحال اجرا است.

محدودیت های ابدی ایران در برجاماین مسئول اضافه کرد: 6 روز پس از تصویب برجام، این معاهده از سوی ایران در ذیل قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل قرار داده شد تا کسی امکان خروج از آن را نداشته باشد چراکه قرار گرفتن در قطعنامه یک الزام بین المللی دارد اما اکنون آمریکا از برجام خارج شده و این نشان می دهد که این ها همه بازی است.

وی گفت: 12 مورد از محدودیت های کشور در برجام تا ابد است به عنوان مثال عدم حق نگهداری سوخت مصرف شده در تمام رئاکتورهای تحقیقاتی و تولید برق کشور، عدم بازفرآوری سوخت های هسته ای مصرف شده و حتی عدم کسب دانش بازفرآوری نیز توسط دانشجویان ما تا ابد یکی از همین تعهدات است.

ثبت برجام و cft به نام دو نفر در کشورنبویان تصریح کرد: باوجود هشدار علنی رهبر معظم انقلاب، یکی از تعهداتی که در برجام داده شده این است که غربی ها می توانند به تمام اماکن نظامی کشور دسترسی پیدا کنند و این مورد در بند 74 وجود دارد.

وی تأکید کرد: حتی مذاکره کنندگان اصلی کشور یک بار برجام را به دقت نخوانده اند و این در مباحثه حضوری با آن ها مشخص شده است و آنچه درمورد برجام در کشور روی داده را باید به نام دو نفر نوشت، یکی حسن روحانی و دیگری علی لاریجانی.

این استاد حوزه و دانشگاه متذکر شد: بنابر قول آمریکایی ها ما به چهار دلیل هسته ای، حقوق بشر، حمایت از تروریسم و فعالیت های موشکی تحریم شده ایم که 75 درصد از تحریم ها دست نمی خورد و از 25 درصد باقی مانده، در برجام آمده که تنها 12ونیم درصد برداشته می شود که یکی برداشته شدن تحریم های بانکی بوده اما سه سال است که هنوز این وعده عملی نشده است.

تعریفاتی در تعارض با آرمان های ملت ایرانوی گفت: پیش از این آمریکایی ها گفتند با عملی شدن برجام تحریم ها را بر می دارند که نکردند و اکنون می گویند با امضای cft و fatf تحریم ها را بر می دارند، این یعنی باید حاج قاسم سلیمانی را تحویل آنها بدهیم تا شاید تحریم ها را بر دارند.

نبویان اظهار کرد: اگر حاج قاسم سلیمانی را تحویل ندهیم و تنها به کشور برگردانیم نتیجه آن این است که وقتی در سوریه و عراق با داعش مبارزه نکنیم باید در اهواز یعنی در داخل کشور با داعش مبارزه کنیم که حاصل آن نا امنی کشور می شود پس حاصل برجام نابودی اقتصاد و حاصل cft نابودی امنیت کشور است.

وی افزود: پولشویی یکی از موارد مطرح شده در fatf است و این درحالی است که رهبر معظم انقلاب سه ماه است که از رییس جمهور معرفی اسامی دریافت کنندگان ارز و طلا را درخواست کرده اند اما هنوز دولت و رییس جمهور این کار را انجام نداده است.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی عدم تأمین مالی تروریسم را دیگر مورد مهم در fatf خواند و بیان کرد: جالب این است که دو کشور عربستان و اسراییل دو عضو ناظر بر عدم حمایت مالی از تروریسم در fatf هستند.

این مسئول اضافه کرد: از نظر fatf دو کشور در دنیا بسیار خطرناک هستند که یکی ایران و دیگری کره شمالی است که اتفاقا هر دو کشور در تقابل مستقیم با آمریکا هستند و این یعنی fatf تنها ابزاری در دست اسراییل و آمریکا است.

تعهداتی برای هیچوی گفت: در کشور ما در زمستان 94 بر اساس منافع ملت و قانون اساسی قانون مبارزه با تأمین مالی تروریست ها مصوب شده است که در تاریخ 22 اسفند 94 در نامه ای از سوی رییس مجلس به جناب آقای حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران ارسال شد و رییس جمهور نیز در تاریخ 27 اسفند همان سال یعنی تنها پنج روز بعد این قانون را به دو وزارتخانه دادگستری و اقتصاد ابلاغ کرد.

نبویان تصریح کرد: اما تنها سه ماه بعد در خرداد 95 وزیر اقتصاد وقت این دولت تعهدات 41 بندی را بدون اطلاع مجلس به fatf امضا کرده است که آنچه تعریف آن ها از تروریسم است در مجلس شورای اسلامی مصوب شود چراکه در تعریف آنان مردم فلسطین، حزب الله لبنان و مردم یمن تروریست تعریف می شوند و بر همین اساس ایران حامی تروریسم است.

وی افزود: این درحالی است که آنچه در fatf آمده این است که اگر هرآنچه گفتند را انجام دادیم تازه آن ها گام های بعدی را در نظر خواهند گرفت و حتی اسم برداشته شدن تحریم ها روی کاغذ نیز نیامده است.

تعهد به تحویل حاج قاسم سلیمانیاین استاد حوزه و دانشگاه تأکید کرد: با امضای این تعهدنامه به صورت جهانی اعلام و ثبت شد که ایران حامی تروریست ها است چراکه وقتی قبول کنیم که حزب الله لبنان و ملت های فسطین، عراق، سوریه و یمن تروریسم هستند بزرگترین حامی آن ها ملت ایران است که سر دسته آن ها سپاه، سپاه قدس و به خصوص شخص حاج قاسم سلیمانی است.

وی اضافه کرد: طبق این تهدنامه اگر دادگاهی در کشورهای غربی فردی مانند حاج قاسم سلیمانی را محکوم کند به سرعت و به طور کامل این فرد درصورت درخواست استرداد مجرم باید تحویل داده شود.

در پایان نبویان بیان کرد: رهبری در 30 خرداد 97 در دیدار نمایندگان مجلس درخصوص عدم تصویب چنین معاهداتی هشدار داد اما مجلس پس از آن cft را تصویب کرد که شورای نگهبان 22 ایراد به آن گرفته اما مجلس مجدداً قصد تصویب آن را دارد که مردم باید هوشیار باشند.


کلید واژه ها: شهدا - آمریکا - سازش - امام حسین - نابودی - مقاومت - نماینده سابق - رهبر انقلاب - امروز - دولت - کشور - یزید - پرونده هسته ای - مبارزه - مشکلات - مردم - مشکل - امام - نبویان - اقتصاد - اسلام - امنیت - شهید مطهری - قیمت دلار - رهبر - پرچم - مجلس - اجتماعی - دانشگاه - مسئولان

آخرین اخبار سرویس:
استفاده از صندلی کودک در خودرو اجباری می شود

چه خبر از اوضاع رهن کامل در بازار مسکن؟

قیمت امروزخودروهای داخلی+جدول

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز یکشنبه 97/08/27

کارخانه فرش چایپاره با حضور وزیر صنعت افتتاح می شود

کدام شهر جهان بیشترین گردشگر را دارد؟

کارخانه فرش چایپاره با حضور وزیر صنعت افتتاح می شود

کارخانه فرش چایپاره با حضور وزیر صنعت افتتاح می شود

آخرین تصمیمات درباره بازگشت کارت سوخت

واحد عمرانی سد قیقاج پلدشت به بهره برداری می رسد

ارز صادراتی باید به چرخه اقتصاد کشور برگردد

کتاب میدان، جامع ترین منبعِ مبانی، شناخت و ارزیابی میدان های شهری توسط انتشارات آذرخش روانه بازار کتاب شد

ضربه وزارت اطلاعات به اخلالگران بازار پتروشیمی

کلیات لایحه بودجه سال 1398 کل کشور بررسی شد

واکنش معاون مطبوعاتی رییس جمهور به شایعه استعفای ظریف: ظاهرا روند کاهشی و آرامش نسبی بازار سکه و ارز، نان عده ای را آجر کرده و حسابی دلتنگ تلاطم و سود بادآورده هستند

آخرین تصمیمات درباره بازگشت کارت سوخت

قیمت دلار دست دولت است/ دلال پشه هم نیست

اعزام تیمی از وزارت کار برای رسیدگی به مشکلات کارگران هفت تپه

نحوه تعیین کارمندان مشمول کمک جبرانی 200 هزار تومانی

استفاده از صندلی کودک در خودرو اجباری شد

واحد عمرانی سد قیقاج پلدشت به بهره برداری می رسد

ارایه 300 هزار خدمت بهداشتی به شهروندان نیشابوری در هر ماه

واحد عمرانی سد قیقاج پلدشت به بهره برداری می رسد

گوگل یک گوشی میان رده عرضه می کند

بسته های متنوع تسهیلاتی در طرح صبا ارزش آفرین بانک دی

تحریم ها ، خللی بر روند عملیات بانکی ایجاد نمی کند

اعلام برندگان دومین جشنواره کارت هدیه بانک دی

بانک دی با سرمایه گذاران داخلی ، تفاهم نامه منعقد کرد

15 میلیون یورو، بالاترین دستمزد در بین بازیکنان بایرن مونیخ

استفاده از صندلی کودک در خودرو اجباری می شود

استخدام موشن گرافیست مسلط به برنامه های Edit

در نشست صمیمی مدیرعامل بانک کشاورزی با مدیر شعب این بانک در استان یزد عنوان شد: رشد 86 درصدی ضمانت نامه های صادره

دعوت به همکاری نویسنده حرفه ای در تهران

استخدام سرپرست فروش جهت شرکت معتبر در قم

اعتراض شدید به گرانی بنزین در فرانسه + ویدئو

استخدام کارشناس صنایع برای یک واحد صنعتی در اصفهان

ضربه وزارت اطلاعات به اخلالگران بازار پتروشیمی/دستگیری 14 اخلالگر و انهدام شبکه دلالی

واعظی: ارز صادراتی باید به چرخه اقتصاد کشور بازگردد

صاحبان انبارها در فارس موظف به ثبت آنها در سامانه جامع هستند

ارز صادراتی باید به چرخه اقتصاد کشور برگردد

واریز پول به حساب سایر بانک ها از بام بانک ملّی

قیمت خودرو اصلاح شود

توضیح راهداری درباره علت تصادف نوربخش و تاج الدینی

جای خالی برخورد با متولیان نظارتی در پرونده شرکت سکه ثامن/لزوم تسریع در تشکیل هیات تصفیه

خبرهای خوب برای کارگران نیشکر هفت تپه

جدی ترین مشکل شیرخشک چیست؟

استخدام طراح خانم آشنا مسلط به نرم افزارهای گرافیکی

قیمت دلار باید حدود 4 تا 5هزار تومان باشد

قطعه سازان برای افزایش قیمت دست به دامان رییس جمهور شدند/ بیکاری 200 هزارنفری کارگران در انتظار صنعت خودرو

پرداخت 300میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به مددجویان خراسان رضوی

موج مهاجرت معکوس از تهران؟

مکزیک «گردشگری خرید» را با کمک های جهانی راه می اندازد

کدام شهر جهان بیشترین گردشگر را دارد؟

توضیح راهداری درباره علت تصادف نوربخش و نورالدین

دعوت به همکاری شرکت فرهنگ و توسعه کندو

استخدام کارمند دفتری و فروش جهت شرکت معتبر در البرز

استخدام برنامه نویس php در هلدینگ الماس داده

استخدام کارشناس فروش خانم و آقا در گروه صنعتی لابل

استخدام نیروی اجرایی نصب سقف کاذب کشسان در تهران

دومین روز اعتراض ها در فرانسه؛ 400 نفر زخمی شدند

آخرین خبر جزییات بسته حمایتی دولت

توزیع گوشت قرمز منجمد در خراسان شمالی آغاز شد

رصد آنلاین گسل 250 کیلومتری شمال تبریز ممکن شد خرید دستگاه شتابنگاری درگیر نوسانات ارزی

منطقه آزاد انزلی وارد فاز جدیدی از فعالیت های اقتصادی شده است

جزییات جلسه اقتصادی غیر علنی دولت و مجلس

6 طرح عمرانی در سفر رییس جمهوری در مهاباد افتتاح می شود

توزیع گوشت قرمز منجمد در خراسان شمالی آغاز شد

نسخه مسابقه ای ابر اس یووی لامبورگینی معرفی شد

حلقه مفقوده اشتغال نهاوند واحدهای صنعتی است

توزیع گوشت قرمز منجمد در خراسان شمالی آغاز شد

قیمت خودرو اصلاح شود

تولید انار امسال 915 هزار تن پیش بینی شد

شیوه جدید برای کشت طلای سرخ

منطقه آزاد انزلی وارد فاز جدیدی از فعالیت های اقتصادی شده است

6 طرح عمرانی در سفر رییس جمهوری در مهاباد افتتاح می شود

کلیات لایحه بودجه سال 1398 کل کشور بررسی شد

رشد 90 درصدی پیاده روی اربعین در خراسان رضوی

چانگان CS85 کوپه،کپی چینی ب ام و X4 و رقیبی برای کراس اوورهای لوکس

جادوی آیرودینامیک؛ ضریب درگ چیست و چه تاثیری در عملکرد خودروها دارد؟

استخدام مشاور تحصیلی و فروش روابط عمومی بالا در تهران

استخدام حسابدار جهت یک شرکت معتبر پیمانکاری در مشهد

6 طرح عمرانی در سفر رییس جمهوری در مهاباد افتتاح می شود

یادمان شمس تبریزی در خوی کلنگ زنی می شود

واعظی: ارز صادراتی باید به چرخه اقتصاد کشور بازگردد

حمایت از تولیدکنندگان شعاری نباشد

استخدام ویزیتور تلفنی در گروه صنعتی عباسپور

کلیات لایحه بودجه سال 1398 کل کشور بررسی شد

واعظی: ارز صادراتی باید به چرخه اقتصاد کشور بازگردد

امروز در بازار سکه و ارز چه گذشت؟ یکشنبه 27 آبان

کشت زعفران گلخانه ای نخستین بار در کرمان

فیلم | داستان های جاده ها

فیلم | خاکستر کالیفرنیا

کدخدایی: پس از تصویب افزایش حداقل سن ازدواج نظر می دهیم

کلیات لایحه بودجه سال 1398 کل کشور بررسی شد

ظاهرا روند کاهشی بازار سکه و ارز، نان عده ای را آجر کرده است

تامین مواد اولیه آرتاویل تایر اردبیل تا 10روز دیگر

چرا اتحادیه اروپا نمی تواند برجام را نجات دهد؟

دولت الکترونیک هنوز محقق نشده است/تدوین نقشه راه اقتصاد هوشمند

بررسی طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه ها در کمیسیون برنامه

ترکیبی از فولکس واگن توآرگ یا X4 ب ام و+تصاویر

حاصل برجام نابودی اقتصاد و حاصل cft نابودی امنیت کشور است/ راه شهدا مقاومت و حفظ منافع مردم است نه تسلیم برابر دشمنان

حاصل برجام نابودی اقتصاد و حاصل cft نابودی امنیت کشور است/ راه شهدا مقاومت و حفظ منافع مردم است نه تسلیم برابر دشمنان