مطالب مرتبط:
جهانگیری: در آینده با چالش بزرگی در صندوقهای بازنشستگی مواجه خواهیم بود
جهانگیری: سال های آینده با چالش بزرگی در صندوق های بازنشستگی مواجه خواهیم شد
جهانگیری: در آینده با چالش بزرگی در صندوق های بازنشستگی مواجه خواهیم بود
جهانگیری: با چالش صندوق های بازنشستگی روبه رو خواهیم بود
صندوق های بازنشستگی با چالش جدی مواجه هستند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 2 آبان 1397 ساعت 07:152018-10-24سياسي

جهانگیری:در آینده با چالش بزرگی در صندوقهای بازنشستگی مواجه هستیم


در حال حاضر 70 تا 80 درصد هزینه صندوق های بازنشستگی توسط دولت تأمین می شود به همین دلیل در سالهای آینده با چالش بزرگی در صندوق های بازنشستگی مواجه هستیم.

- به نقل از نامه نیوز، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور صبح امروز (سه شنبه) در نخستین کنفرانس بین المللی سالمندی اظهار داشت: در حال حاضر 70 تا 80 درصد هزینه صندوق های بازنشستگی و 100 درصد هزینه صندوق نیروهای مسلح نیز توسط دولت تأمین می شود به همین دلیل در سال های آینده با چالش بزرگی در صندوق های بازنشستگی مواجه هستیم.

وی ادامه داد: باید تأمین هزینه های بازنشستگی و نیروهای سالمند در دستور کار دولت قرار گیرد.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به اینکه در برنامه توسعه ای و هم در برنامه های نظام سیاسی و اجتماعی در استفاده از ظرفیت سالمندان تأکید شده است، افزود: دولت باید بتواند از ظرفیت انسانی و کمک به نهادهای مدنی استفاده کند.

جهانگیری تأکید کرد: باید خانواده ها به این موضوع توجه کنند که سالمندان تجربه زیادی دارند، در برنامه ریزی باید این موضوع را مد نظر قرار دهند و به رفاه، امنیت و آرامش خانواده برسند؛ در این خصوص نیازمند برنامه بر اساس توانمندی های سالمندان هستیم.

به گفته وی، نهادهای مدنی رابط بین سالمند و دولت هستند و بنیاد فرزانگان نیز می تواند نقش مهمی در این خصوص داشته باشد و با استفاده از ظرفیت سالمندی در ارتباط با دولت نقش مهمی ایفا کند.

معاون اول رییس جمهور به برنامه ششم توسعه اشاره کرد و گفت: این برنامه مبنی بر حفظ و ارتقای سلامت و توانمندسازی سالمندان و حفظ و ارتقای سلامت جسمی، روانی و اجتماعی آنها تأکید دارد و باید زیرساخت های مورد نیاز در تأمین امنیت سلامت و روانی و امید به زندگی در سالمندان در برنامه هفتم توسعه مد نظر قرار گیرد.

همچنین باید در ارتباط با نیازهای سالمندان، برنامه های ویژه تری را در نظر بگیریم.


کلید واژه ها: سالمند - معاون اول رییس جمهور - بازنشستگی - سالمندان - برنامه - نامه - صندوق - رییس جمهور - دولت - جهانگیری - هزینه - آینده - برنامه ششم توسعه - معاون - توسعه - سلامت - اجتماعی - خانواده - اسحاق جهانگیری - درصد - امید به زندگی - نیروهای مسلح - برنامه ریزی - امنیت - بین المللی - مدنی - کنفرانس - نخستین - سیاسی - آرامش

آخرین اخبار سرویس:

جهانگیری:در آینده با چالش بزرگی در صندوقهای بازنشستگی مواجه هستیم

جهانگیری:در آینده با چالش بزرگی در صندوقهای بازنشستگی مواجه هستیم