مطالب مرتبط:
فروش پیکان صفر مدل 1359 به قیمت 35 میلیون تومان + عکس
فروش پیکان صفر مدل 1359 به قیمت 35 میلیون تومان (عکس)
آگهی های فروش شماره ملی با قیمت های چند میلیونی!+عکس
مجوز انجام پروازهای فوق العاده اربعین صادر شد/فروش بلیت، به زودی
عکس ؛ عشق وصف نشدنی هواداران استقلال در آستانه دربی!
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 2 آبان 1397 ساعت 00:522018-10-23اقتصادي

فروش پیکان به عشق اربعین + عکس


می گویند امروز روز امتحان بچه شیعه ایرانی است.

می خواهند فردا سرافکنده نباشند که با همه دار و ندارشان آمده اند وسط میدان تا ثابت کنند بأبی أنت و أمی یا حسین (ع) فقط یک شعار نیست.

- مجله فارس پلاس: دستشان تنگ است، اما دلشان تا دلت بخواهد، دریاست.

از همان روز هایی که قیمت ها سر ناسازگاری گذاشتند و گرد ناامیدی بر دل بعضی آرزومندان زیارت نشست، آستین های همتشان را بالا زدند تا با هرآنچه دارند، برای هرچند نفر که می توانند، رفیق راه شوند و بانی زیارت.

این طور بود که عاشقانه و بی چشمداشت چوب حراج زدند به داشته هایشان تا بال پرواز شوند برای کبوترانی که هوای حرم داشتند تا نشان دهند ایرانی های عاشق در سخت ترین شرایط هم دست از مسیر عشق اهل بیت (ع) برنمی دارند.

برکت حبّ حسین (ع) هم کم هایشان را زیاد و جمعشان را جمع کرد و آتشی شد و سوزاند آرزوی بدخواهانی را که می گفتند امسال کمر مشتاقان زیارت زیر بار سنگین قیمت ها راست نمی شود و خیلی هایشان به صف جامانده ها ملحق خواهند شد.

به سراغ 2 نفر از دریادلانی که به عشق باشکوه تر شدن همایش پیاده روی اربعین، دست به حراجی های خاص زدند، رفته ایم.

" ثروتمند نیستم، اما برای سفر اربعین وام می دهم جمع کوچکی از بانوان برای تدارک هدایای ساده ای برای میزبانان عراقی پیاده روی اربعین شکل گرفته و هرکس در حال و هوای خودش مشغول آماده سازی هدایاست که صدایی توجه همه را جلب می کند: خانم ها! اگر کسی دوست دارد به پیاده روی اربعین برود، اما به دلیل مشکل مالی امکانش را ندارد، من حاضرم به او وام بدهم.

این را به هر کس می شناسید، بگویید.

انگار همه غافلگیر شده باشند، سکوت در جمع برقرار می شود.

اما کم کم تعجب جایش را به کنجکاوی می دهد و خانم ها یکی یکی دورش جمع می شوند تا از شرایط دریافت این وام بپرسند: چه مدارکی باید ارائه کنیم؟ بازپرداختش چطور است؟ ضامن باید چه کسی را معرفی کنیم؟ و.

وقتی همه با لبخند رضایت از او جدا می شوند، به سراغش می روم و از ماجرای این وام خاص سئوال می کنم.

فاطمه سیّاح با سادگی و صفای خاصی می گوید: خیلی دلم می خواست به پیاده روی اربعین بروم، اما بچه کوچک دارم و شرایطم اجازه نمی دهد.

یک پولی کنار گذاشته بودم که دلم می خواهد فقط در راه سفر کربلا خرج شود.

امسال که قیمت ها چند برابر شد و شنیدیم بسیاری از کسانی که آرزوی زیارت کربلا و شرکت در پیاده روی اربعین داشتند، به دلیل ناتوانی مالی از این سفر پربرکت محروم شده اند، تصمیم گرفتم آن پول را برای کمک به آن ها اختصاص دهم.

فاطمه خانم با اشاره به پسربچه یکی دوساله ای که چند قدم آن طرف تر نشسته است، ادامه می دهد: دستم باز نیست ها! زندگی مرفه و بی دردسری هم ندارم.

3 فرزند دارم که یکی شان هم تحت درمان است.

مستأجریم و امسال صاحبخانه پول پیش را دقیقاً 2 برابر کرده است، بدون اینکه حقوق همسرم ریالی بیشتر شده باشد.

اما معتقدم در همین شرایط باید برای راه امام حسین (ع) قدمی برداشت.

" یک نفر را هم راهی کنم، دینم را ادا کرده ام نگاه پر از سئوالم را که می بیند، یک شعار و رجز آشنا را یادم می آورد و می گوید: مگر ما همیشه نگفته ایم جان و مالم فدایت یا حسین؟ امسال آقا (ع) دارند ما را امتحان می کنند که معلوم شود موقع سختی و گرانی و تنگدستی هم حرفمان همین است یا فقط موقع ارزانی و راحتی شعار می دهیم؟ بانوی دریادل قصه ما نفسی تازه می کند و ادامه می دهد: خدا می داند این سفر کربلا و زیارت اربعین با چه سختی هایی به ما رسیده و شیعیان قرن ها قبل چه خطراتی را در این راه به جان خریده اند.

شنیده ام در دوره یکی از حکام جور، هرکس به زیارت کربلا می رفت، از روی عناد یک دستش را قطع می کردند، اما عاشقان امام حسین (ع) با وجود این خطرات باز هم دست از این راه برنمی داشتند.

حالا خیلی بد است که ما به دلیل مشکلات مالی از این سفر مهم صرفن ظر کنیم.

سیّاح، پیاده روی اربعین را مصداق کامل کار فرهنگی می داند: من دغدغه کار فرهنگی دارم که همیشه مورد تاکید رهبرمان است.

بهتر از اربعین کجا را می توانیم برای کار فرهنگی پیدا کنیم؟ پیاده روی اربعین بهترین موقعیت برای ارتقای بصیرت است.

من اگر یک نفر را هم بتوانم به چنین فضایی بفرستم، دینم را ادا کرده ام، چون شاید آن یک نفر برود و بتواند 10 نفر دیگر را آگاه کند.

" ضامن نمی خواهم، امام حسین (ع) خودش ضمانت می کند بزرگی می گفت: همیشه برای راهی کردن مشتاقان به زیارت کربلا، قرض بدهید، اما امسال و در این شرایط گرانی، بیشتر از همیشه خودتان را موظف به این کار بدانید.

انتظار بازگشت این پول را هم نداشته باشید.

وقتی با این نیت قرض بدهید و آرزومندان را به زیارت امام حسین (ع) بفرستید، آقا (ع) خودشان چند برابر برایتان جبران می کنند.

فاطمه سیّاح حالا لبخند بر لب از شرایط وام ویژه اش این طور می گوید: برای هر زائر، 500 هزار تومان وام درنظر گرفته ام با بازپرداخت ماهانه 50 هزار تومان، هر وقت که بتوانند.

راستش را بخواهید، هیچ شرطی ندارم.

بنا را بر صداقت متقاضیان می گذارم که این پول را فقط برای زیارت اربعین می خواهند؛ بنابراین همین که تصویر پاسپورت و ویزایشان را از طریق فضای مجازی برایم ارسال کنند، کافی است و من پول را برایشان واریز می کنم.

تا می آیم از ضامن و.

بپرسم، ادامه می دهد: ضامن لازم نیست.

آقا امام حسین (ع) خودشان ضمانت می کنند.

این کار، معامله با امام حسین (ع) است.

آیا بهتر از آقا (ع) کسی را برای معامله سراغ دارید؟ پیکانم را می فروشم به عشق آقا (ع) و به نیت زائرانش در روز هایی که پیام های متعددی در فضای مجازی با هدف جمع آوری کمک های مردمی برای برپایی موکب های خدماتی در مسیر پیاده روی اربعین و تأمین هزینه سفر نیازمندان دست به دست می شد، پیام متفاوتی نظر ها را به خود جلب کرد؛ می خوام پیکانم رو بفروشم تا هم خودم برم کربلا و هم هزینه سفر چند نفر رو که پول ندارند، ولی دوست دارند اربعین کربلا باشند، تقبل کنم.

بفرستید برای هرکسی که می شناسید که انشاالله با فروش این ماشین، شما هم در ثواب فرستادن زائر بیشتر به کربلا سهیم باشید.

چنین پیامی آنقدر برای برخی از کاربران فضای مجازی عجیب و غیرقابل باور بود که یا از بازنشرش خودداری می کردند یا فقط از سر کنجکاوی با شماره درج شده در پیام تماس می گرفتند تا از صحت و سقم آن مطلع شوند.

پایان بسیاری از این تماس ها، اما اشک ارادت و تحسین بود.

هاشم هاشم زاده ، منشأ ارسال این پیام و صاحب این پیکان خاص می گوید: در حال حاضر از دار دنیا جز همین پیکان، چیزی ندارم.

آن را هم برای هزینه سفر اربعین افرادی که مشکل مالی دارند، گذاشته ام برای فروش.

خیلی ها تماس گرفتند و پرسیدند: آقا این پیام راست است؟ بعضی ها تماس گرفتند و گفتند: دم شما گرم.

فقط این از دستمان برمی آمد که تماس بگیریم و تحسینتان کنیم.

بعضی دیگر هم تماس گرفتند و درحالی که اشک می ریختند، می گفتند: خیلی دلمان می خواست می توانستیم این پیکان را بخریم و در کار خیر شما سهیم شویم، اما دستمان خالی است.

حال جامانده ها را درک می کنم فعال فرهنگی و اقتصادی 37 ساله قمی که خودش هم بعد از سال ها آرزومندی به کربلا مشرف شد، حال عاشقانی که در حسرت زیارت کربلا می سوزند را خوب درک می کند: سال ها به شکل عجیبی توفیق زیارت کربلا نصیبم نمی شد.

دیگر در میان دوستانم معروف شده بودم.

به شوخی و جدی می گفتند: هر وقت هاشم مشرف شود، معلوم می شود راه کربلا باز شده! آن ها شوخی می کردند، اما هر بار داغ دل من تازه می شد.

6 سال پیش بالاخره آقا امام حسین (ع) مرا هم طلبیدند، آن هم در ایام اربعین.

از آن سال، به لطف خدا و عنایت آقا (ع) هر سال سفر اربعین روزی ام شده است و من هم از یک جایی به بعد، تلاش کرده ام هرطور می توانم به جامانده های اربعین کمک کنم تا به آرزویشان برسند.

" جای نیرو های کارآمد نباید خالی باشد 3 سال است با گروهی از دوستان تلاش کرده ایم فقط برای انجام وظیفه، زیارت و عرض ارادت و محبت به اهل بیت (ع) به پیاده روی اربعین نرویم.

همه این ها بسیار خوب و ارزشمند است، اما محبتی خوب است که به مسئولیت و تعهد نسبت به جامعه اسلامی و کل بشریت ختم شود.

باید از خودمان بپرسیم برای چه هدفی داریم به پیاده روی و زیارت اربعین می رویم؟ قرار است نتیجه آن چه باشد؟ واقعاً اگر امام زمانمان را و نیاز زمانه مان را نشناسیم، این زیارت با این همه سختی و هزینه چه سودی دارد؟ هاشم زاده که به پیاده روی اربعین به عنوان بهترین فرصت برای انجام فعالیت های فرهنگی برای ارتقای سطح آگاهی جامعه مسلمانان نگاه می کند، ادامه می دهد: اربعین، مهم ترین اجتماع شیعیان جهان است و ما باید با هدف و برنامه در این همایش شرکت کنیم و اثرگذار باشیم، چون قرار است برای ظهور آماده شویم.

در این میان، برخی افراد کارآمد در حوزه های مختلف هستند که با تخصص و تعهدشان می توانند با زائران حاضر در این همایش ارتباط برقرار کرده و در این زمینه بسیار مؤثر باشند، اما به لحاظ مالی، دستشان خالی است.

برای ما، کمک به اعزام چنین افراد دغدغه مندی به پیاده روی اربعین، در اولویت است چراکه در این زمانه، ما به نگاه امثال شهید چمران ها و شهید بهشتی ها نیازمندیم.

جوان خوش فکر داستان ما، نمونه های فراوانی از این ارتباطات و اثرگذاری ها را در خاطر دارد: در سالی که داعش امنیت عراق را به خطر انداخته بود و مردم را قتل عام می کرد، گروهی از عزیزان اهل تسنن به موکب های ما پناه آوردند.

ما هم با همه وجود به آن ها خدمت کردیم و در سایه ارتباط صمیمانه و محبتی که میانمان ایجاد شد، فرصت انجام برخی فعالیت های فرهنگی را هم پیدا کردیم.

موبایل هایی که عاقبت بخیر شدند! افزایش عجیب قیمت ها در ماه های منتهی به اربعین امسال، با اینکه تلخی ها و سختی هایی به زندگی مردم ایران تحمیل کرد، اما در موارد بسیاری هم باعث همدلی بیشتر مردم شد؛ مثل اتفاقی که به همت هاشم زاده و دوستانش در راه حمایت از زائران کم بضاعت اربعین رقم خورد: ما به طورکلی از کمک های مردمی برای اعزام زائران کم بضاعت به زیارت اربعین استقبال می کنیم و نام آن را هدیه همراهی گذاشته ایم.

اما امسال که هزینه سفر اربعین به دلیل افزایش بی حساب قیمت ها به شکل عجیبی بالا رفت، دیگر نمی توانستیم به روال هر سال عمل کنیم.

این طور بود که با دوستان دور هم نشستیم و گفتیم: بیاییم یک کار اقتصادی انجام دهیم.

همه ما وسایل بی استفاده ای در خانه داریم که می تواند تبدیل به پول شود.

این وسایل را بگذاریم وسط برای فروش به نیت زائران اربعین.

باور نمی کنید چقدر گوشی مستعمل موبایل جمع شد! ما از محل فروش همان گوشی ها توانستیم 10 نفر را راهی پیاده روی اربعین کنیم.

در میان این گوشی های عاقبت بخیر! بعضی هم حسابی خاطره شدند: من یک گوشی داشتم که دیگر همه می دانستند چقدر به آن علاقه دارم.

خود گوشی، مورد خاصی نبود، اما ماجرا از این قرار بود که تعدادی از دوستانم که به جمع شهدای مدافع حرم ملحق شدند، آخرین عکس هایشان را با آن گوشی گرفته بودند، مثل شهید مهدی صابری که لبخند زیبایش در یکی از آن عکس ها حسابی معروف شده است.

اما من به عشق کمک به زائران کم بضاعت کربلا، حتی از آن گوشی عزیز هم گذشتم و آن را فروختم.

فقط با خریدارش شرط کردم که وقتی پول دستم آمد، آن را به خودم بفروشد.

هاشم زاده اضافه می کند: بعضی از دوستان هم لوازم خانگی مازادشان را فروختند و در مجموع، با مبالغی که از طریق فروش این وسایل بی استفاده جمع شد، توانستیم هزینه سفر حدود 50 زائر کم بضاعت را فراهم کنیم.

کامیون ها هم عاشق می شوند، باور می کنی؟! فعالیت های جوانان پرشور قمی برای هرچه باشکوه تر شدن پیاده روی اربعین، اما متنوع تر از آن است که تصورش را بکنید.

هاشم زاده با اشاره به هزینه های بالای حمل ونقل وسایل موکب ها تا کشور عراق، برایمان از اجرای یک طرح زیبای مردمی در این زمینه می گوید: 3 سال است با همکاری تعدادی از کامیون داران، بار وسایل موکب های ایرانی را رایگان و صلواتی تا مسیر پیاده روی اربعین حمل می کنیم تا قدری از هزینه های آن ها را کاهش دهیم.

هر سال 20 تا 30 موکب را در این زمینه پشتیبانی می کنیم و گاه برای حمل وسایل یک موکب، چند کامیون درنظر می گیریم.

این کامیون ها تا پایان مراسم اربعین در کنار موکب ها می مانند و با لطف رانندگان، حتی این کامیون ها هم به محل اسکان زائران تبدیل می شوند.

در پایان کار هم دوباره وسایل را به ایران برمی گردانند، بدون اینکه هیچ گونه هزینه ای دریافت کنند.

این خدمت ویژه، جز با فداکاری و نیت خالص رانندگان باصفای این کامیون ها امکان پذیر نمی شود؛ عاشقان بامرامی که هر سال هم به تعدادشان اضافه می شود: تعداد رانندگان کامیون متقاضی برای مشارکت در حمل وسایل موکب های اربعین آنقدر زیاد شده که گاه نمی توانیم در خدمت همه آن ها باشیم.

باور کنید یک راننده کامیون داشتیم که بعد از مدتی بی خبری، عکسی از خودش روی تخت بیمارستان برایم فرستاد و گفت: حلالم کن.

به خدا من آدم بدقولی نیستم.

سکته کردم و افتادم گوشه بیمارستان وگرنه امسال هم همراهی تان می کردم.

" پیکان اربعین هنوز چشم انتظار است.

دوباره برمی گردیم به موضوع اصلی این گفتگو و هاشم هاشم زاده با اشاره به پیکانی که حسابی هم به آن رسیده است تا هرکس خریدارش شد، همیشه راضی باشد، می گوید: کار به جایی رسید که با وجود تمام تلاش هایمان برای جمع آوری پول - حتی فروش وسایل مازاد - دیگر برای افراد واجد شرایط برای سفر اربعین، هیچ پولی نداشتیم.

اینجا بود که پیکانم را که به عبارتی عصای دستم است را هم برای فروش گذاشتم تا با پول آن، تعداد بیشتری از افراد را راهی پیاده روی اربعین کنیم.

حکمتش را نمی دانم، اما با وجود اینکه افراد زیادی برای خرید تماس گرفتند، هنوز این پیکان فروش نرفته است.

از طریق خبرگزاری فارس هم دوباره از افراد علاقه مند به مشارکت در خیر بزرگ اربعین دعوت می کنم با خریداری این خودرو، در ثواب اعزام زائران کم بضاعت به زیارت اربعین سهیم شوند.

از علت همه این تلاش و تکاپو ها و به سختی انداختن خود که می پرسم، بلافاصله در جواب می گوید: برای اینکه فردا نگویند بچه شیعه ایرانی تا تحت فشار قرار گرفت، به خاطر پول، سفر اربعین را حذف کرد.

برای اینکه فردا که امام زمان (عج) تشریف آوردند و کارنامه ها را مرور کردند و گفتند: شما چه کرده اید؟ شرمنده نشویم.

برای اینکه وقتی گفتند: شما که می دانستید پیاده روی اربعین، بزرگ ترین حرکت اجتماعی برای زمینه سازی ظهور است، شما که شنیده بودید مادرمان به استقبال زائران اربعین می آیند و.

، سرافکنده نشویم.


کلید واژه ها: پیاده روی - اربعین - پیاده - شرایط - قیمت - ایرانی - فاطمه - کربلا - سفر کربلا - مالی - حراج - برکت - کوچک - عاشق - عاشقانه - کنجکاوی - ثروتمند - بانوان - پسربچه - امتحان - باشکوه - لبخند - تصمیم - امروز - پرواز - پیکان - محروم - همایش - فارس - مشکل

آخرین اخبار سرویس:
تاثیر مشاغل خانگی بر وضعیت زنان روستایی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: نرخ سود تسهیلات بخش تولید مناسب نیست

وضعیت فروش فیلم ها در سال 97

وقتی اطلاعات منتشر شده از سوی شورا و شهرداری تهران با واقعیت فاصله دارد

توزیع بسته های حمایتی 200 هزار تومانی بین 16 میلیون خانوار

کارت اعتباری اپل در راه است!

بسته حمایتی 200 هزار تومانی میان 16 میلیون خانوار توزیع شد

آب سد شیرین دره رها می شود

ممنوعیت معامله طلا وجواهر در فضای مجازی

ویدئو / از دستمزد سال آینده کارگران چه خبر؟

عارف: کسانی که باید به جامعه آرامش دهند،سیاه نمایی می کنند/اگر مردم ناامید شوند از همه عبور خواهند کرد

ذخیره 325 تن میوه عیدانه در شاهرود

شخم و شیار بیش از 3 هزارهکتار شالیزارهای جویبار

چگونه آمریکا به کمک تحریم ها صادرکننده بزرگ نفت شد؟

هزینه تحریم ها بر اقتصاد روسیه

ونزوئلا از روسیه و اروپا سوخت گران وارد می کند

نفت کثیف کالیفرنیا گران شد

پاورپوینت زهکشی و تاریخچه آن

پاوپوینت اصول علم اقتصاد 1

حذف کارت سوخت بزرگترین اشتباه وزیر نفت بود

استخدام منشی و حسابدار جهت یک شرکت فعال در زمینه بازرگانی فولاد

چرا تخفیف بیمه شخص ثالث حذف شد؟

نوبخت: بسته های حمایتی 200 هزار تومانی بین 16 میلیون خانوار توزیع شد

مدیرکل دامپزشکی مازندران مطرح کرد درگیرشدن ویروس واحدهای تولیدی طیور به بیماری نیوکاسل

اتصال 9500 شغل خانگی به بازارهای فروش/برندسازی42 هزار محصول

خوزستان رتبه دوم بیکاری در ایران

اجرای برون سپاری خدمات رفاهی صندوق بازنشستگی به کانون ها از سال 98

فارس گزارش می دهد اختلال در جایگاه سوخت وحدت بندرعباس شهروندان را به انتظار کشاند

رعایت نکات ایمنی در ایام پایانی سال از سرقت پیشگیری می کند

ثبت 810 انبار کالای مهاباد در سامانه جامع انبارها

قیمت سکه در 3 اسفند 97 اعلام شد

تمامی بازارهای فرابورس ایران سبزپوش شدند

افزایش تولید مرغ در کشور/قیمت مرغ و جوجه یکروزه کاهش یافت

پاورپوینت میدان نقش جهان ، شاهکار معماری اصیل ایران و جهان

قیمت مرغ بازهم کاهش می یابد

ریشه یابی فارس از وضعیت کنونی کسب و کار در استان بی تقوایی در امور یا بی اعتنایی به سرمایه گذار دلیل رکود فضای کسب و کار کهگیلویه و بویراحمد

تاثیر FATFبر نرخ ارز/اکشن پلن دسترسی های ضدتحریمی را ازبین می برد

ردپای دلالان در پیش فروش های اخیر

داخلی بودن همه مواد اولیه فرش های دستباف تولیدی شرکت فرش آستان قدس

کارگاه های تولید صنایع دستی زندان مرکزی اصفهان

رییس اتحادیه کفش دست دوز تهران در گفت وگو با فارس: نصف سال گذشته تولید کردیم/ رکود ادامه دار در بازار کفش

سایپا به فکر رفاه مشتریان، فروش در روز جمعه هم انجام می شود!

نرخ فروش هفتگی دلار در سامانه سنا به 12504تومان رسید

خودکفایی در تولید تجهیزات هتلینگ بیمارستانی و هایتک پزشکی

هزینه وام مسکن زوج های تهرانی چقدر است؟

خبری خوب برای بازیکنان استقلال

احتمال ورود خودروسازان روسی به ایران

شرکت اسکوئر انیکس بازی های جدید زیادی معرفی می کند!

فارس من | نگاهی به مراحل ثبت نام نماد اعتماد الکترونیکی

میزان آلودگی هوا 20 درصد کاهش یافته/ دنبال ثبت جهانی خیابان ولیعصر (عج) هستیم

اثر منفی تلاطم بازار خودرو بر سکون قیمت مسکن

700 مگاوات نیروگاه ­تجدید پذیر در کشور نصب شد

تامین آب شرب مردم از وظایف حاکمیت است

توزیع روزانه 150 تن گوشت قرمز و مرغ در بازار گلستان/ نانوایی ها مشکلی در تامین آرد ندارند

فارس گزارش می دهد بارش های اخیر مشکل کم آبی را حل نکرد/تاثیر باور مردم در صرفه جویی آب

پیگیری برای ثبت جهانی خیابان ولیعصر(عج)/ هرس 800 هزار نهال در هفته درختکاری

بهای نفت شاخص نیویورک کاهش یافت

افزایش 100 درصدی بیمه شالیزاری در محمودآباد

دلیل دهن کجی بازار به پیش فروش خودرو

گردشگری از مهمترین منابع ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری ها

خوزستان رتبه دوم بیکاری را در کشور دارد

دلیل افزایش 20 درصدی قیمت محصولات شوینده

دام دلالان برای متقاضیان مسکن مهر

مرغ 2 هزار تومان ارزان شد

شهردار تهران خبر داد ثبت جهانی خیابان ولیعصر (عج)/ هرس 800 هزار نهال در هفته درختکاری

تشکیل بزرگ ترین پرونده تخلف ارزی در خراسان رضوی/ محکومیت شرکت بازرگانی متخلف به استرداد وجوه

مدیریت زیان بیمه ها با حذف تخفیف بیمه شخص ثالث

هزینه تحریم ها بر اقتصاد روسیه چند دلار بود؟

ممنوعیت معامله طلا وجواهر در فضای مجازی

قیمت آزاد ارز در بازار تهران 3 اسفند97/ قیمت دلار اعلام شد

دام دلالان برای متقاضیان مسکن مهر

احتمال تولید لادا در ایران

هزینه وام مسکن زوج های تهرانی چقدر است؟

ونزوئلا از روسیه و اروپا سوخت گران وارد می کند

ابراهیمی: به جای واردات دام زنده با هواپیما به مردم کارت اعتباری بدهید

مردم مشارکت نکنند، طرح های مدیریت شهری عقیم می ماند

اثر منفی تلاطم بازار خودرو بر سکون قیمت مسکن

ممنوعیت معامله طلا وجواهر در فضای مجازی/طلای دست دوم و قسطی نخرید

تمامی بازارهای فرابورس ایران سبزپوش شدند

روند صعودی قیمت طلا هنوز به پایان نرسیده است!

وزارت اقتصاد پیش بینی کرد تورم حداکثر 27.8 و رشد اقتصادی منفی 2.5 درصد برای سال جاری

عملیات گازرسانی به هشت روستای آزادشهر آغاز شد

مرغ 2 هزار تومان ارزان شد

رییس فراکسیون کارگری مجلس خطاب به بانک مرکزی و مرکز آمار:شاخص قیمت ها را اعلام کنید تا مردم خودشان تورم را محاسبه کنند

سود علی الحساب با بانکداری اسلامی مطابقت ندارد/ تأثیر سود ماه‎شمار در مبارزه با پولشویی

وزارت اقتصاد پیش بینی کرد تورم حداکثر 27.8 و رشد اقتصادی منفی 2.5 درصد برای سال 97

کاهش 2 هزار تومانی قیمت مرغ!

مشکلات کارگارن روز به روز افزوده می شود/ شکاف 70درصدی بین حداقل دستمزد و هزینه های زندگی کارگران

اگر ارزی را به کالاهای اساسی بدهیم و بعد جلوی صادرات آن را بگیریم بر خلاف جریان عقلانی عمل کرده ایم؟

3 فروند هواپیما به ناوگان ایران ایر اضافه می شود

آخرین وضعیت حوزه برق و آب کشور

افزایش تولید مرغ در کشور/قیمت مرغ و جوجه یکروزه کاهش یافت

ورزش کارگری؛ انسجام اجتماعی، راندمان کاری

کارگران پاره وقت و ساعتی هم عیدی می گیرند

آغاز طرح ساماندهی ساحل بهمنشیر

راه اندازی کارگاه صنایع چوب در روستای مهماندوست دامغان

3 اسفند 97 | قیمت جهانی نفت

3 اسفند 97 | کاهش بهای نفت؛ افزایش قیمت طلا

45 درصد ناوگان تاکسیرانی کشور فرسوده است

چانگان cs75 ؛ در انتظار بهترین شاسی بلند سایپا

فروش پیکان به عشق اربعین + عکس

فروش پیکان به عشق اربعین + عکس