مطالب مرتبط:
اگر عشق به امام حسین (ع) نشانه مسلمان بودن است، اعلام می کنم که مسلمان هستم
​اگر عشق به امام حسین(ع) نشانه مسلمان بودن است، اعلام می کنم که مسلمان هستم
همراهی قمر بنی هاشم (ع) تا آخرین لحظه زندگی امام حسین(ع)/عشق به ابوالفضل عباس(ع) مسلمان و غیر مسلمان ندارد
واکنش تند فعال سیاسی اصولگرا به اظهارات قاضی پور: شفاف سازی کند تا معلوم شود چقدراز شعار"به عشق امام حسین،یاحسین" کاسبی کرده است؟
عشق به امام حسین(ع) شیعه و سنی ندارد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 1 آبان 1397 ساعت 17:022018-10-23فرهنگي

اگر عشق به امام حسین(ع) نشانه مسلمان بودن است،اعلام می کنم که مسلمان هستم


اگر عشق به امام حسین(ع) نشانه مسلمان بودن است،اعلام می کنم که مسلمان هستمجورج شکور گفت: اگر عشق به امام حسین علیه السلام نشانه مسلمان بودن است، - به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری تقریب؛ جورج شکور استاد مسیحی دانشگاه بیروت، شاعر و نویسنده کتاب های ادبی و درسی کشور لبنان است که تا به حال دیوان های شعر بسیاری از او چاپ شده است، از جمله آثار معروفش می توان به کتاب ملحمه الحسین علیه السلام یا حماسه حسین علیه السلام اشاره کرد.

این مجموعه در وصف شهید کربلا حضرت سیدالشهدا امام حسین علیه السلام سروده شده و شاید بتوان گفت: این اثر، اولین مجموعه مدون منظومی است که توسط یک شاعر مسیحی در وصف حضرت سیدالشهدا علیه السلام سروده شده است.

جورج شکور در این اثر خود مفاهیم اسلامی در قیام امام حسین علیه السلام مانند عزتمندی و عقلانیت آمیخته با عاطفه انسانی را تحسین کرده است.

گفتگویی که با این نویسنده و استاد دانشگاه مسیحی انجام شده، ابعادی از راهپیمایی اربعین را از منظر مسیحیان مورد بررسی قرار داده است.

جورج شکور در این گفتگو تأکید می کند که: اگر عشق به امام حسین علیه السلام نشانه مسلمان بودن است، اعلام می کنم که من مسلمان هستم.

چون روز های بسیاری را با یاد و مرور سرگذشت این مرد بزرگ و آزاده سپری کرده ام.

شب های زیادی از خواب بیدار شده ام و آرزو کرده ام که ای کاش من هم در آن سال 61 هجری در این دنیا بودم و همراه امام حسین علیه السلام به میدان کربلا می رفتم و تا جان داشتم در راه آرمان های الهی او می جنگیدم و خون دشمنانش را بر زمین می ریختم .

او همچنین در خصوص سانسور های خبری راهپیمایی بزرگ اربعین از سوی رسانه های ضداسلامی ابراز عقیده می کند: راهپیمایی اربعین را می توان به عنوان استودیوی سینمایی دانست که به تن هایی بار اطلاع رسانی میلیونی و بازسازی تصویر اسلام و مسلمین را در دنیا به دوش می کشد که به خوبی و به بهترین وجه ممکن در برابر فیلم های هالیوودی ایستاده و آن ها را دروغین و ساختگی معرفی کرده است، به همین دلیل است که دشمنان اسلام از انتشار این خبر بزرگ و نشان دادن چهره زیبا و حقیقی اسلام وحشت زده هستند .

*به اعتقاد شما چه عاملی موجب شده که دشمنان اسلام تا این اندازه نسبت به انتشار اخبار اجتماع پرشور مردم آزادی خواه جهان در قالب راه پیمایی اربعین موضع هراس آلود داشته باشند؟ بازنمایی واژگون هالیوود از جهان اسلام و مسلمانان، سابقه ای بیشتر از یک قرن دارد.

مطالعه ویژه و معروف جک شاهین به روی هزار فیلم سینمای هالیوود و تصویر سیاه و تلخی را که درمجموع از مسلمانان نشان می دهند می توان مانند رونمایی یکی از بزرگ ترین پروژه های خودساخته واژگون در تاریخ سینمای جهان دانست.

جک شاهین در بررسی و مطالعه گسترده خود نشان داده است که هالیوود چگونه طی پروژه ای صدساله جهان اسلام و جمعیت بیش از یک میلیاردی مسلمانان و به خصوص جمعیت شیعیان را با انبوه و انواعی از بازنمایی ها بدنام می کند.

در مقابل این نوع پروژه های ضداسلامی، راهپیمایی گسترده و عظیم اربعین علاوه بر اینکه انواعی از کارکرد های الهام بخش و پیش برنده را در خود دارد، دارای مزیت های مهمی است که تصویر مسلمانان را در نگاه جهان بازسازی و تصحیح می کند.

این که مسلمانان در این راهپیمایی بزرگ، بزرگ ترین سفره میهمانی را با نهایت خضوع و ادب راه انداخته و از همه مردم دنیا ــ چه مسلمان باشند و چه غیرمسلمان، چه سفیدپوست باشند و چه سیاه پوست، چه مسیحی باشند یا یهودی و بودایی ــ به بهترین نحو ممکن و با جان و دل پذیرایی می کنند، مطلبی نیست که هالیوود و سایر دستگاه ها و قدرت های آمریکایی و اروپایی بتوانند در برابر آن ایستادگی کنند و یا آن را وارون و زشت جلوه دهند.

*می دانیم که رسانه های ضداسلامی در ایام اربعین، اخبار و اطلاعات این همایش بزرگ و راهپیمایی عظیم را سانسور خبری می کنند تا مردم کشورهایشان از آن بی اطلاع بمانند؛ اما در این شرایط، رویکرد و نظر سیاستمداران و دشمنان بزرگ اسلام در خصوص این اجتماع عظیم اربعین چیست؟ راهپیمایی اربعین به دلیل عظمت غیر قابل مثالی که در دنیا دارد، به عنوان بزرگ ترین، جالب توجه ترین، بهترین و زیباترین اجتماع انسانی در طول تاریخ و در همه دنیا شناخته می شود.

ناتوانی قدرت های استکباری و دشمنان مسلمانان در برابر این اجتماع عظیم از آنجا نشئت می گیرد که هیچ کسی، حتی ثروتمندترین و سیاستمدارترین شخصیت های صهیونیستی توان آن را ندارند که با همه سیاست کذایی و ثروت خود، نمونه کوچکی از این راه پیمایی عظیم را راه بیندازند، چراکه مردم حاضر در صحنه اربعین، عاشق امام حسین علیه السلام هستند.

با وجود اینکه آن وجود مقدس و آن مرد بزرگ را به چشم سر ندیده اند، اما بعد از حدود 1400 سال که از شهادت او و یاران بحقش می گذرد، باز هم دلشان در گروی مهر اوست و درس ادب و اخلاقی را که از آن حضرت آموخته اند، طی راه پیمایی اربعین برای مردم دیگر و به خصوص مردم غیرمسلمان به نمایش می گذارند.

در واقع راهپیمایی اربعین را می توان به عنوان استودیوی سینمایی دانست که به تن هایی بار اطلاع رسانی میلیونی و بازسازی تصویر اسلام و مسلمین را در دنیا به دوش می کشد که به خوبی و به بهترین وجه ممکن در برابر فیلم های هالیوودی ایستاده و آن ها را دروغین و ساختگی معرفی کرده است.

* به هر حال مسلم است که مؤلفه های تصویری در رسانه های غربی و به تعبیر شما فیلم های هالیوودی، در کلمات و صفات مشخصی تعریف می شوند.

به اعتقاد شما چه مؤلفه هایی در راه پیمایی بزرگ اربعین وجود دارد که توانسته در برابر مؤلفه های ساختگی و دروغین دشمنان اسلام قد علم کرده و آن ها را از بین ببرد؟ به عنوان مثال می توان به تعبیر غلط دشمن از صفات تنبلی مسلمانان و یا خودخواهی، کشتار و تجاوز به حقوق بشر اشاره کرد، این ها مواردی است که دشمنان اسلام در رسانه های خود که در کشور های گوناگون تریبون دارند، تبلیغ می کنند.

آن ها در قالب اخبار، فیلم ها و برنامه های خود تلاش می کنند تا این چهره را از مسلمانان ساخته و به مردم دنیا این گونه القا کنند که مسلمانان جز خودشان به کسی فکر نمی کنند و هر کسی از غیرمسلمانان را کافر دانسته و آن ها را به قتل می رسانند.

این دروغ بزرگی است که مسلمانان و شیعیان در قالب راهپیمایی اربعین کذب بودن آن را نشان می دهند.

آن ها نه تنها کسی را به قتل نرسانده و آزار نمی دهند، بلکه با خوش رویی و محبت غیر قابل وصفی از مهمانان مسلمان و غیرمسلمان پذیرایی می کنند، به خوبی و با مهربانی آن ها را به خانه های خود و بر سر سفره های غذای خود دعوت می کنند، آن هم غذایی که شاید خودشان در طول سال کمتر توان مالی برای خوردن از آن را داشته باشند، چه کرامت و بخششی از این بالاتر است؟ چگونه دشمن می تواند همین مردم آزاده خو و بزرگوار را ناقض حقوق بشر و قاتل سایر مردم معرفی کند؟ *دلیل اینکه راهپیمایی اربعین از سوی رسانه های ضداسلامی مخابره نمی شود همین امر است.

دقیقاً به همین علت است که دشمنان اسلام نمی خواهند مردم ادیان دیگر و سایر کشور ها از اربعین حسینی و این تجمع بزرگ شیعیان باخبر شوند.

آن ها می ترسند، وحشت دارند از اینکه مردم دنیا شیعیان را بشناسند، چون آن وقت است که همه متوجه امام حسین علیه السلام می شوند، متوجه اتفاقاتی می شوند که برای این بزرگ مرد روی داد، نهایتش هم این است که مردم دنیا در برابر یزیدیان دنیا قد علم می کنند و به هیچ کس و هیچ قدرتی اجازه نمی دهند فریبشان بدهند و زندگی شان را با بهای پوچ، به تباهی بکشانند.

*در عین حال که دشمنان اسلام اخبار اربعین را سانسور می کنند و یا آن را به غلط منتشر می کنند، شیعیان برای ترویج مفاهیم این راه پیمایی عظیم و سرنوشت ساز چه مسئولیتی به عهده دارند؟ از یک طرف مسئولیت بزرگی به عهده رسانه های اسلامی است.

پیام امام حسین علیه السلام، پیامی جهانی است و در عین حال مختص برهه ای از تاریخ نیست، بلکه به همه دوره ها و همه انسان ها تعلق دارد.

رسانه های اسلامی باید به ندای هل من ناصر ینصرنی امام حسین علیه السلام پاسخ بدهند، به این صورت که تا آنجا که قدرت و فرصت دارند، مفاهیم عاشورایی را برای مردم دنیا مخابره کنند.

فضای اینترنتی فرصت مغتنمی برای رسانه های امروزی فراهم کرده است.

خبرنگاران با اخبار و مقاله های خود، شاعران و نویسندگان با اشعار و نوشته های خود، سخنرانان با گفته های خود، نقاشان با نقاشی های خود و عکاسان با عکس ها و تصاویر می توانند مفاهیم عمیق این حقیقت روشن را به دنیا اطلاع بدهند.

*خوب است کمی از شناخت خود شما درباره امام حسین علیه السلام بدانیم.

آن طور که اطلاع داریم، شما مسیحی هستید، اما کتاب هایی درباره پیغمبر اسلام صلی الله علیه و آله و برخی از ائمه اطهار علیهم السلام نوشته اید.

چطور یک نویسنده و محقق مسیحی تا این اندازه نسبت به چهره های اسلامی شناخت پیدا کرده است؟ در وهله اول باید با صراحت و به طور آشکارا بگویم که اگر عشق به امام حسین علیه السلام نشانه مسلمان بودن است، اعلام می کنم که من مسلمان هستم، چون روز های بسیاری را با یاد و مرور سرگذشت این مرد بزرگ و آزاده سپری کرده ام.

شب های زیادی از خواب بیدار شده ام و آرزو کرده ام که ای کاش من هم در آن سال 61 هجری در این دنیا بودم و همراه امام حسین علیه السلام به میدان کربلا می رفتم و تا جان داشتم در راه آرمان های الهی او می جنگیدم و خون دشمنانش را بر زمین می ریختم.

اگر کتابی درباره رسول خدا صلی الله علیه و آله، امام علی علیه السلام و امام حسین علیه السلام نوشته ام، همگی از مطالعات گسترده در زمینه زندگی و روش و منش این مردان خدا نشئت گرفته است.

کتاب های بسیاری درباره زندگی ایشان خوانده و تحقیقات زیادی کرده ام که زمینه نوشتن کتاب و سرودن اشعاری در مدح این بزرگان شده است.

در واقع این افراد، بهترین و والاترین صفات انسانی را داشته اند و الگوی بزرگ و مهمی برای همه مردم دنیا شده اند.

تفاوتی ندارد که ما مسیحی، یهودی یا مسلمان باشیم، مهم این است که الگو های انسانی را بشناسیم و روش درست زندگی کردن را از آن ها یاد بگیریم.

همان طور که مسلمانان حضرت مریم سلام الله علی ها و حضرت عیسی علیه السلام را می شناسند و از آن ها درس پاک دامنی، تلاش در راه خدا و بندگی را می آموزند، ما مسیحیان هم باید از پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و امامان شیعیان درس خوب زندگی کردن را یاد بگیریم.

*مناسب است به عنوان حسن ختام، بخشی از اشعارتان در خصوص قیام کربلا را مرور کنیم.


کلید واژه ها: امام حسین - مسلمان - اسلام - امام - راهپیمایی - اربعین - هالیوود - نشان - دانشگاه - نویسنده - استاد دانشگاه - بزرگ - اسلامی - امام حسین(ع) - اطلاع رسانی - تصویر - گفتگو - معروف - کربلا - شاعر - خبرگزاری - جهان - کتاب - هالیوودی - فیلم - بازسازی - بهترین - سانسور - مطالعه - عاطفه

آخرین اخبار سرویس:
افتتاح موزه مجازی بانک کشاورزی

​سرسنگی: تشکیل سازمان تئاتر امری فضایی و ذهنی است/عزیزی:معتقد به سازمان همه هنرها هستم

بدو بدو کباب جدید رسید! +عکس

بازیگر برنده اسکار به هالیوود باز می گردد

خانم کارگردان: ساختن فیلم ارزشی در سینمای امروز جرم شده است

بازیگر مشهور هالیوودی، به مقام فرماندهِ امپراتوری بریتانیا رسید

بازیگر مشهور هالیوودی، به مقام فرماندهِ امپراتوری بریتانیا رسید

بهره برداری از 1150 طرح محرومیت زدایی

«یه وا» بهترین فیلم جشنواره ارمنی شد

انتشار کتاب هایی از ادبیات ژانری، خفن و...

طرز تهیه مافین نوتلایی

انتخاب یه وا به عنوان بهترین فیلم جشنواره «رولان»

آغاز اجرای طرحهای آبخیزداری در دشت ممنوعه فرادنبه+فیلم

سرقت کاشی های قاجاری سقاخانه «نقاشی»

سومین نمایشگاه «آرت اکسپوی» در هتل کایا تبریز‎

زن هوسباز برای همخوابی با مردان غریبه پسرش را از خانه بیرون انداخت!

حضور بازیگر برنده اسکار در فیلم کتاب سبز/فیلم جدید خالق احمق و احمق تر اکران شد

شانس بالای کریستین بیل برای دریافت اسکار/معاون رییس جمهور وارد می شود

رادیو نمایش برای هفته کتاب «گیومه» باز می کند

چرا نمایشگاه مطبوعات امسال برگزار نشد؟/ 3 دلیل مدیر کل دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه ها

بیوگرافی سانیا سالاری

ارکستر سمفونیک تهران آثاری از آهنگسازان ایرانی را اجرا کرد

روغن پر خاصیت «آرگان» چگونه تهیه می شود؟!

بازمانده از مرگ

بدو بدو کباب جدید رسید!

فرزند معجزه! + عکس

دوازدهمین جشنواره انار بادرود از اول تا نهم آذر

نمایش کشتی حیوانات روی صحنه تئاتر نیشابور

برگزیدگان مسابقه ملی کارتون و کاریکاتور کتاب معرفی شدند

آغاز دومین جشنواره استانی تئاتر منطقه آزاد اروند

نمایشگاه نقاشی «رنگین کمان» در آبادان برپا شد

کتاب بخوانید و صدایتان را از رادیو تهران بشنوید

جایزه ای به افتخار پدر داستان کوتاه ایران

دعوت برای طراحی پوستر جشنواره بین المللی رادیو

مجموعه خبرهای کوتاه بیست و هفتم آبان ماه+فیلم

نخستین مترجم قرآن کریم به 2 زبان در جهان

رییس جمهور سابق و معاونش روی پرده سینماها /عکس

حضور پیشکسوت موسیقی فیلم در اصفهان

بهره برداری از خانه فرهنگ و هنر شهرداری داران

«حوالی پاییز»؛ خزان سریال سازی، بهار شعارزدگی

تازه ترین آثار غلامرضا آزادی در چه مرحله ای است؟

حبیب رضایی تهیه کننده شد/ساخت فیلمی با حضور پارسا پیروزفر و سهیل مستجابیان

سلمان خان به ایران نمی آید

با خواندن این جوکها از خنده روده بر شوید!!

فاز سوم «بچه مهندس» نوشته می شود

5 دهه پس از آغاز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

این عکس ها منجمد نیستند

هدیه جالب بنیاد روایت فتح به اهالی رسانه

ساخت انیمیشن «آرش کمانگیر» به کجا رسید؟

کمدین محبوب خندوانه در «باز یافتی ها»

نخستین مترجم قران کریم به 2 زبان در جهان، مستند

شانس بالای کریستین بیل برای دریافت اسکار/معاون رییس جمعور وارد می شود.

آغاز به کار دومین جشنواره استانی تئاتر منطقه آزاد اروند

معرفی داوران سمینار پژوهشی «تئاتر ایران پس از انقلاب اسلامی»

جشنواره «فیلم رضوی» فرصتی برای معرفی استعدادهای جوان است

تلاوت سیدجواد حسینی در افتتاحیه جشنواره قرآن و عترت دانشجویان

جواد اردکانی: مخاطب خارجی را جذب آثار دفاع مقدسی کنیم

نخستین کتابفروشی سیار استان

نشست ادبی در دلیجان

داستان فرمانده ای که به قلب داعش نفوذ کرد

طلبه ای که لابد عاشق شده

ساخت انیمیشن «آرش کمانگیر» به کجا رسید؟

لشکرکشی بازیگران کمدی فقط برای 10 نفر مخاطب

چرا حسین انتظامی سرپرست سازمان سینمایی شد و نه رییس سازمان؟!

دومین جشنواره تئاتر استانی منطقه آزاد اروند آغاز بکار کرد+ عکس

282 برنامه به مدت 120 ساعت

مناره مجموعه تاریخی بسطام مثل برج پیزا کج شده!

طولانی ترین سریال نوجوانان با حضور 200 هنرور

لشکرکشی بازیگران کمدی فقط برای 10 نفر مخاطب

زمان پخش برنامه های امروز رادیوی شبکه دنا

عکس های جدید از «ستایش 3»

کسب 6 عنوان برتر جشنواره ملی کتاب توسط مازندرانی ها

اجرای طرح «اتوبوس کتاب» در 40 روستا و منطقه محروم یزد

حضور فعال هنرمندان زیلوباف میبد در نمایشگاه صنایع دستی+فیلم

مجموعه خبرهای ورزشی بیست و هفتم آبان ماه+فیلم

مراسم رونمایی از اتوبوس کتاب یزد

اعلام نامزدهای چهل سال سینمای مقاومت

بازیگران در افتتاحیه جشنواره سینه ایران 2018 در تورنتو +تصاویر

ایرج نوذری در جشن تولد دخترش +عکس

دعوا و جنجال بر سر کلاه گیس ترانه علیدوستی!! + عکس

توقیف 1348 شی تاریخی در خراسان شمالی

مهناز افشار در پشت صحنه فیلم تنابنده (اینستاپست)

راه یابی «پله های یک منبر» به بخش مسابقه جشنواره فیلم رضوی

توقیف 1384 شی تاریخی در خراسان شمالی

بیوگرافی مونا کرمی

«واکاوی» دنیای هفت نقاش

زمان اکران فیلم «مارموز» ساخته کمال تبریزی مشخص شد

مجموعه خبری ساعت بیست 26 آبانماه

لشکرکشی بازیگران کمدی در فیلمی با ده نفر مخاطب/فروش 130 هزار تومانی وای آمپول در افتتاحیه

قصه نویس ها برای کودکان قصه می گویند

استخدام نویسنده دورکار در فروشگاه اینترنتی پلازا در مازندران

جشنواره فیلم «مقاومت» در لبنان برگزار می شود

ساخت طولانی ترین سریال نوجوانان با حضور 200 هنرور

لشکرکشی بازیگران کمدی در فیلمی با با ده نفر مخاطب/فروش 130 هزار تومانی وای آمپول در افتتاحیه

جشنواره انار در باغ نمیر تفت برگزار شد

آتش سوزی مهیب کالیفرنیا، فرش قرمز «اسکار» را هم لغو کرد

تاتر شاد کودکانه «کشتی حیوانات » روی صحنه تاتر نیشابور

آغاز اکران فیلم های منتخب جشنواره ملی «فیلم رضوی» در یزد

عرضه 54 هزار عنوان کتاب در نمایشگاه کتاب لرستان

اهتمام خیرین در رفع خلاء زیرساخت های فرهنگی ستودنی است

اگر عشق به امام حسین(ع) نشانه مسلمان بودن است،اعلام می کنم که مسلمان هستم

اگر عشق به امام حسین(ع) نشانه مسلمان بودن است،اعلام می کنم که مسلمان هستم