مطالب مرتبط:
اگر عشق به امام حسین (ع) نشانه مسلمان بودن است، اعلام می کنم که مسلمان هستم
​اگر عشق به امام حسین(ع) نشانه مسلمان بودن است، اعلام می کنم که مسلمان هستم
همراهی قمر بنی هاشم (ع) تا آخرین لحظه زندگی امام حسین(ع)/عشق به ابوالفضل عباس(ع) مسلمان و غیر مسلمان ندارد
واکنش تند فعال سیاسی اصولگرا به اظهارات قاضی پور: شفاف سازی کند تا معلوم شود چقدراز شعار"به عشق امام حسین،یاحسین" کاسبی کرده است؟
عشق به امام حسین(ع) شیعه و سنی ندارد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 1 آبان 1397 ساعت 17:022018-10-23فرهنگي

اگر عشق به امام حسین(ع) نشانه مسلمان بودن است،اعلام می کنم که مسلمان هستم


اگر عشق به امام حسین(ع) نشانه مسلمان بودن است،اعلام می کنم که مسلمان هستمجورج شکور گفت: اگر عشق به امام حسین علیه السلام نشانه مسلمان بودن است، - به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری تقریب؛ جورج شکور استاد مسیحی دانشگاه بیروت، شاعر و نویسنده کتاب های ادبی و درسی کشور لبنان است که تا به حال دیوان های شعر بسیاری از او چاپ شده است، از جمله آثار معروفش می توان به کتاب ملحمه الحسین علیه السلام یا حماسه حسین علیه السلام اشاره کرد.

این مجموعه در وصف شهید کربلا حضرت سیدالشهدا امام حسین علیه السلام سروده شده و شاید بتوان گفت: این اثر، اولین مجموعه مدون منظومی است که توسط یک شاعر مسیحی در وصف حضرت سیدالشهدا علیه السلام سروده شده است.

جورج شکور در این اثر خود مفاهیم اسلامی در قیام امام حسین علیه السلام مانند عزتمندی و عقلانیت آمیخته با عاطفه انسانی را تحسین کرده است.

گفتگویی که با این نویسنده و استاد دانشگاه مسیحی انجام شده، ابعادی از راهپیمایی اربعین را از منظر مسیحیان مورد بررسی قرار داده است.

جورج شکور در این گفتگو تأکید می کند که: اگر عشق به امام حسین علیه السلام نشانه مسلمان بودن است، اعلام می کنم که من مسلمان هستم.

چون روز های بسیاری را با یاد و مرور سرگذشت این مرد بزرگ و آزاده سپری کرده ام.

شب های زیادی از خواب بیدار شده ام و آرزو کرده ام که ای کاش من هم در آن سال 61 هجری در این دنیا بودم و همراه امام حسین علیه السلام به میدان کربلا می رفتم و تا جان داشتم در راه آرمان های الهی او می جنگیدم و خون دشمنانش را بر زمین می ریختم .

او همچنین در خصوص سانسور های خبری راهپیمایی بزرگ اربعین از سوی رسانه های ضداسلامی ابراز عقیده می کند: راهپیمایی اربعین را می توان به عنوان استودیوی سینمایی دانست که به تن هایی بار اطلاع رسانی میلیونی و بازسازی تصویر اسلام و مسلمین را در دنیا به دوش می کشد که به خوبی و به بهترین وجه ممکن در برابر فیلم های هالیوودی ایستاده و آن ها را دروغین و ساختگی معرفی کرده است، به همین دلیل است که دشمنان اسلام از انتشار این خبر بزرگ و نشان دادن چهره زیبا و حقیقی اسلام وحشت زده هستند .

*به اعتقاد شما چه عاملی موجب شده که دشمنان اسلام تا این اندازه نسبت به انتشار اخبار اجتماع پرشور مردم آزادی خواه جهان در قالب راه پیمایی اربعین موضع هراس آلود داشته باشند؟ بازنمایی واژگون هالیوود از جهان اسلام و مسلمانان، سابقه ای بیشتر از یک قرن دارد.

مطالعه ویژه و معروف جک شاهین به روی هزار فیلم سینمای هالیوود و تصویر سیاه و تلخی را که درمجموع از مسلمانان نشان می دهند می توان مانند رونمایی یکی از بزرگ ترین پروژه های خودساخته واژگون در تاریخ سینمای جهان دانست.

جک شاهین در بررسی و مطالعه گسترده خود نشان داده است که هالیوود چگونه طی پروژه ای صدساله جهان اسلام و جمعیت بیش از یک میلیاردی مسلمانان و به خصوص جمعیت شیعیان را با انبوه و انواعی از بازنمایی ها بدنام می کند.

در مقابل این نوع پروژه های ضداسلامی، راهپیمایی گسترده و عظیم اربعین علاوه بر اینکه انواعی از کارکرد های الهام بخش و پیش برنده را در خود دارد، دارای مزیت های مهمی است که تصویر مسلمانان را در نگاه جهان بازسازی و تصحیح می کند.

این که مسلمانان در این راهپیمایی بزرگ، بزرگ ترین سفره میهمانی را با نهایت خضوع و ادب راه انداخته و از همه مردم دنیا ــ چه مسلمان باشند و چه غیرمسلمان، چه سفیدپوست باشند و چه سیاه پوست، چه مسیحی باشند یا یهودی و بودایی ــ به بهترین نحو ممکن و با جان و دل پذیرایی می کنند، مطلبی نیست که هالیوود و سایر دستگاه ها و قدرت های آمریکایی و اروپایی بتوانند در برابر آن ایستادگی کنند و یا آن را وارون و زشت جلوه دهند.

*می دانیم که رسانه های ضداسلامی در ایام اربعین، اخبار و اطلاعات این همایش بزرگ و راهپیمایی عظیم را سانسور خبری می کنند تا مردم کشورهایشان از آن بی اطلاع بمانند؛ اما در این شرایط، رویکرد و نظر سیاستمداران و دشمنان بزرگ اسلام در خصوص این اجتماع عظیم اربعین چیست؟ راهپیمایی اربعین به دلیل عظمت غیر قابل مثالی که در دنیا دارد، به عنوان بزرگ ترین، جالب توجه ترین، بهترین و زیباترین اجتماع انسانی در طول تاریخ و در همه دنیا شناخته می شود.

ناتوانی قدرت های استکباری و دشمنان مسلمانان در برابر این اجتماع عظیم از آنجا نشئت می گیرد که هیچ کسی، حتی ثروتمندترین و سیاستمدارترین شخصیت های صهیونیستی توان آن را ندارند که با همه سیاست کذایی و ثروت خود، نمونه کوچکی از این راه پیمایی عظیم را راه بیندازند، چراکه مردم حاضر در صحنه اربعین، عاشق امام حسین علیه السلام هستند.

با وجود اینکه آن وجود مقدس و آن مرد بزرگ را به چشم سر ندیده اند، اما بعد از حدود 1400 سال که از شهادت او و یاران بحقش می گذرد، باز هم دلشان در گروی مهر اوست و درس ادب و اخلاقی را که از آن حضرت آموخته اند، طی راه پیمایی اربعین برای مردم دیگر و به خصوص مردم غیرمسلمان به نمایش می گذارند.

در واقع راهپیمایی اربعین را می توان به عنوان استودیوی سینمایی دانست که به تن هایی بار اطلاع رسانی میلیونی و بازسازی تصویر اسلام و مسلمین را در دنیا به دوش می کشد که به خوبی و به بهترین وجه ممکن در برابر فیلم های هالیوودی ایستاده و آن ها را دروغین و ساختگی معرفی کرده است.

* به هر حال مسلم است که مؤلفه های تصویری در رسانه های غربی و به تعبیر شما فیلم های هالیوودی، در کلمات و صفات مشخصی تعریف می شوند.

به اعتقاد شما چه مؤلفه هایی در راه پیمایی بزرگ اربعین وجود دارد که توانسته در برابر مؤلفه های ساختگی و دروغین دشمنان اسلام قد علم کرده و آن ها را از بین ببرد؟ به عنوان مثال می توان به تعبیر غلط دشمن از صفات تنبلی مسلمانان و یا خودخواهی، کشتار و تجاوز به حقوق بشر اشاره کرد، این ها مواردی است که دشمنان اسلام در رسانه های خود که در کشور های گوناگون تریبون دارند، تبلیغ می کنند.

آن ها در قالب اخبار، فیلم ها و برنامه های خود تلاش می کنند تا این چهره را از مسلمانان ساخته و به مردم دنیا این گونه القا کنند که مسلمانان جز خودشان به کسی فکر نمی کنند و هر کسی از غیرمسلمانان را کافر دانسته و آن ها را به قتل می رسانند.

این دروغ بزرگی است که مسلمانان و شیعیان در قالب راهپیمایی اربعین کذب بودن آن را نشان می دهند.

آن ها نه تنها کسی را به قتل نرسانده و آزار نمی دهند، بلکه با خوش رویی و محبت غیر قابل وصفی از مهمانان مسلمان و غیرمسلمان پذیرایی می کنند، به خوبی و با مهربانی آن ها را به خانه های خود و بر سر سفره های غذای خود دعوت می کنند، آن هم غذایی که شاید خودشان در طول سال کمتر توان مالی برای خوردن از آن را داشته باشند، چه کرامت و بخششی از این بالاتر است؟ چگونه دشمن می تواند همین مردم آزاده خو و بزرگوار را ناقض حقوق بشر و قاتل سایر مردم معرفی کند؟ *دلیل اینکه راهپیمایی اربعین از سوی رسانه های ضداسلامی مخابره نمی شود همین امر است.

دقیقاً به همین علت است که دشمنان اسلام نمی خواهند مردم ادیان دیگر و سایر کشور ها از اربعین حسینی و این تجمع بزرگ شیعیان باخبر شوند.

آن ها می ترسند، وحشت دارند از اینکه مردم دنیا شیعیان را بشناسند، چون آن وقت است که همه متوجه امام حسین علیه السلام می شوند، متوجه اتفاقاتی می شوند که برای این بزرگ مرد روی داد، نهایتش هم این است که مردم دنیا در برابر یزیدیان دنیا قد علم می کنند و به هیچ کس و هیچ قدرتی اجازه نمی دهند فریبشان بدهند و زندگی شان را با بهای پوچ، به تباهی بکشانند.

*در عین حال که دشمنان اسلام اخبار اربعین را سانسور می کنند و یا آن را به غلط منتشر می کنند، شیعیان برای ترویج مفاهیم این راه پیمایی عظیم و سرنوشت ساز چه مسئولیتی به عهده دارند؟ از یک طرف مسئولیت بزرگی به عهده رسانه های اسلامی است.

پیام امام حسین علیه السلام، پیامی جهانی است و در عین حال مختص برهه ای از تاریخ نیست، بلکه به همه دوره ها و همه انسان ها تعلق دارد.

رسانه های اسلامی باید به ندای هل من ناصر ینصرنی امام حسین علیه السلام پاسخ بدهند، به این صورت که تا آنجا که قدرت و فرصت دارند، مفاهیم عاشورایی را برای مردم دنیا مخابره کنند.

فضای اینترنتی فرصت مغتنمی برای رسانه های امروزی فراهم کرده است.

خبرنگاران با اخبار و مقاله های خود، شاعران و نویسندگان با اشعار و نوشته های خود، سخنرانان با گفته های خود، نقاشان با نقاشی های خود و عکاسان با عکس ها و تصاویر می توانند مفاهیم عمیق این حقیقت روشن را به دنیا اطلاع بدهند.

*خوب است کمی از شناخت خود شما درباره امام حسین علیه السلام بدانیم.

آن طور که اطلاع داریم، شما مسیحی هستید، اما کتاب هایی درباره پیغمبر اسلام صلی الله علیه و آله و برخی از ائمه اطهار علیهم السلام نوشته اید.

چطور یک نویسنده و محقق مسیحی تا این اندازه نسبت به چهره های اسلامی شناخت پیدا کرده است؟ در وهله اول باید با صراحت و به طور آشکارا بگویم که اگر عشق به امام حسین علیه السلام نشانه مسلمان بودن است، اعلام می کنم که من مسلمان هستم، چون روز های بسیاری را با یاد و مرور سرگذشت این مرد بزرگ و آزاده سپری کرده ام.

شب های زیادی از خواب بیدار شده ام و آرزو کرده ام که ای کاش من هم در آن سال 61 هجری در این دنیا بودم و همراه امام حسین علیه السلام به میدان کربلا می رفتم و تا جان داشتم در راه آرمان های الهی او می جنگیدم و خون دشمنانش را بر زمین می ریختم.

اگر کتابی درباره رسول خدا صلی الله علیه و آله، امام علی علیه السلام و امام حسین علیه السلام نوشته ام، همگی از مطالعات گسترده در زمینه زندگی و روش و منش این مردان خدا نشئت گرفته است.

کتاب های بسیاری درباره زندگی ایشان خوانده و تحقیقات زیادی کرده ام که زمینه نوشتن کتاب و سرودن اشعاری در مدح این بزرگان شده است.

در واقع این افراد، بهترین و والاترین صفات انسانی را داشته اند و الگوی بزرگ و مهمی برای همه مردم دنیا شده اند.

تفاوتی ندارد که ما مسیحی، یهودی یا مسلمان باشیم، مهم این است که الگو های انسانی را بشناسیم و روش درست زندگی کردن را از آن ها یاد بگیریم.

همان طور که مسلمانان حضرت مریم سلام الله علی ها و حضرت عیسی علیه السلام را می شناسند و از آن ها درس پاک دامنی، تلاش در راه خدا و بندگی را می آموزند، ما مسیحیان هم باید از پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و امامان شیعیان درس خوب زندگی کردن را یاد بگیریم.

*مناسب است به عنوان حسن ختام، بخشی از اشعارتان در خصوص قیام کربلا را مرور کنیم.


کلید واژه ها: امام حسین - مسلمان - اسلام - امام - راهپیمایی - اربعین - هالیوود - نشان - دانشگاه - نویسنده - استاد دانشگاه - بزرگ - اسلامی - امام حسین(ع) - اطلاع رسانی - تصویر - گفتگو - معروف - کربلا - شاعر - خبرگزاری - جهان - کتاب - هالیوودی - فیلم - بازسازی - بهترین - سانسور - مطالعه - عاطفه

آخرین اخبار سرویس:
اقدام پژوهی چگونه توانستم دانش آموزان آموزشگاه …. را به شرکت در گروه سرود ترغیب نمایم؟

تیپ جالب الناز شاکردوست در یک مراسم + عکس

زنده یاد حسین محب اهری در کنار فرزندانش

موسیقی متن فیلم اکس کالیبور ؛ ترور جونز

ادامه اکران عمومی فیلم ها همزمان با جشنواره فجر

خوشنویسان ایران در شهر صدرا گرد هم می آیند

حسین محب اهری و جواد رضویان +عکس

به یاد حسین محب اهری و مبصر چهارساله کلاس + فیلم

این دو دختر بادیگاردهای الهام حمیدی هستند ! +عکس

حسین محب اهری وقتی خبرنگار بود! + عکس

ساحلی مرجانی؛ عکس روز نشنال جئوگرافیک

نمایش «نگهبانان تاج محل»

اکران فیلم های هنر و تجربه با حضور کارگردانها در رشت

نقد فیلم خرگیوش

اکران فیلم های هنر و تجربه با حضور کارگردانها در رشت

«هتل نیوسایت» کتابی درباره امدادگر بیمارستان صحرایی

تماس یک میلیاردی

«هتل نیوسایت» یک رمان مستند است

افتتاحیه نمایشگاه عکس «نگاه به آینده» همزمان با اعلام برگزیدگان جشنواره

پنالتی هایی که داور برای ایران مقابل عراق نگرفت + فیلم

آثار خوبی به جشنواره سرودهای حماسی رسید

جشنواره فیلم ایرانی در نیویورک به کار خود پایان داد

سلفی «شبنم قلی خانی» با گاندی در هند +عکس

ارتقاء سلامت آرد با افزودن ریزمغذی ها+ فیلم

پنجمین سال برگزاری جشنواره انتخاب آگهی های برتر روزنامه ها | 38 برگزیده تقدیر شدند

جدول فروش فیلم های ایرانی در هفته آخر دی 97

شاعر و استاد برجسته زبان و ادب فارسی دانشگاه جی سی لاهور درگذشت

برخورد عجیب ستاد امر به معروف درباره رقص سربازان/ فیلم

روزنامه های زنجان پنجشنبه ها منتشر نمی شوند

کاتی و ستاره، تکانه ای در ژانر کودک و نوجوان است

اخبار معارفی رسانه ها/ آغاز نام نویسی جشنواره قرآنی فجر ویژه کارگران

تقدیر حسین انتظامی از هیات انتخاب جشنواره فیلم فجر

کاتی و ستاره، تکانه ای در ژانر کودک و نوجوان است

متلک کمدین خندوانه به آذری جهرمی

مراسم بزرگداشت عزیز شعر لرستان

محب اهری در دهه 70 و 80 کجا بود؟!

برخورد سلیقه ای و خشک بلای جان بنیاد رادی شد/جشنواره ای که همه را دلزده کرد

به خاطر این صحنه فیلم رامبد جوان را خانوادگی نبینید!

عکس/ توصیف زیبای «مهتاب کرامتی» از محب اهری

تقدیر از دو هنرمند بسیجی جشنواره ابوذر

مرد قدرتمندی که همیشه میخندید و میخنداند +عکس

حریم 10 اثر غیر منقول استان گلستان در سال جاری به تصویب رسید

جواد رضویان:«زهرمار» نه طنز است نه جدی

وداع با استاد محب اهری

«قانون مورفی» رامبد جوان 3 میلیاردی شد

تقدیر حسین انتظامی از هیات انتخاب جشنواره فیلم فجر

نقاره روی سبیل شاه/ ویلاسازی عجیب در لواسان +فیلم

حسین محب اهری درگذشت

عشق اول و آخرِ حسین محب اهری

تمثیل طغیان در بازنمایی نوجوانی

تقدیر حسین انتظامی از هیات انتخاب جشنواره فیلم فجر

خاویار گیاهی در جهرم به بار نشست + فیلم

تبدیل خانه تاریخی خانقلی به اقامتگاه بوم گردی

بازپخش آخرین حضور محب اهری در تلویزیون

شهرام ناظری: فضای حاکم بر موسیقی کشور مسموم است

تقدیر حسین انتظامی از اعضای هیات انتخاب جشنواره فیلم فجر

پیام هایی که همچنان برای محب اهری مخابره می شود

رتبه اول مازندران ازنظر تعداد اعضای خانه مطبوعات در کشور

کرمانشاه امسال میزبان یکی از جشنواره های بین المللی تئاتر کشور می شود

تشریح ویژه برنامه های فرهنگی و هنری استان زنجان در چهلمین سالگرد انقلاب

تشریح ویژه برنامه های فرهنگی و هنری استان زنجان در چهلمین سالگرد انقلاب

«دلبند» ایرانی مسافر برلین شد

روایت صادق رحمانی از شاعری اش

اعلام برگزیدگان بخش کوتاه داستانی «چهل سال چهل فیلم»

تهیه کننده سابق مراسم اسکار «اسکار لزوما نیازی به مجری ندارد»

فیلم «موسی(ع)» پروانه ساخت گرفت

افتتاح نمایشگاه عکس «نگاه به آینده» همزمان با اعلام برگزیدگان جشنواره

روزیاتو: «حسین محب اهری» در بیمارستان لاله تهران درگذشت

خوانش «عاشقانه های لجنی» در تئاتر شهر

راه اندازی سینما امید در اندیمشک

خانه نراقی را دریابید

بازدید حسین انتظامی از ستاد برگزاری جشنواره 37 فجر

خوانش «عاشقانه های لجنی» در تئاتر شهر

روایت صادق رحمانی از شاعری اش

راه اندازی سینما امید در اندیمشک

پیام هایی که همچنان برای محب اهری مخابره می شود

«شَزَم» و «گودزیلا» با فورمت «اسکرین اکس» اکران می شوند/اولین تجربه فن آوری تصویر 270 درجه ا ی پیرامونی

سینمای امید به شهر اندیمشک رسید

پیام های که همچنان برای محب اهری مخابره می شود

ویتگنشتاین و روان درمانی منتشر شد

پیام تسلیت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در پی درگذشت حسین محب اهری

زندگینامه مایکل بی جردن؛ دنزل واشنگتن جوان هالیوود

«دلبند» ایرانی مسافر برلین شد

کری خوانی هواداران ایرانی برای عراقی ها به زبان فارسی و عربی/ طبل زدن بیرون از ورزشگاه ممنوع/ حضور اورژانس دوچرخه سوار + فیلم و تصاویر

کاروانسرای برد شیراز رصدخانه می شود

برای بازیگری که عاشق ماندن بود

گشایش نمایشگاه نقاشی آوای قلم

آلبوم «از دوار چرخ» رونمایی شد شهرام ناظری: فضای این روزهای موسیقی مسموم است

دانلود زیر نویس فصل سوم سریال Game of ThronesS03

اظهارنظر منوچهر محمدی درباره ادغام موسسه رسانه های تصویری

آخرین خبرها از فیلم سینمایی یلدا

«دلبند» ایرانی مسافر برلین شد

ایران بازیگر مهم عرصه علم و فناوری بین المللی

اعلام زمان و مکان تشییع پیکر محب اهری

مهدی کاربخش راوری نمایشگاه لباس های بومی و سنتی خراسان جنوبی

بازدید حسین انتظامی از ستاد برگزاری جشنواره فیلم فجر

استقبال خانه سینما از تغییرات ساختاری سازمان سینمایی

با صدور پیامی رییس مجلس درگذشت حسین محب اهری را تسلیت گفت

پیام تسلیت بنیاد رودکی به مناسبت درگذشت حسین محب اهری

«دلبند» نماینده ایران در شصت و نهمین جشنواره فیلم برلین

اگر عشق به امام حسین(ع) نشانه مسلمان بودن است،اعلام می کنم که مسلمان هستم

اگر عشق به امام حسین(ع) نشانه مسلمان بودن است،اعلام می کنم که مسلمان هستم