مطالب مرتبط:
رییس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی: پاسخگویی و شفافیت مسئولیت اجتماعی روابط عمومی را یادآوری می کند
جزییات پانزدهمین کنفرانس روابط عمومی ایران اعلام شد
رونمایی از چهار کتاب روابط عمومی در کنفرانس روابط عمومی
رییس روابط عمومی و امور بین الملل پتروشیمی جم: توسعه سبد محصولات استراتژیک اصلی ترین راه مقابله با شرایط موجود/ بازارهای جهانی تشنه تولیدات جم هستند
​جزییات پانزدهمین کنفرانس بین المللی روابط عمومی ایران اعلام شد جزییات پانزدهمین کنفرانس بین المللی روابط عمومی ایران اعلام شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 1 آبان 1397 ساعت 10:552018-10-23سياسي

دبیرکل کنفرانس روابط عمومی: روابط عمومی ها نیازمند راه حل های مدرن اند


سناریوها، احتمال دستیابی به موفقیت تا سال 2020 را از طریق بررسی محتمل ترین تحولات (محتمل ترین سناریوها) مورد بررسی قرار دادند و بهترین و بدترین سناریوها نیز توسط هر گروه تدوین و ارایه شد.

- خبرگزاری آریا - سناریوها، احتمال دستیابی به موفقیت تا سال 2020 را از طریق بررسی محتمل ترین تحولات (محتمل ترین سناریوها) مورد بررسی قرار دادند و بهترین و بدترین سناریوها نیز توسط هر گروه تدوین و ارایه شد.

پانزدهمین کنفرانس بین المللی روابط عمومی ایران با موضــوع "برنامه ریزی بر پایه سناریو"، صبح روز دوشنبه 30 مهر1397 در مرکز همایش های سازمان مدیریت صنعتی آغاز شد.

در مراسم افتتاحیه این کنفرانس، مهدی باقریان دبیرکل کنفرانس، ضمن خوشامدگویی، گزارشی از طراحی و برنامه های کنفرانس ارایه کرد.

رییس انجمن متخصصان روابط عمومی، اهمیت این کنفرانس را حضور اساتید برجسته از دانشگاههای سراسر کشور، مدیران، کارشناسان و دانشجویان روابط عمومی عنوان کرد.

وی گفت: این کنفرانس به شرکت کنندگان این فرصت را می دهد تا از یک رویداد الهام بخش و تعاملی به منظور آشنایی با مباحث جدید، بروز و کاربردی روابط عمومی و همچنین افزایش مهارت های خود استفاده کنند.

OKR؛ تفکیک یک هدف به گامهای کوچکتر باقریان افزود: معمولا موضوعاتی که کنفرانس روابط عمومی به آن می پردازد بعضا الهام بخش برخی رویدادها و تشکل های حرفه ای است.

در واقع کنفرانس روابط عمومی همزمان با تاثیرپذیری از پیشرفت های حاصل در این عرصه در جهان، در پاره ای موارد نیز تاثیرگذار و پیشتاز بوده است.

وی تصریح کرد: در همین راستا موضوع کنفرانس امسال به سناریونگاری اختصاص داده شد و دبیرخانه کنفرانس با انتشار دو کتاب در این زمینه ضمن توسعه و غنای ادبیات روابط عمومی، به درک این مسئله کمک کرد.

همچنین توجه به سناریونگاری به عنوان یک راه حل در کنار سایر راهبردهای برنامه ریزی از جایگاه ویژه ای برخوردار است و ضرورت دارد روابط عمومی ها فعالانه وارد این عرصه شوند.

این فعال روابط عمومی با اشاره به بحث OKR ها (برنامه ریزی مبتنی بر اهداف و نتایج- and Key Results Objectives) به عنوان یک راه حل مدرن اشاره کرد و گفت: موسسه کارگزار روابط عمومی با همکاری دبیرخانه کنفرانس روابط عمومی ایران، دستورالعمل سال 2018 OKR ها را منتشر کرده و می تواند به عنوان یک پلتفرم موفقیت برای روابط عمومی های با کارایی بالا مورد استفاده قرار گیرد.

باقریان تصریح کرد: در این دستورالعمل تاکید شده که سیستم OKR یک مکانیزم توانمندساز برای داشتن عملیات موثر، کارآمد، هماهنگ و با کارایی بالاست که بسیاری از آنها به عنوان برتری عملیاتی یاد می کنند.

استفاده از آن به شفافیت و پاسخگویی تک تک افراد یک شرکت و سازمان ختم می شود.

موضوعی که در حوزه عملیاتی روابط عمومی تعریف شده است.

دبیرکل کنفرانس گفت: OKRها تمرکز کانونی ایجاد می کنند که به همه افراد اجازه می دهد تا به وضوح ببینند که چه کاری باید انجام دهند تا در کار خود موفق شوند و ببینند که چطور می توانند به سازمان در دستیابی به موفقیت اش کمک کنند.

وی در خصوص پیشرفت آینده نگرانه که به وضوح در دستورالعمل به آن اشاره شده، گفت: زیبایی در رویکرد جدید OKR این است که اجازه می دهد تا هر هدف، در یک جدول زمانی مشخص تعریف شده، به گامهای عملی و عینی تفکیک شود.

OKR در مورد کانون های فردی هر کارمند شرکت و سازمان با شفافیت عمل می کند و تلاش آنها را هدایت می کند و عملا هیچ فضایی برای سردرگمی بجا نمی گذارد.

باقریان گفت: در این سیستم معمولا اهداف و اقداماتی که برای رسیدن به مقصد مورد نظر الزامی اند، با صدای بلند بیان می شوند، به طوری که هر کس می داند دقیقا چه باید انجام شود، و چگونه اولویت هایشان را با اولویت های شرکت و سازمان همسو سازند.

وی در ادامه تصریح کرد: این همان پاشنه آشیل سازمانها و روابط عمومی های کشور ماست که متاسفانه باید گفت تعدادی راه شان را گم کرده اند و از اهداف تاسیسی خود فاصله معناداری گرفته اند و نتیجه آن برخی نابسامانی و آشفتگی هاست که همه با خون و پوست مان آن را احساس می کنیم.

رییس انجمن متخصصان روابط عمومی تاکید کرد: متاسفانه در عرصه روابط عمومی شاید وضع بدتر از این باشد اما راه حل هم وجود دارد.

استفاده از این سیستمها و سناریوها و با برنامه ریزی های مدبرانه توسط افراد کاردان و متخصص و دلسوز می توان به این آشفتگی ها در سازمانها از جمله روابط عمومی ها خاتمه داد.

نگاه به آینده روابط عمومی تا سال 2020 رییس انجمن متخصصان روابط عمومی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع کنفرانس در خصوص سناریونگاری، گفت: در سال 2011 یک پروژه سناریونگاری توسط موسسه رسمی روابط عمومی در بریتانیا اجرا شد که با توجه به اهمیت موضوع به نکاتی از آن اشاره می کنم.

وی افزود: سناریوی نگاه به آینده تا سال 2020، به عنوان اولین پروژه از واحد تازه تشکیل شده تحقیق و توسعه موسسه رسمی روابط عمومی است که با برگزاری جلسات سناریوپردازی با گروه های منطقه ای و گروه های ذینفع بر آینده احتمالی عملکرد روابط عمومی بریتانیا تا سال 2020 متمرکز بود.

وی گفت: 106 نفر در 15 جلسه شرکت کردند.

هر نشست به بررسی آینده احتمالی عملکرد روابط عمومی در انگلستان، با استفاده از سناریو پردازی به عنوان پایه ای برای کارگروه ها، پرداخت.

در سناریوی " PR 2020"، محتمل ترین، بهترین و بدترین سناریوها توسعه یافتند و برای دادن توصیه هایی عملی برای عملکرد کلی روابط عمومی استفاده شدند.

باقریان گفت: بر این اساس تا سال 2020، یک شیوه موفق در مورد چیستی روابط عمومی و مزایایی که می تواند تحقق ببخشد، روشن شد.

نتیجه، تعهد به توسعه و کار حرفه ای مطابق با ضوابط حرفه ای بود.

به گفته دبیرکل کنفرانس، سناریوها، احتمال دستیابی به موفقیت تا سال 2020 را از طریق بررسی محتمل ترین تحولات (محتمل ترین سناریوها) مورد بررسی قرار دادند و بهترین و بدترین سناریوها نیز توسط هر گروه تدوین و ارایه شد.

باقریان در ادامه سخنرانی خود در این خصوص گفت: این گروه در پایان بررسی های خود، 10 توصیه کاربردی ناشی از بررسی سناریوها را ارایه دادند که در اینجا به بعضی از آنها اشاره می کنم: 1.

تشویق موسسه رسمی روابط عمومی به ارائه رهبری و برآورده ساختن انتظارات برای رهبری خود.

2.

آموزش شیوه درست روابط عمومی که باید به سطوح بالاتر برسد که شامل همکاری بیشتر با نظام آموزش روابط عمومی می شود.

3.

متولیان امر باید به اعتماد بیشتری نسبت به آنچه انجام می دهند برسند، و باید به مثال یا نمونه ای برای رهبری در توسعه شیوه درست روابط عمومی استناد کنند.

4.

نیاز به تفکر و درک دقیق تر در مورد اندازه گیری و ارزیابی وجود دارد.

5.

نظام نامه اخلاقی باید تقویت شود.

6.

متولیان امر باید سریعتر به سمت توسعه دانشِ ارتباطات دیجیتال حرکت کنند.

7.

نیاز به تعاریف بهتر برای روابط عمومی و آنچه باید حاصل شود، وجود دارد.

8.

تغییرات باید پذیرفته شود.

9.

نهادهای صنعتی باید متعهد به تحقیق و توسعه باشند.

10.

نیاز به هماهنگ سازی تجربه و استعداد تازه و تقدیر واقعی از جوانان وجود دارد.

کنفرانس روابط عمومی در عرصه نشر دبیرکل کنفرانس در ادامه با اشاره به فعالیت های دبیرخانه کنفرانس در حوزه نشر، گفت: در 15 سال اخیر، دبیرخانه کنفرانس با همکاری انتشارات کارگزار روابط عمومی بیش از 25 عنوان کتاب در حوزه روابط عمومی منتشر کرده و مقالات برگزیده کنفرانس در پانزده دوره گذشته منتشر شده و امسال نیز کتاب مجموعه مقالات کنفرانس منتشر شده است.

وی گفت: امسال کنفرانس شش کتاب منتشر کرده که علاوه بر موارد ذکر شده، می توان به کتاب ارتباطات و راهبردها تالیف دکتر حسن بشیر دبیر کمیته علمی کنفرانس اشاره کرد.

همچنین دو کتاب "روابط عمومی نوشتاری و فنون رسانه ای" و " تکریم ارباب رجوع" با همکاری روابط عمومی بانک صادرات ایران منتشر شده که جای تقدیر و تشکر دارد.

ضمنا چند کتاب دیگر در مرحله انتشار قرار دارد که در موقع مقتضی اطلاع رسانی خواهد شد.

کنفرانس محلی برای تبادل نظر و گفتگو باقریان افزود: لذا ما مدیران و کارشناسان روابط عمومی باید توجه داشته باشیم که رسالت یک کنفرانس صرفا ارایه مطالب و سخنرانی های کاربردی نیست هر چند که دبیرخانه کنفراس در 15 سال اخیر به این مباحث در همه ابعاد توجه داشته و دوره های مختلفی که در داخل و خارج کشور برگزار کرده مباحث کاربردی هنرهشتم را پیگیری کرده که امروز به دلیل شرایط موجود، انجام آنها عملا توسط بخش خصوصی امکان پذیر نیست.

وی تصریح کرد: کنفرانس، محلی برای تبادل نظر و گفتگوهاست و بسترهای آن هم فراهم شده است.

کار اصلی دبیرخانه کنفرانس فراهم آوری این بسترهاست و اگر توقع از برگزاری کنفرانس، حل مشکلات روابط عمومی های کشور باشد برداشت درستی نیست اما نمی توان نقش این کنفرانس ها در دو دهه اخیر در ایجاد تحولات در بخش های مختلف روابط عمومی را نادیده گرفت.

البته بیان این مطالب، توجیه ضعف ها نیست و متولیان این امر تا آنجا که می توانند باید اعتمادسازی کنند نه اعتمادسوزی و این مسله متاسفانه می تواند به ارزش افزده این قبیل رویدادها ضربه مهلک وارد کند که در برخی موارد این گونه بوده است.

برنامه های علمی کنفرانس رییس انجمن متخصصان روابط عمومی گفت: نتیجه ای که می خواهم از طرح این مباحث بگیرم این است که همکاران روابط عمومی بویژه کسانی که تصمیم گیر هستند نباید به بهانه های مختلف از حمایت رویدادهای علمی با همه نقاط ضعف و قوت آن، دلسرد شوند.

بارها اعلام کردیم که اگر انتقادها و پیشنهادهایی هست باید ارایه شود.

حتی در بحث انتخاب محورها و سخنرانان کنفرانس درخواست همکاری کردیم و حتی بر روی سایت کنفرانس فرم های خاصی طراحی شده اما دریغ از ارایه یک پیشنهاد! علی ای حال غنی کردن این رویدادها نیازمند همکاری جامعه شریف روابط عمومی است و اگر با هم همکاری نکنیم و در جزیره های جداگانه به فعالیت خود ادامه دهیم مطمئن باشیم نه کار این رویدادها به سامان می رسد و نه روابط عمومی در جایگاه شایسته و بایسته خود قرار می گیرد.

بقول معروف از ماست که بر ماست.

دبیرکل کنفرانس در ادامه با اشاره به دیگر برنامه های کنفرانس گفت: همان طور که می دانید سخنرانان کنفرانس با توجه به موضوع انتخابی در هر سال، تلفیقی از صاحب نظران ارتباطات، روابط عمومی و محور طرح شده همان سال است.

بر همین اساس بخشی از سخنرانان، صاحب نظران مبرز عرصه ارتباطات و روابط عمومی هستند و بخشی دیگر به فراخور موضوع از اساتید ارزشمند آن عرصه انتخاب می شوند که همه این افراد در حوزه خودشان سرآمد هستند.

امیدواریم امروز با موضوع سناریونگاری و اهمیت آن در روابط عمومی بیشتر آشنا شویم و تلنگری باشد در ذهن ما؛ اما ادامه راه و مسیر با ماست.

وظیفه کنفرانس طرح مسایل جدید، کاربردی، بروز و موثر در عرصه روابط عمومی است و تصور بنده این است که این هدف انشاء الله تعالی محقق شده باشد.

جایزه دکتر نطقی باقریان در خصوص جایزه دکتر نطقی گفت: جایزه دکتر نطقی بنیانگذار روابط عمومی ایران، نام جایزه ای است که به منظور ادای احترام به دکتر نطقی و پاسداشت ارزش هایی که او از آن ها حمایت می کرد، توسط موسسه کارگزار روابط عمومی در سال 1383 طراحی شده است.

وی گفت: در طی 15 سال این جایزه به شش شخصیت علمی داخلی و خارجی از جمله شادروان پروفسور کاظم معتمدنژاد پدر ارتباطات نوین ایران، دکتر جیمز گرونیگ استاد ممتاز روابط عمومی در دپارتمان ارتباطات دانشگاه مریلند کالج پارک آمریکا و مبدع نظریه تعالی ، دکتر علی اکبر جلالی پدر علم فناوری اطلاعات ایران و مبدع نظریه موج چهارم و عصر مجازی در دنیا، دکتر علی اکبر فرهنگی پدر مدیریت رسانه ایران، دکتر سعیدرضا عاملی استاد ارتباطات داتشگاه تهران و مبدع نظریه دوفضایی روابط عمومی و دکتر یونس شکرخواه بنیانگذار روزنامه نگاری آنلاین ایران اعطاء شده است.

دبیرکل کنفرانس اظهار داشت: کمیته برنامه ریزی و اجرایی اعطای جایزه دکتر نطقی، پدر روابط عمومی ایران تصمیم گرفته است که در سال جاری هفتمین جایزه بین المللی نطقی را به شخصیت علمی ارتباطات و روابط عمومی دکتر حسن بشیر، به پاس تقدیر از بیش 30 سال فعالیت و تلاش مداوم ایشان در این حوزه، که 10 سال آن به عنوان دبیر کمیته علمی کنفرانس بین المللی روابط عمومی ایران صرف شده است، اعطا کند.

باقریان در پایان افزود: در پایان آیین افتتاحیه، دبیرخانه کنفرانس از ده روابط عمومی فعال نیز تجلیل بعمل می آورد.


کلید واژه ها: روابط عمومی - کنفرانس - روابط - برنامه ریزی - برنامه - موفقیت - مراسم افتتاحیه - سازمان مدیریت - بهترین - ایران - دانشجویان - خبرگزاری - کاربردی - پیشرفت - دوشنبه - ادبیات - افزایش - مدیریت - مراسم - اهمیت - توسعه - طراحی - منتشر - موسسه - همایش - حرفه - کتاب - مهدی

آخرین اخبار سرویس:
دادستان نظامی استان گلستان: اگر در اسکورت مدیران تأمین اجتماعی قصوری بوده، برخورد قاطع می کنیم/ با هیچ کس تعارف نداریم

استفاده نادرست از رسانه های نوین از عوامل افزایش اضطراب و افسردگی است

چه اعمالی انجام دهیم که حتی پس از مرگ هم پاداش بگیریم؟

تیپ بیش از حد شاد «شراره رخام» /عکس

نمایی زیبا از سد دِز/ عکس

صرف هزینه 4 میلیون دلاری برای واردات دستکش معاینه

آیا میانجی گری سازمان ملل منجر به بازگشت ثبات در لیبی می شود؟

اثرات شگرف نماز شب در کلام پیامبر اکرم(ص)

باید دلیرانه جلوی جنازه ام قدم بزنید

رمز موفقیت در دنیای استارت آپ ها

بزرگترین سازنده حسینیه در جهان و پروفسور مغز و اعصاب از اثرات کار خیر می گوید

درخشش ستارگان موسیقی ایران در شب جشن استقلال لهستان

ملاحظه دشمن وقیح را نکنید /دیوار بلند گرانی /جانشین در غیاب رییس کیست

فتاوای آیت الله العظمی امام خمینی (قدس سره) در مورد شنیدن صدای نامحرم

مدیر کل امور بین الملل مجلس: روابط ایران و عراق، راهبردی و مستحکم است

به رییس جمهور چه گفتم؟

فتاوای آیت الله العظمی امام خمینی (قدس سره) در مورد لمس نامحرم

فتاوای آیت الله العظمی امام خمینی (قدس سره) در مورد نطر؛لمس، صدای نامحرم

تغییر و تحولات در حزب ندای ایرانیان

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مدیران جدید این وزارتخانه را منصوب کرد

ضرورت مقابله با فرقه ها و جریان های انحرافی

فتاوای آیت الله العظمی امام خمینی (قدس سره) در مورد احکام حجاب

انتظامی کلیددار موقت سازمان سینمایی شد

درخشش ستارگان موسیقی ایران در شب جشن استقلال لهستان

آیا مهریه قابل تعدیل است ؟

آیین تکریم از کتابداران

مراسم رونمایی از کتاب مکتب اجتهادی آخوند خراسانی

آقایان انصاری! چرا خود را بازنشسته اعلام نمی کنید؟! / لااقل بودجه بیت المال را بگونه ای شفاف سازی کنید

اعتراض محسن یگانه به برخورد نامناسب با نوازندگان خیابانی در رشت/ عکس

تصویری فوق العاده زیبا از بزرگترین غار دنیا

دستگیری 13 عضو یک شرکت هرمی در نوشهر

آخرین آمار بازگشت دانشمندان ایرانی مقیم خارج به کشور

دیدار رییس جمهوری عراق با مقام معظم رهبری

تاکید نماینده ولی فقیه بر اجرای راهکارهای افزایش زاد و ولد در کشور

دیدار رییس جمهوری عراق با مقام معظم رهبری

سخنرانی بهشتی با مجوز و بدون هیچ منع قانونی بود

شناسایی موقوفه چندمیلیاردی در استان فارس

اگر امروز شاهد پیشرفت هستیم دلیلش وجود امنیت است

فرماندار اصفهان از سمت خود استعفا کرد

پیام ها و دستاوردهای سفر صالح

راه نجات از وضعیت خسارت بار اقتصادی

دوربرگردانِ  فرهنگی

اهداف طرح تعطیلی پنجشنبه های مدارس محقق نشده است

ایران محور گفتگوی مقامات ارشد اتحادیه اروپا و ترکیه

20درصد بازار عراق در اختیار اجناس ایرانی است

فال روزانه یکشنبه 27 آبان 1397

ترامپ جواب پس داد

آیا می دانید نزدیکترین حالت بندگان به خدا چه زمانی است؟

رمز و راز هایی از نحوه کنترل عصبانیت

جزییات3خبر ویژه امروز یکشنبه 27 آبان ماه 1397

بررسی مرگ نوربخش و تاج الدین در پزشکی قانونی

رحمتی سرپرست استانداری آذربایجان شرقی شد

انتظامی از انتخابات نماینده مدیران مسئول انصراف نمی دهد

رحمتی سرپرست استانداری آذربایجان شرقی شد

آغاز طرح پاییزه کتاب در گیلان

برخورد جدی با اخلاگران اقتصادی در جامعه

در پی قانون منع بکارگیری بازنشستگان از سمت خود استعفا داد

استانداران بازنشسته رفتند/ سرپرستان 11 استانداری کشور منصوب شدند

اتصال راکت به بویینگ 747؛ توریسم فضایی تحقق می یابد؟ [تماشا کنید]

نوازندگی در خیابان جرم است؟

فراز و فرود قدرت میرزا تقی خان امیرکبیر

چرا اقتصاد رفتاری مهم است

امام جمعه اهل سنت زاهدان: نیاز به مدیرانی که فقط نماز می خوانند، نداریم

پرونده حادثه قطار تبریز-مشهد پس از 2 سال هنوز باز است

آقای مطهری! به محتوای قانون تمکین کنید

تاکید نماینده ولی فقیه بر اجرای راهکارهای افزایش زاد و ولد در کشور

سنندج میزبان چهارمین نشست تخصصی حقوق بشر آمریکایی از منظر رهبر معظم انقلاب

صاحبان تریبون ها از پمپاژ مسائل منفی جامعه خودداری کنند

لاریجانی: شرایط برای نظام بانکی باید تسهیل شود

حمایت نجفی خوشرودی از سخنان ظریف درباره پولشویی

این طرف یا آن طرف؟!

وزیر بهداشت: سند درمان کشور تصویب شد/ این سند از پارتی بازی ها جلوگیری می کند

میانگین ساعت کار روزانه کودکان کار: 10 تا 12 ساعت

فرماندار اصفهان از سمت خود استعفا کرد

احیای دریاچه ارومیه با شکست مواجه شده؟

گزینه های جدی استانداری اصفهان چه کسانی هستند؟/ ماجرای حمله به مطهری در گلپایگان

مردم خدمات پسرم را اکرام کردند/مراسم ترحیم دکتر نوربخش قدردانی از خدمات او بود

80 درصد وضعیت فعلی، نتیجه اجرا شدن سیاست های نیلی و دوستانش است

نصب پیام رسان های داخلی اجباری می شود؟!

مهلت 20 روزه به رانندگان امداد خودرو و جرثقیل های مستقر در جاده چالوس

علی اکبر صالحی: جهاددانشگاهی مولود مبارک انقلاب اسلامی است

شکرالله حسن بیگی سرپرست استانداری تهران شد

استقبال با لباس کردی از رییس جمهور عراق در فرودگاه / عکس

سرانه پستی هر ایرانی چند مرسوله است؟

اعتراض محسن یگانه به برخورد نامناسب با نوازندگان خیابانی +عکس

شورای اداری استان یزد

شرایط برای نظام بانکی باید تسهیل شود

شب شعر کتاب در شاهدیه یزد

سرپرست استانداری فارس منصوب شد

بن بست بیمه تکمیلی برای فرهنگیان

طلاب و فضلای حوزه علمیه قم اجرای قانون فیلترینگ تلگرام و اینستاگرام را خواستار شدند

مدیران مسئولی که خیلی مسئول هستند

اجتماع مردمی بیعت با امام زمان (عج) در اسفراین برپا شد

شمخانی: طراحی ها برای برهم زدن روابط ایران وعراق راه به جایی نمی برد

مسئولان کشور، مدیریت جهادی شهید زین الدین را الگوی خود قرار دهند

فال روزانه یکشنبه 27 آبان 1397

بازیگر زن ایرانی در کنار همسر بیمارش +عکس

سرپرست استانداری فارس منصوب شد

تورق 58 سال عمر نوربخش

مراسم تودیع و معارفه معاونان بانک مرکزی برگزار شد

دبیرکل کنفرانس روابط عمومی: روابط عمومی ها نیازمند راه حل های مدرن اند

دبیرکل کنفرانس روابط عمومی: روابط عمومی ها نیازمند راه حل های مدرن اند