مطالب مرتبط:
استعفای پرحاشیه
رمزگشایی از استعفای رییس اتاق پرحاشیه طبقه سوم
نامه استعفای شجریان از رادیو
سه گمانه درباره علت استعفای مهره ایران‎ستیز کابینه ترامپ| آیا نیکی هیلی به اندازه کافی تندرو نبود؟ نقش بولتون و پمپئو چیست؟
استعفای عجیب و ناگهانی 60 افسر سعودی/ابراز امیدواری موگرینی به برقراری کانال مالی ایران و اروپا تا 10 آبان/موافقت ایران، چین، هند و افغانستان با ایجاد پایگاه اطلاعات ضد تروریستی با روسیه
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 1 آبان 1397 ساعت 09:202018-10-23اقتصادي

استعفای پرحاشیه


موافقت رییس جمهوری با استعفای وزرای راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت، شمار وزارتخانه های اقتصادی بدون وزیر را به چهار رسانده است.

در این میان عملکرد وزیر مستعفی راه و شهرسازی بیش از پیش در ترازوی نقد و نظر رسانه ها قرار داردموافقت رییس جمهوری با استعفای .

- ":موافقت رییس جمهوری با استعفای وزرای راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت، شمار وزارتخانه های اقتصادی بدون وزیر را به چهار رسانده است.

در این میان عملکرد وزیر مستعفی راه و شهرسازی بیش از پیش در ترازوی نقد و نظر رسانه ها قرار داردموافقت رییس جمهوری با استعفای وزرای راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت، شمار وزارتخانه های اقتصادی بدون وزیر را به چهار رسانده است.

در این میان عملکرد وزیر مستعفی راه و شهرسازی بیش از پیش در ترازوی نقد و نظر رسانه ها قرار دارد موافقت رییس جمهوری با استعفای وزیر راه و شهرسازی، نگاه ویژه روزنامه ها را متوجه عملکرد آخوندی در دوره تصدی کرد.

سیدعباس آخوندی دیروز با انتشار استعفانامه خود در کانال تلگرامی اش از تمایل جدی خود برای کناره گیری از وزارت خبر داده بود.

اختلاف نظر در شیوه بازآفرینی شهری و سیاست دخالت حداکثری دولت در بازار از دلایل آخوندی برای استعفا مطرح شده است.

او همچنین در این نامه که آن را در تاریخ 10 شهریور ماه خطاب به رییس جمهور نگاشته است، از رییس جمهوری درخواست کرده بود تا پایان مهر ماه با استعفایش موافقت کند.

روزنامه های امروز یکشنبه 29 مهرماه به طور مفصل به ابعاد مختلف این کناره گیری پرداختند.

**آخوندی؛ پیرو مکتب ایرانشهر و اقتصاد لیبرال روزنامه آرمان در گزارشی از تلاقی ایده ایرانشهری و اصلاح طلبی در تفکر آخوندی گفت و نوشت: عباس آخوندی وزیر مسکن، راه و شهرسازی را شاید بتوان با اشراف ترین وزیر دولت های اول و دوم روحانی(تاکنون) بر تحولات اندیشگی-سیاسی، اجتماعی، تاریخی و فرهنگی ایران دانست.

این اشراف و تسلط، آخوندی را به اظهارنظرهایی شجاعانه در عرصه عمومی رهنمون می کند.

اظهارنظرهایی که عرصه سیاست، بیش از آنکه از وزیر راه و شهرسازی انتظار دارد، آن را از وزرای سیاسی همچون وزیر کشور، طلب می کند.

اظهارنظرهای سیاسی آخوندی در دفاع از قانون اساسی، نتیجه بصیرت نظری ایشان است.

روزنامه اعتماد هم نوشت: آخوندی خود را معتقد به اصول اقتصاد لیبرالیستی معرفی می کند و دولت را به دلیل شرایط خاص سیاسی- اقتصادی کشور ناگزیر به اتخاذ رویکردهایی متفاوت.

دولتی که لااقل در مباحث اقتصادی، بیش از هر چیز، به دلیل آنچه اعتقاد به لیبرالیسم اقتصادی عنوان شد، مورد انتقاد مخالفان قرار گرفته و این در حالی است که به خصوص با بروز برخی مشکلات اقتصادی در دولت دوم، این حامیان عمدتا لیبرال دولت بودند که دوری از اصول اقتصاد بازار و حرکت به سمت دخالت دولتی در امور اقتصادی را علت مشکلات عنوان می کردند.

این رویه در دولت دوازدهم نسبت به دولت یازدهم، به خصوص با کمرنگ شدن نسبی چهره هایی همچون مسعود نیلی، محمود سریع القلم و موسی غنی نژاد بیشتر هم به چشم آمد.

گروهی که این سال ها تحت عنوان حلقه نیاوران به عنوان سردارهای اقتصادی پشت پرده دولت مطرح بوده و جالب آنکه همین عباس آخوندی نیز یکی از جوان ترهای همین جمع است.

در ادامه می خوانیم: با این حساب اگر به همین بسنده کنیم که نکاتی که آخوندی در خلال استعفایش بر آن تاکید کرده، لااقل روشن می کند که دولت روحانی برخلاف آنچه مخالفان می گویند، آنقدرها هم یک دولت تماما لیبرالیستی نیست.

**اختلافات آخوندی با روحانی روزنامه های امروز به بررسی ریشه ها و مصادیق اختلافات آخوندی با روحانی پرداختند.

به نوشته روزنامه جهان صنعت ، بیگانگی عمیق آخوندی با دولت روحانی بر اساس پایبندی به اصول بازار آزاد در سیاستگذاری های کلان حوزه وزارت راه وشهرسازی و مسائلی مانند بازآفرینی شهری، نحوه مدیریت و دخالت دولت در بازار مسکن، تصدی گری در ساخت و ساز و انتخابات نظام مهندسی ظهور کرد.

روحانی معتقد است دولت باید در بافت فرسوده برج سازی کند! و این درحالی است که آخوندی کلیه دستورات روحانی در این مورد را به دیوار زد.

در ادامه می خوانیم: مقاومت کابینه با عضو تحول خواه خود به اندازه ای بالا گرفت که اکبر ترکان که با حواشی زیادی به عنوان مشاور رییس جمهور در امور بافت فرسوده منصوب شده بود، در نامه ای به روحانی خواستار تعویق انتخابات نظام مهندسی شد.

روحانی نیز در پارافی تامل برانگیز روی این نامه تلویحا با نظر ترکان موافقت کرد اما آخوندی این دستور غیرقانونی را اجرا نکرد و انتخابات نظام مهندسی در موعد مقرر برگزار شد.

به نوشته این روزنامه، در حوزه ساخت وساز نیز آخوندی هیچ وقت زیر بار تولید و تصدی گری دولت نرفت و این درحالی است که از متن استعفای آخوندی به نظر می رسد روحانی دستور ورود دولت به ساخت وساز را صادر کرده و با مخالفت آخوندی مواجه شده است.

همه این حواشی اصرار آخوندی بر رعایت اصول بازار آزاد و شکاف عقیدتی میان او و تیم روحانی را آشکار می کند؛ شکافی که نشان می دهد عضو بازار آزادی به تنهایی در حال مقاومت در برابر سیاست های سوسیالیستی دولت بود.

روزنامه جوان هم در گزارش خود نوشت: نخستین بارقه های اختلاف نظر روحانی و آخوندی در خصوص نوسازی بافت فرسوده در زمان معرفی کابینه دولت دوازدهم در مجلس و در سال 96 زده شد.

رییس جمهور در هنگام معرفی عباس آخوندی به عنوان وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی دولت دوازدهم، پس از تعریف و تمجید های گسترده ای که از وی در خصوص تلاشش برای نوسازی ناوگان حمل و نقل به خصوص ناوگان هوایی در دولت یازدهم کرده بود، اظهار داشت که من و آقای آخوندی در خصوص نوسازی بافت های فرسوده با یکدیگر اختلاف نظر داریم.

در ادامه می خوانیم: هر چند که در دولت قبل نیز تمام طرح ها و سخنرانی های آخوندی حول محور بازار پولی و در چارچوب وظایف رییس کل بانک مرکزی بود و در یک مورد نیز برای نشان دادن علاقه اش به اقتصاد کلاسیک به زیر مجموعه وزارت صنعت انتقاد کرده و خواستار تعطیلی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان شده بود.

البته در برخی خبرگزاری ها نیز منشأ اختلاف روحانی و آخوندی را در یک عکس که اردوغان به روحانی نشان داده، می دانند.

در واقع آخوندی معتقد به فعالیت مردم در بازسازی است، در حالی که در بافت فرسوده اساساً اگر توان چنین کاری بود، افراد در مناطق مختلف جابه جا می شدند ولی روحانی به بازسازی دستوری و دخالت جدی دولت در این حوزه باور داشت.

**استعفا یا فرار از پاسخگویی؟ روزنامه های امروز از رویکردهای متفاوتی استعفای آخوندی را تحلیل کردند.

برخی با توجه به زمان نامه استعفا، آن را استعفایی داوطلبانه خواندند و برخی دیگر آن را فرار از پاسخگویی دانستند.

روزنامه دنیای اقتصاد این استعفا را نخستین استعفای داوطلبانه در دولت های روحانی خواند.

به نوشته این روزنامه، استعفای آخوندی را می توان نخستین استعفای دولت دوازدهم و شاید نخستین استعفای داوطلبانه هر دو دولت روحانی خواند؛ اگرچه در دولت یازدهم وزرای آموزش و پرورش، ورزش و جوانان و فرهنگ و ارشاد اسلامی در ظاهر استعفا کردند و در دولت دوازدهم هم ولی الله سیف، رییس بانک مرکزی از سمت خود کناره گیری کرد، اما این کناره گیری ها به نحوی یک برکناری محترمانه به شمار می رفت تا استعفا.

بر این اساس و با توجه به زمان نامه استعفای آخوندی خطاب به روحانی، این نخستین استعفای داوطلبانه یک عضو کابینه روحانی به شمار می رود.

روزنامه خراسان در یادداشتی استعفای آخوندی را فرار از پاسخگویی توصیف کرد.

در این یادداشت می خوانیم: اگرچه طیف اقتصاددانان طرفدار بازار آزاد که آقای آخوندی نیز در همان طیف قرار دارند، نقش مهمی در عملکرد دولت داشته اند و اکنون باید پاسخ گو باشند، این استعفا با این ادبیات به نوعی فرار از پاسخ گویی محسوب می شود.

آقای آخوندی در شرایطی از نقض سه اصل پایبندی به قانون، احترام به حقوق مالکیت و اقتصاد بازار رقابتی توسط دولت گلایه می کند که به ویژه در شرایط ارزی و تورمی فعلی اقتصاد ایران، سپردن بازار به رقابت کاملا خلاف منطق اقتصادی است.

اساسا در شرایط فعلی بازار رقابتی وجود ندارد.

به عنوان نمونه 80 درصد ارز صادرات غیرنفتی توسط صادرکنندگان خصولتی پتروشیمی و فلزات تامین می شود که از رانت های گسترده ای برخوردار هستند.

در چنین شرایطی انتقادهای گسترده آقای آخوندی از نظارت بر قیمت ها توسط سازمان حمایت و تعزیرات، در حالی مطرح شده است که افسار رانت خواران ارزی رهاست و خود ایشان با مخالفت با دریافت مالیات از سوداگری در بخش مسکن، شرایط رقابت در این بازار را به نفع سوداگران تغییر داده است.

در چنین شرایطی بخشی از این انتقادها را می توان به نوعی فرار به جلو توصیف کرد.

روزنامه اعتماد اما در یادداشت خود نوشت: پس از کش و قوس های فراوان به خصوص در 8 ماه گذشته و ماجراهایی که در سازمان نظام مهندسی اتفاق افتاد بالاخره عباس آخوندی با سه استیضاح ناموفق، تصمیم خود را گرفت و قبل از استیضاح چهارم استعفا داد.

وزیر راه و شهرسازی احتمالا دریافته بود که توان مقابله با این استیضاح را ندارد بنابراین استعفا داد که البته تصمیم مناسبی بود آن هم در شرایطی که وزارتخانه به سکون و بی عملی دچار شده بود و تداوم فعالیت ایشان با این سبک و سیاق ممکن بود بیشتر خسارت باشد تا خدمت.

**سایه روشن کارنامه آخوندی روزنامه های امروز کارنامه عملکرد آخوندی را مورد بررسی قرار دادند.

روزنامه اعتماد نوشت: باید اذعان کرد که آخوندی در این دوران سخت (تحریم های بین المللی) وزارتخانه را اداره کرده و پس از گشایش هایی در زمینه ارتباطات بین المللی توانست به تجهیز ناوگان هواپیمایی ایران بپردازد و مقداری از فرسودگی این ناوگان را جبران و اقدامات مثبتی در این زمینه انجام دهد.

همچنین در بخش دیگری از مدیریت خود به حمل و نقل ریلی توجه ویژه نشان داد و در این زمینه هم عملکرد مثبتی داشت و اقدامات خوبی انجام گرفت.

عباس آخوندی اقدامات جدی در زمینه حمل و نقل ریلی انجام داد که قابل تحسین و تقدیر است.

در ادامه آمده است: ایشان در زمان حضور 5 ساله خود در وزارتخانه نقاط ضعفی نیز داشت.

آقای آخوندی نسبت به دوره قبلی وزارت، یعنی دوران سازندگی تغییرات محسوسی داشت.

به نظر می رسید که روحیات و خلقیات او عوض شده بود.

بیشتر تمایل داشت به جای برخوردهای دموکراتیک، برخوردهای دستوری داشته باشد.

کمتر با بخش خصوصی، انجمن های صنفی و حرفه ای و تخصصی مشورت می کرد که این ضربه سنگینی به ویژه در بخش وسیع و گسترده راه و ساختمان و شهرسازی در پی داشت.

عباس آخوندی در برخی موارد بدون نقشه راه عمل کرد.

از جمله اتفاقاتی که در حوزه سازمان نظام مهندسی رخ داد که باعث شد از رفتار ایشان برداشت های منفی صورت گیرد تا جایی که حتی این نوع برخورد را می توان به حساب عدم موفقیت ایشان در دولت یازدهم و دوازدهم گذاشت که در واقع عمل به این استراتژی بود که یکی از راه های اثبات خود محکوم کردن دیگران است.

**انتقاد از دولت برای تاخیر در ترمیم کابینه برخی روزنامه ها از تاخیر دولت در ترمیم بخش های اقتصادی کابینه انتقاد کردند.

در گزارش روزنامه قانون می خوانیم: استعفای آخوندی در شرایطی اتفاق افتاده که در چند ماه گذشته و با وجود مشکلات و بحران های اقتصادی بارها از مسئولان و دولت شنیده شده که در شرایط جنگ اقتصادی به سر می بریم اما آنچه که در دولت مشاهده می کنیم به هیچ وجه شبیه آرایش جنگی برای مقابله با جنگ اقتصادی نیست.

هرچند امروز این وزرا به مجلس معرفی می شوند و تا هفته آینده وزرا با گرفتن رای اعتماد در سمت های خود جای خواهند گرفت اما به هر حال به نظر می رسد که دولت اهتمام جدی برای مقابله با بحران های اقتصادی ندارد.

در گزارش روزنامه کیهان هم آمده است: آنطور که از اظهارات مسئولین بر می آید، روحانی در طول دوره ریاست جمهوری اش نگاه خیلی مثبتی به کارنامه و عملکرد آخوندی نداشت.

با این حال معلوم نیست چرا رییس جمهور که خود در مراسم دفاع از وزرای پیشنهادی، اقدام به انتقاد از آخوندی می کند؛ حاضر است باز هم با آخوندی همکاری کرده و حتی الان که وی استعفا داده، واکنشی نسبت به آن اتخاذ نکند؟! در ادامه می خوانیم: نکته ای که در زمینه استعفای آخوندی وجود دارد این است که دولت در این باره خیلی کند و با تعلل بسیار رفتار می کند.

در شرایطی که به قول خود دولتمردان، ما در یک جنگ اقتصادی به سر می بریم، این سؤال وجود دارد که چرا اینقدر دولت نسبت به تکمیل کابینه بی تفاوت است؟ دولت با تاخیر در معرفی وزیرهای کار و اقتصاد، عملا در این جنگ اقتصادی وقت و انرژی خود را از دست می دهد.

**آرایش جدید در کابینه منابع آگاه اطلاع دادند که چهار وزیر کابینه روحانی قطعی شده اند و امروز به مجلس معرفی می شوند.

بر اساس گزارش منابع آگاه، محمد اسلامی برای تصدی پست وزارت راه، فرهاد دژپسند برای تصدی پست وزارت اقتصاد، رضا رحمانی برای وزارت صنعت، معدن و تجارت و محمد شریعتمداری برای تصدی پست وزارت کار از سوی رییس جمهور امروز به مجلس معرفی می شوند.

پیش از این سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی، عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفته بود احتمالا دولت امروز (یکشنبه) اسامی وزرای پیشنهادی خود برای وزارتخانه های اقتصاد و تعاون، کار و رفاه اجتماعی را به مجلس ارائه خواهد کرد.

البته برخی از خبرها نیز حاکی از آن است که رییس جمهوری اواسط آبان و اوایل آذرماه وزرای پیشنهادی اش را به مجلس معرفی خواهد کرد.

پیش از این حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس جمهوری گفته بود که دولت در زمان مقرر اسامی وزرای پیشنهادی را به مجلس ارائه می کند.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت ایران اکونومیست، ،تاریخ انتشار29مهر 97، کدخبر: 256420،www.

iraneconomist.

com
کلید واژه ها: رییس جمهور - شهرسازی - رییس جمهوری - آخوندی - استعفا - اقتصاد - وزیر - اقتصادی - جمهوری - وزیر راه و شهرسازی - روزنامه - نامه - عباس آخوندی - سیاسی - وزارت - دولت - ایرانشهر - رسانه - ایران - وزیر راه - روزنامه اعتماد - روزنامه آرمان - معدن - تاریخ - شهریور ماه - کشور - مخالفان - مهر ماه - شهریور - یکشنبه

آخرین اخبار سرویس:
دغدغه های تولیدکنندگان پوشاک در غیاب رقیب خارجی

دلار آزاد زیر قیمت دلار دولتی/ صراف ها: چک تضمینی بازار سیاه ارز را فلج کرد

مسوولانی نقش آفرین در ساخت وسازهای غیر مجاز لردگان پاسخگو باشند

زمین زورخانه صفه عزاخانه تحت فشار به شهرداری داده شد

مظنه خودروهای میلیاردی در بازار تهران

فارس گزارش می دهد بلندپروازی سازمان محیط زیست در ارائه تعهدات ایران به توافق پاریس

اجرایی نشدن طرح اخذ مالیات از خانه های خالی تخطی از قانون است

آلمان 6 میلیون یورو برای مدیریت یکپارچه منابع آب زاینده رود سرمایه گذاری کرد

صرفه جویی 575 میلیون لیتری واحد های تجدیدپذیر در مصرف آب/کاهش 803 هزار تن گاز گلخانه ای

نوبت بعدی عرضه نفت خام در بورس کی است؟

ارائه شناسه کالا برای ترخیص تبلت و ساعت هوشمند وارداتی اجباری شد

مظنه آپارتمان نزدیک ایستگاه مترو

قیمت تلفن همراه کاهش می یابد

آبرسانی 8 هزار روستا با تانکر

کارگران امسال چقدر عیدی می گیرند؟

«حلقه دوم طرح ترافیک» آلودگی هوا را کاهش نمی دهد

زیرپوست بازار املاک بافت فرسوده

اصناف شهر اراک مشمول 50درصد تخفیف عوارض کسب می شوند

تلفن همراه؛ عامل افزایش 37 درصدی موارد بستری در بیمارستان

10 دسامبر؛ زادروز مردی که به کتابخانه ها نظم داد

راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

استخدام فروشنده مجرب در فرشگاه برند پوشاک آقایان

مدل قیمت گذاری اینترنت تغییر می کند/ آزادسازی نرخ اتصال اولیه

واردات هر میزان ارز به کشور آزاد شد

استخدام مسئول دفتر و منشی خانم در یک شرکت معتبر

تکلیف کارت سوخت بعد از خرید و فروش خودرو چیست؟

استخدام تعدادی فروشنده خانم در کافه شیرینی 10

تیک افزایش قیمت، اقتصاد ایران را رها می کند؟

ماجرای کلیه فروشی پرسنل بیمارستانی در کرج

استخدام کارشناس مسلط به شبکه برای شرکتی در اصفهان

استخدام کارشناس کامپیوتر در شرکت فناوران شبکه چهلستون

فارس گزارش می دهد اما و اگرهای معافیت جدید مناطق آزاد / 5 ابهام درباره معافیت جدید در مناطق آزاد

روزنامه شوت| یک امتیاز به قیمت سنگ و فحاشی

افزایش 20 درصدی قیمت در ارتقای کیفیت نان در گیلان موثر است

«حلقه دوم طرح ترافیک» آلودگی هوا را کاهش نمی دهد

رشد قیمت مسکن به جنوب شهر سرایت کرد+ آمار

فراز و وفرود یارانه از89 تا97

معاملات نیمایی در آستانه 11 میلیارد یورو

کهن ترین جنگل های دنیا با انتقال آب خزر چه بلایی سرش می آید؟

فکر می کردید روزی البرز هم کانون ریزگرد شود؟!

سهم آب نخیلات غارت نشود/ نخل داران چشم انتظار تدبیر مسئولان

مظنه آپارتمان در محدوده نارمک

متخلف بهداشتی عرضه شیرخام در سبزوار به زندان محکوم شد

دلیل کاهش قیمت بلیت هواپیما

حسابرسی نشدن حدود 600 شرکت دریافت کننده ارز دولتی

از حدود 600 شرکت دریافت کننده ارز دولتی، حسابرسی نشده است

یادداشت/محمد حسین زاده پاریس در آتش «معاهده پاریس»

کسری تجاری آمریکا رکورد 10 ساله زد

یک هیات چینی برای سرمایه گذاری در فولاد به ابرکوه سفر کرد

چشمهایی که به دنبال نرخ ارز می دوند

یک هیات چینی برای سرمایه گذاری در فولاد به ابرکوه سفر کرد

یک هیات چینی برای سرمایه گذاری در فولاد به ابرکوه سفر کرد

52 رشته قنات شهرستان خاتم مرمت و بهسازی شد

گام دوم بانک مرکزی برای اصلاح نظام بانکی

بخش امنیت سایبری در کشور جدی گرفته نمی شود

قیمت انواع دستمال مرطوب در بازار

مظنه فروش دنا در بازار چقدر است؟

قیمت هر کیلو خاموت در بازار آهن چقدر است؟

قیمت خدمات خشکشویی ویژه آقایان

شرایط دریافت دفترچه رایگان بیمه سلامت

برنامه ریزی برای استقرار دومین شرکت خودروسازی در خراسان رضوی

52 رشته قنات شهرستان خاتم مرمت و بهسازی شد

احیا و راه اندازی مجدد 3000 واحدصنعتی تا پایان سال

ارزانی 7 تا 11 درصدی لبنیات از فردا

آخرین وضعیت بارش های ایران

چه کسانی «ترکِ کار» می کنند؟

غرفه ایران در نمایشگاه خیریه بلگراد نمونه شد

52 رشته قنات شهرستان خاتم مرمت و بهسازی شد

اینفوگرافی / نگاهی به وضعیت اقتصاد سلامت در ایران

معاملات نیمایی به 11 میلیارد یورو رسید

بی توجهی به مشکلات اقتصادی آسیب های جدی به همراه دارد

راهکارهای پرداخت آنلاین ارزی با نیک پرداخت

8 هزار روستا با تانکر آبرسانی می شود

معاون دریایی سازمان بنادر در گفت وگو با فارس عنوان کرد برگزاری نشست 5جانبه ارتقای ایمنی تردد شناورها در خزر

نکاتی راجع به فرانسه و اعتراضات اخیر/ اینها هیچ ربطی به طرح نقدی سازی یارانه بنزین در ایران ندارد

50 درصد مواد اولیه فرش فرش وارداتی است

کسانی که برای سود خودرو ثبت نام کردند ضرر هنگفتی خواهند کرد

فروش نفت که نشد کار!

تنها سنگ ریزه هایی یافت شده از ماه به قیمت 855 هزار دلار فروش رفتند

خودروسازی که لیاقت حمایت ندارد!

پرداخت وام 110 میلیونی به انبوه سازان مسکن

کپی برداری چین به محصولات ایرانی هم رسید‍!

جزییات اعمال محدودیت تراکنش‎ های بانکی اعلام شد

شرایط دریافت دفترچه رایگان بیمه سلامت

دستور جهانگیری برای تامین کالا های مورد نیاز شب عید

تماشا کنید: مک لارن 720S اسپایدر معرفی شد

آغاز مجدد تعاملات بانکی ایران و چین

نتایج یک نظرسنجی: چهره های محبوب ارزهای دیجیتال چه کسانی هستند؟

رییس جمهور ونزوئلا از فروش نفت این کشور با ارز دیجیتال پترو خبر داد

انتشار ویدیویی مبنی بر امکان «دوبار خرج کردن» در بیت کوین SV !

کنگره آمریکا به دنبال جلوگیری از دستکاری بازار ارزهای دیجیتال

فروش گوشی مبتنی بر بلاک چین HTC با ارزهای دیجیتال آغاز شد

پرداخت سومین حقوق معوقه کارکنان شرکت نیشکر هفت تپه تا آخر هفته

64 واحد تولیدی قزوین با حدود 6هزارکارگر وضعیت بحرانی دارد

پیام های نگران کننده بودجه برای مردم/سال 98 سخت ترین سال بودجه ای است

جزییات اعمال محدودیت تراکنش‎ های بانکی

خبر خوش برای کارکنان هفت تپه

برند Honor مراسم رونمایی از خاص ترین میان رده سامسونگ را خراب می کند؟

قیمت برخی خودروهای تولید داخل + جدول

تفاوت اوراق قرضه و اوراق مشارکت چیست؟

استعفای پرحاشیه

استعفای پرحاشیه