مطالب مرتبط:
برنامه های شریعتمداری در بخش تعاون اعلام شد
برنامه های شریعتمداری در بخش تعاون اعلام شد
برنامه های شریعتمداری در بخش تعاون اعلام شد
برنامه بخش تعاون برای تامین و توزیع کالای اساسی
ایجاد بیش از 3000 فرصت شغلی در بخش تعاون
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 30 مهر 1397 ساعت 20:522018-10-22اقتصادي

برنامه های شریعتمداری در بخش تعاون اعلام شد


رئوس برنامه های وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی و الزامات مورد نیاز برای توسعه بخش تعاون که در برنامه کاری دوران وزارت وی قرار خواهد گرفت، - اعلام شد.

در برنامه های اعلامی شریعتمداری به عنوان وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید شده است: "اقتصاد تعاونی دارای اصول مبنایی و چارچوب نظری منحصر به خود است که نگاه اخلاقی و انسان محور به فعالیت های اقتصادی نقطه کانونی و فلسفه وجودی این رویکرد اقتصادی به شمار می­ رود.

منادی ترویج ارزش های اجتماعی همچون تقدم انسان بر سرمایه، توجه به جامعه، مسئولیت پذیری مشترک و رعایت انصاف و مساوات در حوزه مبادلات اقتصادی است.

از مزیتهای توسعه بخش تعاون، تقبل نقش های پرهزینه دولتی در زمینه­ های مهمی همچون نگه داری زیرساخت های عمرانی، جمع آوری و هدایت منابع مالی خرد، سازماندهی شبکه های توزیع، ایجاد فرصت های اشتغال، تأمین خدمات اجتماعی، تقویت روحیه همکاری و جمع گرایی، توسعه پایدار منطقه ای و نیز حمایت از بخش روستایی و کشاورزی، اقشار آسیب پذیر و مدیریت و کاهش فقر و توانمندسازی است.

علیرغم تلاش ها و حمایت های صورت گرفته به خصوص تأکیدات مقام معظم رهبری بر توسعه تعاون به­ عنوان یکی از اساسی­ ترین، منطقی­ ترین و بنیادی ترین کارهایی که می­ تواند برای استقرار عدالت انجام گیرد و هم چنین معرفی تعاون به عنوان چشمه جوشان اشتغال، بخش تعاونی به جایگاه مورد انتظار دست نیافته است.

تحقق وظایف قانونی مندرج در قانون سیاست های اجرایی اصل 44 قانون اساسی یعنی دستیابی به سهم 25 درصد اقتصاد ملی مستلزم مجموعه تلاش های راهبردی، هدفمند و مستمری است تا ظرفیت های این شبکه عظیم اقتصادی، اجتماعی را از طریق توسعه کمی و کیفی تعاونی ها به فعلیت رسانده و به سوی اهداف قانونی رهنمون کند".

وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده است که الزامات مورد نیاز برای توسعه بخش تعاون که در برنامه کاری دوران وزارت وی قرار خواهد گرفت عبارتند از : تعیین مرز نظارت و دخالت در امور تعاونی ها، اتحادیه ها و اتاق های تعاون و اصلاح گفتمان مداخله دولت در امور داخلی تعاونی ها به همراهی برای اعتلای بخش تعاون.

اقدام برای تهیه و ارایه لوایح باهدف اصلاح قوانین و مقررات و مناسب سازی شرایط برای حمایت از فعالان بخش تعاونی با کمک تشکل های بخش.

بازنگری و اصلاح خط مشی گذاری موجود با رویکرد افزایش سرمایه اجتماعی بخش تعاون با هدف تغییر باور جامعه برای پذیرش این نوع از اقتصاد.

ارتقاء جایگاه و نقش تعاونی های مرزنشینان، تامین نیاز تولید کنندگان، توسعه و عمران دهیاریها، تعاونی های دانش بنیان و توسعه و عمران شهرستانی.

توسعه تعاونی های خرد و مشاغل­ خانگی و ساماندهی مشاغل غیررسمی ازطریق بسط تعاونی های­ خدماتی.

ایجاد بسترهای مناسب و سیستمی برای نظارت دقیق بر شرکت های تعاونی بزرگ و شرکت­ های تعاونی مالی و اعتباری جهت کاهش زمینه های فساد و سوء استفاده های اقتصادی.

کمک به توانمندسازی و ارتقاء سطح زندگی در مناطق محروم از طریق تشکیل و تقویت تعاونی های مرتبط.

تلاش در جهت اجرای ماده 24 و 25 قانون برنامه ششم توسعه با همکاری دستگاه های اجرایی ذیربط برای واگذاری امور تصدی­ گری دولت به ویژه درحوزه بهداشت و درمان، آموزش و پرورش، خدمات عمران روستایی و.

رئوس برنامه های وی در بخش تعاون هم عبارتند از: تقویت جایگاه بخش تعاون افزایش اعتبارات و اختصاص ردیف های جدید بودجه ای برای فعالیت های جدید تقویت نیروی انسانی و تکمیل پستهای سازمانی تقویت نقش و کارآمدی اتاق های تعاون و اتحادیه های تعاونی تقویت و توسعه تعاملات بین المللی و کمک در ایجاد شرایط لازم برای جذب حمایت های بین الملی برای توسعه بخش تعاون پیگیری تقویت منابع مالی بخش از طریق افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون توسعه تعاونی های نوع جدید از طریق ورود به بازار بورس و سرمایه حمایت از توسعه انجمن های علمی، NGO ها و اتحادیه ها و سایر تشکل های عمودی بخش تعاون توجه ویژه به نقش و کارکردهای تعاونی در بهبود شرایط زندگی و رفاه جامعه .

ایجاد اشتغال از طریق تعاون تقویت و توسعه تعاونی های موجود ایجاد تعاونی های جدید اشتغال زا کمک به تکمیل طرح های نیمه تمام و توسعه طرح های موفق تعاونی گسترش تعاونی های توسعه روستایی با اجرای طرح روستا تعاون در 10 هزار روستا توسعه تعاونی های تامین نیاز در مناطق محروم ایجاد تعاونی های تولیدی و اشتغال زا در مناطق محروم توسعه تعاونی های مشاغل خانگی کمک به افزایش بهره وری در تعاونی ها توجه به گسترش تعاونی های دانش بنیان گسترش تعاونی های توسعه و عمران شهرستانی در 100 شهرستان جدید ساماندهی مشاغل غیر رسمی در قالب تعاونی های خدمات و فروش کاهش سهم دولت در اقتصاد از طریق واگذاری فعالیتهای تصدی گری به بخش تعاونی: ایجاد هماهنگی برای واگذاری خدمات عمران روستایی (راه، آبوفاضلاب، برق و .

.

.

) به تعاونی های دهیاری واگذاری بخشی از فعالیت های آموزشی و بهداشت و درمان به تعاونی ها واگذاری باشگاه های ورزشی در قالب شرکتهای تعاونی سهامی عام توانمندسازی بخش تعاون به منظور واگذاری امور تصدی گری به آن ها استفاده از ظرفیت های قانونی موجود و ایجاد ظرفیت های جدید احصاء و عملیاتی کردن کلیه قوانین و مقررات مصوب موجود برای توسعه بخش تعاون (درصورت لزوم تهیه و تصویب آیین نامه ها و دستورالعمل های مورد نیاز) حذف قوانین و مقررات مزاحم و دست و پاگیر در بخش تعاون افزایش نظارت های مستمر برنامه ای و موردی برای کاهش ایجاد فساد در بخش (بویژه در مورد تعاونی های بزرگ و تعاونی های مالی-اعتباری ) تداوم سیاست کاهش دخالت دولت در امور داخلی تعاونی ها تقویت تعاونی های کوچک و متوسط در چارچوب قوانین حمایتی موجود ساماندهی و ارتقاء جایگاه و نقش تعاونی های مرزنشینان برنامه جامع توسعه فرهنگ مشارکت و تعاون درراستای همکاری مشترک فیمابین وزارتخانه های تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و آموزش وپرورش، وزارت علوم و سازمان صدا و سیما تقویت سیاست گذاری بر مبنای نتایج تحقیقات، آموزش و ترویج مطالعه شیوه ها و حوزه های اثر بخش جهت تحقق و رشد بهره ور اقتصاد مقاومتی تقویت رویکردهای میان رشته ای جهت نیل به شناخت بهینه از پیش نیازهای تشکیل تعاونی ها در جامعه سیاست گذاری پژوهشی به سمت شناسایی پتانسیل های موجود جهت شکل گیری و رشد بنگاه های کوچک و متوسط در نظام های شبکه ای بهره گیری از تجارب بین المللی نهضت بین المللی تعاون در مسیر روش های جلب مشارکت مردمی در حل مسایل خود تولید متون مرتبط، به­ روز و کاربردی برای توسعه بخش تعاون در قالب کتاب، کتاب راهنما، کتاب­های کابردی توانمندسازی شرکت­ های تعاونی از طریق آموزش­ های حضوری، کاربردی (در محورهای بازاریابی، برندشناسی، مدیریت استراتژیک.

) مطالعات و تهیه نقشه راه­کارهای عملی در قالب امکان­ سنجی برای توسعه کسب و کار تعاونی مطالعات استارت­ آ­پ­های نوین در جهان و آموزش و توسعه آن برای ایجاد ظرفیت­ های جدید در بخش تعاون توانمندسازی نیروی انسانی بخش تعاون و سایر مخاطبین و ذینفعان حوزه تعاونی به کارگیری پتانسیل شبکه های اجتماعی در ترویج ابعاد موفق تعاونی ها تهیه و انتشار برنامه های مستند جهت روایت داستان های موفقیت تعاونی های کشور
کلید واژه ها: تعاون - اجتماعی - تعاونی - اقتصاد - وزیر پیشنهادی - رفاه اجتماعی - توسعه - برنامه - اقتصادی - شریعتمداری - قانون - حمایت - اصلاح - مقام معظم رهبری - اقشار آسیب پذیر - سرمایه - وزیر - رفاه - قانون اساسی - تقویت روحیه - انسان - جامعه - وزارت - دولت - شبکه - روستایی - افزایش - مدیریت - انتظار - قوانین

آخرین اخبار سرویس:
آلومینیوم المهدی پس خصوصی سازی ناموفق، دوباره به بخش خصوصی جدید واگذار می شود؟ توکلی: دولت به جای خریدار، اقساط «ساچه» ایتالیا را داد تا آبرویش نرود/ ادعای مالک: ورشکستگی در آینده نزدیک با سیاست های دیکته شده وزارت صنعت/ رییس سازمان خصوصی سازی: خریدار جدید به مراتب از خریدار قبلی تو

شهری کوچک در ایران که با ضایعات تزیین شده +تصاویر

توافق همکاری فورد و فولوکس واگن

محور زیرکوه به سمت خواف و قاین مسدود است

بازی تکراری خودروسازان و وزیر

تسلیحات آمریکایی برای هند

چهار پرواز فرودگاه اهواز بدلیل گردوغبار باطل شد

قیمت سکه و قیمت طلا در 27 دی ماه 1397

همه هنرپیشه های زن سینما در یک قاب+عکس

چهار پرواز فرودگاه اهواز بدلیل گردوغبار باطل شدند

راه اندازی رشته های جدید در مرکز فنی و حرفه ای فسا

ایجاد بورس بین المللی در مناطق آزاد

اعتراض مردم از گودبرداری رها شده دراسدآباد

آلومینیوم المهدی پس از خصوصی سازی ناموفق، دوباره به بخش خصوصی جدید واگذار می شود؟ توکلی: دولت بجای خریدار، اقساط «ساچه» ایتالیا را داد تا آبرویش نرود/ ادعای مالک: ورشکستگی در آینده نزدیک با سیاست های دیکته شده وزارت صنعت/ رییس سازمان خصوصی سازی: خریدار جدید به مراتب از خریدار قبلی ت

سامانه رفع تعهد ارزی واردکنندگان به زودی عملیاتی می شود

فرصت یک هفته ای فرمانداران برای برآورد میزان خسارت بارندگی

مدارک مورد نیاز جهت ابطال و یا تعلیق کارت بازرگانی

ترخیص کامل قطعات مترو نیازمند 70 میلیارد تومان

بازار گل محلاتی ناایمن است

تعیین تکلیف نحوه مدیریت و بهره برداری از دریاچه شهدای خلیج فارس

تولید نفت اوپک به شکل چشمگیری در ماه دسامبر کاهش پیدا کرد

گزارش / تولید سالانه28هزارتن ماهی و 170میلیون قطعه بچه ماهی در لرستان

ایران رتبه نخست صنایع دستی دنیا را دارد

از مطرح شدن دلایل افزایش بی رویه قیمت گوشت تا افتتاح چندین طرح کشاورزی

رونمایی از 2 محصول جدید در کارخانه اسنوا

سامانه رفع تعهد ارزی واردکنندگان عملیاتی می شود

اینتل پردازنده 5 گیگاهرتزی سری Core i9 را فقط به تولیدکنندگان منتخب عرضه می کند

سبزپوشی شاخص فرابورس در آخرین روز هفته

در آخرین روز کاری هفته و با صعود 5 واحدی/ آیفکس بالاتر از سطح 1983 واحدی قرار گرفت

وزیری که فقط به سوالات آسان پاسخ می دهد!

جهش 25 درصدی نرخ طلا تنها در یک هفته!

حقوق دی ماه بازنشستگان کشوری امشب واریز می شود

سهم فارس از رحمت آسمان

توزیع نان نذری در منطقه صدف همدان

دستگیری کلاهبردار فروشنده سکه طلا در میامی

عملیات اجرایی راه آهن بوشهر- شیراز آغاز شد

حذف بخاری های نفتی استان تا یکماه دیگر

جلسه هیئت مدیره اتحادیه قطار شهری های کشور

قیمت نفت خام 2درصد سقوط کرد

چه کیسه خوابی بخریم؟

چگونه کلاه شیفتگان خروج از کشور را می توان برداشت؟‏ ‏

عملیات اجرایی راه آهن بوشهر- شیراز آغاز شد

در بهار آزادی جای شهدا خالی

گوشتی که گران است

تولید سالانه28هزارتن ماهی و 170میلیون قطعه بچه ماهی در لرستان

عملیات اجرایی راه آهن بوشهر- شیراز آغاز شد

افزایش چشمگیر قیمت طلا در ماه های آتی

سود سرمایه گذاری بزرگ دیگر وجود خارجی ندارد

نشست و برخاست پروازهای فرودگاه مهرآباد به شرایط عادی بازگشت

فرسودگی بنا و کمبود اعتبار از مشکلات کتابخانه های گناباد است

نمایشگاه آثار هنری و صنایع دستی زنان باعث نشاط اجتماعی می شود

دلایل افزایش قاچاق دام

بارش های پاییزه سمنان جبران خشکسالی بلندمدت نیست

ایران رتبه نخست صنایع دستی دنیا را دارد

50 خانوار عشایری در دزفول جابجا شدند

استمهال تسهیلات کشاورزان خسارت دیده از حوادث غیر مترقبه

جهش 25 درصدی نرخ طلا تنها در یک هفته!

سامانه جدید بانک مرکزی برای مقابله با فساد

فرسودگی بنا و کمبود اعتبار از مشکلات کتابخانه های گناباد است

رونمایی از دو محصول جدید در کارخانه اسنوا

بارش های پاییزه سمنان جبران خشکسالی بلندمدت نیست

50 خانوار عشایری در دزفول جابجا شدند

سبزوار خانه تکواندو نیاز دارد

زنان کارآفرین نیازمند مدیریت جامع تبلیغات و بازاریابی هستند

هشدار تولیدکنندگان محصولات روانکار در واکنش به تصمیمات اشتباه دولت درخصوص افزایش نرخ خوراک

کشف 20 راس گاو قاچاق در گلپایگان

کاهش هزینه های بیمار ­با مدیریت مصرف خون

چرا معامله گران ارز اشتباه می کنند؟

نگاهی به بازی Gears POP؛ بر باد رفته

تب چند میلیاردی قیمت زمین در پایتخت

قیمت انواع ماکروویو در بازار تهران؟ + جدول

خط تولید پفک های دامی دوباره راه افتاد؟

بازی تکراری خودروسازان و وزیری که فقط به سوالات آسان پاسخ می دهد

سال 97 همچنان پربارش+جدول

خانه بخریم یا نه؟

سبزوار خانه تکواندو نیاز دارد

قیمت نفت خام 2درصد سقوط کرد

پروژه تکمیل راه آهن بوشهر - شیراز با حضور وزیر راه کلنگ زنی شد

زنان کارآفرین نیازمند مدیریت جامع تبلیغات و بازاریابی هستند

پرداخت تسهیلات 4 هزار میلیاردی به قطعه سازان

پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به زلزله زدگان کرمانشاه

جلسه هیوت مدیره اتحادیه قطار شهری های کشور

جذب پزشکان متخصص برای اعزام به حج تمتع

آیین تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان اصفهان

پیش بینی روند آتی قیمت طلا

اجلاس اقتصادی داووس در فضای پرریسک اقتصاد جهان برگزار می شود

اماکن بیش از 1600 روستای آذربایجان غربی سنددار شد

تولیدات کشاورزی ایران پس از انقلاب 4 برابر شد

بقای واحدهای تولیدی درگرو همکاری سازمان امورمالیاتی است

90 هزار تن آهن آلات در مناطق زلزله زده توزیع شده است

ایجاد دو کلانتری جدید در استان اردبیل

آلومینیوم المهدی پس خصوصی سازی ناموفق، دوباره به بخش خصوصی جدید واگذار می شود؟ توکلی: دولت بجای خریدار، اقساط «ساچه» ایتالیا را داد تا آبرویش نرود/ ادعای مالک: ورشکستگی در آینده نزدیک با سیاست های دیکته شده وزارت صنعت/ رییس سازمان خصوصی سازی: خریدار جدید به مراتب از خریدار قبلی توا

تقویت ارزش پول ملی و کاهش فشار بر طبقات ضعیف/ تقدیر از دانشمندان هوا فضای کشور

بخش خصوصی ایران و عراق برای ارتقا زندگی مردم تلاش می کنند

مهمترین اخبار خودرو، از پیش فروش با قیمت های جدید تا اتحاد هوشمند غول ها

اماکن بیش از 1600 روستای آذربایجان غربی سنددار شد

یک میلیارد و 250 میلیون دلار نمد از چهارمحال و بختیاری صادر شد

مدارس همدان تا دهه فجر با بخاری نفتی خداحافظی می کنند

سالانه پنج میلیارد دلار محصولات معدنی سرخه صادر می شود

طرح «پرسشگری استاندارد» در همدان اجرا شد

برنامه های شریعتمداری در بخش تعاون اعلام شد

برنامه های شریعتمداری در بخش تعاون اعلام شد