مطالب مرتبط:
بایکوت خبری اربعین در رسانه های غربی/ اربعین بزرگ ترین حرکت فرا ادیانی است
بایکوت خبری اربعین در رسانه های غربی/ اربعین بزرگ ترین حرکت فرا ادیانی است
بایکوت خبری اربعین در رسانه های غربی / اربعین بزرگ ترین حرکت فرا ادیانی جهان
محدودیت و بایکوت خبری در انتظار رسانه های منتقد است
تقسیم کار رسانه های وهابی، غربی و اصلاح طلب برای ضربه زدن به راهپیمایی اربعین حسینی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 30 مهر 1397 ساعت 17:452018-10-22سياسي

بایکوت خبری اربعین در رسانه های غربی


حجت الاسلام والمسلمین حسینی کوهساری، گفت: هم اکنون بزرگ ترین بایکوت رسانه های جهانی در خصوص اربعین حسینی اتفاق افتاده است، به این دلیل که اربعین در یک بازه زمانی دو هفته، - حجت الاسلام و المسلمین سید مفید حسینی کوهساری، مسئول مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه، در جمع طلاب مدرسه علمیه الغدیر اهواز، با بیان اینکه مسیر بشریت در یک نقطه و پیچ تاریخی قرار گرفته است، اظهار داشت: مطالبات بشر امروز به شدت افزایش پیدا کرده و خواسته های او تمدنی است؛ از این رو طلاب و روحانیون به عنوان مسلمانان دنیای اسلام، باید قابلیت و استعداد پاسخ گویی به مطالبات روز بشری را داشته باشند، کما اینکه بحمدلله در 40 سال پس از پیروزی انقلاب، از نقطه صفر هم عبور کرده و امروزه به اقتداری روز افزون در زمینه های نظامی، علمی، منابع انسانی و اقتصادی دست یافته ایم.

مدیر عامل خبرگزاری رسمی حوزه با تأکید بر اینکه طلاب و روحانیون باید خود را برای مأموریت تمدنی جهان و همچنین پاسخ گویی به مطالبات مردم آماده کنند، گفت: لازمه پاسخ گویی به سؤالات مردم جهان، در مرحله اول شناخت خود و در مرحله دوم شناخت کاملی از اسلام است! یعنی اگر ما اسلام شناس واقعی باشیم می توانیم اسلام را به دیگران معرفی کنیم.

تمدن روسیاه و مادی گرای بشری مسئول مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه، با بیان اینکه دنیا در 200 سال اخیر، تحت سیطره 2 بلوک و مکتب فکری قرار داشت، اضافه کرد: مکتب فکری لیبرال دموکراسی و بلوک شرق، با همه اختلافاتشان، در 2 نقطه نظری و عملی مشترک بودند و آن نقطه مشترک تقابل با اسلام و مسلمانان بود.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی کوهساری، با تأکید بر اینکه تمدن بشری و مادی گرای امروز، یک تمدن روسیاه است، تصریح کرد: امروزه، به فضل الهی حوزه های علمیه در نقطه ای قرار دارند که می توانند مسیر بشریت را عوض کنند.

؛ چراکه بشر امروز بعد از قریب به 200 سال، به شدت خسته و افسرده شده است.

نگاه مردمان کشورهای اسلامی به عملکرد حوزه های علمیه مدیرعامل خبرگزاری حوزه، با تأکید بر اینکه امروزه نگاه مردمان کشورهای اسلامی به عملکرد حوزه های علمیه است ، اظهارداشت: به فضل الهی امروز با وجود همه تحریم ها و مشکلات، پیشرفت های فراوانی در عرصه های سیاسی، نظامی و علمی در کشور ایجاد شده است که این مهم به برکت انقلاب اسلامی است.

تبیین دستاوردهای انقلاب در عرصه بین الملل وی، با بیان اینکه روحانیت حوزه های علمیه باید دستاوردهای انقلاب را در عرصه بین الملل برای ملت های دیگر تبیین کنند، گفت: حوزه های علمیه در تبیین اسلام ناب محمدی بیش از این می تواند ایفای نقش کرده و در فضای بین المللی مؤثرتر باشند.

عرصه های پیش روی طلاب و روحانیون حجت الاسلام والمسلمین حسینی کوهساری، به برخی از عرصه های پیش روی طلاب و روحانیون اشاره کرد و بیان داشت: وجود بیش از 14 میلیون دانش آموز در 100 هزار مدرسه یکی از بزرگ ترین عرصه ها برای فعالیت های تبلیغی طلاب و روحانیون است.

وی ادامه داد: سردمداران جهانی در طول 200 سال گذشته همواره به مردم وعده عدالت، آزادی، حقوق بشر، صلح و امنیت دادند، اما هیچ کدام تحقق نیافت! این ناکامی ها کار را به جایی رساند تا قرن امروز از جهاتی به عنوان سیاه ترین قرن طول تاریخ بشریت شناخته شود.

بشر امروز به دنبال یک حرف جدید است مسئول مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه، با بیان اینکه بشر امروز به دنبال یک حرف جدید است، اظهار کرد: البته توقعات بشر امروز از توقعات مردم 100 سال قبل، بسیار بالاتر است، به همین دلیل اگر ما روحانیون، اسلام را درست بفهمیم و پس از عمل، آن را عرضه کنیم، مطالبات بشری پاسخ داده خواهند شد.

وی به برخی از مطالبات بشر امروز و ویژگی های آن اشاره کرد و گفت: بشر امروز به دنبال مکتبی است که حداقل 10 ویژگی شاخص همراه بودن دنیا و آخرت با یکدیگر ، توازن عدالت و پیشرفت ، همسو بودن عقلانیت و عاطفه و معنویت ، تناسب آرمان ها با واقعیات ، عمق در مکتب معرفتی و نظری ، جایگاه در جامعه و حکومت و دین مبتنی بر فطرت ها را در خود داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی کوهساری، به شرح برخی از مطالبات بشر پرداخت و بیان کرد: بشر امروز می خواهد مکتبش مبتنی بر فطرت ها باشد؛ یعنی دین و آیینش برای همه ادیان و مذاهب سخن و حرف داشته باشد و در جنبه مکتب معرفتی و مکتب نظری نیز نه یک مکتب پراگماتیسمی و عمل گرای صرف باشد و نه صرفاً یک سری مکاتب فلسفه عمیق معرفتی را دنبال کند.

مدیر عامل خبرگزاری حوزه، با بیان اینکه عالم به سمت جهانی شدن سوق پیدا کرده است، گفت: یکی از نشانه های حرکت به جهانی شدن، پیشرفت تکنولوژی های مجازی است که این مهم نیز می تواند یک ابزار قدرتمند در اختیار روحانیون باشد.

وی با بیان اینکه دین اسلام داعیه دار پاسخ گویی به همه نیازهای جامعه بشری است، اظهار کرد: بشریت به دنبال مکتبی است که فرا ادیانی، فرا مذهبی، فرا فرهنگی، فرا ملی است؛ به تعبیری، بشر به دنبال دین و آیینی است انسانیت انسان را مخاطب قرار دهد؛ البته ما ادعای این مهم را داریم که اسلام داعیه دار پاسخ گویی به همه نیازهای جامعه بشری است.

اربعین! بزرگ ترین بایکوت رسانه های جهانی.

مسئول مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه، در بخش دیگری از سخنان خود، با بیان اینکه دشمنان از اربعین حسینی به شدت وحشت دارند، گفت: هم اکنون بزرگ ترین بایکوت رسانه های جهانی در خصوص اربعین حسینی اتفاق افتاده است، به این دلیل که اربعین در یک بازه زمانی دو هفته، اثبات می کند اسلام دینی تمدنی و اتفاقاتی که حول محور آن جریان دارد، در تراز یک حرکت تمدنی است.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی کوهساری، با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در ورزشگاه آزادی پیرامون اربعین حسینی، اظهارکرد: حضرت آقا در سخنرانی اخیرشان فرمودند که دنیای امروز، بی نهایت به اربعین ما نیازمند است، اربعین باید حماسه آفریده شود ؛ که به فضل الهی همه شما مبلغ اربعین خواهید بود و صدای جهانی اربعین حسینی حب الحسین یجمعنا را به گوش عالمیان خواهید رساند.

حرکتی فرا ادیانی مدیرعامل خبرگزاری حوزه، حضور 25 میلیون زائر در کربلای معلی را یک حرکت فرا ادیانی و فرا مذهبی دانست و تصریح کرد: اربعین حسینی، نماد هنر و تمدن اسلامی است که می تواند در یک بازه زمانی 3 هفته ای، در مقیاسی 25 میلیونی، آن جامعه مهدوی که شعارش را داده، عملی کند.

وی، اربعین را یک جامعه آرمانی کوچک خواند و اظهارکرد: اربعین حسینی یک جامعه مهدوی کوچک و نمونه ای عملی است برای اینکه ثابت کند، اسلام اهل شعار نیست!.

تلاش دشمن برای تفرقه میان زائران اربعین حسینی مسئول مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه، با اشاره به تلاش دشمن برای تفرقه میان زائران اربعین حسینی، گفت: ازآنجایی که عشاق اباعبدالله الحسین(ع) در اوج ایثار، اخلاق و بدون هیچ گونه حاشیه امنیتی، مسیری چند کیلومتری را بدون پشتیبانی دولتی طی می کنند، در چشم دشمنان خاری شده و به همین دلیل برنامه ریزی های گسترده ای انجام داده اند تا بین مردم مسلمان، اختلاف ایجاد کنند.

مدیر عامل خبرگزاری حوزه ادامه داد و گفت: اگر در مسیر پیاده روی اربعین، صحنه زد و خورد یا مشاجره ای را مشاهده کردید، در واقعی بودن آن شک کرده و سعی کنید که صحنه را با مدیریت جهادی، آرام کنید.

وظیفه طلاب برای پاسخ گویی به مطالبات مردم جهان حجت الاسلام والمسلمین حسینی کوهساری، در پایان خطاب به طلاب حاضر در جلسه، اظهارداشت: وظیفه طلاب و روحانیون در برهه کنونی آن است که خود را برای مأموریت بزرگ و تمدنی آماده کرده و با مطالعه چندین باره قرآن، احادیث معصومین، گنج نهج البلاغه، کتب شهید مطهری، شهید صدر و آیت الله مصباح، پاسخ گوی مطالبات مردم جهان باشند.


کلید واژه ها: اسلام - علمی - امروز - کشورهای اسلامی - مطالبات - حسینی - اربعین - اسلامی - خبرگزاری - ارتباطات - مردم - مسلمانان - انقلاب اسلامی - جهان - طلاب - کشور - اربعین حسینی - مدرسه علمیه - نظامی - رسانه - بزرگ ترین - فکری - مدیر - مدیرعامل - دموکراسی - اقتصادی - روحانیت - تاریخی - پیشرفت - افزایش

آخرین اخبار سرویس:
گزارش لایحه الحاق ایران به کنوانسیون جرایم سازمان یافته فرا ملی بررسی شد

پیش نشست علمی ” توسعه اقتصادی در نظام جمهوری اسلامی”، برگزارمی شود

جدایی حوزه و دانشگاه آرزوی همیشگی دشمنان است/نباید اجازه دهیم دشمن به این هدف دست پیدا کند

افزایش همکاری ها میان موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و ستاد مدیریت محله

آسیب شناسی گرافیک در طراحی کتاب های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در موزه

آغاز تحویل غرفه های نمایشگاه دستاوردهای چهل سال انقلاب اسلامی

در قالب طرح ملی «چهل قلم»؛ از ناصر کشاورز شاعر برجسته حوزه کودک و نوجوان تجلیل می شود

صلح در افغانستان برای منطقه اهمیت حیاتی دارد

اشتغال زایی با وام کمیته امداد

فرزندان حاصل ازدواج زنان ایرانی با اتباع بیگانه دارای هویت می شوند

فرزندان حاصل ازدواج زنان ایرانی با اتباع بیگانه دارای هویت می شوند

تحقیق و تفحص از بانک شهر تصویب شد

برگزاری نمایشگاه ملی دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی در موزه

فرصت سوزی طارمی، کی روش را شدید عصبانی کرد

بازدارندگی کارآمد ایران مانعی برای درگیری نظامی

پریانکا چوپرا مجری یوتیوب شد

سه عامل مهم در تداوم 40 سالگی انقلاب

بانوان ایرانی به جای الگوهای غربی از حضرت فاطمه(س) الگو بگیرند

دفاع از ولایت مهمترین درس فاطمی برای جامعه امروز است

بحرین بزرگترین پارک آبی جهان را برای شناگران می سازد

قوچان نژاد: باید کشته می شدیم تا واکنش نشان دهند؟

تقابل کامل اسلام مبتنی بر مکتب اهل بیت(ع) با اسلام جاهلی و جعلی سقیفه

مادر شهیدان سید محمد و سید رضا کیا درگذشت

روستاهای خوزستان ظرفیت تحقق اقتصاد مقاومتی را دارند

سوگواره و نمایشگاه موضوعی نگین شکسته در مشهد گشایش یافت

قائمشهری ها با پیکر شهید مراد مرتضوی وداع کردند

پیگیر اجرای طرح خرید خدمت در بیمارستان رحیمیان الوند هستیم درخواست تامین منابع مالی از سازمان برنامه و بودجه

انتظار سرلشکر باقری از رسانه ها

قصد دشمن تبدیل کردن ایران به وضعیت سوریه و عراق است

جمع آوری 1300 خاطره طلاب از مراسم اربعین

انتخاب بانک ملی ایران به عنوان بانک برتر در خدمت رسانی به ایثارگران

بانک اینده : از ادامه اعتماد شما سپاسگزاریم...

آغاز ثبت نام در آزمون استخدامی بانک ملی ایران

علت مشارکت امیر قطر در نشست اقتصادی بیروت

میزبانی جزیره کیش از مسابقات غواصی ارتش های جهان

استانی شدن انتخابات؛ ابهامات و چالش ها

پیگیر اجرای طرح خرید خدمت در بیمارستان رحیمیان الوند هستیم/ درخواست تامین منابع مالی از سازمان برنامه و بودجه

کمپین بین المللی در بزرگداشت مسلمانی که جانش را برای مسیحیان داد

نقش انگلستان در تأسیس انجمن حجتیه/ خط اول انجمن حجتیه امام زمانی بود

بررسی راهکارهای توسعه روابط اقتصادی با سوریه

طرح تحقیق و تفحص از عملکرد وزارت راه و شهرسازی بررسی شد

اغراق در بیان آسیب های اجتماعی

انتخابات هیأت مدیره و بازرسان انجمن صنفی کارگران و استادکاران ساختمانی دزفول برگزار شد

ناگفته های سردار فضلی از عملیات کربلای 4

جزییات جدید از طرح مجلس برای اختصاص بنزین به ازای هر ایرانی

اخبار محرمانه امروز

نامه کمیسیون بودجه به رییس مجلس برای وام های کشاورزی

تا تعیین وزیر داخله جدید کارهای این وزارت به دوش حمدالله محب افتاد

ماجرای خلبان ایرانی که 151 مسافر را به طرز معجزه آسایی نجات داد

ترکیب بارسا مقابل لگانس مشخص شد+عکس

اعلام جزییات ثبت نام آزمون فراگیر استخدامی

جوابیه سازمان برنامه و بودجه در واکنش به گزارش مرکز پژوهش های مجلس

رییس سازمان خصوصی سازی ممنوع الخروج شد

تهران نیازمند نگاه و حمایتی ویژه از سوی مدیران ارشد کشور است

انتخابات هیأت مدیره و بازرسان انجمن صنفی کارگران و استادکاران ساختمانی دزفول برگزار شد

براساس قوانین آمریکا بازداشت مرضیه هاشمی قانونی است؟

انقلاب اسلامی منافع آمریکا را در سراسر جهان به چالش کشید

فاطمیه ظلم های بعد از رحلت پیامبر(ص) را گوشزد می کند

وظیفه شهرداری ها در قبال تکدی گری چیست؟

مجموعه سوالات استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری-مهندسی آب -10دوره

مجموعه سوالات استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری-نقشه برداری و اطلاعات مکانی -13دوره

زیرساخت فعالیت شرکت های دانش بنیان در کیش فراهم است

حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در خبرگزاری جمهوری اسلامی

ممنوع الخروجی رییس سازمان خصوصی سازی تایید شد

هشداری کرملین به توکیو

بنیاد شهید شهرستان های تهران رتبه پانزدهم در تأمین مسکن ایثارگران را دارد

چطور در گروه های واتس اپ به صورت خصوصی پیام ارسال کنیم؟

ترکیب ناپولی و لاتزیو مشخص شد+عکس

سردار باقری: هراس دشمن سبب شد، درگیری نظامی نداشته باشیم

ناوگروه پنجاه ونهم نداجا در بندرعباس پهلو گرفت

در جلسه امروز هیات دولت چه گذشت؟

مودت به اهل بیت (ع) موجب مراتب عالیه معنوی می شود

معاون وزیر اطلاعات: قصد دشمن تبدیل کردن ایران به وضعیت سوریه و عراق است

در جلسه امروز هیات دولت چه گذشت؟

خانم های آتش نشان در مشهد/ عکس

امیری: بودجه 98 انقباضی است/ سازمان ها و وزارتخانه ها از رایزنی برای تغییر بودجه اجتناب کنند

جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران قوا

تاکید هیات وزیران بر تایید لایحه الحاق ایران به پالرمو

معاون اداری اداره کل اداری و مالی استانداری خوزستان منصوب شد

اعتراض به بازداشت بی اساس هاشمی

بررسی گزارش لایحه الحاق ایران به کنوانسیون پالرمو تصمیمات دولت برای رفع مشکلات توسعه ای استان سیستان و بلوچستان

موافقت رییس جمهور با واگذاری ماشین سازی تبریز به شستا

معاون اداری اداره کل اداری و مالی استانداری خوزستان منصوب شد

تذکر اشرف غنی به همسرش برای رعایت حجاب +عکس

تذکر اشرف غنی به همسرش برای رعایت حجاب +عکس

سلفی مهران رجبی در لباس روحانیت کنارِ بازیگر زن آلمانی +عکس

بازی جالبی که برای عروس و داماد ترتیب دادند

جوانان اندیشه ورز نهاوند و چهل سالگی انقلاب

نگاه ها به طرح کودک همسری سیاسی است

خبر خوش برای دارندگان خودروی سنگین

کنگره دوسالانه شعر آیینی واعظ قزوینی به کار خود پایان داد

قصد دشمن تبدیل کردن ایران به وضعیت سوریه و عراق است

بررسی گزارش لایحه الحاق ایران به کنوانسیون پالرمو/ تصمیمات دولت برای رفع مشکلات توسعه ای استان سیستان و بلوچستان

کلیات طرح حمایت از پیام رسان های داخلی در کمیسیون صنایع تصویب شد+متن

رژیم صهیونیستی عاقبتی جز نابودی، پیش رو ندارد

بازداشت سپیده قُلیان و برادرش تایید شد

2 کارمند شهرداری ملارد بازداشت شدند

ماجرای جوان شیرازی که طناب دار او را پس زد

دو قطبی اصلاح طلب و اصولگرا یک سوء تفاهم است

«سلیمانی» رسماً مدیرعامل سایپا شد

بایکوت خبری اربعین در رسانه های غربی

بایکوت خبری اربعین در رسانه های غربی