مطالب مرتبط:
بایکوت خبری اربعین در رسانه های غربی/ اربعین بزرگ ترین حرکت فرا ادیانی است
بایکوت خبری اربعین در رسانه های غربی/ اربعین بزرگ ترین حرکت فرا ادیانی است
بایکوت خبری اربعین در رسانه های غربی / اربعین بزرگ ترین حرکت فرا ادیانی جهان
محدودیت و بایکوت خبری در انتظار رسانه های منتقد است
تقسیم کار رسانه های وهابی، غربی و اصلاح طلب برای ضربه زدن به راهپیمایی اربعین حسینی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 30 مهر 1397 ساعت 17:452018-10-22سياسي

بایکوت خبری اربعین در رسانه های غربی


حجت الاسلام والمسلمین حسینی کوهساری، گفت: هم اکنون بزرگ ترین بایکوت رسانه های جهانی در خصوص اربعین حسینی اتفاق افتاده است، به این دلیل که اربعین در یک بازه زمانی دو هفته، - حجت الاسلام و المسلمین سید مفید حسینی کوهساری، مسئول مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه، در جمع طلاب مدرسه علمیه الغدیر اهواز، با بیان اینکه مسیر بشریت در یک نقطه و پیچ تاریخی قرار گرفته است، اظهار داشت: مطالبات بشر امروز به شدت افزایش پیدا کرده و خواسته های او تمدنی است؛ از این رو طلاب و روحانیون به عنوان مسلمانان دنیای اسلام، باید قابلیت و استعداد پاسخ گویی به مطالبات روز بشری را داشته باشند، کما اینکه بحمدلله در 40 سال پس از پیروزی انقلاب، از نقطه صفر هم عبور کرده و امروزه به اقتداری روز افزون در زمینه های نظامی، علمی، منابع انسانی و اقتصادی دست یافته ایم.

مدیر عامل خبرگزاری رسمی حوزه با تأکید بر اینکه طلاب و روحانیون باید خود را برای مأموریت تمدنی جهان و همچنین پاسخ گویی به مطالبات مردم آماده کنند، گفت: لازمه پاسخ گویی به سؤالات مردم جهان، در مرحله اول شناخت خود و در مرحله دوم شناخت کاملی از اسلام است! یعنی اگر ما اسلام شناس واقعی باشیم می توانیم اسلام را به دیگران معرفی کنیم.

تمدن روسیاه و مادی گرای بشری مسئول مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه، با بیان اینکه دنیا در 200 سال اخیر، تحت سیطره 2 بلوک و مکتب فکری قرار داشت، اضافه کرد: مکتب فکری لیبرال دموکراسی و بلوک شرق، با همه اختلافاتشان، در 2 نقطه نظری و عملی مشترک بودند و آن نقطه مشترک تقابل با اسلام و مسلمانان بود.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی کوهساری، با تأکید بر اینکه تمدن بشری و مادی گرای امروز، یک تمدن روسیاه است، تصریح کرد: امروزه، به فضل الهی حوزه های علمیه در نقطه ای قرار دارند که می توانند مسیر بشریت را عوض کنند.

؛ چراکه بشر امروز بعد از قریب به 200 سال، به شدت خسته و افسرده شده است.

نگاه مردمان کشورهای اسلامی به عملکرد حوزه های علمیه مدیرعامل خبرگزاری حوزه، با تأکید بر اینکه امروزه نگاه مردمان کشورهای اسلامی به عملکرد حوزه های علمیه است ، اظهارداشت: به فضل الهی امروز با وجود همه تحریم ها و مشکلات، پیشرفت های فراوانی در عرصه های سیاسی، نظامی و علمی در کشور ایجاد شده است که این مهم به برکت انقلاب اسلامی است.

تبیین دستاوردهای انقلاب در عرصه بین الملل وی، با بیان اینکه روحانیت حوزه های علمیه باید دستاوردهای انقلاب را در عرصه بین الملل برای ملت های دیگر تبیین کنند، گفت: حوزه های علمیه در تبیین اسلام ناب محمدی بیش از این می تواند ایفای نقش کرده و در فضای بین المللی مؤثرتر باشند.

عرصه های پیش روی طلاب و روحانیون حجت الاسلام والمسلمین حسینی کوهساری، به برخی از عرصه های پیش روی طلاب و روحانیون اشاره کرد و بیان داشت: وجود بیش از 14 میلیون دانش آموز در 100 هزار مدرسه یکی از بزرگ ترین عرصه ها برای فعالیت های تبلیغی طلاب و روحانیون است.

وی ادامه داد: سردمداران جهانی در طول 200 سال گذشته همواره به مردم وعده عدالت، آزادی، حقوق بشر، صلح و امنیت دادند، اما هیچ کدام تحقق نیافت! این ناکامی ها کار را به جایی رساند تا قرن امروز از جهاتی به عنوان سیاه ترین قرن طول تاریخ بشریت شناخته شود.

بشر امروز به دنبال یک حرف جدید است مسئول مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه، با بیان اینکه بشر امروز به دنبال یک حرف جدید است، اظهار کرد: البته توقعات بشر امروز از توقعات مردم 100 سال قبل، بسیار بالاتر است، به همین دلیل اگر ما روحانیون، اسلام را درست بفهمیم و پس از عمل، آن را عرضه کنیم، مطالبات بشری پاسخ داده خواهند شد.

وی به برخی از مطالبات بشر امروز و ویژگی های آن اشاره کرد و گفت: بشر امروز به دنبال مکتبی است که حداقل 10 ویژگی شاخص همراه بودن دنیا و آخرت با یکدیگر ، توازن عدالت و پیشرفت ، همسو بودن عقلانیت و عاطفه و معنویت ، تناسب آرمان ها با واقعیات ، عمق در مکتب معرفتی و نظری ، جایگاه در جامعه و حکومت و دین مبتنی بر فطرت ها را در خود داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی کوهساری، به شرح برخی از مطالبات بشر پرداخت و بیان کرد: بشر امروز می خواهد مکتبش مبتنی بر فطرت ها باشد؛ یعنی دین و آیینش برای همه ادیان و مذاهب سخن و حرف داشته باشد و در جنبه مکتب معرفتی و مکتب نظری نیز نه یک مکتب پراگماتیسمی و عمل گرای صرف باشد و نه صرفاً یک سری مکاتب فلسفه عمیق معرفتی را دنبال کند.

مدیر عامل خبرگزاری حوزه، با بیان اینکه عالم به سمت جهانی شدن سوق پیدا کرده است، گفت: یکی از نشانه های حرکت به جهانی شدن، پیشرفت تکنولوژی های مجازی است که این مهم نیز می تواند یک ابزار قدرتمند در اختیار روحانیون باشد.

وی با بیان اینکه دین اسلام داعیه دار پاسخ گویی به همه نیازهای جامعه بشری است، اظهار کرد: بشریت به دنبال مکتبی است که فرا ادیانی، فرا مذهبی، فرا فرهنگی، فرا ملی است؛ به تعبیری، بشر به دنبال دین و آیینی است انسانیت انسان را مخاطب قرار دهد؛ البته ما ادعای این مهم را داریم که اسلام داعیه دار پاسخ گویی به همه نیازهای جامعه بشری است.

اربعین! بزرگ ترین بایکوت رسانه های جهانی.

مسئول مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه، در بخش دیگری از سخنان خود، با بیان اینکه دشمنان از اربعین حسینی به شدت وحشت دارند، گفت: هم اکنون بزرگ ترین بایکوت رسانه های جهانی در خصوص اربعین حسینی اتفاق افتاده است، به این دلیل که اربعین در یک بازه زمانی دو هفته، اثبات می کند اسلام دینی تمدنی و اتفاقاتی که حول محور آن جریان دارد، در تراز یک حرکت تمدنی است.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی کوهساری، با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در ورزشگاه آزادی پیرامون اربعین حسینی، اظهارکرد: حضرت آقا در سخنرانی اخیرشان فرمودند که دنیای امروز، بی نهایت به اربعین ما نیازمند است، اربعین باید حماسه آفریده شود ؛ که به فضل الهی همه شما مبلغ اربعین خواهید بود و صدای جهانی اربعین حسینی حب الحسین یجمعنا را به گوش عالمیان خواهید رساند.

حرکتی فرا ادیانی مدیرعامل خبرگزاری حوزه، حضور 25 میلیون زائر در کربلای معلی را یک حرکت فرا ادیانی و فرا مذهبی دانست و تصریح کرد: اربعین حسینی، نماد هنر و تمدن اسلامی است که می تواند در یک بازه زمانی 3 هفته ای، در مقیاسی 25 میلیونی، آن جامعه مهدوی که شعارش را داده، عملی کند.

وی، اربعین را یک جامعه آرمانی کوچک خواند و اظهارکرد: اربعین حسینی یک جامعه مهدوی کوچک و نمونه ای عملی است برای اینکه ثابت کند، اسلام اهل شعار نیست!.

تلاش دشمن برای تفرقه میان زائران اربعین حسینی مسئول مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه، با اشاره به تلاش دشمن برای تفرقه میان زائران اربعین حسینی، گفت: ازآنجایی که عشاق اباعبدالله الحسین(ع) در اوج ایثار، اخلاق و بدون هیچ گونه حاشیه امنیتی، مسیری چند کیلومتری را بدون پشتیبانی دولتی طی می کنند، در چشم دشمنان خاری شده و به همین دلیل برنامه ریزی های گسترده ای انجام داده اند تا بین مردم مسلمان، اختلاف ایجاد کنند.

مدیر عامل خبرگزاری حوزه ادامه داد و گفت: اگر در مسیر پیاده روی اربعین، صحنه زد و خورد یا مشاجره ای را مشاهده کردید، در واقعی بودن آن شک کرده و سعی کنید که صحنه را با مدیریت جهادی، آرام کنید.

وظیفه طلاب برای پاسخ گویی به مطالبات مردم جهان حجت الاسلام والمسلمین حسینی کوهساری، در پایان خطاب به طلاب حاضر در جلسه، اظهارداشت: وظیفه طلاب و روحانیون در برهه کنونی آن است که خود را برای مأموریت بزرگ و تمدنی آماده کرده و با مطالعه چندین باره قرآن، احادیث معصومین، گنج نهج البلاغه، کتب شهید مطهری، شهید صدر و آیت الله مصباح، پاسخ گوی مطالبات مردم جهان باشند.


کلید واژه ها: اسلام - علمی - امروز - کشورهای اسلامی - مطالبات - حسینی - اربعین - اسلامی - خبرگزاری - ارتباطات - مردم - مسلمانان - انقلاب اسلامی - جهان - طلاب - کشور - اربعین حسینی - مدرسه علمیه - نظامی - رسانه - بزرگ ترین - فکری - مدیر - مدیرعامل - دموکراسی - اقتصادی - روحانیت - تاریخی - پیشرفت - افزایش

آخرین اخبار سرویس:
جستاری پیرامون نظام آموزشی و متون درسی حوزه

حیات شبانه در محدوده راه آهن تهران احیا می شود

عملیات اجرایی 15 کیلومتر از بزرگراه ارومیه - سرو آغاز می شود

مقابل دشمنان «عراقِ قدرتمند و آرام» با قدرت بایستید

انتقاد معاون رییس اجرایی دولت افغانستان از نماینده آمریکا

فرهنگ ایثار و فداکاری در میان مسئولان نهادینه شود

وحدت دستور قرآن است

دانلود رمیکس جدید آهنگ حواسم نیست از بابک مافی

دانلود آهنگ جدید محسن مقیاسی بنام نمیدونی بدون

دانلود آهنگ جدید احمد صفایی بنام سرخوش

عکس منتخب هفته ـ 19 آبان تا 25 آبان ماه 97

توان تخصصی و اشراف به شهر تهران، نقطه قوت حناچی است

عراق بخشی از ساز و کار تحریم علیه ایران نخواهد بود

توان تخصصی و اشراف به شهر تهران، نقطه قوت حناچی است

جهانِ تشنه عدل و مواسات و خسته از ظلم و جنایات است

مقابل دشمنان «عراقِ قدرتمند و آرام» با قدرت بایستید

دلیل طراحی شلوار گل مالی میلیونی مشخص شد

مقابل دشمنان «عراقِ قدرتمند و آرام» با قدرت بایستید

پلیس باکو روسای دو گروه مخالف دولت الهام علی اف را بازداشت کرد

کتاب هایی که علمای اهل سنت در مورد امام زمان(عج) نوشته اند

میرزاده، نماینده مجلس تاکید کرد: از بین رفتن فضای خشک دروس از مزایای تدریس همراه با پخش فیلم آموزشی در مدارس

آخرین روز کاری بازنشستگان هلال احمر تا عصر امروز/50 نفر خداحافظی می کنند

جاده ای که تبدیل به رودخانه شد! + فیلم

صالحی : شناخت بیشتر ادیان منجربه صلح و مناسبات بهتر انسانی می شود

حل مشکلات معیشتی محیط بانان را در مجلس پیگیری می کنیم

وحدت دستور قرآن است

«محمدحسن قرایی» معاون حفاظت و امنیت سازمان انرژی اتمی شد

فرهنگ ایثار و فداکاری در میان مسئولان نهادینه شود

علی مطهری: اگر دو سه ماه مقاومت کنیم تحریم کنندگان از راه شان بر می گردند

مدیر کل گمرک قشم خادم نمونه صادراتی استان هرمزگان شد

دیدار رییس جمهور عراق با رییس مجلس شورای اسلامی

روایتی تصویری از اتفاقات امروز/ دیدار روسای جمهور ایران و عراق/ چهارمین جشنواره ملی اسباب بازی/ مراسم تحلیف کارآموزان قضایی استان تهران

در حاشیه حوزه/ از تجمع طلاب در حمایت از مردم یمن تا درخواست مسئولانه از رییس جدید المصطفی

اجتماع بزرگ مردمی بیعت با امام عصر(عج) در تهران

واکنش سفارت ایران در کابل به گزارش موسسه آمریکایی در مورد لشگر فاطمیون

علاقمندی 37 درصدی مردم گیلان به مطالعه غیردرسی

توسعه فضای مجازی نباید چراغ کتاب و کتابخانه را خاموش کند

تجلیل از فعالان عرصه کتاب در کرمان

اجتماع منتظران ظهور در مشهد برگزار شد

تجلیل از فعالان ترویج نماز در فامنین

تفکر مهدویت تنها راه نجات بخش جهان است

رییس دفتر رهبری: سران سعودی به خائن الحرمین تبدیل شدند

مهلت خاتمه فعالیت شهرداران در انتظار اعلام نظر وزیر کشور

ارائه نسخه جدید برنامه سوم توسعه تهران به شورای شهر

صادقی با استانداری قم خداحافظی کرد

استخدام پژوهشگر در موسسه پژوهشی

استخدام برنامه نویس مسلط به NET ،PHP ،JQuery ، Ajax ، CSS و Frontend

استخدام مهندس سرامیک با سابقه کار در مشهد

استخدام مهندس فرآوری مواد معدنی در تربت حیدریه

استخدام با مدرک شیمی تجزیه در گروه صنعتی معدنی زرمهر مارلیک

انفجار انتحاری در نزدیک ایست بازرسی در چچن

دیدار علی لاریجانی با رییس جمهور عراق

راه آهن اورمیه - مراغه آماده افتتاح در سفر رییس جمهوری

امام جمعه تبریز : کتاب عامل تعالی فکری جامعه

دانلود آهنگ جدید منصور سالاری بنام چَشمانَت

دانلود آهنگ جدید پویا شبیریان بنام آبان

استعفای دبیر کل حزب حاکم الجزایر تکذیب شد

معاون جدید حفاظت و امنیت سازمان انرژی اتمی منصوب شد

مدیر کل گمرک قشم خادم نمونه صادراتی استان هرمزگان شد

بیمارستان 220 تختخوابی امام خمینی (ره) خوی افتتاح می شود

صادر نشدن حکم حناچی منجر به تعیین سرپرست برای تهران می شود

معرفی رویدادهای فرهنگی اولین گام در جلب گردشگران خارجی

احیاء بیش از 4 هزار هکتار از جنگل ها و مراتع استان

مراسم ترحیم مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی

تصاویر / مراسم ترحیم مدیرعامل تامین اجتماعی

تصاویر/ همایش روحانیان طرح هجرت خراسان شمالی

انتقاد شدید فرمانده پلیس راه از ناایمن بودن جاده محل تصادف نوربخش

شمخانی: طرح های آمریکا برای برهم زدن روابط ایران و عراق راه به جایی نمی برد

واکنش رضا صادقی، به برخورد با نوازندگان خیابانی در رشت: با این رفتار ها نمی توانید ما را از هم بگیرید/ برای دلجویی این سه جوان را به کنسرتم دعوت میکنم

دادستان تهران: ادعای عدم اجرای حکم اعدام سلطان سکه مضحک است / 2 نفر از معاونان دادستان تهران و عده ای شاهد، در اجرای حکم حضور داشتند / مراسم فیلمبرداری شده و فیلمش در اختیار صدا و سیما قرار گرفته / جنازه ها نیز تحویل داده شده

اعضای شورای مرکزی انجمن دفاع از آزادی مطبوعات انتخاب شدند

اگر دو سه ماه در برابر تحریم ها مقاومت کنیم، از راه شان برمی گردند

افتتاح موسسه قرآنی مبین در سرآبتاوه

حمله به پزشک مشهدی پیگیری می شود

ساخت توقفگاه راه آهن در رودبار شتاب گیرد

تصمیم دولت مصر برای تشکیل کمیته عالی حقوق بشر

خداحافظی 2 مهره کلیدی از وزارت بهداشت

بی مهری ناشران به نویسندگان دفاع مقدس

عواقب شرکت در نزاع دسته جمعی

کلاس اسباب بازی به دبستان ها می آید

افتتاح راه آهن «اردبیل – میانه» در سال 99/ کلنگ زنی احداث دو هتل پنج ستاره در اردبیل

پاسخ به شبهاتی درباره اعدام وحید مظلومین

ساخت توقفگاه راه آهن در رودبار شتاب گیرد

تهران، بغداد و همگامی برای عبور از دست انداز دسایس

دانش نظامی افسران نیروی زمینی بروز است

بیش از 10برنامه ویژه انقلاب در صدا وسیمای مهاباد تمهید شد

قدردانی وزیر کار از عملکرد بانک کشاورزی در توسعه اشتغال پایدار روستایی

سردار وحیدی: امنیت در ایران مردم محور است

امیرمحمد اژدری، عضو فعال شورای قرارگاه جهادی امام رضا(ع) درگذشت

برنامه های فرهنگی محدود به محیط ادارات نشود

مطهری: اگر مقاومت کنیم تحریم کنندگان از راه شان بر می گردند

نگاهی به روند آزادسازی سوسنگرد در 26 آبان 1359

مراسم ترحیم سید تقی نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی

نمی گذاریم از عراق به منافع ایران لطمه بزنند

راهکار سردار وحیدی برای بی اثر شدن تحریم ها

معاون جدید حفاظت و امنیت سازمان انرژی اتمی منصوب شد

مطهری: اگر مقاومت کنیم تحریم کنندگان از راه شان بر می گردند

خصوصیات جامعه مهدوی را به جهان معرفی کنیم| جهان خسته از ظلم و تشنه عدالت است

علی شمخانی: طراحی آمریکا برای برهم زدن روابط ایران و عراق راه به جایی نمی برد

تشکیل پرونده قضایی برای راننده خودروی نفتکش

بایکوت خبری اربعین در رسانه های غربی

بایکوت خبری اربعین در رسانه های غربی