مطالب مرتبط:
سیاست یک جانبه گرایی آمریکا در خروج از برجام شکست می خورد
سناتور ارشد آمریکایی: باید به برجام برگردیم/ رویکرد ترامپ در قبال ایران رو به شکست است
ادعای جالب دو مقام آمریکایی درباره خروج آمریکا از برجام/ حمایت های جهانی از برجام ادامه دارد
تحلیلگر مشهور آمریکایی: خروج از برجام یک اشتباه بسیار بزرگ بود
سیاست یک جانبه گرایی آمریکا در خروج از برجام شکست می خورد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 30 مهر 1397 ساعت 17:412018-10-22سياسي

آمریکایی ها در خروج از برجام احساس شکست می کنند


ایرنا - سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: وزیر امور خارجه اعلام کرد که آمریکایی ها در خروج از برجام احساس شکست می کنند، - ضمن اینکه همزمان در این مدت از یونسکو، نفتا، شورای حقوق بشر، کنوانسیون پاریس و غیره نیز خارج شدند.

علی نجفی خوشرودی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره حضور عصر یکشنبه محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: نشست مذکور با حضور محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه برگزار و رییس دستگاه دیپلماسی به سوالات نمایندگان پاسخ داد.

نجفی اظهار داشت: جمشید جعفرپور نماینده لارستان این سوال را مطرح کرد که علت بی توجهی به حقوق بازرگانان و صرافان ایرانی شاغل در امارات عربی متحده و عدم دفاع موثر از حق شهروندی آنان چیست؟ ظریف در پاسخ ضمن تاکید بر اینکه این دغدغه از دغدغه های اینجانب و دستگاه دیپلماسی است، تاکید کرد که ایرانیان مقیم خارج از کشور از سرمایه های کشور هستند و همه تلاش را خواهیم داشت که حقوق شهروندان ایرانی حفظ شود.

وی خاطر نشان کرد: وزیر امور خارجه در عین حال به این نکته اشاره کرد که برخی کشورهای منطقه از جمله امارات متحده عربی روابط دوستانه با ایران ندارند و این وضعیت برای ایرانیان مقیم آن کشور نیز تأثیر گذاشته است که نماینده پاسخ کننده از پاسخ قانع نشد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در ادامه آقای قاضی پور نماینده ارومیه این پرسش را مطرح کرد که پس از سفر چند ساعته رییس رژیم صهیونیستی به کشور جمهوری آذربایجان یکی از نمایندگان مجلس آذربایجان اظهارات ضد جمهوری اسلامی ایران داشت و علت عدم برخورد وزیران امور خارجه و سفیر ایران در باکو به این اظهارات به این گونه اظهارات چیست؟نجفی تصریح کرد: ظریف با اشاره به پروتکل نحوه موضع گیری ها و پیگیری ها تصریح کرد که از کانال های مختلف از جمله از طریق سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو به این اظهارات اعتراض کردیم قرار شد نماینده سوال کننده پس از مشاهده مستندات اقدامات انجام شده در خصوص قانع شدن یا نشدن اعلام نظر کند.

وی ادامه داد: در ادامه سید جواد ساداتی نژاد نماینده کاشان در خصوص دلیل عدم موضع گیری نماینده کشورمان در محکومیت نقض حقوق مسلمانان میانمار اقدامات وزیر امور خارجه مقابل موضع گیری خصمانه غربی ها در حمایت از آشوبگران حوادث دی ماه 96 و اقدامات پیشگیرانه در قبال ارائه دستاوردی همچون 2030 مطرح شد و مقرر شد ساداتی نژاد پس از دریافت پاسخ کتبی وزیر امور خارجه اعلام نظر کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد نیز از نتیجه سفرها و گروه های اقتصادی همراه وزیر امور خارجه پرسید و وزیر امور خارجه در پاسخ اظهار داشت که این نوع تیم های اقتصادی هیچ هزینه ای برای وزارت امور خارجه ندارد.

نجفی افزود: دکتر ظریف بر اهمیت سفرها و طرح های اقتصادی تاکید و تصریح کرد که در این سفرها قراردادهای تجاری خوبی منعقد می شود.

مقرر شد گزارش کاملی از این اقدامات از سوی وزارت امور خارجه ارائه تا نماینده سوال کننده اعلام نظر کند.

وی اظهار داشت: اسدالله جاسبی نماینده رودسر و املش نیز این پرسش را مطرح کرد که چرا دستگاه دیپلماسی به برجام توجه می کند ولی به حوزه های دیگر از جمله روابط با همسایگان توجهی نشده است که در پاسخ دکتر ظریف با تشریح اقدامات و برنامه های وزارت امور خارجه برای پیگیری توسعه روابط با کشورهای مختلف به ویژه با همسایگان تاکید کرد که از طرق مختلف از جمله برقراری روابط تخصصی و دوستانه با مقامات کشورهای مختلف از ظرفیت های مختلف برای تقویت روابط با کشورهای مختلف بهره برداری می کنیم، در نتیجه نماینده سوال کننده از پاسخ وزیر امور خارجه قانع شد.

نجفی خاطر نشان کرد: در ادامه مصطفی کواکبیان نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلام شهر و پردیس سوالاتی پیرامون سهم ایران در دریای خزر مطرح کرد و دکتر ظریف نیز با اشاره به چند دور مذاکرات کارشناسی و همچنین جمع بندی صورت گرفته در کشور در روند و دستاوردهای کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر را که اخیراً به امضای روسای جمهوری پنج کشور ساحلی دریای خزر تشریح کرد در نتیجه نماینده سوال کننده درخواست استمهال برای طرح سوال و اعلام نظر پیرامون آن را مطرح کرد.

وی تاکید کرد: در ادامه حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر و میمه این پرسش را مطرح کرد که چرا به طرح دعاوی ظالمانه از طرف آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران در محاکم قضایی آمریکا اقدام نمی کنید؟ آقای دکتر ظریف در پاسخ با اشاره به ساز و کارها و قوانین حقوقی داخلی در آمریکا را تشریح کرد که مسئولیت این کار با وزارت امور خارجه نیست و مرکز حقوقی بین المللی مسئولیت دعاوی جمهوری اسلامی ایران را بر عهده دارد و البته وزارت امور خارجه نیز پیگیری ها و اقدامات خود را انجام می دهد نماینده سوال کننده اصلاح نظر را به بعد موکول کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در ادامه محمد علی پورمختار نماینده بهار و کبودرآهنگ این پرسش را مطرح کرد که چرا اقداماتی برای محور قرار دادن اقتصاد و توسعه ملی صورت گرفته است؟ چه اقداماتی برای ارتقای جایگاه ایران و ایرانی در صحنه جامعه جهانی انجام شده است که وزیر امور خارجه در پاسخ با اشاره به اینکه سفارت خانه های ایران در خارج از کشور با همه ظرفیت های خود فعالیت می کنند و توسعه دیپلماسی اقتصادی را از مهم ترین دستورهای وزارت امور خارجه است وی به محدودیت های اعتباری و بودجه ای اشاره و در عین حال تاکید کرد که فعالیت نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور متاثر از مولفه های مختلف است که نماینده سوال کننده قانع نشد.

نجفی افزود: در ادامه محمد رضا صباغیان بافقی نماینده مهریز با قرارگاه خاتم و مهاباد با این سوال مطرح کرد که چرا علی رغم اجرای تمامی تعهدات دولت در قرارداد برجام طرف مقابل در اکثر تعهدات خود عمل نکرد بلکه آمریکا از آن خارج شد و ادعای برد - برد چرا عملی نشد که دکتر ظریف در پاسخ ضمن تبیین روند مذاکرات و هماهنگی های داخلی در این خصوص تاکید کرد که خروج آمریکا از برجام واقعیت آن است که آمریکایی ها در خروج از برجام احساس شکست کرده اند ضمن اینکه همزمان در این مدت آمریکا از یونسکو، نفتا، شورای حقوق بشر، کنوانسیون پاریس و غیره نیز خارج شدند.

ضمن اینکه امروز اقدامات آمریکا همراهی و اجماع سایر کشورها را ندارد در نهایت آقای صباغیان از پاسخ قانع نشد وی اظهار داشت: در نهایت سید مصطفی ذوالقدر نماینده میناب و جاسک این پرسش را از وزیر امور خارجه مطرح کرد که چرا نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در حوزه خلیج فارس به سختی روادید داده می شود دکتر ظریف تصریح کرد تأکید ما بر تسهیل صدور روادید است و پیگیری هایی نیز در این خصوص انجام خواهد شد و در نهایت نماینده سوال کننده از پاسخ قانع شد.


کلید واژه ها: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس - وزیر امور خارجه - کمیسیون امنیت ملی - ایران - کمیسیون امنیت - خارجه - مجلس شورای اسلامی - سیاست خارجی - وزیر - محمد جواد ظریف - جمهوری اسلامی - ایرانیان مقیم خارج از کشور - ایرانی - اسلامی - کشور - آمریکایی ها - رییس رژیم صهیونیستی - آذربایجان - جمهوری - جواد ظریف - ایرانیان مقیم خارج - ظریف - آمریکایی - حقوق - امارات متحده عربی - مجلس - دیپلماسی - ایرانیان - مسلمانان میانمار - جمهوری آذربایجان

آخرین اخبار سرویس:
اساسی ترین عامل موفقیت در رشد علم و فناوری، نیروی انسانی است/ ایجاد واحد مجزا برای ظرفیت سازی زنان در عرصه پژوهش

نباید خط و مشی سیاسی مدیران ملاک قرار گیرد

بسیجیان در تمام افتخارات ایران اسلامی سهیم هستند

جهانگیری: امروز برای خدمت به کشور نباید خط و مشی سیاسی مدیران ملاک قرار گیرد

توسعه فرهنگ کتابخوانی از ضرورت های امروز جامعه است

بیش از 15 هزار نفر عضو کتابخانه های کهگیلویه و بویراحمد شدند

سرانه مطالعه در اصفهان سه تا 18 دقیقه است

وحید مظلومین و محمد اسماعیل قاسمی از متهمان اصلی اخلال در نظام اقتصادی بودند/ فرار مالیاتی در قالب تشکیل شرکت های صوری انجام می گیرد

عبدالفتاح سلطانی آزاد شد

سفارت ایران حمله تروریستی هتل اورانوس کابل را محکوم کرد

برگزاری یادواره 46 شهید روحانی هفت شهرستان غرب گیلان

بسیج حفظ منافع ملی، همگرایی و انسجام را اصل اساسی می داند

ادامه اعتراض ها در بحرین به انتخابات نمایشی آل خلیفه

دانلود آهنگ جدید ایمان غلامی بنام میگفت

بررسی شرایط میزبانی اصفهان از مسابقات سراسری قرآن

شعبه الغدیر جامعهالقرآن در تهران افتتاح می شود

مؤسسه بیت الاحزان در مشکان فارس راه اندازی می شود

گفت وگوی بی واسطه مدیران و برنامه سازان رادیو قرآن با مخاطبان

همایش تکریم خیرین مدرسه ساز برگزار می شود

تاکید بر حرکت به سوی پروژه های بین المللی پژوهشی

شهیدی که از شما سوال می پرسد!

پیام پیامبر اسلام (ص) محبت و مهربانی بود که امروز در دنیا کمتر به چشم می خورد

دبیر کل مجلس وحدت مسلمین پاکستان حمله انتحاری در افغانستان را محکوم کرد

دیدار عراقچی با هیات سیاسی فرانسوی در تهران

رأی اعتماد هیئت وزیران به استاندار منتخب اصفهان/ موافقت با تهاتر مطالبات و بدهی­ های دولت

مبارزه هالک ایرانی با ترسناک ترین مرد جهان

روسیه و ایران همکاری های ریلی خود را سرعت می بخشند

توسعه فرهنگ کتابخوانی از ضرورت های امروز جامعه است

بیش از 15 هزار نفر عضو کتابخانه های کهگیلویه و بویراحمد شدند

سرانه مطالعه در اصفهان سه تا 18 دقیقه است

مد های عروسی سال 2019 (+عکس)

واکنش وزارت خارجه به شایعه خروج ایران از برجام: کذب است| می‎خواهند بازار را دچار التهاب کنند

تصویب طرح دوره های آموزشی کاهش آسیب های اجتماعی روستاییان

نامه قوه قضاییه درباره ارائه اسناد پولشویی تسلیم ظریف شد

دانلود آهنگ جدید اتابک بنام هوا دو نفرس

عبدالفتاح سلطانی آزاد شد

لزوم کمک بخش های مختلف دولت به حوزه توسعه روستایی

چاپخانه ها تعطیل و نیمه تعطیل هستند

«محسن مرتضایی فر» معاون مراسم و تشریفات دفتر رییس جمهور شد

برگزاری نخستین جشنواره انار ،یاقوت بهشت در روستای توچال پاکدشت

واکنش وزارت خارجه به شایعه خروج ایران برجام: کذب است| می‎خواهند بازار را دچار التهاب کنند

برگزاری نخستین جشنواره انار ،یاقوت بهشت در روستای توچال پاکدشت

اراده ایران و ارمنستان بر گسترش همکاری های مشترک اقتصادی - بازرگانی

پیام تبریک دبیر کل کانون پیشخون دولت به مناسبت هفته بسیج و آغاز هفته وحدت

واکنش سازمان دامپزشکی به خبر انتشار بیماری در ماهیان کپور

راه اندازی پویش عمومی قرائت سوره کوثر

جامعه به جریان سازی های فرهنگی برای تولید فضیلت های اخلاقی نیاز دارد

2 پروژه آبرسانی با مشارکت آستان قدس در خراسان جنوبی افتتاح شد

جهانگیری: سازوکارهایی را دنبال کنیم که هیچ کس احساس نکند نقش درجه دومی در کشور دارد

تقویت نهاد شوراها وظیفه ای مدنی و ملی است

فرشید فرخ نژاد خبر داد: تمام سامانه های نرم افزاری بانک رفاه تولید داخل است

تصاویر/ تجمع طلاب و روحانیون حوزه همدان در حمایت از مردم مظلوم یمن

استخدام مهندس پلیمر،مهندس الکترونیک در یک شرکت معتبر در تهران

پاریس خواستار شفاف سازی درباره عاملان قتل «خاشقجی» است

منطق وهابیت خلاف مبانی قرآن است| فرهنگ نماز در کشورتقویت شود

نوبخت: کارکنان دولت امسال افزایش حقوق ندارند

برگزاری یادواره 137 شهید والامقام کارمند استان در یاسوج

همایش وقف، رسانه و هنر و آیین قدردانی از یاوران وقف + گزارش

تشییع سه شهید مدافع حرم

دادستان تهران: در حوزه مدیران پرونده های جداگانه تشکیل شده است/ موارد پولشویی کم گزارش می شود

دانلود آهنگ جدید آرمان موسوی بنام چشمهای روشنت

دانلود موزیک ویدیو جدید علی پاک نفس بنام گل و گلوله

اطلاعیه معاونت منابع انسانی قوه قضاییه درخصوص نتایج اولیه آزمون داوطلبان تصدی منصب قضاء ویژه داوطلبان دانشگاهی سال 1397

فرار مالیاتی در قالب تشکیل شرکت های صوری

دنبال یک پنل اس ام اس خوب هستید؟

روایت شهید ورامینی از اخبار و تحلیل های سیاسی

شایعه آمادگی وزارت امور خارجه برای خروج از برجام کذب است

مطهری: هیات گزینش دانشجو در مغایرت با قوانین مجلس است

جهانگیری: حل مسایل روستاها اولویت عنوان راهبردی دولت است

واکنش سازمان دامپزشکی به خبر انتشار بیماری در ماهیان کپور

توضیح دفتر آیت الله مکارم شیرازی درباره ی یک فتوا

خواب آشفته آمریکا در مورد ملت ایران محقق نخواهد شد

یک هزار و یکصد پرونده قاچاق در گیلان تشکیل شده است

مراسم تودیع و معارفه معاونت توسعه روستایی و عشایری ریاست جمهوری

مستمری مددجویان کمیته امداد 3 برابر شده است/ عدم توجه به روستاها حاشیه نشینی را به وجود می آورد

همایش فرماندهان رده های بسیج در یزد

سفر هیئت پارلمانی اردن به سوریه

موافقت هیأت وزیران با تهاتر مطالبات و بدهی های دولت

تصویب طرح برگزاری دوره های آموزشی کاهش آسیب های اجتماعی برای روستاییان

آیت الله نوری همدانی: مراکز تجاری باید در زمان نماز تعطیل شود

اظهارات ظریف درباره پولشویی موضع دولت است

بسیج بهترین دستاورد انقلاب اسلامی است

اعتراض شهروندان ترکیه به تبلیغات انتخاباتی در مساجد

ردپای ادیان مختلف در جاده ابریشم در عصر ایلخانی

لزوم احیای ارزش های تاریخ و تمدن در مناسبات منطقه ای

در حاشیه جلسه هیات دولت

کنسرت «عالیجناب» در سالن میلاد

توضیحات قاسمی درباره بازداشت استاد ایرانی در دانمارک

شورای عالی استان ها جایگاهی هم عرض قوا دارد

دولت به فکر خانواده های بحران زده کارگران مظلوم هفت تپه باشد / لزوم تجدید نظر در مدیریت شرکت های دولتی

طالع بینی چینی متولدین سال سگ

اگر نیروی انتظامی نبود، کارِ براندازان در دی ماه 96 عملی می شد

بخشیدگی دوبرابری جرایم رانندگی تا چه زمانی برقرار است؟

حضور توام با توفیق بسیج در عرصه های مختلف

تجلیل از خانواده های معظم شهدای بسیجی استان

رونمایی از بزرگترین دانشامه قرآن کریم

انتصاب مدیرکل دفتر حقوقی و امور مجلس سازمان ثبت اسناد

تجدید پیمان استاندار همدان با آرمان های انقلاب

حفظ وحدت ملی در زمان حاضر ضروری است

نیروی انتظامی، آمادگی کامل برای مقابله با هر توطئه دشمن را دارد/ امنیت پایدار در تمام نقاط کشور حاکم است

آمریکایی ها در خروج از برجام احساس شکست می کنند

آمریکایی ها در خروج از برجام احساس شکست می کنند