مطالب مرتبط:
بایکوت خبری اربعین در رسانه های غربی/ اربعین بزرگ ترین حرکت فرا ادیانی است
بایکوت خبری اربعین در رسانه های غربی / اربعین بزرگ ترین حرکت فرا ادیانی جهان
محدودیت و بایکوت خبری در انتظار رسانه های منتقد است
تقسیم کار رسانه های وهابی، غربی و اصلاح طلب برای ضربه زدن به راهپیمایی اربعین حسینی
نشست خبری رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان غربی با اصحاب رسانه
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 30 مهر 1397 ساعت 15:222018-10-22سياسي

بایکوت خبری اربعین در رسانه های غربی/ اربعین بزرگ ترین حرکت فرا ادیانی است


حجت الاسلام والمسلمین حسینی کوهساری، گفت: هم اکنون بزرگ ترین بایکوت رسانه های جهانی در خصوص اربعین حسینی اتفاق افتاده است، به این دلیل که اربعین در یک بازه زمانی دو هفته، - به گزارش سایت قطره و به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری حوزه در اهواز، حجت الاسلام و المسلمین سید مفید حسینی کوهساری، مسئول مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه، در جمع طلاب مدرسه علمیه الغدیر اهواز، با بیان اینکه مسیر بشریت در یک نقطه و پیچ تاریخی قرار گرفته است، اظهار داشت: مطالبات بشر امروز به شدت افزایش پیدا کرده و خواسته های او تمدنی است؛ از این رو طلاب و روحانیون به عنوان مسلمانان دنیای اسلام، باید قابلیت و استعداد پاسخ گویی به مطالبات روز بشری را داشته باشند، کما اینکه بحمدلله در 40 سال پس از پیروزی انقلاب، از نقطه صفر هم عبور کرده و امروزه به اقتداری روز افزون در زمینه های نظامی، علمی، منابع انسانی و اقتصادی دست یافته ایم.

مدیر عامل خبرگزاری رسمی حوزه با تأکید بر اینکه طلاب و روحانیون باید خود را برای مأموریت تمدنی جهان و همچنین پاسخ گویی به مطالبات مردم آماده کنند، گفت: لازمه پاسخ گویی به سؤالات مردم جهان، در مرحله اول شناخت خود و در مرحله دوم شناخت کاملی از اسلام است! یعنی اگر ما اسلام شناس واقعی باشیم می توانیم اسلام را به دیگران معرفی کنیم.

تمدن روسیاه و مادی گرای بشری مسئول مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه، با بیان اینکه دنیا در 200 سال اخیر، تحت سیطره 2 بلوک و مکتب فکری قرار داشت، اضافه کرد: مکتب فکری لیبرال دموکراسی و بلوک شرق، با همه اختلافاتشان، در 2 نقطه نظری و عملی مشترک بودند و آن نقطه مشترک تقابل با اسلام و مسلمانان بود.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی کوهساری، با تأکید بر اینکه تمدن بشری و مادی گرای امروز، یک تمدن روسیاه است، تصریح کرد: امروزه، به فضل الهی حوزه های علمیه در نقطه ای قرار دارند که می توانند مسیر بشریت را عوض کنند.

؛ چراکه بشر امروز بعد از قریب به 200 سال، به شدت خسته و افسرده شده است.

نگاه مردمان کشورهای اسلامی به عملکرد حوزه های علمیه مدیرعامل خبرگزاری حوزه، با تأکید بر اینکه امروزه نگاه مردمان کشورهای اسلامی به عملکرد حوزه های علمیه است ، اظهارداشت: به فضل الهی امروز با وجود همه تحریم ها و مشکلات، پیشرفت های فراوانی در عرصه های سیاسی، نظامی و علمی در کشور ایجاد شده است که این مهم به برکت انقلاب اسلامی است.

تبیین دستاوردهای انقلاب در عرصه بین الملل وی، با بیان اینکه روحانیت حوزه های علمیه باید دستاوردهای انقلاب را در عرصه بین الملل برای ملت های دیگر تبیین کنند، گفت: حوزه های علمیه در تبیین اسلام ناب محمدی بیش از این می تواند ایفای نقش کرده و در فضای بین المللی مؤثرتر باشند.

عرصه های پیش روی طلاب و روحانیون حجت الاسلام والمسلمین حسینی کوهساری، به برخی از عرصه های پیش روی طلاب و روحانیون اشاره کرد و بیان داشت: وجود بیش از 14 میلیون دانش آموز در 100 هزار مدرسه یکی از بزرگ ترین عرصه ها برای فعالیت های تبلیغی طلاب و روحانیون است.

وی ادامه داد: سردمداران جهانی در طول 200 سال گذشته همواره به مردم وعده عدالت، آزادی، حقوق بشر، صلح و امنیت دادند، اما هیچ کدام تحقق نیافت! این ناکامی ها کار را به جایی رساند تا قرن امروز از جهاتی به عنوان سیاه ترین قرن طول تاریخ بشریت شناخته شود.

بشر امروز به دنبال یک حرف جدید است مسئول مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه، با بیان اینکه بشر امروز به دنبال یک حرف جدید است، اظهار کرد: البته توقعات بشر امروز از توقعات مردم 100 سال قبل، بسیار بالاتر است، به همین دلیل اگر ما روحانیون، اسلام را درست بفهمیم و پس از عمل، آن را عرضه کنیم، مطالبات بشری پاسخ داده خواهند شد.

وی به برخی از مطالبات بشر امروز و ویژگی های آن اشاره کرد و گفت: بشر امروز به دنبال مکتبی است که حداقل 10 ویژگی شاخص همراه بودن دنیا و آخرت با یکدیگر ، توازن عدالت و پیشرفت ، همسو بودن عقلانیت و عاطفه و معنویت ، تناسب آرمان ها با واقعیات ، عمق در مکتب معرفتی و نظری ، جایگاه در جامعه و حکومت و دین مبتنی بر فطرت ها را در خود داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی کوهساری، به شرح برخی از مطالبات بشر پرداخت و بیان کرد: بشر امروز می خواهد مکتبش مبتنی بر فطرت ها باشد؛ یعنی دین و آیینش برای همه ادیان و مذاهب سخن و حرف داشته باشد و در جنبه مکتب معرفتی و مکتب نظری نیز نه یک مکتب پراگماتیسمی و عمل گرای صرف باشد و نه صرفاً یک سری مکاتب فلسفه عمیق معرفتی را دنبال کند.

مدیر عامل خبرگزاری حوزه، با بیان اینکه عالم به سمت جهانی شدن سوق پیدا کرده است، گفت: یکی از نشانه های حرکت به جهانی شدن، پیشرفت تکنولوژی های مجازی است که این مهم نیز می تواند یک ابزار قدرتمند در اختیار روحانیون باشد.

وی با بیان اینکه دین اسلام داعیه دار پاسخ گویی به همه نیازهای جامعه بشری است، اظهار کرد: بشریت به دنبال مکتبی است که فرا ادیانی، فرا مذهبی، فرا فرهنگی، فرا ملی است؛ به تعبیری، بشر به دنبال دین و آیینی است انسانیت انسان را مخاطب قرار دهد؛ البته ما ادعای این مهم را داریم که اسلام داعیه دار پاسخ گویی به همه نیازهای جامعه بشری است.

اربعین! بزرگ ترین بایکوت رسانه های جهانی.

مسئول مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه، در بخش دیگری از سخنان خود، با بیان اینکه دشمنان از اربعین حسینی به شدت وحشت دارند، گفت: هم اکنون بزرگ ترین بایکوت رسانه های جهانی در خصوص اربعین حسینی اتفاق افتاده است، به این دلیل که اربعین در یک بازه زمانی دو هفته، اثبات می کند اسلام دینی تمدنی و اتفاقاتی که حول محور آن جریان دارد، در تراز یک حرکت تمدنی است.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی کوهساری، با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در ورزشگاه آزادی پیرامون اربعین حسینی، اظهارکرد: حضرت آقا در سخنرانی اخیرشان فرمودند که دنیای امروز، بی نهایت به اربعین ما نیازمند است، اربعین باید حماسه آفریده شود ؛ که به فضل الهی همه شما مبلغ اربعین خواهید بود و صدای جهانی اربعین حسینی حب الحسین یجمعنا را به گوش عالمیان خواهید رساند.

حرکتی فرا ادیانی مدیرعامل خبرگزاری حوزه، حضور 25 میلیون زائر در کربلای معلی را یک حرکت فرا ادیانی و فرا مذهبی دانست و تصریح کرد: اربعین حسینی، نماد هنر و تمدن اسلامی است که می تواند در یک بازه زمانی 3 هفته ای، در مقیاسی 25 میلیونی، آن جامعه مهدوی که شعارش را داده، عملی کند.

وی، اربعین را یک جامعه آرمانی کوچک خواند و اظهارکرد: اربعین حسینی یک جامعه مهدوی کوچک و نمونه ای عملی است برای اینکه ثابت کند، اسلام اهل شعار نیست!.

تلاش دشمن برای تفرقه میان زائران اربعین حسینی مسئول مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه، با اشاره به تلاش دشمن برای تفرقه میان زائران اربعین حسینی، گفت: ازآنجایی که عشاق اباعبدالله الحسین(ع) در اوج ایثار، اخلاق و بدون هیچ گونه حاشیه امنیتی، مسیری چند کیلومتری را بدون پشتیبانی دولتی طی می کنند، در چشم دشمنان خاری شده و به همین دلیل برنامه ریزی های گسترده ای انجام داده اند تا بین مردم مسلمان، اختلاف ایجاد کنند.

مدیر عامل خبرگزاری حوزه ادامه داد و گفت: اگر در مسیر پیاده روی اربعین، صحنه زد و خورد یا مشاجره ای را مشاهده کردید، در واقعی بودن آن شک کرده و سعی کنید که صحنه را با مدیریت جهادی، آرام کنید.

وظیفه طلاب برای پاسخ گویی به مطالبات مردم جهان حجت الاسلام والمسلمین حسینی کوهساری، در پایان خطاب به طلاب حاضر در جلسه، اظهارداشت: وظیفه طلاب و روحانیون در برهه کنونی آن است که خود را برای مأموریت بزرگ و تمدنی آماده کرده و با مطالعه چندین باره قرآن، احادیث معصومین، گنج نهج البلاغه، کتب شهید مطهری، شهید صدر و آیت الله مصباح، پاسخ گوی مطالبات مردم جهان باشند.


کلید واژه ها: اسلام - علمی - امروز - کشورهای اسلامی - خبرگزاری حوزه - اربعین - خبرگزاری - مطالبات - حسینی - اسلامی - پایگاه اطلاع رسانی - بزرگ ترین - ارتباطات - مردم - مسلمانان - انقلاب اسلامی - جهان - طلاب - کشور - اربعین حسینی - اطلاع رسانی - مدرسه علمیه - رسانه - نظامی - بزرگ - دموکراسی - فکری - مدیرعامل - مدیر - روحانیت

آخرین اخبار سرویس:
دانشگاه باشگاه احزاب سیاسی نیست/ 20 درصد استخدامی ها به نخبگان اختصاص خواهد یافت

روحانی: شورای عالی انقلاب فرهنگی یادگار امام راحل(ره) و نشانه تأکید ایشان بر هویت فرهنگی انقلاب اسلامی است/ قدرت علمی، باعث غرور ملی است/ اخلاق از اهداف اصلی انقلاب بود؛ تمرکز شورا در این زمینه ضروری است

مولاوردی: آموزش، مهم ترین راهکار برای رفع خشونت است

مراقب موج سوم مهاجرت باشیم/ حاشیه نشینی موجب آسیب های بسیاری است

باید حد و اندازه شهرداری تهران در حد تاپ چارت کاهش یابد

یادواره شهدای داریون

وزیر اطلاعات: هدف از حادثه تروریستی چابهار، ضربه به اقتصاد منطقه بود

زنگ سیلی جبهه مقاومت همچنان در گوش آمریکا طنین انداز است

مراسم تکریم و معارفه مدیرکل دفتر دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر برگزار شد

​نشست «آموزش نحوه بررسی مستندات کارشناسان رتبه عالی» برگزار شد

شهدا و ایثارگران مظهر قدرت ایران هستند

زیباکلام: حاکمیت دموکراسی تنها راه پر کردن شکاف ها در کشور است

تفاهم نامه همکاری آموزش و توانمندسازی ایثارگران امضا شد

ولایتی: به دور از اسلام است فلسطین وجه المصالحه رژیم های مرتجع عربی قرار گیرد

شهدا برای حفظ اسلام و ارزش های اسلامی جان خویش را فدا کردند

روحانی: قدرت علمی، باعث غرور ملی است

هدیه جالب به نماینده مجلس سلفی بگیر با موگرینی+عکس

استخدام کارمند مکاتبات خارجی در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام مسئول دفتر خانم در شرکت تونل ساز ماشین در تهران

عضو کمیسیون آموزش: 50 درصد مدارس کشور نیازمند نوسازی است

انتقاد شدید آیت الله سبحانی به اجرای تئاتر بازیگران زن با کلاه گیس

گفت وگوی سنایی با باگدانوف درخصوص تحولات سوریه، یمن و لیبی

غریب آبادی با معاونان آمانو دیدار کرد

چشم کبود پورقاز دو روز پس از دیدار با پرسپولیس+ عکس

استخدام طراح فوتوشاپ کار برای شرکتی در شرق تهران

17 هزار معلم کرمانی تا سال 1400 بازنشسته می شوند

نظریه پردازی های علمی در دانش هایی که منشاء خارجی دارد صورت گیرد

کشف یک جاده سنگ فرش از زیر خاک در جنوب شرقی ایران + فیلم

پروشنکو برابر همه رقبای بالقوه بازنده است

مولاوردی: آموزش، مهم ترین راهکار برای رفع خشونت است

چرا بنیامین مجری نشد؟

تشکیل کارگروه اصلاح قانون بازنشستگان

رییس جمهور در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی: حضور بسیج در 8 سال دفاع مقدس از نمادهای مهم اثربخش بودن روحیه انقلابی است

آخرین اظهارات سخنگوی شورای نگهبان درباره «CFT»

نظریه پردازی های علمی در دانش هایی که منشاء خارجی دارد صورت گیرد

بازتاب گسترده سخنان فرمانده هوافضای سپاه درباره آزمایش های موشکی ایران در رسانه های بین المللی

گذرگاه های فرهنگی؛ احیای هویت و تمدن اسلامی و بومی

نظر وزیر اطلاعات درباره عملیات چابهار

ظریف از توافق اولیه میان طرف های یمنی در سوئد حمایت کرد

موقعیت اجتماعی و تحصیلاتی فرزندان شهدا افتخارآمیز است

کارگاه آموزشی مهارت های زندگی در بنیاد ایلام برگزار شد

نباید بگذاریم غرب نخبگان ما را جذب کند/ بازیگری زنها با کلاه گیس در صحنه تئاتر شایسته نیست

آخرین اظهارات کدخدایی درباره CFT

مراسم اعطای جوایز نوبل

تبلیغات صدا و سیما به توهم یادگیری در خانواده ها دامن می زند

انتقاد آیت الله سبحانی به اجرای تئاتر بازیگران زن با کلاه گیس

ولایتی: به دور از اسلام است فلسطین وجه المصالحه رژیم های مرتجع عربی قرار گیرد

جلوه های ویژه کنگره ملی 2000 شهید خراسان جنوبی

نظام سرمایه داری در چرخه باطل گیر کرده/باید منتظر جنبش پابرهنگان باشیم/دو پای نولیبرال در قوه مجریه

واکنش تند کرباسچی به اظهارات آشنا

نجات خانواده 9 نفره توسط دریابانان گناوه

دنبال شجره نامه امام زاده ها نباشید

ماجرای دیدار شب گذشته قالیباف و رییسی چه بود؟

دیدار وزیر اطلاعات با پدر شهید فهمیده +عکس

چرا بنیامین مجری نشد؟ / ضبط اولین برنامه «تب تاب» بدون این خواننده

مطهری: «کف گرگی» برای کسانی که جلوی آزادی بیان را می گیرند لازم است

امام خامنه ای: دفاع مقدس تمام نشدنی است

بنیاد باید در زمینه نماز، سرآمد همه نهادها باشد

برگزاری کمیسیون پزشکی بنیاد در کردستان و اصفهان

خدمات دهی به جانبازان مایه افتخار بنیاد است

کارکنان بنیاد، خدمت به شهدا را افتخار می دانند

شهدا آرامش و امنیت را به کشور هدیه دادند

جانبازان پیروان راستین مکتب حضرت ابوالفضل العباس(ع) هستند

اپلیکیشن شهدای یزد راه اندازی شد

صبر والدین شهدا ستودنی است

استخدام مهماندار(waiter)،نیروی خدماتی در یک شرکت معتبر-تهران

وضعیت اعزام های عتبات راضی کننده نیست

استخدام کارشناس فروش با مزایا در شرکت آریاشیمی نوین تدبیر

حل مشکلات جهان اسلام با بازگشت به هویت اسلامی ممکن است

ترکیه رفتاری خصمانه با سوریه دارد/ پیروزی سوریه باعث شد کشورهای عربی دیپلماسی خود با سوریه را اصلاح کنند

بازداشت یک تروریست داعشی+فیلم

مناظره عملکرد مجلس دهم در دانشگاه علامه طباطبایی

ایران در تولید ناوشکن و شناور جزو 5 کشور پیشرو است

انقلابی گری رسالتی بر دوش جنبش دانشجویی است

انتقاد شدید آیت الله سبحانی به اجرای تئاتر بازیگران زن با کلاه گیس

دیدار سفیر ایران با معاونین دبیرکل آزانس بین المللی انرژی اتمی در وین

ابتکار: منتظر ابلاغ نهایی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان هستیم

واکنش ظریف به تست اخیر موشکی ایران

دیدار جامعه ایثارگری مایه سربلندی مسئولان است

شهدا و ایثارگران معلمان حقیقی جامعه هستند

راه اندازی مرکز مانیتورینگ سامانه های حفاظت الکترونیک ساختمان مرکزی وزارت ارشاد

خانواده های شهدا و ایثارگران پایگاه های معنوی جامعه هستند

ولایتی: به دور از اسلام است فلسطین وجه المصالحه رژیم های مرتجع عربی قرار گیرد

یادواره 7 شهید عملیات مطلع الفجر و 750 شهید گیلان غرب برگزار شد

رسیدگی به مسائل خانواده ایثارگران باید در اولویت کاری مسئولان باشد

استخدام انبار دار در گروه تولیدی معتبر در اصفهان

انتقاد شدید آیت الله سبحانی به اجرای تئاتر بازیگران زن با کلاه گیس

پرونده تاج به دیوان محاسبات می رود

استخدام کارشناس hse با تجربه در بندرعباس

فعالیت حدود 5 هزار نفر در نظام پزشکی بدون دریافت حقوق/ رییس جدید سازمان تا سه ماه آینده انتخاب می شود.

وسیله ای کوچک که هنگام وقوع سیل، خانه ها را نجات می دهد + فیلم

مرز ایران و جمهوری آذربایجان از مرزهای امن و نمونه کشور است

نمایشگاه صنایع دستی زنان مینودری در قزوین

دیدار وزیر اطلاعات با خانواده شهید فهمیده (عکس)

قدرت علمی کشور، باعث غرور ملی است

دولت کنونی در کشور ما، یک نظام سرمایه داری محسوب می شود

واکنش آیت الله سبحانی به حضور بازیگران زن با کلاه گیس در تئاتر

107 برنامه فرهنگی به مناسبت چهل سالگی انقلاب در گلستان اجرا می شود

مولاوردی: زنان هنوز انواع خشونت های سنتی را تجربه می کنند

برخی جریانات داخلی فرآیند ابلاغ لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت را آهسته کرده اند

بایکوت خبری اربعین در رسانه های غربی/ اربعین بزرگ ترین حرکت فرا ادیانی است

بایکوت خبری اربعین در رسانه های غربی/ اربعین بزرگ ترین حرکت فرا ادیانی است