مطالب مرتبط:
پوکی استخوان در بین سالمندان کشور به 25 درصد کاهش یافته است
سفره های مردم نامریی شده است/افزایش1.6تریلیون تومانی نقدینگی کشور
جنتی: باید اثر کاهش قیمت ها در سفره مردم پدیدار شود
«شیر تو شیر» بازار لبنیات/ لبنیات در حال خداحافظی با سفره مردم!
آیت الله جنتی: کاهش قیمت ها باید در سفره مردم مشاهده شود/پاسخ موشکی سپاه هشداری جدّی به حامیان تروریست ها بود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 30 مهر 1397 ساعت 09:102018-10-22پزشكي

کاهش فاجعه بار سن پوکی استخوان در کشور / لبنیات در سفره مردم کم شد


مدیرکل فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو ضمن تشریح برخی چالش های تغذیه ای در کشور مانند کم خوری، بیش خوری و شیوع بیماری های غیرواگیر و کمبود ریزمغذی ها، - در عین حال از تدوین سند تغذیه برای متمرکز کردن اقدامات در حوزه غذا خبر داد.

دکتر وحید مفید در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به شعار روز جهانی غذا، گفت: شعاری که امسال سازمان خواروبار و کشاورزی ملل متحد (فائو) برای روز جهانی غذا اعلام کرده "رفتار یا فعالیت امروز ما آینده ما را می سازد، تلاش برای حذف گرسنگی تا سال 2030" است.

این شعار به گونه ای با شرایطی که در حال حاضر در جهان می بینیم مرتبط است؛ به طوریکه در حال حاضر در بخشی از دنیا افرادی زندگی می کنند که حداقل تغذیه را هم ندارند، درحالیکه برخی کشورها از بیش خوری، چاقی و بیماری های مرتبط با آن رنج می برند و سیستم های بهداشتی و درمانی آنها هزینه های زیادی را متحمل می شود.

کم خوری و بیش خوری های دردسرساز وی با تاکید بر لزوم ایجاد تعادل در وضعیت تغذیه ای جهان، افزود: در عین حال در ایران هم باید اقداماتی را برای ایجاد این تعادل انجام دهیم؛ چراکه کم خوری و بیش خوری در کشور ما هم صادق است؛ به طوریکه متاسفانه در برخی مناطق کشور علی رغم تلاش های زیادی که طی چهار دهه انقلاب اسلامی اتفاق افتاده، همچنان مشکل کمبود برخی از ریزمغذی ها بویژه برای کودکان وجود دارد.

این درحالیست که در بخش های بزرگی از جامعه هم با مشکلات چاقی و بیماری های ناشی از بیش خوری مانند دیابت مواجهیم.

همچنین بررسی هایمان نشان می دهد که در بسیاری از مناطق کشور با مشکل کمبود ویتامین D و آهن مواجهیم که البته با اقداماتی چون غنی سازی نان بخشی از این مشکلات مرتفع شده است، اما کماکان به صورت 100 درصدی حل نشده اند.

مفید با بیان اینکه در این حوزه یک دسته از اقدامات مربوط به دولت و وزارت بهداشت است، ادامه داد: بر همین اساس برخی غنی سازی ها یا ساماندهی ها در حوزه غذا انجام شده است.

مهم تر از این اقدامات بحث ترویج تغذیه سالم و فرهنگسازی در حوزه غذای سالم برای مردم است؛ به طوریکه باید مردم را نسبت به غذایی که می خورند، آگاه کنیم.

مهم است که خانوارها بدانند که باید چه چیز را چگونه مصرف کنند.

در حال حاضر در بسیاری از موارد چه در جمعیت با درآمد پایین و چه در جمعیت با درآمد بالا، عدم آگاهی تغذیه ای در مردم باعث شده که رفتار تغذیه ای مناسبی نداشته باشند.

البته درصد بسیار محدودی هم ممکن است به دلیل مسائل اقتصادی امکان خرید مواد غذایی مغذی را نداشته باشند، اما از یک دهک هایی به بالاتر امکان خرید این مواد وجود دارد، اما به دلیل نداشتن اطلاعات و آگاهی مناسب نمی توانند بهترین رژیم غذایی را انتخاب کنند.

وی تاکید کرد: البته در کنار اقدامات دولت و وزارت بهداشت، خود مردم هم باید اطلاعات مورد نیازشان را جمع آوری کرده و نسبت به تغذیه شان حساس باشند.

در عین حال مردم باید سبد غذایی را مصرف کنند که مشکلات و نیاز تغذیه ای شان را رفع کند.

کاهش 30 درصدی نمک در نان مدیرکل فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو با اشاره به چالش بیش خوری برخی از مواد و عناصر غذایی مانند قند، نمک و چربی، اظهار کرد: وزارت بهداشت اقداماتی را از چند سال گذشته برای مقابله با بیش خوری این عناصر غذایی آغاز کرد.

باید توجه کرد که بیش خوری این عناصر منجر به بیماری های غیرواگیری چون بیماری های قلبی - عروقی، دیابت و.

می شود.

بر همین اساس با اقدام وزارت بهداشت در حال حاضر شاهد کاهش بیش از 30 درصدی نمک در نان و کاهش تا حدود 10 درصدی نمک در سایر محصولاتی که به صورت صنعتی تولید می شوند، بوده ایم.

البته بزرگ ترین مشکل ما بحث فرهنگ تغذیه است؛ به طوریکه در حال حاضر بیشترین میزان نمک مصرفی، نمک سر سفره است که باید حذف شود تا مکمل اقدامات وزارت بهداشت در این حوزه باشد.

اسید چرب ترانس در روغن ها به زیر 2 درصد رسید مفید ادامه داد: درباره کاهش قند هم اقداماتی را در حوزه صنایع غذایی انجام دادیم که کاهش 10 درصدی میزان قند در محصولات کارخانه ای مانند نوشابه ها، آبمیوه های صنعتی، شیرینی و شکلات را به دنبال داشت.

البته باز هم در این زمینه اکنون قندی که مردم به صورت مستقیم مصرف می کنند، مشکل زا است.

در عین حال در زمینه روغن ها هم اقداماتی در راستای کاهش اسیدهای چرب اشباع و ترانس انجام شده است.

خوشبختانه با اقداماتی که انجام شده میزان اسید چرب ترانس که در گذشته درصد بالایی در روغن ها داشت، اکنون به زیر دو درصد کاهش پیدا کرده است.

خوشبختانه همکاری خوبی از سوی صنعت در این زمینه انجام شده است.

وی با بیان اینکه فرهنگ مصرف روغن به سمت استفاده از روغن های مایع که ترانس و اشباع کمتری دارند، رفته است، گفت: در عین حال میزان اسید چرب اشباع را هم در یکسری از محصولاتی که در ترکیب روغن شان از اسیدچرب اشباع استفاده می شد، کاهش دادیم.

باید توجه کرد که در این حوزه هم نقش مردم بسیار مهم است و باید میزان چربی را متناسب با شرایط سنی، فعالیت و تحرک فیزیکی و سبک زندگی شان مصرف کنند.

اگر این اقدام انجام شود، از یک سو می توانیم سلامت بیشتری داشته باشیم و از سوی دیگر مواد غذایی که می خوریم پارامترهای سلامتی اش بالاتر است.

مفید با بیان اینکه ایمنی و امنیت غذایی به معنای دسترسی آحاد جامعه به غذای کافی و سالم است، گفت: بنابراین کفایت باید در کنار سلامت باشد.

کمااینکه اگر محصولی آلودگی میکروبی یا شیمیایی داشته باشد و از نظر پارامترهای کیفی مناسب نباشد، نه تنها مشکلات تغذیه ای را حل نمی کند، بلکه می تواند منجر به یکسری بیماری ها شود.

کم شدن لبنیات در سفره مردم مدیرکل فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو با تاکید بر اهمیت مناسب بودن سبد غذایی، گفت: به عنوان مثال در حال حاضر سهم لبنیات در سفره مردم کم شده است.

برخی بحث قیمت را در این زمینه مطرح می کنند.

این درحالیست که تمام متخصصین تغذیه می گویند که لبنیات اعم از شیر، ماست، پنیر و انواع فراورده های لبنی به دلیل ترکیبات مغذی مانند فسفر، کلسیم و.

جزء ضروری سبد غذایی مصرفی مردم هستند.

در عین حال برخی فرآورده ها مانند نوشانه ها باید به صورت کنترل شده مصرف شوند؛ چراکه مصرف زیاد از حد آنها می تواند تبعات داشته باشد.

بنابراین باید فرهنگ غذایی اصلاح شود.

مفید با اشاره به عوامل کاهش ریزمغذی ها در مردم، اظهار کرد: یکی از عوامل کاهش ریزمغذی ها بحث سبک زندگی است.

در حال حاضر در بسیاری از مناطق کشور مشکل کمبود ویتامین D داریم که یکی از دلایلش این است که نوع سبک زندگی به گونه ای است که مردم در محیط های بسته قرار دارند و از آفتاب استفاده نمی کنند.

از طرفی مصرف مواد لبنی که غنی از کلسیم و ویتامین D است، کاهش یافته و در عین حال جایگزین لبنیات محصولاتی چون فست فودها شده اند که هیچ چیزی در آنها نیست و دچار فقر مواد مغذی هستند.

کاهش فاجعه بار سن پوکی استخوان در کشور سیری شکمی، گرسنگی سلولی! وی با بیان اینکه افراد با مصرف فست فود دچار سیری شکمی می شوند، اما سلول هایشان همچنان گرسنه اند، گفت: منظور از گرسنگی سلولی این است که ویتامین های مختلف و آمینواسیدها و.

به بدن نمی رسد.

نهایتا فرد عملا قند و انرژی گرفته و چاق است، اما کمبود ویتامین D، کلیسیم و پوکی استخوان دارد.

متاسفانه سن پوکی استخوان در ایران به شدت کاهش پیدا کرده است؛ به طوریکه در ایران بویژه در زنان سن پوکی استخوان به دهه چهارم زندگی رسیده است؛ در حالیکه این عدد در کشورهای مترقی تر بالای 60 سال است.

وی افزود: 40 سال سن برای پوکی استخوان فاجعه است.

یعنی بعد از 40 سالگی یک خانم ایرانی هر آن امکان شکستگی هایی متعدد دارد.

خروجی چنین شرایطی هزینه های زیاد برای سیستم بهداشتی و درمانی است که می تواند با اصلاح سبک زندگی و اصلاح الگوی تغذیه ای حل شود.

علاوه بر نقش دولت، خانواده ها هم می توانند در این موضوع نقش ایفا کنند و الگوی مصرف و سبک زندگی شان را اصلاح کنند.

مجموعه ای از عوامل است که باید کنترل شود.

از طرفی رسانه های گروهی و صدا و سیما در این زمینه می توانند به صورت فعال نقش ایفا کنند.

رسانه ها باید به صورت مبسوط، شفاف و در عین حال ساده این موراد را با کمک متخصصین برای مردم باز کنند تا مردم تصمیم گیر باشند.

هرچقدر بیشتر مردم را آگاه کنیم، رفتار تغذیه ای شان مناسب تر می شود.

اگر بخواهیم به سمت شعار فائو ، یعنی رفع هرگونه گرسنگی حرکت کنیم؛ باید برنامه ریزی داشته و برای دو نوع گرسنگی شکمی و سلولی، برنامه ریزی داشته باشیم.

تدوین سند ملی تغذیه مفید در ادامه صحبت هایش از تدوین سند ملی تغذیه در کشور خبر داد و افزود: پیگیریم تا با همکاری بخش های ذی ربط حوزه غذا، سند ملی ایمنی غذا را تدوین کنیم که خوشبختانه مراحل تدوین آن نهایی شده و مراحل تصویب آن را پیگیری می کنیم.

در این سند سعی شده که زنجیره تولید مواد غذایی را از ابتدا یعنی مزرعه تا انتها که سفره است، پوشش دهد و نظارت هایی را که اکنون هم وجود دارد، هماهنگ کند تا این بخش ها بتوانند به صورت هماهنگ با یک فرماندهی واحد در جهت تامین مواد غذایی سالم و کافی برای مردم گام بردارد.

لشگر غذا، فرمانده واحد ندارد وی با بیان اینکه تلاش می کنیم این سند سریعا تصویب و ابلاغ شود تا همه ارگان های مربوط به حوزه غذا اقداماتی را تحت یک مدیریت واحد انجام دهند، گفت: در حال حاضر لشکر حوزه غذا لشکری است که فرماندهی واحدی ندارند و بنابراین هر یک از آنها کار خودشان را انجام می دهند و ممکن است به صورت بخشی هم موفق باشند، اما برآیند کلی زمانی مثبت می شود که تحت نظارت و فرماندهی متمرکز کارشان کنترل شود تا خروجی مناسبی را داشته باشیم.

هدف ما این است که زنجیره تولید مواد غذایی از مزرعه تا سفره را تحت نظارت درآورده که خروجی موثری داشته باشد.

در دنیا حتی کشورهای پیشرفته که سیستم های پراکنده داشته اند هم به این نتییجه رسیده اند که اگر می خواهند موفق باشند، باید متمرکز شوند.

انتهای پیام
کلید واژه ها: تغذیه - روز جهانی غذا - کشور - بیماری های غیرواگیر - بیماری - مردم - مشکل - غذای - جهان - سازمان غذا و دارو - غنی سازی - انقلاب اسلامی - کمبود ویتامین - بهداشت - مشکلات - پوکی استخوان - وزارت بهداشت - مناطق - رفتار - درآمد - جمعیت - جهانی - تغذیه سالم - مواد غذایی - درصد - چاقی - ویتامین D - سالم - استخوان - ویتامین

آخرین اخبار سرویس:
قاضی زاده هاشمی به سوالات اعضای کمیسیون بهداشت مجلس پاسخ داد

8 دلیل برای آب نوشیدن بیشتر در ماه های سرد سال

قاضی زاده هاشمی به سوالات اعضای کمیسیون بهداشت مجلس پاسخ داد

آیا خودکشی ریشه ژنتیکی دارد؟

هشدار دانشمندان: تلویزیون زیاد نگاه کنید جوانمرگ می شوید!

درمان جدید سکته مغزی در ایران

نگاهی به برنامه ها و طرح های پزشکی وبهداشتی

2 مرکز سلامت بنیاد برکت در سیستان و بلوچستان به بهره برداری رسید

اعمالی که فرشتگان را از خانه شما دور می کند

باتغییر سبک زندگی غلط ازشر سرطان خلاص شوید

اضطراب بر کدام قسمت های بدن و به چه شکل تأثیر می گذارد؟

آیا درمانی برای سکته مغزی وجود دارد؟

2 مرکز سلامت بنیاد برکت در سیستان و بلوچستان به بهره برداری رسید

درمان سرطان ریه با استفاده از سوزن داغ

افزایش سن امید در زنان و مردان ایرانی/10 علت مرگ های زودرس درکشور

سوییس صادرات محصولات غذایی و دارویی به ایران را تضمین می کند

این افراد نباید موز بخورند؟ +عوارض موز

خدمات رسانی رایگان 80 تیم پزشکی بسیج در پایتخت آغاز شد

اعتبار خرید دستگاه سنجش ریزگردها برای جهرم تامین شد

بیماران دیابتی باورهای غلط خود درمانی را از خود دور کنند

تماشای زیاد تلویزیون می تواند باعث مرگ زودرس شود

روش های درمان ناتوانی جنسی و نعوظ آلت تناسلی مردان

درمان سرطان ریه با استفاده از سوزن داغ

پیگیری قانونی قصور پزشکی حق مردم است

ایدز در کشور همچنان روبه افزایش است

اولین بیمارستان فیل ها در هند+فیلم

خدمات رسانی رایگان 80 تیم پزشکی بسیج در پایتخت آغاز شد

در هفته حمایت از بیماران کلیوی

تربیت و نگهداری سگ خانگی (2)

برنامه ریزی برای صدور نسخه الکترونیکی آزمایشگاه در بخش های بالینی بیمارستان

طراحی پرینتر سه بعدی که روند تحقیقات سرطان را سرعت می بخشد

چه شغلی متناسب شخصیت شماست؟

شکست ساختمان های قدیمی با فرونشست زمین حتمی است

اعتبار خرید دستگاه سنجش ریزگردها برای جهرم تامین شد

بیماران دیابتی باورهای غلط خود درمانی را از خود دور کنند

خودکشی از نسلی به نسل بعد منتقل می شود

مرکز تحقیقات « جواد موفقیان »

راهکار جدید سازمان غذا و دارو برای مبارزه با نوجوانان سیگاری

انفجار مین در شوش باعث قطع پای یک نوجوان شد

آیا درمانی برای سکته مغزی وجود دارد؟

طرز ساخت صابون خانگی اوکالیپتوس و نعناع + شیر بز و عسل

دمنوش شگفت انگیز برای رفع خستگی

تماشای زیاد تلویزیون می تواند باعث مرگ زودرس شود

6 اتفاقی که بعد از رابطه جنسی در بدن رخ می دهد

بیماری آتشک درختان میوه 6 شهرستان اصفهان را تهدید می کند

ضرورت های پیش از بارداری را بخوانید

قبل از اینکه باردار شوید،به این نکات توجه کنید!

درمان سرطان ریه با استفاده از سوزن داغ

بیماری آتشک درختان میوه 6 شهرستان اصفهان را تهدید می کند

استخدام مسئول فنی آزمایشگاه با مدرک لیسانس صنایع غذایی- تهران

علایم احتمالی سرطان سینه

نارنگی را دریابید!

آمار ابتلا به ایدز بین مردان و زنان ایرانی تقریبا برابر است

انفجار مین در شوش خوزستان باعث قطع پای یک نوجوان شد

زعفران؛ طلای سرخ

فواید نوشیدن آب از ظروف مسی

سرطان پروستات بیشتر سراغ چه کسانی می رود؟

برنامه ریزی برای صدور نسخه الکترونیکی آزمایشگاه در بخش های بالینی بیمارستان

آیا خودکشی ریشه ژنتیکی دارد؟

استخدام راننده ایسوزو

تهران، دوازدهمین شهر آلوده جهان

صدمات بافت نرم چه چیزهایی هستند؟

خواب زیاد نشانه چیست؟ راه درمان زیاد خوابیدن

سردرد هایی که با خوردن مسکن تشدید می شود

اگر فشار خون بالا دارید این سبزی را زیاد بخورید

طرز تهیه کوکی شکلاتی بدون آرد

خبری خوش و جدید برای مبتلایان به سرطان!

صحیح ترین روش پاک کردن ماهی و میگو

انفجار مین در شوش خوزستان باعث قطع پای یک نوجوان شد

پیشگیری ودرمان سکته مغزی با آگاهی بیشتر علائم بیماری

راه هایی ساده برای رفع خستگی سریع

زالزالک ارمغانی از دل طبیعت

دانشکده داروسازی نقش موثری در ارتقاء جایگاه دانشگاه علوم پزشکی مشهد داشته است

لزوم اصلاح سبک زندگی جامعه/ تغذیه نامناسب مهمترین عامل بیماری در جامعه

تقلید عروس سلطنتی از ایوانکا سوژه شد

چاق ترین استان کشور رتبه ششم ابتلا به دیابت را دارد

آیا خودکشی ریشه ژنتیکی دارد؟

هرگز این موقع ناخن کوتاه نکنید!

آیا خودکشی ریشه ژنتیکی دارد؟

میزگرد راهکارهای جلوگیری از افزایش دیابت در ایرنا برگزار شد

میزگرد راهکارهای جلوگیری از افزایش دیابت در ایرنا برگزار شد

تپل ترین های کشور رتبه ششم ابتلا به دیابت را دارند

ارائه داروی مخدر جدید بدون تحویل پوکه داروی قبل تخلف است

تپل ترین های کشور رتبه ششم ابتلا به دیابت را دارند

انجام عمل تعویض دریچه آئورت به روش بسته در شیراز

همایش «بازآموزی متخصصان زنان و زایمان» در تبریز برگزار می شود

مشکل اصلی مردم در نظام سلامت با بیمارستان ها است

10 مرکز بیمارستانی در استان اردبیل به بیماران کلیوی خدمات درمانی ارائه می دهند

محقق ایرانی اینترنت اشیا در علوم پزشکی را بررسی می کند

طرح افزایش سن ازدواج فاز دوم پروژه تحدید نسل ایرانیان است/ کجای دنیا به نوجوان 18 ساله کودک اطلاق می شود؟!

سینوزیت بیماری شایع فصل سرما

طرح افزایش سن ازدواج فاز دوم پروژه تحدید نسل ایرانیان است/ کجای دنیا به نوجوان 18 ساله کودک اطلاق می گردد؟!

سگ و گربه نگه ندارید؛ مریض می شوید

9 علامت احتمالی سرطان سینه

این دمنوش های گیاهی رگ های قلب را باز می کند

سن امید به زندگی در مردان و زنان ایرانی

برنامه ریزی برای صدور نسخه الکترونیکی آزمایشگاه در بخش های بالینی بیمارستان

غرق شدن دو نوزاد زاهدانی در سطل آب

تقویت سلامت با طلای مایع!

گیاهی که عقل را افزون می کند

کاهش فاجعه بار سن پوکی استخوان در کشور / لبنیات در سفره مردم کم شد

کاهش فاجعه بار سن پوکی استخوان در کشور / لبنیات در سفره مردم کم شد