مطالب مرتبط:
پوکی استخوان در بین سالمندان کشور به 25 درصد کاهش یافته است
سفره های مردم نامریی شده است/افزایش1.6تریلیون تومانی نقدینگی کشور
جنتی: باید اثر کاهش قیمت ها در سفره مردم پدیدار شود
«شیر تو شیر» بازار لبنیات/ لبنیات در حال خداحافظی با سفره مردم!
آیت الله جنتی: کاهش قیمت ها باید در سفره مردم مشاهده شود/پاسخ موشکی سپاه هشداری جدّی به حامیان تروریست ها بود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 30 مهر 1397 ساعت 09:102018-10-22پزشكي

کاهش فاجعه بار سن پوکی استخوان در کشور / لبنیات در سفره مردم کم شد


مدیرکل فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو ضمن تشریح برخی چالش های تغذیه ای در کشور مانند کم خوری، بیش خوری و شیوع بیماری های غیرواگیر و کمبود ریزمغذی ها، - در عین حال از تدوین سند تغذیه برای متمرکز کردن اقدامات در حوزه غذا خبر داد.

دکتر وحید مفید در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به شعار روز جهانی غذا، گفت: شعاری که امسال سازمان خواروبار و کشاورزی ملل متحد (فائو) برای روز جهانی غذا اعلام کرده "رفتار یا فعالیت امروز ما آینده ما را می سازد، تلاش برای حذف گرسنگی تا سال 2030" است.

این شعار به گونه ای با شرایطی که در حال حاضر در جهان می بینیم مرتبط است؛ به طوریکه در حال حاضر در بخشی از دنیا افرادی زندگی می کنند که حداقل تغذیه را هم ندارند، درحالیکه برخی کشورها از بیش خوری، چاقی و بیماری های مرتبط با آن رنج می برند و سیستم های بهداشتی و درمانی آنها هزینه های زیادی را متحمل می شود.

کم خوری و بیش خوری های دردسرساز وی با تاکید بر لزوم ایجاد تعادل در وضعیت تغذیه ای جهان، افزود: در عین حال در ایران هم باید اقداماتی را برای ایجاد این تعادل انجام دهیم؛ چراکه کم خوری و بیش خوری در کشور ما هم صادق است؛ به طوریکه متاسفانه در برخی مناطق کشور علی رغم تلاش های زیادی که طی چهار دهه انقلاب اسلامی اتفاق افتاده، همچنان مشکل کمبود برخی از ریزمغذی ها بویژه برای کودکان وجود دارد.

این درحالیست که در بخش های بزرگی از جامعه هم با مشکلات چاقی و بیماری های ناشی از بیش خوری مانند دیابت مواجهیم.

همچنین بررسی هایمان نشان می دهد که در بسیاری از مناطق کشور با مشکل کمبود ویتامین D و آهن مواجهیم که البته با اقداماتی چون غنی سازی نان بخشی از این مشکلات مرتفع شده است، اما کماکان به صورت 100 درصدی حل نشده اند.

مفید با بیان اینکه در این حوزه یک دسته از اقدامات مربوط به دولت و وزارت بهداشت است، ادامه داد: بر همین اساس برخی غنی سازی ها یا ساماندهی ها در حوزه غذا انجام شده است.

مهم تر از این اقدامات بحث ترویج تغذیه سالم و فرهنگسازی در حوزه غذای سالم برای مردم است؛ به طوریکه باید مردم را نسبت به غذایی که می خورند، آگاه کنیم.

مهم است که خانوارها بدانند که باید چه چیز را چگونه مصرف کنند.

در حال حاضر در بسیاری از موارد چه در جمعیت با درآمد پایین و چه در جمعیت با درآمد بالا، عدم آگاهی تغذیه ای در مردم باعث شده که رفتار تغذیه ای مناسبی نداشته باشند.

البته درصد بسیار محدودی هم ممکن است به دلیل مسائل اقتصادی امکان خرید مواد غذایی مغذی را نداشته باشند، اما از یک دهک هایی به بالاتر امکان خرید این مواد وجود دارد، اما به دلیل نداشتن اطلاعات و آگاهی مناسب نمی توانند بهترین رژیم غذایی را انتخاب کنند.

وی تاکید کرد: البته در کنار اقدامات دولت و وزارت بهداشت، خود مردم هم باید اطلاعات مورد نیازشان را جمع آوری کرده و نسبت به تغذیه شان حساس باشند.

در عین حال مردم باید سبد غذایی را مصرف کنند که مشکلات و نیاز تغذیه ای شان را رفع کند.

کاهش 30 درصدی نمک در نان مدیرکل فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو با اشاره به چالش بیش خوری برخی از مواد و عناصر غذایی مانند قند، نمک و چربی، اظهار کرد: وزارت بهداشت اقداماتی را از چند سال گذشته برای مقابله با بیش خوری این عناصر غذایی آغاز کرد.

باید توجه کرد که بیش خوری این عناصر منجر به بیماری های غیرواگیری چون بیماری های قلبی - عروقی، دیابت و.

می شود.

بر همین اساس با اقدام وزارت بهداشت در حال حاضر شاهد کاهش بیش از 30 درصدی نمک در نان و کاهش تا حدود 10 درصدی نمک در سایر محصولاتی که به صورت صنعتی تولید می شوند، بوده ایم.

البته بزرگ ترین مشکل ما بحث فرهنگ تغذیه است؛ به طوریکه در حال حاضر بیشترین میزان نمک مصرفی، نمک سر سفره است که باید حذف شود تا مکمل اقدامات وزارت بهداشت در این حوزه باشد.

اسید چرب ترانس در روغن ها به زیر 2 درصد رسید مفید ادامه داد: درباره کاهش قند هم اقداماتی را در حوزه صنایع غذایی انجام دادیم که کاهش 10 درصدی میزان قند در محصولات کارخانه ای مانند نوشابه ها، آبمیوه های صنعتی، شیرینی و شکلات را به دنبال داشت.

البته باز هم در این زمینه اکنون قندی که مردم به صورت مستقیم مصرف می کنند، مشکل زا است.

در عین حال در زمینه روغن ها هم اقداماتی در راستای کاهش اسیدهای چرب اشباع و ترانس انجام شده است.

خوشبختانه با اقداماتی که انجام شده میزان اسید چرب ترانس که در گذشته درصد بالایی در روغن ها داشت، اکنون به زیر دو درصد کاهش پیدا کرده است.

خوشبختانه همکاری خوبی از سوی صنعت در این زمینه انجام شده است.

وی با بیان اینکه فرهنگ مصرف روغن به سمت استفاده از روغن های مایع که ترانس و اشباع کمتری دارند، رفته است، گفت: در عین حال میزان اسید چرب اشباع را هم در یکسری از محصولاتی که در ترکیب روغن شان از اسیدچرب اشباع استفاده می شد، کاهش دادیم.

باید توجه کرد که در این حوزه هم نقش مردم بسیار مهم است و باید میزان چربی را متناسب با شرایط سنی، فعالیت و تحرک فیزیکی و سبک زندگی شان مصرف کنند.

اگر این اقدام انجام شود، از یک سو می توانیم سلامت بیشتری داشته باشیم و از سوی دیگر مواد غذایی که می خوریم پارامترهای سلامتی اش بالاتر است.

مفید با بیان اینکه ایمنی و امنیت غذایی به معنای دسترسی آحاد جامعه به غذای کافی و سالم است، گفت: بنابراین کفایت باید در کنار سلامت باشد.

کمااینکه اگر محصولی آلودگی میکروبی یا شیمیایی داشته باشد و از نظر پارامترهای کیفی مناسب نباشد، نه تنها مشکلات تغذیه ای را حل نمی کند، بلکه می تواند منجر به یکسری بیماری ها شود.

کم شدن لبنیات در سفره مردم مدیرکل فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو با تاکید بر اهمیت مناسب بودن سبد غذایی، گفت: به عنوان مثال در حال حاضر سهم لبنیات در سفره مردم کم شده است.

برخی بحث قیمت را در این زمینه مطرح می کنند.

این درحالیست که تمام متخصصین تغذیه می گویند که لبنیات اعم از شیر، ماست، پنیر و انواع فراورده های لبنی به دلیل ترکیبات مغذی مانند فسفر، کلسیم و.

جزء ضروری سبد غذایی مصرفی مردم هستند.

در عین حال برخی فرآورده ها مانند نوشانه ها باید به صورت کنترل شده مصرف شوند؛ چراکه مصرف زیاد از حد آنها می تواند تبعات داشته باشد.

بنابراین باید فرهنگ غذایی اصلاح شود.

مفید با اشاره به عوامل کاهش ریزمغذی ها در مردم، اظهار کرد: یکی از عوامل کاهش ریزمغذی ها بحث سبک زندگی است.

در حال حاضر در بسیاری از مناطق کشور مشکل کمبود ویتامین D داریم که یکی از دلایلش این است که نوع سبک زندگی به گونه ای است که مردم در محیط های بسته قرار دارند و از آفتاب استفاده نمی کنند.

از طرفی مصرف مواد لبنی که غنی از کلسیم و ویتامین D است، کاهش یافته و در عین حال جایگزین لبنیات محصولاتی چون فست فودها شده اند که هیچ چیزی در آنها نیست و دچار فقر مواد مغذی هستند.

کاهش فاجعه بار سن پوکی استخوان در کشور سیری شکمی، گرسنگی سلولی! وی با بیان اینکه افراد با مصرف فست فود دچار سیری شکمی می شوند، اما سلول هایشان همچنان گرسنه اند، گفت: منظور از گرسنگی سلولی این است که ویتامین های مختلف و آمینواسیدها و.

به بدن نمی رسد.

نهایتا فرد عملا قند و انرژی گرفته و چاق است، اما کمبود ویتامین D، کلیسیم و پوکی استخوان دارد.

متاسفانه سن پوکی استخوان در ایران به شدت کاهش پیدا کرده است؛ به طوریکه در ایران بویژه در زنان سن پوکی استخوان به دهه چهارم زندگی رسیده است؛ در حالیکه این عدد در کشورهای مترقی تر بالای 60 سال است.

وی افزود: 40 سال سن برای پوکی استخوان فاجعه است.

یعنی بعد از 40 سالگی یک خانم ایرانی هر آن امکان شکستگی هایی متعدد دارد.

خروجی چنین شرایطی هزینه های زیاد برای سیستم بهداشتی و درمانی است که می تواند با اصلاح سبک زندگی و اصلاح الگوی تغذیه ای حل شود.

علاوه بر نقش دولت، خانواده ها هم می توانند در این موضوع نقش ایفا کنند و الگوی مصرف و سبک زندگی شان را اصلاح کنند.

مجموعه ای از عوامل است که باید کنترل شود.

از طرفی رسانه های گروهی و صدا و سیما در این زمینه می توانند به صورت فعال نقش ایفا کنند.

رسانه ها باید به صورت مبسوط، شفاف و در عین حال ساده این موراد را با کمک متخصصین برای مردم باز کنند تا مردم تصمیم گیر باشند.

هرچقدر بیشتر مردم را آگاه کنیم، رفتار تغذیه ای شان مناسب تر می شود.

اگر بخواهیم به سمت شعار فائو ، یعنی رفع هرگونه گرسنگی حرکت کنیم؛ باید برنامه ریزی داشته و برای دو نوع گرسنگی شکمی و سلولی، برنامه ریزی داشته باشیم.

تدوین سند ملی تغذیه مفید در ادامه صحبت هایش از تدوین سند ملی تغذیه در کشور خبر داد و افزود: پیگیریم تا با همکاری بخش های ذی ربط حوزه غذا، سند ملی ایمنی غذا را تدوین کنیم که خوشبختانه مراحل تدوین آن نهایی شده و مراحل تصویب آن را پیگیری می کنیم.

در این سند سعی شده که زنجیره تولید مواد غذایی را از ابتدا یعنی مزرعه تا انتها که سفره است، پوشش دهد و نظارت هایی را که اکنون هم وجود دارد، هماهنگ کند تا این بخش ها بتوانند به صورت هماهنگ با یک فرماندهی واحد در جهت تامین مواد غذایی سالم و کافی برای مردم گام بردارد.

لشگر غذا، فرمانده واحد ندارد وی با بیان اینکه تلاش می کنیم این سند سریعا تصویب و ابلاغ شود تا همه ارگان های مربوط به حوزه غذا اقداماتی را تحت یک مدیریت واحد انجام دهند، گفت: در حال حاضر لشکر حوزه غذا لشکری است که فرماندهی واحدی ندارند و بنابراین هر یک از آنها کار خودشان را انجام می دهند و ممکن است به صورت بخشی هم موفق باشند، اما برآیند کلی زمانی مثبت می شود که تحت نظارت و فرماندهی متمرکز کارشان کنترل شود تا خروجی مناسبی را داشته باشیم.

هدف ما این است که زنجیره تولید مواد غذایی از مزرعه تا سفره را تحت نظارت درآورده که خروجی موثری داشته باشد.

در دنیا حتی کشورهای پیشرفته که سیستم های پراکنده داشته اند هم به این نتییجه رسیده اند که اگر می خواهند موفق باشند، باید متمرکز شوند.

انتهای پیام
کلید واژه ها: تغذیه - روز جهانی غذا - کشور - بیماری های غیرواگیر - بیماری - مردم - مشکل - غذای - جهان - سازمان غذا و دارو - غنی سازی - انقلاب اسلامی - کمبود ویتامین - بهداشت - مشکلات - پوکی استخوان - وزارت بهداشت - مناطق - رفتار - درآمد - جمعیت - جهانی - تغذیه سالم - مواد غذایی - درصد - چاقی - ویتامین D - سالم - استخوان - ویتامین

آخرین اخبار سرویس:
دیس پارونیا؛ دردی که رابطه زناشویی را مختل می کند

هنگام مواجهه با خونریزی و قطع عضو چه کنیم؟

عادت ها و کاهش عمر

5 راهکار برای داشتن نوجوانی سالم

سونوگرافی آنومالی چیست؟

اختلال نعوظ (ED)؛ علتها، علائم، تشخیص و انواع روش های درمان

خوراکی هایی برای کاهش کسالت صبحگاهی

سندرم مثانه دردناک یا سیستیت بینابینی چیست؟

دارو های کنترل کننده فشار خون

نمکی: برای استقرار «پزشک خانواده» به وزارت بهداشت آمدم

کیست مویی؛ نشانه ها و روش های درمان آن

فال روزانه یکشنبه 30 دی 1397

چگونه با سیر لاغر شویم؟!

پرونده تخلف 19 پزشک در بیمارستان دکتر حشمت مختومه اعلام شد

چرا همیشه احساس خستگی می کنم؟علت ها و درمان ها

تحقیق جدید درباره یک بار کشیدن گل و ماریجوانا

خواص عجیب زعفران از تقویت جنسی تا خاصیت ضدسرطانی

با خمیردندان جوش های زیر پوستی را درمان کنید

سی ودومین اهدای عضو در یزد انجام شد

بهترین و سالم ترین روغن برای پخت و پز چیست؟

خواص شگفت انگیز و ثابت شده کلم بروکلی

تاثیر ورزش در درمان مبتلایان ام.اس

ارتباط بین بیماری لثه با سرطان های ریه و روده

روش های طبیعی برای درمان میخچه در منزل

برای داشتن قلبی سالم چه کنیم؟

وخیم ترشدن وضعیت بهداشتی در نوار غزه؛ سرنوشت نامعلوم بیماران فلسطینی

نکته بهداشتی | استحکام استخوان ها

9 کاربرد عجیب و جالب شکر که باورتان نمی شود!

افتتاح نخستین دفتر مشاوره و خدمات پرستاری در منزل درجزیره کیش

بهترین مواد طبیعی خانگی برای تقویت پوست

بدبوترین چربی سوز که فورا لاغرتان می کند

این علایم در چشم ها نشانه چیست؟

تشریح دستاوردهای 40 ساله انقلاب در حوزه سلامت گیلان/ تدوین نقشه جامع درمان استان

پنج عادت که طول عمر را کوتاه می کند/ راهی جدید برای درمان پوکی استخوان

علایم پیر شدن مغز

شیوع سرطان معده در گلستان بالاتر از میانگین کشوری است

راه اندازی 137 کلینیک برای بیماری سرطان

تاثیر مصرف ماهی بر بهبود کارکرد مغز

دود دخانیات کودکان را دچار عفونت گوش می کند

بازیگرمعروفی که یک قدم باخودکشی فاصله داشت

تاثیر ورزش در درمان مبتلایان ام. اس

خیرین کاشمر 150 میلیارد ریال به حوزه سلامت کمک کردند

به این چند دلیل هر روز سیر بخورید

پرمقاله ترین استاد دانشگاه علوم پزشکی سبزوار معرفی شد

خیرین کاشمر 150 میلیارد ریال به حوزه سلامت کمک کردند

دود دخانیات کودکان را دچار عفونت گوش می کند

تاکید نمکی بر آینده پژوهی درباره بار بیماری های آتی/ مشارکت با وزارت علوم درپروژه های تحقیقاتی

طرح تحول سلامت مربوط به وزیر خاصی نیست

ارتباط بین بیماری لثه با سرطان های ریه و روده

مرگ 85 زن و مرد تهرانی در یک اتفاق مشابه

هیچ نگرانی در زمینه دارو وجود ندارد

طرح تحول سلامت مربوط به وزیر خاصی نیست/باید منطقی هزینه کنیم

چگونه خواب مان را بر اساس ملاتونین تنظیم کنیم و لذت ببریم؟

باید منابع حوزه سلامت را منطقی هزینه کنیم

مهربانی با حیوانات در فصل سرما

سرنوشت نامعلوم بیماران فلسطینی

هر آنچه باید در خصوص بیماری «اکستروفی مثانه» دانست

از عوارض جانبی مصرف آنتی بیوتیک ها

تشریح اقدامات مناطق آمایشی در حوزه آموزش/آمایش سرزمینی گفتمان فکری جدیدی را ایجاد کرده است

ترکاندن جوش صورت به روش درست و بدون عواقب !

چرا نمک صورتی طرفدار پیدا کرده است ؟

راه های داشتن استخوان های قوی تر از دوره کودکی

بهبود روند رشد مغز نوزاد با مصرف تخم مرغ

تغییر رنگ پوست را جدی بگیرید

مهربانی با حیوانات درفصل سرما

تشریح اقدامات مناطق آمایشی در حوزه آموزش/آمایش سرزمینی گفتمان فکری جدیدی را ایجاد کرده است

خوردنی های طبیعی کاهش دهنده قند خون

ام اس؛ بیماری هزار چهره

کدام مواد غذایی طبیعی قند خون را کاهش می دهند؟

تاکید نمکی بر آینده پژوهی درباره بار بیماری های آتی/مشارکت با وزارت علوم درپروژه های تحقیقاتی

این عارضه خطر آلزایمر را افزایش می دهد

ادامه فعالیت های باستان شناسی در قلعه منوجان

تاکید نمکی بر آینده پژوهی درباره بار بیماری های آتی/مشارکت با وزارت علوم درپروژه های تحقیقاتی

بهترین تیزر تبلیغاتی آئودی در سال 2017

واژگونی جرثقیل در عجب شیر

خلأ های قانونی مشکل درمان ناباروری کشور

مرکز بهداشت 2 خبازی متخلف در چابهار را پلمپ کرد

ترسناک ترین پاکت های سیگار در دنیا +تصاویر

خوردنی های طبیعی که قند خون را کاهش می دهند

درمان های خانگی و سریع یبوست شدید

مرکز بهداشت 2 خبازی متخلف در چابهار را پلمپ کرد

39 هزار آزمایش تشخیصی دامپزشکی در آذربایجان غربی انجام شد

بیماری هایی که شما را چاق می کنند

39 هزار آزمایش تشخیصی دامپزشکی در آذربایجان غربی انجام شد

ریزش مو در کودکان ؛ علل وقوع و راه های درمان

نمکی: برای استقرار «پزشک خانواده» به وزارت بهداشت آمدم

هشدار در مورد تعطیلی بیمارستان های غزه به دلیل نبود سوخت

پنج واحد صنفی متخلف و یک آزمایشگاه غیر مجاز در فارس تعطیل شد

آسیب به حرمت جامعه پزشکی؛ موجب اختلال در فرایند درمان

ارتباط سلامت روان کودک و گل و گیاه / از آرامش تا افزایش تمرکز

شناسایی انواع بی خوابی

هرگز به شیرخواران، آب معدنی ندهید

ماسک های خانگی ضد جوش که پوستتان را مثل آینه صاف می کنند

درمان سریع یبوست شدید

درمان آسم با مصرف این شربت

افتتاح نخستین دفتر مشاوره و خدمات پرستاری در منزل درجزیره کیش

سونوگرافی آنومالی چیست؟

فواید بی نظیر کلم بروکلی

با شایع ترین انواع کمبود ویتامین و راه های رفع این کمبود ها آشنا شوید

هیچ نگرانی در زمینه دارو وجود ندارد

کاهش فاجعه بار سن پوکی استخوان در کشور / لبنیات در سفره مردم کم شد

کاهش فاجعه بار سن پوکی استخوان در کشور / لبنیات در سفره مردم کم شد