مطالب مرتبط:
تعیین قیمت خودرو در صورت حذف شورای رقابت
واکنش شریعتمداری به حذف شورای رقابت از قیمت گذاری خودرو
حذف شورای رقابت از قیمت گذاری خودرو/ افزایش قیمت خودرو نداریم
نظر قطعی وزیر صنعت بر حذف شورای رقابت از قیمت گذاری خودرو است
حذف شورای رقابت از چرخه قیمت گذاری خودرو
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 30 مهر 1397 ساعت 09:022018-10-22اقتصادي

از جنگ سرد با واردکنندگان تا حذف شورای رقابت


پس از کلی تایید و تکذیب، سرانجام استعفای محمد شریعتمداری از وزارت صنعت، معدن و تجارت تایید و در نهایت نیز حسن روحانی رییس جمهوری، با آن موافقت کرد تا رضا رحمانی به عنوان سرپرست و وزیر پیشنهادی این وزارتخانه معرفی شود.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخودرونویس، استعفای شریعتمداری از وزارت صنعت در شرایطی است که دوران مسوولیت حدودا 14ماهه وی در این وزارتخانه، پر بود از حواشی مربوط به صنعت و بازار خودرو.

از لغو مصوبات به نفع خودروسازان گرفته تا بستن سایت ثبت سفارش به روی واردکنندگان خودرو و عزل و نصب مدیران خودروسازی در واپسین روزهای مسوولیت، همه و همه اقداماتی است که در کارنامه خودرویی شریعتمداری به ثبت رسیده است.

اگرچه سوابق پیشین شریعتمداری در وزارت بازرگانی و همچنین رای بالای نمایندگان مجلس شورای اسلامی به وی برای تصدی پست وزارت صنعت، معدن و تجارت، امیدواری هایی را برای فعالان بازار خودرو مبنی بر حل مشکلات، پدید آورد، اما در عمل اتفاقات دیگری رخ داد تا روابط واردکنندگان و وزارت صنعت در دوران مسوولیت شریعتمداری، تیره و تار شود.

بعدها نیز در شرایطی که تخلفات برخی کارمندان مجموعه وزارت صنعت در پرونده ثبت سفارش خودرو محرز شد، شریعتمداری واکنش محکمی در مقابل متخلفان نشان نداد؛ به نحوی که خبری مبنی بر توبیخ و برکناری مقصران این ماجرا به گوش نرسید.

در حوزه تولید اما اوضاع کمی بهتر بود، چه آنکه شریعتمداری با لغو برخی مصوبات و بستن سایت ثبت سفارش خودرو و البته کنار زدن شورای رقابت از پروسه قیمت گذاری، خشنودی خودروسازان را رقم زد.

البته این به معنای رضایت کامل زنجیره خودروسازی از عملکرد شریعتمداری نبود، به خصوص آنکه قطعه سازان بارها نسبت به سیاست های ارزی وزارت صنعت و همچنین توقف قطعات و مواد اولیه شان در گمرک به دلیل وجود کاغذبازی های فراوان در این وزارتخانه، گلایه کردند.

بنا به ادعای قطعه سازان، مواردی مانند تخصیص ارز و ترخیص قطعات و مواد اولیه از گمرک، پروسه ای طولانی در وزارت صنعت دوران شریعتمداری داشته و به نظر می رسد این موضوع که از آن با نام تحریم های داخلی یاد می شود، تاثیر قابل توجهی در کاهش تولید گذاشته است.

همچنین در حوزه سرمایه گذاری خارجی نیز اگرچه شریعتمداری موافق حضور خودروسازان معتبر دنیا در ایران بود، اما به نظر می رسد آن طور که باید، از این ماجرا حمایت نکرد و مثال بارز آن نیز رانده شدن رنو از کشور بود.

در نهایت، شریعتمداری در اواخر دوران حضور خود در وزارت صنعت، مدیرعامل سایپا را در کمتر از 11 ماه تغییر داد تا رکورد جابه جایی مدیریتی در تاریخ خودروسازی ایران به نام وی ثبت شود.

شریعتمداری همچنین در دوران مسوولیت خود در وزارت صنعت، چندان وقعی به شورای سیاست گذاری خودرو نگذاشت و معمولا در جلسات آن شرکت نمی کرد.

این شورا که طبق نامش، وظیفه سیاست گذاری در صنعت خودرو را بر عهده داشت، در دولت یازدهم و دوران وزارت محمدرضا نعمت زاده، تقریبا مرتب برگزار می شد، اما شریعتمداری چندان روی خوشی به آن نشان نداد.

در کل اگر نگاهی کلی به کارنامه خودرویی شریعتمداری در وزارت صنعت بیندازیم، به نظر می رسد بیشتر اقدامات وی در حوزه خودرو، به نوعی خشنودی خودروسازان را در پی داشته، اما در حوزه قطعه سازی، رضایتمندی چندان بالا نبوده است.

در بخش بازرگانی خودرو نیز بنا به اظهارات و مصاحبه های واردکنندگان، به هیچ وجه رضایتمندی از عملکرد شریعتمداری به چشم نمی آید، چه آنکه هیچ کس به اندازه آنها از رفتن وی، خرسند نیست.

هرچه هست، در ادامه این گزارش، نگاهی می اندازیم به جزییات کارنامه خودرویی شریعتمداری در وزارت صنعت، معدن و تجارت تا مشخص شود وی در صنعت و بازار خودرو کشور چه کرد.

خدمت بزرگ به خودروسازان!با وجود آنکه گمان می رفت شریعتمداری با توجه به سوابق و روحیه بازرگانی اش، بر خودروسازان داخلی در حوزه تولید و کیفیت و صادرات سخت بگیرد، اما وی در همان هفته های ابتدایی رفتن به ساختمان شماره یک خیابان سمیه، تصورها را به کل تغییر داد.

بنابر مصوبه مرداد سال گذشته هیات دولت، قرار شد برای شماره گذاری خودروهای سواری تولید داخل، به ازای مصرف سوخت بیش از 8 لیتر در 100 کیلومتر چرخه ترکیبی، یک خودرو فرسوده اسقاط شود.

به عبارت بهتر، خودروسازان موظف شدند در ازای تولید هر یک دستگاه محصول دارای مصرف سوخت بیش از 8 لیتر، یک خودرو فرسوده را از رده خارج کنند تا ضمن تسریع در روند اسقاط، از حجم آلودگی هوای کلان شهرها کاسته شود.

این در حالی بود که شریعتمداری به فاصله کمتر از دو ماه از ابلاغ این مصوبه، آن را لغو و خیال خودروسازان را از بابت اسقاط راحت کرد.

مصوبه موردنظر البته دو بخش داشت که یک بخش آن به اسقاط خودروهای فرسوده ازسوی واردکنندگان مربوط می شد و شریعتمداری اتفاقا موافق آن بود و تنها بار اسقاط را از دوش خودروسازان برداشت.

جنگ سرد با واردکنندگان خودرواحتمالا اعلام خبر رفتن شریعتمداری از وزارت صنعت، هیچ صنفی را به اندازه واردکنندگان خودرو خوشحال نکرده است، چه آنکه طی 14ماه گذشته، روابط آنها با این وزارتخانه به شدت تیره و تار بود.

هرچند مختل کردن فعالیت واردکنندگان خودرو، در دوران وزارت نعمت زاده کلید خورد، با این حال، این شریعتمداری بود که آب پاکی را روی دست آنها ریخت.

زمانی که شریعتمداری از بهارستانی ها رای اعتماد گرفت، سایت ثبت سفارش خودرو بسته بود و واردکنندگان امیدوار بودند وی بلافاصله پس از ورود به وزارت صنعت، قفل آن را باز کند.

با این حال، نزدیک به 4 ماه طول کشید تا با مصوبه هیات وزیران سایت ثبت سفارش بار دیگر بازگشایی شود، آن هم در ازای افزایش تعرفه واردات خودرو و در دورانی که جهش ارزی آغاز شده بود.

هرچه بود، واردکنندگان در مجموع از اینکه حداقل سایت به روی آنها باز است، خشنود بودند و توانستند کسب و کار خود را از سر بگیرند.

این در حالی بود که دو ماه و نیم پس از بازگشایی سایت ثبت سفارش، وزارت صنعت در ابلاغیه ای اعلام کرد گری مارکت ها (شرکت های متفرقه خدمات پس از فروش) حق ثبت سفارشندارند.

گذشت تا اینکه وزارت صنعت در اواخر خرداد رسما ممنوعیت ثبت سفارش خودرو را ابلاغ و سایت موردنظر برای دومین بار در عرض یک سال، به روی واردکنندگان خودرو بسته شد.

با وجود اعتراض فراوان واردکنندگان و تبعات منفی این اقدام از جمله تعدیل نیرو در شرکت های واردکننده خودرو و افزایش نجومی قیمت وارداتی ها در بازار و همچنین سرگردانی مشتریان، وزارت صنعت سایت ثبت سفارش را باز نکرد تا به نوعی جنگ سرد میان این وزارتخانه و واردکنندگان ادامه یابد.

این اتفاق در شرایطی رخ داد که از ابتدای امسال، رسانه ها اخباری را مبنی بر بروز تخلفی گسترده در ثبت سفارش خودرو منتشر کردند.

ماجرا از این قرار بود که در دوران بسته بودن سایت ثبت سفارش، برخی واردکنندگان موفق به ورود به این سامانه و ثبت نام محصولات موردنظر خود شده بودند.

هرچند وزارت صنعت، ابتدا چندان واکنش محکمی به این ماجرا نشان نداد، اما بعدها با ادامه فشارها و همچنین دستور مستقیم رییس جمهوری مبنی بر ارائه گزارش درباره تخلف موردنظر، این وزارتخانه رسما تخلفات صورت گرفته را تایید کرد.

پس از این تاییدیه، انتظار می رفت وزارت صنعت برخوردی جدی با متخلفان صورت داده و مقصران را توبیخ و برکنار کند، با این حال خبری در این مورد منتشر نشد، حتی با وجود تایید رسمی تخلفات توسط دستگاه قضایی و احضار برخی مدیران وزارت صنعت.

در حال حاضر نیز پرونده تخلف در ثبت سفارش خودرو همچنان باز است و هرچند وقت یکبار اخباری مبنی بر احضار و بازداشت افراد مرتبط با آن، توسط دستگاه قضایی منتشر می شود.

اما حواشی واردات خودرو در دوران شریعتمداری، به اینجا ختم نمی شود، چه آنکه بلاتکلیفی هزاران خودرو خارجی در گمرک و عدم ترخیص آنها نیز از جمله نکات مهم کارنامه خودرویی وی به شمار می رود.

در حال حاضر چند هزار خودرو که پول شان نیز به طرف خارجی پرداخت و بخشی از آنها پیش فروش شده است، در گمرک خاک می خورند، با این حال وزارت صنعت در 14 ماه گذشته اقدامی جدی در راستای ترخیص آنها انجام نداده است.

هرچند بخشی از این خودروها به پرونده تخلف واردات گره خورده اند، با این حال وزارت صنعت از آنها رفع بلاتکلیفی نکرد.

در مجموع، بلاتکلیفی خودروهای مانده در گمرک، سرگردانی و اعتراض مشتریان را به دنبال داشته و از آن سو واردکنندگان را نیز به سمت توقف کسب و کار و تعدیل نیرو پیش برده است.

کم توجهی به قرارداد رنودر اینکه شریعتمداری مدافع سرمایه گذاری خارجی بود، تردیدی نیست، با این حال کارنامه خودرویی وی نشان می دهد آن طور که باید نیز از قراردادهای خارجی صنعت خودرو حمایت قاطع انجام نداد.

مثال روشن این ماجرا، قرارداد همکاری مشترک رنو و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) است که اجرایی شدن آن می توانست فصلی جدید در صنعت خودرو کشور باشد.

درست است که تحریم های آمریکا سبب شد رنو قید قراردادش را بزند، اما اگر سنگ اندازی ها و حواشی داخلی نبود و قرارداد رنو پیش از تحریم به مرحله اجرا می رسید، این خودروساز فرانسوی نمی توانست به راحتی ایران را ترک کند و حداقل سرمایه چند صد میلیون یورویی اش بلوکه می شد.

کارشناسان معتقدند اگر شریعتمداری به عنوان وزیر صنعت، حمایتی قاطع از قرارداد رنو انجام می داد و از سنگ اندازی های داخلی (به خصوص در ماجرای عدم واگذاری سایت بن رو سایپا به رنو طبق قرارداد) ممانعت می کرد، شاید در این دوران تحریم، رنو همدم تنهایی خودروسازی ایران می شد.

کنار زدن شورای رقابتبه نظر می رسد روشن ترین نقطه در کارنامه خودرویی شریعتمداری، کنار زدن شورای رقابت از پروسه قیمت گذاری خودرو است، اقدامی که شاید بتواند راه را برای آزادسازی قیمت خودرو و پایان دادن به دلالی در این بازار باز کند.

این اقدام شریعتمداری، جدا از اینکه خشنودی خودروسازان را در پی داشت، نظر موافق بسیاری از اقتصاددانان را نیز جلب کرده، چه آنکه از نظر آنها، بازار خودرو باید به سمت آزادسازی برود و تعیین قیمت بر اساس نظام عرضه و تقاضا، جایگزین قیمت گذاری دستوری شود.

گفته می شود تلاش های شریعتمداری سبب شده شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا با کنار گذاشتن شورای رقابت از پروسه قیمت گذاری خودرو موافقت کند.

بر این اساس، تعیین قیمت خودرو به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان واگذار و اجرایی شدن آن البته منوط به نظر مساعد ستاد تنظیم بازار است.

هرچند هنوز تا آزادسازی قیمت فاصله است، با این حال شریعتمداری با کنار زدن شورای رقابت، چراغ اول را در این مسیر روشن کرد تا شاید پس از سال ها، بازار خودرو از قیمت گذاری دستوری خلاص و نظام عرضه و تقاضا تعیین کننده قیمت باشد.

تعویض دقیقه 90شریعتمداری در روزهایی که همه می دانستند از وزارت صنعت استعفا داده و قصد رفتن به وزارت کار را دارد، یکی از آخرین امضاهای خود را پای برگه تعویض مدیرعامل سایپا نشاند.

بر این اساس، محسن قاسم جهرودی از مدیرعاملی سایپا برکنار و محمدرضا سروش جایگزین وی شد تا سریع ترین رفت و آمد مدیران در صنعت خودرو کشور رقم بخورد.

جهرودی که آبان سال گذشته با نظر مساعد شریعتمداری راهی سایپا شد، با نظر مساعد وی نیز از سایپا رفت تا رکورد جابه جایی مدیرعامل در تاریخ خودروسازی کشور با کمتر از 11 ماه، شکسته شود.

این تعویض دقیقه نودی در شرایطی بود که شریعتمداری می دانست چند روز بیشتر به پایان میهمانی اش در وزارت صنعت باقی نمانده و وزیری جدید جایگزین وی خواهد شد، با این حال مدیرعامل دومین خودروساز بزرگ ایران را تغییر داد.

برخی معتقدند بهتر بود شریعتمداری عزل و نصب مدیران خودروسازی را به وزیر بعدی واگذار می کرد و با تغییر مدیریتی در سایپا، وی (وزیر جدید) را در برابرعمل انجام شده قرار نمی داد.


کلید واژه ها: شریعتمداری - وزارت صنعت - خودرو - وزارت - وزارت صنعت، معدن و تجارت - صنعت - خودروسازان - بازار خودرو - شورای رقابت - سرمایه گذاری خارجی - واردکنندگان خودرو - مجلس شورای اسلامی - شورای - محمد شریعتمداری - وزارت بازرگانی - نمایندگان مجلس - وزیر پیشنهادی - سرمایه گذاری - تولید - بازار - حسن روحانی - گمرک - کارمندان - مدیرعامل - معدن - کارنامه - مدیران - رحمانی - روحانی - اسلامی

آخرین اخبار سرویس:
قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز پنجشنبه 4 بهمن 97 + تغییرات

استخدام کارشناس فروش در استان گیلان

دریاچه بزنگان؛ تنها دریاچه استان خراسان رضوی

کاهش خرید و فروش مسکن در آمریکا

پنج آمار گازی طی 40 سال

عربستان به دنبال سرمایه گذاری در بخش گاز آمریکاست

بودجه سال 2019 عراق به ارزش 112 میلیارد دلار تصویب شد

سیستم پیش فروش راه نجات مسکن از رکود

پرداخت های برتُن وودزی چیست؟

آش لبو

کاهش قیمت مرغ در راه است

خودروهای 150 تا 200میلیونی بازار تهران

ارتفاع بارش ها به 127 میلیمتر رسید/ رشد 214 درصدی نسبت به سال گذشته + جدول

گران ترین املت جهان! +عکس

وضعیت بحرانی قطع آب در منطقه 22 تهران

تأثیر گرم شدن زمین روی نرخ تولد دختر و پسر

پیش بینی اوضاع صنعت هوایی در سال 2019

آموزش مهارت به بانوان روستایی راز و جرگلان

بدبینی وزیر جدید به برنامه نفتی 500 میلیارد دلاری کویت

استخدام مترجم زبان انگلیسی در موسسه شریف یار

استخدام کارشناس اخذ ویزا آشنا به امور اخذ ویزا در تهران و البرز

مظنه اجاره بهای آپارتمان های بزرگ تهران

70 درصد از نقدینگی ها دست یک درصد از شرکت ها!

اعتراض مشتریان کرمان موتور به افزایش 30 میلیونی بیش از قرارداد

اضافه کار کارمندان در سال 98 چقدر پیش بینی شد

چرا افزایش 30 درصدی نرخ پایه خرید تضمینی برق اجرا نشد؟

چهار عامل افزایش قیمت سکه بهار آزادی

ثروتمندترین مرد دنیا در صف همبرگر ارزان قیمت! +عکس

تصمیم فورد مبنی بر تعطیلی کارخانه های خود دراروپا

برای خرید تیبا چقدر باید هزینه کرد؟

کدام خودرو سردمدار گرانی در بازار است؟

راه اندازی خط تولید کفش های آب گریز/فروش بیش از 2 میلیارد ریالی در کشور

رکوردزنی عجیب جوان مازندرانی/ عکس

صرف هزینه 2 میلیون دلاری برای واردات غذای سگ و گربه+ جدول

دوچرخه های خودران جای تاکسی های اینترنتی را می گیرند

هجوم دوباره خریداران به بازار سکه

موسوی لارگانی: هنوز نجومی بگیر در کشور وجود دارد

ناکامی متهم میلیاردی پرونده پرهام در نقشه فرار

افزایش 8.8 درصدی نرخ تورم تولیدکننده خدماتی

مهلت ثبت سفارش واردات 3 ماه زیاد می شود

خانه به متری 10 میلیون نزدیک شد/ ضعف مشهود برنامه

معاملات عجیب ژیان در بازار خودرو!

طرح بحث تنظیم بازار خودرو در مجلس

پسر شیروانی مادرش را به قتل رساند

بهره برداری از 79 پروژه در دهه فجر امسال در شهرضا

ناجا: مشکل صدور کارت خودرو برطرف شد

هشدار مشاور اقتصادی ترامپ

بازار لاستیک به تعادل نزدیک شد

رفتارشناسی بازار خودرو

واکنش فرانسه به تحولات ونزوئلا

بیشتر چه نوع کالاهایی از روسیه وارد ایران می شود؟

آغاز نظارت بر قیمت ها در بازارهای تهران

پالرمو، مجازات غربی ها یا پاداش به آنها؟

کاهش 60 درصدی معاملات مسکن

هجدهمین نمایشگاه بین المللی رنگ،رزین و پوشش های صنعتی

استاندار: برخی مدیران گلستان هنوز بیکاری را لمس نکردند

دهمین نمایشگاه بین المللی صنعت درب و پنجره

قاچاق مرغ زنده در بار گچ!

افزایش 72 درصدی سفر شهروندان جمهوری آذربایجان به ایران

نقش تهیه کننده سریال شهرزاد در پرونده بانک سرمایه چیست؟ / امامی 700 میلیارد تومان وام بدون وثیقه گرفت!

تورم تولید بخش خدمات 9.2 درصد افزایش یافت

پیشنهاد سبد خودرو به مشتریان به جای خودروهای ثبت نامی

پلیس اصفهانی چک سفید امضا را به مالکش بازگرداند

یادداشت/ محمد عبداللهی پالرمو، مجازات غربی ها یا پاداش به آنها؟

کلیه پیش فروش های فعلی خودرو خلاف قانون است

صفحه اول روزنامه های سیاسی اقتصادی و اجتماعی سراسری کشور چاپ 4بهمن

مرغ برنت دریای شمال

هنگ کنگ گران ترین بازار مسکن جهان شناخته شد

تار و مار منابع با یارانه کور

رییس کل بیمه مرکزی جزییات بیمه های جدید شخص ثالث را اعلام کرد

هنوز نجومی بگیر در کشور وجود دارد

آینده بازاربورس در گرو بازار های جهانی وقیمت نفت

عیدی 97 کارکنان دولت چقدر است؟

برهم زدن بازار ارز و سکه در ماه های قبل از جمله عملیات روانی دشمن با ابزار رسانه ای بود

کشاورزان نگران تامین سموم نباشند

اهداف مدیرعامل جدید سایپا: تولید محصول جدید و افزایش رضایت مشتریان

ماجرای تصویر سلطان سکه در حرم امام رضا(ع)

ویل مارو یورش تشدید شده غول های خودروسازی جهان به کارگران / تصمیم فورد مبنی بر تعطیلی کارخانه های خود دراروپا

باهنر: کشور ما در شدت مصرف انرژی رتبه سوم دنیا را دارد/ در بودجه سال 98 دولت 900 هزار میلیارد تومان یارانه مخفی پرداخت می کند

آینده بازار بورس متاثر از عملکرد بازار های جهانی و قیمت نفت

یک بسته حمایتی دیگر تا عید نوروز توزیع می شود

قیمت سبد نفتی اوپک به 61.49 دلار رسید

کمک 3.5 میلیارد ریالی خیران خمینی شهری به بهزیستی

توزیع «گوشت» تنظیم بازار +تصاویر

دفتر پنجره واحد سرمایه گذاری در چابهار راه اندازی شد

دستگاه های اجرایی برای اتمام پروژه های مسکن مهر تلاش کنند

نقش بورس در آینده اقتصاد ملی

متقاضیان دریافت تسهیلات در بهمین یاب ثبت نام کنند

کشف گوشت سگ در یکی از قصابی های مشهد! (+عکس)

کتاب دعا با تصویر سلطان سکه در حرم امام رضا(ع)+عکس

نقش بورس در آینده اقتصاد ملی

نقش صداوسیما در حل چالش های کشور تعیین کننده است

سامانه #4*4* برای کسب اطلاع بیمه شدگان تامین اجتماعی از علت عدم دریافت«بسته حمایتی»

کتاب دعا با تصویر سلطان سکه در حرم امام رضا(ع)؛ شایعه یا واقعیت؟

کارکنان دولت سال آینده چقدر حقوق می گیرند؟

معاملات عجیب ژیان در بازار خودرو

توصیه عجیب یک مسئول برندپوش!

65 روستای شیروان با تنش آبی روبرو است

پلیس اصفهانی چک سفید امضا را به مالکش بازگرداند

رییس پلیس راه آهن استان اصفهان: پلیس اصفهانی چک سفید امضا را به مالکش بازگرداند

از جنگ سرد با واردکنندگان تا حذف شورای رقابت

از جنگ سرد با واردکنندگان تا حذف شورای رقابت