مطالب مرتبط:
مراسم تودیع و معارفه معاون اداری و مالی زندان های استان تهران برگزار شد
تودیع و معارفه مدیران قدیم و جدید بورس تهران برگزار شد
مراسم تودیع و معارفه رییس شرکت بورس برگزار شد
مراسم تودیع و معارفه مدیر شعب بانک ایران زمین در استانهای البرز ، قزوین و زنجان برگزار شد
مراسم تودیع و معارفه مدیر شعب بانک ایران زمین در استانهای البرز ، قزوین و زنجان برگزار شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 30 مهر 1397 ساعت 03:552018-10-22اقتصادي

مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل بورس تهران برگزار شد


با استقبال مدیران ارشد بازار سرمایه مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل بورس تهران برگزار شد.

- شعارسال:" مراسم تکریم از عملکرد مدیریت 10 ساله حسن قالیباف اصل و معارفه علی صحرایی مدیرعامل بورس تهران با حضور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، رییس اسبق سازمان بورس، مدیران عامل شرکت های سپرده گذاری مرکزی، فرابورس، بورس انرژی، مدیریت فن آوری، مرکز مالی و سایر مدیران ارشد بازار سرمایه در سالن همایش شرکت سپرده گذاری مرکزی برگزار شد.

در این مراسم علی صحرایی اظهار داشت: بی شک دستیابی به اهداف ترسیمی و برنامه های اعلام شده در سایه مشارکت و همدلی ارکان عملیاتی بازار که شامل کارگزاران گرامی، شرکت های معظم سرمایه گذاری، هلدینگ ها، شرکت های تامین سرمایه و سایر نهادهای مالی فعال و دلسوز هستند محقق خواهد شد.

منابع مالی ارزان قیمت صحرایی در ادامه گفت: یکی از واقعیت های انکارناپذیر امروز جهان صنعتی و از نیازهای اصلی اقتصاد کشور، لزوم سودآور بودن بنگاه های اقتصادی، صنایع و کارخانجات است که در سایه آن، رونق و شکوفایی اقتصادی حاصل می شود.

بدیهی است که برای ایجاد، حفظ و تداوم وضعیت سودآوری، باید منابع مالی ارزان قیمت و سهل الوصول به اندازه کافی در اختیار سازمان های اقتصادی قرار گیرد که لازمه این موضوع، شناخت انواع راه های تأمین مالی و بازارهای عرضه کننده منابع مالی است.

بورس به عنوان محلی است که با جمع آوری سرمایه های خرد و کلان جامعه، این امکان را فراهم می نماید و با استفاده از مسیرهای سریع، کم هزینه و مطمئن جریان منابع را به سمت واحدهای اقتصادی بهینه سوق داده تا زمینه رشد و توسعه اقتصادی کشور فراهم شود.

میزان تامین مالی از سویی دیگر، نرخ رشد اقتصادی در برنامه ششم توسعه اقتصادی (1400-1396) به صورت متوسط سالانه هشت درصد در نظر گرفته شده است و میزان تامین مالی سرمایه گذاری در برنامه ششم از 488 هزار میلیارد ریال به 1481 هزار میلیارد ریال پیش بینی شده، که از این میزان 12 درصد باید از طریق بازار سرمایه تامین شود.

صحرایی افزود: نقش اصلی بورس ها تامین مالی است، طبق آمار های سال 96 فقط 83 هزار میلیارد تومان از منابع مورد نیاز اقتصاد کشور در بازار سرمایه تامین شده است.

در این زمینه با افزایش پذیرش شرکت های جدید در صنایع مختلف و با ارتقای کیفیت پذیرش ها می توان بخشی از تامین مالی مورد نیاز را انجام داد به ویژه با وجود نقدینگی فراوان در جامعه که امروز به عدد 1650 هزار میلیارد تومان رسیده است.

حوزه عملیاتی شرکت مدیرعامل بورس تهران گفت : شفافیت به عنوان حلقه اطمینان بخش در بازارهای مالی است که این موضوع در سال های اخیر از طریق الکترونیکی نمودن و کاهش واسطه ها در انتشار اطلاعات تا حدودی پوشش داده شده است و این روند با اقدامات برنامه ریزی شده که عمدتا بر تقویت بخش نظارتی و افزایش کنترل های داخلی استوار است، می تواند مکانیسم کارا و اثربخش شفافیت بازار سرمایه را در فضای اقتصادی کشور، بیش از گذشته مطرح سازد.

ایجاد بسترهای جدید این مقام در ادامه گفت: متنوع سازی منابع درآمدی شرکت و پایدار سازی آنها، هدف دیگری است که می توان با اتکا به ظرفیت های اطلاعاتی و نرم افزاری و با رویکرد ارتقای تعاملات بین المللی، امکان اجرایی شدن داشته باشد.

همچنین یکی از مسائل عمده بازار سرمایه کشور شناخت کمتر برخی از سیاستگذاران و تصمیم گیران دولتی از نتایج تصمیمات خود بر روی درآمد و سودآوری شرکت های حاضر در بازار سرمایه است که طی سال های گذشته تعاملات مثبتی با نهادهای تصمیم گیرنده برقرار شده که نیازمند ارتقا و بهبود مستمر آن از طریق تولید گزارشات کارشناسی و ارائه راهکارهای سیستماتیک و مستمر هستیم به ویژه که امروز 9.

5 میلیون نفر سهامدار در 700 شرکت بورس و فرابورس داریم و بالغ بر 49 میلیون نفر نیز دارنده سهام عدالت هستند.

تحقیق و توسعه با هدف الگو برداری و بومی سازی صحرایی گفت: ضروری است امروز با استفاده از ظرفیت های بخش تحقیق و توسعه شرکت با الگوگیری از تجربیات جهانی و بومی سازی بر اساس نیازهای ملی و فرهنگی خود الگوبرداری هوشمندانه ای داشته باشیم.

مطالعه و معرفی ابزارهای جدید با هدف متنوع سازی سبد ابزارهای مالی موجود با اولویت دهی به راه اندازی انواع ابزار مشتقه در کنار توسعه موازی زیرساخت های IT، می تواند بازار سرمایه را به عنوان یکی از متنوع ترین و در دسترس ترین بازارهای هدف برای سرمایه گذاران معرفی نماید.

بهبود فرایند حوزه پذیرش مدیرعامل بورس تهران گفت : افزایش سرعت با حفظ کیفیت پذیرش ها در جهت رشد اندازه بازار و کمک به تامین مالی بخش عمومی که با توجه به جذاب بودن این دسته از واگذاری ها موجب افزایش جذب نقدینگی جامعه خواهد شد.

این مهم با بازنگری در برخی دستورالعمل ها و رویه ها و همچنین همکاری و نقش آفرینی نهادهای واسط چون شرکت های مشاور پذیرش و موسسات رتبه بندی اعتباری، می تواند باعث رشد کمی و کیفی، ناشران بورسی و پذیرش ابزارهای مالی متنوع گردد.

حوزه نظارت بر ناشران بورسی وی افزود: حُسن اعتماد سازمان بورس و اوراق بهادار به مجموعه بورس تهران در سال گذشته با واگذاری بخشی از حوزه افشا و شفافیت اطلاعاتی ناشران، تصمیم مبارکی است که قصد داریم با ایجاد زیرساخت های فنی و اجرایی و تدوین برنامه های عملیاتی و زمان بندی شده، حوزه واگذاری تکالیف و وظایف سبا به بورس تهران را ارتقا بخشیم.

نظارت بر کارگزاران همچنین برقرای ارتباط سیستماتیک میان بورس تهران و کارگزاران از طریق ایجاد تغییرات ساختاری در نحوه نظارت و ارزیابی و همچنین تعدیل برخی مفاد قانونی، از جمله سرفصل های عمده ای است که بورس تهران برای افزایش اثربخشی و کارایی فعالیت کارگزاران در بازار سرمایه در نظر دارد.

حوزه نظارت بر بازار صحرایی گفت: با توجه به اینکه طبق بند 8 ماده 3 اساسنامه شرکت بورس، نظارت بر حسن انجام معاملات بر عهده این شرکت است، لذا در راستای انجام این وظیفه قانونی با استفاده از نرم افزارهای هوشمند و بهبود مستمر فرایندهای نظارتی علاوه بر رعایت قوانین و مقررات، حرکت به سمت بازار منصفانه و اطمینان بخش مدنظر قرار خواهد گرفت.

همچنین در این بین، بورس تهران آماده همکاری همه جانبه با کلیه ذی نفعان این بخش بوده و سعی دارد با فراهم ساختن امکانات، پلتفرم معاملاتی برای ابزارهای نوین، ایجاد سامانه ها و الگوریتم های فنی مرتبط، حضور هر چه بهتر و بیشتر ذی نفعان این حوزه را در بازار سرمایه شاهد باشد.

حوزه بین الملل مدیر عامل بورس تهران گفت: استفاده از ظرفیت تفاهم نامه های منعقد شده با بورس های جهان به منظور ایجاد فرصت های تازه برای بین المللی شدن بورس تهران از طریق پذیرش دوگانه (Dual Listing) و برگزاری رویدادهای حرفه ای با هدف معرفی جذابیت های سرمایه گذاری در ایران (Road Show) در کنار توسعه عضویت در مجامع حرفه ای بین المللی، مسیری است که با جدیتی بیش از گذشته پیگیری خواهد شد.

نقش ویژه بورس در اقتصاد افزون بر این، امیری نایب رییس هیات مدیره و معاونت نظارت بر بورس ها و ناشران گفت: بورس تهران نقش ویژه ای در اقتصاد ایفا می کند.

ما باید هر روز قوی تر و مثمر ثمر تر تلاش کنیم تا بازار سرمایه به بهترین شکل پیش رود.

بورس تهران نماد ملی است در ادامه این مراسم حسن قالیباف اصل مدیرعامل سابق بورس تهران گفت: اقداماتی که در بورس تهران انجام می شود یک کار دسته جمعی و با مشارکت همه کارکنان آن است.

وی با اشاره به اینکه نقد شوندگی در بورس تهران طی این 10 سال گذشته افزایش داشته است گفت: در ابتدای کار بورس تهران معامله سه میلیارد تومان در روز رقم بسیار بالایی بود این در حالی است که اکنون روزانه 2000 تا 2300 میلیارد تومان در بورس تهران معامله انجام می شود.

قالیباف اصل ادامه داد: طی سالیان گذشته بورس تهران از نظر کمی و کیفی پیشرفت زیادی کرده که از آن جمله می توان به وجود نهادهای جدید، استقرار سامانه معاملاتی جدید اشاره کرد.

مدیرعامل سابق بورس تهران در خصوص سرمایه شرکت بورس گفت: این شرکت در بدو تاسیس 15 میلیارد تومان سرمایه داشت که این رقم در حال حاضر به بیش از 150 میلیارد تومان رسیده است و ارزش بازار شرکت بورس تهران 80 تا 90 میلیارد تومان بود که اکنون ارزش بازار شرکت بورس به 1000 میلیارد تومان رسیده است.

اجرای اصل 44 قالیباف به اجرای اصل 44 اشاره کرد و گفت : اجرای اصل 44 قانون اساسی از حساسیت های زیادی برخوردار بود و شرکت های بزرگی چون مخابرات، هلدینگ خلیج فارس، بانکها و بیمه ها با اجرای این اصل به بورس وارد شدند.

وی خاطرنشان کرد: بورس نماد ملی است و باید در جهت ارتقاء آن کوشید.

مهار حجم نقدینگی در اقتصاد از طریق بازار سرمایه محمدرضا پور ابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: حجم نقدینگی در اقتصاد ایران می تواند از طریق­ بازار سرمایه مهار شود.

وی با اشاره به اینکه بازار سرمایه به سرعت در حال پیشرفت است گفت: بورس باید وارد حوزه های اثرگذاری برای تصمیم گیری در کشور شود و ظرفیت های خود را استمرار دهد.

ما باید مراقبت های لازم را از این حوزه داشته باشیم و تا ظرفیت حجم منابع دچار مشکل نشود.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: نظارت بر بازار امر بسیار مهمی است چرا که ممکن است فضای مجازی براساس اطلاعات نادرست؛ مسیر حرکت بازار را به یک مسیر متفاوت­ تبدیل کند.

پورابراهیمی افزود: جنس نظارت ها بر بورس از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

یکی از ضرورت های ما در حوزه اقتصادی این است که اقدامات ضد تحریمی را در دستور کار قرار دهیم.

شرایطی که در حال حاضر در کشور وجود دارد نوید بخش این است که مسیر خود را با اقتدار پیش می برد و این مسیر حرکت استمرار خواهد داشت.

بهره وری و نوآوری تنها کلید اقتصادها برای موفقیت است همچنین در این مراسم شاپور محمدی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: بهره وری و نوآوری تنها کلید اقتصادها برای موفقیت است و فعالان بازار سرمایه باید بر اساس سودآوری شرکت ها منابع خود را تخصیص دهند.

وی ادامه داد: مدیران ما باید مدیران بهره وری و نوآوری باشند و سازمان بورس تصمیم گرفته شرکت هایی را که بهره وری بالایی دارند در اولویت تسریع کاری قرار دهد و همچنین کانال سبزی برای این شرکت ها ایجاد کند.

محمدی با اشاره به اینکه حجم معاملات در چهار بازار سرمایه ایران از سال 94 تا به امروز رشد چشمگیری داشته گفت: حجم معاملات در 4 بازار سرمایه در سال 94، 125 هزار میلیارد تومان، در سال 95، 195 هزار میلیارد تومان، در سال 96، 247 هزار میلیارد تومان و در سال 97، تا به امروز 260 هزار میلیارد تومان است.

وی افزود: برای ادامه رشد این بازارها باید ابزارهای مالی مختلف معرفی شود و همچنین باید تنوع بخشی در سرمایه گذاری را در نظر بگیریم.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت ایبنا، تاریخ انتشار: 29مهر1397 ، کدخبر: 92860: www.

ibena.

ir
کلید واژه ها: اقتصاد - اقتصادی - سرمایه - بازار سرمایه - بورس - مالی - بورس تهران - مراسم تودیع و معارفه - تامین - مدیرعامل - بازار - میلیارد - تودیع و معارفه - توسعه اقتصادی - سرمایه گذاری - سازمان بورس - سپرده گذاری - مراسم تودیع - تهران - مراسم - برگزار - مدیران - معارفه - برنامه - برنامه ششم توسعه - میزان - نرخ رشد اقتصادی - مدیریت - کشور - رشد اقتصادی

آخرین اخبار سرویس:
200 هزار تومان به حساب چه کسانی واریز شد؟

الزام به بستن کمربند سرنشینان عقب و استفاده از صندلی کودک در خودروهای سواری

فرج زاده: کاهش قیمت سکه در قزوین

استخدام انباردار آقا در شرکت خدمات پشتیبانی بانکی

قیمت دلار و قیمت ارز امروز 29 آبان 97 / قیمت دلار در بازار آزاد 13 هزار تومان / قیمت لیرترکیه 2 هزار و 445 تومان

کاهش 150 هزار تومانی قیمت سکه

قیمت طلا، سکه و ارز امروز 97/08/29

نفت برنت 66 دلار 75 سنت

استخدام برشکار آقا جهت تولیدی پوشاک بچگانه در تهران

نرخ سکه و طلا در بازار رشت

تحقق 45 درصدی تعهد اشتغال شهرستان بیرجند

استخدام معلولان در اولویت برنامه های اشتغال خراسان جنوبی

​حکم قطعی متهمان پرونده گندم فارس صادر شد/ 81 سال حبس و جزای نقدی

200 هزار تومان به حساب چه کسانی واریز شد؟

استخدام ناخن کار در زمینه کاشت، مانیکور و پدیکور

نظارت گریزی، علت حملات به مجمع تشخیص مصلحت

استخدام کارشناس فروش در شرکت تحلیل گران اطلاعات پویا بین الملل

نرخ دلار چقدر باشد خوب است؟

افت ارزش دلار قیمت طلا را افزایش داد

رییس کل بیمه مرکزی: فروش اقساطی بیمه منطقی نیست

استخدام کانتر فروش خانم حرفه ای در تهران

موج نقدینگی در تورم آوار می شود

قاچاق سوخت کاهش یافت

استخدام 3 نفر قالب بند آقا در خیابان بهارِ تهران

افغانستان به صلح و پیشرفت اقتصادی نیاز دارد

توافق اولیه برای حل مشکل گارگران هفت تپه و گروه ملی فولاد

استخدام کارمند فروش

بازگشایی کامل خیابان فرزان بیرجند

اعتبارات اشتغال مددجویان کمیته امداد فیروزه افزایش یافت

مشکل رجیستری تجهیزات سیمکارت خور به سامانه همتا گزارش شود

تلاش برای یافتن راهکارهای غیربانکی در جابجایی پول

نسبت خسارت پرداختی بیمه ایران بهبود یافت

85 درصد مردم البرز به رسانه استانی اعتماد دارند

سکه به کانال 3 میلیون تومان نزدیک شد+جدول

طی هفته آینده درباره بنزین تصمیمات جدیدی می گیریم

ضرورت حمایت از فعالان طلای سفید خراسان شمالی

کاهش بازدهی کارمندان با پشت میز نشینی

گمرک تخصصی ترخیص طلا و جواهرات اعلام شد

آغاز همکاری ماکسیم با آژانس های مسافربری

آخرین نرخ ارز مسافرتی و خرید دلار بانکی

افزایش قیمت خرده فروشی 9 گروه کالایی

فعالان بازار سرمایه منتظر عرضه یک شرکت جدید در فرابورس

مخلوط کنندگان خاک با گندم به 81 سال حبس محکوم شدند

75 درصد مشترکین آب اردستان الگوی مصرف را رعایت می کنند

60 درصد مصوبات ستاد تسهیل قزوین مربوط به بانکها است

تابلوهای مزاحم حاشیه راه ها، ایمنی شهروندان را تهدید می کنند

اخبار مشروح 13 سه شنبه، 29 آبان 1397

تغییرات در بنیاد نوبل در پی رسوایی جنسی

شیوه تامین آب شرب پایدار خوی بررسی می شود

گاز برخی نقاط قزوین به طور موقت قطع می شود

سد سیاهو به زودی وارد مدار بهره برداری می شود

حضور کریم یاوری در میان کارگران معترض گروه ملی فولاد/ انجام فروش خارج از بورس محصولات شرکت

صدور مجوز فروش خارج از بورس برای گروه ملی فولاد

تولید ادوات کشاورزی در روستای چقاسیف الدین

پیوستن 200 دستگاه واگن نو به شبکه راه آهن کشور در بندرعباس+فیلم

60 درصد مصوبات ستاد تسهیل قزوین مربوط به بانکها است

75 درصد مشترکین آب اردستان الگوی مصرف را رعایت می کنند

تند شدن ضربان خشکی در تالاب میانکاله

لیست قیمت گوشی شیائومی | Xiaomi | قیمت گوشی موبایل

میزان سهمیه و قیمت بنزین یارانه ای چقدر است؟

استخدام مهندس مکانیک خانم جهت شرکت صنعتی در اصفهان

استخدام کارگر خانم جهت یک کارگاه قاب و تاج پرده در خراسان رضوی

بانکها دلار را 11 هزار و 936 تومان می خرند/سکه 4 میلیون و 180 هزار تومان

استخدام نقاش آشنا به قطعات صنعتی فایبرگلاس در شهریار

استخدام کارشناس IT جهت برنامه نویسی در آمل

استخدام تعدادی وسط کار جهت یک تولیدی پوشاک در تهران

استخدام دو ردیف شغلی جهت شرکت صنعتی در اصفهان

استخدام کارشناس کالیبراسیون در شرکت ماشین سازی تاشا

استخدام تعدادی موتور سوار در محدوده بازار تهران

استخدام صافکار ترجیحا بی رنگ زن و نیمه ماهر در تهران

چرا چنین نسخه می پیچند؟

سه راه کار اساسی بانک سرمایه برای بازگشایی نماد فرابورسی/ بازشدن نماد بانک سرمایه در فرابورس نشان دهنده رشد و پیشرفت این بانک است

استخدام کارشناس اتوماسیون (SCADA) در یک شرکت معتبر

بازار پوشاک ایران در انحصار چشم بادامی ها!

اعتراض مرغداران به تصویب نرخ 9800 تومانی مرغ

استخدام آشپز نیمه ماهر جهت کار رستوران

یک گُل فروش: 8 میلیون درآمد دارم

استخدام کارگر نیمه وقت جهت نظافت در رستوران خوان

استخدم نیرو جهت بخش سفارشات، صندوق و فروشندگی در خراسان رضوی

استخدام چند رده شغلی جهت شرکت معتبر صنعتی در اصفهان

استخدام کارشناس بازرگانی

قیمت روز ارزهای دولتی 97/08/29 | دلار 4200 تومان ثابت ماند

تند شدن ضربان خشکی در تالاب میانکاله

اعطای تسهیلات بانکی به دانشجویان زائر عتبات آغاز شد

توقیف دو محموله دام قاچاق در خراسان رضوی به ارزش بیش از یک میلیارد ریال

تلاش بخش خصوصی برای یافتن راهکارهای غیربانکی در جابجایی پول

پیوستن 200 دستگاه واگن نو به شبکه راه آهن کشور در بندرعباس

اولین سمپوزیوم بین المللی تجارت گوهر سنگ در کیش برگزار شد

4،5 میلیارد ریال کالای قاچاق در گناباد کشف شد

29 هزار هکتاراراضی شیب دارکشور به باغ دیم اختصاص یافت

سد سیاهو به زودی وارد مدار بهره برداری می شود

شیوه تامین آب شرب پایدار خوی بررسی می شود

تابلوهای مزاحم حاشیه راه ها، ایمنی شهروندان را تهدید می کنند

محاسبه و خرید حق بیمه بدنه، راحت تر از همیشه

تصمیم دولت برای توزیع تخم مرغ 16 هزار تومانی

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی تعیین شد

مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی منصوب شد

جداسازی تخفیف کتاب های ترجمه از تألیفی خوب نیست

75 درصد مشترکین آب اردستان الگوی مصرف را رعایت می کنند

60 درصد مصوبات ستاد تسهیل قزوین مربوط به بانکها است

مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل بورس تهران برگزار شد

مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل بورس تهران برگزار شد