مطالب مرتبط:
مراسم تودیع و معارفه معاون اداری و مالی زندان های استان تهران برگزار شد
تودیع و معارفه مدیران قدیم و جدید بورس تهران برگزار شد
مراسم تودیع و معارفه رییس شرکت بورس برگزار شد
مراسم تودیع و معارفه مدیر شعب بانک ایران زمین در استانهای البرز ، قزوین و زنجان برگزار شد
مراسم تودیع و معارفه مدیر شعب بانک ایران زمین در استانهای البرز ، قزوین و زنجان برگزار شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 30 مهر 1397 ساعت 03:552018-10-22اقتصادي

مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل بورس تهران برگزار شد


با استقبال مدیران ارشد بازار سرمایه مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل بورس تهران برگزار شد.

- شعارسال:" مراسم تکریم از عملکرد مدیریت 10 ساله حسن قالیباف اصل و معارفه علی صحرایی مدیرعامل بورس تهران با حضور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، رییس اسبق سازمان بورس، مدیران عامل شرکت های سپرده گذاری مرکزی، فرابورس، بورس انرژی، مدیریت فن آوری، مرکز مالی و سایر مدیران ارشد بازار سرمایه در سالن همایش شرکت سپرده گذاری مرکزی برگزار شد.

در این مراسم علی صحرایی اظهار داشت: بی شک دستیابی به اهداف ترسیمی و برنامه های اعلام شده در سایه مشارکت و همدلی ارکان عملیاتی بازار که شامل کارگزاران گرامی، شرکت های معظم سرمایه گذاری، هلدینگ ها، شرکت های تامین سرمایه و سایر نهادهای مالی فعال و دلسوز هستند محقق خواهد شد.

منابع مالی ارزان قیمت صحرایی در ادامه گفت: یکی از واقعیت های انکارناپذیر امروز جهان صنعتی و از نیازهای اصلی اقتصاد کشور، لزوم سودآور بودن بنگاه های اقتصادی، صنایع و کارخانجات است که در سایه آن، رونق و شکوفایی اقتصادی حاصل می شود.

بدیهی است که برای ایجاد، حفظ و تداوم وضعیت سودآوری، باید منابع مالی ارزان قیمت و سهل الوصول به اندازه کافی در اختیار سازمان های اقتصادی قرار گیرد که لازمه این موضوع، شناخت انواع راه های تأمین مالی و بازارهای عرضه کننده منابع مالی است.

بورس به عنوان محلی است که با جمع آوری سرمایه های خرد و کلان جامعه، این امکان را فراهم می نماید و با استفاده از مسیرهای سریع، کم هزینه و مطمئن جریان منابع را به سمت واحدهای اقتصادی بهینه سوق داده تا زمینه رشد و توسعه اقتصادی کشور فراهم شود.

میزان تامین مالی از سویی دیگر، نرخ رشد اقتصادی در برنامه ششم توسعه اقتصادی (1400-1396) به صورت متوسط سالانه هشت درصد در نظر گرفته شده است و میزان تامین مالی سرمایه گذاری در برنامه ششم از 488 هزار میلیارد ریال به 1481 هزار میلیارد ریال پیش بینی شده، که از این میزان 12 درصد باید از طریق بازار سرمایه تامین شود.

صحرایی افزود: نقش اصلی بورس ها تامین مالی است، طبق آمار های سال 96 فقط 83 هزار میلیارد تومان از منابع مورد نیاز اقتصاد کشور در بازار سرمایه تامین شده است.

در این زمینه با افزایش پذیرش شرکت های جدید در صنایع مختلف و با ارتقای کیفیت پذیرش ها می توان بخشی از تامین مالی مورد نیاز را انجام داد به ویژه با وجود نقدینگی فراوان در جامعه که امروز به عدد 1650 هزار میلیارد تومان رسیده است.

حوزه عملیاتی شرکت مدیرعامل بورس تهران گفت : شفافیت به عنوان حلقه اطمینان بخش در بازارهای مالی است که این موضوع در سال های اخیر از طریق الکترونیکی نمودن و کاهش واسطه ها در انتشار اطلاعات تا حدودی پوشش داده شده است و این روند با اقدامات برنامه ریزی شده که عمدتا بر تقویت بخش نظارتی و افزایش کنترل های داخلی استوار است، می تواند مکانیسم کارا و اثربخش شفافیت بازار سرمایه را در فضای اقتصادی کشور، بیش از گذشته مطرح سازد.

ایجاد بسترهای جدید این مقام در ادامه گفت: متنوع سازی منابع درآمدی شرکت و پایدار سازی آنها، هدف دیگری است که می توان با اتکا به ظرفیت های اطلاعاتی و نرم افزاری و با رویکرد ارتقای تعاملات بین المللی، امکان اجرایی شدن داشته باشد.

همچنین یکی از مسائل عمده بازار سرمایه کشور شناخت کمتر برخی از سیاستگذاران و تصمیم گیران دولتی از نتایج تصمیمات خود بر روی درآمد و سودآوری شرکت های حاضر در بازار سرمایه است که طی سال های گذشته تعاملات مثبتی با نهادهای تصمیم گیرنده برقرار شده که نیازمند ارتقا و بهبود مستمر آن از طریق تولید گزارشات کارشناسی و ارائه راهکارهای سیستماتیک و مستمر هستیم به ویژه که امروز 9.

5 میلیون نفر سهامدار در 700 شرکت بورس و فرابورس داریم و بالغ بر 49 میلیون نفر نیز دارنده سهام عدالت هستند.

تحقیق و توسعه با هدف الگو برداری و بومی سازی صحرایی گفت: ضروری است امروز با استفاده از ظرفیت های بخش تحقیق و توسعه شرکت با الگوگیری از تجربیات جهانی و بومی سازی بر اساس نیازهای ملی و فرهنگی خود الگوبرداری هوشمندانه ای داشته باشیم.

مطالعه و معرفی ابزارهای جدید با هدف متنوع سازی سبد ابزارهای مالی موجود با اولویت دهی به راه اندازی انواع ابزار مشتقه در کنار توسعه موازی زیرساخت های IT، می تواند بازار سرمایه را به عنوان یکی از متنوع ترین و در دسترس ترین بازارهای هدف برای سرمایه گذاران معرفی نماید.

بهبود فرایند حوزه پذیرش مدیرعامل بورس تهران گفت : افزایش سرعت با حفظ کیفیت پذیرش ها در جهت رشد اندازه بازار و کمک به تامین مالی بخش عمومی که با توجه به جذاب بودن این دسته از واگذاری ها موجب افزایش جذب نقدینگی جامعه خواهد شد.

این مهم با بازنگری در برخی دستورالعمل ها و رویه ها و همچنین همکاری و نقش آفرینی نهادهای واسط چون شرکت های مشاور پذیرش و موسسات رتبه بندی اعتباری، می تواند باعث رشد کمی و کیفی، ناشران بورسی و پذیرش ابزارهای مالی متنوع گردد.

حوزه نظارت بر ناشران بورسی وی افزود: حُسن اعتماد سازمان بورس و اوراق بهادار به مجموعه بورس تهران در سال گذشته با واگذاری بخشی از حوزه افشا و شفافیت اطلاعاتی ناشران، تصمیم مبارکی است که قصد داریم با ایجاد زیرساخت های فنی و اجرایی و تدوین برنامه های عملیاتی و زمان بندی شده، حوزه واگذاری تکالیف و وظایف سبا به بورس تهران را ارتقا بخشیم.

نظارت بر کارگزاران همچنین برقرای ارتباط سیستماتیک میان بورس تهران و کارگزاران از طریق ایجاد تغییرات ساختاری در نحوه نظارت و ارزیابی و همچنین تعدیل برخی مفاد قانونی، از جمله سرفصل های عمده ای است که بورس تهران برای افزایش اثربخشی و کارایی فعالیت کارگزاران در بازار سرمایه در نظر دارد.

حوزه نظارت بر بازار صحرایی گفت: با توجه به اینکه طبق بند 8 ماده 3 اساسنامه شرکت بورس، نظارت بر حسن انجام معاملات بر عهده این شرکت است، لذا در راستای انجام این وظیفه قانونی با استفاده از نرم افزارهای هوشمند و بهبود مستمر فرایندهای نظارتی علاوه بر رعایت قوانین و مقررات، حرکت به سمت بازار منصفانه و اطمینان بخش مدنظر قرار خواهد گرفت.

همچنین در این بین، بورس تهران آماده همکاری همه جانبه با کلیه ذی نفعان این بخش بوده و سعی دارد با فراهم ساختن امکانات، پلتفرم معاملاتی برای ابزارهای نوین، ایجاد سامانه ها و الگوریتم های فنی مرتبط، حضور هر چه بهتر و بیشتر ذی نفعان این حوزه را در بازار سرمایه شاهد باشد.

حوزه بین الملل مدیر عامل بورس تهران گفت: استفاده از ظرفیت تفاهم نامه های منعقد شده با بورس های جهان به منظور ایجاد فرصت های تازه برای بین المللی شدن بورس تهران از طریق پذیرش دوگانه (Dual Listing) و برگزاری رویدادهای حرفه ای با هدف معرفی جذابیت های سرمایه گذاری در ایران (Road Show) در کنار توسعه عضویت در مجامع حرفه ای بین المللی، مسیری است که با جدیتی بیش از گذشته پیگیری خواهد شد.

نقش ویژه بورس در اقتصاد افزون بر این، امیری نایب رییس هیات مدیره و معاونت نظارت بر بورس ها و ناشران گفت: بورس تهران نقش ویژه ای در اقتصاد ایفا می کند.

ما باید هر روز قوی تر و مثمر ثمر تر تلاش کنیم تا بازار سرمایه به بهترین شکل پیش رود.

بورس تهران نماد ملی است در ادامه این مراسم حسن قالیباف اصل مدیرعامل سابق بورس تهران گفت: اقداماتی که در بورس تهران انجام می شود یک کار دسته جمعی و با مشارکت همه کارکنان آن است.

وی با اشاره به اینکه نقد شوندگی در بورس تهران طی این 10 سال گذشته افزایش داشته است گفت: در ابتدای کار بورس تهران معامله سه میلیارد تومان در روز رقم بسیار بالایی بود این در حالی است که اکنون روزانه 2000 تا 2300 میلیارد تومان در بورس تهران معامله انجام می شود.

قالیباف اصل ادامه داد: طی سالیان گذشته بورس تهران از نظر کمی و کیفی پیشرفت زیادی کرده که از آن جمله می توان به وجود نهادهای جدید، استقرار سامانه معاملاتی جدید اشاره کرد.

مدیرعامل سابق بورس تهران در خصوص سرمایه شرکت بورس گفت: این شرکت در بدو تاسیس 15 میلیارد تومان سرمایه داشت که این رقم در حال حاضر به بیش از 150 میلیارد تومان رسیده است و ارزش بازار شرکت بورس تهران 80 تا 90 میلیارد تومان بود که اکنون ارزش بازار شرکت بورس به 1000 میلیارد تومان رسیده است.

اجرای اصل 44 قالیباف به اجرای اصل 44 اشاره کرد و گفت : اجرای اصل 44 قانون اساسی از حساسیت های زیادی برخوردار بود و شرکت های بزرگی چون مخابرات، هلدینگ خلیج فارس، بانکها و بیمه ها با اجرای این اصل به بورس وارد شدند.

وی خاطرنشان کرد: بورس نماد ملی است و باید در جهت ارتقاء آن کوشید.

مهار حجم نقدینگی در اقتصاد از طریق بازار سرمایه محمدرضا پور ابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: حجم نقدینگی در اقتصاد ایران می تواند از طریق­ بازار سرمایه مهار شود.

وی با اشاره به اینکه بازار سرمایه به سرعت در حال پیشرفت است گفت: بورس باید وارد حوزه های اثرگذاری برای تصمیم گیری در کشور شود و ظرفیت های خود را استمرار دهد.

ما باید مراقبت های لازم را از این حوزه داشته باشیم و تا ظرفیت حجم منابع دچار مشکل نشود.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: نظارت بر بازار امر بسیار مهمی است چرا که ممکن است فضای مجازی براساس اطلاعات نادرست؛ مسیر حرکت بازار را به یک مسیر متفاوت­ تبدیل کند.

پورابراهیمی افزود: جنس نظارت ها بر بورس از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

یکی از ضرورت های ما در حوزه اقتصادی این است که اقدامات ضد تحریمی را در دستور کار قرار دهیم.

شرایطی که در حال حاضر در کشور وجود دارد نوید بخش این است که مسیر خود را با اقتدار پیش می برد و این مسیر حرکت استمرار خواهد داشت.

بهره وری و نوآوری تنها کلید اقتصادها برای موفقیت است همچنین در این مراسم شاپور محمدی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: بهره وری و نوآوری تنها کلید اقتصادها برای موفقیت است و فعالان بازار سرمایه باید بر اساس سودآوری شرکت ها منابع خود را تخصیص دهند.

وی ادامه داد: مدیران ما باید مدیران بهره وری و نوآوری باشند و سازمان بورس تصمیم گرفته شرکت هایی را که بهره وری بالایی دارند در اولویت تسریع کاری قرار دهد و همچنین کانال سبزی برای این شرکت ها ایجاد کند.

محمدی با اشاره به اینکه حجم معاملات در چهار بازار سرمایه ایران از سال 94 تا به امروز رشد چشمگیری داشته گفت: حجم معاملات در 4 بازار سرمایه در سال 94، 125 هزار میلیارد تومان، در سال 95، 195 هزار میلیارد تومان، در سال 96، 247 هزار میلیارد تومان و در سال 97، تا به امروز 260 هزار میلیارد تومان است.

وی افزود: برای ادامه رشد این بازارها باید ابزارهای مالی مختلف معرفی شود و همچنین باید تنوع بخشی در سرمایه گذاری را در نظر بگیریم.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت ایبنا، تاریخ انتشار: 29مهر1397 ، کدخبر: 92860: www.

ibena.

ir
کلید واژه ها: اقتصاد - اقتصادی - سرمایه - بازار سرمایه - بورس - مالی - بورس تهران - مراسم تودیع و معارفه - تامین - مدیرعامل - بازار - میلیارد - تودیع و معارفه - توسعه اقتصادی - سرمایه گذاری - سازمان بورس - سپرده گذاری - مراسم تودیع - تهران - مراسم - برگزار - مدیران - معارفه - برنامه - برنامه ششم توسعه - میزان - نرخ رشد اقتصادی - مدیریت - کشور - رشد اقتصادی

آخرین اخبار سرویس:
پیش بینی اوضاع صنعت هوایی در سال 2019

آموزش مهارت به بانوان روستایی راز و جرگلان

بدبینی وزیر جدید به برنامه نفتی 500 میلیارد دلاری کویت

استخدام مترجم زبان انگلیسی در موسسه شریف یار

استخدام کارشناس اخذ ویزا آشنا به امور اخذ ویزا در تهران و البرز

مظنه اجاره بهای آپارتمان های بزرگ تهران

70 درصد از نقدینگی ها دست یک درصد از شرکت ها!

اعتراض مشتریان کرمان موتور به افزایش 30 میلیونی بیش از قرارداد

اضافه کار کارمندان در سال 98 چقدر پیش بینی شد

چرا افزایش 30 درصدی نرخ پایه خرید تضمینی برق اجرا نشد؟

چهار عامل افزایش قیمت سکه بهار آزادی

ثروتمندترین مرد دنیا در صف همبرگر ارزان قیمت! +عکس

تصمیم فورد مبنی بر تعطیلی کارخانه های خود دراروپا

برای خرید تیبا چقدر باید هزینه کرد؟

کدام خودرو سردمدار گرانی در بازار است؟

راه اندازی خط تولید کفش های آب گریز/فروش بیش از 2 میلیارد ریالی در کشور

رکوردزنی عجیب جوان مازندرانی/ عکس

صرف هزینه 2 میلیون دلاری برای واردات غذای سگ و گربه+ جدول

دوچرخه های خودران جای تاکسی های اینترنتی را می گیرند

هجوم دوباره خریداران به بازار سکه

موسوی لارگانی: هنوز نجومی بگیر در کشور وجود دارد

ناکامی متهم میلیاردی پرونده پرهام در نقشه فرار

افزایش 8.8 درصدی نرخ تورم تولیدکننده خدماتی

مهلت ثبت سفارش واردات 3 ماه زیاد می شود

خانه به متری 10 میلیون نزدیک شد/ ضعف مشهود برنامه

معاملات عجیب ژیان در بازار خودرو!

طرح بحث تنظیم بازار خودرو در مجلس

پسر شیروانی مادرش را به قتل رساند

بهره برداری از 79 پروژه در دهه فجر امسال در شهرضا

ناجا: مشکل صدور کارت خودرو برطرف شد

هشدار مشاور اقتصادی ترامپ

بازار لاستیک به تعادل نزدیک شد

رفتارشناسی بازار خودرو

واکنش فرانسه به تحولات ونزوئلا

بیشتر چه نوع کالاهایی از روسیه وارد ایران می شود؟

آغاز نظارت بر قیمت ها در بازارهای تهران

پالرمو، مجازات غربی ها یا پاداش به آنها؟

کاهش 60 درصدی معاملات مسکن

هجدهمین نمایشگاه بین المللی رنگ،رزین و پوشش های صنعتی

استاندار: برخی مدیران گلستان هنوز بیکاری را لمس نکردند

دهمین نمایشگاه بین المللی صنعت درب و پنجره

قاچاق مرغ زنده در بار گچ!

افزایش 72 درصدی سفر شهروندان جمهوری آذربایجان به ایران

نقش تهیه کننده سریال شهرزاد در پرونده بانک سرمایه چیست؟ / امامی 700 میلیارد تومان وام بدون وثیقه گرفت!

تورم تولید بخش خدمات 9.2 درصد افزایش یافت

پیشنهاد سبد خودرو به مشتریان به جای خودروهای ثبت نامی

پلیس اصفهانی چک سفید امضا را به مالکش بازگرداند

یادداشت/ محمد عبداللهی پالرمو، مجازات غربی ها یا پاداش به آنها؟

کلیه پیش فروش های فعلی خودرو خلاف قانون است

صفحه اول روزنامه های سیاسی اقتصادی و اجتماعی سراسری کشور چاپ 4بهمن

مرغ برنت دریای شمال

هنگ کنگ گران ترین بازار مسکن جهان شناخته شد

تار و مار منابع با یارانه کور

رییس کل بیمه مرکزی جزییات بیمه های جدید شخص ثالث را اعلام کرد

هنوز نجومی بگیر در کشور وجود دارد

آینده بازاربورس در گرو بازار های جهانی وقیمت نفت

عیدی 97 کارکنان دولت چقدر است؟

برهم زدن بازار ارز و سکه در ماه های قبل از جمله عملیات روانی دشمن با ابزار رسانه ای بود

کشاورزان نگران تامین سموم نباشند

اهداف مدیرعامل جدید سایپا: تولید محصول جدید و افزایش رضایت مشتریان

ماجرای تصویر سلطان سکه در حرم امام رضا(ع)

ویل مارو یورش تشدید شده غول های خودروسازی جهان به کارگران / تصمیم فورد مبنی بر تعطیلی کارخانه های خود دراروپا

باهنر: کشور ما در شدت مصرف انرژی رتبه سوم دنیا را دارد/ در بودجه سال 98 دولت 900 هزار میلیارد تومان یارانه مخفی پرداخت می کند

آینده بازار بورس متاثر از عملکرد بازار های جهانی و قیمت نفت

یک بسته حمایتی دیگر تا عید نوروز توزیع می شود

قیمت سبد نفتی اوپک به 61.49 دلار رسید

کمک 3.5 میلیارد ریالی خیران خمینی شهری به بهزیستی

توزیع «گوشت» تنظیم بازار +تصاویر

دفتر پنجره واحد سرمایه گذاری در چابهار راه اندازی شد

دستگاه های اجرایی برای اتمام پروژه های مسکن مهر تلاش کنند

نقش بورس در آینده اقتصاد ملی

متقاضیان دریافت تسهیلات در بهمین یاب ثبت نام کنند

کشف گوشت سگ در یکی از قصابی های مشهد! (+عکس)

کتاب دعا با تصویر سلطان سکه در حرم امام رضا(ع)+عکس

نقش بورس در آینده اقتصاد ملی

نقش صداوسیما در حل چالش های کشور تعیین کننده است

سامانه #4*4* برای کسب اطلاع بیمه شدگان تامین اجتماعی از علت عدم دریافت«بسته حمایتی»

کتاب دعا با تصویر سلطان سکه در حرم امام رضا(ع)؛ شایعه یا واقعیت؟

کارکنان دولت سال آینده چقدر حقوق می گیرند؟

معاملات عجیب ژیان در بازار خودرو

توصیه عجیب یک مسئول برندپوش!

65 روستای شیروان با تنش آبی روبرو است

پلیس اصفهانی چک سفید امضا را به مالکش بازگرداند

رییس پلیس راه آهن استان اصفهان: پلیس اصفهانی چک سفید امضا را به مالکش بازگرداند

کتونی های هوشمند و خودبند نایک

جایزه بهترین ابزار تکنولوژی می رسد به: همبرگر جعلی!

کاهش چشمگیر شماره گذاری خودروهای صفر

معاملات عجیب ژیان در بازار خودرو

کارگران سر دو راهی الهیه و زعفرانیه!

عرضه گوشت سگ در مشهد تکذیب شد

سلطان موز در ایران چه کسی است؟

اینک آخرالزمان

چطور واریز «بسته حمایتی» را پیگیری کنیم؟

کره جنوبی خرید نفت از ایران را از سر گرفت

لاریجانی: دریافتی مدیران باید روی سایت قرار گیرد

دولت فربه 90 درصد بودجه را می بلعد

طرح بحث تنظیم بازار خودرو در مجلس/ سهم دولت در خودروسازی صفر شود

95 درصد ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز بخش کشاورزی از داخل تامین می شود

فروش گوشت سگ به جای گوسفند در مشهد| یک نفر بازداشت شد+واکنش دامپزشکی

95 درصد ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز بخش کشاورزی از داخل تامین می شود

مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل بورس تهران برگزار شد

مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل بورس تهران برگزار شد