مطالب مرتبط:
جزییات6خبر ویژه امروز دوشنبه 23 مهرماه 1397
صفحه اول روزنامه های کشوری و استانی؛دوشنبه دوم مهرماه 1397/تصاویر
جزییات5خبر ویژه امروز شنبه 28 مهرماه 1397
جزییات6خبر ویژه امروز دوشنبه نهم مهرماه 1397
جزییات5خبر ویژه امروز سه شنبه 17 مهرماه 1397
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 30 مهر 1397 ساعت 00:322018-10-21اقتصادي

جزییات5خبر ویژه امروز دوشنبه 30 مهرماه 1397


- چاره قاچاق بنزین الزاماً گران کردن آن نیست.

سهمیه بندی بنزین در دولت دهم تقریباً مشکل قاچاق را حل کرده بود.

شبکه راه دانا در گزارشی نوشت: بررسی آمار و ارقام نشان می دهد همزمان با حذف کارت سوخت و سهمیه بندی بنزین مصرف بنزین در کشور نیز یکباره به اوج خود رسیده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازمشرق، رهبر معظم انقلاب نیز در دیدار خود با هیئت دولت به نکته مهمی در خصوص مصرف بنزین اشاره کرده و فرمودند: آن روز ایشان (رییس جمهور) به من گفتند که روزانه 105میلیون لیتر مصرف بنزین کشور است؛ حالا یک جای دیگر من خواندم در یک گزارشی که بیشتر است، 120 میلیون [لیتر].

حالا، 105 میلیون لیتر! چرا؟ چرا باید این قدر ما مصرف بکنیم؟ یک دوره ای مسئولین توانستند مصرف روزانه را برسانند به حدود 65 میلیون لیتر، یعنی کمتر از 65 میلیون لیتر؛ شد این کار.

طبق آمارهایی که در مورد میزان مصرف سوخت در کشور از ابتدای تابستان تاکنون منتشر شده است در تیرماه سال جاری متوسط مصرف روزانه بنزین در کشور به 91 میلیون و 700 هزار لیتر در روز رسید که اوج مصرف نیز در روز 31 تیرماه با سوختن 121 میلیون و 800 هزار لیتر بنزین بود.

در یک نگاه ساده و راه حل پیش پا افتاده افزایش قیمت بنزین روش معقولی است؛ این افزایش قیمت موضوعی بود که در ماه های گذشته بارها از سوی دولت در دستور کار قرار گرفت اما هراس از نارضایتی بزرگ مردمی مانع از انجام این طرح شد.

سهمیه بندی سوخت در ایران طرحی برای هدف مندی مصرف سوخت در کشور بود که از تیر 1386 تا خرداد 1394 اجرا شد.

به همین منظور برای تمامی خودروها در ایران کارت هوشمند سوخت صادر گردید و تمامی تلمبه های جایگاه های سوخت مجهز به دستگاه های کارت خوان و پین پد شدند.

طرح سهمیه بندی بنزین با هدف کنترل مصرف بنزین و مصون ساختن کشور از طرح تحریم واردات این فرآورده نفتی اجرایی شده بود و نقش مهمی در کنترل مصرف بنزین، جلوگیری از قاچاق و کاهش واردات آن ایفا کرده بود تا جایی که تقریبا قاچاق بنزین از کشور به کشورهای حاشیه ای به شدت کاهش پیدا کرده بود.

با روی کار آمدن دولت در سال 92 زنگنه به عنوان وزیر نفت اعلام کرد که مردم نباید محدودیتی در مصرف بنزین داشته باشند و حق آنهاست از هر میزان بنزینی که می خواهند استفاده کنند(!) زنگنه در حالی این اظهارات را بیان می کرد که بررسی های آماری نشان می داد در سال هایی که کارت سوخت وجود نداشته هر ساله مصرف بنزین بالا و بالاتر رفته و دولت هم ناگزیر به اختصاص یارانه بیشتر به بنزین و واردات بیشتر این محصول بوده است اما به یک باره با سهمیه بندی بنزین روند مصرف مسیر کاهشی به خود گرفته بود.

بررسی آمار نشان می دهد با حذف کارت سوخت و سهمیه بندی، مصرف بنزین و قاچاق آن یکباره به اوج رسید.

مصرف بنزین در سال 85، معادل 74 میلیون لیتر بود که با سهمیه بندی به 64 میلیون در سال 86 و سپس 59 میلیون در سال 90 رسید، اما به دنبال حذف سهمیه بندی، مصرف بنزین حتی تا 120 میلیون لیتر در روز هم رسید.

عمل به استانداردهای بانکداری یا خودتحریمی طبق خواست آمریکا؟!معاونت حقوقی رییس جمهور تاکید کرد: لوایح چهارگانه مبتنی بر یک بانکداری صحیح العمل و استاندارد است که از نظر من با آنچه در نظام حقوقی و مالی مطلوب ما مدنظر است، مغایرتی ندارد تا بتوان گفت خیانتی صورت گرفته است.

لعیا جنیدی در گفت وگو با ایلنا، درباره تصویب لایحه الحاق دولت به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) که عده ای عنوان می کنند با تصویب این لایحه به کشور خیانت شده است، گفت: تمامی لوایح چهارگانه که CFT یکی از آنهاست همگی درباره یک بانکداری مرسوم بین المللی و استانداردهایی است که این بانکداری باید داشته باشد.

وی با بیان اینکه FATF گروه جهانی است، افزود: لازم است بانکداری داشته باشیم که در آن بانک ها مراقبت کنند که ابزار نقل و انتقال منابع مالی ناشی از جرم نشوند.

از نظر من این امر، بیش و پیش از هرچیز، یکی از الزامات بانکداری اسلامی واقعی است؛ بانکداری که تاکید می کند مراقب باشید پول ناشی از جرایمی مانند قاچاق انسان، مواد مخدر، فحشا، رشوه و ارتشا و.

آزادانه در درون کانال های بانکی به جریان درنیاید.

معاون حقوقی رییس جمهور توضیح نداد که آیا مثلا بخشنامه بانک ها برای همکاری نکردن با افراد و نهادهایی که در فهرست وزارت خارجه آمریکا قرار دارند هم جزو استانداردهای بانکداری بین المللی و اسلامی است؟! ارائه اطلاعات صرافان به دشمن و تنگ کردن حلقه تحریم علیه اقتصاد کشور چطور؟!البته لابد از معاونتی که پیش از این متن جا به جا و غلط ترجمه شده لایحه مربوط به کنوانسیون پالرمو را تحویل مجلس داده بود، نباید چندان توقع دقت و حساسیت را داشت.

گفتنی است چهارم بهمن ماه سال 1396 نمایندگان مجلس به لایحه دولت مبنی بر پیوستن ایران به کنوانسیون پالرمو رای مثبت دادند.

کنوانسیونی که در کنار چندین و چند معاهده دیگر - همچون FATF- زمینه را برای تحت نظارت و فشار قرار دادن ایران در زمینه مالی و بانکی بیش از پیش فراهم می کند.

همانند سایر مصوبات مجلس، لایحه مزبور نیز برای بررسی و تایید روانه شورای نگهبان شد که این شورا در بررسی خود متوجه موضوعی عجیب شد؛ آنچه دولت به مجلس فرستاده و نمایندگان به آن رای مثبت داده اند، با اصل این کنوانسیون مغایریتی فاحش و غیرقابل چشم پوشی داشت.

29 فروردین ماه سال جاری 45 نفر از نمایندگان به رییس جمهور در مورد اقدام بی سابقه در دولت در ارائه متن ترجمه غیرواقعی و لایحه پالرمو و موارد مشابه تذکر دادند و تاکید کردند؛ ارائه متن غیرواقعی لایحه پالرمو با امضای جنابعالی به مجلس به جایگاه حقوقی شما و اعتقاد نمایندگان ملت خدشه وارد می کند!پس از اعتراضات فراوانی، معاونت حقوقی ریاست جمهوری ادعا کرد: ایرادات شورای نگهبان نسبت به ترجمه کنوانسیون، در متن لایحه ارسالی از سوی آقای رییس جمهور به مجلس محترم شورای اسلامی وجود ندارد و متن ارسالی دولت متضمن یک ترجمه دقیق و صحیح از زبان اصلی به زبان فارسی است.

لذا این اشکالات در فرآیندهای بعدی و پس از خروج لایحه از حوزه مسئولیت دولت به وجود آمده است.

با این وصف، اشکالات به سادگی و از طریق تعامل کارشناسی قابل حل است و جنبه سیاسی دادن به موضوع با توجه به اینکه بسیاری از موارد احتمالا در مرحله تایپ مجدد به وجود آمده، موجه نیست.

اصلاح طلبان همه سوء مدیریت هایی را که به رقبا نسبت می دادند مرتکب شدندبسیاری از ادعاهایی که مدعیان اصلاح طلبی از باب رقیب هراسی انتخاباتی مطرح می کردند، در عملکرد اقتصادی خودشان نمود پیدا کرده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازجهان نیوز رقیب هراسی از جمله تاکتیک های انتخاباتی اصلاح طلبان از ابتدای امر بوده است.

در زمان انتخابات سال 1376 ناطق نوری که رقیب رییس دولت اصلاحات بود و امروز به عنوان شیخ نور و همپیمان ائتلافی اصلاح طلبان به شمار می رود، گرفتار همین تاکتیک شد.

وی در بخشی از کتاب خاطرات خود در این باره می نویسد: جنگ روانی علیه من بسیار شدید بود و متأسفانه کسی هم این ها را پیگیری نکرد.

بیشترین تهمت ها به من زده شد و انعکاس آن به این صورت بود که دیگران خیلی مظلوم واقع شدند.

مثلاً اینکه اگر فلانی بیاید، مثل طالبان عمل می کند.

آنها با تبلیغات خود فرصت فکر کردن و اندیشیدن را از مردم گرفتند که این از مصادیق استثمار فکری است! یکی از حربه های تبلیغاتی رسانه های زنجیره ای در انتخابات سال 96 قیمت دلار بود و رسانه های زنجیره ای اصلاح طلبان در ایام تبلیغات انتخاباتی مردم را از اوج گرفتن دلار در صورت شکست روحانی و پیروزی رییسی یا قالیباف می ترساندند.

روزنامه اصلاح طلب تعادل اردیبهشت ماه 96 در گزارشی از دلار 6 هزار تومانی در صورت انتخاب رییسی و قالیباف خبر داده بود.

اخیراً هم غرویان روحانی حامی دولت مدعی شد اگر رییسی رییس جمهور بود دلار تا حدود 40 هزار تومان افزایش می یافت.

از سوی دیگر مردم هنوز اسم رمز ونزوئلاهراسی را در انتخابات فراموش نکرده اند.

جلایی پور گفته بود اگر همین آقای جلیلی بیاید ایران در عرض 4 سال ونزوئلا می شود و وضع معیشتی به هم می ریزد.

همچنین عبدالله رمضان زاده سخنگوی دولت اصلاحات- دی 96 - در مصاحبه با روزنامه آفتاب یزد گفت: ما همین که کشورمان در دولت آقای روحانی مثل ونزوئلا نشده باید خوشحال باشیم.

در حالی که وقتی آقای روحانی روی کار آمد مثل ونزوئلا بودیم.

موسی غنی نژاد از کارشناسان اقتصادی حامی دولت نیز در جریان رقابت های ریاست جمهوری سال 96 مدعی شده بود: مردم باید انتخاب کنند؛ یا ادامه سیاست های روحانی و اصلاحات اقتصادی تدریجی یا افتادن در تله پوپولیزم و تبدیل به ونزوئلا.

کاربران شبکه اجتماعی که به دولت روحانی رأی داده اند پس از اختلالات اقتصادی و بالا رفتن جهشی نرخ دلار و متعاقب آن سقوط ارزش ریال به حافظه تاریخی خود در یک یا 5 سال پیش رجوع و بیان می کنند جریانی که خود ادعا می کرد با حضور رقیب در جایگاه قوه مجریه، اقتصاد ایران مانند اقتصاد آشفته ونزوئلا می شود، کشور را به سمت بحران پیش می برد.

اکنون سوء مدیریت، بسیاری از ادعاهای منتسب اصلاح طلبان به دیگران را در کارنامه خود آنها عملی کرده است.

آقای مرعشی! اول چک برگشتی قبلی را پاس کنیدسخنگوی کارگزاران می گوید باید پیش از این، مشکلات با آمریکا را حل می کردیم تا وضعیت امروز را نداشته باشیم.

حسین مرعشی در گفت و گو با خبرگزاری ایلنا و درباره راه حل برون رفت از شرایط و مشکلات اقتصادی امروز اظهار داشت: ما باید قبل از اینکه به این نقطه برسیم خودمان را آماده می کردیم.

قبل از پایان جنگ روزی آیت الله هاشمی به امام نامه نوشت و بیان کرد تا شما هستید مسئله جنگ و رابطه ایران و آمریکا را حل کنید.

ایشان آن موقع این روزها را می دید من بارها و بارها از آقای هاشمی شنیده ام که نباید کشور را برای همیشه در پرتگاه نگه داریم تا یک حادثه ما را به دره پرتاب کند.

وی افزود: ما باید تا فرصت داریم کشور را از لبه پرتگاه دور کنیم و به یک نقطه امن ببریم اما این کار را انجام ندادیم و امروز یک دیوانه در آمریکا یقه ما را گرفته است .

این فرار به جلو در حالی است که افراطیون لیبرال فعلا باید پاسخگوی وعده های قبلی خود درباره اعتماد به آمریکا و حل مشکلات اقتصادی از این طریق باشند.

آنها باید پاسخ دهند که با وجود انفعال در برجام، چرا دشمنی های دولت اوباما در حوزه تحریم ها تدوام پیدا کرد؟ امثال مرعشی باید توضیح دهند که چرا آقای هاشمی از چند نوبت اعتماد به آمریکا و اروپا (ازجمله مذاکره و معامله یکطرفه با دولت بوش پدر و مذاکرات موهن موسوم به گفت وگوهای انتقادی اروپا با ایران) هیچ بهره ای نبرد و با این وجود در سال 92 نسبت به شکسته شدن تابوی مذاکره ابراز ذوق زدگی کرد؟جالب اینکه مرحوم هاشمی 28 آذر 1392 -زمانی که آمریکا درباره توافق موقت ژنو بدعهدی می کرد- در مصلای کرمان خطاب به مردم گفته بود وزیر خارجه آمریکا با اعتراف به خلف وعده آمریکا، قول داده که واشنگتن جبران کند.

وقتی وزیرخارجه آمریکا به وزیر خارجه ایران می گوید ما خلف وعده خود را جبران می کنیم و مذاکرات باید ادامه یابد؛ یعنی عزم قدرت های غربی برای گفت وگوهای دوستانه با ایران جدی است.

تغییر رویکرد غرب و آمریکا نسبت به ایران، به خاطر هوشیاری مردم است.

شما مردم به گونه ای در انتخابات حاضر شدید و دولتی را آوردید که دنیا را مجبور و متقاعدکرد باید با ایران در فضای برابر مذاکره کند .

اما گذر زمان و بدعهدی های دولت اوباما نشان داد که آمریکایی ها دنبال فریب و امتیازگیری و مهار بیشتر ایران بوده اند.

به جای دون کیشوت بازی خدمت به مردم را نوبر کنید!صادق زیباکلام از آشفتگی اصلاح طلبان ابراز نگرانی کرد و شورای شهر تهران را نشانه ای از همین موضوع دانست.

وی در روزنامه سازندگی می نویسد: این روزها به بهانه ماندن یا نماندن آقای افشانی شهردار تهران اختلافات، ناهماهنگی ها و عدم انسجامی که در بعضی از بخش های شورای شهر پنجم می بینیم، می تواند انعکاسی از وضعیت اصلاحات و اصلاح طلبان باشد.

ساده ترین و جدی ترین آن عدم جایگزینی برای راس اصلاحات پس از 20 سال است، یعنی اگر خدایی ناکرده رییس جریان اصلی اصلاحات را از دست بدهیم اصلا معلوم نیست که چه کسی می خواهد جای ایشان را بگیرد و هنوز نه احزاب ما و نه اصلاح طلبان جامعیت کامل را نیافته اند تا مورد وثوق مردم باشند.

متاسفانه در حال حاضر نیز برخی احزاب اصلاح طلب آقای خاتمی را با شک و تردید قبول دارند و این برای یک جریان بزرگ سیاسی اصلا خوب نیست.

باعث تاسف است که پس از 20 سال افراد تحصیلکرده و ترقی خواه نتوانسته اند حتی یک جمع مثلا 15 نفره را به عنوان رهبری اصلاح طلبان برگزینند.

حال همین جریان از یکسو شورای شهر را دست گرفته اند و از سوی دیگر فراکسیون امید را در مجلس دهم به وجود آورده اند.

وی در عین حال در ادامه می نویسد: اگر شورای شهر دست اصولگرایان بود و شهردار هم تحت حمایت این جناح بود آیا باز هم این قانون (عدم به کارگیری مدیران بازنشسته) شامل حالشان می شد؟ اگر آقای افشانی مورد حمایت اصولگرایان بود حتما تبصره ای برایش در نظر می گرفتند تا قانون منع به کارگیری بازنشستگان شامل حال او نشود مانند بسیاری از تبصره هایی که اصولگرایان در این مورد برای حامیانشان استفاده می کنند.

سئوال غلط زیباکلام درحالی است که قانون مذکور را اعضای فراکسیون امید با حرص و ولع پیگیری کردند و جزو تصویب کنندگان آن بودند.

با این وصف معلوم نیست چرا آقای زیباکلام مانند همیشه مشغول فرافکنی و حمله به دشمن فرضی به سیاق دون کیشوت است که به آسیاب بادی حمله می کرد.

درمقابل باید امثال زیباکلام پاسخ دهند که چرا پس از یک سال ونیم، هنوز هم شورای شهر و شهرداری، کمر خدمت به مردم نبسته و کار و تلاش و اقدام را نوبر نکرده است؟!
کلید واژه ها: بنزین - مصرف بنزین - سهمیه بندی بنزین - مصرف - کشور - سهمیه - افزایش قیمت - دولت - قاچاق - دستگاه های کارت خوان - واردات - کارت سوخت - مصرف سوخت - گزارش - رهبر معظم انقلاب - کارت هوشمند سوخت - افزایش - کاهش - آمار - آمار و ارقام - کارت هوشمند - میزان - زنگنه - ایران - ایران کارت - قیمت بنزین - کارت خوان - قیمت - نارضایتی - مردم

آخرین اخبار سرویس:
 واعظی: ارز صادراتی باید به چرخه اقتصاد کشور برگردد

واعظی: بخش خصوصی «واقعی» می تواند اقتصاد کشور را علاج کند

قیمت امروز خرید دلار در بانک‎ها/ افزایش نرخ ها نسبت به دیروز

اعتراضات خونین در فرانسه+ویدیو

رشد قیمت سکه و ارز / سکه طرح جدید 4350000 میلیون تومان

احتمال افزایش قیمت بنزین در سال آینده قوت گرفت

پایان برداشت میگو در گلستان

قیمت برخی گوشی های موجود در بازار+جدول

قیمت بعضی از خودروهای داخلی + جدول

پرداخت 62 میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولید ساوجبلاغ

بستر طبیعت گردی تهران کجاست ؟

احتمال افزایش قیمت بنزین در سال آینده قوت گرفت

آیا نرخ دلار تک رقمی خواهد شد؟/ سرمایه گذاری در دلار ریسک بالایی دارد

آیا هواوی از سامسونگ جلو می زند؟

زمان کشت کلزا در گلستان تا 15 آذر تمدید شد

عواملی که رنگ اتومبیلتان را نابود می کند، بشناسید!

دریافت کارت سوخت جدید چقدر آب می خورد؟

قیمت خودرو اصلاح می شود

زباله های خشک گرگان در اختیار گروه های مافیا است

کدام شهر جهان بیشترین گردشگر را دارد؟

منطقه آزاد انزلی وارد فاز جدیدی از فعالیت های اقتصادی شده است

راه اندازی جنگ تجاری علیه ایران از سوی غرب/ورود نخستین ترانزیت کالا از چین به بندر انزلی در آینده نزدیک

مسکن تهران دریک سال گذشته چقدر افزایش قیمت داشته است؟

دزد با معرفت آمریکایی+عکس

مدل های جذاب تزیین ساده انار شب یلدا

آخرین تصمیمات درباره بازگشت کارت سوخت

زباله های خشک گرگان در اختیار گروه های مافیا است

اختصاص وام 50 میلیونی بازآفرینی به ساکنین مسکن مهر

برخورد جدی با مهندسان ناظر متخلف

رسیدگی به مشکلات کارگران هفت تپه

زباله های خشک گرگان در اختیار گروه های مافیا است

مجازات فروشندگان و مصرف کنندگان پایان نامه های تقلبی

قنات 3 هزار ساله در یزد

البرز سالی 21 سانتیمتر پایین تر می رود

پروژه های راهسازی مازندران نیمه تعطیل و در حالت رکود هستند

تحمیل هزینه به واردکنندگان با دپوی خودروها در گمرک

پرداخت «حقوق» آبانماه بازنشستگان کشوری همراه با «بسته حمایتی دولت»

دلال پشه هم نیست / قیمت دلار دست دولت است

نسل جدید سیتروئن C4 کاکتوس برقی می شود

ورود نهادگرایان به دولت دروغ بزرگ است

سرپرست ایمیدرو منصوب شد

شرایط واردات خودرو توسط دیپلمات های خارجی اعلام شد +سند

شرط کشت برنج در استان ها

اتفاقات عجیب مالی در مهمترین شرکت بانک ملت

ایجاد 82 هزار فرصت شغلی

آخرین تصمیمات درباره بازگشت کارت سوخت

152میلیارد تومان از 20درصد عوارض گاز شهری به آموزش و پرورش رسید

قیمت دلار باید حدود 4 تا 5هزار تومان باشد

پرداخت «حقوق» آبانماه بازنشستگان کشوری همراه با «بسته حمایتی دولت»

قیمت امروزخودروهای داخلی+جدول

یک گام در بزرگراه

تفاهم نامه 3 جانبه برای اجرای برنامه های تولید و اشتغال در بخش کشاورزی امضا شد

حمایت دو غول اقتصادی جهان از توسعه بخش آبخیزداری

هزینه درخواست کارت سوخت جدید چقدر است؟

ارز صادرات باید به اقتصاد کشور بازگردد

ضربه وزارت اطلاعات به شبکه های اخلالگر بازار پتروشیمی

شهروندان به پیامک های فاقد اعتبار پاسخ ندهند

هزینه درخواست کارت سوخت جدید چقدر است؟

قیمت ارز در بازار / دلار در بازار امروز دلارفروشان چند بود !؟

نرخ سکه و طلا در بازار رشت امروز 27 آبان 97

قیمت ارز در بازار / دلار در بازار امروز دلارفروشان چند بود !؟

چطور از کالای ایرانی حمایت کنیم؟ +اینفوگرافی

محمد حسن ترابی مدیر امور مشتریان و روابط عمومی بانک صنعت و معدن شد

بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی صنعت نساجی ایران با حضور 9 کشور برگزار می شود

ارز صادراتی باید به چرخه اقتصاد کشور برگردد

خبر خوب برای کارگران نیشکر هفت تپه

احتمال افزایش قیمت بنزین

شرایط سخت پرداخت وام صندوق بین المللی پول برای پاکستان

واکنش معاون مطبوعاتی رییس جمهور به شایعه استعفای ظریف

کشور با چالش معیشت روستایی مواجه است

حقوق کارمندان سال آینده چقدر افزایش می یابد؟

21 درصد کالاهای ایرانی به عراق صادر می شود

زمان رونمایی از گوشی هوشمند منعطف هوآوی فاش شد

نتیجه نشست نمایندگان درباره قیمت گذاری خودروها

برداشت 870 هزار تن گوجه فرنگی در فارس

غروبی غم انگیز و تلخ در خلیج گرگان +تصاویر

کشور با چالش معیشت روستایی مواجه است

کشور با چالش معیشت روستایی مواجه است

واکنش دفتر روحانی به استعفای ظریف

تاسیس شهرک کشاورزی در کربلا

درگ بزرگان، مسابقه سه جانبه با حضور نیسان GT-R، بی ام و M5 و پورشه 911 توربو S

ضربه وزارت اطلاعات به اخلالگران بازار پتروشیمی

استفاده از صندلی کودک در خودرو اجباری می شود

چه خبر از اوضاع رهن کامل در بازار مسکن؟

قیمت امروزخودروهای داخلی+جدول

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز یکشنبه 97/08/27

کارخانه فرش چایپاره با حضور وزیر صنعت افتتاح می شود

کدام شهر جهان بیشترین گردشگر را دارد؟

کارخانه فرش چایپاره با حضور وزیر صنعت افتتاح می شود

کارخانه فرش چایپاره با حضور وزیر صنعت افتتاح می شود

آخرین تصمیمات درباره بازگشت کارت سوخت

واحد عمرانی سد قیقاج پلدشت به بهره برداری می رسد

ارز صادراتی باید به چرخه اقتصاد کشور برگردد

کتاب میدان، جامع ترین منبعِ مبانی، شناخت و ارزیابی میدان های شهری توسط انتشارات آذرخش روانه بازار کتاب شد

ضربه وزارت اطلاعات به اخلالگران بازار پتروشیمی

کلیات لایحه بودجه سال 1398 کل کشور بررسی شد

واکنش معاون مطبوعاتی رییس جمهور به شایعه استعفای ظریف: ظاهرا روند کاهشی و آرامش نسبی بازار سکه و ارز، نان عده ای را آجر کرده و حسابی دلتنگ تلاطم و سود بادآورده هستند

آخرین تصمیمات درباره بازگشت کارت سوخت

قیمت دلار دست دولت است/ دلال پشه هم نیست

اعزام تیمی از وزارت کار برای رسیدگی به مشکلات کارگران هفت تپه

جزییات5خبر ویژه امروز دوشنبه 30 مهرماه 1397

جزییات5خبر ویژه امروز دوشنبه 30 مهرماه 1397