مطالب مرتبط:
با اشاره به «مهم نبودن» مصافحه وزیر بحرینی با همتای سوری وزیر سوری: هنوز تغییر ملموسی در رفتار کشورهای خواهان رابطه با سوریه دیده نمی شود
رد ادعاهای رییس جمهور آرژانتین پیرامون آمیا / واکنش فرمانده کل سپاه به تمسخر اظهارات ترامپ در سازمان ملل / شرکت بیش از 7 هزار گروه جهادی در رزمایش اقتدار عاشورایی / بعید نبودن برکناری آخوندی / نهایی شدن پرونده گزارش های «زمین خواری» در کمیسیون اصل نود / رونمایی از اخلالگر ارتباطی محم
پیروزخواه: همسرم نبودن هایم را تحمل کرد / امیدوارم نسل بعدی مدال های خوشرنگ تری بگیرد
چهار دلیل برای جذاب نبودن دربی 88
بخشی از استیضاح ها به خاطر شفاف نبودن روحانی است/ روحانی باید می گفت چقدر در مسائل اقتصادی اختیار دارد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 30 مهر 1397 ساعت 00:252018-10-21ورزشي

«90»؛ بودن یا نبودن؟


چالش، با نام «نود» و عادل فردوسی پور گره خورده است؛ در دو دهه ای که از تولید و پخش این برنامه می گذرد، گاه خود نود خالق چالشی در حوزه ورزشی و بعضا سیاسی و اجتماعی بوده و گاه دچار این چالش ها شده است.

- چالش، با نام نود و عادل فردوسی پور گره خورده است؛ در دو دهه ای که از تولید و پخش این برنامه می گذرد، گاه خود نود خالق چالشی در حوزه ورزشی و بعضا سیاسی و اجتماعی بوده و گاه دچار این چالش ها شده است.

این برنامه پربیننده تلویزیونی پس از طی دو دهه و به رغم فراز و فرودها، همواره تلاش کرده به مسیر ابتدایی که در بدو ساخت برایش تعیین شده بود، خود را نزدیک کند و اگرچه در مقاطعی بنا به دلایلی از این مسیر فاصله گرفته است، اما تلاش سازندگان بر بازگشت بر اصل اولیه بوده است.

پخش نشدن برنامه عادل فردوسی پور در هفته گذشته، هر چند نسبت به کل ادوار ساخت این برنامه، جنسی جدید از چالش را به سازندگانش می چشاند، اما از جمله حاشیه های نود ی است که مدتی است چندان هم غیرمنتظره به نظر نمی رسد؛ چالشی که پرسشی جدید را به ذهن بینندگان و رسانه ها متبادر می کند: آیا تلویزیون همچنان به تولید و پخش "نود" راغب است؟ خبرنگار ایسنا برای بررسی جایگاه فعلی برنامه نود در بین مخاطبان و همچنین میزان محبوبیت این برنامه، در گزارشی مردمی به بهانه ای فعالیت بیش از دو دهه برنامه ی نود نظر مخاطبان تلویزیون درباره ی برنامه را جویا شده است.

بیش از نیمی از این مصاحبه شوندگان براین باورند که این برنامه با پرداختن به مباحث و مسائل روز مخاطبان غیر فوتبالی را به سمت خود جذب کرده است.

برخی نیز معتقدند برنامه ای در صدا و سیما نمی تواند به راه بیفتد که در سطح برنامه نود پربیننده باشد.

برخی از مخاطبان نیز براین باورند که بسیاری از مسائل روز فوتبال ایران در چندین سال اخیر در این برنامه مطرح، پیگری و حل و فصل شده و نمی توان نقش مهم این برنامه تلویزیونی را به راحتی نادیده گرفت.

طیف مخاطبان نود بسیار متنوع است یک مترجم درباره برنامه نود معتقد است: نود که در حال حاضر نزدیک به دو دهه در حال پخش است، به نوعی با فوتبال ایران آمیخته شده و دیگر بخشی از فوتبال ایران است.

بسیاری از مسائل روز فوتبال ایران در چندین سال گذشته در این برنامه مطرح، پیگیری و حل و فصل شده و نمی توان نقش مهم این برنامه تلویزیونی را به راحتی نادیده گرفت.

این مترجم آقا همچنین بر این باور است: برنامه نود طیف مخاطبان بسیار متنوعی دارد.

از کودک بزرگسال و مرد و زن دارد که فارغ از بحث ورزشی، هفته ای چند ساعت از اوقات افراد را در پای تلویزیون به خود اختصاص می دهد.

من فکر نمی کنم صداوسیما هم تمایلی به قطع برنامه نود داشته باشه چون از لحاظ جذب مخاطب بین برنامه های تلویزیونی بی رقیب بوده ضمن اینکه درآمدهای خوبی هم از محل تبلیغات عاید صداوسیما کرده است.

به نظر من قطع مقطعی یا کلی این برنامه هم به فوتبال ایران ضرر می زند هم به شمار مخاطبان تلویزیون؛ چراکه در حال حاضر هم کمترین برنامه ای داریم که چند ساعت متوالی بیننده ها را پای تلویزیون نگه دارد.

فردوسی پور دیگر بی پروایی و قدرت نقد گذشته را ندارد یک فعال رسانه ای که در حوزه ورزش فعالیت می کند اما درباره این برنامه با اعتقاد بر اینکه نود پرمخاطب ترین برنامه تلویزیون است، اظهار می کند: به جرأت می توان گفت برنامه نود پرطرفدارترین و حتی پربیننده ترین برنامه تلویزیون است که خیلی از مردم را برای چند ساعتی از پای ماهواره به سمت صداوسیما می کشاند.

او اظهار می کند: به اعتقاد من عادل فردوسی پور دیگر بی پروایی و قدرت نقد گذشته را ندارد و در سال های اخیر ملاحظه کردن او و نپیچیدن به پای برخی افراد توسط او ملموس است اما با این حال همچنان پربیننده ترین برنامه صداوسیما است و شاید بتوان گفت تعطیل کردن این برنامه، نادیده گرفتن علایق مخاطب از سوی صداوسیما و در واقع یک فاجعه برای تلویزیون ایران است.

این فعال رسانه ای یادآور می شود: اگر بخواهیم برای تعطیلی برنامه های تلویزیون اولویت بندی کنیم، چندین و چند برنامه دیگر برای تعطیل شدن در اولویت قرار دارند که فقط هزینه زا هستند و هیچ بیننده ای ندارند.

مدیران صدا و سیما نباید سلایق شخصی خود را به سلیقه اکثریت مردم ایران ارجح بدانند؛ چرا که صدا و سیما برای همه مردم است، نه چند مدیر خاص.

از نود دلسرد شده ام پسر دانشجویی که به شکل حرفه ای حوزه فوتبال و اخبار مربوط به آن را دنبال می کند، درباره نبودن برنامه نود معتقد است: قطعا جذابیت های برنامه نود و آیتم های این برنامه غیرقابل انکار است.

در دو ـ سه سال اخیر اصلی ترین محور برنامه یعنی افشاگری و برگزاری مناظره ها چه تلفنی چه حضوری که برای افشاگری و روشن کردن مسائل و مشکلات فوتبال بوده، نتایج خاصی نداشته و صرفا برای تلف کردن وقت بوده است.

همین جریان باعث دلسردی من و شاید خیلی های دیگر شده باشد.

این دانشجو می گوید: بی طرفی این برنامه کمی از بین رفته است اما به شدت مخالف پخش نشدن این برنامه هستم؛ چرا که حذف شدنش از تلویزیون، رفتن یک قدم رو به عقب است.

البته فشار روی این برنامه به دلیل فضای مجازی هم هست که یک هفته اگر برنامه به نفع استقلال باشد، پرسپولیسی ها اعتراض می کنن و یا بالعکس.

چیزی که شاید عادل فردوسی پور نتونسته است تعادلش را حفظ کند یا حداقل این فشارها را مدیریت کند.

وی همچنین می گوید: شاید دلیل اصلی زاویه گرفتن برنامه، سمت و سو گرفتن و همچنین بی نتیجه ماندن مناظره ها در آن باشد.

با این حال برنامه نود را دوست دارم و پخش نشدن آن اشتباه خیلی بزرگی است.

نود به بهبود اوضاع فوتبال ایران کمک می کند دانشجوی دیگری که در مقطع کارشناسی ارشد در حوزه ارتباطات تحصیل می کند، درباره برنامه نود معتقد است: در فضای رسانه ای ایران و در طول سال هایی که نود پخش شده، این برنامه به خوبی خودش را در دل مخاطب جا کرده و از قابلیت فراگیری تلویزیون به بهترین شکل استفاده کرده تا مسائل مربوط به متن و پشت پرده فوتبال را بررسی کند.

او می گوید: البته برنامه در طول سال های پخش فراز و فرود داشته، اما سال به سال کیفیت بهتری پیدا کرده است.

هرچند برنامه نود امسال به نسبت سالهای قبل تا حدودی افت کرده و این افت کاملا مشهود است اما در مجموع بودن این برنامه می تواند به بهبود اوضاع فوتبال ایران کمک کند.

این دانشجو سپس می گوید: شاید نود بهترین برنامه فوتبالی ممکن با توجه به پتانسیل تلویزیون و فوتبال ایران و کلا فضای رسانه ای نباشد و ضعف هایی داشته باشد، اما قطعا حذف این برنامه به ضرر فوتبال خواهد بود و خلأ این برنامه حس خواهد شد.

برنامه ای از جنس نود در هیچ فضای دیگری نبوده یک خانم روانشناس با بیان این که برنامه نود را همواره دنبال کرده و جذابیت بسیاری برایش داشته است، اظهار می کند: نود برنامه ای به گستره جغرافیایی متنوع است که توانسته دیدگاه های جناحی مختلف را زیر یک چتر پای گیرنده خود نگه دارد.

آن هم زمانی که موقع خواب و استراحت مخاطبان است.

او می گوید جذابیت این برنامه باعث شده مردم وقت خصوصی خود را در اختیار این برنامه قرار دهند.

برنامه ای که بیان کننده رویدادهای جهانی است.

برنامه ای مشابه نود در هیچ کدام از فضاهای اجتماعی، سیاسی و اقتصادی ایجاد نشده است.

وی همچنین درباره محتوای برنامه نود چنین بیان می کند: محتوای این برنامه به گونه ای است که به مسائل روز در قالب طنز اجتماعی می پردازد و به دور از کنایه های سیاسی آن را بیان می کند.

این برنامه حتی در مقاطعی توانسته سوء تفاهم ها و سوء برداشت هایی که مخاطب به عنوان اعضای خانواده داشته است را برطرف کند و اهالی خانواده را دور هم جمع کند.

این برنامه در پلن های مختلف مسائلی را از جمله نگاه به قشر ضعیف و حتی بیماران خاص داشته و همین باعث شده است تا آن مردمی که محروم و دورافتاده هستند در کنار افراد عادی اجتماع قرار بگیرند.

این دانش آموخته ی روانشناسی در پایان می گوید: برنامه نود در بخش های دیگر همچون حوزه های اجتماعی به راحتی می تواند الگو باشد.

وجود برنامه هایی چون نود می تواند در هم افزایی های عمومی در جهت حل مشکلات مختلف از جمله مشکلات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی نقش بسزایی داشته باشد؛ چرا که وقتی گفتمان دوسویه در این تریبون ایجاد شود معضلات به آسانی مطرح و زمینه ی رشد ترقی اجتماعی هم فراهم می شود.

خلاقیت های نود انکارکردنی نیست خانمی متاهل که یکی از بینندگان برنامه نود است، درباره این برنامه با اشاره به چالش هایی که ایجاد می کند، اینگونه می گوید: چالش هایی که این برنامه در داوری ها داشته است حتی برای مخاطب غیرفوتبالی از جمله من جذاب بوده است.

این برنامه اصولا در جهت روشنگری حرکت کرده است به نوعی جذاب است که در خانواده ما حتی مادرم بیننده این برنامه است.

به دلیل این که ساختار و اجرای برنامه چالشی است.

وی می گوید: نود جزو تنها برنامه هایی است که با وجود این که سال هاست در حال پخش است، اما هنوز تکرار نشده و توانسته با خلاقیت ها و اضافه کردن بخش های جدید ریتم برنامه را تندتر کند.

آیتم هایی از جمله روایت طنز اتفاقات فوتبالی که نویسندگان قوی دارد و همچنین اجرای فردوسی پور برای این گزارش مناسب است، از جمله جذابیت های این برنامه است.

به طور کلی باید بگویم این برنامه فضا را از حالت تخصصی تر فراتر برده است به همان اندازه که خانم ها و آقایان فوتبالی برنامه را می بینند برای افراد غیرفوتبالی هم جذاب است.

نود شفاف عمل کرده است مردی 40 ساله که در رشته تاریخ تحصیل کرده است، با بیان این که در کشور ما شفافیت جایگاهی ندارد، درباره نود می گوید: برنامه نود در حدی که به او اجازه داده شده، شفاف عمل کرده است.

در جایی که شفافیت هیچ گونه جایگاهی در کشور ما ندارد.

نحوه قضاوت داوران، اخلاق حرفه ای، پرداخت به مدیریت تیم ها از جمله مواردی است که برنامه نود توانسته در پرداختن به این موضوعات کاملا حرفه ای عمل کند.

متاسفانه ما عقب ماندگی مدیریتی داریم و برنامه نود توانسته این موضوع را به چالش بکشد.

او می گوید: پیش از این که این برنامه تعطیل شود دست اندرکاران صداوسیما باید بدانند که چه خدمتی به فوتبال ایران کرده است هرچند که هیچ برنامه ای بدون نقص نیست، اما برنامه نود خوبی هایش بیش از بدی هایش است.

مسوول برنامه نود خود کارشناس است و بر همه چیز مسلط است.

به همین جهت بیش از هرچیز باید مزیت ها و معایب را به طور عادلانه بررسی کند.

نبود این برنامه نوعی خودزنی صداوسیماست.

صداوسیما پول هایی که از تبلیغات برنامه 90 به دست می آورد چگونه می تواند در برنامه ای دیگر جبران کند، مگر این که دوباره چیپس و پفک تبلیغ کند.

او همچنین می گوید: 90 بسیاری از ضعف های صداوسیما در حوزه ورزشی را پوشانده است و بارها ورزشکاران را از کنج خانه بیرون آورده است.

تلویزیون40 درصد از مخاطبانش را از دست می دهد، اگر .

خانمی دانشجو در رشته مدیریت برنامه نود را یکی از مهم ترین برنامه های صداوسیما عنوان می کند که اگر نباشد 40 درصد از مخاطبان صداوسیما حذف خواهند شد.

او می گوید: برنامه نود با وجود این که در ساعات دیروقت پخش خود را آغاز می کند و تا پاسی از بامداد ادامه دارد بیش از دو میلیون پیامک و مخاطبان زیادی دارد.

حال اگر این برنامه در ساعات پربازدید برنامه های تلویزیون یعنی ساعت 9 پخش شود این میزان مخاطب دوبرابر خواهد شد.

او می گوید: اگر برنامه عادل فردوسی پور از تلویزیون حذف شود 40 درصد مخاطبان تلویزیون را حذف کرده ایم.

این برنامه علی رغم این که وجه فوتبالی دارد وجه های فرهنگی و مسائل روز در آن پررنگ است و به آن پروبال داده می شود که برای من جذاب است و شاید به غیر از من بسیاری از خانم های دیگر به دلیل همین ویژگی ها، مخاطب این برنامه باشند.

وی همچنین با بیان این که فردوسی پور، چهره ای کاریزماتیک است، می گوید: همین ویژگی عامل موفقیت این مجری و کارشناس بوده است.

این مجری و گزارشگر اگر به شبکه ورزش برود مخاطبان این شبکه چند برابر می شوند.

نود تنها برنامه تخصصی تلویزیون است پسری 18 ساله که در آستانه ورود به دانشگاه است، می گوید: من به عنوان یک دنبال کننده غیر طرفدار نود، این برنامه را به دلیل ورزشی بودنش و اینکه تنها برنامه تخصصی است که قدمت زیادی دارد، دنبال می کنم.

او می گوید: علاوه بر آیتم های جذاب، پرداختن به حواشی که البته چند وقت است، کمرنگ شده و باعث می شود، حس آزادی بیان به آدم دست بدهد و همچنین به روز بودن محتوایش از ویژگی های این برنامه است.

در صورتی که سیاست صداوسیما به سمتی برود که نود پخش نشود، اگر دلایل موجه نداشته نباشد، حس اجحاف به من دست می دهد و فکر می کنم یک برنامه دیگر که مردم به آن علاقه داشتند، با توجه به اینکه سیاسی نیست، صرفا بخاطر علاقه ی مردم به آن، قیچی شده است.

نود جانب دارانه به یک موضوع نگاه می کند خانمی 20 ساله می گوید: من عاشق این برنامه هستم، اگر پخش نشود واقعا دوشنبه شب ها دیگر صفایی نخواهد داشت.

جسارت آقای فردوسی پور درباره حقایق درون فوتبال وصف نشدنی است، ما هر هفته بی صبرانه منتظر برنامه نود و آقای فردوسی پور هستیم.

مردی 38 ساله و دارای شغل آزاد هم می گوید: نود در کل برنامه خوبی است که یک سری نقاط قوت و ضعف دارد.

این برنامه از این نظر خوب است که بازی های فوتبال، چه لیگ یک و چه لیگ برتر را با آمار دقیق پوشش می دهد و از این نظر بد که در بعضی از مواقع احساس می کنم که جانب دارانه به یک موضوع نگاه می کند و در مورد آخر اگر برنامه تعطیل شود هیچ مشکلی به وجود نمی آید.

نود از معدود برنامه هایی که قابلیت وقت گذاشتن دارد آقایی 30 ساله به ایسنا می گوید: با اینکه چند وقتی هست کمتر برنامه نود را می بینم ولی فکر می کنم از معدود برنامه های صداوسیماست که قابلیت وقت گذاشتن را دارد.

مهم ترین دلیل این امر هم حس شفافیت و فسادستیزی است که این برنامه در این سال ها به مخاطب داده است.

پخش نشدن برنامه ای که دو دهه مردم را پای تلویزیون نگه داشته اشتباه است.

اگر به هر دلیلی تصمیم به تعطیلی این برنامه گرفته شود، روند ریزشی مخاطبان صداوسیما ادامه خواهد داشت.

نود بعد از 20 سال مخاطبان خود را دارد خانمی متاهل و خانه دار می گوید: برنامه تلویزیونی نود بیش از 20 سال است که پخش می شود و مخاطبان خود را پیدا کرده تا آنجا که هر هفته دوشنبه ها خانواده ها و مخصوصا آقایان خانواده منتظر پخش این برنامه هستند.

به نظرم این نوع برنامه ها با توجه به حضور کارشناسان برجسته و مهمانان مربوطه می توانند در حوزه مورد نظر بسیار تاثیرگذار باشند، همان طور که زمانی برای سینما برنامه هفت نیز پخش می شد اما متاسفانه آن هم به دلایلی تعطیل شد.

پخش این نوع برنامه ها از رسانه ملی خوب است اما نه هر برنامه ای.

او در ادامه می گوید: به نظرم برنامه هایی مانند نود با مدیریت آقای عادل فردوسی پور توانسته برای خود جایگاه محکمی پیدا کند.

نود، برند شبکه سه سیماست خانمی 30 ساله و شاغل درباره این برنامه معتقد است: نود برند شبکه سه هست؛ برنامه ای که نه تنها با جامعه فوتبالی بلکه با آحاد مردم انس گرفته.

واقعا حیف است به خاطر اعتقادات بعضی افراد این برنامه تعطیل شود.

او که به شکل حرفه ای این برنامه را دنبال می کند، می گوید: البته شایعه تعطیل شدن این برنامه از زمانی شروع شد که دست مافیای فوتبال را رو می کرد که باز هم مثل همیشه نگذاشتند و این را هم بگویم که نود با فردوسی پور، نود شد.

فردوسی پور در سال 1379 از خطوط قرمز به خوبی رد شد مرد جوانی حدود 40 ساله درباره نود می گوید: برنامه نود از سال 78 در شبکه سه با اجرای عادل فردوسی پور شروع شده است، این برنامه در سال 79 با یک فراز مهم مواجه شد؛ برنامه ای که باعث شد بسیاری از پرده ها در فوتبال برافتد و شرمساری ناشی از حفظ برخی از حریم های محدود که به خط سرخ موسوم بود، کلا فراموش شود.

او که بر برند بودن این برنامه تاکید دارد، اظهار می کند: فردوسی پور در سال 1379 از این خطوط قرمز به خوبی رد شد.

به نظرم نود یک تحول اساسی در جذب مخاطب برنامه های ورزشی تلویزیونی ایجاد کرد و پرداختن به حواشی فوتبالی که به عنوان یک ورزش محبوب در جامعه محسوب می شود، برای مخاطبان جذاب بود؛ البته ایراداتی هم به این برنامه وارد می شود، ولی خوب رسانه جمعی نیازمند تولید چنین برنامه هایی است، چراکه اساسا عادل فردوسی پور خود توانمند و تیم حرفه ای را همراه خود دارد.

این برنامه امروزه در جامعه جایگاهی برای خودش پیدا کرده است.

نود شعور ببیننده را در نظر می گیرد خانمی شاغل که از اهالی رسانه هم است، درباره نود چنین می گوید: خیلی کم پیش می آید که برنامه های تلویزیونی را ببینم اما هر از گاهی برنامه نود را می بینم چون از همه بُعد به ورزش ایران و حتی به ورزش زنان می پردازد، در برخی از گزارش ها به شکل خلاقی مسائل اجتماعی و روز را هم بررسی می کند.

او بر این باور است: برنامه نود اطلاعات تکراری به مخاطب نمی دهد و شعور ببیننده را در نظر می گیرد.

به عقیده من اگر جلوی ادامه این برنامه گرفته شود، رسانه ملی بخش زیادی از مخاطبانش را که حداقل یک بار در هفته به آن مراجعه می کردند را از دست خواهد داد.


کلید واژه ها: برنامه - تلویزیون - فوتبال ایران - عادل فردوسی پور - برنامه نود - برنامه تلویزیونی - فوتبال - فردوسی پور - ایران - فردوسی - ورزشی - تولید - اجتماعی - عادل - مترجم - سیاسی - صدا و سیما - جدید - خبرنگار - ابتدایی - مصاحبه - رسانه - میزان - حاشیه - ایسنا - جنسی - سیما - ساعت - کودک

آخرین اخبار سرویس:
لیگ برتر فوتبال بانوان به تعویق افتاد

وداع باشکوه سه شیرها با کاپیتان رونی +عکس

همیشه از بازی نکردن ناراحت می شدم/در استقلال دو دستگی وجود ندارد

تیته: برزیل باید به فینال کوپا برسد

نیمار: آرسنال با امری به موفقیت خواهد رسید

رایولا با مسئولان میلان ملاقات می کند

توهین و تمسخر لاورن به تیم اسپانیا و راموس

پیش به سوی امارات همراه با کاوه رضایی

آغاز تمرین پرسپولیس پس از فینال لیگ قهرمانان

ویدیو| گلزنی حسین طیبی در لیگ قهرمانان اروپا

افشاگری عجیب ستاره پیشین استقلال بعد از 20 سال

پرسپولیس برای قهرمانی در سوپر جام جشن می گیرد

بازگشت 2 بازیکن مصدوم استقلال، خیال شفر را راحت کرد

استقلال باید بازیکنان بی غیرت را بیرون بریزد

پرسپولیس قوی در دفاع، ضعیف در حمله

2 بازیکن خارجی آبی ها؛ همچنان سوژه مربیان و مدیران استقلال

استارت پرسپولیس برای هتریک در لیگ بدون برانکو

خدمت سربازی مشکل قدوس/ به سامان گفتند ایران نیا

لیگ برتر فوتبال بانوان به تعویق افتاد

سه تیرانداز فارس در تیم ملی جانبازان و معلولان حضور دارند

روستای باقرخان بجنورد قهرمان مسابقات محلی خراسان شمالی شد

فرهنگ بسکتبال دنیا را باید در ایران جا بیاندازیم

گرشاسبی خیال همه را راحت کرد: برانکو نمی خواهد به تیم ملی برود

شرط بازگشت چشمی به تمرینات

نگاهی واقع بینانه به مشارکت ایران در جام جهانی 2022

تمجید فدراسیون جهانی والیبال از هواداران ایرانی

کاریکاتور: روزی روزگاری در منچستر

دلیل غیبت قدوس در بازی ایران فاش شد

مسئولان استقلال در پی بازگشت جپاروف

الگوی قائدی پرسپولیسی است؟

محمد تقوی: تراکتور در بازی برابر پرسپولیس تیمی نصفه و نیمه است

دستیار منصوریان به اصفهان رسید

عکس ؛ تلاش ستاره بارسا برای رسیدن مسابقه حیاتی

نگاهی به دوران حرفه ای ستاره ی سابق چلسی!

عکس ؛ تلاش شفر برای خارج کردن استقلال از بحران

عکس ؛ بازتاب فراوان مصاحبه عجیب آسنسیو درباره رئال

2 برتری و 2 شکست برای نمایندگان کشورمان در شروع مسابقات 5 وزن اول

تنها زن حاضر در ورزشگاه آزادی کیست؟

صعود قیاسی و شعبانی به یک چهارم و شکست 3 آزادکار ایران

تقوی: تراکتور در بازی برابر پرسپولیس نصفه نیمه است

قدوس سرباز است/به سامان گفتند ایران نیا

برزیل - اروگوئه، پیش درآمد کوپا آمریکا در لندن

دستیار مدنظر شفر چه کسی است؟

کشتی آزاد قهرمانی زیر 23 سال جهان| صعود قیاسی به یک چهارم نهایی/ اشفاقی حذف شد

بازداشت فوتبالیست روسی به اتهام قتل راننده و سرقت تاکسی

بلایی که باران سر ورزشگاه آزادی نونوار شده آورد!/عکس

آسنسیو زوج رونالدو در یوونتوس می شود؟

می خواهیم تا قبل از بازی با پرسپولیس بازیکنان را آماده نگه داریم

رییس دادگستری تهران: ورود بانوان به ورزشگاه مشکل مردم نیست که رییس جمهوری یا وزیر به آن بپردازند».

اعتراف دوناروما درباره رویارویی با رونالدو

ماساژور تیم، دروازه بان جدید پرسپولیس!

دستیاران جدید منصوریان در اصفهان

ماجرای ستاره استقلال و الگوی پرسپولیسی اش

وقتی کی روش با پرسپولیس مساوی می کند!

خبر خوب برای طرفداران پرسپولیس

عکس ؛ یک پرسپولیسی غزال تیزپای جدید فوتبال ایران

ازار: شایسته توپ طلا نیستم

تغییر نظر ادن هازارد؛ مودریچ شایسته بردن توپ طلا نیست

کی روش فقط تاج را قبول دارد، چون از او پول می گیرد!

اعتراف نمازی؛ یکی دو بار اشتباه کردم

مارکو آسنسیو در راه تورین؟

واکنش اسطوره پرسپولیس به هتاکی مربی تیم ملی + عکس

اینفوگرافی؛ نگاهی به آمار بازی بلژیک و ایسلند؛ بلژیک در یک قدمی صعود به دور بعد!

آمادگی پرسپولیس برای جذب بازیکن مورد نظر برانکو

محمد تقوی: تیم مان در برابر پرسپولیس نصفه و نیمه شده است

عکس ؛ ستاره کی روش به آقای پرسپولیس رسید

وداع باشکوه سه شیرها با بهترین گلزن تاریخ انگلیس

گزارش تصویری فدراسیون جهانی والیبال و تمجید از هواداران ایرانی

ورود زنان به ورزشگاه ها ادامه می یابد؛ تدریجی با اولویت ملی

قدوس مشکل سربازی دارد؟

ستاره بارسا بازی با اتلتیکو را از دست داد

درخواست شفر برای اضافه شدن مربی خارجی

ادامه تردیدهای سران رئال در مورد سولاری؟

ثبت همدان به عنوان مرکز آموزش بهکاپ در جهان

یادبود نوروزی، با تصمیم کی روش

5 ایرانی در تیم منتخب تاریخ جام ملت های آسیا + عکس

بزرگداشت هادی نوروزی به پیشنهاد کی روش +عکس

ضرر ندیدن بازی پرسپولیس برای کی روش

کریم انصاری فرد به فرشاد آقای گل رسید

کشف جدید کی روش مدعی ورود به ترکیب اصلی تیم ملی

بعد از اوون؛ آرنولد، جوانترین گلزن لیورپولی انگلیس

جانشین برانکو پا به توپ شد

گرشاسبی: نمی دانم استقلالی ها دنبال چه هستند

نگرانی در بارسلونا به خاطر مصدومیت راکیتیچ

گرشاسبی: شاید پرسپولیس را به جاده شنی ببرند

شایسته ترین فرد از نظر ادن هازارد برای کسب توپ طلا

عکس ؛ نشانه اتحاد شاگردان کی روش در تیم ملی ایران

سرمربی تیم ملی کاراته : از شنیدن این خبر دچار شوک هستم و ساعت های خوبی را سپری نمی کنم

عکس ؛ کاپیتان تراکتورسازی خیال کی روش را راحت کرد

شوک به رئال ؛ دلیل ترک تیم ملی از سوی راموس مشخص شد

درخواست جدیدی که شفر از باشگاه استقلال دارد

دستیاران جدید سرمربی ذوب آهن وارد اصفهان شدند

مسابقات کشوری هم خوانی قران کریم و مدیحه سرایی

مرحله نخست لیگ پومسه بانوان منطقه دو کشور

ورود بانوان به ورزشگاه ها ادامه می یابد؛ تدریجی با اولویت ملی

تیم ملی عادت کرده با حریفان سطح پایین بازی کند تا تیم اول آسیا بماند/ روند فعلی آماده سازی شاگردان کی روش برای جام ملت ها خوب نیست

دومین تور دوچرخه سواری جایزه بزرگ قهرمانی کشور «جام کاسپین» در منطقه آزاد انزلی

صدر و قعر جدول به هم رسیدند

بازگشت تیم بانوان به ایران با استقبال مسئولان

فرانسه در آمستردام به دنبال امتیاز صعود

«90»؛ بودن یا نبودن؟

«90»؛ بودن یا نبودن؟