مطالب مرتبط:
با اشاره به «مهم نبودن» مصافحه وزیر بحرینی با همتای سوری وزیر سوری: هنوز تغییر ملموسی در رفتار کشورهای خواهان رابطه با سوریه دیده نمی شود
رد ادعاهای رییس جمهور آرژانتین پیرامون آمیا / واکنش فرمانده کل سپاه به تمسخر اظهارات ترامپ در سازمان ملل / شرکت بیش از 7 هزار گروه جهادی در رزمایش اقتدار عاشورایی / بعید نبودن برکناری آخوندی / نهایی شدن پرونده گزارش های «زمین خواری» در کمیسیون اصل نود / رونمایی از اخلالگر ارتباطی محم
پیروزخواه: همسرم نبودن هایم را تحمل کرد / امیدوارم نسل بعدی مدال های خوشرنگ تری بگیرد
چهار دلیل برای جذاب نبودن دربی 88
بخشی از استیضاح ها به خاطر شفاف نبودن روحانی است/ روحانی باید می گفت چقدر در مسائل اقتصادی اختیار دارد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 30 مهر 1397 ساعت 00:152018-10-21ورزشي

«90»؛ بودن یا نبودن؟


چالش، با نام «نود» و عادل فردوسی پور گره خورده است؛ در دو دهه ای که از تولید و پخش این برنامه می گذرد، گاه خود نود خالق چالشی در حوزه ورزشی و بعضا سیاسی و اجتماعی بوده و گاه دچار این چالش ها شده است.

- چالش، با نام نود و عادل فردوسی پور گره خورده است؛ در دو دهه ای که از تولید و پخش این برنامه می گذرد، گاه خود نود خالق چالشی در حوزه ورزشی و بعضا سیاسی و اجتماعی بوده و گاه دچار این چالش ها شده است.

این برنامه پربیننده تلویزیونی پس از طی دو دهه و به رغم فراز و فرودها، همواره تلاش کرده به مسیر ابتدایی که در بدو ساخت برایش تعیین شده بود، خود را نزدیک کند و اگرچه در مقاطعی بنا به دلایلی از این مسیر فاصله گرفته است، اما تلاش سازندگان بر بازگشت بر اصل اولیه بوده است.

پخش نشدن برنامه عادل فردوسی پور در هفته گذشته، هر چند نسبت به کل ادوار ساخت این برنامه، جنسی جدید از چالش را به سازندگانش می چشاند، اما از جمله حاشیه های نود ی است که مدتی است چندان هم غیرمنتظره به نظر نمی رسد؛ چالشی که پرسشی جدید را به ذهن بینندگان و رسانه ها متبادر می کند: آیا تلویزیون همچنان به تولید و پخش "نود" راغب است؟ خبرنگار ایسنا برای بررسی جایگاه فعلی برنامه نود در بین مخاطبان و همچنین میزان محبوبیت این برنامه، در گزارشی مردمی به بهانه ای فعالیت بیش از دو دهه برنامه ی نود نظر مخاطبان تلویزیون درباره ی برنامه را جویا شده است.

بیش از نیمی از این مصاحبه شوندگان براین باورند که این برنامه با پرداختن به مباحث و مسائل روز مخاطبان غیر فوتبالی را به سمت خود جذب کرده است.

برخی نیز معتقدند برنامه ای در صدا و سیما نمی تواند به راه بیفتد که در سطح برنامه نود پربیننده باشد.

برخی از مخاطبان نیز براین باورند که بسیاری از مسائل روز فوتبال ایران در چندین سال اخیر در این برنامه مطرح، پیگری و حل و فصل شده و نمی توان نقش مهم این برنامه تلویزیونی را به راحتی نادیده گرفت.

طیف مخاطبان نود بسیار متنوع است یک مترجم درباره برنامه نود معتقد است: نود که در حال حاضر نزدیک به دو دهه در حال پخش است، به نوعی با فوتبال ایران آمیخته شده و دیگر بخشی از فوتبال ایران است.

بسیاری از مسائل روز فوتبال ایران در چندین سال گذشته در این برنامه مطرح، پیگیری و حل و فصل شده و نمی توان نقش مهم این برنامه تلویزیونی را به راحتی نادیده گرفت.

این مترجم آقا همچنین بر این باور است: برنامه نود طیف مخاطبان بسیار متنوعی دارد.

از کودک بزرگسال و مرد و زن دارد که فارغ از بحث ورزشی، هفته ای چند ساعت از اوقات افراد را در پای تلویزیون به خود اختصاص می دهد.

من فکر نمی کنم صداوسیما هم تمایلی به قطع برنامه نود داشته باشه چون از لحاظ جذب مخاطب بین برنامه های تلویزیونی بی رقیب بوده ضمن اینکه درآمدهای خوبی هم از محل تبلیغات عاید صداوسیما کرده است.

به نظر من قطع مقطعی یا کلی این برنامه هم به فوتبال ایران ضرر می زند هم به شمار مخاطبان تلویزیون؛ چراکه در حال حاضر هم کمترین برنامه ای داریم که چند ساعت متوالی بیننده ها را پای تلویزیون نگه دارد.

فردوسی پور دیگر بی پروایی و قدرت نقد گذشته را ندارد یک فعال رسانه ای که در حوزه ورزش فعالیت می کند اما درباره این برنامه با اعتقاد بر اینکه نود پرمخاطب ترین برنامه تلویزیون است، اظهار می کند: به جرأت می توان گفت برنامه نود پرطرفدارترین و حتی پربیننده ترین برنامه تلویزیون است که خیلی از مردم را برای چند ساعتی از پای ماهواره به سمت صداوسیما می کشاند.

او اظهار می کند: به اعتقاد من عادل فردوسی پور دیگر بی پروایی و قدرت نقد گذشته را ندارد و در سال های اخیر ملاحظه کردن او و نپیچیدن به پای برخی افراد توسط او ملموس است اما با این حال همچنان پربیننده ترین برنامه صداوسیما است و شاید بتوان گفت تعطیل کردن این برنامه، نادیده گرفتن علایق مخاطب از سوی صداوسیما و در واقع یک فاجعه برای تلویزیون ایران است.

این فعال رسانه ای یادآور می شود: اگر بخواهیم برای تعطیلی برنامه های تلویزیون اولویت بندی کنیم، چندین و چند برنامه دیگر برای تعطیل شدن در اولویت قرار دارند که فقط هزینه زا هستند و هیچ بیننده ای ندارند.

مدیران صدا و سیما نباید سلایق شخصی خود را به سلیقه اکثریت مردم ایران ارجح بدانند؛ چرا که صدا و سیما برای همه مردم است، نه چند مدیر خاص.

از نود دلسرد شده ام پسر دانشجویی که به شکل حرفه ای حوزه فوتبال و اخبار مربوط به آن را دنبال می کند، درباره نبودن برنامه نود معتقد است: قطعا جذابیت های برنامه نود و آیتم های این برنامه غیرقابل انکار است.

در دو ـ سه سال اخیر اصلی ترین محور برنامه یعنی افشاگری و برگزاری مناظره ها چه تلفنی چه حضوری که برای افشاگری و روشن کردن مسائل و مشکلات فوتبال بوده، نتایج خاصی نداشته و صرفا برای تلف کردن وقت بوده است.

همین جریان باعث دلسردی من و شاید خیلی های دیگر شده باشد.

این دانشجو می گوید: بی طرفی این برنامه کمی از بین رفته است اما به شدت مخالف پخش نشدن این برنامه هستم؛ چرا که حذف شدنش از تلویزیون، رفتن یک قدم رو به عقب است.

البته فشار روی این برنامه به دلیل فضای مجازی هم هست که یک هفته اگر برنامه به نفع استقلال باشد، پرسپولیسی ها اعتراض می کنن و یا بالعکس.

چیزی که شاید عادل فردوسی پور نتونسته است تعادلش را حفظ کند یا حداقل این فشارها را مدیریت کند.

وی همچنین می گوید: شاید دلیل اصلی زاویه گرفتن برنامه، سمت و سو گرفتن و همچنین بی نتیجه ماندن مناظره ها در آن باشد.

با این حال برنامه نود را دوست دارم و پخش نشدن آن اشتباه خیلی بزرگی است.

نود به بهبود اوضاع فوتبال ایران کمک می کند دانشجوی دیگری که در مقطع کارشناسی ارشد در حوزه ارتباطات تحصیل می کند، درباره برنامه نود معتقد است: در فضای رسانه ای ایران و در طول سال هایی که نود پخش شده، این برنامه به خوبی خودش را در دل مخاطب جا کرده و از قابلیت فراگیری تلویزیون به بهترین شکل استفاده کرده تا مسائل مربوط به متن و پشت پرده فوتبال را بررسی کند.

او می گوید: البته برنامه در طول سال های پخش فراز و فرود داشته، اما سال به سال کیفیت بهتری پیدا کرده است.

هرچند برنامه نود امسال به نسبت سالهای قبل تا حدودی افت کرده و این افت کاملا مشهود است اما در مجموع بودن این برنامه می تواند به بهبود اوضاع فوتبال ایران کمک کند.

این دانشجو سپس می گوید: شاید نود بهترین برنامه فوتبالی ممکن با توجه به پتانسیل تلویزیون و فوتبال ایران و کلا فضای رسانه ای نباشد و ضعف هایی داشته باشد، اما قطعا حذف این برنامه به ضرر فوتبال خواهد بود و خلأ این برنامه حس خواهد شد.

برنامه ای از جنس نود در هیچ فضای دیگری نبوده یک خانم روانشناس با بیان این که برنامه نود را همواره دنبال کرده و جذابیت بسیاری برایش داشته است، اظهار می کند: نود برنامه ای به گستره جغرافیایی متنوع است که توانسته دیدگاه های جناحی مختلف را زیر یک چتر پای گیرنده خود نگه دارد.

آن هم زمانی که موقع خواب و استراحت مخاطبان است.

او می گوید جذابیت این برنامه باعث شده مردم وقت خصوصی خود را در اختیار این برنامه قرار دهند.

برنامه ای که بیان کننده رویدادهای جهانی است.

برنامه ای مشابه نود در هیچ کدام از فضاهای اجتماعی، سیاسی و اقتصادی ایجاد نشده است.

وی همچنین درباره محتوای برنامه نود چنین بیان می کند: محتوای این برنامه به گونه ای است که به مسائل روز در قالب طنز اجتماعی می پردازد و به دور از کنایه های سیاسی آن را بیان می کند.

این برنامه حتی در مقاطعی توانسته سوء تفاهم ها و سوء برداشت هایی که مخاطب به عنوان اعضای خانواده داشته است را برطرف کند و اهالی خانواده را دور هم جمع کند.

این برنامه در پلن های مختلف مسائلی را از جمله نگاه به قشر ضعیف و حتی بیماران خاص داشته و همین باعث شده است تا آن مردمی که محروم و دورافتاده هستند در کنار افراد عادی اجتماع قرار بگیرند.

این دانش آموخته ی روانشناسی در پایان می گوید: برنامه نود در بخش های دیگر همچون حوزه های اجتماعی به راحتی می تواند الگو باشد.

وجود برنامه هایی چون نود می تواند در هم افزایی های عمومی در جهت حل مشکلات مختلف از جمله مشکلات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی نقش بسزایی داشته باشد؛ چرا که وقتی گفتمان دوسویه در این تریبون ایجاد شود معضلات به آسانی مطرح و زمینه ی رشد ترقی اجتماعی هم فراهم می شود.

خلاقیت های نود انکارکردنی نیست خانمی متاهل که یکی از بینندگان برنامه نود است، درباره این برنامه با اشاره به چالش هایی که ایجاد می کند، اینگونه می گوید: چالش هایی که این برنامه در داوری ها داشته است حتی برای مخاطب غیرفوتبالی از جمله من جذاب بوده است.

این برنامه اصولا در جهت روشنگری حرکت کرده است به نوعی جذاب است که در خانواده ما حتی مادرم بیننده این برنامه است.

به دلیل این که ساختار و اجرای برنامه چالشی است.

وی می گوید: نود جزو تنها برنامه هایی است که با وجود این که سال هاست در حال پخش است، اما هنوز تکرار نشده و توانسته با خلاقیت ها و اضافه کردن بخش های جدید ریتم برنامه را تندتر کند.

آیتم هایی از جمله روایت طنز اتفاقات فوتبالی که نویسندگان قوی دارد و همچنین اجرای فردوسی پور برای این گزارش مناسب است، از جمله جذابیت های این برنامه است.

به طور کلی باید بگویم این برنامه فضا را از حالت تخصصی تر فراتر برده است به همان اندازه که خانم ها و آقایان فوتبالی برنامه را می بینند برای افراد غیرفوتبالی هم جذاب است.

نود شفاف عمل کرده است مردی 40 ساله که در رشته تاریخ تحصیل کرده است، با بیان این که در کشور ما شفافیت جایگاهی ندارد، درباره نود می گوید: برنامه نود در حدی که به او اجازه داده شده، شفاف عمل کرده است.

در جایی که شفافیت هیچ گونه جایگاهی در کشور ما ندارد.

نحوه قضاوت داوران، اخلاق حرفه ای، پرداخت به مدیریت تیم ها از جمله مواردی است که برنامه نود توانسته در پرداختن به این موضوعات کاملا حرفه ای عمل کند.

متاسفانه ما عقب ماندگی مدیریتی داریم و برنامه نود توانسته این موضوع را به چالش بکشد.

او می گوید: پیش از این که این برنامه تعطیل شود دست اندرکاران صداوسیما باید بدانند که چه خدمتی به فوتبال ایران کرده است هرچند که هیچ برنامه ای بدون نقص نیست، اما برنامه نود خوبی هایش بیش از بدی هایش است.

مسوول برنامه نود خود کارشناس است و بر همه چیز مسلط است.

به همین جهت بیش از هرچیز باید مزیت ها و معایب را به طور عادلانه بررسی کند.

نبود این برنامه نوعی خودزنی صداوسیماست.

صداوسیما پول هایی که از تبلیغات برنامه 90 به دست می آورد چگونه می تواند در برنامه ای دیگر جبران کند، مگر این که دوباره چیپس و پفک تبلیغ کند.

او همچنین می گوید: 90 بسیاری از ضعف های صداوسیما در حوزه ورزشی را پوشانده است و بارها ورزشکاران را از کنج خانه بیرون آورده است.

تلویزیون40 درصد از مخاطبانش را از دست می دهد، اگر .

خانمی دانشجو در رشته مدیریت برنامه نود را یکی از مهم ترین برنامه های صداوسیما عنوان می کند که اگر نباشد 40 درصد از مخاطبان صداوسیما حذف خواهند شد.

او می گوید: برنامه نود با وجود این که در ساعات دیروقت پخش خود را آغاز می کند و تا پاسی از بامداد ادامه دارد بیش از دو میلیون پیامک و مخاطبان زیادی دارد.

حال اگر این برنامه در ساعات پربازدید برنامه های تلویزیون یعنی ساعت 9 پخش شود این میزان مخاطب دوبرابر خواهد شد.

او می گوید: اگر برنامه عادل فردوسی پور از تلویزیون حذف شود 40 درصد مخاطبان تلویزیون را حذف کرده ایم.

این برنامه علی رغم این که وجه فوتبالی دارد وجه های فرهنگی و مسائل روز در آن پررنگ است و به آن پروبال داده می شود که برای من جذاب است و شاید به غیر از من بسیاری از خانم های دیگر به دلیل همین ویژگی ها، مخاطب این برنامه باشند.

وی همچنین با بیان این که فردوسی پور، چهره ای کاریزماتیک است، می گوید: همین ویژگی عامل موفقیت این مجری و کارشناس بوده است.

این مجری و گزارشگر اگر به شبکه ورزش برود مخاطبان این شبکه چند برابر می شوند.

نود تنها برنامه تخصصی تلویزیون است پسری 18 ساله که در آستانه ورود به دانشگاه است، می گوید: من به عنوان یک دنبال کننده غیر طرفدار نود، این برنامه را به دلیل ورزشی بودنش و اینکه تنها برنامه تخصصی است که قدمت زیادی دارد، دنبال می کنم.

او می گوید: علاوه بر آیتم های جذاب، پرداختن به حواشی که البته چند وقت است، کمرنگ شده و باعث می شود، حس آزادی بیان به آدم دست بدهد و همچنین به روز بودن محتوایش از ویژگی های این برنامه است.

در صورتی که سیاست صداوسیما به سمتی برود که نود پخش نشود، اگر دلایل موجه نداشته نباشد، حس اجحاف به من دست می دهد و فکر می کنم یک برنامه دیگر که مردم به آن علاقه داشتند، با توجه به اینکه سیاسی نیست، صرفا بخاطر علاقه ی مردم به آن، قیچی شده است.

نود جانب دارانه به یک موضوع نگاه می کند خانمی 20 ساله می گوید: من عاشق این برنامه هستم، اگر پخش نشود واقعا دوشنبه شب ها دیگر صفایی نخواهد داشت.

جسارت آقای فردوسی پور درباره حقایق درون فوتبال وصف نشدنی است، ما هر هفته بی صبرانه منتظر برنامه نود و آقای فردوسی پور هستیم.

مردی 38 ساله و دارای شغل آزاد هم می گوید: نود در کل برنامه خوبی است که یک سری نقاط قوت و ضعف دارد.

این برنامه از این نظر خوب است که بازی های فوتبال، چه لیگ یک و چه لیگ برتر را با آمار دقیق پوشش می دهد و از این نظر بد که در بعضی از مواقع احساس می کنم که جانب دارانه به یک موضوع نگاه می کند و در مورد آخر اگر برنامه تعطیل شود هیچ مشکلی به وجود نمی آید.

نود از معدود برنامه هایی که قابلیت وقت گذاشتن دارد آقایی 30 ساله به ایسنا می گوید: با اینکه چند وقتی هست کمتر برنامه نود را می بینم ولی فکر می کنم از معدود برنامه های صداوسیماست که قابلیت وقت گذاشتن را دارد.

مهم ترین دلیل این امر هم حس شفافیت و فسادستیزی است که این برنامه در این سال ها به مخاطب داده است.

پخش نشدن برنامه ای که دو دهه مردم را پای تلویزیون نگه داشته اشتباه است.

اگر به هر دلیلی تصمیم به تعطیلی این برنامه گرفته شود، روند ریزشی مخاطبان صداوسیما ادامه خواهد داشت.

نود بعد از 20 سال مخاطبان خود را دارد خانمی متاهل و خانه دار می گوید: برنامه تلویزیونی نود بیش از 20 سال است که پخش می شود و مخاطبان خود را پیدا کرده تا آنجا که هر هفته دوشنبه ها خانواده ها و مخصوصا آقایان خانواده منتظر پخش این برنامه هستند.

به نظرم این نوع برنامه ها با توجه به حضور کارشناسان برجسته و مهمانان مربوطه می توانند در حوزه مورد نظر بسیار تاثیرگذار باشند، همان طور که زمانی برای سینما برنامه هفت نیز پخش می شد اما متاسفانه آن هم به دلایلی تعطیل شد.

پخش این نوع برنامه ها از رسانه ملی خوب است اما نه هر برنامه ای.

او در ادامه می گوید: به نظرم برنامه هایی مانند نود با مدیریت آقای عادل فردوسی پور توانسته برای خود جایگاه محکمی پیدا کند.

نود، برند شبکه سه سیماست خانمی 30 ساله و شاغل درباره این برنامه معتقد است: نود برند شبکه سه هست؛ برنامه ای که نه تنها با جامعه فوتبالی بلکه با آحاد مردم انس گرفته.

واقعا حیف است به خاطر اعتقادات بعضی افراد این برنامه تعطیل شود.

او که به شکل حرفه ای این برنامه را دنبال می کند، می گوید: البته شایعه تعطیل شدن این برنامه از زمانی شروع شد که دست مافیای فوتبال را رو می کرد که باز هم مثل همیشه نگذاشتند و این را هم بگویم که نود با فردوسی پور، نود شد.

فردوسی پور در سال 1379 از خطوط قرمز به خوبی رد شد مرد جوانی حدود 40 ساله درباره نود می گوید: برنامه نود از سال 78 در شبکه سه با اجرای عادل فردوسی پور شروع شده است، این برنامه در سال 79 با یک فراز مهم مواجه شد؛ برنامه ای که باعث شد بسیاری از پرده ها در فوتبال برافتد و شرمساری ناشی از حفظ برخی از حریم های محدود که به خط سرخ موسوم بود، کلا فراموش شود.

او که بر برند بودن این برنامه تاکید دارد، اظهار می کند: فردوسی پور در سال 1379 از این خطوط قرمز به خوبی رد شد.

به نظرم نود یک تحول اساسی در جذب مخاطب برنامه های ورزشی تلویزیونی ایجاد کرد و پرداختن به حواشی فوتبالی که به عنوان یک ورزش محبوب در جامعه محسوب می شود، برای مخاطبان جذاب بود؛ البته ایراداتی هم به این برنامه وارد می شود، ولی خوب رسانه جمعی نیازمند تولید چنین برنامه هایی است، چراکه اساسا عادل فردوسی پور خود توانمند و تیم حرفه ای را همراه خود دارد.

این برنامه امروزه در جامعه جایگاهی برای خودش پیدا کرده است.

نود شعور ببیننده را در نظر می گیرد خانمی شاغل که از اهالی رسانه هم است، درباره نود چنین می گوید: خیلی کم پیش می آید که برنامه های تلویزیونی را ببینم اما هر از گاهی برنامه نود را می بینم چون از همه بُعد به ورزش ایران و حتی به ورزش زنان می پردازد، در برخی از گزارش ها به شکل خلاقی مسائل اجتماعی و روز را هم بررسی می کند.

او بر این باور است: برنامه نود اطلاعات تکراری به مخاطب نمی دهد و شعور ببیننده را در نظر می گیرد.

به عقیده من اگر جلوی ادامه این برنامه گرفته شود، رسانه ملی بخش زیادی از مخاطبانش را که حداقل یک بار در هفته به آن مراجعه می کردند را از دست خواهد داد.

انتهای پیام
کلید واژه ها: برنامه - تلویزیون - فوتبال ایران - عادل فردوسی پور - برنامه نود - برنامه تلویزیونی - فوتبال - فردوسی پور - ایران - فردوسی - ورزشی - تولید - اجتماعی - عادل - مترجم - سیاسی - صدا و سیما - جدید - خبرنگار - ابتدایی - مصاحبه - رسانه - میزان - حاشیه - ایسنا - جنسی - سیما - ساعت - کودک

آخرین اخبار سرویس:
پیام تبریک وزیر خوب است ولی ما شغل می خواهیم/ قهرمان جهان می شویم + فیلم

عجیب همچون زلاتان ابراهیموویچ!

توافق پرسپولیس با چند بازیکن جدید

فوتبالیست 19 ساله ایتالیایی خودکشی کرد

از استقلال رفتم، داستان فوتبالم تمام شد

خود پرسپولیسی ها هم می دانند سوپرکاپ هنوز مال آن ها نیست

نفراتی که نیم فصل از استقلال جدا می شوند

استقلال در 3 پست بازیکن لازم دارد

چه کسانی در بین قرمزپوشان بیشترین دستمزد را می گیرند؟

6 بازیکن جدید در راه استقلال!

همیشه با برکناری منصوریان مخالف بودم ؛ شفر از داشته های منصوریان استفاده کرد

فیلم ؛ لیونل مسی مبهوت هنرنمایی های سرآشپز مشهور

چرا گلر پرسپولیس شانس زیادی برای کسب عنوان مرد سال آسیا دارد؟

تیم های سقوط کننده به سطح B مشخص شدند/ حذف فینالیست جام جهانی

بازیکنان شهدای چوار 65 و ابوذر باشت با همدیگر دعوا کردند

صعود پیام مشهد به رده سوم/ شهرداری ورامین همچنان روی نوار پیروزی

کی روش: به استادیوم نمی روم چون لیدرها تهدیدم کردند

روزنامه خبرورزشی| مناظره از راه دور

زورف مچ جوکوویچ را خواباند و قهرمان شد

زلاتکو دالیچ: زیرساخت های مناسبی نداریم

ساوت گیت: مدت ها بود که ومبلی را این چنین پرشور ندیده بودم

پشت پرده انتشار ویدئوی عادل - اینفانتینو

عکس؛ تمجید اینستاگرامی علیپور از برانکو!

شمشیربازی سابر در جایگاه هفتم جهان قرار گرفت

پاسخ جنجالی ستاره لیورپول به کاپیتان سابق یونایتد

زورف با شکست جوکوویچ قهرمان تور ATP لندن شد

با حکم بنی تمیم سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی منصوب شد

پاسخ تند ستاره لیورپول به گری نویل

امیدهای کشتی ایران بر سکوی سوم قهرمانی جهان

بونوچی: پیراهن ایتالیا خاص است

اتفاقی عجیب درباره عروسی مسوت اوزیل

کلیپی جذاب و دیدنی به مناسبت تولد دروازه بان افسانه ای سرخپوشان!

عکس ؛ پیام میناوند برای هواداران : نه پرسپولیس بزدل است، نه برانکو!

بعد از باشگاه استقلال، فرهاد مجیدی هم به پرسپولیس طعنه زد

هشدار رییس فدراسیون صنعت آلمان درباره پیامدهای برگزیت

24 هزار دانش آموز گچسارانی در المپیاد ورزشی شرکت کردند

ستاره آرسنال در آستانه ازدواج/هزینه یک میلیون پوندی مراسم عروسی

علی علیپور در ستایش برانکو ایوانکوویچ

اتفاقی عجیب؛ اسطوره پیکان، پرسپولیسی است!

واکنش کرانچار به حاشیه های اخیر در خصوص حضور بازیکنان پرسپولیس در اردوی تیم امید!

عکس ؛ مدیرعامل پیشین استقلال با انتشار این تصویر خاطرات را زنده کرد

زوروف فاتح ویمبلدون شد

برانکو: آن ها چهره واقعی خودشان را افشا کردند

زورف با شکست جوکوویچ قهرمان تور ATP لندن شد

بونوچی: بعضی ها فراموش کردند پیراهن آتزوری چه اندازه خاص است

کشتی ایران بالاخره طلایی شد

خبری خوش برای یحیی گل محمدی

زلاتان: بعد از 20 دقیقه بازیکن بارسلونا شدم

پیام ویژه علیپور برای برانکو

افشاگری کاپیتان پرسپولیس از تراکتورسازی

فهرست خروجی استقلال در نیم فصل چه بازیکنانی هستند؟

دهمین پیروزی انگلیس با هدایت ساوت گیت

اشک های مهاجم گلزن لیورپول

نفرانی که نیم فصل از استقلال جدا می شوند

تیم فوتبال شهدای بافق از آران و بیدگل اصفهان شکست خورد

تفاوت هوش مالی با هوش ذهنی (IQ) در چیست؟

تیم ساوت گیت، در میان برترین های تاریخ

میلان برای ترمیم خط دفاع به سراغ مدافع سابق بارسا و یووه می رود

زلاتان: بعد از 20 دقیقه بازیکن بارسلونا شدم

اسطوره پیکان، پرسپولیسی است!

عکس| علیپور به برانکو: نمی توانند منکر موفقیتت شوند

خداحافظی فومن با لیگ دسته دوم؛ غیبت بازیکنان بومی در تمرینات

تمجید ویژه مدیرعامل ذوب آهن از منصوریان!

از اشتباه پیش آمده، عذرخواهی می کنم!

لیست دستمزد بازیکنان بایرن مونیخ! +عکس

نظرعلی پروین راجع به فینال لیگ قهرمانان آسیا

اعلام نحوه فروش بلیت دیدار پرسپولیس و تراکتور

تیم فوتبال شهدای بافق از آران و بیدگل اصفهان شکست خورد

مروری بر اخبار معارفی رسانه ها/ آیه ای که وارث «یوونتوس» را متحول کرد

واکنش ظریف به هجمه ها علیه صحبت های او با موضوع پولشویی

انتشار بخشی از صحبت های مهم اینفانتینو با فردوسی پور

خبری خوش برای صدرنشین لیگ برتر

جوزپه ماروتا در آستانه پیوستن به کادر مدیریتی اینتر

دو پیروزی خادم الشریعه در لیگ آلمان

توبیخ کتبی دایی، خلیل زاده، رادوشوویچ و بازیکنان سایپا

سومی کشتی آزاد امیدهای ایران در جهان

9 نکته از 90 بازی کی روش روی نیمکت ایران

مربی ایرانی این رفتار را می کرد له و لورده می شد

خیال استقلالی ها بابت سربازها راحت شد

درآمد و شرکت های تبلیغاتی رونالدو مشخص شد

دست برانکو خالی تر از همیشه

عکس؛ ستاره رئال مادرید در باغ وحش

ساناک به استقلال بر می گردد؟

گیلان میزبان استعداد های شطرنج و تکواندوی کشور

والیبال زنان ایران 76 پله در رده بندی جهان صعود کرد

فرار پرسپولیسی ها از تمرینات مارکو

جامی که پرسپولیس گرفت مردانه نبود

آزادکاران امید ایران بر سکوی سوم جهان ایستادند

اعلام ترکیب بلژیک مقابل سوییس

ترکیب اسپانیا برای رویارویی با بوسنی

گتوزو به دنبال مدافع باتجربه لاتزیو

نخستین تمرین تیم ملی در زمین مجهز سلطان قابوس

در پاریس هیچ کس عاشقت نبود ادینسون!

چند بازیکن استقلال اصلاً در حد این تیم نیستند

این دختر از 12 تا 15 سالگی در عقد 3 مرد بود!

یمن جنگ زده هم شبیه ایران کمپ می زند

منصوریان به دنبال علم فوتبال رفته است

ترکیب اسپانیا برای رویارویی با بوسنی اعلام شد

بی توجهی راموس به انتقادات آنفیلدی ها+کارتون

پاسخ تند ستاره لیورپول به کاپیتان سابق یونایتد

«90»؛ بودن یا نبودن؟

«90»؛ بودن یا نبودن؟