مطالب مرتبط:
با اشاره به «مهم نبودن» مصافحه وزیر بحرینی با همتای سوری وزیر سوری: هنوز تغییر ملموسی در رفتار کشورهای خواهان رابطه با سوریه دیده نمی شود
رد ادعاهای رییس جمهور آرژانتین پیرامون آمیا / واکنش فرمانده کل سپاه به تمسخر اظهارات ترامپ در سازمان ملل / شرکت بیش از 7 هزار گروه جهادی در رزمایش اقتدار عاشورایی / بعید نبودن برکناری آخوندی / نهایی شدن پرونده گزارش های «زمین خواری» در کمیسیون اصل نود / رونمایی از اخلالگر ارتباطی محم
پیروزخواه: همسرم نبودن هایم را تحمل کرد / امیدوارم نسل بعدی مدال های خوشرنگ تری بگیرد
چهار دلیل برای جذاب نبودن دربی 88
بخشی از استیضاح ها به خاطر شفاف نبودن روحانی است/ روحانی باید می گفت چقدر در مسائل اقتصادی اختیار دارد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 30 مهر 1397 ساعت 00:152018-10-21ورزشي

«90»؛ بودن یا نبودن؟


چالش، با نام «نود» و عادل فردوسی پور گره خورده است؛ در دو دهه ای که از تولید و پخش این برنامه می گذرد، گاه خود نود خالق چالشی در حوزه ورزشی و بعضا سیاسی و اجتماعی بوده و گاه دچار این چالش ها شده است.

- چالش، با نام نود و عادل فردوسی پور گره خورده است؛ در دو دهه ای که از تولید و پخش این برنامه می گذرد، گاه خود نود خالق چالشی در حوزه ورزشی و بعضا سیاسی و اجتماعی بوده و گاه دچار این چالش ها شده است.

این برنامه پربیننده تلویزیونی پس از طی دو دهه و به رغم فراز و فرودها، همواره تلاش کرده به مسیر ابتدایی که در بدو ساخت برایش تعیین شده بود، خود را نزدیک کند و اگرچه در مقاطعی بنا به دلایلی از این مسیر فاصله گرفته است، اما تلاش سازندگان بر بازگشت بر اصل اولیه بوده است.

پخش نشدن برنامه عادل فردوسی پور در هفته گذشته، هر چند نسبت به کل ادوار ساخت این برنامه، جنسی جدید از چالش را به سازندگانش می چشاند، اما از جمله حاشیه های نود ی است که مدتی است چندان هم غیرمنتظره به نظر نمی رسد؛ چالشی که پرسشی جدید را به ذهن بینندگان و رسانه ها متبادر می کند: آیا تلویزیون همچنان به تولید و پخش "نود" راغب است؟ خبرنگار ایسنا برای بررسی جایگاه فعلی برنامه نود در بین مخاطبان و همچنین میزان محبوبیت این برنامه، در گزارشی مردمی به بهانه ای فعالیت بیش از دو دهه برنامه ی نود نظر مخاطبان تلویزیون درباره ی برنامه را جویا شده است.

بیش از نیمی از این مصاحبه شوندگان براین باورند که این برنامه با پرداختن به مباحث و مسائل روز مخاطبان غیر فوتبالی را به سمت خود جذب کرده است.

برخی نیز معتقدند برنامه ای در صدا و سیما نمی تواند به راه بیفتد که در سطح برنامه نود پربیننده باشد.

برخی از مخاطبان نیز براین باورند که بسیاری از مسائل روز فوتبال ایران در چندین سال اخیر در این برنامه مطرح، پیگری و حل و فصل شده و نمی توان نقش مهم این برنامه تلویزیونی را به راحتی نادیده گرفت.

طیف مخاطبان نود بسیار متنوع است یک مترجم درباره برنامه نود معتقد است: نود که در حال حاضر نزدیک به دو دهه در حال پخش است، به نوعی با فوتبال ایران آمیخته شده و دیگر بخشی از فوتبال ایران است.

بسیاری از مسائل روز فوتبال ایران در چندین سال گذشته در این برنامه مطرح، پیگیری و حل و فصل شده و نمی توان نقش مهم این برنامه تلویزیونی را به راحتی نادیده گرفت.

این مترجم آقا همچنین بر این باور است: برنامه نود طیف مخاطبان بسیار متنوعی دارد.

از کودک بزرگسال و مرد و زن دارد که فارغ از بحث ورزشی، هفته ای چند ساعت از اوقات افراد را در پای تلویزیون به خود اختصاص می دهد.

من فکر نمی کنم صداوسیما هم تمایلی به قطع برنامه نود داشته باشه چون از لحاظ جذب مخاطب بین برنامه های تلویزیونی بی رقیب بوده ضمن اینکه درآمدهای خوبی هم از محل تبلیغات عاید صداوسیما کرده است.

به نظر من قطع مقطعی یا کلی این برنامه هم به فوتبال ایران ضرر می زند هم به شمار مخاطبان تلویزیون؛ چراکه در حال حاضر هم کمترین برنامه ای داریم که چند ساعت متوالی بیننده ها را پای تلویزیون نگه دارد.

فردوسی پور دیگر بی پروایی و قدرت نقد گذشته را ندارد یک فعال رسانه ای که در حوزه ورزش فعالیت می کند اما درباره این برنامه با اعتقاد بر اینکه نود پرمخاطب ترین برنامه تلویزیون است، اظهار می کند: به جرأت می توان گفت برنامه نود پرطرفدارترین و حتی پربیننده ترین برنامه تلویزیون است که خیلی از مردم را برای چند ساعتی از پای ماهواره به سمت صداوسیما می کشاند.

او اظهار می کند: به اعتقاد من عادل فردوسی پور دیگر بی پروایی و قدرت نقد گذشته را ندارد و در سال های اخیر ملاحظه کردن او و نپیچیدن به پای برخی افراد توسط او ملموس است اما با این حال همچنان پربیننده ترین برنامه صداوسیما است و شاید بتوان گفت تعطیل کردن این برنامه، نادیده گرفتن علایق مخاطب از سوی صداوسیما و در واقع یک فاجعه برای تلویزیون ایران است.

این فعال رسانه ای یادآور می شود: اگر بخواهیم برای تعطیلی برنامه های تلویزیون اولویت بندی کنیم، چندین و چند برنامه دیگر برای تعطیل شدن در اولویت قرار دارند که فقط هزینه زا هستند و هیچ بیننده ای ندارند.

مدیران صدا و سیما نباید سلایق شخصی خود را به سلیقه اکثریت مردم ایران ارجح بدانند؛ چرا که صدا و سیما برای همه مردم است، نه چند مدیر خاص.

از نود دلسرد شده ام پسر دانشجویی که به شکل حرفه ای حوزه فوتبال و اخبار مربوط به آن را دنبال می کند، درباره نبودن برنامه نود معتقد است: قطعا جذابیت های برنامه نود و آیتم های این برنامه غیرقابل انکار است.

در دو ـ سه سال اخیر اصلی ترین محور برنامه یعنی افشاگری و برگزاری مناظره ها چه تلفنی چه حضوری که برای افشاگری و روشن کردن مسائل و مشکلات فوتبال بوده، نتایج خاصی نداشته و صرفا برای تلف کردن وقت بوده است.

همین جریان باعث دلسردی من و شاید خیلی های دیگر شده باشد.

این دانشجو می گوید: بی طرفی این برنامه کمی از بین رفته است اما به شدت مخالف پخش نشدن این برنامه هستم؛ چرا که حذف شدنش از تلویزیون، رفتن یک قدم رو به عقب است.

البته فشار روی این برنامه به دلیل فضای مجازی هم هست که یک هفته اگر برنامه به نفع استقلال باشد، پرسپولیسی ها اعتراض می کنن و یا بالعکس.

چیزی که شاید عادل فردوسی پور نتونسته است تعادلش را حفظ کند یا حداقل این فشارها را مدیریت کند.

وی همچنین می گوید: شاید دلیل اصلی زاویه گرفتن برنامه، سمت و سو گرفتن و همچنین بی نتیجه ماندن مناظره ها در آن باشد.

با این حال برنامه نود را دوست دارم و پخش نشدن آن اشتباه خیلی بزرگی است.

نود به بهبود اوضاع فوتبال ایران کمک می کند دانشجوی دیگری که در مقطع کارشناسی ارشد در حوزه ارتباطات تحصیل می کند، درباره برنامه نود معتقد است: در فضای رسانه ای ایران و در طول سال هایی که نود پخش شده، این برنامه به خوبی خودش را در دل مخاطب جا کرده و از قابلیت فراگیری تلویزیون به بهترین شکل استفاده کرده تا مسائل مربوط به متن و پشت پرده فوتبال را بررسی کند.

او می گوید: البته برنامه در طول سال های پخش فراز و فرود داشته، اما سال به سال کیفیت بهتری پیدا کرده است.

هرچند برنامه نود امسال به نسبت سالهای قبل تا حدودی افت کرده و این افت کاملا مشهود است اما در مجموع بودن این برنامه می تواند به بهبود اوضاع فوتبال ایران کمک کند.

این دانشجو سپس می گوید: شاید نود بهترین برنامه فوتبالی ممکن با توجه به پتانسیل تلویزیون و فوتبال ایران و کلا فضای رسانه ای نباشد و ضعف هایی داشته باشد، اما قطعا حذف این برنامه به ضرر فوتبال خواهد بود و خلأ این برنامه حس خواهد شد.

برنامه ای از جنس نود در هیچ فضای دیگری نبوده یک خانم روانشناس با بیان این که برنامه نود را همواره دنبال کرده و جذابیت بسیاری برایش داشته است، اظهار می کند: نود برنامه ای به گستره جغرافیایی متنوع است که توانسته دیدگاه های جناحی مختلف را زیر یک چتر پای گیرنده خود نگه دارد.

آن هم زمانی که موقع خواب و استراحت مخاطبان است.

او می گوید جذابیت این برنامه باعث شده مردم وقت خصوصی خود را در اختیار این برنامه قرار دهند.

برنامه ای که بیان کننده رویدادهای جهانی است.

برنامه ای مشابه نود در هیچ کدام از فضاهای اجتماعی، سیاسی و اقتصادی ایجاد نشده است.

وی همچنین درباره محتوای برنامه نود چنین بیان می کند: محتوای این برنامه به گونه ای است که به مسائل روز در قالب طنز اجتماعی می پردازد و به دور از کنایه های سیاسی آن را بیان می کند.

این برنامه حتی در مقاطعی توانسته سوء تفاهم ها و سوء برداشت هایی که مخاطب به عنوان اعضای خانواده داشته است را برطرف کند و اهالی خانواده را دور هم جمع کند.

این برنامه در پلن های مختلف مسائلی را از جمله نگاه به قشر ضعیف و حتی بیماران خاص داشته و همین باعث شده است تا آن مردمی که محروم و دورافتاده هستند در کنار افراد عادی اجتماع قرار بگیرند.

این دانش آموخته ی روانشناسی در پایان می گوید: برنامه نود در بخش های دیگر همچون حوزه های اجتماعی به راحتی می تواند الگو باشد.

وجود برنامه هایی چون نود می تواند در هم افزایی های عمومی در جهت حل مشکلات مختلف از جمله مشکلات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی نقش بسزایی داشته باشد؛ چرا که وقتی گفتمان دوسویه در این تریبون ایجاد شود معضلات به آسانی مطرح و زمینه ی رشد ترقی اجتماعی هم فراهم می شود.

خلاقیت های نود انکارکردنی نیست خانمی متاهل که یکی از بینندگان برنامه نود است، درباره این برنامه با اشاره به چالش هایی که ایجاد می کند، اینگونه می گوید: چالش هایی که این برنامه در داوری ها داشته است حتی برای مخاطب غیرفوتبالی از جمله من جذاب بوده است.

این برنامه اصولا در جهت روشنگری حرکت کرده است به نوعی جذاب است که در خانواده ما حتی مادرم بیننده این برنامه است.

به دلیل این که ساختار و اجرای برنامه چالشی است.

وی می گوید: نود جزو تنها برنامه هایی است که با وجود این که سال هاست در حال پخش است، اما هنوز تکرار نشده و توانسته با خلاقیت ها و اضافه کردن بخش های جدید ریتم برنامه را تندتر کند.

آیتم هایی از جمله روایت طنز اتفاقات فوتبالی که نویسندگان قوی دارد و همچنین اجرای فردوسی پور برای این گزارش مناسب است، از جمله جذابیت های این برنامه است.

به طور کلی باید بگویم این برنامه فضا را از حالت تخصصی تر فراتر برده است به همان اندازه که خانم ها و آقایان فوتبالی برنامه را می بینند برای افراد غیرفوتبالی هم جذاب است.

نود شفاف عمل کرده است مردی 40 ساله که در رشته تاریخ تحصیل کرده است، با بیان این که در کشور ما شفافیت جایگاهی ندارد، درباره نود می گوید: برنامه نود در حدی که به او اجازه داده شده، شفاف عمل کرده است.

در جایی که شفافیت هیچ گونه جایگاهی در کشور ما ندارد.

نحوه قضاوت داوران، اخلاق حرفه ای، پرداخت به مدیریت تیم ها از جمله مواردی است که برنامه نود توانسته در پرداختن به این موضوعات کاملا حرفه ای عمل کند.

متاسفانه ما عقب ماندگی مدیریتی داریم و برنامه نود توانسته این موضوع را به چالش بکشد.

او می گوید: پیش از این که این برنامه تعطیل شود دست اندرکاران صداوسیما باید بدانند که چه خدمتی به فوتبال ایران کرده است هرچند که هیچ برنامه ای بدون نقص نیست، اما برنامه نود خوبی هایش بیش از بدی هایش است.

مسوول برنامه نود خود کارشناس است و بر همه چیز مسلط است.

به همین جهت بیش از هرچیز باید مزیت ها و معایب را به طور عادلانه بررسی کند.

نبود این برنامه نوعی خودزنی صداوسیماست.

صداوسیما پول هایی که از تبلیغات برنامه 90 به دست می آورد چگونه می تواند در برنامه ای دیگر جبران کند، مگر این که دوباره چیپس و پفک تبلیغ کند.

او همچنین می گوید: 90 بسیاری از ضعف های صداوسیما در حوزه ورزشی را پوشانده است و بارها ورزشکاران را از کنج خانه بیرون آورده است.

تلویزیون40 درصد از مخاطبانش را از دست می دهد، اگر .

خانمی دانشجو در رشته مدیریت برنامه نود را یکی از مهم ترین برنامه های صداوسیما عنوان می کند که اگر نباشد 40 درصد از مخاطبان صداوسیما حذف خواهند شد.

او می گوید: برنامه نود با وجود این که در ساعات دیروقت پخش خود را آغاز می کند و تا پاسی از بامداد ادامه دارد بیش از دو میلیون پیامک و مخاطبان زیادی دارد.

حال اگر این برنامه در ساعات پربازدید برنامه های تلویزیون یعنی ساعت 9 پخش شود این میزان مخاطب دوبرابر خواهد شد.

او می گوید: اگر برنامه عادل فردوسی پور از تلویزیون حذف شود 40 درصد مخاطبان تلویزیون را حذف کرده ایم.

این برنامه علی رغم این که وجه فوتبالی دارد وجه های فرهنگی و مسائل روز در آن پررنگ است و به آن پروبال داده می شود که برای من جذاب است و شاید به غیر از من بسیاری از خانم های دیگر به دلیل همین ویژگی ها، مخاطب این برنامه باشند.

وی همچنین با بیان این که فردوسی پور، چهره ای کاریزماتیک است، می گوید: همین ویژگی عامل موفقیت این مجری و کارشناس بوده است.

این مجری و گزارشگر اگر به شبکه ورزش برود مخاطبان این شبکه چند برابر می شوند.

نود تنها برنامه تخصصی تلویزیون است پسری 18 ساله که در آستانه ورود به دانشگاه است، می گوید: من به عنوان یک دنبال کننده غیر طرفدار نود، این برنامه را به دلیل ورزشی بودنش و اینکه تنها برنامه تخصصی است که قدمت زیادی دارد، دنبال می کنم.

او می گوید: علاوه بر آیتم های جذاب، پرداختن به حواشی که البته چند وقت است، کمرنگ شده و باعث می شود، حس آزادی بیان به آدم دست بدهد و همچنین به روز بودن محتوایش از ویژگی های این برنامه است.

در صورتی که سیاست صداوسیما به سمتی برود که نود پخش نشود، اگر دلایل موجه نداشته نباشد، حس اجحاف به من دست می دهد و فکر می کنم یک برنامه دیگر که مردم به آن علاقه داشتند، با توجه به اینکه سیاسی نیست، صرفا بخاطر علاقه ی مردم به آن، قیچی شده است.

نود جانب دارانه به یک موضوع نگاه می کند خانمی 20 ساله می گوید: من عاشق این برنامه هستم، اگر پخش نشود واقعا دوشنبه شب ها دیگر صفایی نخواهد داشت.

جسارت آقای فردوسی پور درباره حقایق درون فوتبال وصف نشدنی است، ما هر هفته بی صبرانه منتظر برنامه نود و آقای فردوسی پور هستیم.

مردی 38 ساله و دارای شغل آزاد هم می گوید: نود در کل برنامه خوبی است که یک سری نقاط قوت و ضعف دارد.

این برنامه از این نظر خوب است که بازی های فوتبال، چه لیگ یک و چه لیگ برتر را با آمار دقیق پوشش می دهد و از این نظر بد که در بعضی از مواقع احساس می کنم که جانب دارانه به یک موضوع نگاه می کند و در مورد آخر اگر برنامه تعطیل شود هیچ مشکلی به وجود نمی آید.

نود از معدود برنامه هایی که قابلیت وقت گذاشتن دارد آقایی 30 ساله به ایسنا می گوید: با اینکه چند وقتی هست کمتر برنامه نود را می بینم ولی فکر می کنم از معدود برنامه های صداوسیماست که قابلیت وقت گذاشتن را دارد.

مهم ترین دلیل این امر هم حس شفافیت و فسادستیزی است که این برنامه در این سال ها به مخاطب داده است.

پخش نشدن برنامه ای که دو دهه مردم را پای تلویزیون نگه داشته اشتباه است.

اگر به هر دلیلی تصمیم به تعطیلی این برنامه گرفته شود، روند ریزشی مخاطبان صداوسیما ادامه خواهد داشت.

نود بعد از 20 سال مخاطبان خود را دارد خانمی متاهل و خانه دار می گوید: برنامه تلویزیونی نود بیش از 20 سال است که پخش می شود و مخاطبان خود را پیدا کرده تا آنجا که هر هفته دوشنبه ها خانواده ها و مخصوصا آقایان خانواده منتظر پخش این برنامه هستند.

به نظرم این نوع برنامه ها با توجه به حضور کارشناسان برجسته و مهمانان مربوطه می توانند در حوزه مورد نظر بسیار تاثیرگذار باشند، همان طور که زمانی برای سینما برنامه هفت نیز پخش می شد اما متاسفانه آن هم به دلایلی تعطیل شد.

پخش این نوع برنامه ها از رسانه ملی خوب است اما نه هر برنامه ای.

او در ادامه می گوید: به نظرم برنامه هایی مانند نود با مدیریت آقای عادل فردوسی پور توانسته برای خود جایگاه محکمی پیدا کند.

نود، برند شبکه سه سیماست خانمی 30 ساله و شاغل درباره این برنامه معتقد است: نود برند شبکه سه هست؛ برنامه ای که نه تنها با جامعه فوتبالی بلکه با آحاد مردم انس گرفته.

واقعا حیف است به خاطر اعتقادات بعضی افراد این برنامه تعطیل شود.

او که به شکل حرفه ای این برنامه را دنبال می کند، می گوید: البته شایعه تعطیل شدن این برنامه از زمانی شروع شد که دست مافیای فوتبال را رو می کرد که باز هم مثل همیشه نگذاشتند و این را هم بگویم که نود با فردوسی پور، نود شد.

فردوسی پور در سال 1379 از خطوط قرمز به خوبی رد شد مرد جوانی حدود 40 ساله درباره نود می گوید: برنامه نود از سال 78 در شبکه سه با اجرای عادل فردوسی پور شروع شده است، این برنامه در سال 79 با یک فراز مهم مواجه شد؛ برنامه ای که باعث شد بسیاری از پرده ها در فوتبال برافتد و شرمساری ناشی از حفظ برخی از حریم های محدود که به خط سرخ موسوم بود، کلا فراموش شود.

او که بر برند بودن این برنامه تاکید دارد، اظهار می کند: فردوسی پور در سال 1379 از این خطوط قرمز به خوبی رد شد.

به نظرم نود یک تحول اساسی در جذب مخاطب برنامه های ورزشی تلویزیونی ایجاد کرد و پرداختن به حواشی فوتبالی که به عنوان یک ورزش محبوب در جامعه محسوب می شود، برای مخاطبان جذاب بود؛ البته ایراداتی هم به این برنامه وارد می شود، ولی خوب رسانه جمعی نیازمند تولید چنین برنامه هایی است، چراکه اساسا عادل فردوسی پور خود توانمند و تیم حرفه ای را همراه خود دارد.

این برنامه امروزه در جامعه جایگاهی برای خودش پیدا کرده است.

نود شعور ببیننده را در نظر می گیرد خانمی شاغل که از اهالی رسانه هم است، درباره نود چنین می گوید: خیلی کم پیش می آید که برنامه های تلویزیونی را ببینم اما هر از گاهی برنامه نود را می بینم چون از همه بُعد به ورزش ایران و حتی به ورزش زنان می پردازد، در برخی از گزارش ها به شکل خلاقی مسائل اجتماعی و روز را هم بررسی می کند.

او بر این باور است: برنامه نود اطلاعات تکراری به مخاطب نمی دهد و شعور ببیننده را در نظر می گیرد.

به عقیده من اگر جلوی ادامه این برنامه گرفته شود، رسانه ملی بخش زیادی از مخاطبانش را که حداقل یک بار در هفته به آن مراجعه می کردند را از دست خواهد داد.

انتهای پیام
کلید واژه ها: برنامه - تلویزیون - فوتبال ایران - عادل فردوسی پور - برنامه نود - برنامه تلویزیونی - فوتبال - فردوسی پور - ایران - فردوسی - ورزشی - تولید - اجتماعی - عادل - مترجم - سیاسی - صدا و سیما - جدید - خبرنگار - ابتدایی - مصاحبه - رسانه - میزان - حاشیه - ایسنا - جنسی - سیما - ساعت - کودک

آخرین اخبار سرویس:
کی روش دیگر دست به ماجراجویی نزند

علیرضا بیرانوند جانشین دروازه بان لیورپول می شود!

اهانت توجیه ناپذیر پرسپولیسی ها به اسطوره این باشگاه + عکس

بازیکن محبوب برانکو در یک قدمی امضا قرارداد با پرسپولیس

با ورود فرهاد مجیدی شانس به یک مهاجم رو کرد!

اردوی قطر مفید بود یا اردوی ترکیه؟

بازگشت دوباره هافبک پرسپولیسی به تهران؟

کی روش دیگر دست به ماجراجویی نزند

خستگی های خانم سوپراستار/ عکس

عصبانیت بازیکنان استقلال از رفتار «پول توجیبی» با آنها

سوتی تازه مهدی طارمی در اینستاگرام + عکس

یووه به کیه وو قعرنشین هم رحم نکرد

چطور برای پرسپولیس پول هست، برای استقلال نیست؟!

یووه به کیه وو قعرنشین هم رحم نکرد

فروردین: داوران نباید تحت تاثیر بزرگی نام تیم حریف قرار بگیرند

بازیکنی که استقلال را راه می اندازد

واکنش لوکاکو به شایعات جدایی اش از منچستریونایتد

جدایی این بازیکن استقلال دوباره منتفی می شود!

برانکو در نیم فصل دوم باید نیمکتش را مهار کند

شوخی جالب ستاره پرسپولیس با مربی پرسپولیس : تو فقط برو !

بارسلونا از خرید جدید خود رونمایی کرد

برنامه آخرین روز یک هشتم جام ملت ها

فروردین: داوران نباید تحت تاثیر بزرگی نام تیم حریف قرار بگیرند

استخدام ویزیتور و بازاریاب با مزایا در یک شرکت معتبر

اسطوره پرسپولیس در تماس تلفنی با تاج چه گفت ؟!

استقلال با 2 بازیکن خارجی به توافق رسید

دردسری که تارتار در پارس جنوبی دارد

شفر از زوج جدید استقلال رونمایی کرد ؛ با پدیده نوظهور شفر آشنا شوید

سوتیِ اَسفناک و زشت مهدی طارمی در قبال ستاره تیم ملی + عکس

چراغ سبز ستاره چلسی به رئال مادرید

ایران با چه تاکتیک و ترکیبی برابر چین قرار می گیرد؟

رونمایی از 8 تیم مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های آسیا پس از بازی های امروز

تیمِ نامدار انگلیسی به شدت به دنبال مدافع ملی پوش

هافبک پرسپولیس در یک قدمی جدایی ؛ تیم لیگ برتری منتظر مجوز برانکو برای جذب این ستاره

چراغپور: ژاپن را ببریم، قهرمان آسیا می شویم

گلر شماره یک تراکتورسازی مشخص شد

بررسی عملکرد خط دفاع استقلال در نیم فصل اول

ستاره مغضوب برانکو شاه ماهی جدید نقل و انتقالات ؛ حضور ستاره پرسپولیسی در استقلال ممکن است؟

غیبت بحث برانگیز سجاد مرادی در اردوی تیم ملی دوومیدانی

2 ماه ترسناک در انتظار شاگردان شفر

اتفاقی بسیار نگران کننده در استقلال ؛ بمب های نقل و انتقالاتی که منفجر نشد !

فاجعه در امارات ؛ سودجویی از 20 دختر ایرانی در جریان جام ملت های آسیا

ترفند لیپی برای چینی ها در جام ملتهای آسیا

عکس لاکچری «ترلان پروانه» وسط خیابانهای آمستردام

عکس ؛ درخشش فوق ستاره پرسپولیس چشم باشگاه استقلال را گرفت!

آپارتمان در منطقه لویزان چند؟

استوری جنجالی ستاره استقلال؛ چالش ده ساله + عکس

پرسپولیس زمین میزبانی از تیم های عربستانی را مشخص کرد

انتظار از طارمی و آزمون منطقی نیست

پیشنهاد باشگاه آرسنال برای جذب مارتینز

حضور چینی ها در تمرین تیم ملی

پرسپولیس دربی برگشت را می برد

تیمی که فقط برای قهرمانی در لیگ بسکتبال بانوان می جنگد

آبشاری زیبا در طالقان/ عکس

نایب رییس تکواندو: مسابقات کیش برای آمادگی جهانی است

آسیابری در گفت وگو با فارس: مشکلی برای حضور در کاراته وان پاریس ندارم/ وزارت ورزش نامه خروج نداده بود!

شکایت سرخ های تبریز از لی اروین

نجات جان یک بازیکن در لیگ خوزستان

پیام معنادار شفر برای رسانه ها

حضور «آندو» در یک محفل فوتبالی بعد از مدت ها

برهانی: کی روش برود، تیم ملی پسرفت می کند

رقبا به فکر زمین، شفر به فکر نیمکت

درگذشت یکی از نخستین دروازه بانان ایران

سلطانی فر: نباید برای تیم ملی حاشیه ایجاد شود

عربستان اولین حذف شده بزرگ،استرالیا با پنالتی صعود کرد

آزمون: کی روش از لیپی بزرگ تر است

جلال طالبی: چین ابزار لازم را برای شکست ایران ندارد

پیش بینی محمدخوانی/ ایران و کره شانس قهرمانی دارند

نایب قهرمانی قم در لیگ تنیس روی میز معلولین کشور

سرقت تابلوی خانه ژیمناستیک شهدای آذرپی!

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز: رفتن نیما به اروپا به نوشاد لطمه زده است

استایل مهران مدیری در کنسرت بهنام بانی/ عکس

مهاجمان مقابل بیرانوند استرس دارند

تداوم صدرنشینی بانوی پیر با قربانی کردن قعرنشین

یک نابغه فوتبالی، عامل پیروزی ایران مقابل چین می شود!

زمانی علی کریمی مصدوم می شد و ما غصه جانشینش را داشتیم

سلفی ماشینی زوج مشهور بازیگر /عکس

استتار جالب یک پرنده!/ عکس

ورزشت کاران| معلومه هنوز استوری های وریا رو ندیدی!

ویدیو| خلاصه بازی امارات 3-2 قرقیزستان؛ صعود با اشتباهات مشکوک داور

یک نابغه فوتبالی، عامل پیروزی ایران مقابل چین می شود!

فائقی: هنوز با قانون سال 1350 ورزش را اداره می کنیم

خبرورزشی

پیروزی

استقلال جوان

ایران ورزشی

قهرمانی امیدها در دوحه

اشلی کول به دربی کانتی پیوست

تابلوی نتایج روز دوم از مرحله یک هشتم نهایی جام ملت های آسیا

چطور برای پرسپولیس پول هست، برای استقلال نیست!؟

بازگشت دو ستاره ملی پوش به اردوی استقلال + عکس

تثبیت صدرنشینی یووه با غلبه بر کیه وو قعرنشین/هجدهمین برد فصل شاگردان آلگری

استقلال زیر قولش زد، ما هم شکایت کردیم!

طبیعت زمستانی آبشار گنجنامه همدان/ عکس

خیز نماینده قم برای قهرمانی در لیگ ملی بسکتبال با ویلچر

کارتون| سدی به نام بیرانوند

یوونتوس 3-0 کیه وو / ویدئو

کوتینیو جایگزین ازار در چلسی می شود؟

فائقی: هنوز با قانون سال 1350 ورزش را اداره می کنیم

بواتنگ رسما به بارسلونا پیوست

«90»؛ بودن یا نبودن؟

«90»؛ بودن یا نبودن؟