مطالب مرتبط:
ضرورت استفاده از صندوق توسعه ملی برای توسعه حمل ونقل ریلی/ کارگروه مشترک شرکت راه آهن و کمیسیون صنایع مجلس تشکیل می شود /لزوم تضمین سود و سرمایه بخش خصوصی یا غیر دولتی از جانب دولت
تشریح نقش کریدورهای ریلی در زمان تحریم احتمالی بنادر ایران/ نیازمند تنظیم قانون استفاده از حداکثر توان شبکه ریلی هستیم/ لزوم تهیه مدل لیزینگ برای بخش مسافری راه آهن/ وقتی خط آنتنی نباشد حمل ونقل ریلی برای صاحب بار ارزش ندارد
تاکید بر دستیابی به مفهوم ریل از منظر صنعت/ توسعه حمل و نقل ریلی حومه ای یک مدل شهرسازی است/ مبنایی برای حمایت از راه آهن وجود ندارد
طرح راه آهن استان ایلام در انتظار سرمایه گذار
سرمایه گذار حوصله بروکراسی اداری را ندارد/اولویت باید جذب گردشگر داخلی باشد نه خارجی!
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 29 مهر 1397 ساعت 23:322018-10-21اقتصادي

جذب سرمایه گذار،مهمترین اولویت راه آهن برای رسیدن به توسعه حمل ونقل ریلی


از تمام منابع راه آهن برای جذب سرمایه گذار و حضور آنها در شرکت استفاده میکنیم تا بتوانیم از این راه به توسعه حمل ونقل ریلی دست یابیم.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار پایگاه خبری شمانیوز، روز یکشنبه 29 مهر ماه 97 سعید محمدزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران، در نشست خبری گفت: اولویت اصلی راه آهن واگذاری حداکثری امور به بخش خصوصی است و در این راستا تضمین کافی برای امنیت سرمایه گذاری به آنها را می دهیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به طراحی بسته های تشویقی مختلف برای سرمایه گذاران در حمل و نقل ریلی گفت: در برنامه ششم توسعه برای تشویق سرمایه گذاری در حمل و نقل ریلی، مالیات بر ارزش افزوده با نرخ صفر محاسبه شده است.

وی با تاکید بر لزوم افزایش بهره وری و صرفه پذیری اقتصادی سرمایه گذاری در حمل و نقل ریلی از جمله در بخش پارک لجستیک ها تصریح کرد: یکی دیگر از اقدامات تشویقی در قانون برای توسعه حمل و نقل ریلی، ماده 12 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر است که می توانیم بر اساس این ماده، درآمد حاصل از صرفه جویی سوخت را به عنوان تضمین سرمایه گذاری بخش خصوصی قرار دهیم.

این مدیر بخش حمل و نقل ریلی کشور با بیان اینکه هر یک میلیارد تن کیلومتر ریلی در سال، صرفه جویی 20 میلیارد دلاری در مصرف سوخت به همراه دارد، افزود: شبکه ریلی ما سالانه ظرفیت پذیرش حداقل 20 میلیون تن بار ترانزیت ریلی را دارد ضمن اینکه برای توسعه صنعت ریلی در بخش باری، 600 دستگاه لکوموتیو و 28 هزار واگن باری نیاز داریم.

محمدزاده خاطرنشان کرد: شرکت راه آهن برای آنکه سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه های ریلی که توجیه اقتصادی ندارد مانند قطار حومه ای افزایش یابد، به دنبال مدل جدید سرمایه گذاری است که از جمله اینها قرار است خرید خدمت سرمایه گذاری در قطار حومه ای تضمین شود؛ حتی به دنبال آن هستیم تا بهره برداری از شبکه ریلی را نیز به بخش خصوصی ارائه دهیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تشریح فعالیت سرمایه گذاری در حوزه صنعت ریلی توضیح داد: بخش حمل و نقل ریلی سالانه 1.

2 میلیارد دلار صرفه جویی مصرف سوخت دارد که در حوزه مسافری به تنهایی برای هر نفر ـ سفر در بخش قطارهای حومه ای 80 سی سی صرفه جویی در مصرف سوخت در پی خواهد داشت.

مدیرعامل راه آهن با بیان اینکه در حومه تهران سالانه 100 میلیون نفر ـ سفر انجام می شود، افزود: می توانیم بخش مهمی از این تردد را به بخش ریلی منتقل کنیم.

مدیرعامل شرکت راه آهن در ادامه گفت که در سال 96 بیش از 850 میلیارد تومان شرکت راه آهن در حوزه مسافری هزینه کرده است که عمدتاً به صورت سوبسید پنهان از محل عدم دریافت حق دسترسی از شرکت های ریلی ِمسافری، این رقم هزینه شده است.

محمدزاده درباره واگذاری واگن های باری ناسالم و قراضه در بورس کالا به عنوان آهن قراضه نیز تاکید کرد: شرکت راه آهن به هیچ عنوان واگن های سالم را در بورس کالا ارائه نکرده است و هر آنچه در این بورس به فروش رفته، واگن های قراضه و مخروب بوده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در باره ایجاد تسهیلات حمل و نقل ریلی برای زوار اربعین حسینی(ع) توضیح داد: امسال برای برگزاری مراسم اربعین 210 قطار فوق العاده برنامه ریزی شده است که نیمی از این قطارها برای مسیر تهران به کرمانشاه و پس از آن به صورت ترکیبی تا مهران زائران را جابه جا کرده و زوار اربعین می توانند در خاک عراق نیز از مهران تا نجف به مسیر خود ادامه دهند.

وی تصریح کرد: نیمی دیگر از قطارها تا خرمشهر مسافران را حمل کرده و از خرمشهر تا شلمچه قطارهای ریل باس 24 ساعته زائران را رایگان جابه جا می کنند.

در بخش دیگری از نشست خبری، نورالله بیرانوند، معاون برنامه ریزی و اقتصاد راه آهن جمهوری اسلامی ایران با موضوع فرصت های سرمایه گذاری و تامین مالی در حوزه حمل و نقل ریلی به سخن پرداخت و گفت: صکوک اجاره خرید 15 دستگاه لکوموتیو و 30 دستگاه واگن مسافری با همکاری سازمان بورس و پنج شرکت تأمین سرمایه منتشر شده است .

بیرانوند با اشاره به مفهوم توسعه پایدار، افزود: در کشور ما سیستم های حمل و نقل به اندازه کافی یکپارچگی و انسجام بین بخشی ندارند و سفر کم هزینه را برای صاحبان بار و مسافران فراهم نمی کنند.

وی سپس به اهداف سند چشم انداز و برنامه ششم اشاره کرد و گفت: سهم ره آهن تا سال 1400 باید در بخش حمل بار به 30 درصد و جابه جایی مسافر به 20 درصد ارتقا یابد.

همچنین باید به رقم 186 میلیون تن و 133 میلیارد تن - کیلومتر بار داخلی دست یابیم.

معاون شرکت راه آهن ادامه داد: 12 میلیارد دلار سرمایه مورد نیاز برای تأمین ناوگان و نوسازی تا سال 1400 لازم است که 54 درصد آن باید توسط بخش خصوصی و 46 درصد نیز توسط راه آهن با مشارکت بخش خصوصی تأمین شود.

بیرانوند تأکید کرد: برای تحقق اهداف راه آهن تا سال 1400 در بخش زیربنایی 20 میلیارد یورو سرمایه مورد نیاز است.

وی با اشاره به فرصت های سرمایه گذاری و مشارکت در راه آهن توضیح داد: تلاش کردیم این فرصت ها در قالب 7 سرفصل ارائه شود که شامل تأمین ناوگان ریلی، تقویت حمل و نقل بار، تأمین، تدارک و تعمیرات و توسعه زیربناها است.

معاون شرکت راه آهن ادامه داد: مدرن سازی راه آهن، توسعه خدمات مسافری و توسعه فناوری و کسب و کارهای نوین نظیر هوشمندسازی راه آهن و استارت آپ ها از دیگر سرفصل های فرصت های سرمایه گذاری و مشارکت در راه آهن است.

وی ادامه داد: در توسعه خدمات مسافری، توسعه خدمات حمل و نقل همگانی با محوریت ریل (TOD) مدنظر قرار دارد.

معاون شرکت راه آهن گفت: برای افزایش مشارکت بخش خصوصی در تأمین مالی پروژه ها، راه آهن سه کار محوری انجام داد که اولین آن افزایش بازدهی و ایجاد جذابیت اقتصادی برای پروژه ها بود.

کاهش ریسک سرمایه گذاری و دنبال کردن مشارکت در تأمین مالی، دیگر گام های راه آهن برای افزایش مشارکت بخش خصوصی در تأمین مالی است.

وی افزود: در راستای افزایش بازدهی و ایجاد جذابیت اقتصادی، سه مورد مدنظر راه آهن قرار گرفت که شامل ایجاد بستر حقوقی مناسب، تضمین خرید خدمت و تضمین بازپرداخت تسهیلات ریالی و ارزی است.

نرخ خدمات ریلی در بخش بار کاملا آزاد است و بخش باری می تواند براساس مکانیزم بازار، اعلام قیمت و همچنین تضمین سرمایه گذاری داشته باشد.

این مدیر مالی با بیان اینکه در حال حاضر حق دسترسی به شبکه ریلی برای بخش بار از 57 درصد به 20 درصد کاهش یافته است، گفت: راه آهن تلاش کرد، در راستای منفعت سرمایه گذاران، میزان حق دسترسی به شبکه ریلی را کاهش دهد تا بازدهی طرح های ریلی افزایش یابد.

بیرانوند تاکید کرد: معافیت های مالیاتی ناشی از قانون برنامه ششم توسعه نیز در راستای افزایش بازدهی و جذابیت اقتصادی دیده شده است.

وی سپس به تبیین روش های اصلی تأمین مالی در راه آهن پرداخت و گفت: این مقوله در شش مورد برنامه ریزی شده است .


کلید واژه ها: سرمایه گذار - سرمایه گذاری - سرمایه - راه آهن - حمل و نقل - صرفه جویی - وزیر راه و شهرسازی - میلیارد - مصرف سوخت - توسعه - مدیرعامل - مالیات بر ارزش افزوده - مدیر - حمل ونقل - تشویق - وزیر راه - برنامه ششم توسعه - اقتصادی - شهرسازی - سرمایه گذاران - جمهوری اسلامی - توجیه اقتصادی - قطار - مصرف - افزایش - ارزش افزوده - قانون - معاون - نشست خبری - خرید خدمت

آخرین اخبار سرویس:
ساخت و ساز در محله چاهستانی ها با سرعت بیشتری انجام شود

تدابیر اندیشیده شده برای جلوگیری از تکرار خاموشی ها

از وزیر مالیه شدن فیروز فیروز تا کاهش نمره ریسک ایران

نشتی های نظام مالیاتی کشور در کجاست؟

استخدام مهندس الکترونیک در شرکت نوآوران صنعت ریلی پایش

استخدام برنامه نویس در شرکت دانش بنیان نوآوران صنعت ریلی پایش

استخدام کارمند فروش خانم با مزایا درانتشارات توسعه دهندگان آمل

استخدام سرپرست خط تولید،کارشناس آزمایشگاه،کارشناس کنترل کیفیت

استخدام کارشناس فروش خانم با مزایا در یک شرکت معتبر در اصفهان

استخدام نیروی فنی آقا در شرکت معتبر تولیدی- شهرک صنعتی اشتهارد

استخدام حسابدار خانم در شرکت معتبر تولیدی درشهرک صنعتی اشتهارد

استخدام 5 ردیف شغلی در شرکت معتبر تولیدی در شهرک صنعتی اشتهارد

افتتاح چاپخانه دیجیتال مخصوص نابینایان در سیرجان

بازار مسکن چه زمانی به ثبات می رسد؟

استخدام بازرس فنی خودرو آقا در یک شرکت معتبر در قم

استخدام کانتر حرفه ای فروش تور خارجی در آژانس هواپیمایی شباویز

استخدام کارشناس فروش آقا با مزایا در شرکت تولیدی و بازرگانی

استخدام منشی خانم مسلط به ICDL در شرکت نیلاب صنعت در تهران

استخدام کارشناس فروش،کمک حسابدار ،نیروی خدماتی در کرمان

استخدام بازاریاب/تهران،اهواز،رشت،ساری،تبریز،شیراز،کرمان،یزد

واریز بسته حمایتی کارکنان و بازنشستگان دولت

استخدام فروشنده خانم با مزایا در شرکت آنام سرکان در تهران

استخدام مسئول فروش و بازاریابی با مزایا در یک موسسه معتبر

استخدام یک شرکت معتبر و بزرگ در حوزه صنایع غذایی/تهران،قزوین

استخدام کارشناس ارشد فرآوری مواد معدنی در یک شرکت معتبر

استخدام بازاریاب با مزایا در شرکت پویا اطلس طراحی در تهران

استخدام بازاریاب مویرگی با مزایا در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام حسابدار خانم با مزایا در یک شرکت معتبر در البرز

استخدام ویزیتور(بازاریاب)حضوری،حسابدار در یک شرکت معتبر

زمان اعلام گزینه های نهایی مدیریت بر سه شرکت ملی نفت، گاز و پتروشیمی

علت نوسانات غیرمنتظره در بورس چیست؟

استخدام مدیر کارخانه در شرکت صنایع بسپار تحریر آسیا

استخدام کارشناس فروش با مزایا در مجتمع افرینشهای هنری سلام

استخدام کارشناس فروش خانم در شرکت مدیران نواندیش گیلان

سرانه پستی کشور یک صدم کشورهای اروپایی!

نگاه ها به کمیسیون عمران مجلس/مهار سوداگری مسکن با تصویب CGT

بانک ها امسال چقدر وام داده اند؟/اینفوگرافی

استخدام کارشناس فروش خانم با مزایا در کلینیک بتن ایران - تهران

توقف صادرات بیش از 50 هزار تن روی دپو شده!

افتتاح خانه تجارت ایران در قرقیزستان

اعضای کمیسیون صنایع مجلس با افزایش قیمت خودرو موافقند؟

کاهش 20 درصدی طلای سرخ در بازار

قیمت پراید در سوریه، 132 میلیون تومان!

افتتاح خانه تجارت ایران در شهر قرقیزستان

شمار قربانیان طوفان در هند به 33 نفر افزایش یافت

شیوع دیابت در آذربایجان غربی رو به افزایش است

دستمزد مهناز افشار برای بازی در «الیور توییست» لو رفت/ عکس

صادرات کفش افزایش یافت

فرش ایرانی جزو کالا های پرطرفدار و صادراتی ایران

معاون سازمان توسعه تجارت سرپرست شد

رشد اقتصادی به دنبال افزایش بهره وری / حوزه های موفق در بهره وری نیروی کار کدام اند؟

کاوه یغمایی آذرماه روی صحنه می‎رود

جابه جایی 6.9 میلیون مسافر در ایستگاه راه آهن تهران

خودپردازهای بانکی در برابر هکرها چقدر آسیب پذیرند؟

قهوه بخورید تا دیابت نگیرید

غیبت آقای وزیر در جلسه تعیین تکلیف قیمت خودرو

تحریم های ضدایرانی ترامپ طبق برنامه پیش نمی رود

گرمخانه مردان در کرج فعلا تعطیل است

طرح جدید نمایندگان مجلس برای لغو ممنوعیت واردات خودرو + جزییات

گران قیمت ترین هنرمند تجسمی جهان کیست؟

شیوع دیابت در آذربایجان غربی رو به افزایش است

موشکافی چالش های بازار سرمایه و بررسی ابهامات سهام داران

رشد 12 درصدی درآمدهای دولت

افزایش ارزش افزوده با برندسازی محصولات کشاورزی

ضرورت سیاستگذاری جدید در اتحادیه های ملی روستایی و کشاورزی

گران تر شدن طلای جهانی در هفته جاری

زعفران؛ فرصت طلایی رونق اقتصاد

زعفران؛ فرصت طلایی رونق اقتصاد

مانع جدید بر سر صادرات فرش ایران

سقوط سهم آموزش و پرورش از بودجه دولت

البرز سالی 21 سانتیمتر پایین تر می رود

آغاز طرح بسته حمایتی دولت

مشکل فرارهای مالیاتی از کجا آب می خورد؟

سر و کله فروچاله ها در دشت های البرز هم پیدا شد

روغن نباتی ارزان شد

ساخت سردخانه مرکز ی 5 هکتاری در شیراز

اکثر تهرانی ها برای مهاجرت گرمدره را انتخاب می کنند

تصمیمی در دولت که همه از آن فراری اند!/راه نجات از وضعیت خسارت بار اقتصادی /بوی سیاست از محیط زیست می آید؟

نگاهی به شرایط بازار دست دوم هیوندای i20؛ گران قیمت ترین هاچ بک تولید داخل

راننده ای که از پرداخت خسارت مات و مبهوت ماند

راه آهن ارومیه در مسیر پنج مرز قرار دارد

واکنش دادستان تهران به شبهات مطرح شده درباره اعدام وحید مظلومین

تالار شهر بیرجند به کما رفت؛ پروژه ای 7 ساله با پیشرفت فیزیکی 13 درصدی

اعلام میانگین «حقوق» فرهنگیان و «تسهیلات بانکی» پرداختی به آن ها

مکش منابع نفتی و استقراضی

سقوط سهم آموزش و پرورش از بودجه دولت/ اعتبار رتبه بندی در بودجه 98 لحاظ شود

نخستین اعتراض به طبقات صادراتی

هدف گذاری های جدید برای صنعت پوشاک

غربال 7 مرحله ای نیمه تمام ها

پیام ورود طیب نیا به شورای پول و اعتبار چیست؟

چند درصد بازار عراق شامل اجناس ایرانی است؟

اعلام میانگین «حقوق» فرهنگیان و «تسهیلات بانکی» پرداختی به آنها

قیمت طلا، سکه و ارز بازار امروز

کاهش قیمت ها در بازار طلا و سکه

افزایش امروز قیمت طلا ناشی از افزایش جهانی بود

دستگیری 19 دلال اصلی فروش مواد اولیه پتروشیمی در بازار آزاد / صدور 6 کیفرخواست در حوزه ارز

روند کاهش قیمت طلا و سکه ادامه دار شد/ سکه طرح قدیم 3 میلیون و 550 هزار تومان +جدول

در نظر سنجی کیتکو هر دو گروه وال استریتی و مین استریتی به افزایش قیمت اعتقاد داشتند

قیمت برخی خودروهای تولید داخلی + جدول

محدوده مقاومتی ریزش قیمت ارز کجاست؟

جذب سرمایه گذار،مهمترین اولویت راه آهن برای رسیدن به توسعه حمل ونقل ریلی

جذب سرمایه گذار،مهمترین اولویت راه آهن برای رسیدن به توسعه حمل ونقل ریلی