مطالب مرتبط:
از «مخالفت شورای رقابت با تغییر مرجع قیمت گذاری خودرو» تا «پیش بینی از صعود قیمت طلا به 1400 دلار»
نظر اتحادیه ناشران و کتابفروشان درباره قیمت گذاری کتاب تغییر قیمت کتاب حق طبیعی ناشران است/ ناشر تنها مرجع رسمی اعلام افزایش قیمت کتاب
تغییر قیمت گذاری محصولات فولادی
تغییر مشروط مرجع قیمت گذاری خودرو
از «مخالفت شورای رقابت با تغییر مرجع قیمت گذاری خودرو» تا «پیش بینی از صعود قیمت طلا به 1400 دلار»
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 29 مهر 1397 ساعت 22:352018-10-21اقتصادي

قیمت محصولات پرتیراژ خودروسازان بعد از تغییر مرجع قیمت گذاری به چه سمتی می رود؟


از هشت سال پیش با ورود شورای رقابت به عرصه قیمت گذاری خودرو، تعیین قیمت محصولات پرتیراژ خودروسازان با چالش هایی همراه شد، این در شرایطی است که بعد از خروج یکجانبه ایالات متحده آمریکا از توافق نامه برجام و بازگشت تحریم های مرتبط با صنعت خودرو، - این چالش ها هم اکنون تشدید شده است.

شعارسال": از هشت سال پیش با ورود شورای رقابت به عرصه قیمت گذاری خودرو، تعیین قیمت محصولات پرتیراژ خودروسازان با چالش هایی همراه شد، این در شرایطی است که بعد از خروج یکجانبه ایالات متحده آمریکا از توافق نامه برجام و بازگشت تحریم های مرتبط با صنعت خودرو، این چالش ها هم اکنون تشدید شده است.

از هشت سال پیش با ورود شورای رقابت به عرصه قیمت گذاری خودرو، تعیین قیمت محصولات پرتیراژ خودروسازان با چالش هایی همراه شد، این در شرایطی است که بعد از خروج یکجانبه ایالات متحده آمریکا از توافق نامه برجام و بازگشت تحریم های مرتبط با صنعت خودرو، این چالش ها هم اکنون تشدید شده است.

براساس مقررات جاری، خودروهای زیر 45 میلیون تومانی، توسط شورای رقابت تعیین قیمت می شوند و قیمت گذاری محصولات بالای 45 میلیون تومان نیز با خودروسازان است.

پیش از بازگشت تحریم ها، خودروسازان با اینکه نسبت به نحوه قیمت گذاری شورای رقابت اعتراض داشتند، با این حال به نوعی خود را با شرایط موجود هماهنگ کرده بودند.

بعد از ایجاد نوسان در بازار ارز و بازگشت تحریم ها خودروسازان با چالش عرضه مستمر به بازار روبه رو شدند و همین مساله سبب شد تا قیمت ها در بازار فاصله معناداری با کارخانه پیدا کند.

به این ترتیب شورای رقابت از یک طرف و وزارت صنعت از طرف دیگر نسبت به تجدید نظر بر قیمت محصولات تولید شده، تعلل کردند که همین مساله باعث شد شرکت های خودروساز با چالش های فزاینده ای از این ناحیه روبه رو شوند.

یکی از راه هایی که توسط وزارت صنعت برای برون رفت از این وضعیت پیشنهاد شد، تغییر مرجع قیمت گذاری محصولات پرتیراژ از شورای رقابت به سازمان حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان با نظارت ستاد تنظیم بازار بود.

براساس پیشنهادی که از سوی این وزارتخانه به شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه ارسال شد، سازمان حمایت مامور بررسی قیمت خودرو شد.

این اتفاق به آن معنا بود که قیمت گذاری خودرو به دوره پیش از ایجاد شورای رقابت بازمی گردد.

پیش از تولد شورای رقابت در مقطعی سازمان حمایت مرجع قیمت گذاری خودرو بود.

سازمان حمایت یکی از معاونت های وزارت صنعت محسوب می شود، دولت دهم با توجه به روند قیمت گذاری خودرو توسط این سازمان در سال 91 که قیمت ها را بیش از دوبرابر حد معمول افزایش داد، شورای رقابت را مسوول قیمت گذاری و جایگزین سازمان حمایت کرد.

حال با توجه به بازگشت تحریم های هسته ای بار دیگر این سازمان با تصمیم سران سه قوه مسوول قیمت گذاری خودرو است و همچنین مکلف خواهد بود نتیجه تحلیل های خود و قیمت های پیشنهادی را به ستاد تنظیم بازار ارائه دهد و این ستاد بعد از تجزیه و تحلیل های کارشناسی قیمت خودرو را اعلام کند.

هرچند که شورای رقابت بارها نسبت به حذف این شورا از چرخه قیمت گذاری خودرو هشدار داده است و همچنان خود را تنها مرجع قانونی برای قیمت گذاری خودروهای پرتیراژ می داند، اما به نظر می رسد با توجه به موافقت شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه با پیشنهاد وزارت صنعت و همچنین اظهار نظرهای معاونان وزیر صنعت در ارتباط با تغییر مرجع قیمت گذاری خودروهای پرتیراژ از شورای رقابت به سازمان حمایت، حذف شورای رقابت از چرخه قیمت گذاری خودرو کلید زده شده است.

با توجه به شرایط فعلی این سوال مطرح می شود که قیمت محصولات پرتیراژ بعد از تغییر مرجع قیمت گذاری چه سمت وسویی پیدا خواهد کرد؟ آیا سازمان حمایت در همان مسیر شورای رقابت حرکت خواهد کرد و نحوه قیمت گذاری خودروطبق فرمول مشخصی صورت می گیرد؟ یا اینکه سازمان حمایت مسیری متفاوت از آنچه شورای رقابت پیش از این پیموده بود را انتخاب خواهد کرد؟ پیش از این نیز گفته شد که سازمان حمایت زیرمجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت است و این وزارتخانه در هیات مدیره شرکت های خودروساز دارای کرسی مدیریتی است، آنچه مشخص است سازمان حمایت باید از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان به نحو شایسته ای حمایت کند، این در شرایطی است که سازمان مذکور به دلیل عقبه اش در شرکت های خودروساز نمی تواند حافظ حقوق مصرف کنندگان باشد.

مروری بر فعالیت این سازمان به عنوان مرجع قیمت گذاری خودرو در سال 91 که قیمت ها به طور ناگهانی بیش از دو برابر افزایش پیدا کرد، به خوبی گویای آن است که این سازمان بیشتر مدافع حقوق تولید کنندگان بود تا مصرف کنندگان.

حال به نظر می رسد که وقایع خودرویی سال 91 که همزمان با اعمال تحریم های هسته ای اولیه بود، بار دیگر تکرار خواهد شد و قیمت ها مطابق خواست مسوولان صنعتی و خودروسازان افزایش پیدا خواهد کرد.

حال این سوال بار دیگر تکرار می شود که سازمان حمایت چه رویه ای را در قیمت گذاری خودرو در پیش خواهد گرفت؟ کارشناسان در این ارتباط نظرات مختلفی دارند.

برخی از آنها معتقدند که رویه شورای رقابت و سازمان حمایت در محاسیه قیمت یک خودرو، میزان هزینه تولید آن خودرو است که این روش نمی تواند منجر به واقعی شدن قیمت خودرو شود.

با این تفاوت که شورای رقابت دو آیتم کیفیت و بهره وری را هم مورد توجه قرار داده؛ درحالی که تا پیش از این سازمان حمایت به این دو آیتم توجه نمی کرد.

البته این کارشناسان حضور ستاد تنظیم بازار به عنوان ستاد بالادستی سازمان حمایت را مورد توجه قرار می دهند و می گویند که حضور این ستاد باعث می شود تا تاثیرگذاری سازمان حمایت کاهش یابد.

برخی دیگر از کارشناسان نیز تاکید دارند که تغییر مرجع قیمت گذاری خودرو از شورای رقابت به سازمان حمایت، چندان تفاوتی نمی کند.

دلیلی که از سوی آنها در این ارتباط ذکر می شود این است که باز هم شاهد قیمت گذاری دستوری در ارتباط با صنعت خودرو خواهیم بود و این نوع قیمت گذاری باری از دوش این صنعت برنخواهد داشت.

دیدگاه ها در مرجع قیمت گذاری در شرایطی به نظر می رسد که شورای رقابت از روند قیمت گذاری محصولات پرتیراژ حذف شده است که انتقاداتی به نحوی عملکرد این شورا وارد شده است.

حسن کریمی سنجری، کارشناس خودرو با اشاره به این انتقادات به دنیای اقتصاد می گوید که نحوه عملکرد شورای رقابت در ارتباط با تعیین قیمت خودرو، بیش از آنکه تابع پارامترهای اقتصادی باشد، با حواشی زیادی همراه بود.

وی می افزاید دلیل این مساله را می توان در ترکیب اعضای شورای رقابت جست وجو کرد به طوری که این شورا با توجه به اینکه خاستگاه فرا قوه ای دارد، در میان اعضای آن افرادی از هر سه قوه حضور دارند.

این مساله باعث می شود به جای اینکه بحث ها پیرامون مسائل اقتصادی شرکت های خودروساز به عنوان یک بنگاه اقتصادی مدنظر قرار بگیرد، بیشتر بحث ها حول کاهش دستوری قیمت ها به دلیل راضی نگه داشتن جامعه انجام می گیرد.

این کارشناس خودرو معتقد است چنانچه بخواهیم ثبات و تعادل را به هر بخش اقتصاد حاکم کنیم باید به سمتی برویم که تمام ذی نفعان از تولید کننده تا مصرف کننده در یک فرآیند اقتصادی احساس بازی برد-برد داشته باشند.

اتفاقی که درتصمیمات شورای رقابت کمتر دیده می شد.

کریمی سنجری می گوید: طرف عرضه نتوانست همچنان به عرضه محصولات ادامه دهد و همین مساله سبب ایجاد مشکلات عدیده ای برای مصرف کنندگان شد.

وی سه دلیل برای ایجاد چالش برای مصرف کنندگان ذکر می کند.

دلیل اول عدم تمایل خودروسازان به عرضه محصولات، دلیل دوم ناتوانی خودروسازان در تامین نیازهای بازار و دلیل آخر گسترش پدیده واسطه گری و دلالی است.

این کارشناس ابراز امیدواری می کند تا سازمان حمایت مسیر متفاوتی از شورای رقابت در ارتباط با تعیین قیمت خودرو در پیش بگیرد.

با این حال تاکید می کند: اگر سازمان حمایت بخواهد راه شورای رقابت را در پیش بگیرد، نه تنها مشکلات صنعت خودرو حل نخواهد شد؛ بلکه بر پیچیدگی های آن نیز افزوده خواهد شد.

کریمی سنجری در ارتباط با این سوال که آیا سازمان حمایت مانند شورای رقابت در تعیین قیمت خودرو به دو شاخص کیفیت و بهره وری توجه خواهد کرد، گفت: این اقدام شورای رقابت اشتباه بود.

بازار خودروی کشور، بازار بسته ای است.

از طرف دیگر حضور پررنگ دولت در این صنعت راه را برای ایجاد بهره وری و افزایش کیفیت تا حدود زیادی به چالش کشیده است.

حال در این شرایط دولت می خواهد که جریمه حضور خود را از خودروسازان بگیرد.

کریمی سنجری معتقد است: حرکت به سمت توسعه با سرکوب قیمتی محقق نمی شود.

بلکه باید فضای کسب و کار را بهبود بخشید.

در حال حاضر رتبه رقابت پذیری کشور 85 است در حالی که توسعه یافته ترین کشورها در این بخش رتبه 125 را به خود اختصاص داده اند.

چنانچه این اتفاق بیفتد و حضور دولت در صنعت خودرو کمرنگ شود، خودروسازان به سمت کیفیت و بهره وری حرکت خواهند کرد.

فربد زاوه، کارشناس خودرو با کریمی سنجری در ارتباط با حضور پررنگ دولت در صنعت خودرو موافق است.

این کارشناس به خبرنگار ما می گوید: شورای رقابت و سازمان حمایت به دلیل اینکه دارای آیین نامه های اجرایی یکسانی هستند، در ماهیت تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند و با تغییر مرجع قیمت گذاری شاهد اتفاقی خاصی در این ارتباط نخواهیم بود، مگر اینکه سازمان حمایت تلاش کند تغییری در روندهای معمول شورای رقابت ایجاد کند.

این کارشناس ادامه می دهد برای این منظور سیاست گذاران بخش خودرو کشور باید به سمت تعیین قیمت در حاشیه بازار حرکت کنند، اتفاقی که بعید است عملیاتی شود.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از پایگاه خبری پدال نیوز، تاریخ انتشار: 29مهر 1397 ، کدخبر: 93225،www.

pedalnews.

ir
کلید واژه ها: خودرو - شورای رقابت - قیمت گذاری خودرو - قیمت - خودروسازان - شورای - سازمان حمایت - ایالات متحده - وزارت صنعت - تحریم - صنعت - حمایت - وزارت - بازار - شرایط - آمریکا - هایی - توافق - ستاد تنظیم بازار - همراه - پیشنهاد - تولید کنندگان - خروج - نامه - مصرف کنندگان - تنظیم بازار - سران سه قوه - تولید - قیمت خودرو - بازار ارز

آخرین اخبار سرویس:
واریز 145 میلیارد تومان به حساب بسته های حمایتی

80 درصد تعهد اشتغال سال 97 در استان سمنان محقق شد

جهانگیری به استان کرمان سفر می کند

آمادگی تفویض تصدی های قابل واگذاری به خانه های صنعت و معدن

ننه، آن قدیم ها

از سال آینده پرداخت یارانه ها استانی می شود

توضیح درباره قیمت های جدید محصولات سایپا

استخدام 4 ردیف شغلی در یک شرکت معتبر در البرز

جزییات 900 هزار میلیارد تومان یارانه پنهان

صادرات میوه و تره بار افزایش یافت

آخرین قیمت سکه، طلا و ارز

اطلاعی از ممنوع الخروجی پوری حسینی ندارم/ همکارانم تکذیب کردند!

خواب در بازار ارز بین بانکی/قیمت آپارتمان در حکیمیه / شاخص 559 واحد اصلاح شد

مصرف سیگار در کشور کاهش یافته است

صدور موافقت نامه راه آهن رشت-آستارا اجرای پروژه از ابتدای 98

441 دستگاه اتوبوس شهری ارومیه مشغول جابجایی شهروندان هستند

مجتمع صنایع پایین دستی پتروشیمی میاندوآب احداث می شود

روزانه یک میلیون سفر درون شهری در قزوین انجام می شود

صدور موافقت نامه راه آهن رشت-آستارا / اجرای پروژه از ابتدای 98

تولید عسل در کازرون

به نام مردم ، به کام رستوران ها

35 درصد صنایع دستی کشور توسط عشایر تولید می شود

توضیحات سایپا در مورد اعلام قیمت جدید

اینجا 20تن طلا دفن است!

مثلث مدیران ارشد وزارت صنعت در خودروسازی

راهی جز واگذاری جنگل ها به مردم نداریم/اختصاص 200 میلیون دلار برای جنگل کاری

همه چیز در مورد بسته حمایتی دولت + فیلم

توضیحات سایپا در مورد اعلام قیمت جدید

واریز 145 میلیارد تومان به حساب بسته های حمایتی

مرور | گل های ژاپن ازبکستان

ارتقای شاخص آب روستایی در چالدران ضروری است

83 درصد نفت گاز توزیع شده در منطقه ارومیه یورو 5 است

استخدام کارمند فروش با مزایا در یک شرکت معتبر در تهران

حکم حبس و شلاق برای 5 صراف متخلف بازار ارز

تصمیم های غیرکارشناسی در مجلس و دولت عین تحریم است

اطلاعی از ممنوع الخروجی پوری حسینی ندارم/ همکارنم تکذیب کردند!

کاهش دمای محسوس و یخبندان شبانه از امشب در برخی مناطق سیستان وبلوچستان

نشست فوق العاده مجلس با وزیر صمت درباره نابسامانی بازار خودرو

راهی جز واگذاری جنگل ها به مردم نداریم/اختصاص 200 میلیون دلار برای جنگل کاری

چگونه مهریه به نرخ روز محاسبه می شود؟

دو محصول دانش بنیان در مشهد رونمایی شد

بانک ها به بخش گردشگری و عشایر توجه ویژه داشته باشند

پیاده راه، راهی برای حفظ ارزش های تاریخی شهر

قیمت انواع لاستیک خودرو مناسب برای پژو 206

کاهش قیمت محصولات هیوندا در بازار

چرا ویزای توریستی نمی گیرید؟ / از مزایای ویزای توریستی چیزی می دانید؟

مقایسه تور مشهد قطار فدک با تور سایر قطارها

خبر خوش برای مستمری مددجویان کمیته امداد

استخدام مدیر بازرگانی،مدیر فروش،سرپرست فروش در اصفهان

کمیسیون صنایع فردا با حضور رحمانی وضعیت بازار خودرو را بررسی می کند

14 میلیون خانوار سبد حمایتی گرفتند | کسانی که خود را مشمول می دانند اعلام کنند

تصویب کلیات طرح حمایت از پیام رسان های داخلی

ایجاد 20 مجتمع میان راهی سمنان در مرحله استعلام مجوز است

245 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی روستایی منعقد شد

عزم جدی صنعت پوشاک برای باز کردن آخرین گره

موانع انتقال صنوف مزاحم ایلام باید برداشته شود

پیشرفت 85 درصدی مرمت بزرگترین آب انبار کشور

پرداخت 39 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان استان

بازدید شهردار از نمایشگاه بهره وری آب و انرژی

تور مشهد و هر چیزی که قبل از سفر به مشهد و خرید تور باید بدانید

استخدام انباردار،اپراتور تولید در یک شرکت معتبر در تهران

مسئولان عزمی برای حل ریشه ای مشکل مسکن ندارند

جزییات جدید از طرح مجلس برای اختصاص بنزین به ازای هر ایرانی

جامعه کشش قیمتهای جدید خودرو را ندارد/ 60 درصد ظرفیت قطعه سازی کشور به دلیل کاهش تولید خودرو تعطیل است

استخدام نیروی اجرایی نصب در گروه صنعتی لابل

استخدام کارشناس فروش با حقوق ثابت، پورسانت و بیمه در تهران

قیمت خودرو امروز 1397/10/30| استپ وی 3 میلیون تومان گران شد

توضیحات گروه خودروسازی سایپا در خصوص اعلام قیمت های جدید

بازده 6 درصدی بورس در دی ماه/ رشد 9 هزار واحدی شاخص کل در یک ماه

برپایی نمایشگاه صنایع دستی در کرمانشاه

اجرای طرح های نیمه تمام؛اولویت ایمیدرو

تولید 25 درصد گوشت قرمز کشور توسط عشایر

تحقیر مردم برای دو کیلو گوشت!

توضیحات سایپا در خصوص اعلام قیمت های جدید

جزییات طرح اختصاص سهمیه بنزین برای هر ایرانی

امروز انسان مبنای توسعه است بهترین سرمایه برای رشد سرمایه انسانی است

توضیحات گروه خودروسازی سایپا درخصوص اعلام قیمت های جدید

افزایش ارزش افزوده صنایع با کمک فناوری زیستی

کلاف سردرگم افزایش حقوق ها

استخدام حسابدار انبار ،مهندس نساجی در شرکت ثرمه ایرانیان-تهران

استخدام تکنسین ابزار دقیق در شرکت توسعه قوای محرکه دینا/تهران

استخدام مدیر پروژه های خرید و نصب تجهیزات(برق یا مکانیک)-تهران

استخدام کارشناس فروش در شرکت تارتن دژ آریانا در تهران

استخدام بسابکار جوشکار و آبکار نقره جهت مغازه ای در تهران

حسن نژاد در گفت وگو با فارس: واردات نهاده های کشاورزی بدون انتقال ارز به کشور آزاد شد

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی اعلام کرد احصای جمعیت فاقد بیمه 18 تا 50 ساله

وزیر رفاه خبر داد واریز 145 میلیارد تومان به حساب بستههای حمایتی

امتیاز ویژه دولت به 4 شرکت زیرمجموعه وزارت نفت برای نپرداختن مالیات+ سند

اروپا در تقابل با سیاست های تجاری آمریکا / اعمال محدودیت در واردات فولاد را تا سال 2021

اتحادیه پرنده و ماهی اعلام نرخ مرغ را متوقف کرد

وزیر رفاه خبر داد واریز 145 میلیارد تومان به حساب بسته های حمایتی

ثبت رویدادهای خبری آخرین روز دی 97

مهارت پاشنه آشیل جویندگان اشتغال در آذربایجان غربی

ساخت و راه اندازی  سامانه پیشگیری از سرقت برق/ 5 برابر میزان مصرف جهانی برفق مصرف میکنیم

استخدام کارشناسان فنی آقا در یک شرکت معتبر در یزد

ترکیب یازده نفره عمان برابر ایران اعلام شد

توزیع خارج از شبکه 5 تنی مرغ تنظیم بازاری در بابل

واعظ مهدوی: آرزوی ما بیمه شدن تمامی روستاییان و عشایر است/ دنبال این هستیم که نه تنها بازنشستگان بلکه بیمه شدگان فعال را مشمول بسته حمایتی بکنیم

رانش زمین در الیگودرز راه ارتباطی 21 هزار نفر را قطع کرد

جایگاه های عرضه سوخت برای خدمت به مسافران نوروزی آماده شوند

قیمت محصولات پرتیراژ خودروسازان بعد از تغییر مرجع قیمت گذاری به چه سمتی می رود؟

قیمت محصولات پرتیراژ خودروسازان بعد از تغییر مرجع قیمت گذاری به چه سمتی می رود؟