مطالب مرتبط:
از «مخالفت شورای رقابت با تغییر مرجع قیمت گذاری خودرو» تا «پیش بینی از صعود قیمت طلا به 1400 دلار»
نظر اتحادیه ناشران و کتابفروشان درباره قیمت گذاری کتاب تغییر قیمت کتاب حق طبیعی ناشران است/ ناشر تنها مرجع رسمی اعلام افزایش قیمت کتاب
تغییر قیمت گذاری محصولات فولادی
تغییر مشروط مرجع قیمت گذاری خودرو
از «مخالفت شورای رقابت با تغییر مرجع قیمت گذاری خودرو» تا «پیش بینی از صعود قیمت طلا به 1400 دلار»
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 29 مهر 1397 ساعت 22:352018-10-21اقتصادي

قیمت محصولات پرتیراژ خودروسازان بعد از تغییر مرجع قیمت گذاری به چه سمتی می رود؟


از هشت سال پیش با ورود شورای رقابت به عرصه قیمت گذاری خودرو، تعیین قیمت محصولات پرتیراژ خودروسازان با چالش هایی همراه شد، این در شرایطی است که بعد از خروج یکجانبه ایالات متحده آمریکا از توافق نامه برجام و بازگشت تحریم های مرتبط با صنعت خودرو، - این چالش ها هم اکنون تشدید شده است.

شعارسال": از هشت سال پیش با ورود شورای رقابت به عرصه قیمت گذاری خودرو، تعیین قیمت محصولات پرتیراژ خودروسازان با چالش هایی همراه شد، این در شرایطی است که بعد از خروج یکجانبه ایالات متحده آمریکا از توافق نامه برجام و بازگشت تحریم های مرتبط با صنعت خودرو، این چالش ها هم اکنون تشدید شده است.

از هشت سال پیش با ورود شورای رقابت به عرصه قیمت گذاری خودرو، تعیین قیمت محصولات پرتیراژ خودروسازان با چالش هایی همراه شد، این در شرایطی است که بعد از خروج یکجانبه ایالات متحده آمریکا از توافق نامه برجام و بازگشت تحریم های مرتبط با صنعت خودرو، این چالش ها هم اکنون تشدید شده است.

براساس مقررات جاری، خودروهای زیر 45 میلیون تومانی، توسط شورای رقابت تعیین قیمت می شوند و قیمت گذاری محصولات بالای 45 میلیون تومان نیز با خودروسازان است.

پیش از بازگشت تحریم ها، خودروسازان با اینکه نسبت به نحوه قیمت گذاری شورای رقابت اعتراض داشتند، با این حال به نوعی خود را با شرایط موجود هماهنگ کرده بودند.

بعد از ایجاد نوسان در بازار ارز و بازگشت تحریم ها خودروسازان با چالش عرضه مستمر به بازار روبه رو شدند و همین مساله سبب شد تا قیمت ها در بازار فاصله معناداری با کارخانه پیدا کند.

به این ترتیب شورای رقابت از یک طرف و وزارت صنعت از طرف دیگر نسبت به تجدید نظر بر قیمت محصولات تولید شده، تعلل کردند که همین مساله باعث شد شرکت های خودروساز با چالش های فزاینده ای از این ناحیه روبه رو شوند.

یکی از راه هایی که توسط وزارت صنعت برای برون رفت از این وضعیت پیشنهاد شد، تغییر مرجع قیمت گذاری محصولات پرتیراژ از شورای رقابت به سازمان حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان با نظارت ستاد تنظیم بازار بود.

براساس پیشنهادی که از سوی این وزارتخانه به شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه ارسال شد، سازمان حمایت مامور بررسی قیمت خودرو شد.

این اتفاق به آن معنا بود که قیمت گذاری خودرو به دوره پیش از ایجاد شورای رقابت بازمی گردد.

پیش از تولد شورای رقابت در مقطعی سازمان حمایت مرجع قیمت گذاری خودرو بود.

سازمان حمایت یکی از معاونت های وزارت صنعت محسوب می شود، دولت دهم با توجه به روند قیمت گذاری خودرو توسط این سازمان در سال 91 که قیمت ها را بیش از دوبرابر حد معمول افزایش داد، شورای رقابت را مسوول قیمت گذاری و جایگزین سازمان حمایت کرد.

حال با توجه به بازگشت تحریم های هسته ای بار دیگر این سازمان با تصمیم سران سه قوه مسوول قیمت گذاری خودرو است و همچنین مکلف خواهد بود نتیجه تحلیل های خود و قیمت های پیشنهادی را به ستاد تنظیم بازار ارائه دهد و این ستاد بعد از تجزیه و تحلیل های کارشناسی قیمت خودرو را اعلام کند.

هرچند که شورای رقابت بارها نسبت به حذف این شورا از چرخه قیمت گذاری خودرو هشدار داده است و همچنان خود را تنها مرجع قانونی برای قیمت گذاری خودروهای پرتیراژ می داند، اما به نظر می رسد با توجه به موافقت شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه با پیشنهاد وزارت صنعت و همچنین اظهار نظرهای معاونان وزیر صنعت در ارتباط با تغییر مرجع قیمت گذاری خودروهای پرتیراژ از شورای رقابت به سازمان حمایت، حذف شورای رقابت از چرخه قیمت گذاری خودرو کلید زده شده است.

با توجه به شرایط فعلی این سوال مطرح می شود که قیمت محصولات پرتیراژ بعد از تغییر مرجع قیمت گذاری چه سمت وسویی پیدا خواهد کرد؟ آیا سازمان حمایت در همان مسیر شورای رقابت حرکت خواهد کرد و نحوه قیمت گذاری خودروطبق فرمول مشخصی صورت می گیرد؟ یا اینکه سازمان حمایت مسیری متفاوت از آنچه شورای رقابت پیش از این پیموده بود را انتخاب خواهد کرد؟ پیش از این نیز گفته شد که سازمان حمایت زیرمجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت است و این وزارتخانه در هیات مدیره شرکت های خودروساز دارای کرسی مدیریتی است، آنچه مشخص است سازمان حمایت باید از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان به نحو شایسته ای حمایت کند، این در شرایطی است که سازمان مذکور به دلیل عقبه اش در شرکت های خودروساز نمی تواند حافظ حقوق مصرف کنندگان باشد.

مروری بر فعالیت این سازمان به عنوان مرجع قیمت گذاری خودرو در سال 91 که قیمت ها به طور ناگهانی بیش از دو برابر افزایش پیدا کرد، به خوبی گویای آن است که این سازمان بیشتر مدافع حقوق تولید کنندگان بود تا مصرف کنندگان.

حال به نظر می رسد که وقایع خودرویی سال 91 که همزمان با اعمال تحریم های هسته ای اولیه بود، بار دیگر تکرار خواهد شد و قیمت ها مطابق خواست مسوولان صنعتی و خودروسازان افزایش پیدا خواهد کرد.

حال این سوال بار دیگر تکرار می شود که سازمان حمایت چه رویه ای را در قیمت گذاری خودرو در پیش خواهد گرفت؟ کارشناسان در این ارتباط نظرات مختلفی دارند.

برخی از آنها معتقدند که رویه شورای رقابت و سازمان حمایت در محاسیه قیمت یک خودرو، میزان هزینه تولید آن خودرو است که این روش نمی تواند منجر به واقعی شدن قیمت خودرو شود.

با این تفاوت که شورای رقابت دو آیتم کیفیت و بهره وری را هم مورد توجه قرار داده؛ درحالی که تا پیش از این سازمان حمایت به این دو آیتم توجه نمی کرد.

البته این کارشناسان حضور ستاد تنظیم بازار به عنوان ستاد بالادستی سازمان حمایت را مورد توجه قرار می دهند و می گویند که حضور این ستاد باعث می شود تا تاثیرگذاری سازمان حمایت کاهش یابد.

برخی دیگر از کارشناسان نیز تاکید دارند که تغییر مرجع قیمت گذاری خودرو از شورای رقابت به سازمان حمایت، چندان تفاوتی نمی کند.

دلیلی که از سوی آنها در این ارتباط ذکر می شود این است که باز هم شاهد قیمت گذاری دستوری در ارتباط با صنعت خودرو خواهیم بود و این نوع قیمت گذاری باری از دوش این صنعت برنخواهد داشت.

دیدگاه ها در مرجع قیمت گذاری در شرایطی به نظر می رسد که شورای رقابت از روند قیمت گذاری محصولات پرتیراژ حذف شده است که انتقاداتی به نحوی عملکرد این شورا وارد شده است.

حسن کریمی سنجری، کارشناس خودرو با اشاره به این انتقادات به دنیای اقتصاد می گوید که نحوه عملکرد شورای رقابت در ارتباط با تعیین قیمت خودرو، بیش از آنکه تابع پارامترهای اقتصادی باشد، با حواشی زیادی همراه بود.

وی می افزاید دلیل این مساله را می توان در ترکیب اعضای شورای رقابت جست وجو کرد به طوری که این شورا با توجه به اینکه خاستگاه فرا قوه ای دارد، در میان اعضای آن افرادی از هر سه قوه حضور دارند.

این مساله باعث می شود به جای اینکه بحث ها پیرامون مسائل اقتصادی شرکت های خودروساز به عنوان یک بنگاه اقتصادی مدنظر قرار بگیرد، بیشتر بحث ها حول کاهش دستوری قیمت ها به دلیل راضی نگه داشتن جامعه انجام می گیرد.

این کارشناس خودرو معتقد است چنانچه بخواهیم ثبات و تعادل را به هر بخش اقتصاد حاکم کنیم باید به سمتی برویم که تمام ذی نفعان از تولید کننده تا مصرف کننده در یک فرآیند اقتصادی احساس بازی برد-برد داشته باشند.

اتفاقی که درتصمیمات شورای رقابت کمتر دیده می شد.

کریمی سنجری می گوید: طرف عرضه نتوانست همچنان به عرضه محصولات ادامه دهد و همین مساله سبب ایجاد مشکلات عدیده ای برای مصرف کنندگان شد.

وی سه دلیل برای ایجاد چالش برای مصرف کنندگان ذکر می کند.

دلیل اول عدم تمایل خودروسازان به عرضه محصولات، دلیل دوم ناتوانی خودروسازان در تامین نیازهای بازار و دلیل آخر گسترش پدیده واسطه گری و دلالی است.

این کارشناس ابراز امیدواری می کند تا سازمان حمایت مسیر متفاوتی از شورای رقابت در ارتباط با تعیین قیمت خودرو در پیش بگیرد.

با این حال تاکید می کند: اگر سازمان حمایت بخواهد راه شورای رقابت را در پیش بگیرد، نه تنها مشکلات صنعت خودرو حل نخواهد شد؛ بلکه بر پیچیدگی های آن نیز افزوده خواهد شد.

کریمی سنجری در ارتباط با این سوال که آیا سازمان حمایت مانند شورای رقابت در تعیین قیمت خودرو به دو شاخص کیفیت و بهره وری توجه خواهد کرد، گفت: این اقدام شورای رقابت اشتباه بود.

بازار خودروی کشور، بازار بسته ای است.

از طرف دیگر حضور پررنگ دولت در این صنعت راه را برای ایجاد بهره وری و افزایش کیفیت تا حدود زیادی به چالش کشیده است.

حال در این شرایط دولت می خواهد که جریمه حضور خود را از خودروسازان بگیرد.

کریمی سنجری معتقد است: حرکت به سمت توسعه با سرکوب قیمتی محقق نمی شود.

بلکه باید فضای کسب و کار را بهبود بخشید.

در حال حاضر رتبه رقابت پذیری کشور 85 است در حالی که توسعه یافته ترین کشورها در این بخش رتبه 125 را به خود اختصاص داده اند.

چنانچه این اتفاق بیفتد و حضور دولت در صنعت خودرو کمرنگ شود، خودروسازان به سمت کیفیت و بهره وری حرکت خواهند کرد.

فربد زاوه، کارشناس خودرو با کریمی سنجری در ارتباط با حضور پررنگ دولت در صنعت خودرو موافق است.

این کارشناس به خبرنگار ما می گوید: شورای رقابت و سازمان حمایت به دلیل اینکه دارای آیین نامه های اجرایی یکسانی هستند، در ماهیت تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند و با تغییر مرجع قیمت گذاری شاهد اتفاقی خاصی در این ارتباط نخواهیم بود، مگر اینکه سازمان حمایت تلاش کند تغییری در روندهای معمول شورای رقابت ایجاد کند.

این کارشناس ادامه می دهد برای این منظور سیاست گذاران بخش خودرو کشور باید به سمت تعیین قیمت در حاشیه بازار حرکت کنند، اتفاقی که بعید است عملیاتی شود.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از پایگاه خبری پدال نیوز، تاریخ انتشار: 29مهر 1397 ، کدخبر: 93225،www.

pedalnews.

ir
کلید واژه ها: خودرو - شورای رقابت - قیمت گذاری خودرو - قیمت - خودروسازان - شورای - سازمان حمایت - ایالات متحده - وزارت صنعت - تحریم - صنعت - حمایت - وزارت - بازار - شرایط - آمریکا - هایی - توافق - ستاد تنظیم بازار - همراه - پیشنهاد - تولید کنندگان - خروج - نامه - مصرف کنندگان - تنظیم بازار - سران سه قوه - تولید - قیمت خودرو - بازار ارز

آخرین اخبار سرویس:
فعالیت 67 هزار واحد صنعتی در کشور

استخدام مهندس صنایع،مهندس مکانیک (ساخت و تولید)در تهران

استخدام کارشناس فروش و بازاریابی در شرکت کاشی و سرامیک سینا

استخدام کارشناس حسابداری خانم در مجموعه پارسه پیشروشناسه داتیس

بیش از 24 میلیارد تومان به منابع طبیعی کرمان اختصاص یافت

مشکل تولیدکنندگان با شعارحل نمی شود

جوان ترین و متفاوت ترین فرمانده

پیش بینی افزایش 20 تا 25 درصدی حقوق

بیش از 24 میلیارد تومان به منابع طبیعی کرمان اختصاص یافت

وزیر صنعت: خودرو های فروش قطعی با قیمت قرارداد واگذار می شود

وزیر جهاد: تفاله زیتون در صنعت داروسازی کار برد دارد

بورس نیویورک فعالیت خود را با کاهش ارزش آغاز کرد

قیمتی فوق العاده برای K900؛ لوکس ترین محصول تولیدی کیا موتورز

رقم حدود 200 هزار تومان بسته حمایتی دولت به حساب چه کسانی واریز شد؟

طرح پیام رسان داخلی برای جایگزینی کارت سوخت وجود خارجی ندارد

خرابی استپر خودرو چه نشانه هایی دارد؟

طرح پیام رسان داخلی برای جایگزینی کارت سوخت وجود خارجی ندارد

آماری از پولشویی و قاچاق در کشور + تصاویر

افتتاح پیاده راه سبزه میدان

زمینه لازم برای صدور پروانه واحدهای بوم گردی مهیاست

رونمایی از سامانه جامع تامین و فروش آرد آزاد

«سراب» همدان را حفظ کنیم

کلینیک کسب و کار البرز راه اندازی شد

گلستان تا پایان امسال صاحب 150 نقطه بوم گردی می شود

افزایش طول عمر غذاهای فاسدشدنی با مهندسی ژنتیک

استخدام سرپرست فروش منطقه ای در شرکت کفش پادوس

اوپل هشت مدل جدید روانه بازار می کند

کاهش 10 هزار تومانی قیمت هر گرم طلا

قیمت طلا، سکه و ارز در 29 آبان ماه

کاهش 200 تومانی قیمت دلار+ جدول قیمت ها

قیمت دلار در صرافی دولتی امروز 97/08/28

کشتی آرای : کاهش 150 هزارتومانی قیمت سکه در بازار امروز 29 آبان

قیمت سکه، طلا و ارز در بازار

قیمت سکه در مرز 3 میلیون تومان

قیمت امروز خودروهای داخلی + جدول قیمت

کمیته ای برای بررسی کیفیت آرد و نان تشکیل شود

تفکیک از مبدا مهمترین راه حل زباله های روستایی است

سامانه الکترونیکی صورت وضعیت پروژه های راهسازی راه اندازی شد

بهره برداری از مجهزترین مرکز دیالیز خیرساز غرب کشور

وزیر جهاد: تفاله زیتون در صنعت داروسازی کار برد دارد

بی تدبیری در خرید جلیقه ضدگلوله محیط بانان

سایه سیاه بی کفایتی بر مدارس ایران؛ دانش آموزانی که حتی توالت ندارند چه برسد به زمین بازی

قیمت طلا و سکه در 29 آبان 97

تسهیل توسعه هوش مصنوعی با بستر HiAI 2.0 هوآوی

تصمیم دولت برای توزیع تخم مرغ 16 هزارتومانی در میادین

ردیابی آفت آتشک درختان میوه دار در باغات استان

بهره برداری از مجهزترین مرکزدیالیزخیرسازغرب کشور درزنجان

رییس کل بیمه مرکزی: حجم فروش اقساطی بیمه نامه غیرمنطقی است

زمینه لازم برای صدور پروانه واحدهای بوم گردی مهیاست

فومن شیمی، بخشی از هویت و اصالت صنعتی گیلان است

زمینه لازم برای صدور پروانه واحدهای بوم گردی مهیاست

رییس کل بیمه مرکزی: حجم فروش اقساطی بیمه نامه غیرمنطقی است

احداث 257 کیلومتر بزرگراه در چهارمحال و بختیاری

افتتاح پیاده راه سبزه میدان

احداث 257 کیلومتر بزرگراه در چهارمحال و بختیاری

هرمنوتیک را باید بومی سازی کنیم

بیکاری در شهرطلایی ایران

استخدام کارشناس فروش تلفنی در موسسه عصر گفتگوی قلم – تهران

احداث 257 کیلومتر بزرگراه در چهارمحال و بختیاری

بهره برداری از طرح بهسازی سینما هلال سمنان + عکس

807 شهرک صنعتی کشور درحال بهره برداری است

تفاله زیتون در صنعت داروسازی کار برد دارد

68 درصد تعهد اشتغال قاینات تحقق یافت

68 درصد تعهد اشتغال قاینات تحقق یافت

تفاله زیتون در صنعت داروسازی کار برد دارد

807 شهرک صنعتی کشور درحال بهره برداری است

لاله زار؛ گمشده در تاریخ

روند نزولی نرخ ارز ادامه دارد

حق بیمه تولیدی بیمه کوثر از 10هزارمیلیارد ریال گذشت

بیمه ایران روزی 33 میلیارد تومان به مردم خسارت می دهد

پرورش ماهیان خاویاری از شمال به جنوب رسید

فساد های سیستمی باید رفع شود/ تصمیمات جدید ارزی در آستانه ابلاغ

سکه امروز چقدر قیمت خورد؟

دستیار تصویری هوشمند ال جی عرضه شد

علل مرگ ایرانی ها؛ سکته، آلزایمر و جاده ها

ماجرای خبرسازی رویترز درباره فروش گاز ایران

پرداخت 34 میلیارد سپرده های تعاونی شاغلین نظام پرستاری

استخدام طراح و سئو کار وب سایت خانم در یک شرکت معتبر بازرگانی

استخدام کارشناس فروش در شرکت دانش بنیان معتبر در تهران

روش تعیین قیمت بنزین

راهی تازه برای آرامش بازار ارز

تلاش فرقه بهاییت برای ضربه به نظام اقتصادی

اتصال کارت بانکی به کارت سوخت

807 شهرک صنعتی کشور درحال بهره برداری است

تفاله زیتون در صنعت داروسازی کار برد دارد

68 درصد تعهد اشتغال قاینات تحقق یافت

اجرای طرح آبیاری نوین در باغ ها و مزارع دامغان+ فیلم

تصویب انتقال نهاده های کشاورزی از مسیر ریلی

تصاویری دیدنی از برداشت طلای سرخ

ناتوانی رنو در یافتن جایگزینی برای بازار خودرو ایران!

نحوه تعیین قیمت بنزین

پیش بینی افزایش 20 تا 25 درصدی حقوق

160 میلیارد ریال به 6 تشکل روستایی خراسان رضوی پرداخت شد

طرح های چروتی برای 2018

تهران، بیش از 2 هزار نقطه گردشگری، زیارتی، تاریخی و تفریحی دارد

طرح مشکلات مالی قطار شهری ها با رییس کل بانک مرکزی

محاکمه قضایی نوبخت بدلیل تخلّف در اجرای قانون خرید تضمینی گندم

جلیقه محیط بان خارجی 3 کیلو؛ ایرانی 15 کیلو

آیا ایرانیان عرب ستیزند؟ / مقصود فراستخواه پاسخ می دهد

مرغ از بام 11000 تومان پرید؛ فیله مرغ کیلویی 21000 تومان!

قیمت محصولات پرتیراژ خودروسازان بعد از تغییر مرجع قیمت گذاری به چه سمتی می رود؟

قیمت محصولات پرتیراژ خودروسازان بعد از تغییر مرجع قیمت گذاری به چه سمتی می رود؟