مطالب مرتبط:
82 درصد صادرات کشور توسط 500 شرکت انجام می شود
آمار عجیب، ولی واقعی؛ 82 درصد صادرات بر عهده 500 شرکت کشور است!
82 درصد صادرات کشور توسط 500 شرکت انجام می شود
82 درصد صادرات کشور توسط 500 شرکت انجام می شود
آمار عجیب، ولی واقعی؛ 82 درصد صادرات بر عهده 500 شرکت است!
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 29 مهر 1397 ساعت 22:252018-10-21اقتصادي

82 درصد صادرات کشور توسط 500 شرکت انجام می شود


500 شرکت حدود 82 درصد صادرات کشور را بر عهده دارند و این امر ضرورت برنامه ریزی و سرمایه گذاری در توسعه صادرات را بیش از پیش نشان می دهند.

- شعارسال": رییس سازمان توسعه تجارت گفت: 500 شرکت حدود 82 درصد صادرات کشور را بر عهده دارند و این امر ضرورت برنامه ریزی و سرمایه گذاری در توسعه صادرات را بیش از پیش نشان می دهند.

مجتبی خسروتاج رییس سازمان توسعه تجارت و معاون صادراتی وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه بیست و دومین سالروز ملی صادرات گفت: بیست و دومین سالروز ملی صادرات در شرایط سیاسی – اقتصادی متفاوت در صحنه تجارت جهانی و منطقه ای از نظر جنگ تعرفه ای، افزایش نا اطمینانی و بالا رفتن ریسک کشوری برگزار می شود.

وی تصریح کرد: صادرات از منظر اقتصاد کلان به سبب نقش آن در تخصیص بهینه عوامل تولیدی، افزایش مقیاس تولید، خلق فرصت های شغلی مولد، ارتقای بهره وی تولید، گسترش و تعمیق دانش، تجربه و فناوری، توسعه پایدار ظرفیت های تولیدی و تجاری، توان افزایی رقابتی و از همه مهم تر ایجاد فضای محک زدن تاب آوری اقتصاد ملی و ارتقای مقاومت اقتصاد و ایجاد امواج توسعه ای اهمیت فزاینده ای دارد.

رییس سازمان توسعه تجارت افزود: از منظر ایفای نقش در صحنه تجارت بین الملل، توسعه پیوند های راهبردی و گسترش تعاملات، همکاری و مشارکت با کشورهای منطقه و جهان، توسعه و هم راستایی دیپلماسی سیاسی و تجاری، استفاده بهینه از ظرفیت های ایجاد شده و بالا بردن هزینه برای کشورهای متخاصم در به انزوا کشیدن جمهوری اسلامی ایران را می توان نتیجه اصلی و یا جانبی گسترش صادرات دانست.

خسروتاج با اشاره به سال حمایت از کالای ملی تصریح کرد: ضرورت پرداخت به امر صادرات به صورت همه جانبه در این سال پررنگ تر است و نمی توان تنها به رشد 10 هزار درصدی صادرات طی سال های بعد از انقلاب بسنده کرد.

رییس سازمان توسعه تجارت اذعان کرد: هرگونه سیاست و اقدامی که بتواند به صورت کمی و کیفی موجب گسترش حضور در بازارهای جهانی، حفظ بازارهای موجود و نفوذ در بازارهای جدید و گسترش بخشیدن تنوع صادراتی در بعد کالایی و خدماتی شود، مورد استقبال دولت و سازمان توسعه تجارت است.

وی تأکید کرد: سازمان توسعه تجارت آمادگی کامل دارد تا زمینه لازم را برای تعامل با شرکای تجاری کشور و تشویق صادرات فراهم آورد و در سازماندهی جدید خود برای نیل به یک سازمان توسعه ای کارا برنامه های توسعه ای لازم را طراحی کرده است.

خسروتاج افزود: در جهت رسیدن به اهداف مدنظر از هم فکری و مشورت صادرکنندگان، تشکل های صادراتی شرکت ها، کارشناسان و متخصصان دانشگاهی استقبال می کند.

رییس سازمان توسعه تجارت گفت: سازمان توسعه تجارت به عنوان یک سازمان توسعه ای، سیاست گذار و هدایت کننده و مروج سیاست های تجاری کشور باید از پتانسیل ها، اختیارات، بودجه و امکانات لازم برای تعالی دیپلماسی تجاری و استفاده از فرصت ها و خنثی سازی تهدیدات و پر هزینه کردن آنها برخوردار باشد تا به وظایف و مطالباتی که دولت و جامعه از آن دارد، برسد.

وی با اشاره به اهداف مدنظر این سازمان در افق 1404 گفت: سهم و ترکیب صادراتی کشور تحول یافته و اکنون به سوی صادرات دانش بنیان حرکت می کنیم.

رییس سازمان توسعه تجارت تصریح کرد: افزایش معقول نرخ ارز در عرصه اقتصادی فرصت منحصربفردی برای تولیدکنندگان و صنعت گران کشور است تا در همکاری گسترده با صادرکنندگان و با مطالعه و شناسایی بازارهای هدف در خارج از کشور، با بهبود کیفیت تولید صادرات گرا مطابق با نیاز مشتریان ارزش افزوده بیشتری تولید کنند.

خسروتاج اذعان کرد: همانطور که در تئوری های وضعیت های مناقشه ای وقوف به تاکتیک ها و استراتژی های حریف و شناخت واکنش و کنش های آن و همچنین طراحی سیاست و اقدامات مقابله ای و جبرانی نقش مؤثری ایفا می کند، در وضعیت کنونی بهره گیری از تمام ظرفیت های اقتصادهای ملی و هم راستایی و هماهنگی بخش های دولتی و خصوصی و تعاونی امری حیاتی به شمار می آید.

وی تصریح کرد: بر اساس بررسی های انجام شده در بین شرکت های صادرکننده کل کشور که حدود 46 میلیارد دلار صادرات در سال گذشته داشته اند، از نظر ارزش صادرات 1.

3 در گروه فناوری های پیشرفته، 26.

3 درصد در گروه فناوری های میانی، 7.

9 در گروه فناوری های پایین ، 33.

4 درصد در گروه منبع محور و بیش از 41 درصد در گروه کالاهای اولیه جای دارد و از نظر تعداد در بین 50 شرکت صادرکننده نمونه کشور 3 کشور در گروه فناوری های پیشرفته، 14 شرکت در گروه فناوری های میانی، 9 شرکت در گروه فناوری های پایین، 12 شرکت در گروه منبع محور و 12 شرکت در گروه کالاهای اولیه رده بندی می شود.

رییس سازمان توسعه تجارت افزود: در یک تقسیم بندی دیگر تصویر ساده ای از گستره کار برای صادرکنندگان نمونه نشان از آن دارد که فضا برای توسعه، تکمیل و ارتقای فعالیت ها بسیار فراوان است.

خسروتاج یادآوری کرد: در سال 97، 89 درصد کاربران نمونه وب سایت دارند و 88 درصد در تشکل های صادراتی عضو هستند، 84 درصد برند داخلی دارند و 20 درصد از برند خارجی برخوردارند، 71 درصد دارای استاندارد بین المللی بوده و 63 درصد استاندارد کیفی دارد و بالاخره 61 درصد آنان دارای دفتر فروش در خارج از کشور هستند.

رییس سازمان توسعه تجارت تأکید کرد: این آمارها در کنار این واقعیت که 500 شرکت حدود 82 درصد صادرات کشور را بر عهده دارند ضرورت برنامه ریزی و سرمایه گذاری در جهت توانمندسازی بنگاه ها و ظرفیت سازی توسعه صادرات را بیش از پیش نشان می دهند.

وی تصریح کرد: اگر 2 بخش مشعشع صادراتی کشور یعنی فولاد و پتروشیمی صادراتی بیش از 2 برابر صادراتی کشور را انجام می دهند، ریشه در هدف گذاری و سرمایه گذاری های دو دهه پیش دارد بنابراین برای آن که ساختار و ترکیب کالا و خدمات صادراتی کشور از نظر محتوا تغییر کند و سهم کالاهای دانش بنیان و صنایع خلاقانه، جهانگردی و خدمات فنی – مهندسی و آی تی به صورت قابل ملاحظه ای افزایش یابد و پیشتازی اقتصاد دانش بنیان ، پیاده سازی و اجرای نقشه جامع علمی کشور و ساماندهی نظام ملی نوآوری به منظور ارتقای جایگاه جهانی، افزایش سهم تولید و صادرات محصولات و خدمات دانش بنیان محقق شود، می بایست برنامه ریزی همه جانبه در حوزه سرمایه گذاری فنی، نیروی انسانی، تراز جهانی و جذب سرمایه های خارجی و برندسازی داشته باشیم.

رییس سازمان توسعه تجارت یادآوری کرد: برای عبور از شرایط حساس و خطیر کنونی نیازمند تلاش مضاعف هستیم و در این راستا از صادرکنندگان انتظار داریم با فروش ارز خود به تشویق تولید و بهبود وضع ارزی و تحقق سیاست های اقتصادی ضد تحریمی دولت کمک کنند.

خسروتاج در پایان تأکید کرد: همچنین تشکل های صادراتی و کارشناسان در جهت ارائه مشورت های لازم باید با دولت همکاری کنند و بدون شک هماهنگی و هم راستایی سازمان های اجرایی دولتی و خصوصی موجب توسعه تجارت و صادرات کشور خواهد شد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از سایت خبری اکوناپرس، تاریخ انتشار: 29مهر 1397 ، کدخبر: 25269 ،www.

econapress.

com
کلید واژه ها: صادرات - توسعه - کشور - اقتصاد - توسعه صادرات - سرمایه گذاری - برنامه ریزی - وزیر صنعت، معدن و تجارت - خسروتاج - برنامه - درصد - جمهوری اسلامی - سرمایه - افزایش - بعد از انقلاب - سیاسی - جهانی - منطقه - دیپلماسی - نشان - جدید - صورت - اقتصادی - جمهوری - برگزار - اسلامی - متفاوت - مقاومت - اهمیت - طراحی

آخرین اخبار سرویس:
ایرانی ها امسال 3652 دستگاه خانه از ترکیه خریداری کردند

استخدام دیپلم فنی آشنا به مدل سازی و تراشکاری در تهران

استخدام فروشنده جهت پوشاک بچگانه در بی بی شاپ

استخدام رویه کوب ماهر استیل جهت تعمیرات در محدوده بازار مبل یافت آباد

استخدام حسابدار جهت شرکت معتبر صنعتی بازرگانی در تهران

معنای دقیق «هدایت نقدینگی» در اقتصاد

انجام 250 میلیارد دلار مبادله بانکی بدون سوییفت توسط بانک HSBC

رییس شورای عالی استان ها: دولت سهم خود را در یارانه بلیت اتوبوس و مترو پرداخت نکرده است

منطقه پنج انگشتی ابرکوه ، مستعد صنعت گردشگری

بیش از 23 هزار هکتار اراضی گیلانغرب زیرکشت گندم رفت

رییس کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 مجلس شورای اسلامی: بدهی 282 هزار میلیارد تومانی دولت / 97 درصد مردم یارانه می گیرند

دولت برای اتمام راه آهن شلمچه به بصره آمادگی دارد

ایرانی ها امسال 3652 دستگاه خانه از ترکیه خریداری کردند

45 هزار واحد مسکن مهر در دهه فجر افتتاح می شود

رد پای اتحادیه طلا در تخلف سکه ثامن/ مبادلات مالی چگونه انجام شد؟

آخرین وضعیت آزادی مرزبانان ربوده شده

کمک بیش از یک میلیارد تومانی به مددجویان مناطق محروم اردبیل

امنیت روانی جامعه ضرورت اجرایی برای توسعه اجتماعی است

دلار به مرز 11600 تومان رسید

دو مین بسته حمایتی دولت به زودی واریز می شود

وسعت دریاچه ارومیه 392 کیلومترمربع افزایش یافت

مسکن امروز دوردست تر از دیروز!

قدرت خرید لوازم خانگی در سمنان کاهش یافته است

قیمت ارز مسافرتی در روز پنج شنبه 97/10/27

«گلاره عباسی» و چالش عکس 10 سال پیش/ عکس

مظنه انواع تلویزیون های ارزان قیمت در بازار

اینستاگرام ::باید در این نوع دینداری تردید کرد

قیمت دلار در روز پنج شنبه 97/10/27، عبور مجدد دلار از 11500 تومان

توییتر::یقین یک راننده تاکسی

توییتر::از مهناز تا ترانه؛ مدعیان حقوق زنان کجا هستند؟

قیمت جهانی نفت امروز 1397/10/27، کاهش مجدد قیمت نفت

کار ناتمام کرمان را در خراسان رضوی به انجام می رسانم کارآفرینان بیایند؛ بودجه دولتی تاثیری در اقتصاد ندارد

پیش بینی کاهش تولید گوشی های هوشمند در اوایل 2019

نرخ انواع ارز در سامانه سنا

چرخه تولید نان در استان مرکزی با قوت نظارت شود

پیش بینی 3 منبع جدید درآمدی دولت، در بوجه 98

کارخانه تبدیل کربنات کلسیم به کاغذ، گامی در جهت توسعه اقتصادی الیگودرز

واقعیت شرایط جنگ اقتصادی توسط مدیران درک نشده است

قدرت خرید لوازم خانگی در سمنان کاهش یافته است

بازدید معاون رییس جمهور از روند ساخت بیمارستان 120 تختخوابی عنبرآباد

وزیر کشاورزی: کشت گیاهان دارویی اولویت بخش کشاورزی است

بودجه گرفتار لابی گری

استخدام صنایع غذایی بهکامه

استخدام سالن کار جهت رستوران ایتالیایی در اقدسیه تهران

64 درصد ساختمان های شهری کشور صاحب «آدرس استاندارد» شدند

استخدام کارشناس کنترل پروژه و طراحی جهت یک شرکت در کرج

آماده سازی پرداخت مرحله دوم بسته حمایتی

کشت گیاهان دارویی اولویت بخش کشاورزی است

استخدام منشی خانم جهت یک شرکت بازرگانی در تهران

عضو کمیسیون تلفیق: ممکن است سال 98 قیمت بنزین و گازوییل در مناطق مرزی افزایش یابد

استخدام کارمند جهت انجام امور بازرگانی و صادرات در اصفهان

استخدام کمک آشپز ماهر جهت رستورانی در تهران

خوابگردی به سمت یک بحران

41 درصد مردم از غذای بیرون استفاده می کنند

قیمت روز ارزهای دولتی 97/10/27|نرخ 28 ارز کاهشی شد

وزیر راه در نشست فعالان بخش خصوصی بندر امام اعلام کرد اجرای طرح جامع شهری متصل به بندر/ حمایت قاطع دولت از سرمایه گذاران بنادر

واریز بسته حمایتی کارگران بیمه‎ای از شنبه 29 دی/‎ کارگران غیربیمه‎ای در لیست نیستند

توافق اجرای پروژه اتصال ریلی ایران و عراق در مراحل نهایی

وسعت دریاچه ارومیه 392 کیلومترمربع افزایش یافت

قدرت خرید لوازم خانگی در سمنان کاهش یافته است

پالادیوم رکورد زد؛ قیمت طلا بالا ماند

سکه و طلا امروز در بازار رشت گران شد

ایجاد حدود 11 هزار و 700 فرصت شغلی در استان چهارمحال و بختیاری در سال جاری

استخدام انبار دار در شرکت معتبر تولیدکننده تابلو فرمان آسانسور

قیمت انواع خودرو سیتروئن C5 کارکرده در بازار + جدول

اجرای 146طرح اشتغال برای مددجویان کمیته امداد

پرداخت 543 میلیارد ریال وام اشتغال مددجویی در آذربایجان غربی

استخدام کارشناس فنی آقا در یک شرکت معتبر در گرگان

استخدام کارشناس فنی آقا در یک شرکت معتبر در گیلان

چرخه تولید نان در استان مرکزی با قوت نظارت شود

کارخانه تبدیل کربنات کلسیم به کاغذ، گامی در جهت توسعه اقتصادی الیگودرز

کارخانه تبدیل کربنات کلسیم به کاغذ، گامی در جهت توسعه اقتصادی الیگودرز

اینستاگرام::غمگین ترین عکس «علی ضیا»

چرخه تولید نان در استان مرکزی با قوت نظارت شود

آغاز اجرای پروژه اتصال ریلی ایران و عراق در مراحل پایانی

4500 میلیارد تومان بسته حمایتی به اقشار کم درآمد پرداخت شد

واقعیت شرایط جنگ اقتصادی توسط مدیران درک نشده است

شهر سوخته، نخستین شهر جهان

گردهمایی اقوام ایرانی در یزد

سکه و طلا امروز در بازار رشت گران شد

حجم صادرات کرمان به افغانستان 19 میلیون دلار است

75 درصد صنایع استان با کمتر از 50 درصد ظرفیت کار می کنند

رسیدن دبی قره چای به 3 هزار لیتر در ثانیه

پیشتازی شهرستان های بیله سوار و اصلاندوز در پرداخت زکات

بوستان گل محمدی و گیاهان دارویی در چهارمحال و بختیاری کلنگ زنی شد

پرورش کرم ابریشم در 22 استان کشور

پالادیوم رکورد زد؛ قیمت طلا بالا ماند

ب ام و سری 7 فیس لیفت رونمایی شد + تصاویر

استخدام نیروی فروش و مهندس صنایع در یک مجموعه صنعتی

نظام سلامت چاره ای جز مدیریت منابع ندارد

ساخت نسخه ی جدیدی از موبایل تاشوی موتورلا

آبیاری مزارع جنوب تهران با فاضلاب خام

وقتی چینی به رکود مسکن پاتک می زند

قیمت روز ارزهای دولتی 97/10/27

قیمت ارز در صرافی ملی امروز 97/10/27| دلار به مرز 11600 تومان رسید

قیمت جهانی نفت امروز 1397/10/27| کاهش قیمت نفت به زیر 61 دلار

اتصال ریلی ایران و عراق در مراحل پایانی/تامین مالی از طرف ایران

خط پایان خودروها در قزوین

حجم صادرات کرمان به افغانستان 19 میلیون دلار است

سه باور اشتباه معامله گران ارز

82 درصد صادرات کشور توسط 500 شرکت انجام می شود

82 درصد صادرات کشور توسط 500 شرکت انجام می شود