مطالب مرتبط:
بازی رایانه ای «سفیر عشق»؛روایتگر واقعه کربلا برای مخاطبان جهانی
بازی رایانه ای «سفیر عشق»؛روایتگر واقعه کربلا برای مخاطبان جهانی
خبرنگاران روایتگر عشق، آزادی و مجاهدت هستند
واقعه کربلا ضامن تداوم حیات اسلام است
واقعه کربلا ضامن تداوم حیات اسلام است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 29 مهر 1397 ساعت 21:052018-10-21سياسي

«سفیر عشق»؛روایتگر واقعه کربلا برای مخاطبان جهانی


مدیر پروژه و کارگردان بازی رایانه ای سفیر عشق: روز واقعه می گوید: سفیر عشق نخستین پروژه بزرگ اسلام شیعی در حوزه بازی های ویدیویی است که بخشی از واقعه کربلا را برای مخاطبان روایت می کند.

- بازی رایانه ای سفیر عشق: روز واقعه از بازی های بزرگ و جدی در دست ساخت است که به واقعه عاشورا می پردازد.

داستان این بازی با محوریت شخصیت مسلم بن عقیل روایت شده است.

فرایند تولید این بازی به همت جوانان خوش ذوق ایرانی شروع شده و سازندگان آن قصد دارند با ارائه بازی با کیفیت و استاندارد، قصد داشتند بخشی از واقعه کربلا را برای مخاطبان جهانی در قالب سرگرمی روایت کنند.

در ادامه گفتگوی عماد رحمانی مدیر پروژه و کارگردان بازی رایانه ای سفیر عشق: روز واقعه با خبرنگار مهر" می آید: در ابتدا درباره عوامل و سازندگان بازی رایانه ای سفیر عشق: روز واقعه صحبت کنید و درباره چگونگی ساخت بازی بگویید! سفیر عشق نخستین پروژه بزرگ اسلام شیعی در حوزه بازی های ویدیویی است که در کشور عزیزمان و در طول پنج سال به همت بیش از بیست و پنج جوان متخصص در حال تولید است.

بر چه اساسی این بازی را نخستین پروژه بزرگ اسلام شیعی در حوزه بازی های ویدیویی می دانید؟ روایت اصلی بازی سفیر عشق: روز واقعه در قالب 14 لوکیشن با حجم بسیار سنگینی از مدل‎سازی دقیق تاریخی با رعایت ریزترین جزییات براساس مستندات و البته با کیفیت خیره کننده انجین قدرتمند UE4 بیان می شود.

همچنین برای این بازی بیش از 45 دقیقه روایت سینمایی در نظر گرفته شده است که تمام این ویژگی ها تا کنون به این حجم و کیفیت در بازی های ایرانی وجود نداشته است.

امیدوارم بتوانیم با بالاترین سطح کیفی این پروژه را به سر منزل مقصود برسانیم و انشاالله سهم کوچکی در بیان عظمت واقعه عاشورا داشته باشیم.

بازی سفیر عشق: روز واقعه نخستین اثر مبتنی بر فرهنگ اسلامی و روایت تاریخی صدر اسلام است که تلاش دارد علاوه بر ایجاد لحظات جذاب و درگیر کننده برای مخاطب، رسالت خود را به عنوان یک رسانه به ثمر برساند مراحل ساخت بازی در چه وضعیتی است و عرضه بازی چه زمانی است؟ تاکنون بیش از شصت درصد از پروژه تکمیل شده است و با توجه به اهمیت بسیار زیاد کیفیت برای تیم تولید و تلاش در جهت ادای دین به موضوع مراحل به کندی اما با کیفیت منحصر به فرد پیش می روند.

در صورتی که حمایت های قول داده شده به مرحله عمل وارد شوند، این پروژه را برای محرم سال آینده عرضه خواهیم کرد.

کمی از داستان بازی روایت عشق: روز واقعه تعریف کنید، با توجه به اینکه گفتید موضوع تاریخی دارد و حوا محور مسلم‎بن‎عقیل می گذرد! سفیر عشق، روایتی مستند و تاریخی از حضور مسلم بن عقیل(ع) در شهر کوفه است که به عنوان سفیر امام حسین(ع) در برهه ای از تاریخ در خلال داستان زندگی مهران به تصویر کشیده می شود.

مهران جوانمردی ایرانی است که در رکاب حسن بن علی(ع) جنگیده و پس از صلح ایشان، سرخورده از بیداد امویان به زادگاهش ری برمی گردد.

پس از گذر زمان با افزایش فشار بر شیعیان حضرت علی(ع) عازم کوفه که شهری شهره به آرامش شیعیان است کوچ می کند.

سفیر عشق: روز واقعه روایتگر روزهایی از زندگی مهران است که با حضور مسلم بن عقیل در کوفه رنگ و بوی دیگری به خود گرفته است.

بازی سفیر عشق نخستین عنوان از یک سه گانه با محوریت حادثه عاشورا است و نگاه ویژه ای به بازارهای جهانی دارد تا مخاطبان بین المللی نیز با مفهوم گذشته سرخ مسلمانان آشنا شوند درباره مهران، شخصیت ایرانی داستان بیشتر توضیح می دهید.

اینکه چرا از این شخصیت در بازی استفاده کرده اید؟ تا چه اندازه برای این شخصیت از تخیل پردازی بهره بردید و چه مطالعات در زمینه تاریخی داشته اید تا به این شخصیت پردازی رسیده اید؟ برای به ثمر نشستن یک پروژه مذهبی - تاریخی وجود یک گروه حرفه ای از اساتید این حوزه امری بدیهی و اجتناب ناپذیر است.

تیم تولید بازی سفیر عشق: روز واقعه که تا کنون تجربه تولید چندین عنوان سیاسی ـ تاریخی را در کارنامه خویش دارد با علم به این موضوع برای تولید محتوای این پروژه یکی از حرفه ای ترین گروه های تولید محتوا را به همکاری دعوت کرده و مفتخر به دریافت تاییدیه روایت مذهبی اثر از بالاترین مراجع شیعی است.

کارکتر مهران اگرچه شخصیتی غیرتاریخی است اما بر اساس واقعیت های تاریخی حضور ایرانیان در کنار فریاد حق طلبی امامان معصوم طراحی شده است.

شخصیت مهران دارای یک روایت منحصر به فرد و درام لازم برای تحقق یک بازی نامه مناسب است.

رسالت اول هر بازی رایانه ای ایجاد سرگرمی است و سفیر عشق به این امر مهم بسیار وفادار است.

شخصیت مهران در طول داستان رشد می کند، برای خانواده اش جان فشانی می کند و بر سر عقایدش می ایستد، او مظهر غیرت ایرانی است.

برای ساخت این بازی از چه تکنولوژی هایی استفاده کرده اید؟ روایت داستان بازی سفیر عشق: روز واقعه در قالب تعامل با بیش از 20 کارکتر شناخته شده تاریخی و بالغ بر 40 کارکتر مهاجم شکل می گیرد که هر یک علاوه بر پیش برد داستان بازی نقش و شخصیت منحصر به فردی را ایفا می کنند، دیالوگ های این کارکترها به صورت انتخابی و هدفمند هستند و گیمر می تواند با دقت در دیالوگ های برقرار شده بین کارکتر اصلی و کارکترهای در تعامل مسیر داستان را طی کنند و گره گشایی نهایی را انجام دهند.

علاوه بر روند روایی بازی، در گیم پلی آن نیز اکشن های هدفمند و ماموریت های مشخصی در نظر گرفته شده است که بازیکن را در موقعیت های منحصربه فردی قرار می دهد تا علاوه بر لذت بردن از یک بازی رایانه ای با اتفاقات آن برهه حساس به شکلی تعاملی آشنا شوند.

همچنین بیش از 30 کارکتر بی تاثیر در روند حرکتی کاراکتر بازی برای القای حس محیطی در نظر گرفته شده است؛ کارکترهایی در لوکیشن هایی نظیر: شهر کوفه، زندان، دارالعماره و .

موضوعی که وجود دارد، چرا محوریت بازی را شخصیت مسلم قرار داده اید؟ با هدف خاصی این کار را انجام داده اید؟ بازی سفیر عشق نخستین عنوان از یک سه گانه با محوریت حادثه عاشورا است و نگاه ویژه ای به بازارهای جهانی دارد تا مخاطبان بین المللی نیز با مفهوم گذشته سرخ مسلمانان آشنا شوند.

بدین ترتیب نیاز بود ابتدا از داستان حضور حضرت مسلم بن عقیل در کوفه به عنوان مطلع تلخ حادثه عاشورا آغاز کنیم و سپس با بسترسازی صحیح به حوادث عاشورا و قیام هایی که به خون خواهی امام حسین(ع) انجام شدند، بپردازیم.

اشاره به نخستین عنوان از یک سه گانه داشتید، قرار است بازی سفیر عشق: روز واقعه 2 قسمت دیگر هم داشته باشد؟ جریان قسمت های دیگر چیست؟ در واقع به سبک عنوان های بزرگ بین المللی این اثر ابتدا به هویت سازی و آغاز روایت پیش از حادثه کربلا در پروژه اول (سفیر عشق) می پردازد.

سپس در اثر دوم (منتقم کرار) به بررسی حوادث پس از کربلا خواهیم پرداخت.

در نهایت در سومین نسخه (سردار ایرانی) به روایت زندگی مهران و همراهی اش با سپاه امام حسین(ع) پرداخت می شود.

امروزه بازی های رایانه ای یکی از موثرترین ابزار برای انتقال مفاهیم محسوب می شوند.

تردیدی نیست اگر توجهی به تاثیر روز افزون این هنر-صنعت وجود نداشته باشد چشم انتظار حوادث تلخ و اثرات و لطمات جبران ناپذیر فرهنگ های غیر بومی بر گستره عظیم مخاطبان این حوزه باید باشیم که در سطح جامعه رسوخ پیدا کرده اند گیمر با کدام وقایع عاشورا در بازی سفیر عشق مواجه می شود؟ در این بازی مخاطب در قالب چندین گذشته نمایی و آینده نمایی با حادثه عاشورا ملاقات خواهد داشت اما تمرکز اصلی روایت داستان بر حضرت مسلم(ع) و چگونگی دعوت و خیانت کوفیان بنا شده است.

همچنین شناساندن کارکترهای مهم تاریخی نظیر مختار و ابن زیاد به عنوان دو بازیگر جدی حوادث پس از کربلا نیز اهمیت داشته است.

پس علاقه مندان به واقعه عاشورا می توانند تا مدت ها مخاطب آثار شما باشند.

لطفا درباره دیدگاه تان به بازارهای جهانی بگویید تا چه اندازه به بازار کشورهای منطقه و کشورهای اسلامی فکر کرده اید؟ تمرکزتان به این مسئله هست یا خیر! آیا در این زمینه از شما حمایت هایی صورت شده است؟ امروزه بازی های رایانه ای یکی از موثرترین ابزار برای انتقال مفاهیم محسوب می شوند.

تردیدی نیست اگر توجهی به تاثیر روز افزون این هنر-صنعت وجود نداشته باشد چشم انتظار حوادث تلخ و اثرات و لطمات جبران ناپذیر فرهنگ های غیر بومی بر گستره عظیم مخاطبان این حوزه باید باشیم که در سطح جامعه رسوخ پیدا کرده اند.

بازی سفیر عشق: روز واقعه نخستین اثر مبتنی بر فرهنگ اسلامی و روایت تاریخی صدر اسلام است که تلاش دارد علاوه بر ایجاد لحظات جذاب و درگیر کننده برای مخاطب، رسالت خود را به عنوان یک رسانه به ثمر برساند و روایت صحیح و تعاملی را در اختیار مخاطب قرار دهد.

از سوی دیگر کیفیت شاخص این اثر می تواند علاوه بر تضمین موفقیت داخلی در حوزه های مادی و معنوی، مسیر را برای ورود به بازارهای بین المللی و تاثیرگذاری صد چندان به عنوان ابزار نخست صدور فرهنگ باز کرده و بازگشت معقول معنوی و مادی را تحقق بخشد.

بنابراین کشورهای شیعی و حتی سنی مذهب همسایه می توانند یکی از بازارهای بالقوه پروژه محسوب شود.

اما در راستای حمایت برای توزیع در کشورهای همسایه تا کنون هیچ گونه حمایتی وجود نداشته است.


کلید واژه ها: بازی - بازی رایانه ای - بازی های ویدیویی - پروژه - سفیر - اسلام - نخستین - تاریخی - بزرگ - کارگردان - تولید - کربلا - داستان - عاشورا - ایرانی - مسلم بن عقیل - جهانی - بالاترین - مدیر - جوان - قدرتمند - خبرنگار - رحمانی - گفتگوی - سرگرمی - اسلامی - جوانان - صورتی - درگیر - فرهنگ

آخرین اخبار سرویس:
سندی از وحدت شیعه و سنی در سال 1342 /افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 35 پروژه زیربنایی و اقتصادی در استان آذربایجان غربی/ مسعود ده نمکی در میان «زندانی ها»/ کنایه شهرام قائدی به مافیای سینما

توضیحات مجری معروف در رابطه با اشتباه برداشت نسبت به جرائم وحید مظلومین و محمد اسماعیل قاسمی/ این افراد به دلیل اخلال در نظام پولی و اقتصادی کشور مجازات شدند/ اطلاع رسانی کافی و گسترده به افکار عمومی صورت گرفته است + فیلم

ضرورت استمرار در اندازه گیری داده های مکانی/نقطه ایمنی در برابر زلزله نداریم

اسامی نامزدهای ریاست فدراسیون سه گانه مشخص شد

سندزنی پروژه های قالیباف به نام افشانی

فیلم/ ما می توانیم موشک کروز بسازیم اما خودرو نه!

مشارکت کودکان ایرانی در کتابخوانی امری قابل توجه است

مراسم یادبود نوربخش و تاج الدین صبح امروز در اهواز برگزار شد+ تصاویر

15 مادر نمونه کرمانشاهی تجلیل شدند

مراسم یادبود مرحومان نوربخش و تاج الدین صبح امروز در اهواز برگزار شد+ تصاویر

جامعه، نیازمند مدیران چابک است متاسفانه حلقه های گردشگری استان به یکدیگر متصل نیست

منتظر جواب رییس جمهور برای حضور در مراسم روز دانشجو هستیم

ثبت 13 هزار تقاضا برای صدور غیرحضوری دفترچه درمانی

جامعه کارگری خود را موظف به حفظ قانون کار می داند/نظام همسان سازی حقوق بازنشستگان اجرا شود

مراسم یادبود نوربخش و تاج الدین صبح امروز در اهواز برگزار شد+ تصاویر

قدردانی از فعالان حوزه کتاب در همدان

آینده انقلاب با تربیت نوجوانان و جوانان انقلابی و بسیجی بیمه می شود

تلاوت «سیدمحمد طاهایی» در مسابقات قرآن سپاه

کتابداران؛ نقش آفرین ترین نیروی فرهنگی جامعه

روحانی: چرا برای مسائلی که روشن است با هم میجنگیم؟

ویدئو/ کم آبی در سیستان

پایان 1850 روز فرار از چنگال قانون

اگر نیروی انتظامی نبود، کارِ براندازان در دی ماه 96 عملی می شد

تصاویر/ مراحل اولیه ساخت بزرگ ترین سرداب حرم امام حسین (علیه السلام)

سوتی کریمی قدوسی در سوال از وزیر نفت / همسر عدنان خاشقجی با شما نسبت دارد؟!

تعرفه برق پرمصرف ها نهایی شد

آجیل در تهران خریدار ندارد

حضور 36 کشور در سیزدهمین همایش بین المللی سواحل

تعامل انجمن کارآفرینان جوان با کمیسیون های تخصصی مجلس

تاسیس بانک فرهنگیان با اولویت پرداخت وام به فرهنگیان

شرایط بد اقتصادی، ضرورت برپایی کنفرانس وحدت را دوچندان می کند/ تشکیل یک مجمع اقتصادی ذیل اجلاس وحدت

سرفصل برنامه های سازمان صنایع کوچک

بطحایی گزارش مسائل و مطالبات معلمان را به رییس جمهوری ارائه کرد

کنسرت «عالیجناب» در سالن میلاد

استخدام تعدادی سالن کار و ویتر حرفه ای آقا و خانم در تهران

ارکستر سمفونیک تهران، راهی تبریز می شود

استخدام تعدادی چرخکار ماهر جهت دوخت لباس مجلسی

«آناهیتا خلج امیرحسینی» رییس اداره کل برنامه ریزی و کنترل برنامه پست بانک شد

توضیح دفتر آیت الله مکارم درباره فتوای ترمیم بکارت

دادستان: چهارتن در پرونده گمرک همدان بازداشت شدند

15 مادر نمونه کرمانشاهی تجلیل شدند

کنایه علیرضا معزی به فیلتر اینستاگرام +عکس

علی رغم انجام تشریفات قانونی، کارگران بازداشتی هفت تپه آزاد نشدند

آغاز جشن های بهار مهربانی در بوشهر

علی مطهری: احتمال استیضاح وزیر کشور در صورت عدم صدور حکم حناچی

جنیدی:درحال جمع آوری اسناد نقض دستور دیوان لاهه توسط آمریکا هستیم

اولین شهرداری بودم که گزارش عملکرد شش ماهه منتشر کردم/شهردار پست سازمانی نیست/به اسم اجرای قانون نهاد شوراها تضعیف شد

امروزه انتقال هویت در کودکان دشوارتر از هر زمان دیگری است

کتابداران، نقش آفرین ترین نیروی فرهنگی جامعه

انتشار فراخوان شرکت در طرح آموزش مجازی قاریان

فرهنگ بسیج برخاسته از قرآن و مکتب انبیا(ع) است

طرح جامع پدافند غیرعامل در 20 استان اجرا می شود

پرداخت 14 هزار مورد کمک فوری به مددجویان کمیته امداد

واعظی حرف های ظریف را موضع دولت دانست

ضرورت تعامل بخش های فرهنگی دانشگاه ها به منظور دستیابی به هویت پایدار

یک ماه حقوق کارگران نیشکر هفت تپه امروز پرداخت می شود

نقش کلیدی بسیج در تبیین گفتمان انقلاب اسلامی بی بدیل است

آیت الله اعرافی: روش تحقیق از خلاها و آسیب های قرآن پژوهی است/ ورود حوزه به ترجمه قرآن اندک است

مردم نباید احساس کنند نتوانستیم کار مهمی انجام دهیم

گزارش هایی از فقر و بیکاری وجود دارد که نمی توان مطرح کرد ملتمسانه از مسئولان می خو اهم به مردم خدمت کنند خدمت نمی کنیم حداقل تکریم کنیم

موافقت هیئت دولت با تهاتر مطالبات و بدهی­ های دولت

آیت الله جنتی: این مشکلات فقط با دست امام زمان حل می شود| نگرانی از گرانی احساس می شود| اگر نیروی انتظامی نبود، کارِ براندازان در دی ماه 96 عملی می شد

ضرورت بهره مندی گسترده از ظرفیت اجتماعی بسیج در جهاد بزرگ مبارزه با مواد مخدر

شورای عالی استان ها هم عرض یکی از قوای سه گانه است

جامعه، نیازمند مدیران چابک است/ متاسفانه حلقه های گردشگری استان به یکدیگر متصل نیست

همه باید تلاش کنیم مفاسد را کم و راه پولشویی را ببندیم/چرا بر سر مسایل روشن با هم می جنگیم

اعلام برگزیدگان پنجمین جشنوره مروجان کتابخوانی

ارکستر سمفونیک تهران، راهی تبریز می شود

جمله خصوصی امام(ره) درباره آینده انقلاب

تحریم ها همکاری های بشردوستانه را تضعیف کرده است

تفاهم وزارت بهداشت و سازمان استاندارد برای جلوگیری از کمبود تجهیزات پزشکی

برگزاری شانزدهمین دوره جشنواره کتاب های آموزشی رشد

بیش از 100 پژوهشگر حوزوی در دایره المعارف قرآن کریم مشارکت کردند

دایره المعارف قرآن کریم متناسب با نیاز جهان اسلام شکل گرفت

کنار مظلومان ایستاده ایم؛ از کارگران هفت تپه تا رزمندگان یمن!

کشف 3 محموله شمش طلای قاچاق در لامرد

محمد معتمدی چالش #سلطان_کنسرت را به راه انداخت

هدبندی که حالت تهوع را درمان می کند

آژانس های اطلاعاتی آمریکا بابت هشدار ندادن درباره وجود تهدید جانی برای خاشقجی شکایت کردند

آیت الله جنتی: این مشکلات و مسائل فقط با دست امام زمان حل می شود

افزایش پلکانی 20 الی 25 درصدی حقوق کارمندان

استخدام پرستار یا بهیار در درمانگاه اختیاریه

استخدام شرکت مس مزرعه

استخدام خیاط ماهر خانم جهت مزون در محدوده غربِ تهران

سخنگوی وزارت خارجه باید تحت تعقیب قضایی قرار گیرد

نمایندگان و چند مُدل غذا در مجلس!

استخدام آشپز

استخدام سرآشپز

فرهنگ سازی و نهادینه کردن حقوق شهروندی اولویت اصلی ما است

توسعه گردشگری فقط با «ترین»ها ممکن نیست

مردم نباید احساس کنند نتوانستیم کار مهمی انجام دهیم

مسلمانان با وحدت، مقتدرانه در برابر استکبار ایستادگی کنند

کرمان باید با نگاه فیلسوفانه مدیریت شود

سرانه مطالعه در ایران کمتر از 20 دقیقه است

ساختمان شورای عالی استانها افتتاح شدخبر افتتاح

برگزاری همایش ملی نظام فکری حضرت آیت الله خامنه ای در گستره فرهنگ

پیشنهادی برای ثبت جهانی آیین های کشتی با چوخه در یونسکو

تصویری جالب از آیت الله جنتی در اروپا

رییس سازمان نظام پزشکی: سازمان بیمه باید در ایران بازبینی شود

آخرین مهلت بهره مندی از بخشودگی جرایم رانندگی

«سفیر عشق»؛روایتگر واقعه کربلا برای مخاطبان جهانی

«سفیر عشق»؛روایتگر واقعه کربلا برای مخاطبان جهانی