مطالب مرتبط:
بازی رایانه ای «سفیر عشق»؛روایتگر واقعه کربلا برای مخاطبان جهانی
بازی رایانه ای «سفیر عشق»؛روایتگر واقعه کربلا برای مخاطبان جهانی
خبرنگاران روایتگر عشق، آزادی و مجاهدت هستند
واقعه کربلا ضامن تداوم حیات اسلام است
واقعه کربلا ضامن تداوم حیات اسلام است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 29 مهر 1397 ساعت 21:052018-10-21سياسي

«سفیر عشق»؛روایتگر واقعه کربلا برای مخاطبان جهانی


مدیر پروژه و کارگردان بازی رایانه ای سفیر عشق: روز واقعه می گوید: سفیر عشق نخستین پروژه بزرگ اسلام شیعی در حوزه بازی های ویدیویی است که بخشی از واقعه کربلا را برای مخاطبان روایت می کند.

- بازی رایانه ای سفیر عشق: روز واقعه از بازی های بزرگ و جدی در دست ساخت است که به واقعه عاشورا می پردازد.

داستان این بازی با محوریت شخصیت مسلم بن عقیل روایت شده است.

فرایند تولید این بازی به همت جوانان خوش ذوق ایرانی شروع شده و سازندگان آن قصد دارند با ارائه بازی با کیفیت و استاندارد، قصد داشتند بخشی از واقعه کربلا را برای مخاطبان جهانی در قالب سرگرمی روایت کنند.

در ادامه گفتگوی عماد رحمانی مدیر پروژه و کارگردان بازی رایانه ای سفیر عشق: روز واقعه با خبرنگار مهر" می آید: در ابتدا درباره عوامل و سازندگان بازی رایانه ای سفیر عشق: روز واقعه صحبت کنید و درباره چگونگی ساخت بازی بگویید! سفیر عشق نخستین پروژه بزرگ اسلام شیعی در حوزه بازی های ویدیویی است که در کشور عزیزمان و در طول پنج سال به همت بیش از بیست و پنج جوان متخصص در حال تولید است.

بر چه اساسی این بازی را نخستین پروژه بزرگ اسلام شیعی در حوزه بازی های ویدیویی می دانید؟ روایت اصلی بازی سفیر عشق: روز واقعه در قالب 14 لوکیشن با حجم بسیار سنگینی از مدل‎سازی دقیق تاریخی با رعایت ریزترین جزییات براساس مستندات و البته با کیفیت خیره کننده انجین قدرتمند UE4 بیان می شود.

همچنین برای این بازی بیش از 45 دقیقه روایت سینمایی در نظر گرفته شده است که تمام این ویژگی ها تا کنون به این حجم و کیفیت در بازی های ایرانی وجود نداشته است.

امیدوارم بتوانیم با بالاترین سطح کیفی این پروژه را به سر منزل مقصود برسانیم و انشاالله سهم کوچکی در بیان عظمت واقعه عاشورا داشته باشیم.

بازی سفیر عشق: روز واقعه نخستین اثر مبتنی بر فرهنگ اسلامی و روایت تاریخی صدر اسلام است که تلاش دارد علاوه بر ایجاد لحظات جذاب و درگیر کننده برای مخاطب، رسالت خود را به عنوان یک رسانه به ثمر برساند مراحل ساخت بازی در چه وضعیتی است و عرضه بازی چه زمانی است؟ تاکنون بیش از شصت درصد از پروژه تکمیل شده است و با توجه به اهمیت بسیار زیاد کیفیت برای تیم تولید و تلاش در جهت ادای دین به موضوع مراحل به کندی اما با کیفیت منحصر به فرد پیش می روند.

در صورتی که حمایت های قول داده شده به مرحله عمل وارد شوند، این پروژه را برای محرم سال آینده عرضه خواهیم کرد.

کمی از داستان بازی روایت عشق: روز واقعه تعریف کنید، با توجه به اینکه گفتید موضوع تاریخی دارد و حوا محور مسلم‎بن‎عقیل می گذرد! سفیر عشق، روایتی مستند و تاریخی از حضور مسلم بن عقیل(ع) در شهر کوفه است که به عنوان سفیر امام حسین(ع) در برهه ای از تاریخ در خلال داستان زندگی مهران به تصویر کشیده می شود.

مهران جوانمردی ایرانی است که در رکاب حسن بن علی(ع) جنگیده و پس از صلح ایشان، سرخورده از بیداد امویان به زادگاهش ری برمی گردد.

پس از گذر زمان با افزایش فشار بر شیعیان حضرت علی(ع) عازم کوفه که شهری شهره به آرامش شیعیان است کوچ می کند.

سفیر عشق: روز واقعه روایتگر روزهایی از زندگی مهران است که با حضور مسلم بن عقیل در کوفه رنگ و بوی دیگری به خود گرفته است.

بازی سفیر عشق نخستین عنوان از یک سه گانه با محوریت حادثه عاشورا است و نگاه ویژه ای به بازارهای جهانی دارد تا مخاطبان بین المللی نیز با مفهوم گذشته سرخ مسلمانان آشنا شوند درباره مهران، شخصیت ایرانی داستان بیشتر توضیح می دهید.

اینکه چرا از این شخصیت در بازی استفاده کرده اید؟ تا چه اندازه برای این شخصیت از تخیل پردازی بهره بردید و چه مطالعات در زمینه تاریخی داشته اید تا به این شخصیت پردازی رسیده اید؟ برای به ثمر نشستن یک پروژه مذهبی - تاریخی وجود یک گروه حرفه ای از اساتید این حوزه امری بدیهی و اجتناب ناپذیر است.

تیم تولید بازی سفیر عشق: روز واقعه که تا کنون تجربه تولید چندین عنوان سیاسی ـ تاریخی را در کارنامه خویش دارد با علم به این موضوع برای تولید محتوای این پروژه یکی از حرفه ای ترین گروه های تولید محتوا را به همکاری دعوت کرده و مفتخر به دریافت تاییدیه روایت مذهبی اثر از بالاترین مراجع شیعی است.

کارکتر مهران اگرچه شخصیتی غیرتاریخی است اما بر اساس واقعیت های تاریخی حضور ایرانیان در کنار فریاد حق طلبی امامان معصوم طراحی شده است.

شخصیت مهران دارای یک روایت منحصر به فرد و درام لازم برای تحقق یک بازی نامه مناسب است.

رسالت اول هر بازی رایانه ای ایجاد سرگرمی است و سفیر عشق به این امر مهم بسیار وفادار است.

شخصیت مهران در طول داستان رشد می کند، برای خانواده اش جان فشانی می کند و بر سر عقایدش می ایستد، او مظهر غیرت ایرانی است.

برای ساخت این بازی از چه تکنولوژی هایی استفاده کرده اید؟ روایت داستان بازی سفیر عشق: روز واقعه در قالب تعامل با بیش از 20 کارکتر شناخته شده تاریخی و بالغ بر 40 کارکتر مهاجم شکل می گیرد که هر یک علاوه بر پیش برد داستان بازی نقش و شخصیت منحصر به فردی را ایفا می کنند، دیالوگ های این کارکترها به صورت انتخابی و هدفمند هستند و گیمر می تواند با دقت در دیالوگ های برقرار شده بین کارکتر اصلی و کارکترهای در تعامل مسیر داستان را طی کنند و گره گشایی نهایی را انجام دهند.

علاوه بر روند روایی بازی، در گیم پلی آن نیز اکشن های هدفمند و ماموریت های مشخصی در نظر گرفته شده است که بازیکن را در موقعیت های منحصربه فردی قرار می دهد تا علاوه بر لذت بردن از یک بازی رایانه ای با اتفاقات آن برهه حساس به شکلی تعاملی آشنا شوند.

همچنین بیش از 30 کارکتر بی تاثیر در روند حرکتی کاراکتر بازی برای القای حس محیطی در نظر گرفته شده است؛ کارکترهایی در لوکیشن هایی نظیر: شهر کوفه، زندان، دارالعماره و .

موضوعی که وجود دارد، چرا محوریت بازی را شخصیت مسلم قرار داده اید؟ با هدف خاصی این کار را انجام داده اید؟ بازی سفیر عشق نخستین عنوان از یک سه گانه با محوریت حادثه عاشورا است و نگاه ویژه ای به بازارهای جهانی دارد تا مخاطبان بین المللی نیز با مفهوم گذشته سرخ مسلمانان آشنا شوند.

بدین ترتیب نیاز بود ابتدا از داستان حضور حضرت مسلم بن عقیل در کوفه به عنوان مطلع تلخ حادثه عاشورا آغاز کنیم و سپس با بسترسازی صحیح به حوادث عاشورا و قیام هایی که به خون خواهی امام حسین(ع) انجام شدند، بپردازیم.

اشاره به نخستین عنوان از یک سه گانه داشتید، قرار است بازی سفیر عشق: روز واقعه 2 قسمت دیگر هم داشته باشد؟ جریان قسمت های دیگر چیست؟ در واقع به سبک عنوان های بزرگ بین المللی این اثر ابتدا به هویت سازی و آغاز روایت پیش از حادثه کربلا در پروژه اول (سفیر عشق) می پردازد.

سپس در اثر دوم (منتقم کرار) به بررسی حوادث پس از کربلا خواهیم پرداخت.

در نهایت در سومین نسخه (سردار ایرانی) به روایت زندگی مهران و همراهی اش با سپاه امام حسین(ع) پرداخت می شود.

امروزه بازی های رایانه ای یکی از موثرترین ابزار برای انتقال مفاهیم محسوب می شوند.

تردیدی نیست اگر توجهی به تاثیر روز افزون این هنر-صنعت وجود نداشته باشد چشم انتظار حوادث تلخ و اثرات و لطمات جبران ناپذیر فرهنگ های غیر بومی بر گستره عظیم مخاطبان این حوزه باید باشیم که در سطح جامعه رسوخ پیدا کرده اند گیمر با کدام وقایع عاشورا در بازی سفیر عشق مواجه می شود؟ در این بازی مخاطب در قالب چندین گذشته نمایی و آینده نمایی با حادثه عاشورا ملاقات خواهد داشت اما تمرکز اصلی روایت داستان بر حضرت مسلم(ع) و چگونگی دعوت و خیانت کوفیان بنا شده است.

همچنین شناساندن کارکترهای مهم تاریخی نظیر مختار و ابن زیاد به عنوان دو بازیگر جدی حوادث پس از کربلا نیز اهمیت داشته است.

پس علاقه مندان به واقعه عاشورا می توانند تا مدت ها مخاطب آثار شما باشند.

لطفا درباره دیدگاه تان به بازارهای جهانی بگویید تا چه اندازه به بازار کشورهای منطقه و کشورهای اسلامی فکر کرده اید؟ تمرکزتان به این مسئله هست یا خیر! آیا در این زمینه از شما حمایت هایی صورت شده است؟ امروزه بازی های رایانه ای یکی از موثرترین ابزار برای انتقال مفاهیم محسوب می شوند.

تردیدی نیست اگر توجهی به تاثیر روز افزون این هنر-صنعت وجود نداشته باشد چشم انتظار حوادث تلخ و اثرات و لطمات جبران ناپذیر فرهنگ های غیر بومی بر گستره عظیم مخاطبان این حوزه باید باشیم که در سطح جامعه رسوخ پیدا کرده اند.

بازی سفیر عشق: روز واقعه نخستین اثر مبتنی بر فرهنگ اسلامی و روایت تاریخی صدر اسلام است که تلاش دارد علاوه بر ایجاد لحظات جذاب و درگیر کننده برای مخاطب، رسالت خود را به عنوان یک رسانه به ثمر برساند و روایت صحیح و تعاملی را در اختیار مخاطب قرار دهد.

از سوی دیگر کیفیت شاخص این اثر می تواند علاوه بر تضمین موفقیت داخلی در حوزه های مادی و معنوی، مسیر را برای ورود به بازارهای بین المللی و تاثیرگذاری صد چندان به عنوان ابزار نخست صدور فرهنگ باز کرده و بازگشت معقول معنوی و مادی را تحقق بخشد.

بنابراین کشورهای شیعی و حتی سنی مذهب همسایه می توانند یکی از بازارهای بالقوه پروژه محسوب شود.

اما در راستای حمایت برای توزیع در کشورهای همسایه تا کنون هیچ گونه حمایتی وجود نداشته است.


کلید واژه ها: بازی - بازی رایانه ای - بازی های ویدیویی - پروژه - سفیر - اسلام - نخستین - تاریخی - بزرگ - کارگردان - تولید - کربلا - داستان - عاشورا - ایرانی - مسلم بن عقیل - جهانی - بالاترین - مدیر - جوان - قدرتمند - خبرنگار - رحمانی - گفتگوی - سرگرمی - اسلامی - جوانان - صورتی - درگیر - فرهنگ

آخرین اخبار سرویس:
افشاگری فرمانده ناجا از تلاش دشمنان برای بر هم زدن مراسم 22 بهمن

صالحی در نشست دبیران استانی قرآن و عترت: باید در حوزه قرآن فعالیت جهادی و انقلابی انجام شود

با حضور خسروپناه و فیاض نشست تخصصی «چشم انداز وحدت حوزه و دانشگاه» برگزار می شود

حجت الاسلام مصطفی رستمی در نشست با روسای دانشگاه های استان یزد: دانشگاهیان راهکارهای عملی برای اجرایی کردن سند جامع دانشگاه اسلامی ارائه دهند

در پیامی سردار صفوی درگذشت احمد فضائلی را تسلیت گفت

در حوزه قرآن باید فعالیت جهادی و انقلابی انجام شود/ شرکت 250هزار نفر از دانشگاهیان در جشنواره قرآنی

تعرفه بهای آب مصرفی تمامی دستگاه های اجرایی مشخص شد

با تمام توان به استقبال بهار می رویم/ فراخوان ارائه طرح و ایده های مرتبط با عید نوروز توسط شهروندان

قبل از ارائه پروانه ساخت دستور شروع کار ساختمان پلاسکوی جدید را گرفتیم/ منتظر حکم قوه قضاییه هستیم

فرمانده نیروی زمینی از تیپ 288 خاش بازدید کرد

حضور رییسی در جایگاه سران قوا در جلسه امروز مجمع تشخیص + تصویر

هدف لایحه «ایجاد نهاد ملی حقوق بشر و شهروندی» تضمین حقوق اساسی آحاد مردم است

اعضای شورای راهبردی تئاتر معرفی شدند

اف ای تی اف معاهده ای ننگین و ظالمانه

نگاهی به مبارزات سیاسی حضرت زهرا(س)

اجلاسیه مدیران مدارس علمیه فارس برگزار شد/ فعالیت 2 هزار مدرسه امین در کشور

غایبان جشن 40 سالگی انقلاب

بریتانیا در آستانه اخراج یک زوج ایرانی

وزیر فرهنگ: به کارگیری حروف و الفاظ خارجی در بیلبوردها ممنوع شد

حفاظ ایرانی معمولاً از مسابقات کویت دست خالی باز می گردند

استانداردهای عملی در مدارس علمیه اجرا شود

شناخت قرآن به فراخور استعداد انسان ها متفاوت است/ انکار قرآن؛ دورکننده شفاعت در قیامت

آخرین وضعیت لایحه «ایجاد نهاد ملی حقوق بشر و شهروندی»

حضور ظریف در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام

از جلسه تشخیص مصلحت نظام تا تشییع پیکر 10 شهید گمنام در مشهد

امنیت و آرامش کشور دستاورد جهاد شهدا

چه کسانی به پیشواز انتخابات ریاست جمهوری رفته اند؟

دولت اندونزی دانشجویان ایرانی را بورسیه می کند

صادقانه به مردم بگویید در برجام شکست خورده ایم

پیشنهادبرگزاری بین المللی سوگواره«هیأت»

چه زیور آلاتی را برای چه کسانی بخریم

شان بزرگان شیشه کشور حفظ شود

لاریجانی در وزارت بهداشت ماند

بازدید مسئولان فرمانداری بهارستان از اداره اوقاف + تصاویر

توضیح رییس دادگستری یزد در مورد خبر دستگیری وارد کنندگان مواد مخدر به زندان

سایت رادار صد در صد بومی بیرک افتتاح شد

ستاره محبوب پرسپولیسی هم وارد دنیای مد شد + عکس

پروژه های اولویت دار اقتصاد مقاومتی نباید همان «اقدامات جاری» باشد

ناکارآمدی مدیریتی، سبب ساز مشکلات واحدهای تولیدی

سرمایه گذاری بخش خصوصی حلال مشکلات بخش انرژی های تجدیدپذیر

مجمع تشخیص کلیات لایحه کنوانسیون پالرمو را بررسی کرد

اشکالات سپردن اختیار حذف یارانه دهک های بالا به استانداران

اعتراض ها باید در چارچوب قانون و منطق باشد

ستاره های درخشان در نمایشگاه خودرو دیترویت 2019

باید همگان از دستگاه دیپلماسی حمایت کنیم

پیشنهاد افزایش 25 درصدی حقوق کارگران برای سال آینده

سعید مرتضوی کجاست؟ نجف یا زندان؟

اصلاح ساختار دانشگاه امیرکبیر در جهت رفع نیازهای صنعتی

الگوگیری از حضرت زهرا (س) تنها مختص بانوان نیست

انگلیس در آستانه اخراج یک زوج ایرانی

جزییات طرح افزایش 25 درصدی حقوق کارگران

تلاش نمایندگان مجلس برای افزایش بودجه دفاعی سال 98

بریتانیا در آستانه اخراج یک زوج ایرانی

فهرست مجلات دارای اعتبار منتشر شد

تسلیت دستیارو مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا برای درگذشت احمد فضائلی

ویژگی های بهترین قالیشویی

شهرک های صنعتی دماوند به صنایع تبدیلی و کشاورزی تبدیل می شود

همایش علمداران 3 در اردبیل برگزار می شود

اعتراض ها باید درچارچوب قانون و منطق باشد

سایت رادار بومی وحدت افتتاح شد

یک روز پیش از اجلاس بیروت صورت گرفت گفت وگوی تلفنی رییس جمهور لبنان با امیر قطر

شیوه های تبلیغی سنتی و قدیمی پاسخگوی نیازهای مردم نیست

تحقیق و تفحص از «قرارداد های خرید هواپیما» کلید خورد/ اجاره بها های فعلی کاملاً غیرطبیعی است/ بهره بردای از 40 پروژه بزرگ آب رسانی در چهلمین سال پیروزی انقلاب/2 میلیون خانه خالی داریم و 10 میلیون نفر مسکن ندارند/ دولت مجری خوبی در حوزه مسکن نیست/ فرجام مسکن مهر/ نظارت مجلس کافی نیست/ نمی

سی ان ان: دعوای ترامپ با پلوسی نبرد کینگ کنگ باگودزیلا است

محمد هاشمی: یاران نزدیک امام(ره) یا از دنیا رفتند یا خانه نشین هستند/ خاتمی و هاشمی مورد ظلم و تحقیر قرار می گیرند/ سالها از اتفاق 88 گذشته نباید مادام العمر نسبت به هم کینه داشته باشیم/قبل از انقلاب تمام دانسته ها از ایران در حد گربه، قالیچه و حشیش بود/احمدی نژاد که این همه علیه قو

فرودگاه بجنورد فقط 2 پرواز در هفته کم دارد

وصول 89 هزار میلیارد تومان درآمد نفتی

طالبان: با آمریکا در پاکستان مذاکره نمی کنیم

«سینما» از نگاه فیلسوف چپگرای رادیکال

لزوم ساخت فیلم هایی که به کاهش آسیب اجتماعی کمک کند

تکرار رفراندوم

استخدام کارشناس مجرب در زمینه طراحی ایستگاه پمپاژ

اقدام پژوهی چگونه توانستم دانش آموزان آموزشگاه را با رشته کامپیوتر و بازار کار این رشته آشنا و علاقه مند به ادامه تحصیل نمایم ؟

نسبت به طرح استانی شدن انتخابات نظر مثبت دارم/مزایای طرح انتخابات استانی

خبر دقیقی درباره مرگ خاوری نداریم

کوثری: بخش نگری به توسعه متوازن آسیب می زند

تأکید معاون وزیر خارجه اسلوونی بر حمایت این کشور از برجام

هانیه غلامی هم عکس ده سال قبلش را منتشر کرد

فیلم/ انتقاد به مصاحبه جنجالی کی روش در برنامه آسیا 2019

تاکید حضرت آیت الله مکارم شیرازی بر سالم سازی فضای مجازی و نظارت بیشتر بر کتابهای درسی

افشاگری نماینده مسلمان کنگره آمریکا درباره عوامفریبی ترامپ

اردکانیان و حجتی این هفته به کمیسیون امنیت ملی می روند

طرح راویان حاشیه نشینی در راستای کمک به رفع مشکلات و دغدغه های ساکنین حاشیه شهر مشهد

عملیاتی شدن سامانه رفع تعهد ارزی اقدامی مبارک است

امنیت پایدار کشور باید با محرومیت زدایی همراه باشد

دکتر نمکی شناخت عمیقی از ابعاد و رده های مختلف ساختار سلامت کشور دارد

اعلام جزییات ثبت نام ششمین آزمون فراگیر استخدامی

همایش «پیشگیری از وقوع جرم در فضای مجازی» در لنده برگزار شد

استانداردهای عملی در مدارس علمیه اجرا شوند

برپایی مراسم ایام فاطمیه در امامزاده های خراسان شمالی

هویت پیکر های مطهر 5 شهید دفاع مقدس شناسایی شد

ثبت نام 40 هزار گیلانی در سامانه «بچه های مسجد»

حوزه های علمیه برنامه ریزی جهانی داشته باشند/ تصویب 200 رشته و گرایش

عبدالرضا مصری: حقوق سربازی باید حداقل یک میلیون تومان شود

قرآن حاوی معیارهای جاودانه برای شناخت حق از باطل است/ انکار قرآن؛ دورکننده شفاعت در قیامت

منفعت طلبی؛ دورکننده جامعه از تقوا و بندگی

حضور ظریف در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام

بازداشت یکی از مدیران شهرداری فردیس ارتباطی به امور شهرداری ندارد

احمدی نژاد با ژست همیشگی در جلسه مجمع

مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی نیازمند تضمین اجرایی است

«سفیر عشق»؛روایتگر واقعه کربلا برای مخاطبان جهانی

«سفیر عشق»؛روایتگر واقعه کربلا برای مخاطبان جهانی