مطالب مرتبط:
تصویب جزییات طرح الزام شهرداری به انتشار عمومی اطلاعات شهرسازی
تصویب جزییات طرح الزام شهرداری به انتشار عمومی اطلاعات شهرسازی
تصویب جزییات طرح الزام شهرداری تهران به انتشار عمومی اطلاعات شهرسازی
تصویب جزییات طرح الزام شهرداری تهران به انتشار عمومی اطلاعات شهرسازی
تصویب جزییات طرح الزام شهرداری به انتشار عمومی اطلاعات شهرسازی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 29 مهر 1397 ساعت 20:522018-10-21سياسي

تصویب جزییات طرح الزام شهرداری به انتشار عمومی اطلاعات شهرسازی


طرح الزام شهرداری تهران به انتشار عمومی اطلاعات شهرسازی، پس از حک و اصلاحات لازم در صحن شورای شهر تهران تصویب شد.

- بررسی جزییات طرح الزام شهرداری به انتشار عمومی اطلاعات شهرسازی موضوع دستور جلسه امروز شورای شهر تهران بود که با حک و اصلاحات لازم با رای اعضای شورای شهر تهران به تصویب رسید.

عدم بازگشت طرح به کمیسیون یکی از موضوعاتی که در این جلسه مورد پیشنهاد چند عضو شورای شهر تهران قرار گرفت، بازگشت این دستور جلسه به کمیسیون تلفیق بود که محسن هاشمی رفسنجانی رییس شورای شهر تهران با ابراز موافقت با این پیشنهاد به 15 پیشنهاد وارده برای اصلاح این دستور جلسه اشاره کرد و گفت: تعداد زیادی از این پیشنهادات توسط اعضایی ارسال شده است که عضو کمیسیون تلفیق بوده اند و با توجه به اینکه حساسیت اعضا نسبت به این موضوع بالا است پیشنهاد می شود که برای انجام اصلاحات لازم به کمیسیون تلفیق بازگردد.

سید محمود میرلوحی نیز در تایید این پیشنهاد گفت: استرداد به کمیسیون برای زمانی پیش بینی شده است که تعداد اصلاحات زیاد بوده و اعمال آنها در صحن می تواند روح طرح را بر هم بریزد از این روی بازگشت طرح به کمیسیون تلفیق هیچ ضرری نداشته و این کمیسیون تا هفته آتی هم می تواند به صحن بیاید.

اما این پیشنهاد با عدم کسب آرا لازم به تصویب نرسید و اعضا به بررسی این طرح ادامه دادند.

انتشار محدوده توده گذاری در قالب طرح یکی دیگر از پیشنهادات این دستور جلسه تغییر عنوان کروکی های معماری به توده گذاری بود که در طرح به تعیین محل مورد نظر می پراخت.

علی اعطا، رییس کمیته معماری شورای شهر تهران خواستار این تغییر بود که در این باره گفت: واژه کروکی های معماری در اصطلاح تخصصی دارای بار معنایی خاصی است که استفاده از آن شهرداری را ملزم به اقداماتی می کند که منظور نظر این طرح نیست از این روی خوب است که به جای آن از واژه محدوده توده گذاری با ابعاد دقیق استفاده شود.

این پیشنهاد با 17 رای موافق از 18 عضو حاضر در شورای شهر تهران به تصویب رسید.

انتشار اسامی اشخاص حقیقی و حقوقی مسئول در طرح دیگر پیشنهاد علی اعطا به تغییر بندی بود که به انتشار اسامی اشخاص مسئول در طرح می پرداخت که با رای اعضای شورای شهر تهران مقرر شد تا اسامی اشخاص حقیقی و حقوقی در مقام طراح، ناظر و مجری ذیصلاح در قالب این طرح انتشار یابد.

الزام شهرداری به انتشار اطلاعات فنی و ملکی افشین حبیب زاده دیگر پیشنهاد دهنده این طرح نیز خواستار انتشار شناسنامه فنی و ملکی در قالب این طرح شد و گفت: بسیاری از اطلاعاتی که امروز به دنبال آن هستیم موضوعاتی است که در قالب اطلاعات شناسنامه فنی و ملکی تصویب شده اما اجرایی نشده است می توان یافت و تهیه آن از ضروریات است.

محسن هاشمی رفسنجانی، رییس شورای شهر تهران اما اظهار داشت که این اطلاعات زیادی را طلب می کند و ممکن است کار را با مشکل مواجه کند.

حبیب زاده در عین حال گفت: شهرداری با تهیه این شناسنامه مشکلی ندارد و دلیل توقف آن را عدم اجرای طرح مجری ذیصلاح دانست.

علی اعطا در موافقت با این پیشنهاد گفت: شناسنامه فنی و ملکی پس از ساخت و ساز به انتشار اطلاعاتی می پردازد که بر ضوابط شهرسازی دلالت دارد که با وجود الزام آن هنوز اجرایی نشده است.

در نهایت این موضوع نیز با 18 رای اعضای شورای شهر تهران به تصویب رسید.

شیوه نامه رسیدگی به اعتراضات توسط شهرداری تدوین می شود چهار پیشنهاد دیگر در قالب این طرح به نحوه رسیدگی به شکایات اختصاص داشت که مورد نقد و نظر اعضای شورای شهر تهران قرار گرفت.

ابتدا محمد علیخانی خواستار تهیه شیوه نامه ای توسط کمیسیون معماری و شهرسازی برای رسیدگی به اعتراضات در قالب این طرح شد تا بر اساس آن ظرف مدت سه ماه از زمان تصویب این طرح تهیه و ابلاغ شود.

سید حسن رسولی با بیان موضوعی قانونی اظهار داشت که تهیه این شیوه نامه کاری اجرایی است و شورا نباید این شیوه نامه را تهیه کند و بر همین اساس می توان به معاونت معماری و شهرسازی این ماموریت ابلاغ شود.

احمد مسجد جامعی نیز در رابطه با همین بحث به موضوع شکایت افرادی که اطلاعاتشان به اشتباه منتشر شده اشاره کرد و گفت: این حق این افراد است که نسبت به اصلاح اطلاعات منتشر شده در شناسنامه فنی و ملکی اقدامات لازم را انجام دهند و باید شیوه ای برای این موضوع دیده شود.

ناهید خداکرمی همچنین خواستار انتشار اطلاعات مربوط به پروژه های شهری شد.

در پایان بررسی پیشنهادات از سوی چند تن از اعضا پیشنهاد اضافه شدن ماده ای جهت عملی شدن نظارت مردمی و سازو کار نظارت و تخلف برای کلیه پروژه های عمومی و خصوصی و ارایه شیوه نامه اعلام تخلف 2 ماه بعد از مصوبه از سوی شهرداری مطرح شد که این مهم نیز با اجماع اعضا به تصویب رسید.

اعلام اطلاعات وضع موجود ملک پیش از ساخت در صورت وجود اطلاعات در شهرداری دیگرموضوع مورد بحث در این جلسه به انتشار اطلاعات وضع موجود ملک پیش از ساخت بنا اختصاص داشت که علی اعطا خواستار اصلاح آن شد و گفت: اگر این مورد اصلاح نشود در نتیجه نیروهای شهرداری برای تکمیل اطلاعات ملزم به ورود به داخل املاک هستند که باید مورد اصلاح قرار گیرد.

سید محمود میرلوحی نیز در همین بحث انتشار اطلاعات را مفید ارزیابی کرد و گفت: امروز بیشتر فسادهایی که در حوزه شهرسازی دیده می شود ناشی از عدم اطلاع مردم از حقوقشان و ظرفیت هایی است که ملکشان دارد از این روی انتشار این اطلاعات می تواند بسیاری از مراجعات بی دلیل را کاهش دهد.

در نهایت این پیشنهاد با 13 رای موافق به تصویب رسید.

افزوده شدن لایه پهنه های فرهنگی و تاریخی میراثی در طرح تفصیلی در ابتدای بررسی این دستور جلسه احمد مسجد جامعی پیشنهاد کرد اطلاعات بناهای میراثی و فرهنگی در نقشه مکانی شهر تهران گنجانده شود و ذیل ماده 1 که مربوط به فضاهای سبز است آورده شود.

وی تصریح کرد: تهیه چنین لایه ای همچون موضوع باغات و فضای سبز می تواند همه مردم را در جریان تخریب بناهای ارزشمند و تاریخی شهر تهران قرار داده و عزمی عمومی را برای جلوگیری از این اقدام پدیدار سازد.

علی اعطا اما در همین خصوص اظهار داشت: ماده 1 مربوط به پرونده هایی است که از ابتدای سال 97 اقدام به اخذ پروانه کرده اند و اگر پرونده ای میراثی باشد پروانه برای آن بلاموضوع است بنابراین اطلاعات میراثی در دل این ماده نمی گنجد.

بهاره آروین نیز افزود: این موضوع دارای اهمیت است اما به جای ماده 1 باید در ماده 3 گنجانده شود.

که در نهایت این مهم با رای تمامی اعضای شورای شهر تهران با جانمایی در ماده 3 به تصویب اعضا رسید.

انتشار اطلاعات پروژه های سرمایه گذاری قبل و بعد از انعقاد قرار داد محمد سالاری، خواستار انتشار اطلاعات پروژه های سرمایه گذاری شهرداری قبل و بعد از انعقاد قرارداد با شهرداری شد و گفت: اصل این موضوع مورد مطالبه همه اعضای شورا است و آن این است که اگر اطلاعات افراد منتشر می شود باید اطلاعات شهرداری نیز در قرارداد با اشخاص حقیق و حقوقی برای شفاف سازی، مشخص شود.

سید حسن رسولی در همین خصوص خواستار رفع ابهام در خصوص پروژه های سرمایه گذاری شد.

سالاری تصریح کرد: این موضوع تنها پروژه های مشارکتی را شامل نمی شود و هدف از آن اینست زمانی که می گوییم کوچکترین خطا باید مشخص شود نباید از پروژه های بزرگ حرفی زده نشود.

شهربانو امانی نیز در همین راستا عنوان کرد: پروژه های بزرگ مقیاس مهم است و زمانی که در خصوص تخلفات یک شهروند حساس هستیم نباید پروژه های بزرگ شهر را در نظر نگیریم.

نماینده شهرداری نیز اعلام موافقت کامل شهرداری با این پیشنهاد را اعلام کرد.

بهاره آروین، مخبر کمیسیون تلفیق نیز به پیشنهاد مشابه مجید فراهانی اشاره کرد و موافقت خود را با آن اعلام کرد.

در نهایت این پیشنهاد نیز با رای اعضای شورای شهر تهران به تصویب رسید.

در ادامه بررسی این طرح علی اعطا پیشنهاد حذف لغت کاربری و اضافه کردن زیر پهنه را داد و گفت: در طرح جامع و تفصیلی نرم تعریف شده ای به نام کاربری نداریم و جایگزین آن پهنه و زیر پهنه است.

وی ادامه داد نظام پهنه بندی توضیح می دهد در هر پهنه عملکرد های مختلف با فرمول های مجاز چگونه باید باشد و لذا کلمه کاربری که یک لغت صلب بوده باید حذف شود.

بهاره آروین نیز در ادامه گفت: با حذف کلمه کاربری مخالفم چون اطلاعات برای مردم قابل فهم نخواهد بود.

در نهایت این پیشنهاد نیز با موافقت اعضا به تصویب رسید.

سرمایه های سبز در لایه های طرح تفصیلی قرار می گیرد در ادامه زهرا صدر اعظم نوری رییس کمیسیون سلامت و محیط زیست پیشنهاد داد باغات شناسایی شده در لایه ی عرصه های مشجر به عنوان سرمایه های سبز شهر در طرح گنجانده شود که این پیشنهاد نیز مورد موافقت اعضا واقع شد.

عدم انتشار نام مالکان در انتشار عمومی اطلاعات شهرسازی در ادامه حسن خلیل آبادی رییس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری نیز پیشنهاد ممنوعیت انتشار اطلاعات فردی مالکان در جهت حفظ حریم خصوصی را مطرح کرد و گفت: ما می خواهیم فرایند را شفاف کنیم و کاری به اشخاص نداریم و نباید اسامی مطرح شود.

سید محمود میر لوحی گفت: در بند 10 ماده 1 نام مهندسین مرتبط داریم اگر بیایم این موضوع را مطرح کنیم باید اطلاعات دیگر ازقبیل مهندسین ناظر را هم پنهان کنیم.

حجت نظری نظری گفت: این موضوع کاملا بحث حریم خصوصی مالک را مدنظر دارد و باید تلاشمان بر این باشد ابهامات را از بین ببریم که در این صورت اتفاق بهتری خواهد افتاد.

در نهایت این پیشنهاد نیز مورد موافقت اعضا واقع شد.

منبع:مهر
کلید واژه ها: شورای شهر تهران - پیشنهاد - شورای شهر - شهر تهران - کمیسیون تلفیق - تهران - شورای - اطلاعات - شهرداری - اعضای شورای شهر - اصلاحات - اصلاح - شهرسازی - رییس شورای شهر تهران - محسن هاشمی رفسنجانی - معماری - عضو شورای شهر تهران - هاشمی رفسنجانی - رییس شورای شهر - شهرداری تهران - عضو شورای شهر - حقیقی - امروز - محسن هاشمی - شناسنامه - اطلاعاتی - رفسنجانی - پیش بینی - حساسیت - هاشمی

آخرین اخبار سرویس:
ربیعی: نوربخش، نیمی از حقوق خود را به بیت المال برمی گرداند/ آشنا: نوربخش دل نگران بیمه شدگان بود

حضور ایران در کنفرانس بین المللی محیط زیست آبزی پروری دریای خزر

یادواره شهدای والامقام محله دانش آباد اردبیل

معرفی رییس حوزه های علمیه کهگیلویه و بویراحمد

ثمرات ماندگار خدمات سپاه و اعتماد مردم

داروی کمیابی که همسر افسر عراقی را شفا داد

توصیه بهداشتی پیامبر(ص) برای جلوگیری از ابتلا به پیسی

گل اول ایران به ترینیدادوتوباگو توسط انصاری فرد / ایران 1 – ترینیداد و توباگو 0

وضعیت کنونی کاروانسرای شاه عباسی مطلوب نیست

نقاشی سه بعدی حیرت انگیز با شن و ماسه+فیلم

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس: تحریم ها بر اقتصاد ایران اثری ندارد

برای مقابله با تحریم ها با اروپایی ها رایزنی می کنیم/ اقدامات اتحادیه اروپایی هنوز به راه حل های عملیاتی منجر نشده است

بل اقلید سپیدپوش شد

واکنش ربیعی به درگذشت مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی (عکس)

شفافیت سیستماتیک پادزهر ‎فساد سیستماتیک است

افتتاح رادیو کاشان همزمان با جشن چهل سالگی پیروزی انقلاب

ایران باید از منافع برجام بهره مند شود

درگذشت نوربخش و تاج الدین در سانحه تصادف در گلستان

نظر رییس سازمان اوقاف و امور خیریه درباره ساخت آستان امام زاده های جدید

کمالی پور: بافت قدیم شهرستان های جنوبی نیاز به حمایت دارد

درگذشت نوربخش و تاج الدین در سانحه تصادف در گلستان

گردآوری روزنامه های تهران قدیم در کتاب تهران نگاری

پژمان بازغی : گفتند کاری نکن مثل فلانی نابودت کنیم!

تساوی ایران برابر ترینیدادوتوباگو در نیمه نخست/ انصاری فرد پنالتی را از دست داد

چرا مسابقه گلزار امشب پخش نمی شود؟

اقدامات پیشگیرانه در پدافند غیرعامل از بحران جلوگیری می کند

حضور رییس جمهوری فرصتی مغتنم برای توسعه آذربایجان غربی است

تحریم های هوشمند آمریکا ناکام خواهند ماند

برای مقابله با تحریم ها با اروپایی ها رایزنی می کنیم

تحریم های هوشمند آمریکا ناکام خواهند ماند

حضور رییس جمهوری فرصتی مغتنم برای توسعه آذربایجان غربی است

جایزه نوزدهمین دوره ترویج علم اهدا شد

واکنش علی ربیعی به درگذشت نوربخش+عکس

پیام تسلیت سرپرست سازمان اورژانس کشور در پی درگذشت نوربخش

معرفی رییس حوزه های علمیه استان

سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری خراسان جنوبی منصوب شد

2450 میلیارد تومان برای توسعه آذربایجان غربی در نظر گرفته شد

جنگ روانی آمریکا علیه ایران به نتیجه نمی رسد

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و معاون پارلمانی مجلس در سانحه رانندگی کشته شدند

برگزاری نخستین سمپوزیوم علمی در دانشگاه همدرد دهلی + عکس

راهیابی دانشجوی موسسه جهاد دانشگاهی خوزستان به جشنواره ملی قرآن

شهادت 2 برادر شهید در یک روز

قائم مقام اسبق وزارت خارجه:حملات به ظریف به خاطر دفاع او از FATF به مصلحت کشور نیست / او حتما مستنداتی دارد و بر اساس آن صحبت می کند

درگذشت ناگهانی نوربخش و تا ج الدین بر اثر تصادف

واکنش شورای شهر به شایعه عدم تایید حکم حناچی

22 تن گوجه فرنگی قاچاق توقیف شد

کشف 20 قبضه اسلحه در شهرستان چاراویماق

عکس: پیگیری شریعتمداری در بیمارستان پس از تصادف

90 تمرین آمادگی در البرز اجرا شد

جنگ روانی آمریکا علیه ایران به نتیجه نمی رسد

2450 میلیارد تومان برای توسعه آذربایجان غربی در نظر گرفته شد

واقفان تالش تجلیل شدند

سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری خراسان جنوبی منصوب شد

گام های استوار برای آبادی

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس: تحریم ها بر اقتصاد ایران اثری ندارد

علامه طباطبایی در حوزه مکارم اخلاقی نابغه بود

حضور سه وزیر در کمیسیون های مجلس برای پاسخ به سؤال نمایندگان

رییس سازمان تامین اجتماعی بر اثر سانحه تصادف درگذشت

جلسه شورای اداری استان آذربایجان غربی

ایرنا اهمیت بخش آب را بخوبی انعکاس می دهد

چرا حرکت قطارها در مسیر کرمانشاه-ملایر متوقف شد؟

مشهد سوگوار و سیاهپوش شد

ایرنا اهمیت بخش آب را بخوبی انعکاس می دهد

6 کارمند بانک در اردبیل تحت تعقیب کیفری قرار گرفتند

عراقچی وارد رم شد

حسین انتظامی سرپرست سازمان سینمایی شد

کیخا: الگوی کشت به کشاورزان تحمیل شدنی نیست

پاکستان: پنچ مرزبان میرجاوه تحویل ایران شدند

استخدام مسئول دفتر خانم در کانون تبلیغاتی اندیشه نوین درتهران

تصمیم امریکا برای استفاده از ستیزه جویان در سوریه

رزمایش پدافند غیرعامل به صورت جدی در مازندران پیگیری شود

امیرعبداللهیان: نتانیاهو به آخر خط رسیده

در سانحه تصادف؛ مدیرعامل و معاون پارلمانی سازمان تأمین اجتماعی جان باختند+فیلم و عکس

افتتاح آموزشگاه خیر ساز 15 کلاسه در شیراز

سخنان تاثیرگذار روز گذشته قهرمان جانباز ایران با رهبر انقلاب +فیلم

مسولان با همدلی مسایل را به رییس جمهور انتقال دهند

تشییع پیکر عالم ربانی حاج محمدتقی مومن پور

گردهمایی مسئولان و شوراهای بسیج دانشجویی اردبیل

شورای نگهبان مغایرت های قانونی لایحه حفاظت ازخاک رابررسی می کند؟

برگزاری نمایشگاه پیامبر اعظم(ص) در عمان

نابودی اسراییل پیشگویی و غیب نیست بلکه متن قرآن است

آیت الله مکارم شیرازی: آسیب های فضای مجازی در کشور غوغا می کند

پومسه تیمی مردان ایران بر سکوی سوم جهان ایستاد/ قهرمانی کره جنوبی

زیرساخت های لازم برای توسعه روابط فرهنگی با روسیه فراهم است

25 آبان ،روز حماسه و ایثار مردم اصفهان

یک لرستانی استاندار همدان شد

مقدمات ثبت ملی جشن شکرگزاری «انار» انجام شده است

استاندار کرمان: برای تسریع در روند اجرایی خط ریل باید از بخش خصوصی کمک بگیریم

برگزاری مراسم گرامیداشت شهید «سخندان» در مشهد

استخدام طراح 3d کار با مزایا در یک شرکت معتبر در تهران

رییس و معاون حقوقی سازمان تامین اجتماعی درگذشتند

نوربخش و تاج الدین درگذشتند

انتقاد صریح آیت الله مصباح به شبهات مطرح شده از سوی برخی مسئولین

آیت الله فیض مشکینی درگذشت

نماینده مجلس: دستاوردهای همدان 2018 حفظ شود

درگذشت نوربخش و تاج الدین در سانحه تصادف در گلستان

پیام تسلیت معاون مطبوعاتی برای درگذشت مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی

سردار شریف: آزادی همه افراد، نیازمند زمان است

«در آستان خورشید» میهمان شبکه سه

رییس جمهور با استعفای مسعود نیلی موافقت کرد

تصویب جزییات طرح الزام شهرداری به انتشار عمومی اطلاعات شهرسازی

تصویب جزییات طرح الزام شهرداری به انتشار عمومی اطلاعات شهرسازی