مطالب مرتبط:
تصویب جزییات طرح الزام شهرداری به انتشار عمومی اطلاعات شهرسازی
تصویب جزییات طرح الزام شهرداری به انتشار عمومی اطلاعات شهرسازی
تصویب جزییات طرح الزام شهرداری تهران به انتشار عمومی اطلاعات شهرسازی
تصویب جزییات طرح الزام شهرداری تهران به انتشار عمومی اطلاعات شهرسازی
تصویب جزییات طرح الزام شهرداری به انتشار عمومی اطلاعات شهرسازی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 29 مهر 1397 ساعت 20:522018-10-21سياسي

تصویب جزییات طرح الزام شهرداری به انتشار عمومی اطلاعات شهرسازی


طرح الزام شهرداری تهران به انتشار عمومی اطلاعات شهرسازی، پس از حک و اصلاحات لازم در صحن شورای شهر تهران تصویب شد.

- بررسی جزییات طرح الزام شهرداری به انتشار عمومی اطلاعات شهرسازی موضوع دستور جلسه امروز شورای شهر تهران بود که با حک و اصلاحات لازم با رای اعضای شورای شهر تهران به تصویب رسید.

عدم بازگشت طرح به کمیسیون یکی از موضوعاتی که در این جلسه مورد پیشنهاد چند عضو شورای شهر تهران قرار گرفت، بازگشت این دستور جلسه به کمیسیون تلفیق بود که محسن هاشمی رفسنجانی رییس شورای شهر تهران با ابراز موافقت با این پیشنهاد به 15 پیشنهاد وارده برای اصلاح این دستور جلسه اشاره کرد و گفت: تعداد زیادی از این پیشنهادات توسط اعضایی ارسال شده است که عضو کمیسیون تلفیق بوده اند و با توجه به اینکه حساسیت اعضا نسبت به این موضوع بالا است پیشنهاد می شود که برای انجام اصلاحات لازم به کمیسیون تلفیق بازگردد.

سید محمود میرلوحی نیز در تایید این پیشنهاد گفت: استرداد به کمیسیون برای زمانی پیش بینی شده است که تعداد اصلاحات زیاد بوده و اعمال آنها در صحن می تواند روح طرح را بر هم بریزد از این روی بازگشت طرح به کمیسیون تلفیق هیچ ضرری نداشته و این کمیسیون تا هفته آتی هم می تواند به صحن بیاید.

اما این پیشنهاد با عدم کسب آرا لازم به تصویب نرسید و اعضا به بررسی این طرح ادامه دادند.

انتشار محدوده توده گذاری در قالب طرح یکی دیگر از پیشنهادات این دستور جلسه تغییر عنوان کروکی های معماری به توده گذاری بود که در طرح به تعیین محل مورد نظر می پراخت.

علی اعطا، رییس کمیته معماری شورای شهر تهران خواستار این تغییر بود که در این باره گفت: واژه کروکی های معماری در اصطلاح تخصصی دارای بار معنایی خاصی است که استفاده از آن شهرداری را ملزم به اقداماتی می کند که منظور نظر این طرح نیست از این روی خوب است که به جای آن از واژه محدوده توده گذاری با ابعاد دقیق استفاده شود.

این پیشنهاد با 17 رای موافق از 18 عضو حاضر در شورای شهر تهران به تصویب رسید.

انتشار اسامی اشخاص حقیقی و حقوقی مسئول در طرح دیگر پیشنهاد علی اعطا به تغییر بندی بود که به انتشار اسامی اشخاص مسئول در طرح می پرداخت که با رای اعضای شورای شهر تهران مقرر شد تا اسامی اشخاص حقیقی و حقوقی در مقام طراح، ناظر و مجری ذیصلاح در قالب این طرح انتشار یابد.

الزام شهرداری به انتشار اطلاعات فنی و ملکی افشین حبیب زاده دیگر پیشنهاد دهنده این طرح نیز خواستار انتشار شناسنامه فنی و ملکی در قالب این طرح شد و گفت: بسیاری از اطلاعاتی که امروز به دنبال آن هستیم موضوعاتی است که در قالب اطلاعات شناسنامه فنی و ملکی تصویب شده اما اجرایی نشده است می توان یافت و تهیه آن از ضروریات است.

محسن هاشمی رفسنجانی، رییس شورای شهر تهران اما اظهار داشت که این اطلاعات زیادی را طلب می کند و ممکن است کار را با مشکل مواجه کند.

حبیب زاده در عین حال گفت: شهرداری با تهیه این شناسنامه مشکلی ندارد و دلیل توقف آن را عدم اجرای طرح مجری ذیصلاح دانست.

علی اعطا در موافقت با این پیشنهاد گفت: شناسنامه فنی و ملکی پس از ساخت و ساز به انتشار اطلاعاتی می پردازد که بر ضوابط شهرسازی دلالت دارد که با وجود الزام آن هنوز اجرایی نشده است.

در نهایت این موضوع نیز با 18 رای اعضای شورای شهر تهران به تصویب رسید.

شیوه نامه رسیدگی به اعتراضات توسط شهرداری تدوین می شود چهار پیشنهاد دیگر در قالب این طرح به نحوه رسیدگی به شکایات اختصاص داشت که مورد نقد و نظر اعضای شورای شهر تهران قرار گرفت.

ابتدا محمد علیخانی خواستار تهیه شیوه نامه ای توسط کمیسیون معماری و شهرسازی برای رسیدگی به اعتراضات در قالب این طرح شد تا بر اساس آن ظرف مدت سه ماه از زمان تصویب این طرح تهیه و ابلاغ شود.

سید حسن رسولی با بیان موضوعی قانونی اظهار داشت که تهیه این شیوه نامه کاری اجرایی است و شورا نباید این شیوه نامه را تهیه کند و بر همین اساس می توان به معاونت معماری و شهرسازی این ماموریت ابلاغ شود.

احمد مسجد جامعی نیز در رابطه با همین بحث به موضوع شکایت افرادی که اطلاعاتشان به اشتباه منتشر شده اشاره کرد و گفت: این حق این افراد است که نسبت به اصلاح اطلاعات منتشر شده در شناسنامه فنی و ملکی اقدامات لازم را انجام دهند و باید شیوه ای برای این موضوع دیده شود.

ناهید خداکرمی همچنین خواستار انتشار اطلاعات مربوط به پروژه های شهری شد.

در پایان بررسی پیشنهادات از سوی چند تن از اعضا پیشنهاد اضافه شدن ماده ای جهت عملی شدن نظارت مردمی و سازو کار نظارت و تخلف برای کلیه پروژه های عمومی و خصوصی و ارایه شیوه نامه اعلام تخلف 2 ماه بعد از مصوبه از سوی شهرداری مطرح شد که این مهم نیز با اجماع اعضا به تصویب رسید.

اعلام اطلاعات وضع موجود ملک پیش از ساخت در صورت وجود اطلاعات در شهرداری دیگرموضوع مورد بحث در این جلسه به انتشار اطلاعات وضع موجود ملک پیش از ساخت بنا اختصاص داشت که علی اعطا خواستار اصلاح آن شد و گفت: اگر این مورد اصلاح نشود در نتیجه نیروهای شهرداری برای تکمیل اطلاعات ملزم به ورود به داخل املاک هستند که باید مورد اصلاح قرار گیرد.

سید محمود میرلوحی نیز در همین بحث انتشار اطلاعات را مفید ارزیابی کرد و گفت: امروز بیشتر فسادهایی که در حوزه شهرسازی دیده می شود ناشی از عدم اطلاع مردم از حقوقشان و ظرفیت هایی است که ملکشان دارد از این روی انتشار این اطلاعات می تواند بسیاری از مراجعات بی دلیل را کاهش دهد.

در نهایت این پیشنهاد با 13 رای موافق به تصویب رسید.

افزوده شدن لایه پهنه های فرهنگی و تاریخی میراثی در طرح تفصیلی در ابتدای بررسی این دستور جلسه احمد مسجد جامعی پیشنهاد کرد اطلاعات بناهای میراثی و فرهنگی در نقشه مکانی شهر تهران گنجانده شود و ذیل ماده 1 که مربوط به فضاهای سبز است آورده شود.

وی تصریح کرد: تهیه چنین لایه ای همچون موضوع باغات و فضای سبز می تواند همه مردم را در جریان تخریب بناهای ارزشمند و تاریخی شهر تهران قرار داده و عزمی عمومی را برای جلوگیری از این اقدام پدیدار سازد.

علی اعطا اما در همین خصوص اظهار داشت: ماده 1 مربوط به پرونده هایی است که از ابتدای سال 97 اقدام به اخذ پروانه کرده اند و اگر پرونده ای میراثی باشد پروانه برای آن بلاموضوع است بنابراین اطلاعات میراثی در دل این ماده نمی گنجد.

بهاره آروین نیز افزود: این موضوع دارای اهمیت است اما به جای ماده 1 باید در ماده 3 گنجانده شود.

که در نهایت این مهم با رای تمامی اعضای شورای شهر تهران با جانمایی در ماده 3 به تصویب اعضا رسید.

انتشار اطلاعات پروژه های سرمایه گذاری قبل و بعد از انعقاد قرار داد محمد سالاری، خواستار انتشار اطلاعات پروژه های سرمایه گذاری شهرداری قبل و بعد از انعقاد قرارداد با شهرداری شد و گفت: اصل این موضوع مورد مطالبه همه اعضای شورا است و آن این است که اگر اطلاعات افراد منتشر می شود باید اطلاعات شهرداری نیز در قرارداد با اشخاص حقیق و حقوقی برای شفاف سازی، مشخص شود.

سید حسن رسولی در همین خصوص خواستار رفع ابهام در خصوص پروژه های سرمایه گذاری شد.

سالاری تصریح کرد: این موضوع تنها پروژه های مشارکتی را شامل نمی شود و هدف از آن اینست زمانی که می گوییم کوچکترین خطا باید مشخص شود نباید از پروژه های بزرگ حرفی زده نشود.

شهربانو امانی نیز در همین راستا عنوان کرد: پروژه های بزرگ مقیاس مهم است و زمانی که در خصوص تخلفات یک شهروند حساس هستیم نباید پروژه های بزرگ شهر را در نظر نگیریم.

نماینده شهرداری نیز اعلام موافقت کامل شهرداری با این پیشنهاد را اعلام کرد.

بهاره آروین، مخبر کمیسیون تلفیق نیز به پیشنهاد مشابه مجید فراهانی اشاره کرد و موافقت خود را با آن اعلام کرد.

در نهایت این پیشنهاد نیز با رای اعضای شورای شهر تهران به تصویب رسید.

در ادامه بررسی این طرح علی اعطا پیشنهاد حذف لغت کاربری و اضافه کردن زیر پهنه را داد و گفت: در طرح جامع و تفصیلی نرم تعریف شده ای به نام کاربری نداریم و جایگزین آن پهنه و زیر پهنه است.

وی ادامه داد نظام پهنه بندی توضیح می دهد در هر پهنه عملکرد های مختلف با فرمول های مجاز چگونه باید باشد و لذا کلمه کاربری که یک لغت صلب بوده باید حذف شود.

بهاره آروین نیز در ادامه گفت: با حذف کلمه کاربری مخالفم چون اطلاعات برای مردم قابل فهم نخواهد بود.

در نهایت این پیشنهاد نیز با موافقت اعضا به تصویب رسید.

سرمایه های سبز در لایه های طرح تفصیلی قرار می گیرد در ادامه زهرا صدر اعظم نوری رییس کمیسیون سلامت و محیط زیست پیشنهاد داد باغات شناسایی شده در لایه ی عرصه های مشجر به عنوان سرمایه های سبز شهر در طرح گنجانده شود که این پیشنهاد نیز مورد موافقت اعضا واقع شد.

عدم انتشار نام مالکان در انتشار عمومی اطلاعات شهرسازی در ادامه حسن خلیل آبادی رییس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری نیز پیشنهاد ممنوعیت انتشار اطلاعات فردی مالکان در جهت حفظ حریم خصوصی را مطرح کرد و گفت: ما می خواهیم فرایند را شفاف کنیم و کاری به اشخاص نداریم و نباید اسامی مطرح شود.

سید محمود میر لوحی گفت: در بند 10 ماده 1 نام مهندسین مرتبط داریم اگر بیایم این موضوع را مطرح کنیم باید اطلاعات دیگر ازقبیل مهندسین ناظر را هم پنهان کنیم.

حجت نظری نظری گفت: این موضوع کاملا بحث حریم خصوصی مالک را مدنظر دارد و باید تلاشمان بر این باشد ابهامات را از بین ببریم که در این صورت اتفاق بهتری خواهد افتاد.

در نهایت این پیشنهاد نیز مورد موافقت اعضا واقع شد.

منبع:مهر
کلید واژه ها: شورای شهر تهران - پیشنهاد - شورای شهر - شهر تهران - کمیسیون تلفیق - تهران - شورای - اطلاعات - شهرداری - اعضای شورای شهر - اصلاحات - اصلاح - شهرسازی - رییس شورای شهر تهران - محسن هاشمی رفسنجانی - معماری - عضو شورای شهر تهران - هاشمی رفسنجانی - رییس شورای شهر - شهرداری تهران - عضو شورای شهر - حقیقی - امروز - محسن هاشمی - شناسنامه - اطلاعاتی - رفسنجانی - پیش بینی - حساسیت - هاشمی

آخرین اخبار سرویس:
چگونه رابطه جنسی تان را رمانتیک تر کنید؟

آموزش در حوزه علمیه متناسب با نیازهای روز جامعه باشد

روحانیون شاغل از حوزه فاصله نگیرند

3 درس خارج در استان سمنان رسمیت پیدا کرده است

فیلمی که AFC از مرتضی پورعلی گنجی بعد از بوسیدن دست مادرش منتشر کرد

شهادت همچون میوه ای است که نمی توان آن را نارس از درخت چید

گفت و شنود/ مصوبه!

سلفی خندان داور محبوب خندوانه/ عکس

هشدار پلوسی به ترامپ

در پیوند به حامله شدن یک زن در حالت کما، نرس مرد بازداشت شد

آیت الله سیستانی: جنایت های داعش مستندسازی شود

دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه کارنامه ولایت فقیه

پلوسی: ترامپ تا هنگام تعطیلی دولت اجازه ایراد سخنرانی سالانه را ندارد

روایتی از دیدار رهبر انقلاب با ماندلا

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | پنجشنبه 4 بهمن 97

32 نقطه حادثه خیز در جاده های استان مرکزی وجود دارد

نماینده مجلس ترکیه: آماده گسترش روابط همه جانبه با ایران هستیم

نزاع ترامپ و رییس مجلس آمریکا بالا گرفت| پلوسی خطاب به ترامپ: تا زمان بازگشایی دولت نمی توانید در کنگره سخنرانی کنید

محسن رضایی: نباید نشانی غلط به مردم داد

عکس سلطان سکه در کتب ادعیه حرم امام رضا(ع) واقعیت دارد؟+تصویر

دیدار سراج با مقام سازمان ملل در امور مقابله با موادمخدر و جرم

خوزستان در جنگ و انقلاب خودش را به اثبات رساند

باجناق چترباز!

عکس نوشته/ آیت الله العظمی سبحانی: مسائل شرعی را برای حوزه بگذارید

توضیح وزارت امور خارجه درخصوص اظهارات سفیر سابق ایران در آلمان

عجیب ترین ماشین عروس دنیا/ عکس

چگونه به سوال کودکانه «خدا کجاست» پاسخ بدهیم؟

جزییات 3خبر ویژه امروز پنجشنبه چهارم بهمن ماه 1397

4 بهمن 1357؛ محاصره مهرآباد

انتصاب مدیران کل زندان های دو استان

عکس نوشته/ آیت الله العظمی مکارم: سخنان رییس جمهور درباره حجاب و فضای مجازی زننده بود

نخستین کنگره شهدای مقاومت برگزار می شود

برگزاری کنگره شهدای مقاومت موهبت الهی در عصر غربت شهداست

ترویج سبک زندگی شهدا مقدمه ای برای بنای جامعه ای شهیدپرور است

لایحه جامع انتخابات چه زمانی به مجلس می رود؟

فیلم/ غارت بزرگ

ویدئو / پنج راه ساده برای افزایش خلاقیت

آگاهی مدنی یک روزه دست یافتنی نیست

مشهد می تواند پایگاهی دائمی برای مناظره با مخالفین و جریان های معاند باشد

نشست هم اندیشی ترویج معارف صحیفه سجادیه در عرصه بین الملل در بندرعباس

محبت به ولی عصر(عج)؛ نجات بخش در قیامت/ میزان سنجش عمل شیعیان عصر غیبت امام زمان است

کاروان قرآنی انقلاب در زادگاه امام راحل

محفل انس با قرآن ویژه توانخواهان ـ اهواز

تقدیر قرآنی متفاوت/ محفل انس با قرآن ویژه توانخواهان در اهواز برگزار شد

تفاوت علایم و شرایط ظهور چیست؟

برنامه های حضور «کاروان قرآنی انقلاب» در خوزستان اعلام شد

تجلیل کاروان قرآنی انقلاب از فعالان قرآنی استان مرکزی

تصاویر/ نشست «نظام هنجاری کارشناسی دینی در رسانه ملی» با حضور استاد قرائتی

افق های روشن نفتی ایران

دیدار رییس سازمان بازرسی کل کشور با همتای اتریشی خود

خصلتی که خداوند آن را دوست دارد

شایعات درباره همسر بن سلمان

دومین کنگره مجمع فرهنگیان ایران اسلامی برگزار می شود

لاریجانی: 95 درصد مسؤولان رژیم پهلوی فاسد بودند

خوداتکایی گندم تحریم غذایی ایران را بی اثر کرد

دریافت تندیس و لوح «واحد صنعت سبز» توسط شرکت پتروشیمی نوری

اطلاعیه دفتر رییس جمهور درباره سخنان اخیر روحانی در وزارت ارتباطات

مدیران کل زندان های همدان و خراسان شمالی منصوب شدند

نابودی روابط سیاسی و دیپلماسی ونزوئلا و آمریکا

رییس جمهور ونزوئلا قطع روابط دیپلوماتیک کشورش با امریکا را اعلام کرد

ترتیل صفحه 564 قرآن باصدای استاد پرهیزکار+صوت و متن آیات

توضیح وزارت امور خارجه درخصوص اظهارات سفیر سابق ایران در آلمان

مناظره تاجزاده و زاکانی در مورد تابوترین مسائل کشور نشان داد که فقط گفتگو راه حل است

ضرورت استفاده از ظرفیت های مردم در توسعه فضای شهری

ضرورت استفاده از ظرفیت های مردم در توسعه فضای شهری

پلارک؛ شهید عطری قطعه 26

استقبال پرشور مردم دلیجان از کاروان قرآنی انقلاب

دیدار رییس سازمان بازرسی کل کشور با همتای اتریشی خود

سه موشک در برابر هر موشک اسراییل

تصاویر/ جلسه شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی با حضور نماینده ولی فقیه و استاندار

نخستین کارگاه آموزشی دوره تربیت مربی کمک های اولیه روانشناختی آغاز به کار کرد

اولین دوره آموزشی حسابرسان داخلی صنایع پتروشیمی خلیج فارس

والده سردار مومنی درگذشت

دولت به جای پالس باز گذاشتن فضای مجازی بگوید برجام چه شد/چرا به دستمزد میلیاردی کی روش اعتراض نمی شود؟

توانمندسازی محرومان و مددجویان کمیته امداد امام خمینی ضروری است

توضیحات سخنگوی دستگاه قضا در مورد پرونده وحید مظلومین

11 درصد از پرونده های وارده به دستگاه قضایی مازندران به سازش ختم شد

شهرداری باید به ساکنان کوی مهدیس اهواز خدمات دهد

صیانت از حقوق شهروندی باید از اولویت های مدیران باشد

پایگاه پژوهشی میبد از برترین های کشوری است

شخصیت شهید نواب صفوی برای جامعه شناخته شده نیست

کاهش طول همزیستی زوجین، معضلی که نیازمند ریشه یابی است

11 درصد از پرونده های وارده به دستگاه قضایی مازندران به سازش ختم شد

تعیین تکلیف معابر مسکن مهر شهرک شهید حیدری

چاپ اولین نمونه قرآن به نام آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع)

هفتمین نشست خیرین استان مرکزی برگزار شد

دهه پنجم انقلاب دهه نوسازی و جوان شدن رسانه ملی است

ادامه دخالتهای کاخ سفید در ونزوئلا و خط دهی به مخالفان دولت

خط دهی پامپئو به مخالفان ونزوئلا

فال روزانه پنجشنبه 4 بهمن 1397

نخستین کارگاه آموزشی دوره تربیت مربی کمک های اولیه روانشناختی آغاز به کار کرد

فرماندار شوشتر:به مدیریت شرکت نئوپان برای حل مشکل کارگران اخراجی سه روز مهلت دادیم

سوژه مردم: پیگیری مشکل کارگران شرکت نئوپان کارون شوشتر فرماندار شوشتر:به مدیریت شرکت نئوپان برای حل مشکل کارگران اخراجی سه روز مهلت دادیم

طرح تخلفات متروی حقانی و ساختمان بانک مرکزی در شورای عالی شهرسازی

همسر بن سلمان برای نخستین بار در ملاعام ظاهر شد

اظهارات ماجدی نظرات شخصی او بوده نه دیدگاه وزارت خارجه

ماجرای عجیب تعقیب و گریز ژنرال آمریکایی با سردار سلیمانی

نباید اجازه دهیم که امکانات ملی در اختیار مسیرهای انحرافی قرار گیرد

ارتقای 20درصدی جمعیت زنان تحصیل کرده پس از انقلاب

آیت الله سیستانی: جنایت های داعش مستندسازی شود

تصویب جزییات طرح الزام شهرداری به انتشار عمومی اطلاعات شهرسازی

تصویب جزییات طرح الزام شهرداری به انتشار عمومی اطلاعات شهرسازی