مطالب مرتبط:
اعتراض دانشجویان دانشگاه بیرجند نتیجه داد/ قول وزیر علوم برای ساخت خوابگاه 250 نفره ظرف 18 ماه
اعتراض دانشجویان دانشگاه بیرجند نتیجه داد/ قول وزیر علوم برای ساخت خوابگاه 250 نفره این دانشگاه ظرف 18 ماه
تجمع دانشجویان دانشگاه بیرجند موجب تشکیل جلسه با وزیر علوم شد/ حل مشکلات صنفی؛ مطالبه اصلی دانشجویان
معاون وزیر علوم: دانشجویان بازداشتی از تحصیل محروم نشده اند
معاون وزیر علوم: دانشجویان بازداشتی دی ماه 96 از تحصیل محروم نشده اند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 29 مهر 1397 ساعت 20:062018-10-21دانش

سختی هایی که شیرینی تحصیل را به کام دانشجو تلخ می کند/ ساخت خوابگاه؛ مطالبه دانشجویان کرمانشاهی از وزیر علوم


به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، اسکان و خوابگاه مناسب با امکانات اولیه از مهمترین دغدغه های دانشجویان غیر بومی است؛ اما آنچه که امروزه در خصوص خوابگاه های دانشجویی در برخی دانشگاه ها مشاهده می شود، - سختی هایی که شیرینی تحصیل را به کام دانشجو تلخ می کند/ ساخت خوابگاه؛ مطالبه دانشجویان کرمانشاهی از وزیر علوم " فراگیری مشکلات صنفی دانشگاه های کرمانشاه مسئله مهمی است که نمی تواند نشانگر موارد جزیی مثل تعلل فلان مسئول دانشگاهی باشد؛ بلکه ناشی از بی توجهی مسئولانی است که نمی توانند تدابیری برای آن بیندیشند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، اسکان و خوابگاه مناسب با امکانات اولیه از مهمترین دغدغه های دانشجویان غیر بومی است؛ اما آنچه که امروزه در خصوص خوابگاه های دانشجویی در برخی دانشگاه ها مشاهده می شود، خلاف چیزی است که در منشور حقوق دانشجویی، درج شده است.

هرچند مطالبات دانشجویان در برخورداری از خوابگاه مناسب و امکانات اولیه به حق بوده و مسئولان دانشگاه ها مکلف به تامین آنها هستند؛ اما گاهی کم کاری مسئولان و نهادهای مربوطه برای برخورداری دانشجویان از حقوقشان سبب اعتراض آنها شده و خاطرشان را مکدر کرده است.

از همه این ها که بگذریم، فراگیری مشکلات صنفی دانشگاه های استان کرمانشاه مساله مهم تری است که به طور قطع نمی تواند نشانگر موارد جزیی و موردی مثل تعلل فلان مسئول دانشگاهی و یا ارتکاب اشتباه به صورت سهوی از جانب مسئول فلان بخش باشد؛ بلکه شواهد نشان می دهد، بی توجهی و ناتوانی مسئولین استانی و کشوری است که نمی توانند تدابیری برای حل آن ها بیندیشند.

دانشگاه های استان کرمانشاه دچار مشکلات متعدد صنفی بوده و پس از انتشار مشکلات دانشجویان دانشگاه های رازی و دانشکده های اقماری آن در خبرگزاری دانشجو که خوشبختانه منجر به پیگیری مسئولان شد، اینبار به سراغ دانشگاه صنعتی می رویم؛ دانشگاهی که بیش از ده سال از تاسیس آن می گذرد و همچنان کمیتش از وجود امکانات مناسب صنفی و رفاهی لنگ است.

آنچه که می تواند معیار درستی برای سنجش مشکلات دانشجویان قرار بگیرد، مطالبات درست و سنجیده دانشجویان است که در ادامه به بیان این مطالبات می پردازیم.

یکی از دانشجویان معترض خوابگاهی دانشگاه صنعتی کرمانشاه به خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو می گوید: سال هاست که در حسرت داشتن خوابگاهی مناسب در داخل دانشگاه هستیم و از مشکلات خوابگاه های خودگردان خارج دانشگاه به ستوه آماده ایم؛ وجود خوابگاه های خود گردان در خارج دانشگاه مشکلاتی؛ مثل هزینه های بسیار بالا برای پرداخت شهریه در هر ترم، پایین بودن امنیت و حتی عدم استانداردهای خوابگاهی، و.

را ایجاد می کند.

وی با اشاره به اینکه چهار سال است در خوابگاه دختران زندگی می کند، گفت: با گذشت چند سال هنوز مسئولین نتوانسته اند برنامه ای تنظیم کنند تا تعمیرات خوابگاه ها در اوایل تابستان انجام بگیرد و با شروع سال تحصیلی همراه نشود؛ چرا که این مساله سبب سردرگمی دانشجویان برای تحویل خوابگاه ها می گردد.

این دانشجوی معترض ادامه می دهد: در خوابگاه خودگردان گلستان دانشگاه صنعتی کرمانشاه، مشکلات متعددی حاکم است از قبیل نبود سرویس بهداشتی و حمام به تعداد کافی، متناسب نبودن قیمت خوابگاه ها با امکانات رفاهی، آموزشی و بهداشتی، عدم برنامه های انگیزشی برای پرکردن فراغت دانشجویان در خوابگاه ها و.

که متاسفانه شیرینی تحصیل در دانشگاه های ملی را برای ما تلخ کرده است.

دانشجوی دیگری با اشاره به سفر روز دوشنبه وزیر علوم به دانشگاه صنعتی کرمانشاه می گوید: آنچه که از وزیر علوم تقاضا داریم، توجه جدی به ساخت خوابگاه های دانشجویی این دانشگاه است؛ چرا که هزینه های سنگین خوابگاه های خود گردان هم بر عهده دانشگاه و هم بر گردن دانشجوست.

وی می افزاید: هزینه هایی که بابت سرویس های خوابگاه ها پرداخت می شود، به مراتب از ساخت و ساز خوابگاه در دانشگاه بیشتر است؛ آیا بهتر نیست به جای این همه هزینه که به ایاب و ذهاب تعلق می گیرد، صرف ساخت خوابگاه های دانشگاه شود؟ دانشجوی دیگری با اشاره به سطح بندی دانشگاه های کشور می گوید: متاسفانه سال گذشته در سطح بندی دانشگاه های سراسر کشور، دانشگاه صنعتی کرمانشاه با یک پله سقوط از سطح سه به سطح چهار تنزل پیدا کرده که روند فعلی بیانگر وضعیت نا بسامان علمی، آموزشی و فرهنگی این دانشگاه است.

وی می گوید: متاسفانه پایین بودن سطح علمی و آموزشی، عدم امکانات و مجموعه های ورزشی و نبود آمفی تئاتر برای برگزاری همایش ها و کارگاه های علمی_فرهنگی و غیره باعث یاس و ناامیدی دانشجویان از تحصیل در این دانشگاه شده است که گاهی با انصرافی های زیاد مواجه می شود.

رحمت محمد زاده، دبیر شورای صنفی دانشگاه صنعتی کرمانشاه نیز با اشاره به مشکلات این دانشگاه در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو می گوید: در حال حاضر بزرگترین مشکل دانشگاه صنعتی کرمانشاه عدم وجود خوابگاه های آن در داخل دانشگاه است؛ مشکلی که حل شدن آن باعث حل شدن خیلی از مشکلات خواهد شد.

محمد زاده با اشاره به مشکلات سلف دانشگاه می گوید: غذا از کیفیت مناسب برخوردار نیست و با تمام تذکرات و جریمه ها، همچنان پیمانکار به همان نحو سابق و بدون تغییر در کیفیت غذا ها به کار خود ادامه می دهد.

دبیر شوارای صنفی دانشگاه صنعتی کرمانشاه با اشاره به مشکلات آموزشی این دانشگاه می گوید: مشکلات عدیده آموزشی که همه دانشجویان را کلافه کرده از دیگر مشکلات دانشگاه ماست.

برخورد نامناسب، عدم پاسخگویی مناسب، ترجیح رابطه بر ضابطه و مشکلات زمان انتخاب واحد، جزیی از مشکلات آموزشی دانشگاه است؛ در حالی که غالب دانشگاه ها اجازه هم نیازی دروس را به دانشجویانشان می دهند؛ اما دانشگاه ما به هیچ وجه این اجازه را نمی دهد.

وی می افزاید: مهم تر آن جاست که دانشگاه صنعتی قادر به ارائه همه دروس تخصصی هر ترم نیست، با وجود این نکته و مساله عدم ارائه هم نیازی، مشکلات بزرگی برای دانشجویان ساطع می شود.

محمد زاده با اشاره به امتحانات دروس پایه اضافه می کند: امتحانات دروس پایه در حالی به صورت هماهنگ برگزار می شود که سطح تدریس استاتید با یکدیگر متفاوت است و دانشجویان بسیاری از این مساله متضرر می شوند.

پس از اعتراضات دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ مجید محدثی، معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه صنعتی کرمانشاه که به تازگی به این سمت منصوب شده است، در اولین اقدام های کاری خود همراه اعضای شورای صنفی با هدف شناخت و آگاهی از مشکلات خوابگاهی خانم ها و آقایان از کلیه اتاق های مجتمع های خوابگاه دخترانه و پسرانه دانشگاه صنعتی کرمانشاه بازدید کرد.

محدثی در گفتگو با خبرنگار ما می گوید: این حق دانشجوست که مطالبات خود را از مسئول تقاضا کند؛ بنابراین تمام تلاش ها برای رفع این مشکلات و رسیدگی به مطالبات دانشجویان به کار گرفته شده است.

وی می گوید: مطالبه دانشجو برای داشتن خوابگاه در داخل دانشگاه و همین طور مطالبه برای داشتن خوابگاه فعلی مناسب حق اوست؛ بنابراین باید مطالبه دانشجویان به جد بیان و به پیگیری منجر شود.


کلید واژه ها: دانشگاه - دانشجو - دانشجویان - خوابگاه - کرمانشاه - مشکلات - خبرگزاری - مسئولان - استان کرمانشاه - دانشجویی - خبرنگار - مطالبات - وزیر علوم - استان - شیرینی - نشان - گزارش - تحصیل - وزیر - هایی - علوم - درست - حقوق - اشتباه - اعتراض - تامین - کشوری - رازی - صورت

آخرین اخبار سرویس:
برگزاری آزمون دکترای نیمه متمرکز در دانشگاه اصفهان

خاکی صدیق تاکید کرد لزوم توجه به آموزش های الکترونیکی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور

زمان انتشار کارنامه داوطلبان دکتری اعلام شد

برگزاری آزمون دکتری در یزد

ظرفیت دقیق برای پذیرش داوطلب در آزمون دکتری نداریم/ انتشار کارنامه اولیه داوطلبان دکتری هفته آخر فروردین

برای اولین بار علوم پزشکی مشهد کاروان متاهلی به راهیان نور اعزام می کند/حمایت دانشگاه های غیرانتفاعی از راهیان نور فاجعه بود!

ثبت نام بیش از 930 هزار داوطلب در کنکور

دانشگاه فردوسی نیازمند حمایت خیرین برای ایجاد مرکز فناوری های نوین است

وزیر علوم: برنامه خاصی برای حذف کنکور دکتری نداریم

نتایج اولیه آزمون دکتری 98 هفته پایانی فروردین اعلام می شود

برگزاری آزمون دکتری تخصصی نیمه متمرکز

ورود به طرح های پژوهشی دریامحور اولویت اصلی برنامه های دانشگاه آزاد بندرعباس است

سلامت جامعه با تست های ژنتیکی یک استارت آپ ایرانی ارتقا می یابد

حدود 23 هزار داوطلب در آزمون دکتری 98 پذیرش می شوند/ برنامه خاصی برای حذف آزمون دکتری نداریم

غیبت نماینده وزارت علوم در جلسات آموزش عالی

برنامه ای برای حذف کنکور دکترا نداریم

آزمون دکتری تخصصی در قم برگزار شد

نتایج اولیه آزمون دکتری 98 هفته پایانی فروردین اعلام می شود

برگزاری آزمون دکتری

آزمون دکتری تخصصی سال 1398

برگزاری آزمون ورودی دکترای نیمه متمرکز سال98 در دانشگاه اصفهان

برنامه خاصی برای حذف کنکور دکتری وجود ندارد!

دانشگاه خوارزمی 100 ساله شد

شرکت 194 هزار داوطلب در آزمون دکتری

کارنامه اولیه داوطلبان دکتری هفته آخر فروردین منتشر می شود/کاهش متقاضیان دکتری

23هزار نفر در کنکور دکتری 98 پذیرفته می شوند

100 هزار دانشجوی دکتری در کشور تحصیل می کنند

برگزاری آزمون ورودی دکترای نیمه متمرکز سال 98 در دانشگاه اصفهان

بازدید وزیر علوم از جلسه کنکور دکتری

5 دانشگاه برتر جهان در زمینه آموزش پزشکی

برنامه خاصی برای حذف کنکور دکتری نداریم / آمار 100 هزار نفری دانشجویان دکتری در کشور

23هزار نفر در کنکور دکتری 98 پذیرفته می شوند

استخدام نماینده علمی( همکاری بصورت پاره وقت) در ساوه

افتتاح سرای دانشجوبی خواهران در میبد

آمار داوطلبان کنکور دکتری

1200 دانشجوی خراسان جنوبی دهم اسفندماه به اردوی راهیان نور اعزام می شوند

ثبت نام در فراخوان تدوین کتب درسی پیام نور تا 20 اسفندماه ادامه دارد

پذیرش دانشجو بر مبنای مقیاس عادلانه صورت می گیرد

آزمون دکتری 98 آغاز شد

برگزاری آزمون دکتری تخصصی در مهاباد

آغاز کنکور دکتری

محتوای 8 هزار عنوان درس در وزارت علوم بررسی می شود

حدود 23 هزار نفر در آزمون دکتری 98 پذیرفته می شوند

«فرار مغزها» سیاسی ترین اصطلاح 40 سال اخیر در کشور است

بازنگری محتوای 8 هزار عنوان درس در وزارت علوم

غلامی: مأموریت گرا کردن مراکز آموزش عالی اولویت اجرایی وزارت علوم است

بازنگری محتوای 8 هزار عنوان درس در وزارت علوم

آزمون دکتری 98 آغاز شد

آزمون دکتری 98 آغاز شد

در راستای گسترش همکاری های علمی و بین المللی؛ وزیر علوم با وزیر آموزش و فرهنگ جمهوری قبرس دیدار و گفت گو می کند

آزمون دکتری 98 آغاز شد

غلامی: کنکور دکتری افزایش ظرفیت آنچنانی ندارد

اخبار کنکور و دانشگاهی - هفته 48 ام

کلانتری: تمامی جنجال بدخواهان بر سر عظمت انقلاب اسلامی است

رقابت داوطلبان کنکور دکتری سال 98 آغاز شد

جذب 900 عضو هیات علمی دانشگاه ها بر اساس فراخوان بهمن ماه

هدف طرح ساماندهی دانشگاه ها به معنای کاهش پذیرش دانشجو نیست

آزمون دکترای تخصصی در دانشگاه سمنان

هدف طرح ساماندهی دانشگاه ها به معنای کاهش پذیرش دانشجو نیست

ابهام بزرگ در شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان در سال 98

نخستین دوره آموزشی مالکیت فکری و ثبت پتنت در لرستان برگزار شد

ساماندهی ظرفیت های آموزشی و پراکنده دانشگاه های کشور

دنیای علم در هفته ای که گذشت؛ از اعلام گزارش روزانه آب و هوای مریخ تا اقامت فضانوردان ناسا در ماه

آموزش عالی در هفته ای که گذشت/ عطش ناتمام محققان ایرانی برای افتخارآفرینی

آزمون دوره دکتری نیمه متمرکز 98 امروز برگزار می شود

با تلاش محققین پردیس کشاورزی کرج صورت گرفت تولید نانولیپوزوم های حساس به سرما به روش جدید

نقش راهنمایان گردشگری در تجربه اندوزی گردشگران

محتوای هشت هزار عنوان کتاب درسی در وزارت علوم بازنگری شد

ظرفیت های آموزشی و پراکنده دانشگاه های کشور ساماندهی می شود

دانشگاه باید در خدمت جامعه و مردم باشد

محتوای هشت هزار عنوان کتاب درسی در وزارت علوم بازنگری شد

امشب آخرین مهلت دریافت کارت آزمون دکتری

دانشگاه ها دیگر کاربرد لازم را ندارند

دومین همایش فصل نو، فصل نشاط علمی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد

احداث هشتمین خوابگاه دخترانه دانشگاه فردوسی مشهد آغاز شد

احمد مهدی زاده وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از دانشگاه اردکان بازدید کرد

ارسال 31 هزار اثر به دبیرخانه جشنواره سراسری «ققنوس»

سیزدهمین کنفرانس بین المللی یادگیری و یاددهی الکترونیکی

ظرفیت های آموزشی و پراکنده دانشگاه های کشور ساماندهی می شود

آغاز احداث هشتمین خوابگاه دخترانه دانشگاه فردوسی مشهد

یک هزار و 140دانش آموز در مسابقات روبوکاپ آزاد رقابت می کنند

تولید نانولیپوزوم های حساس به سرما به روش جدید

برگزاری استارتاپ غذا و دارو در دامغان

توسعه همکاری های علمی و دانشگاهی بین ایران و افغانستان

تولید نانو لیپوزوم های حساس به سرما به روش جدید در البرز+گزارش

خانواده شهدا مایه افتخار و مباهات ملت شریف ایران

شرایط ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی ناپیوسته علوم پزشکی اعلام شد

وارونه نمایی شگفت آور وزیر علوم در خصوص تحریم دو دانشگاه کشورمان!

توان بالقوه ایران برای رساندن درآمدهای حاصل از فناوری به درآمد نفت

عضو هیأت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع): فقه بین الملل جایگزین علوم سکولار حقوق و روابط بین الملل می شود

شرایط ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی ناپیوسته علوم پزشکی اعلام شد

ارائه خدمات آموزشی بارویکرد فرهنگی از وظایف دانشگاه آزاد است

جامعه دانشگاهی آماده حل علمی مشکلات کشور است

آیین بزرگداشت سی امین سالگرد تاسیس دانشگاه یزد

توان بالقوه ایران برای رساندن درآمدهای حاصل از فناوری به درآمد نفت

آغاز رقابت بیش از 196 هزار داوطلب در آزمون دکتری از فردا

آزمون دکتری تخصصی درجنوب آذربایجان غربی

مهلت شرکت در کنکور 98 تمدید شد

مشارکت دانشگاهیان برای رفع چالش های کشور ضروری است

ساخت بتن گوگردی از پسماندهای صنعتی در دانشگاه علم و صنعت

سختی هایی که شیرینی تحصیل را به کام دانشجو تلخ می کند/ ساخت خوابگاه؛ مطالبه دانشجویان کرمانشاهی از وزیر علوم

سختی هایی که شیرینی تحصیل را به کام دانشجو تلخ می کند/ ساخت خوابگاه؛ مطالبه دانشجویان کرمانشاهی از وزیر علوم