مطالب مرتبط:
اعتراض دانشجویان دانشگاه بیرجند نتیجه داد/ قول وزیر علوم برای ساخت خوابگاه 250 نفره ظرف 18 ماه
اعتراض دانشجویان دانشگاه بیرجند نتیجه داد/ قول وزیر علوم برای ساخت خوابگاه 250 نفره این دانشگاه ظرف 18 ماه
تجمع دانشجویان دانشگاه بیرجند موجب تشکیل جلسه با وزیر علوم شد/ حل مشکلات صنفی؛ مطالبه اصلی دانشجویان
معاون وزیر علوم: دانشجویان بازداشتی از تحصیل محروم نشده اند
معاون وزیر علوم: دانشجویان بازداشتی دی ماه 96 از تحصیل محروم نشده اند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 29 مهر 1397 ساعت 20:062018-10-21دانش

سختی هایی که شیرینی تحصیل را به کام دانشجو تلخ می کند/ ساخت خوابگاه؛ مطالبه دانشجویان کرمانشاهی از وزیر علوم


به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، اسکان و خوابگاه مناسب با امکانات اولیه از مهمترین دغدغه های دانشجویان غیر بومی است؛ اما آنچه که امروزه در خصوص خوابگاه های دانشجویی در برخی دانشگاه ها مشاهده می شود، - سختی هایی که شیرینی تحصیل را به کام دانشجو تلخ می کند/ ساخت خوابگاه؛ مطالبه دانشجویان کرمانشاهی از وزیر علوم " فراگیری مشکلات صنفی دانشگاه های کرمانشاه مسئله مهمی است که نمی تواند نشانگر موارد جزیی مثل تعلل فلان مسئول دانشگاهی باشد؛ بلکه ناشی از بی توجهی مسئولانی است که نمی توانند تدابیری برای آن بیندیشند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، اسکان و خوابگاه مناسب با امکانات اولیه از مهمترین دغدغه های دانشجویان غیر بومی است؛ اما آنچه که امروزه در خصوص خوابگاه های دانشجویی در برخی دانشگاه ها مشاهده می شود، خلاف چیزی است که در منشور حقوق دانشجویی، درج شده است.

هرچند مطالبات دانشجویان در برخورداری از خوابگاه مناسب و امکانات اولیه به حق بوده و مسئولان دانشگاه ها مکلف به تامین آنها هستند؛ اما گاهی کم کاری مسئولان و نهادهای مربوطه برای برخورداری دانشجویان از حقوقشان سبب اعتراض آنها شده و خاطرشان را مکدر کرده است.

از همه این ها که بگذریم، فراگیری مشکلات صنفی دانشگاه های استان کرمانشاه مساله مهم تری است که به طور قطع نمی تواند نشانگر موارد جزیی و موردی مثل تعلل فلان مسئول دانشگاهی و یا ارتکاب اشتباه به صورت سهوی از جانب مسئول فلان بخش باشد؛ بلکه شواهد نشان می دهد، بی توجهی و ناتوانی مسئولین استانی و کشوری است که نمی توانند تدابیری برای حل آن ها بیندیشند.

دانشگاه های استان کرمانشاه دچار مشکلات متعدد صنفی بوده و پس از انتشار مشکلات دانشجویان دانشگاه های رازی و دانشکده های اقماری آن در خبرگزاری دانشجو که خوشبختانه منجر به پیگیری مسئولان شد، اینبار به سراغ دانشگاه صنعتی می رویم؛ دانشگاهی که بیش از ده سال از تاسیس آن می گذرد و همچنان کمیتش از وجود امکانات مناسب صنفی و رفاهی لنگ است.

آنچه که می تواند معیار درستی برای سنجش مشکلات دانشجویان قرار بگیرد، مطالبات درست و سنجیده دانشجویان است که در ادامه به بیان این مطالبات می پردازیم.

یکی از دانشجویان معترض خوابگاهی دانشگاه صنعتی کرمانشاه به خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو می گوید: سال هاست که در حسرت داشتن خوابگاهی مناسب در داخل دانشگاه هستیم و از مشکلات خوابگاه های خودگردان خارج دانشگاه به ستوه آماده ایم؛ وجود خوابگاه های خود گردان در خارج دانشگاه مشکلاتی؛ مثل هزینه های بسیار بالا برای پرداخت شهریه در هر ترم، پایین بودن امنیت و حتی عدم استانداردهای خوابگاهی، و.

را ایجاد می کند.

وی با اشاره به اینکه چهار سال است در خوابگاه دختران زندگی می کند، گفت: با گذشت چند سال هنوز مسئولین نتوانسته اند برنامه ای تنظیم کنند تا تعمیرات خوابگاه ها در اوایل تابستان انجام بگیرد و با شروع سال تحصیلی همراه نشود؛ چرا که این مساله سبب سردرگمی دانشجویان برای تحویل خوابگاه ها می گردد.

این دانشجوی معترض ادامه می دهد: در خوابگاه خودگردان گلستان دانشگاه صنعتی کرمانشاه، مشکلات متعددی حاکم است از قبیل نبود سرویس بهداشتی و حمام به تعداد کافی، متناسب نبودن قیمت خوابگاه ها با امکانات رفاهی، آموزشی و بهداشتی، عدم برنامه های انگیزشی برای پرکردن فراغت دانشجویان در خوابگاه ها و.

که متاسفانه شیرینی تحصیل در دانشگاه های ملی را برای ما تلخ کرده است.

دانشجوی دیگری با اشاره به سفر روز دوشنبه وزیر علوم به دانشگاه صنعتی کرمانشاه می گوید: آنچه که از وزیر علوم تقاضا داریم، توجه جدی به ساخت خوابگاه های دانشجویی این دانشگاه است؛ چرا که هزینه های سنگین خوابگاه های خود گردان هم بر عهده دانشگاه و هم بر گردن دانشجوست.

وی می افزاید: هزینه هایی که بابت سرویس های خوابگاه ها پرداخت می شود، به مراتب از ساخت و ساز خوابگاه در دانشگاه بیشتر است؛ آیا بهتر نیست به جای این همه هزینه که به ایاب و ذهاب تعلق می گیرد، صرف ساخت خوابگاه های دانشگاه شود؟ دانشجوی دیگری با اشاره به سطح بندی دانشگاه های کشور می گوید: متاسفانه سال گذشته در سطح بندی دانشگاه های سراسر کشور، دانشگاه صنعتی کرمانشاه با یک پله سقوط از سطح سه به سطح چهار تنزل پیدا کرده که روند فعلی بیانگر وضعیت نا بسامان علمی، آموزشی و فرهنگی این دانشگاه است.

وی می گوید: متاسفانه پایین بودن سطح علمی و آموزشی، عدم امکانات و مجموعه های ورزشی و نبود آمفی تئاتر برای برگزاری همایش ها و کارگاه های علمی_فرهنگی و غیره باعث یاس و ناامیدی دانشجویان از تحصیل در این دانشگاه شده است که گاهی با انصرافی های زیاد مواجه می شود.

رحمت محمد زاده، دبیر شورای صنفی دانشگاه صنعتی کرمانشاه نیز با اشاره به مشکلات این دانشگاه در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو می گوید: در حال حاضر بزرگترین مشکل دانشگاه صنعتی کرمانشاه عدم وجود خوابگاه های آن در داخل دانشگاه است؛ مشکلی که حل شدن آن باعث حل شدن خیلی از مشکلات خواهد شد.

محمد زاده با اشاره به مشکلات سلف دانشگاه می گوید: غذا از کیفیت مناسب برخوردار نیست و با تمام تذکرات و جریمه ها، همچنان پیمانکار به همان نحو سابق و بدون تغییر در کیفیت غذا ها به کار خود ادامه می دهد.

دبیر شوارای صنفی دانشگاه صنعتی کرمانشاه با اشاره به مشکلات آموزشی این دانشگاه می گوید: مشکلات عدیده آموزشی که همه دانشجویان را کلافه کرده از دیگر مشکلات دانشگاه ماست.

برخورد نامناسب، عدم پاسخگویی مناسب، ترجیح رابطه بر ضابطه و مشکلات زمان انتخاب واحد، جزیی از مشکلات آموزشی دانشگاه است؛ در حالی که غالب دانشگاه ها اجازه هم نیازی دروس را به دانشجویانشان می دهند؛ اما دانشگاه ما به هیچ وجه این اجازه را نمی دهد.

وی می افزاید: مهم تر آن جاست که دانشگاه صنعتی قادر به ارائه همه دروس تخصصی هر ترم نیست، با وجود این نکته و مساله عدم ارائه هم نیازی، مشکلات بزرگی برای دانشجویان ساطع می شود.

محمد زاده با اشاره به امتحانات دروس پایه اضافه می کند: امتحانات دروس پایه در حالی به صورت هماهنگ برگزار می شود که سطح تدریس استاتید با یکدیگر متفاوت است و دانشجویان بسیاری از این مساله متضرر می شوند.

پس از اعتراضات دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه؛ مجید محدثی، معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه صنعتی کرمانشاه که به تازگی به این سمت منصوب شده است، در اولین اقدام های کاری خود همراه اعضای شورای صنفی با هدف شناخت و آگاهی از مشکلات خوابگاهی خانم ها و آقایان از کلیه اتاق های مجتمع های خوابگاه دخترانه و پسرانه دانشگاه صنعتی کرمانشاه بازدید کرد.

محدثی در گفتگو با خبرنگار ما می گوید: این حق دانشجوست که مطالبات خود را از مسئول تقاضا کند؛ بنابراین تمام تلاش ها برای رفع این مشکلات و رسیدگی به مطالبات دانشجویان به کار گرفته شده است.

وی می گوید: مطالبه دانشجو برای داشتن خوابگاه در داخل دانشگاه و همین طور مطالبه برای داشتن خوابگاه فعلی مناسب حق اوست؛ بنابراین باید مطالبه دانشجویان به جد بیان و به پیگیری منجر شود.


کلید واژه ها: دانشگاه - دانشجو - دانشجویان - خوابگاه - کرمانشاه - مشکلات - خبرگزاری - مسئولان - استان کرمانشاه - دانشجویی - خبرنگار - مطالبات - وزیر علوم - استان - شیرینی - نشان - گزارش - تحصیل - وزیر - هایی - علوم - درست - حقوق - اشتباه - اعتراض - تامین - کشوری - رازی - صورت

آخرین اخبار سرویس:
شمال تابستان خوش می گذرد یا زمستان؟

ساخت 11 بیمارستان تهران روی گسل

8 دانشگاه علوم پزشکی دانشجوی میهمان نمی پذیرند

شمال زمستان خوش می گذرد یا تابستان؟

کاهش زمان صدور مدرک دانش آموختگان دانشگاه آزاد

با همت عمومی می توانیم کنکور را حذف کنیم

سرپرست دانشگاه آزاد همدان منصوب شد

کشف تنها مجسمه های به جا مانده از میکل آنژ

جشنواره ایده برتر در دانشگاه هرمزگان برگزار می شود

پژوهشگاه مواد و انرژی ایران تکیه گاه صنعت شود

فعالیت دو مرکز آموزشی در گیلان غیرقانونی اعلام شد

کشف دو مجسمه برنزی به جا مانده از میکل آنژ

کشف تنها مجسمه های به جا مانده از میکل آنژ

پژوهشگاه مواد و انرژی ایران تکیه گاه صنعت شود

گشایش نمایشگاه رویش در دانشگاه ارومیه

ثبت نام در آزمون زبان دکتری تخصصی دانشگاه پیام نور

مقابله با نفرت پراکنی در فضای اینترنت

180 دانشگاه مورد حمایت وزارت علوم است

انتشار الکترونیکی نشریات دانشجویی در دانشگاه تهران

انتصاب سرپرست دانشگاه آزاد واحد ملکان

دانشجویان افغانستانی را از حق تحصیل دانشگاهی محروم نکنید

از مافیای کنکور تا داستان 2030 و دانشگاه آزاد

ازدواج دانشجویی در یک نگاه

تغییر برخی کدرشته های دانشگاه فرهنگیان در تکمیل ظرفیت کنکور

اجرای فرصت مطالعاتی دانشجویان دکتری در پژوهشگاه علوم ورزشی

دانشجویان کانون هلال احمر دانشگاه مازندران از مرکز توانبخشی بابلسر بازدید کردند

گام محققان کشور برای رفع مشکل فاضلاب صنعت چرم سازی

افتتاحیه سی و سومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور

نشریات دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی تهران الکترونیکی منتشر می شوند

کالایی شدن آموزش دانشگاه و جامعه را تهدید می کند

برگزاری مسابقه ایده شو در دانشگاه یاسوج

مطالبات دانشجویی در «تهران 20» مطرح می شوند

شعار«هر دانشجو یک فعال ورزشی و فرهنگی» محقق می شود

سرپرست دانشگاه آزاد همدان منصوب شد

برخی دخالت ها در دانشگاه آزاد موجب دلخوری رهبر شد-3

جشنواره علمی دانشجویی روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه

نتایج یک تحقیق علمی بزرگ اشتباه از آب در آمد

تکلیف 11سرپرست دانشگاه فردا روشن می شود

پولدارها در هتل های لوکس فضایی اتاق رزرو می کنند/ زندگی در جاذبه صفر

ثبت نام پذیرفته شدگان دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد آغاز شد

مرتضی قائمی به سرپرستی دانشگاه آزاد همدان منصوب شد

اردوی معرفتی «حیات طیبه» در رامسر

کمبود شدید اکسیژن از تنگه هرمز تا چابهار

مازندران، میزبان جشنواره سراسری دانشجویی و هنری ققنوس

مسابقات استارت آپ فین تک

پنجمین دوره آموزشی مهارت آزمایشگاهی ویژه کارشناسان شبکه توانا برگزار شد

حمایت از تولید اسباب بازی ایرانی

جذب دانشجویان دکتری برای گذراندن فرصت مطالعاتی در پژوهشگاه علوم ورزشی

عکسی کمتر دیده شده از روزهای گمنامی علی دایی + عکس

تعاریف کیلوگرم، آمپر، کلوین و مول تغییر کرد

«جشنواره کار صدف» 28 آبان در دانشگاه علم و صنعت برگزار می شود

هواپیماها باید مطابق با دانش فنی جهان ساخته شوند

مسابقات استارتاپ فین تک در سمنان+ فیلم

در انتظار نظر یا بخشنامه وزیر کشور هستیم

گنجینه ای به قدمت نیم قرن سابقه

مسابقات ورزشهای همگانی دانشجویان منطقه سه در تبریز

سرپرست دانشگاه آزاد استان همدان منصوب شد

دو خبر کوتاه از دانشگاه آزاد

ساخت 11 بیمارستان تهران روی گسل

فهم و تدبر در قرآن باید در میان دانشگاهیان توسعه یابد

برگزاری جشنواره «روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه»

تصویربرداری 3بعدی از باکتری با کمک اشعه ایکس

«جشنواره کار صدف» در دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار می شود

تولید کفی کفش سیلیکونی برای درمان زخم های دیابتی

اسپیس ایکس ماهواره قطری را به فضا برد

انقلابی در ساخت باتری

دومین رویداد استارتاپی ایدوکا پنجم آذرماه در دانشگاه لرستان برگزار می شود

افزایش ضریب تأثیر نمره آزمون عملی تربیت بدنی در آزمون سراسری

ساخت هواپیما مطابق دانش فنی جهان میسر است

مشکل اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه شهید چمران اهواز رفع شد

برای حمید درخشان و همفکرانش که باز شمشیر از رو بستند

جشنواره روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه برگزار می شود

ساخت اثر انگشت جعلی با استفاده از هوش مصنوعی

افتتاحیه سی و سومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجوبان کشور

کفش سیلیکونی برای درمان زخم دیابتی+ عکس

افزایش ضریب تأثیر نمره آزمون عملی تربیت بدنی در آزمون سراسری

دانشگاه ها باید در مدت حداقلی 90 روزه اجاره خوابگاه را دریافت کنند

آغاز ثبت نام دوره دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد

نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی فردا در دانشگاه علمی کاربردی مشهد برگزار می شود/ ارائه تسهیلات برای طرح های موفق

دو هزار دانشجو در دانشگاه صنعتی قم تحصیل می کنند

همایش «تراریخته» امروز در دانشگاه شهرکرد برگزار می شود

استخدام مدیریت تجارت الکترونیک،مترجم زبان انگلیسی

نشست تخصصی «حفاظت و مرمت دیوارنگاره صف سلام» برگزار می شود

کسب رتبه سوم جشنواره ملی قرآن توسط دانشجوی جهاد دانشگاهی خوزستان

مشکلی برای تأمین ارز دانشجویی نداریم

لزوم یافتن حلقه مفقوده برای تجاری سازی اسباب بازی

مشکلی برای تامین ارز دانشجویی نداریم

مشکل اجرایی در تکمیل ظرفیت دانشگاه ها وجود دارد

دانشگاه آزاد کرج بر راه اندازی شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها تاکید دارد

کنترلر مخصوص معلولین ایکس باکس وان در لیست بهترین اختراعات سال 2018 جای گرفت

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی

فردا آخرین مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه های فرهنگیان و شهیدرجایی

تور آموزشی آشنایی با کتابخانه مرکزی در دانشگاه تبریز برگزار می شود

رییس جمهور 16 آذر امسال به دانشگاه تهران می رود؟

ساخت اثر انگشت جعلی با استفاده از هوش مصنوعی

​رقابت بیش از 640 برگزیده سی و سومین جشنواره قرآن و عترت آغاز شد

تمام نفرات برگزیده بنیاد ملی نخبگان استان کرمانشاه از دانشجویان دانشگاه رازی بودند

فردا آخرین مهلت ثبت نام در کارشناسی ناپیوسته غیرانتفاعی

اختلافات سلیقه ای؛ دلیل تغییر فرهاد رهبر در دانشگاه آزاد

اشتباه از آب درآمدنِ نتایج یک تحقیق علمی بزرگ

سختی هایی که شیرینی تحصیل را به کام دانشجو تلخ می کند/ ساخت خوابگاه؛ مطالبه دانشجویان کرمانشاهی از وزیر علوم

سختی هایی که شیرینی تحصیل را به کام دانشجو تلخ می کند/ ساخت خوابگاه؛ مطالبه دانشجویان کرمانشاهی از وزیر علوم