مطالب مرتبط:
زمانی تاریک برای نهادهای مدنی و فرهنگی آمریکا/ از رسوایی جنسی فراگیر تا خشونت نظام مند پلیس و ناامیدی مردم آمریکا
آمریکا مانند گرگ های وحشی رفتار می کند!
اردوغان: آمریکا مانند گرگ های وحشی رفتار می کند
ممکن است رأی دادگاه لاهه به نفع ایران باشد/ شورای امنیت تا زمانی برای آمریکا مفید است که به خواسته هایش تن دهد
زمانی تاریک برای نهادهای مدنی و فرهنگی آمریکا؛از رسوایی جنسی فراگیر تا خشونت نظام مند پلیس و ناامیدی مردم آمریکا
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 29 مهر 1397 ساعت 18:012018-10-21دانش

آمریکا از هر زمانی وحشی تر شده است


به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو حسن رحیم پورازغدی عضو شورای عالی انقلاب عالی فرهنگی امروز در سخنرانی خود با موضوع نگرش تمدنی به قیام امام حسین که با دعوت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شاهد برگزار شد گفت: - عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: آمریکا از هر زمانی حتی از زمان امام خمینی (ره) وحشی تر شده به گونه ای که امروز شاهدیم این کشور قرارداد های خود را پاره می کند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو حسن رحیم پورازغدی عضو شورای عالی انقلاب عالی فرهنگی امروز در سخنرانی خود با موضوع نگرش تمدنی به قیام امام حسین که با دعوت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شاهد برگزار شد گفت: اینکه چگونه می توان از یک نگاه تمدنی به سیره امام حسین (ع) و کربلا نگریست یک پرسش هوشمندانه است و پیش فرض دارد و آن هم اینکه نباید کربلا را فقط در نیم روز ببینیم.

وی با بیان اینکه آن نیم روز کربلا عصاره یک بحث توحید نظری و عملی و عدالتخواهی بود و ما باید به سیره امام حسین (ع) اینگونه نگاه کنیم که بستر های نظری او در یک افق تمدنی چه بوده که چنین حرکتی با چنین خون هایی شکل گرفت افزود: چه چیزی مهمتر از امام حسین (ع) وجود داشت که خون او باید ریخته می شد در هر حال کربلا برای امام حسین یک شکست و ضرر نبود.

چرا که در آن لحظه هایی که امام در خون خود می غلطید پیام رضایت می داد به گونه ای که فرمودند: من به ته این ماجرا خوشبختم اگر چه از لحاظ مادی شکست خورده ایم، اما ملاک درست بودن عمل است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه امام سجاد (ع) پس از عاشورا قهرمان دوم بود، چون در سخت ترین شرایط و در اقیانوس خون پرچم مکتب عدالت و توحید را بیرون کشید و برافراشت تصریح کرد: هیچ یک از ائمه شرایط سخت تر از امام سجاد نداشتند.

رحیم پورازغدی با بیان اینکه رابطه با خدا، خلق و رابطه با دشمنان خدا 3 رکن در چشم انداز تمدن سازی امام حسین (ع) هستند تصریح کرد: از دیدگاه امام سجاد (ع) برای تمدن سازی نیازمند آرمان گرایی و برنامه ریزی درازمدت و امید هستیم، اما این ها نباید همراه با خیال پردازی، توهم و آرزو های دور و دراز و امید کاذب باشند.

در هر حال امید کاذب خطرناک است.

وی تصریح کرد: جدیدترین اتهامی که به انقلاب ها و ایدئولوژی ها می زنند این است که ایدئولوکا درگیر تحلیل و خرافاتند و واقع بین نیستند به همین دلیل جامعه را از واقع بینی باز می دارند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه با عمل صادقانه و صداقت و نه با وعده های خیالی می توان جامعه را ساخت تصریح کرد: اینکه امام خمینی (ره) می گفتند همه ما مامور به ادای تکلیف و وظیفه ایم نه مامور به نتیجه.

رحیم پورازغدی تصریح کرد: کسانی که حق دیگران را می خورند به مرگ نمی اندیشیند در واقع این همه خرابکاری در دنیا به خاطر این است که به فکر مرگ نیستند.

در هر حال در تمدن دینی هر کسی در هر کجا هست باید درست عمل کند.

وی با بیان اینکه محصول یک جامعه اسلامی باید این باشد که مردم مرگ اندیش باشند در عین حالی که صاحب زندگی شاد، منطقی و برنامه ریزی شده هستند تصریح کرد: زمانی یاسر عرفات به عنوان یک انسان انقلابی شناخته می شد به همین دلیل مورد احترام دوست و دشمن بود، اما به محض اینکه با اسراییل معامله کرد و فلسطین را فروخت تحقیر شد تا جایی که پس از مرگش گفتند که او به دلیل بیماری ایدز مرده است واقعیت این است که هر کسی که تسلیم می شود و وا می دهد او را تحقیر می کنند.

وی با بیان اینکه خیلی ها نیز قبل و بعد از انقلاب خدمت کرده اند، اما چه چیز هایی از این ها شنیده ایم و خواهیم شنید، چون مشکل مبنایی دارند تصریح کرد: رابطه بین انسان و خداوند رابطه احرار و آزادگان است.

رحیم پورازغدی با بیان اینکه امام خمینی (ره) رزمندگان را اولیاالله خطاب می کرد وقتی که خرمشهر آزاد شد گفتند خداوند خرمشهر را آزاد کرد افزود: امروز فرماندهان گروه های مقاومت در لبنان، سوریه، عراق و یمن هستند و امروز شاهدیم که مرز زمینی ما به فلسطین وصل شده و این معجزه ای است که ما فکر آن را هم نمی کردیم.

وی با طرح این سوال که چه کسی فکر می کرد ایرانی و عراقی و از دیگرکشور ها در پیاده روی اربعین شرکت کنند گفت: چه کسی این عمق نفوذ را تصور می کرد؟ در واقع این همان تعبیر جمله امام حسین (ع) است که فرمودند: اگر درست عبادت کنند بالاتر از آنچه که آرزو داشتید به شما می دهد.

وی با تاکید بر اینکه باید دشمن را شناخت و هوشمندانه در برابر او عمل کرد تا بازی نخوریم تصریح کرد: یزید شعری را در وصف خاندان بنی هاشم سرود، اما زمانی که امام حسین (ع) این شعر را خواندند گفتند صف ما از صف شما جداست با این وجود کسانی که می گویند مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل تا کی؟ باید بدانند تا آخر و زمانی که ظالم ظلم می کند و امام خمینی (ره) نیز تاکید کردند تا آمریکا آمریکاست مرگ بر آمریکا.

وی با بیان اینکه آمریکا امروز از زمان امام خمینی وحشی تر شده و قرارداد های رسمی خودش را پاره می کند تصریح کرد: در واقع آمریکا آن زمان با حساب و کتاب بیشتر عمل می کرد.

وی افزود: برخی ها می گویند بین ایران و آمریکا سوءتفاهم وجود دارد از این رو باید آن را برطرف و دیوار سوءتفاهم را خراب کنیم، اما واقعیت این است که آمریکا ظالم است و ما را رها نمی کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با طرح این سوال که آیا کسانی که شعار می دهند تا آخر پای شعار خود می ایستند تصریح کرد؟ امام حسین (ع) در پاسخ به این سوال گفتند نه چنانکه در کوفه پای شعار های خود نایستادند در واقع 40 هزار رزمنده از کوفه به امام حسین (ع) نامه نوشتند و با او بیعت کردند و سوگند خوردند که همسران خود را طلاق می دهیم که امیدی به برگشت و زندگی نداشته باشیم و برای آنکه آزاد زندگی کنیم با شما پیمان مرگ می بندیم، ولی ترسیدند و نیامدند و حتی عده ای نیز به سپاه دشمن پیوستن.

وی افزود: امروز برخی ها می گویند که اگر سازش کنیم و تسلیم شویم اوضاع خوب می شود، اما واقعیت این است کسانی که در زمان امام حسین (ع) این منطق را داشتند و با یزید سازش کردند یزید پدر همه آن ها را درآورد و پوست مردم کوفه را کند.

وی تصریح کرد: پس از واقعه کربلا ده ها هزار عراقی در زندان های حجاج پوسیدند در آن زمان زندان هایی را با دیوار های بلند و بدون سقف درست کرده بودند و زندانیان بدون لباس در سرما و گرما و با غذای کم در این زندان ها محبوس بودند و زمانی هم که می مردند جنازه آن ها آنقدر بر روی زمین می ماند تا کرم به آن ها بزند و پوسیده شوند.

این ها همان کسانی بودند که به کربلا نرفتند و می گفتند اگر سازش کنیم همه چیز خوب می شود.

رحیم پورازغدی با بیان اینکه اگر واقعا کسانی قاصرانه از توحید محروم شده باشند این ها ملحد به معنای معاند محسوب نمی شوند و چون انعاد نداشتند خداوند به آن ها به عنوان مستضعفین و قاصرین نگاه می کند.

در واقع خداوند با هر کسی با توجه به انعاد و آگاهی او برخورد می نماید.


کلید واژه ها: شورای عالی انقلاب فرهنگی - امام حسین - امام - انقلاب فرهنگی - فرهنگی - عالی - دانشگاه - شورای - برگزار - دانشجو - انجمن اسلامی - کربلا - امام خمینی - دانشجویان - خبرگزاری - امروز - سخنرانی - خبرنگار - اسلامی - امید - آمریکا - برنامه ریزی - شرایط - گزارش - رابطه - خمینی - جامعه - وحشی - بینی - شکست

آخرین اخبار سرویس:
دانشگاه و دانشجو نباید پیاده نظام احزاب یا نظام سیاسی کشور شوند

دانشجویی که دست رد به سینه شرکت آمریکایی زد

زندگی سخت در انتظار انتخاب کنندگان رشته های محض در ایران

معرفی دانشگاه های جهان؛ دانشگاه هامبورگ؛ بزرگ ترین موسسه تحقیقاتی و آموزشی آلمان

دانشجویی که دست رد به سینه شرکت آمریکایی زد

استکبارستیزی در دهه چهارم انقلاب دانشجویی که دست رد به سینه شرکت آمریکایی زد

استاد مهندسی آب دانشگاه مشهد در گفتگوی تفصیلی با فارس: 7 راهکار برای عبورکشور از بحران آب/امروز شروع کنیم 50 سال زمان می برد

همسرکشی در سن 80 سالگی

تحولات بین المللی در آموزش عالی را هوشیارانه دنبال می کنیم

حمایت از مردم باید در صدر مطالبات جنبش دانشجویی قرار گیرد

ثبت 85 ایده کارآفرین در استارت آپ ویکند دانشگاه آزاد شهرکرد

اعتراض دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای تبریز به کیفیت پایین غذا +عکس

اعتراض دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای تبریز به کیفیت پایین غذا (عکس)

فارس من | رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در گفت وگو با فارس پاسخ می دهد ارجاع بیماران به بخش خصوصی خلاف است/ فرایند جذب اعضای هیأت علمی قانونی یا غیرقانونی؟

سالروز تاسیس شورای عالی انقلاب فرهنگی

با سخت گیری به جریانات دانشجویی هیچ خدمتی به کشور نمی کنید

مراسم بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه تربیت مدرس

دومین جشنواره ملی فناوریهای آب با تمرکز بر موضوع آبهای نامتعارف

نشست وزیر آموزش و پرورش با دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان

قرارگاه فرماندهی فرهنگی

جشن دانش آموختگی فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور خواف

دانشگاه زنده است

خودروی منتسب به استاد شهریار فروخته نشده است

ایجاد سه پردیس دانشگاه فرهنگیان در آذربایجان شرقی

دانشجویان اهوازی به هزینه پارکینگ متعرض اند دانشگاه آزاد: از شهرداری تخفیف گرفته ایم

بخشی از هزینه های دانشگاه فردوسی توسط دانشجویان خارجی تامین می شود

با سخت گیری به جریانات دانشجویی هیچ خدمتی به کشور نمی کنید

دانشجویان اهوازی به هزینه پارکینگ متعرض اند/ دانشگاه آزاد: از شهرداری تخفیف گرفته ایم

تسهیل آموزش های حرفه ای در سیرجان

بخشی از هزینه های دانشگاه فردوسی توسط دانشجویان خارجی تامین می شود

غلامرضا ظریفیان: دانشجو در دولت روحانی دوباره به صحنه آمد

استانداری گلستان و جهاد دانشگاهی تفاهم نامه همکاری امضا کردند

درآمد های غیرشهریه ای را می توان با هدف گذاری مناسب و سنجیده افزایش داد

توسعه تبادل علم و فناوری میان ایران و آفریقای جنوبی

تسهیل آموزشهای حرفه ای در سیرجان

تعطیلی همه ساختمان های پراکنده دانشگاه آزاد در تهران

استعدادهای استثنایی

گردهمایی مخترعان بسیجی و مسئولان با هدف ارائه راهکار

ثبت نام بیش از 56 هزار داوطلب در آزمون ارشد

گردهمایی مخترعان بسیجی و مسئولان با هدف ارائه راهکار+فیلم

ثبت نام بیش از 56 هزار داوطلب در آزمون ارشد

ضرغامی: تلگرام اولین بار با دستور روحانی فیلتر شد

ویژه برنامه آینده دانشجو و فضای مبهم اقتصادی امروز در دانشگاه شهرکرد

ضرغامی: هیچ ردپایی از نگاه مقاومتی در بودجه 98 نیست

رشته های علوم انسانی، علوم پایه و علوم اجتماعی در دانشگاه آزاد بندرماهشهر وجود ندارد

جزییات شرکت در آزمون تعیین صلاحیت مدرسان دانشگاه جامع علمی-کاربردی

تشریح دستاوردهای شورا در گفت و گوی ایسنا با دکتر مخبر دزفولی

نشست اتحادیه بین المللی جنوب شرق آسیا در قزوین

امیر صادقی مراسم روز دانشجو در دانشگاه تبریز

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کرمانشاه کتاب «بن بست نیست» را به اعضای هیئت دولت تقدیم کرد

ثبات مدیریتی در وزارت علوم سبب ارتقا نظام آموزش عالی کشور می شود

حالِ خوشِ خواندن در دانشگاه آزاد اردبیل

همایش تخصصی حافظان قرآن کریم در شهرکرد + فیلم

آزمون کارشناسی ارشد فراگیر جمعه برگزار می شود/ آزمون نمره منفی ندارد

مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی قم رتبه سوم ارزشیابی کشوری را به دست آورد

آمادگی سپردن جبهه جهاد علمی و فرهنگی را به دانشجویان داریم

مریم وطن دوست رییس هیأت ورزش های دانشگاهی سمنان شد

اولین بازارچه تولیدات دانشجویی در دانشگاه خوارزمی برپا شد

«داربست استخوانی با مواد بایوکامپوزیت جدید» در غرفه واحد علوم و تحقیقات رونمایی شد

تشریح دستاوردهای شورای عالی انقلاب فرهنگی از سوی مخبردزفولی

اعتراض دانشجویان دانشگاه پاریس-نانتر به افزایش شهریه های دانشجویان غیر اروپایی

دادگر : بودجه دانشگاه فرهنگیان به وزارت علوم ملحق می شود

کارگاه آموزشی نقش خانواده در ازدواج موفق دانشجویان 21 آذر برگزار می شود

دانشجو باید منتقد باشد

85 ایده کار آفرینی در استارت آپ ویکند دانشگاه آزاد شهرکرد ثبت شد

40 مرکز و آزمایشگاه در حوزه تحقیقاتی و تخصصی علوم شناختی در کشور ایجاد شد

المپیاد ورزشی دانشجویان خراسان شمالی آغاز شد/ از برپایی کارگاه های آموزشی تا حضور 3000 دانشجو در مسابقات

مسابقات دفاع سه دقیقه ای پایان نامه های دانشجویی در البرز برگزار شد

مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی لرستان برگزار شد+ تصاویر

پیشرفت علمی ایران مثال زدنی است/ جریان انقلاب فرهنگی از مسیر دانشگاه شکل گرفت

دانشگاه های افسری ارتش استخدام می کنند

مسیر خلق ثروت ازعلم

دانشجویان دانشگاه امام خمینی در اعتراض به مشکلات صنفی تجمع کردند/ طوماری از مطالبات تهیه و برای وزارت علوم ارسال می شود

نتایج نهایی آزمون استخدامی 8 دستگاه اعلام شد/ پذیرفته شدن 730 داوطلب

تجلیل از دانشجویان نمونه در رشت + عکس

پنج استاد دانشگاه کاشان در جمع برترین پژوهشگران جهان

«کانون شبکه فعالان آزمایشگاهی ایران» راه اندازی شد

جزییات شرکت در آزمون تعیین صلاحیت مدرسان دانشگاه جامع علمی-کاربردی

رمز تداوم زندگی سازگاری با طبیعت و کم آبی است

ساخت سامانه هوشمند آبیاری تحت فشار در دانشگاه آزاد لنجان

مسئولان دانشگاه آزاد مشهد باید پاسخگو باشند/ معاون فرهنگی دانشگاه مورد تایید ما نیست

بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی

مستند «شورای انقلاب فرهنگی» روی آنتن شبکه یک

استخدام منشی در محیطی فرهنگی در شهر مشهد

غربت مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی

دانشگاه باید پژوهشی انجام دهد که برای مردم ثروت ایجاد کند

خودرو منتسب به شهریار فروخته نشده است

حمایت استانداری از مراکز تحقیقات مدیریت توسعه پایدار حوضه آبریز دریاچه ارومیه

ایجاد سه پردیس دانشگاه فرهنگیان در آذربایجان شرقی

نتایج نهایی آزمون استخدامی 8 دستگاه اجرایی اعلام شد/ پذیرفته شدن 730 داوطلب

دانشجویان براساس مسئولیت اجتماعی خود به دوستانشان هشدار دهند

جذب دانشجوی خارجی از بهمن در دانشگاه بوعلی

اطلاعیه دانشگاه آزاد درباره برگزاری آزمون فراگیر ارزیابی مهارت های زبان عربی

آخرین آمار ثبت نام کنندگان در آزمون دکتری 98

کشف دهها سیاره جدید

معاون علمی و فناوری رییس جمهور وارد آفریقای جنوبی شد

ستاری وارد آفریقای جنوبی شد

معاون علمی و فناوری رییس جمهور به آفریقای جنوبی سفر کرد

آمایش آموزش عالی هنر ضرورت دارد

خودروی منتسب به استاد شهریار در دست تعمیر است

آمریکا از هر زمانی وحشی تر شده است

آمریکا از هر زمانی وحشی تر شده است