مطالب مرتبط:
نبود تناسب در توزیع نیروها از مشکلات استان هاست
نبود تناسب در توزیع نیروها از مشکلات استان هاست
نبود تناسب در توزیع نیروها از مشکلات استان هاست
نبود تناسب در توزیع نیروها از مشکلات استان هاست
تبدیل شغل به مهارت از اصلی ترین مشکلات روستاییان استان مرکزی است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 29 مهر 1397 ساعت 17:262018-10-21سياسي

رویکرد منابع محور را به رویکرد مدیریت محور تبدیل کنیم / نبود تناسب در توزیع نیروها از مشکلات استان هاست


رییس سازمان اداری استخدامی کشور یکی از هدر دهندگان جدی منابع را عدم ارتقای بهره وری منابع دانست و گفت: باید از رویکرد منابع محور به رویکرد مدیریت محور بازگردیم و بپذیریم که اگر منابع در اختیار ما هزینه بهینه نشود، - --> کد خبر: 683237 1397/07/29 17:15:36 رییس سازمان اداری استخدامی کشور یکی از هدر دهندگان جدی منابع را عدم ارتقای بهره وری منابع دانست و گفت: باید از رویکرد منابع محور به رویکرد مدیریت محور بازگردیم و بپذیریم که اگر منابع در اختیار ما هزینه بهینه نشود، به هدر می رود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایلنا از رشت،در راستای اجرای تصویب نامه شماره 206/93/11852 مورخ 93/9/5 شورای عالی اداری کشور و به منظور طراحی ساز و کارهای مناسب برای اجرای شدن سیاست های کلی نظام اداری ابلاغی مقام معظم رهبری و نقشه راه اصلاح نظام اداری، جلسه "شورای راهبری توسعه مدیریت استان گیلان" با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری استخدامی کشور، استاندار گیلان، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان، مدیران دستگاه های اجرایی و فرمانداران در سالن اجتماعات سازمان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه کیوان محمدی رییس سازمان در سخنانی ضمن خیر مقدم به مدعوین، مدیریت را به مثابه چشم اسفندیار همه نظام ها دانست و گفت: موفقیت نظام ها در گرو مدیریت است.

وی ادامه داد: چه موفقیت و پیروزی و چه شکست و ناکامی ریشه در نظام مدیریت دارد و اگر جامعه ای شکست خورد، مدیران آن جامعه باید بدانند کارشان نقص داشته است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان با اشاره به مسئولیت سنگین سازمان اداری استخدامی کشور، افزود: این سازمان توسعه کل منابع انسانی را بر عهده دارد و لذا شورای راهبری توسعه مدیریت می تواند نقش بسیار مهم و اساسی در استان ها ایفا کند.

برای این منظور بایستی اختیارات لازم به این شورا در استان ها داده شود.

وی یکی از مشکلات عمده استان ها را عدم تناسب در توزیع نیروها دانست و تصریح کرد: متاسفانه جابجایی ساده ترین نیروها برای ما امکان پذیر نیست.

در برخی از شهرستان ها به ازای هر 222 نفر یک پست سازمانی وجود دارد و در برخی دیگر از شهرستان ها به ازای هر 64 نفر.

لذا امیدواریم شورای راهبری توسعه مدیریت در سطح ملِّی در این حوزه اختیار لازم را به استان ها بدهد تا متعادل سازی نیروها ممکن شود.

وی در خصوص دامنه شمول مصوبات شورای راهبری توسعه استان گفت: هر ساله در ارزیابی دستگاه ها با عدم همکاری همگانی مواجه هستیم که این عدم مشارکت دستگاه ها اهمیت، ارزش و جایگاه نظام ارزیابی را به چالش می کشد؛ به گونه ای که از 87 دستگاه در استان حدود 35 دستگاه در جشنواره شهید رجایی شرکت کردند که به کیفیت و کمیت این جشنواره آسیب می زند.

دستگاه ها خدمات قابل واگذاری به دفاتر پیشخوان را احصا کنند در ادامه استاندار گیلان در سخنانی با تأکید بر لزوم ارتقای بهره وری و کارآمدن کردن دستگاه های اجرایی، گفت: باید بررسی کنیم که صرفاً تبدیل وضعیت شدن کارکنان به ارتقای بهره وری و انگیزه آنان کمک می کند یا عوامل دیگری تاثیرگذار است.

مصطفی سالاری با بیان اینکه توسعه مدیریت از تصمیم گیرندگان اصلی در حوزه منابع انسانی است، افزود: مقوله کارانه را در راستای ارتقای بهره وری تعریف کردیم، اما اکنون کارانه جزو حقوق کارکنان محسوب می شود و بین کارکنان شایسته و غیر شایسته تفاوتی قائل نیستیم که در نهایت به دستگاه اجرایی لطمه وارد می کند.

استاندار گیلان، با اشاره به وضعیت یکنواخت مدیریت منابع انسانی و عدم انگیزش کارکنان، گفت: باید کارکنان کارآمد از غیر کارآمد مشخص شوند.

سالاری، با بیان اینکه در حوزه دولت الکترونیک مسائل اعتباری مطرح نیست، خاطرنشان کرد: دستگاه ها باید درخواست دولت الکترونیک داشته باشند و نسبت به واگذاری خدمات اقدام کنند.

بسیاری از کارها را می توان با برون سپاری انجام داد.

وی با اشاره به مقاومت دستگاه ها در واگذاری برخی از خدمات به دفاتر پیشخوان، یادآور شد: دستگاه ها خدمات قابل تفکیک را احصا کنند و این الزام برای دستگاه ها ایجاد شود که نسبت به الکترونیکی کردن ارائه خدمات اهتمام داشته باشند.

در این راستا از طرح ها و پیشنهادهای دستگا ه ها مرتبط با دولت الکترونیک استقبال می کنیم و تامین مالی آن را انجام می دهیم.

رویکرد منابع محور را به رویکرد مدیریت محور تبدیل کنیم معاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری استخدامی کشور نیز در جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت استان گیلان با اشاره به جایگاه نظام مدیریت در کشور گفت: در بسیاری از کارها که ارائه خدمات دولتی محسوب می شود، امکانات در اختیار داریم و برای هر خدمتی نباید مجددا منابع مالی تعریف کنیم.

در واقع نباید همه چیز به تامین منابع گره بخورد.

جمشید انصاری یکی از هدردهندگان جدی منابع را عدم ارتقای بهره وری منابع دانست و ادامه داد: ارتقای بهره وری با تغییر روش ها امکان پذیر است و نمی توانیم بدون تغییر در روش، تغییر در بهره وری ایجاد کنیم.

باید از رویکرد منابع محور به رویکرد مدیریت محور بازگردیم و بپذیریم که اگر منابع در اختیار ما هزینه بهینه نشود، به هدر می رود.

رییس سازمان اداری استخدامی کشور افزود: ما در اصلاح نظام اداری به دنبال ارتقای کیفیت خدمات و کاهش هزینه های ارائه خدمات هستیم، اما تاکنون در عرصه رقابتی کردن ارائه خدمات موفق نبوده ایم لذا هر دستگاهی در سطح استان و حتی شهرستان می تواند با اتخاذ روش ها و فرایندهای درست انجام کار، از هزینه های اضافی بکاهد و منابع مازاد را صرف اقدامات جدید کند.

وی با بیان اینکه باید رابطه نیروی انسانی با دولت را مشخص کنیم، گفت: دولت به جای کارفرمایی و جبران خدمت کارکنان به دنبال رفاه اجتماعی است.

در واقع کارمندی که کارآمدی و اثربخشی بیشتری در دستگاه اجرایی دارد، موظف به جبران خدمت بیشتر برای او هستیم و این یک رابطه منطقی و درست است، اما اگر دیدگاه مبتنی بر رفاه اجتماعی داشته باشیم، دولت خود را مسئول تامین رفاه کارکنان می داند، در حالی که دولت باید رفاه اجتماعی آحاد جامعه را تامین کند.

انصاری، با اشاره به بهره مندی کارکنان دولت از خدماتی که برای جامعه تعریف می شود، عنوان کرد: از حدود 70 هزار کارمند دولت شاغل در استان گیلان تنها یک درصد کارکنان کار معین و حجمی هستند.

لذا ارتباط ما با کارکنان باید نسبت کارفرمایی به جبران خدمت باشد، زیرا وظیفه تامین هزینه های کارکنان را نداریم، اما باید جبران خدمت را انجام دهیم.

وی نسبت کارفرمایی به جبران خدمت را معقول و منطقی دانست و یادآور شد: پست سازمانی به معنی یک ظرفیت کار تمام وقت برای یک نفر در یک دستگاه است.

جابجایی کارکنان در داخل دستگاه امکان پذیر است، اما جابجایی کارکنان بین دستگاهی مشکل ساز خواهد شد.

وی با بیان اینکه شورای راهبری توسعه مدیریت استان اختیار جابجایی نیروی انسانی بین دستگاهی در یک شهر را دارد، خاطرنشان کرد: جابجایی کارکنان بین شهری باید با رضایت کارمند باشد.

معاون رییس جمهور، از شتاب توسعه دولت الکترونیک در کشور خبر داد و عنوان کرد: 2 هزار و 50 خدمت داریم که توسط دستگاه ها ارائه می شود و از این تعداد، 800 خدمت قابل واگذاری است.

در استان گیلان یکصد خدمت واگذاری شده و لذا باید دستگاه ها ملزم به واگذاری جهت تسهیل خدمات و برون سپاری بهتر شوند.

انصاری، با بیان اینکه باید دانش فناوری اطلاعات کارکنان را زیاد کنیم؛ نه نیروی انسانی را، یادآور شد: مبنای با سوادی و بی سوادی در قرن حاضر برخورداری از دانش فناوری اطلاعات است.

لذا کارکنان باید دانش فناوری اطلاعات خود را بالا ببرند و لذا با ورود افراد جدید در این حوزه موافق نیستیم، زیرا سرعت تغییرات در حوزه آی.

تی بالاست و فقط کسانی می توانند در این عرصه باقی بمانند که دانش خود را به روز کنند، نه اینکه دانش فاوای دستگاه اجرایی را در حد دانش خود نگه دارند.

وی با بیان اینکه اعتبارات تخصیص یافته به بخش توسعه فناوری اطلاعات بیشتر صرف خرید تجهیزات و سخت افزارها می شود، گفت: در اصل با تخصیص منابع مالی در این بخش موافق هستیم.

رییس سازمان اداری استخدامی کشور، با بیان اینکه در گذشته منابع براساس تعداد پست های سازمانی تخصیص پیدا می کرد، متذکر شد: این منطق مانع از استخدام می شد لذا تغییر ایجاد کردیم و براساس نیروی انسانی تامین اعتبار صورت گرفت و موج استخدامی در کشور به راه افتاد.

بر این اساس در حوزه جابجایی کارکنان تفویض اختیار به استاندار صورت خواهد گرفت.

در این جلسه محمدرضا گلی معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان و فرزاد توکلی مدیرکل فناوری و اطلاعات استان به ارائه گزارشی از "عملکرد دستگاه ها در سال 96" و "دولت الکترونیک" پرداختند.


کلید واژه ها: مدیریت - سازمان مدیریت و برنامه ریزی - استان - اداری - توسعه مدیریت - استخدامی - شورای - توسعه - سازمان مدیریت - شورا - برنامه ریزی - نظام - گیلان - کشور - معاون رییس جمهور - بهره وری - مقام معظم رهبری - موفقیت - مشکلات - نامه - مدیران - برنامه - توزیع - هزینه - جامعه - رییس جمهور - شکست - اختیارات - استاندار - برگزار

آخرین اخبار سرویس:
«سیف» به نشست دانشجویان دعوت شد

تیپ چرم «امیرحسین آرمان» در «گرگ بازی» /عکس

تصمیم نمایندگان درباره عوارض خروج از کشور مرزنشینان

برگزاری همایش ملی فلسفه کلام همزمان با روز جهانی فلسفه

افت اکسیژن در عمق 50 متری دریای عمان

بررسی بودجه فرهنگی کشور در کمیسیون فرهنگی مجلس

عناوین روزنامه های سیاسی 28 آبان 97/ اسناد پولشویی را ارائه کنید! +تصاویر

اشتباهاتی که هنگام شستشو ماشین می کنیم

واتیکان و دیپلماسی عمومی

اوقات شرعی بیست و هشتم آبان در سمنان

در راستای حمایت از صلح؛ یمن شلیک موشک و پرواز پهپاد را متوقف کرد

پور ابراهیمی به روحانی نامه زد

از علم نسب شناسی و امام زاده پژوهی چه می دانید؟

3 گروه از برادران در کلام امام صادق(ع)

فوت و فن هایی درباره نظافت خانه که باید بدانید

روایت نماینده مجلس از جلسه غیر علنی دیروز

حمید هیراد بالاخره اعتراف کرد!

تورنتو گردی «میلاد کی مرام» درکنار خانم بازیگر مهاجرت کرده/ عکس

انقلاب اسلامی مرگ تدریجی استکبار را رقم زده است

عدم دعوت از حزب حامی روحانی به شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان

آموزش وپرورش اولویت هایش را نمی شناسد

بازتاب خبر کوهنوردی بانوان در فضای مجازی +عکس

فراز خواندنی وصیت نامه شهیدمدافع حرم+عکس

مبارزه با مواد مخدر، مسئولیت مشترک بین المللی است

مَرکب روحانی که از پل گذشته بیچاره اصلاح طلبان!(خبر ویژه)

تشریح پشت پرده تصویب قطعنامه ضدایرانی

مبارزه با مواد مخدر، مسئولیت مشترک بین المللی است

جاذبه ای به نام توالت! / عکس هایی از توالت های برتر جهان

جاذبه ای به نام توالت! / عکس هایی از توالت های برتر جهان

آخرین جزییات پرونده تجاوز به پسران نوجوان شوشتری

ماجرای مراسم جنجالی تودیع و معارفه مدیرکل پست خراسان شمالی

هر کشوری باید خودش شیوه های تقویت مبارزه با فساد را تعیین کند

نماینده ایران: مبارزه با مواد مخدر مسوولیت مشترک بین المللی است

کدخدایی: در حل مشکلات فرهنگی کشور نباید صرفا به دنبال اجبار قانونی باشیم

بررسی بودجه فرهنگی کشور در کمیسیون فرهنگی مجلس

رویدادهای استارتاپی ماهانه در لرستان برگزار می شود

پژوهش های مستقل در مورد اقتصاد غیررسمی ایران چه می گویند؟

اقتصاد آزاد و سرمایه داری دولتی

کنسرت ارکستر نیلپر برگزار شد

هر کشوری باید خودش شیوه های تقویت مبارزه با فساد را تعیین کند

کلیات لایحه بودجه سال 1398 کل کشور بررسی شد

مقام معظم رهبری نسبت به مشکلات خوزستان دغدغه مند هستند

به روز رسانی کتابخانه تخصصی مهدویت با 552 جلد کتاب

طلاب با چه فرآیندی «ملبس به لباس روحانیت» می شوند؟

تصاویر/ پنجمین دوره گفت وگوی ادیان؛ شیعه و ارتدکس رومانی

«سلمان خان» بازیگر مشهور هندی، به ایران می آید؟

دولت گوش هایش را بسته و سخنگو هم ندارد/چرا بنگاه ها شکست می خورند؟ /موج سواری مفسدان و اخلالگران به موازات بدعملی مدیران لیبرال

عکس:سنگ قبر شهیدی که از شما سوال می پرسد

بسیج دانشجویی گیلان خواستاررویکردعلمی شهرداری درحل مشکلات شد

کرسی فلوریدا در سنای آمریکا به نامزد جمهوریخواه رسید

روزنامه های دوشنبه 28 آبان 97

بسیج دانشجویی گیلان خواستاررویکردعلمی شهرداری درحل مشکلات شد

محل برپایی بهشت و جهنم در روز قیامت کجاست؟ / همه چیز درباره بهشت و جهنم

دستیار کی روش صدای خداداد را هم درآورد

واکنش رشیدپور به خبر نقشه برای ترور سردار سلیمانی

تشویق فرزندان 3 تا 5 برابر تذکرهای منفی باشد

داشتن برنامه مشخص و مدون بهترین راه موفقیت است

چهار ایراد مهم شورای نگهبان به کنوانسیون CFT

بررسی طرح ساماندهی پیام رسانهای اجتماعی ادامه می یابد

نماینده ایران: مبارزه با مواد مخدر مسوولیت مشترک بین المللی است

جوابیه کیش ایر

هنوز اطمینان ندارم سفر وزیر خارجه انگلستان به ایران انجام شود

دانشگاه معروف نیویورک نخستین بوفه غذای حلال را ایجاد کرد

فتاوای آیت الله العظمی امام خمینی (قدس سره) در مورد آموزش نظامی زنان

فتاوای آیت الله العظمی امام خمینی (قدس سره) در مورد رانندگی زنان

فتاوای آیت الله العظمی امام خمینی (قدس سره) در مورد اشتغال زنان

کلید شهرداری به حناچی تحویل داده شد

بازداشت چهار نفر در جریان اعتراضات هفت تپه

ایران بر همکاری های بین المللی در مبارزه با فساد تاکید کرد

ایران بر همکاری های بین المللی در مبارزه با فساد تاکید کرد

فتاوای آیت الله العظمی امام خمینی (قدس سره) در مورد حضور زن در اجتماعات

فتاوای آیت الله العظمی امام خمینی (قدس سره) در مورد مسئولیت های اجتماعی زنان

فتاوای آیت الله العظمی امام خمینی (قدس سره) در مورد وظایف اجتماعی زنان

تولّد دوباره ی شیخ زکزاکی !

داشتن برنامه مشخص و مدون بهترین راه موفقیت است

عهد و پیمانی بجز کار و خدمت با هیچ کسی نبسته ام

رویه برخی وزیران، تلاش برای انصراف نماینده از سئوال است!

داشتن برنامه مشخص و مدون بهترین راه موفقیت است

پیغام اصلاح طلبان به لاریجانی؛ باید خیلی تغییر کنی!(خبر ویژه)

واکنش فصیحی به قاچاق ترجمه «ملت عشق»

نماینده ایران: مبارزه با مواد مخدر مسوولیت مشترک بین المللی است

فتاوای آیت الله العظمی امام خمینی (قدس سره) در مورد مصاحبت ضروری با نامحرم

آیا برخورد با نوازندگان خیابانی در رشت جرم نیست؟

واکنش ظریف به مخالفان اظهاراتش در خصوص پولشویی

مَرکب روحانی که از پل گذشته، بیچاره اصلاح طلبان!

دولت و مجلس به داد کاداستر برسند /جدول رده بندی لیگ پولی /جابه جایی نسلی

قبل از اینکه به جبهه بیایید، حساب تان را بررسی کنید

هر کشوری باید خودش شیوه های تقویت مبارزه با فساد را تعیین کند

واکنش رشیدپور به تلاش عربستان برای ترور سردار سلیمانی

طلبه شهیدی که شهادت همه خوبی هایش را برملا کرد

تصاویر/ دیدار اعضای شورای عالی حوزه با آیت الله العظمی سبحانی

جلسه ویژه «معامله قرن»، این هفته با حضور ترامپ و مشاورانش

عهد و پیمانی بجز کار و خدمت با هیچ کسی نبسته ام

بازداشت تعدادی از کارگران معترض نیشکر هفت تپه

بازداشت تعدادی از کارگران معترض نیشکر هفت تپه

عهد و پیمانی بجز کار و خدمت با هیچ کسی نبسته ام

واکنش ظریف به مخالفان اظهاراتش در خصوص پولشویی

با زندگی بازی کنید و لذت ببرید+ویدئو

هیچ دستگاهی را متهم به پولشویی نکردم

برنامه علم و فناوری استان فارس تدوین می شود

رویکرد منابع محور را به رویکرد مدیریت محور تبدیل کنیم / نبود تناسب در توزیع نیروها از مشکلات استان هاست

رویکرد منابع محور را به رویکرد مدیریت محور تبدیل کنیم / نبود تناسب در توزیع نیروها از مشکلات استان هاست