مطالب مرتبط:
ایران بهشت دلالان و واسطه گران است/پیوستن به «FATF » به نفع اقتصاد ایران است/ هرچه از جامعه جهانی فاصله بگیریم منزوی تر می شویم
مهدی پازوکی: ایران بهشت دلالان و واسطه گران است/پیوستن به «FATF » به نفع اقتصاد ایران است
تصویب FATF نرخ ارز را کاهش می دهد/ 15 درصد GDP فرار مالیاتی است/ اقتصاد ایران از عدم شفافیت رنج می برد
آمازون و ای بِی بهشت چینی ها برای فرار مالیاتی
مناطق آزاد بهشت فرار مالیاتی شدند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 29 مهر 1397 ساعت 16:062018-10-21اقتصادي

ایران بهشت دلالان و واسطه گران است/ چگونه می توان فرار مالیاتی را از بین برد؟


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، روزنامه رسالت نوشت: مالیات برحسب تعریف سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (او ای سی دی) پرداختی الزامی و بلاعوض است که آحاد یک ملت در راستای بهره وری از امکانات و منابع یک کشور موظفند آن را پرداخت نمایند تا توانایی .

- " مهدی پازوکی کارشناس اقتصادی در این مورد می گوید: در ایران نسبت مالیات بر تولید ناخالص داخلی، 6% است در حالی که این رقم در ترکیه 20% است، بنابراین می توان گفت: ایران بهشت دلالان و واسطه گران است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، روزنامه رسالت نوشت: مالیات برحسب تعریف سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (او ای سی دی) پرداختی الزامی و بلاعوض است که آحاد یک ملت در راستای بهره وری از امکانات و منابع یک کشور موظفند آن را پرداخت نمایند تا توانایی های جایگزین این امکانات و منابع فراهم شود.

شاید با دیدن واژه مالیات به یاد فرار مالیاتی، فساد در اقتصاد، درآمد های کلان نامعلوم و وابسته بودن اقتصاد کشور به واردات و همچنین درآمد نفتی می افتیم.

از دلایل فساد و فرار مالیاتی را می توان به عدم شفافیت مالیاتی و نبود نظام آمار و اطلاعات دقیق درآمد افراد اشاره کرد.

به گفته اقتصاددانان و کارشناسان، اقتصاد ما از شفافیت چندانی برخوردار نیست، بنابراین این خطر وجود دارد که عدم شفافیت تصمیم گیری را با اختلال مواجه کند.

به گفته معاون بورس اوراق بهادار، دادن اطلاعات مالی دستگاه ها به سازمان بورس و اوراق بهادار تا حد زیادی از فرار های مالیاتی پیشگیری خواهد شد.

اما این سوال پیش می آید که چه نهادی مسئول شفاف کرن مالیات و درآمد هاست؟گمان می رود سازمان امور مالیاتی کشور باید از دولت برای شفافیت درآمد و عدالت مالیاتی بخشنامه و دستور دریافت کند، اگر این بخشنامه صادر شده باشد باید به اجرای آن نظارت شود، اما با اختلاس های کلان و فساد، نوسانات اقلام اساسی در بازار و نامعلوم بودن منشا این گرانی ها ممکن است خدایی ناکرده کسی فکر کند که اصلا هیچ شفافیتی در اقتصاد وجود ندارد.

یکی از حرکت های مفید و قابل اجرا در این زمینه استفاده از علم IT است، باید از فناوری و تکنولوژی برای مشخص کردن فعالیت کاسبان خرد و کلان، تاجران و افراد فعال در حوزه اقتصاد یا در حوزه های دیگر با هر شغلی استفاده کرد.

باید سامانه ای برای ثبت اطلاعات فردی و شغلی و میزان و منبع درآمد راه اندازی شود.

مهدی پازوکی کارشناس اقتصادی در این مورد می گوید: در ایران نسبت مالیات بر تولید ناخالص داخلی، 6% است در حالی که این رقم در ترکیه 20% است، بنابراین می توان گفت: ایران بهشت دلالان و واسطه گران است.

پس شفافیت درآمد یکی از مهم ترین کار هایی است که باید صورت گیرد.

از این رو برای ایجاد ساختار صحیح مالیاتی باید به همه ابعاد را در نظر گرفت، باید برنامه ریزی برای این که از درآمد نفتی فاصله بگیریم وجود داشته باشد تا در طول دو دهه مالیات ها پایدار و دقیق و ضعف ها برطرف شود.

یکی دیگر از الزامات اداره کشور با مالیات؛ برنامه ریزی برای کناره گیری از درآمد های نفتی استدرآمد نفتی معمولا صرف هزینه دولت ها می شود، پس در ابتدا باید سهم درآمد نفت از بودجه کشور کاهش یابد و در گام دوم دولت ها متعهد شوند که درآمد نفتی خود را برای هر سال 5% کاهش دهند و مالیات متناسب را جایگزین کنند، که مجلس باید بر این مسئله نظارت داشته باشد.

طبق برنامه ششم توسعه دولت مکلف است حقوق و دارایی مسئولان را منتشر کند، یک کارشناس اقتصادی در مصاحبه ای با یادآوری، این موضوع را متذکر شد که باید شفافیت بر فعالیت های مالی و پولی، نظام بانکی و معاملات تجاری حاکم شود تا مشکلاتی مانند بیکاری که ریشه در عدم شفافیت دارند برطرف گردد.

طی مطالعات تطبیقی اقتصاد های پیشرفته مانند آمریکا، درصورت مجهول بودن منشا پول ورودی به حساب، با دارنده آن برخورد می کنند، درحالی که این روش در ایران وجود ندارد و پولشویی با داشتن کارت های بانکی متعدد صورت می گیرد.

دیگر ضعف های نظام مالیاتی کشور، مالیات گیری سنتی و سلیقه ای است، از آن جا که مبنای دقیقی برای محاسبه میزان مالیات دقیق وجود ندارد با مشکل روبه رو می شویم.

به همین منظور سید مرتضی نبوی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده مردم تهران در دوره های چهارم و پنجم مجلس شورای اسلامی درخصوص لزوم شفافیت مالیاتی در گفتگو با روزنامه رسالت گفت: از چندین سال، قبل وزارت اقتصاد دنبال ایجاد یک نظام جامع مالیاتی بوده است، به این منظور که بتواند اطلاعاتش را از مؤدیان مالیاتی دقیق کند تا مالیاتی که اخذ می کند عادلانه باشد؛ یعنی اگر کسی درآمد و فعالیت اقتصادی بیشتری دارد باید نسبت به درآمدش مالیات بیشتری بدهد و اگر کسی درآمد ندارد یا متضرر شده طبعا نباید مالیات دهد، حتی در بعضی موارد باید به آن شخص کمک هم بشود.

وی با اشاره به این که شرکت کانادایی Deloitte در دهه 80 میلادی طرحی برای اصلاح مالیات گیری در ایران طراحی کرده بود، افزود: به این منظور در دهه هشتاد یک شرکت معتبر کانادایی به نام Deloitte" " نظام مالیاتی ما را مطالعه کرد و طبق مطالعاتش یک نقشه راه برای بهبود وضعیت و ایجاد یک نظام جامع مالیاتی طراحی کرد، که امروزه کارشناسان معتقدند این نقشه راه به طور کامل به روز است و اگر به صورت جامع پیاده شود می تواند ما را به این شفافیت مالیاتی برساند.

نبوی می گوید اگر این طرح اجرا شود درآمد های مالیاتی کشور 3 برابر خواهد شد و جلوی فساد های اقتصادی، رانت و اجحاف مالیاتی گرفته می شود و مالیات گیری به صورت عادلانه انجام خواهد شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که عدم شفافیت باعث محاسبه اشتباه مالیات می شود، تاکید کرد: درحال حاضر کسانی که درآمدشان مشخص است حقوق بگیران و کارمندان هستند، که هر ماه درصدی از حقوقشان برای مالیات کسر می شود، اما گاهی ممکن است کسانی که فعالیت اقتصادی متعددی دارند از چشم نظام مالیاتی پنهان بماند و ممیز ها از این اشخاص مالیات نگیرند.

وی در ادامه تصریح کرد: یا حتی ممکن است اطلاعات مالی و تراکنش های یک مؤدی مالیاتی برای یک ممیز روشن باشد، اما این دو وارد تعاملی بشوند؛ به طور مثال ممیز بگوید من می دانم شما مالیاتت ده میلیارد تومان است، اما می توانیم تعاملی داشته باشیم تا من مالیات تو را کم تر اعلام کنم.

مرتضی نبوی ایجاد "سامانه هوشمند و شفاف مالیاتی" را لازم دانست و خاطرنشان کرد: به دلیل عدم شفافیت و نبود آمار دقیق و جامع این مسائل قابل تشخیص نیست و ممکن است سوئضن هم نسبت به ممیزین مالیاتی ایجاد شود، راهش چیست؟ این است که با استفاده از فناوری های روز اطلاعاتی، مبتنی بر آن نقشه راهی که اکنون وجود دارد "نظام هوشمند و شفاف مالیاتی" ایجاد شود.

وی با تاکید بر این که لازمه ایجاد شفافیت همکاری سه قوه است، بیان داشت: لازمه ایجاد چنین سامانه ای این است که دستگاه های مختلف همکاری کنند تا یک مرکز اطلاعاتی درست شود، زمانی که دستگاه ها اطلاعاتشان را به این مرکز وارد می کنند، به صورت هوشمند خودش محاسبه می کند که وضعیت مالی هر شخص چگونه است.

عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین با بیان این که نقشه راه و طرح این هدف وجود دارد، اما هنوز عملیاتی نشده است، گفت: باید سامانه ای راه اندازی شود که هر شهروند ایرانی بلااستثنا، مشخص شود تراکنش های مالی اش چقدر است و به طور تقریبی چه میزان مالیات به آن شخص تعلق می گیرد، این سامانه باید شفاف باشد و همه مردم امکان دسترسی به آن را داشته باشند در این سامانه حتی طراحی هم شده و نقشه راهش وجود دارد، اما هنوز عملیاتی نشده است.

نبوی با اشاره به این که یکی از دستگاه هایی که باید با وزارت دارای و نظام مالیاتی همکاری کنند بانک ها هستند، تاکید کرد: همچنین سازمان تامین اجتماعی، شهرداری، ثبت اسناد و املاک کشور، بیمه ها، همه دستگاه ها برای روشن شدن فعالیت اقتصادی خود و مراجعینشان باید اطلاعاتشان را به این مرکز هوشمند اطلاعاتی بدهند.

وی ادامه داد: لذا مشخص می شود هر شهروند درمجموع چه مقدار تراکنش مالی داشته و اتوماتیک حدود مالیات هر شهروند روشن می شود، از این به بعد باید ممیزین وارد شوند و این مبلغ را دقیق کنند.

سید مرتضی نبوی با بیان این که در نظام جامع مالیاتی زیرساخت های ارتباطی لازم ایجاد شده، گفت: اگر این طرح اجرا شود، کار حتی قابل برون سپاری هم هست، می توان کار را به موسساتی که توانایی انجام امور مالیاتی را دارند سپرد چرا که که دولت اطلاعات شفاف را در اختیار دارد.

از سال 1386 این فعالیت کم و بیش انجام شده و تا حد خوبی هم در این زمینه پیش رفته ایم، در نظام جامع مالیاتی زیرساخت های ارتباطی ایجاد شده، اگر از مؤدیان هم بپرسیم آن ها هم معتقدند مقداری روند کار تسهیل شده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر این که این مسیر، نیمه کاره است، افزود: پرونده ها از کاغذی تبدیل به الکترونیکی شده، اما ایجاد سامانه هوشمند مالیاتی که بتواند مجموعه تراکنش های مالی را یک جا جمع و به طور هوشمند محاسبه کند ایجاد نشده است.

وی با اشاره به این که شاید حتی یک سال هم طوال نکشد که به این مهم دست پیدا کنیم، گفت: از رییس جمهور، رییس قوه مقننه و رییس قوه قضاییه تقاضا دارم عزمی را ایجاد کنند که موانع برطرف شود، جوانان ما که با فناوری اطلاعات و طراحی سامانه ها آشنا هستند، این ظرفیت را دارند که نظام شفاف مالیاتی را کامل کنند، شاید حتی یک سال هم طوال نکشد که ما به این ایده آل برسیم.

نبوی در ادامه بیان کرد: به این ترتیب در سامانه تمام فعالیت ها شفاف خواهد بود، برای هر شخص کد مالیاتی ثبت خواهد شد و زمانی که شخص فعالیت های اقتصادی خود را آغاز کرد پرونده مالیاتی اش تشکیل می شود و دارایی هایش برآورد می شود، همچنین در پایان مقدار مالیاتش مشخص مشخص خواهد شد.

وی با بیان این که در دیگر کشور ها فعالیت های ریز و درشت اقتصادی به طور کامل رصد می شود، افزود: در کشور های دیگر که فعالیت های اقتصادی با این روش کنترل می شود، ممکن است بنگاه اقتصادی درمعرض ورشکستی باشد و دولت به او کمک کند و بخشودگی مالیاتی شامل حالش می شود که دوباره سرپا شود.

نماینده پیشین مجلس با بیان این که شفاف سازی مالیاتی پشتیبان تولید است، اشاره کرد: یعنی این نظام مالیاتی پشتیبان تولید، کار و خدمات است، لذا راه روشن است، وزارت اقتصاد و سازمان مالیاتی مسئول هستند، اما این روند همکاری سه قوه را می طلبد، دستگاه های زیرمجموعه باید همکاری کنند و این مرکز هوشمند مالیاتی که نظام جامع اطلاعاتی را ایجاد می کند را به سرانجام برسانند.

وی با ابراز این که برای کنترل فعالیت بانک ها و جلوگیری از تخلفات باید یک "Core banking" ایجاد شود، تصریح کرد: بسیاری از تخلفاتی که در بانک ها دیده می شود به این دلیل است که زیرساخت اطلاعاتی را دارند، اما نمی گذارند کامل شود.

باید یک "Core banking" ایجاد شود که هر بانکی از مرکز تراکنش های شعبه هایش را کنترل کند و بانک مرکزی هم تراکنش بانک ها را بررسی کند، اگر این اتفاق بیفتد فساد در بانک ها ریشه کن خواهد شد.

عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین با بیان این که اگر بخواهیم مشکلات همه سازمان ها و دستگاه ها را برشمریم، خواهیم دید که به دلیل عدم شفافیت در همه جا مشکلاتی وجود دارد، اظهار کرد: مثال بعدی در سازمان بیمه های اجتماعی است وقتی چنین نظامی ایجاد شود آن جا هم شفاف خواهد شد، اکنون نظام تامین بیمه های اجتماعی تا حد زیادی برای کار های خدماتی و تولیدی مشکل ایجاد کرده که طبیعتا اصلاح خواهد شد.

مرتضی نبوی با تاکید بر این که با ایجاد سامانه هوشمند شفافیت مالیاتی به سمت دولت الکترونیک یک پارچه حرکت خواهیم کرد، گفت: در این سامانه ثبت اسناد، املاک و شرکت ها.

شهرداری ها و همه صنف هایی که فعالیت اقتصادی دارند در نظر گرفته می شوند، این گونه به سمت دولت الکترونیک یک پارچه حرکت خواهیم کرد؛ دولتی که همه فعالیت های اقتصادی را منظم ثبت خواهد کرد و هرکس که درصدد انجام فعالیت اقتصادی است فقط کافی ست وارد سامانه شود و اسناد مورد نظر را تحویل دهد و مجوز لازم را دریافت کند.

وی با بیان این که رییس جمهور باید در این مهم مصمم شود، افزود: دیگر لازم نیست مردم با شخصی روبه رو شوند که ممکن است کار را پیش نبرند یا تقاضای رشوه داشته باشد، همچنین امضا های طلایی هم از بین می روند، اما لازمه حرکت همت است، به ویژه رییس جمهور باید در این مهم مصمم شوند، در این مرحله نیاز به یکسری اصلاح قوانین هم هست که همکاری رییس قوه قضاییه و مقننه را می طلبد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به این که برخی قوانین موجود مالیاتی مقداری مانع کار هستند و باید اصلاح شوند، بیان کرد: وقتی بخواهیم نظام هوشمند جامع مالیاتی را پیاده کنیم قوانین موجود مالیاتی مقداری مانع کار هستند این موانع را باید مجلس کمک به رفع و به سرعت اصلاح کند، زیرا بعضی از این قوانین برای شفاف سازی بازدارنده هستند، فرایند های مالیاتی را به قانون تبدیل کردند درصورتی که این ها جنبه دستوری دارد.

نبوی پیشبرد این هدف را امری شدنی دانست و گفت: باتوجه به این که جلسه شورای هماهنگی سران سه قوه را برای پیشبرد امور اقتصادی داریم لذا سه قوه باید عزم کنند، اگر درجلسات این موضوع یکی از دستور کارهایشان باشد به نزدیک شدن هدف کمک می کند، با توجه به نقشه راهی که در سال 86 تهیه شده و هنوز هم به روز است ما می توانیم به نظام شفاف و جامع مالیاتی برسیم.

مرتضی نبوی معتقد است اداره کشور با مالیات دقیق و شفاف، بسیاری از وابستگی اقتصاد به فروش نفت خام را کاهش می دهد.

عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به این که این کار باعث بازسازی حد زیادی از اعتماد جامعه می شود، تاکید کرد: اجرای این کار کارآمدی، شفافیت و عدالت گرایی دولت را نشان می دهد و میزان فساد کاهش پیدا می کند، نمی دانم چرا چنین عزم و اراده ای ایجاد نمی شود! این سیستم تا حد زیادی سرمایه گذاری شده و قدم های خوبی هم برداشته شده است.

وی می گوید شفافیت راه جلب توجه و مشارکت مردم است: این ها تجربیات دنیاست، امروزه راه جلب اعتماد مردم، شفافیت و ایجاد همین سامانه است، به طور مثال؛ اسنپ، مردم استقبال کردند به این دلیل که خودشان مشارکت دارند و می بینند که گزینه ها چیست و نرخ و مسیر شفاف است.

نبوی با بیان این که طبق قانون اساسی دولت ها مکلف هستند دارایی های مسئولانشان را قبل و بعد از مسئولیت منتشر و شفاف کنند، افزود: مجالس دوره ی قبل در این زمینه اقدام کردند و مراحلی را هم طی کرد، اما به نتیجه ای نرسید.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به این که شفافیت مالی مسئولان و مردم قانونی ست که در همه دنیا وجود دارد، گفت: درحال حاضر این قانون در دنیا وجود دارد، کسی که مسئولیتی در اقتصاد یا سیاست پیدا می کند باید اموالش در شبکه و سامانه ای که برای همه مردم قابل دسترسی است اعلام کند.

مرتضی نبوی در پایان با تاکید بر این که این فناوری می تواند کمک کند که ما یک دولت کارآمد و شفاف داشته باشیم، یادآور شد: همین نظام هوشمند و جامع مالیاتی تراکنش های مالی هر شخص را مشخص می کند، امروز این مسائل دیگر قابل پنهان کاری نیست، قوه قضاییه بیشتر زمینه را فراهم کرده است آن چیز که مهم است خلا ها و اتصالات است که باید انجام شود.

این فناوری می تواند کمک کند که ما یک دولت کارآمد و شفاف داشته باشیم.

بعد از مصاحبه با کارشناسان اقتصادی و صاحب نظران در اقتصاد به تنها راهی که برای جلوگیری از فساد و فرار مالیاتی، اختلاس، رانت و افزایش تولید و توسعه اقتصاد کشور رسیدیم شفافیت سیستمی در حوزه مالیاتی و اقتصادی است، راهی که روشن است و دلیلی برای به تاخیر انداختن آن نیست، راهی که برای گسترش و عملیاتی شدنش عزم و همت مسئولان را طلب می کند.

امید بر این است که با وجود زیرساخت های اطلاعاتی لازم، به این مهم دست پیدا کنیم.


کلید واژه ها: مالیات - اقتصاد - مالی - اقتصادی - فرار مالیاتی - درآمد - توسعه اقتصادی - روزنامه رسالت - شفاف - سازمان امور مالیاتی کشور - اطلاعات - کارشناس - ایران - سازمان امور مالیاتی - امور مالیاتی کشور - خبرگزاری - کشور - بهره وری - روزنامه - بخشنامه - فساد - وابسته بودن - سازمان بورس - تولید - گزارش - توسعه - اوراق - تصمیم گیری - تکنولوژی - بورس

آخرین اخبار سرویس:
چطور از کالای ایرانی حمایت کنیم؟ +اینفوگرافی

محمد حسن ترابی مدیر امور مشتریان و روابط عمومی بانک صنعت و معدن شد

بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی صنعت نساجی ایران با حضور 9 کشور برگزار می شود

ارز صادراتی باید به چرخه اقتصاد کشور برگردد

خبر خوب برای کارگران نیشکر هفت تپه

احتمال افزایش قیمت بنزین

شرایط سخت پرداخت وام صندوق بین المللی پول برای پاکستان

واکنش معاون مطبوعاتی رییس جمهور به شایعه استعفای ظریف

کشور با چالش معیشت روستایی مواجه است

حقوق کارمندان سال آینده چقدر افزایش می یابد؟

21 درصد کالاهای ایرانی به عراق صادر می شود

زمان رونمایی از گوشی هوشمند منعطف هوآوی فاش شد

نتیجه نشست نمایندگان درباره قیمت گذاری خودروها

برداشت 870 هزار تن گوجه فرنگی در فارس

غروبی غم انگیز و تلخ در خلیج گرگان +تصاویر

کشور با چالش معیشت روستایی مواجه است

کشور با چالش معیشت روستایی مواجه است

واکنش دفتر روحانی به استعفای ظریف

تاسیس شهرک کشاورزی در کربلا

درگ بزرگان، مسابقه سه جانبه با حضور نیسان GT-R، بی ام و M5 و پورشه 911 توربو S

ضربه وزارت اطلاعات به اخلالگران بازار پتروشیمی

استفاده از صندلی کودک در خودرو اجباری می شود

چه خبر از اوضاع رهن کامل در بازار مسکن؟

قیمت امروزخودروهای داخلی+جدول

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز یکشنبه 97/08/27

کارخانه فرش چایپاره با حضور وزیر صنعت افتتاح می شود

کدام شهر جهان بیشترین گردشگر را دارد؟

کارخانه فرش چایپاره با حضور وزیر صنعت افتتاح می شود

کارخانه فرش چایپاره با حضور وزیر صنعت افتتاح می شود

آخرین تصمیمات درباره بازگشت کارت سوخت

واحد عمرانی سد قیقاج پلدشت به بهره برداری می رسد

ارز صادراتی باید به چرخه اقتصاد کشور برگردد

کتاب میدان، جامع ترین منبعِ مبانی، شناخت و ارزیابی میدان های شهری توسط انتشارات آذرخش روانه بازار کتاب شد

ضربه وزارت اطلاعات به اخلالگران بازار پتروشیمی

کلیات لایحه بودجه سال 1398 کل کشور بررسی شد

واکنش معاون مطبوعاتی رییس جمهور به شایعه استعفای ظریف: ظاهرا روند کاهشی و آرامش نسبی بازار سکه و ارز، نان عده ای را آجر کرده و حسابی دلتنگ تلاطم و سود بادآورده هستند

آخرین تصمیمات درباره بازگشت کارت سوخت

قیمت دلار دست دولت است/ دلال پشه هم نیست

اعزام تیمی از وزارت کار برای رسیدگی به مشکلات کارگران هفت تپه

نحوه تعیین کارمندان مشمول کمک جبرانی 200 هزار تومانی

استفاده از صندلی کودک در خودرو اجباری شد

واحد عمرانی سد قیقاج پلدشت به بهره برداری می رسد

ارایه 300 هزار خدمت بهداشتی به شهروندان نیشابوری در هر ماه

واحد عمرانی سد قیقاج پلدشت به بهره برداری می رسد

گوگل یک گوشی میان رده عرضه می کند

بسته های متنوع تسهیلاتی در طرح صبا ارزش آفرین بانک دی

تحریم ها ، خللی بر روند عملیات بانکی ایجاد نمی کند

اعلام برندگان دومین جشنواره کارت هدیه بانک دی

بانک دی با سرمایه گذاران داخلی ، تفاهم نامه منعقد کرد

15 میلیون یورو، بالاترین دستمزد در بین بازیکنان بایرن مونیخ

استفاده از صندلی کودک در خودرو اجباری می شود

استخدام موشن گرافیست مسلط به برنامه های Edit

در نشست صمیمی مدیرعامل بانک کشاورزی با مدیر شعب این بانک در استان یزد عنوان شد: رشد 86 درصدی ضمانت نامه های صادره

دعوت به همکاری نویسنده حرفه ای در تهران

استخدام سرپرست فروش جهت شرکت معتبر در قم

اعتراض شدید به گرانی بنزین در فرانسه + ویدئو

استخدام کارشناس صنایع برای یک واحد صنعتی در اصفهان

ضربه وزارت اطلاعات به اخلالگران بازار پتروشیمی/دستگیری 14 اخلالگر و انهدام شبکه دلالی

واعظی: ارز صادراتی باید به چرخه اقتصاد کشور بازگردد

صاحبان انبارها در فارس موظف به ثبت آنها در سامانه جامع هستند

ارز صادراتی باید به چرخه اقتصاد کشور برگردد

واریز پول به حساب سایر بانک ها از بام بانک ملّی

قیمت خودرو اصلاح شود

توضیح راهداری درباره علت تصادف نوربخش و تاج الدینی

جای خالی برخورد با متولیان نظارتی در پرونده شرکت سکه ثامن/لزوم تسریع در تشکیل هیات تصفیه

خبرهای خوب برای کارگران نیشکر هفت تپه

جدی ترین مشکل شیرخشک چیست؟

استخدام طراح خانم آشنا مسلط به نرم افزارهای گرافیکی

قیمت دلار باید حدود 4 تا 5هزار تومان باشد

قطعه سازان برای افزایش قیمت دست به دامان رییس جمهور شدند/ بیکاری 200 هزارنفری کارگران در انتظار صنعت خودرو

پرداخت 300میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به مددجویان خراسان رضوی

موج مهاجرت معکوس از تهران؟

مکزیک «گردشگری خرید» را با کمک های جهانی راه می اندازد

کدام شهر جهان بیشترین گردشگر را دارد؟

توضیح راهداری درباره علت تصادف نوربخش و نورالدین

دعوت به همکاری شرکت فرهنگ و توسعه کندو

استخدام کارمند دفتری و فروش جهت شرکت معتبر در البرز

استخدام برنامه نویس php در هلدینگ الماس داده

استخدام کارشناس فروش خانم و آقا در گروه صنعتی لابل

استخدام نیروی اجرایی نصب سقف کاذب کشسان در تهران

دومین روز اعتراض ها در فرانسه؛ 400 نفر زخمی شدند

آخرین خبر جزییات بسته حمایتی دولت

توزیع گوشت قرمز منجمد در خراسان شمالی آغاز شد

رصد آنلاین گسل 250 کیلومتری شمال تبریز ممکن شد خرید دستگاه شتابنگاری درگیر نوسانات ارزی

منطقه آزاد انزلی وارد فاز جدیدی از فعالیت های اقتصادی شده است

جزییات جلسه اقتصادی غیر علنی دولت و مجلس

6 طرح عمرانی در سفر رییس جمهوری در مهاباد افتتاح می شود

توزیع گوشت قرمز منجمد در خراسان شمالی آغاز شد

نسخه مسابقه ای ابر اس یووی لامبورگینی معرفی شد

حلقه مفقوده اشتغال نهاوند واحدهای صنعتی است

توزیع گوشت قرمز منجمد در خراسان شمالی آغاز شد

قیمت خودرو اصلاح شود

تولید انار امسال 915 هزار تن پیش بینی شد

شیوه جدید برای کشت طلای سرخ

منطقه آزاد انزلی وارد فاز جدیدی از فعالیت های اقتصادی شده است

6 طرح عمرانی در سفر رییس جمهوری در مهاباد افتتاح می شود

کلیات لایحه بودجه سال 1398 کل کشور بررسی شد

رشد 90 درصدی پیاده روی اربعین در خراسان رضوی

چانگان CS85 کوپه،کپی چینی ب ام و X4 و رقیبی برای کراس اوورهای لوکس

جادوی آیرودینامیک؛ ضریب درگ چیست و چه تاثیری در عملکرد خودروها دارد؟

ایران بهشت دلالان و واسطه گران است/ چگونه می توان فرار مالیاتی را از بین برد؟

ایران بهشت دلالان و واسطه گران است/ چگونه می توان فرار مالیاتی را از بین برد؟