مطالب مرتبط:
رییس سازمان سینمایی را پشت درهای بسته انتخاب نکنید/درخواست سینماگران برای انتخاب رییس جدید به شیوه رای گیری
راه های بازیگری و انتخاب رییس سازمان سینمایی در «سینماگرام»
راه های ورود به بازیگری و انتخاب رییس سازمان سینمایی در سینماگرام
رایزنی تلویزیونی برای انتخاب رییس سازمان سینمایی امشب در شبکه چهار
راه های بازیگری و انتخاب رییس سازمان سینمایی در «سینماگرام»
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 29 مهر 1397 ساعت 15:522018-10-21سياسي

رییس سازمان سینمایی را پشت درهای بسته انتخاب نکنید


سینماگران با توجه به برکناری رییس سازمان سینمایی درخواست ها و ویژگی های مدنظرشان را برای انتخاب رییس جدید سازمان سینمایی به منظور نجات سینمااز شرایط کنونی را مطرح کردند.

- ، بعد از تصویب ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در پست های دولتی، زمزمه تغییرات در سازمان ها کم کم به گوش می رسد، برخی قبل از انتخاب جایگزین جدید از پست خود کناره گیری کردند، اما برخی انگار نمی توانند دل بکنند و تا رسیدن جایگزین جدید صندلی ریاست را ترک نکرده اند.

یکی از مزیت های کناره گیری بازنشسته ها سرکار آمدن نیرو های جوان است و اینکه زیر مجموعه های مذکور فرصتی را پیدا کرده اند تا مشخصات مدیر دلخواهشان را به مقامات بالاتر ارائه بدهند و سازمان سینمایی هم یکی از مجموعه هایی است که شامل تغییر مدیریت می شود.

موساییان: رییس سازمان سینمایی پشت در های بسته انتخاب نشود وحید موساییان کارگردان سینما درباره خصوصیاتی که یک رییس سازمان سینمایی می تواند داشته باشد، گفت:بهترین نظر درباره انتخاب رییس سازمان سینمایی را کانون کارگردانان انجام داد که بیانیه ای منتشر کرد و از وزیر ارشاد درخواست کرد تصمیم گیری درباره این سمت و مسئولیت مهم را پشت در های بسته انجام ندهد.

وی افزود: در بیانیه ذکر شده بود باید با بدنه اصلی سینما و کسانی که عملا درگیر تولید و و .

انتظارات کلی، ذاتی و طبیعی است که باید انجام شود و چیزی نیست که پیشنهاد داده شود، چون این موارد در ذات اصلی این مدیریت وجود دارد، اما خواسته کل مجموعه سینما این است که مدیریت سازمان سینمایی تاثیرات فرهنگی این سینما را فراموش نکند تاثیراتی که در هیاهوی سینمای حال حاضر ما گم شده است یعنی مناسباتی که به ساختار فرهنگی و اقتصادی فرهنگی ربط پیدا می کند را درست انجام دهد و بداند که آینده فرهنگی یک سرزمین نباید فدای هیجانات زودگذر اقتصادی باشد.

این بزرگترین وظیفه یک مدیر سینمایی است.

احمدی: آینده نگری، مشخصه یک رییس خوب است محمد احمدی تهیه کننده سینما درباره خصوصیات یک رییس سازمان سینمایی خوب گفت:مسئله مهم برای هر رییسی که قرار است بر مسند سازمان سینمایی بنشیند این است که سینما را به خوبی بشناسد تا مسائلی مانند بیمه، سروسامان دادن به پیشکسوت ها، نگاه ویژه به جوان های مستعد، هم راستا شدن با فرهنگ ایرانی در تولیدات، سالن سازی، اکران و.

به درستی و خوبی پیش برود.

وی افزود: وقتی یک رییس درک چنین مسائلی را در خود بالا ببرد می تواند مشکلات را با علم خود و مشورت و مشاوره با اهالی سینما حل کند و تا زمانی که چنین اتفاقی رخ ندهد نمی تواند به رشد" و ترقی سینما کمک کند.

احمدی ادامه داد: مدیری که وارد باندبازی بشود وبه نوآوری و به روز شدن سینما فکر نکند ضربه بدی به سینما وارد می کند بنابراین قطعا درجا می زنیم.

این تهیه کننده گفت:در حال حاضرمشکلات عدیده ای در بخش های مختلف سینما وجود دارد که تمام آن ها به آینده نگری مربوط می شود اگر هر مدیری اهداف و برنامه ریزی برای آینده نداشته باشد قطعا نباید منتظر اتفاقات و نو آوری بود.

صباغ زاده: رییس سازمان سینمایی باید به سینما اشراف داشته باشد مهدی صباغ زاده تهیه کننده و کارگردان سینما درباره خصوصیات یک رییس سینمایی خوب گفت:رییس سازمان سینمایی باید از شرایط و موقعیت اجتماعی مواظبت و کاری کند تا شرایط اجتماعی به بهترین نحو در فیلم ها انعکاس داده شود از سویی، چون زمانه عوض شده و تحولات فرهنگی داریم باید نسبت به تولید فیلم ها سلیقه به خرج دهد و تنوع را توجه داشته باشد و قطعا از نسل گذشته حراست واقعی کند و به شرایط و مدیریت فرهنگی در این زمانه توجه لازم داشته باشد.

این کارگردان سینما گفت: داشتن جسارت یکی از مقوله های مهم دیگری است که باید در عملکردش اعمال کند و به سینما اشراف داشته باشد.

محسنی نسب: رییس سازمان سینمایی باید غیرسیاسی باشد محسن محسنی نسب تهیه کننده و کارگردان سینما درباره خصوصیات یک رییس سازمان سینمایی خوب گفت: ما در دو دوره از سینما مدیران سینمایی نسبتا قابل قبولی داشتیم، اما سیاه ترین دوره مربوط به حجت الله ایوبی است که کاملا غیرسینمایی بود و تنهاترین کارش عکس یادگاری گرفتن بود و هرکجا می خواست اظهار فضل کند از مولانا می خواند تا خودش را ادیب جلوه دهد.

وی افزود: ما اگر قرار باشد در حال حاضر فردی را به عنوان رییس سازمان سینمایی انتخاب کنیم باید به این موضوع توجه داشته باشیم که آزموده را آزمودن خطاست و این موضوع را باید وزیرارشاد مد نظر قرار دهد.

کارگردان سینما ادامه داد: برجسته ترین دوران سینما فارغ از خط سیاسی زمان سیف الله داد و شمقدری بود، چون برای سینما دغدغه و برنامه داشتند البته با تمام نیکی ها با نگاه جناح سیاسی پیش رفتند که مشکل ساز شد.

محسنی نسب بیان کرد: تجربه می گوید باید شخصی سینمایی و بدون خط سیاسی برای ریاست سازمان سینمایی انتخاب شود، چون خط سیاسی جناح بندی به همراه دارد از این رو فاجعه بار است.

وی بیان کرد: اگر وزیر برای سینما ارزش قائل باشد چند نفر را انتخاب و یا کاندید می کند تا سینماگران رای بدهند و شخصی را به عنوان رییس سازمان سینمایی انتخاب کنند که سینما را از ورطه کنونی نجات دهد.

کارگردان یاس های وحشی تصریح کرد:در حال حاضر حدود یکصد و پنجاه نفر در سینما فعال هستند و حدود شش هزار نفر سرکار نیستند و سالهاست با فقر" و مشکلات معیشتی زندگی می کنند.

وی افزود: باید اتفاقی بیفتد تا همه بطور دائم درگیر سینما شوند که این را یک سینماگر واقعی می تواند انجام دهد، یک فرد غیرسیاسی که ریشه در سینما دارد و بین سینماگران محبوب است که خوشبختانه تعدادشان زیاد هم هست البته برخی مواقع حرف هایی راجع به ورود غیرسینمایی ها و تئاتری ها می شنوم که اتفاق خوبی نیست.

پیشنهاد سجادی حسینی به رییس سازمان سینمایی برای کاهش سانسور کاوه سجادی حسینی نویسنده و کارگردان سینما درباره خصوصیات یک رییس سازمان سینمایی خوب گفت: رییس سازمان سینمایی با ویژگی های خوب باید شبیه محمد بهشتی باشد یعنی دغدغه سینما و جسارت داشته باشد و تمایزی بین سینماگران قائل نشود که مهدی شفیعی این خصوصیات را دارد.

وی با بیان اینکه حمایت از سینمای ایران و سینماگران جوان از دیگر کار های مهمی است که یک رییس خوب می تواند انجام دهد، گفت:تولید در شرایط نابسامان کنونی نیاز به حمایت ویژه دارد، چون یک فیلمساز به ساختن فیلم زنده است و باید مورد توجه قرار بگیرد.

این کارگردان گفت:باید چرخه سینما را رونق مجدد ببخشد و اجازه ندهد فقط چند نفر فیلم بسازند و گرنه معنی آن پشت کردن به همه نسل ها است.

سجادی حسینی بیان کرد:بهتر است سانسور کم شود، چون باید بدانیم همه ما زیر پرچم جمهوری اسلامی ایران" فیلم می سازیم و قواعد را می دانیم که اگر جز این باشد شاهد تولید فیلم های بی بو، بی خاصیت و فاقد نگاه خواهیم بود.


کلید واژه ها: سازمان سینمایی - رییس سازمان سینمایی - سینما - انتخاب - فرهنگ - فرهنگی - رییس جدید سازمان سینمایی - مدیر - مدیریت - کارگردان - اقتصادی - وحید موساییان - بسته - جدید - بیانیه - فرهنگ ایرانی - اهالی سینما - آینده - احمدی - تولید - بازنشستگان - تصمیم گیری - وزیر ارشاد - سینماگران - درست - جوان - بزرگترین - پیشکسوت - پیشنهاد - ممنوعیت

آخرین اخبار سرویس:
حمایت تعجب برانگیز برخی نمایندگان از نماینده سراوان

جهت گیری ها و شاخص های کلان بودجه 98 تصویب شد

نظارت شدید بر رفتار دانشجویان خلبانی ایرانی در آمریکا

آیت الله حسینی بوشهری در شام رحلت حضرت معصومه: فاصله گرفتن از اهل بیت هلاکت انسان را به دنبال دارد + تصاویر

جهت گیری ها و شاخص های کلان بودجه 98 تصویب شد

با هرگونه قصور و یا تقصیر برابر قانون برخورد خواهم کرد

جانبازان 50 درصد از ممنوعیت به کارگیری بازنشسته ها مستثنی شدند

پدافند غیرعامل رصدخانه تهدیدات فناورانه است

اصل طلبگی یعنی تحقیق وپژوهش

مسئولین برای ریشه کن کردن بیکاری جهادی عمل کنند

مدرسه الزهرا(س) خمینی شهر میزبان یک نشست پژوهشی

الهیان:40سالگی، نشانگر بلوغ و متضمن بقای انقلاب هاست/کوهساری: هدف غایی نظام سلامت در کشورمان تحقق یافته است

رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان

فردا در زاهدان عزای عمومی اعلام شد

محتمل ترین گزینه دمکرات ها برای انتخابات 2020

«جهاد خودکفایی» در جمهوری اسلامی ایران از نیروی هوایی شروع شد

آیین شمع گردانی خادمان حرم حضرت معصومه برگزار شد

ماهیت فتنه های امروز ولایت زدایی از جامعه است

بنیاد خیریه ترامپ به دلیل فعالیت غیرقانونی تعطیل شد

رییس جمهور به آنکارا سفر می کند

ابلاغیه مقام معظم رهبری؛ یک فرصت تاریخی برای جامعه علمی کشور است

حوزه و دانشگاه از مشکلات مردم گره گشایی کنند

صیانت از انقلاب و خون شهدا تکلیف دینی و ملی است

مانور زلزله در مدرسه باقرالعلوم(ع) گراش

استاد دانشگاه: از هر 30 نفر یک نفر مهاجرت می کند

نماینده زن مجلس: نمایندگان شاهد برخوردهای اهانت آمیز برخی کارمندان هستند/ یک بار به پلیس گفتم مگر رژیم عوض شده که با من اینگونه

روحانی به ترکیه سفر می کند

حضور تیم وزارت بهداشت بر بالین کودکان زاهدانی

آیا این زن، مرکل بعدی است؟ نه کاملا !

تحلیل زیباکلام از تبعات کناره گیری داماد رییس جمهور

توهین به نماینده یا توهین نماینده به مردم؟ مردم درگیر مشکلات اقتصادی، نمایندگان در خواب مسائل شخصی!

عضویت همزمان داماد طیب نیا در هیات مدیره هلدینگ تامین سرمایه امید و بیمه ملت

تازه ترین جزییات مذاکرات حج 98

کارمند گمرک پرده از ماجرای نماینده هتاک برداشت

دستور رییس جمهور برای تشکیل ستاد احیای زاینده رود

آیین شمع گردانی خادمان حرم کریمه اهل بیت (س)

مسؤولان گفتند هیچ مدرسه نفتی در کشور وجود ندارد!

دیدارهای عراقچی در فنلاند

قاری مشهدی رکورددار کمترین مدت زمان حفظ قرآن کشور

توجه به سواحل مکران یک جهت گیری استراتژیک است

حزب نزدیک به قالیباف: جمنا اعتقادی به خردجمعی ندارد

«بنیاد خیریه» ترامپ منحل می شود

شما کشورتان را فروختید!

روزنامه استخدامی استان همدان | چهارشنبه 28 آذر 97

سیری در آبشار زیبا و دیدنی حسینا + فیلم

مسئولان از صبر مردم سواستفاده نکنند؛ گرانی ها را کنترل کنند

آیت الله علوی گرگانی: مسئولان برای رفع گرانی تلاش کنند

هرمزگان استانی کلیدی و مهم برای ایران است

نماینده زن مجلس: نمایندگان شاهد برخوردهای اهانت آمیز برخی کارمندان هستند/ یک بار به پلیس گفتم مگر رژیم عوض شده که با من اینگونه رفتار می کنی؟!

حوزه و دانشگاه مکمل توسعه مسائل فرهنگی نظام هستند

ملاقات عمومی استاندار مازندران با مردم بابل

پهنای باند به چه درد من می خورد؟!

بررسی طرح صیانت از کاربران و ساماندهی پیام رسان های اجتماعی در کمیسیون فرهنگی مجلس

جهت گیری ها و شاخص های کلان بودجه 98 تصویب شد

بررسی سؤال از وزیر دادگستری در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس

آیت الله علوی: اگر مسئولان دلسوز مردم بودند، این گرانی رخ نمی داد

سندرز محتمل ترین گزینه دمکرات ها برای 2020 است

باید کاری کنیم مردم به اسلام گرایش پیدا کنند

رییس مجلس شورای اسلامی وارد بندرعباس شد

هرمزگان در کانون جهت گیری های استراتژیک قرار دارد

آیین شمع گردانی خادمان حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد

برگزاری همایش کریمه اهل بیت در بندرعباس

سپاه و بسیج اهل عمل در حراست از دین و نظام الهی هستند/بنیان فکری نیروهای بسیجی در شجره طیبه صالحین قوام می گیرد

مشکل کمبود داروی فاکتور 8 برطرف شده است

آیت الله علوی گرگانی: مسئولان از صبر مردم سواستفاده نکنند/ اگر مسئولان کمی دلسوز بودند گرانی و مشکلات کشور رفع می شد

دیدارمعاون توسعه و فناوری رسانه ملی با نماینده ولی فقیه در استان کرمان

رییس مجلس شورای اسلامی وارد بندرعباس شد

استثناهای قانون منع بکارگیری بازنشستگان

رییس مجلس وارد بندرعباس شد

خبر ویژه : صلاحیت شهردار رشت تأیید نشد

دانشگاه های علوم پزشکی دین و اخلاق را جزو حوزه های تخصصی تعریف کنند

آیین شمع گردانی خادمان حرم کریمه اهل بیت(س) برگزار شد

سند2030 زمینه ساز نفوذ جریان های سکولار در فضای آموزشی کشور است

جنگ هراسی تئوری مرد دیوانه در منطقه است/ وزارت راه در تصمیم گیری برای صنعت حمل و نقل از نمایندگان تشکل ها نظرخواهی کند

جهت گیری ها و شاخص های کلان بودجه 98 تصویب شد

غرب راهکار سیاسی تحت رهبری سوری ها را پذیرفته است

استیضاح حجتی برای بررسی در صحن علنی به هیات رییسه ارسال شد

جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی برگزار شد

تبیین خاطرات پیش قراولان جهاد و شهادت در یزد

درس ولایتمداری را از حضرت معصومه(س) بیاموزیم

جهت گیری تولید علم در کشور توحیدی باشد

محمد علی موحد: سیستم آموزشی تست محور پدر ما را درآورده

عراقچی: اروپایی ها برای صیانت از برجام گام های عملیاتی بردارند

بندر چوئبده آبادان از کمبود امکانات رنج می برد

آیت الله علوی گرگانی: به داد مردم برسید!/ نباید از صبر مردم سوءاستفاده شود

امتناع خانواده هاشمی رفسنجانی از حضور در نمایش یک مستند

رییس مجلس شورای اسلامی وارد بندرعباس شد

هم اکنون رییس مجلس شورای اسلامی وارد بندرعباس شد

محمد علی موحد: سیستم آموزشی تست محور پدر ما را درآورده

نمایشگاه «دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار» در یزد افتتاح شد

برگزاری پیش کنگره 5400 شهید کردستان در سقز

مراسم بزرگداشت مرحوم احمد احمدی

تاکید بر نگاه تحولی متوازن مدیر حوزه علمیه خراسان به طلاب خواهر و برادر

وحدت حوزه و دانشگاه به معنای ادغام و اختلاط نیست

بررسی طرح صیانت از کاربران و ساماندهی پیام رسان های اجتماعی در کمیسیون فرهنگی مجلس

استخدام کمک حسابدار در شرکت صفا رایانه

«بنیاد خیریه» ترامپ منحل می شود

بروکسل در آستانه کریسمس

استخدام پشتیبانی سایت وردپرس در یک شرکت

استخدام کارمند با مدرک کارشناسی ایمنی صنعتی یا بهداشت کار

رییس سازمان سینمایی را پشت درهای بسته انتخاب نکنید

رییس سازمان سینمایی را پشت درهای بسته انتخاب نکنید