مطالب مرتبط:
کنکور در حال بلعیدن آموزش وپرورش و دانشگاه است/جریان علمی کشور یک جریان پاک و سالم است
رییس دانشکده شریعتی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور خبر داد: تلاش دانشکده شریعتی برای آموزش توامان علمی و عملی دانشجویان
اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در باره شرایط و ضوابط، تاریخ و نحوه ثبت نام متقاضیان پذیرش دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی مهر ماه سال 1397
اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی کدرشته محل های پذیرش دوره مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی مهرماه سال 1397
سال گذشته 2200 میهمان از دانشگاه ها و مراکز علمی دنیا به ایران آمدند / خیران آموزش عالی پیشران توسعه کشور
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 29 مهر 1397 ساعت 15:322018-10-21دانش

کنکور در حال بلعیدن آموزش وپرورش و دانشگاه است / جریان علمی کشور یک جریان پاک و سالم است


دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه اکنون کنکور به یک غول تبدیل شده که در حال بلعیدن آموزش وپرورش و دانشگاه است، گفت: معضل کنکور اجرایی شدن برنامه ریزی های کلان علمی و فناوری مانند نقشه جامع علمی و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را به چالش کشیده است.

- این در حالیست که اکنون و پس از 4 دهه پرفرازو نشیب جریان علم و فناوری کشور امروز به نقاط افتخارآفرینی رسیده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، دکتر مخبر دزفولی در ششمین نشست سراسری مدیران رسانه ملی، با عنوان "منشور رسانه" که در محل مرکز همایش های بین المللی صداوسیما برگزار شد، طی سخنانی گفت: رسانه های عمومی به طور اعم و رسانه ملی به طور اخص نقش بزرگی در اصلاح و بهبود روش ها، کارکردها و ساختارها در حوزه های مختلف مانند آموزش و پرورش، خانواده و .

دارند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: در طول این چهار دهه که از حیات طیبه نظام جمهوری اسلامی طی شده، تلاش زیادی صورت گرفته تا مسیر گذشته که بر تقلید مبتنی بود، به مسیری مبتنی بر خودباوری و عزت نفس ملی تبدیل شود.

خلاقیت و ابتکار محور تلاش ها در طول این چهار دهه بود دکتر مخبر دزفولی گفت: خلاقیت و ابتکار محور تلاش ها در طول این چهار دهه بود و ما گردنه های سختی مانند دفاع مقدس را با این روحیه خلاق و مبتکر پشت سر گذاشتیم.

وی افزود: البته متأسفانه مسائلی مانند آزمون سراسری و کنکور وجود دارد و رسانه ملی باید برای رفع این مشکل تلاش و تدبیر داشته باشد.

کنکور در حال بلعیدن آموزش وپرورش و دانشگاه است عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: رسانه می تواند تحول در این موضوع ایجاد کند و ایستایی و رکود رابخش آموزش کشور بر طرف کند.

دانشگاه در رژیم گذشته سرتاپا وابسته و مقلد بود رییس ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور ادامه داد: انقلاب اسلامی در حالی دانشگاه را از نظام ستم شاهی تحویل گرفت که این نهاد سرتاپا وابسته و مقلد بود.

وی با اشاره به وضعیت دانشگاه ها در سال های نخست پیروزی انقلاب اسلامی گفت: در آن سال ها دانشگاه ها به اتاق جنگ گروهک های ضد انقلاب تبدیل شده بود و در کلاس ها به جای کتاب، اسلحه مشاهده می شد.

دکتر مخبر دزفولی با اشاره به برخی آمار از وضعیت علمی کشور افزود: 170 هزار دانشجو در سال 1357 امروز به حدود 5 میلیون رسیده است.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران ادامه داد: حدود 4 هزار عضو هیئت علمی در سال 1357 امروز به حدود 90 هزار عضو هیئت علمی رسیده است.

رییس ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور گفت: در سال 1357 از هر یک میلیون نفر جمعیت کشور حدود 19 نفر محقق و پژوهشگر داشتیم اما امروز از هر یک میلیون نفر جمعیت کشور حدود 1200 نفر محقق و پژوهشگر هستند.

وی با اشاره به پیشرفت های کشور و تاکید بر نگهداری و حمایت از استمرار این موفقیت ‎ها افزود: استمرار این موفقیت ها و پیشرفت ها پاسداشت از سرمایه اجتماعی نخبگانی کشور را رقم خواهد زد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: این پیشرفت ها در زمان سخت ترین تحریم های علمی صورت گرفت.

تلاش عده ای برای کمرنگ جلوه دادن پیشرفت های اعجاب انگیز کشور دکتر مخبر دزفولی گفت: امروز ببینید در زیست فناوری، نانو و.

به چه مرتبه ای دست پیداکرده ایم.

در همان سختی ها و تحریم ها، زیرساخت های علمی و آموزشی نوسازی و بهسازی شدند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به شبهه برخی منتقدین در مورد گسترش بی رویه دانشگاه ها باید گفت: در تمام کشورهای جهان موسسات و مراکز آموزش عالی زیادی فعال هستند که دارای وظائف و تکالیفی متفاوت از وظائف و تکالیف دانشگاه ها هستند و در کشورمان نیز اکنون حدود 300 دانشگاه داریم و بقیه مراکز و موسسات آموزشی هستند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: روزگاری کشور ما در علم و فناوری اصلاً به چشم جهان نمی آمد اما امروز وضعیت کاملاً تغییر کرده است.

دکتر مخبر دزفولی با اشاره به آمارهای مراکز معتبر علم سنجی جهانی گفت: در سال 1357 سهم ما از تولید علم یک دهم درصد از تولید علم جهان بود اما با همه مشکلات امروز حدود دو درصد از تولید علم جهان را داریم و بیش از بیست هزار مقاله علمی معتبر سالانه در کشورمان نگاشته و منتشر می شود.

وی افزود: چرا بعضی می خواهند پیشرفت های علمی و فناوری اعجاب انگیز کشورمان را کم رنگ و کم فروغ جلوه دهند؟ تمام این پیشرفت ها در سایه روحیه اعتماد به نفس و عزت ملی رخ داد عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: تمام این پیشرفت ها در سایه روحیه اعتماد به نفس و عزت ملی رخ داد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به برخی انتقادات در خصوص کیفیت تولیدات علمی کشور گفت: بسیاری از منتقدان دلسوز و خیرخواه هستند، ولی باید به همین عزیزان گفت قدرت دفاعی کشور که امروز در این منطقه پرآشوب کشورمان را امنیت داده، حاصل تلاش دانشگاهیان است.

وی افزود: توان موشکی نقطه زن کشور حاصل تلاش قشر نخبه علمی ماست، پیشرفت های پزشکی، عمرانی، در حوزه هایی مانند مخابرات و فناوری اطلاعات، کشاورزی و.

هم حاصل همین تلاش است.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران ادامه داد: نباید پیشرفت علمی را صرفاً در مقاله علمی خلاصه کرد و درعین حال نباید تولید متن علمی فاخر که منتهی به تولید فرآورده باارزش علمی می شود را هم انکار کرد.

رییس ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور در تشریح پیشرفت های دهه سوم پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: وقتی توان علمی ما به نقطه ای قابل اتکا رسید، بحث جهش علمی و جنبش نرم افزاری مطرح شد.

وی افزود: چرا برخی اعتقاد دارند نخبه علمی و فناوری کشور در دانشگاه و مراکز پژوهشی نباید نتیجه کار علمی خود را منتشر کند؟ در شاخص توسعه انسانی کشورمان جایگاه بالایی دارد دکتر مخبر دزفولی ادامه داد: محققان و دانشگاهیان در بسیاری از حوزه های علم و فناوری که دشمنان ما بر دور آنها خط قرمز کشیده بود، وارد شدند و از صفر تا صد را در این حوزه ها بازتولید و بومی کردند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر کاربردی شدن علوم در کشور به نمایشگاه فناوری نانو اشاره کرد و گفت: هم اکنون چند ده شرکت دانش بنیان در حوزه نانو فناوری در حال صادرات محصولات خود به خارج از کشور هستند که درآمد آن ها هم اکنون سال گذشته به 1300 میلیارد تومان رسیده است.

وی افزود: امروز 3 هزار و 600 شرکت دانش بنیان داریم و نگاهی که کار استاد دانشگاه در خارج از دانشگاه را ناپسند می دانست کاملاً تغییر کرده است و توانایی علمی دانشگاه ها به میدان حل مشکلات جامعه آمده است.

گردش مالی شرکت های دانش بنیان به 12 میلیارد دلار رسیده است عضو هیئت علمی دانشگاه تهران ادامه داد: امروز گردش مالی شرکت های دانش بنیان به 12 میلیارد دلار رسیده است.

دکتر مخبر دزفولی با اشاره به گزارش سایت قطره و به نقل ازیکی از مراکز علم سنجی گفت: در شاخص توسعه انسانی که یک شاخص ترکیبی شامل شاخص های بهداشتی، اجتماعی، فرهنگی، رفاهی و.

است و توسط سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته شده کشورمان وضعیت رو به بالایی دارد.

وی افزود: در شاخص بهداشتی این تحقیق مواردی مانند امید به زندگی، دسترسی به آب سالم، مرگ ومیر مادران و نوزادان مورد توجه قرارگرفته است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: در شاخص اجتماعی این تحقیق هم مواردی مانند میزان باسوادی، وضعیت آموزش و پرورش و آموزش عالی مورد توجه بوده است و در بحث اقتصاد مسائلی مانند تولید ناخالص ملی، درآمد سرانه و.

مد نظر قرارگرفته است.

رفع مشکلات و ضعف ها راهی جز پیشرفت علمی ندارد رییس ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور گفت: البته نباید مشکلات را انکار کرد و باید مشکلات و نقاط ضعف دیده و رفع شوند ولی رفع مشکلات و ضعف ها راهی جز پیشرفت علمی و فرهنگی ندارد.

وی با بیان اینکه در بیان نقاط قوت و نقاط ضعف نباید اغراق و غلو شود، ادامه داد: سرعت پیشرفت علمی کشور مرهون تلاش نخبگان متدین و متعهد است و دشمن با همه حربه ها و توطئه ها به دنبال توقف این پیشرفت بوده و هست.

عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران گفت: تحریم برخی از دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی، تحریم دانشمندان و پژوهشگران، تحریم تجهیزات و لوازم علمی، مانند لوازم پزشکی و بخشی از توطئه ها بوده و است.

وی افزود: ولی نتیجه ای که برای دشمنان حاصل شد بالعکس بود و جوان متدین و متعهد نخبه این دستگاه ها را در کشور ساخت و تولید کرد.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران ادامه داد: انحراف در این مسیر از طریق برخی عوامل داخلی و تزریق روحیه یأس و ناامیدی در دانشگاه ها هم یک گام دشمنان است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: حذف فیزیکی و ترور دانشمندان ایجاد شبهه در این پیشرفت ها همگام های بعدی دشمنان بوده و است.

وی افزود: در یک جریان بزرگ علمی که 200 بیش از دانشمند آن جزء یک درصد از دانشمندان طراز اول جهان هستند حتماً ضعف هم وجود دارد ولی دشمن این ضعف ها را بزرگنمایی کرد تا اصل پیشرفت علمی ما زیر سؤال برود.

رییس ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور ادامه داد: حتماً باید این ضعف ها برطرف شود و برنامه ریزی و اقدام در این زمینه ادامه دارد ولی مگر برخی کشورهای منطقه که دوستان آمریکا هستند خریدوفروش مقاله علمی در ابعاد کلان وجود ندارد؟ جریان علمی کشور یک جریان پاک و سالم است دکتر مخبر دزفولی با اشاره به یکی از توطئه های دیگر دشمنان گفت: لکه دار کردن جریان علمی کشور از طریق ترویج شایعه های دروغ در مورد دستاوردهای علمی کشور یکی از خطرنا ترین توطئه های دشمنان است.

وی افزود: جریان ارزشمند علمی کشور حتما مشکلات و آفت هایی دارد اما اصل جریان یک جریان پاک و سالم است.

عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران گفت: سرمایه اجتماعی نخبگان کشور نباید تحت هیچ شرایطی تضعیف شود و زیر سؤال برود.

وی افزود: راهبرد "نفوذ" که در چند سال اخیر در دستور کار نظام سلطه قرارگرفته با نگاه تیزبین رهبر معظم انقلاب "مدظله العالی" رصد شد و پیرو فرمایش ایشان، سند مربوطه در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد.

در همه جای دنیا، حفاظت از سرمایه علمی یک اصل مسلم و پذیرفته شده است دکتر مخبر دزفولی ادامه داد: در این سند ضمن تأکید بر لزوم استمرار و گسترش روابط علمی بین المللی، صیانت و حفاظت از سرمایه علمی کشور هم مورد توجه قرار گرفته است.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: در همه جای دنیا، حفاظت از سرمایه علمی یک اصل مسلم و پذیرفته شده است.

وی افزود: بی تفاوتی و انفعال در این زمینه اصلاً پذیرفته نیست و اصلی ترین راهبرد کشور که مورد تأکید رهبر معظم انقلاب مدظله العالی نیز است، پیشرفت و تعالی علم و فناوری است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: نقطه قوت اصلی پیشرفت علمی و فناوری کشور "بومی بودن" این روند است و این روند قابل تحریم نیست و به همین دلیل دشمنان ما دانشمندان هسته ای کشور را ناجوانمردانه ترور کردند.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با تأکید بر لزوم ارائه و معرفی این دستاوردها در قالب های مناسب و فاخر هنری به جامعه گفت: دوستان ما در رسانه ملی کارهای خوبی در این زمینه کرده اند اما راه زیادی در این مسیر باقی است.

وی افزود: هنر رسانه ملی انعکاس، ارائه و معرفی این سرمایه ها است و اگر این اتفاق نیافتد ناامید و یأس در جامعه ترویج می شود.

دکتر مخبر دزفولی با اشاره به نتایج یک نظرسنجی ادامه داد: در همین شرایط دشوار، جامعه نسبت به پیشرفت علمی و توان دفاعی کشور امیدوار است و به آن افتخار می کند و نباید اجازه دهیم این سرمایه ها تضعیف شوند.

وی در پایان نیز گفت: ما بخواهیم یا نخواهیم راهی جز ورود به اقتصاد دانش بنیان نداریم و برای تحقق این هدف رسانه ملی دانش بنیان باید هم شکل بگیرد.

تدوین سند تاب آوری ملی در کشور لازم است به گزارش سایت قطره و به نقل ازمرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در ابتدای این نشست دکتر علی عسگری، رییس سازمان صدا و سیما با اشاره به موضوع سرمایه اجتماعی گفت: مهمترین کارکردهای حیاتی را در مقابله با سیاست های دشمن برای از بین بردن چهار رکن توانمندی در کشور تبیین کرد و به نقش رسانه ملی در بالابردن سرمایه اجتماعی و تاب آوری ملی پرداخت.

وی با بیان اینکه درباره تاب آوری مباحث زیادی در دنیا مطرح و تعاریف بسیاری از آن شده است گفت: بسیاری از کشورهای دنیا سند تاب آوری ملی دارند و بر اساس این سند برای پیشبرد مقاصدشان برنامه ریزی و سیاستگذاری می کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: گرچه کشورما یکی از تاب آورترین کشورهای دنیاست اما به صورت نظری بر روی این موضوع کارنشده و سندی در این خصوص تدوین نشده است و باید این سندملی تدوین شود.

رییس سازمان صداوسیما به یکی از تعاریف عمیق و ساده و کاربردی تاب آوری پرداخت و ادامه داد: یکی از تعاریف این است که کشور در مقابله با تهدیدها، بتواند در چهار محور توانمندی داشته باشد؛ اول اینکه بتواند کارکردهای حیاتی اش را در مقابل تهدیدها حفظ کند و دچار فروپاشی نشود؛ دوم اینکه بحران ها را با هزینه معقولی پشت سر گذارد و قادر به بازسازی خودش باشد؛ سوم در خلال مقاومت و تلاش برای بقا از اهداف اساسی اش منحرف نشود و دشمنان نتوانند آن را از مسیر راهبردی اش منحرف کنند و چهارم اینکه هنگام تلاش برای تاب آوری و مقاومت، به طور دائم سرمایه اجتماعی اش را افزایش دهد و در پایان با احساس توفیق و پیروزی از آن بحران خارج شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازمرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، وی بابیان اینکه دشمن برای پایین آوردن تاب آوری در کشور می کوشد تا این چهار رکن را تهدید و از بین ببرد، گفت: دشمن از اول انقلاب برای این امر تلاش کرده است اما در چندماه گذشته به علت اوضاع کشور با ایجاد فضای خاص رسانه ای کوشید تا لایه های اجتماعی مختلف را اغوا کند و این تصور را القا کند که ایران نمی تواند مشکلاتش را حل کند و آینده ای ندارد.

انتهای پیام
کلید واژه ها: دانشگاه - دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی - شورای عالی انقلاب فرهنگی - علمی - هیئت علمی - رسانه - آموزش - کشور - رسانه ملی - انقلاب فرهنگی - انقلاب اسلامی - دانشگاه تهران - کنکور - آموزش و پرورش - پیروزی انقلاب اسلامی - اسلامی - امروز - جمهوری اسلامی - ابتکار - خلاق - دکتر - نقشه - فناوری - خلاقیت - مخبر - فرهنگی - آزمون سراسری - برنامه ریزی - شورای - تهران

آخرین اخبار سرویس:
مقصود فراستخواه، استاد دانشگاه: از هر ده نفری که از کشور خارج می شوند تنها 2 نفر خواهان بازگشت به ایران هستند

دانشجوی دانشگاه آزاد برنده جشنواره کنز شد

محمدیان عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی شد

کاهش زمان صدور مدرک دانش آموختگان دانشگاه آزاد

شایعه تغییر وزیر علوم تکذیب شد

آغاز ثبت نام آزمون EPT آذرماه دانشگاه آزاد

وزیر علوم: دانشگاه تربیت مدرس به سوریه می رود

معرفی تجربیات دانشگاه علوم پزشکی شیراز به دانشگاه های علوم پزشکی کشور

وزیر علوم: دانشگاه تربیت مدرس به سوریه می رود

یک استاد دانشگاه: از هر 10 نفری که از کشور خارج می شوند تنها 2 نفر خواهان بازگشت هستند

اعلام نتایج داوطلبان دکتری بدون آزمون ویژه استعدادهای درخشان

شرایط حذف کنکور در سال 98

اینم جایگاه ویژه زنان در ورزشگاه!

آغاز نام نویسی آزمون EPT آذر دانشگاه آزاد

تکذیب شایعه تغییر وزیر علوم

شایعه تغییر وزیر علوم تکذیب شد

خادمان اماکن مذهبی گلستان بیمه تکمیلی شدند+ فیلم

تکذیب شایعه تغییر وزیر علوم

فراستخواه: 78 درصد مردم ایران تقدیرگرا هستند

نواختن زنگ آب در مدرسه علوی بجستان

رویداد ملی ایده بازار خوراک و نوشیدنی

دانشگاه تربیت مدرس به سوریه می رود

تکذیب شایعه تغییر وزیر علوم

تقریر نظر علامه طباطبایی در باب تأویل

ثبت نام 400 دانشجوی دانشگاه فرهنگیان در جشنواره نمونه

تکذیب شایعه تغییر وزیر علوم

کارگاه «ریشه شناسی مفردات قرآن در زبان های سامی» برگزار شد

آغاز به کار مرکز علوم اسلامی در دانشگاه فرهنگیان کرمان

دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و دانشگاه جمهوری آذربایجان همکاری می کنند

شایعه تغییر وزیر علوم تکذیب شد

نقشه جامع علمی کشور باید تغییر کند

اعلام جزییات دهمین دوره مسابقات قرآن دانشجویی عربستان

انتقاد شدید روزنامه حامی روحانی از حضور زنان در ورزشگاه/آمارهای متناقض از وضعیت دانشجویان مازاد دانشگاه آزاد/آیت الله مکارم: دولت مردم را سرگرم حضور زنان در ورزشگاه ها نکند

داوطلبان مراقب باشند: برخی دانشگاه ها به صورت غیرقانونی دانشجوی کارشناسی ارشد و دکتری جذب کردند

دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و دانشگاه جمهوری آذربایجان همکاری می کنند

هند یک ماهواره مخابراتی به فضا فرستاد

تقریر نظر علامه طباطبایی در باب تأویل/ علامه به نیمی از مسائل فلسفه اجتماع توجه داشته است

وزارت علوم در سیاست های خود تجدیدنظر کند

آیت اللهی: حق حضانت والدین را به هر دلیلی نمی شود سلب کرد/ چرا لایحه برای قاچاق اطفال تخفیف قائل شده است؟

آزمایشگاههای دانشگاه یاسوج در خدمت استاندارسازی تولیدات استان

عملیات احداث هتل 5ستاره بخش خصوصی در منطقه آزاد ماکو آغاز شد

جشنواره قرآن و عترت دانشجویان 33 ساله شد

نرخ بیکاری فارغ التحصیلان 19 درصد اعلام شد | کبگانیان: بیکاری فارغ التحصیلان بیش از این است

دانشگاه علمی کاربردی محلی برای تمرین کسب وکار/ اولین مرکز نوآوری کنجد افتتاح شد

تشکیل کارگروه تخصصی دبیر خانه شورای عالی مناطق آزاد و صنعتی استان

برگزاری کنگره بین المللی روز جهانی دیابت در اردبیل

اقدام غیرقانونی برخی از مراکز در جذب دانشجوی دکتری

نتایج رقابت کشوری «رویای کهکشانی من» اعلام شد

شرایط ارزیابی مدارک تحصیلی متقاضیان دکتری خارج از کشور

انتصاب جدید در روزهای پایانی ریاست افشانی بر شهرداری

برگزاری رویداد ملی ایده بازار خوراک و نوشیدنی

نتایج دکتری استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد اعلام شد

جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی بجنورد برگزار شد/ از بیان مشکلات تا وعده های زمان دار

اعضای هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی منصوب شدند

کوتاه از دانشگاه تهران

تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه مازندران و معاونت فرهنگی وزارت علوم امضا شد

همایش کارآفرینی در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد

مرجعیت علمی زبان فارسی در گرو سطح علم در کشور است

توقف برنامه تکمیل ظرفیت دانشگاه ها در سال آینده / تعدادی از رشته های بدون آزمون حذف می شوند

نتایج دکتری بدون آزمون استعدادهای درخشان آزاد اعلام شد

نتایج دکتری بدون آزمون استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد اعلام شد

همکاری دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با دانشگاه های آذربایجان

نتایج دکتری بدون آزمون استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد اعلام شد

نتایج دکتری بدون آزمون استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد اعلام شد

تشریح برنامه های موسسه آموزش عالی بهار در هفته «قرآن و دانشگاه»

دانشگاه علمی کاربردی محلی برای تمرین کسب وکار

نتایج دکتری بدون آزمون استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد اعلام شد

نتایج داوطلبان دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد اعلام شد

داوطلبان مراقب باشند: برخی دانشگاه ها به صورت غیرقانونی دانشجوی کارشناسی ارشد و دکتری جذب کردند

میز خدمت دانشگاه لرستان این هفته میزبان معاونت دانشجویی بود

واحد خواهران دانشگاه علوم رضوی آزمون دکتری برگزار می کند

شرایط ارزیابی مدارک تحصیلی دانشجویان دکتری اعلام شد

نتایج دکتری بدون آزمون استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد اعلام شد

اعلام نتایج داوطلبان دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد

جایزه دکتر درویش برای ایده های برتر در حوزه زیست شناسی

تکمیل ظرفیت دانشگاه ها سال آینده متوقف می شود

سرپرست دانشگاه آزاد یکشنبه آینده تعیین تکلیف می شود

جایگاه ویژه زنان در ورزشگاه!

نتایج داوطلبان دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد اعلام شد

اعلام نتایج داوطلبان دکتری بدون آزمون ویژه استعداد های درخشان سال 97 اعلام شد

شرایط ارزیابی مدارک تحصیلی دانشجویان دکتری اعلام شد

پژوهشگاه هوافضا در قالب امریه سربازی نیرو می پذیرد

تفاهم نامه همکاری علوم پزشکی اردبیل با دانشگاه های جمهوری آذربایجان امضا شد

لیبرمن : از سمت خود استعفا می دهم

سمینار آنالیز ریاضی در اراک

اعتیاد به مواد مخدر خط قرمز در دانشگاه ها است

اعتیاد به مواد مخدر؛ خط قرمز دانشگاه ها

رویداد استارت آپ کسب و کار های دانشجویی در دانشگاه آزاد یزد برگزار می شود

اطلاعیه دانشگاه علوم اسلامی رضوی در خصوص نحوه ثبت نام اینترنتی متقاضیان آزمون دکتری تخصصی (PhD) ویژه خواهران

آخرین فرصت داوطلبان پزشکی آزاد برای انتخاب رشته های بدون آزمون

مسوولان برای تحقق اقتصاد دانش بنیان باید خطر پذیر باشند

آیا زمین آبی ما در گذشته ارغوانی رنگ بوده است؟

همایش «یاوران وقف» و «وقف و رسانه» در ارومیه

اعتیاد به مواد مخدر؛خط قرمز دانشگاه ها

چگونه یک دکوراسیون ایرانی طراحی کنیم؟

دانشجویان در اردوی مختلط آزاد مشهد با یک اتوبوس و در یک محل اسکان داشتند/ اجازه نمی دهیم با آبروی جریان انقلابی بازی شود

بیمارستان امام رضا(ع)اردبیل بزودی افتتاح می شود

پوشش دانشجویان دانشگاه های جهان؛ از حقیقت تا افسانه

برگزاری همایش علمی و فناوری نخبگان جوان ایرانی در ارمنستان

از عجیب ترین رشته های دانشگاهی دنیا چه می دانید ؟

کنکور در حال بلعیدن آموزش وپرورش و دانشگاه است / جریان علمی کشور یک جریان پاک و سالم است

کنکور در حال بلعیدن آموزش وپرورش و دانشگاه است / جریان علمی کشور یک جریان پاک و سالم است