مطالب مرتبط:
رییس دانشکده شریعتی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور خبر داد: تلاش دانشکده شریعتی برای آموزش توامان علمی و عملی دانشجویان
اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در باره شرایط و ضوابط، تاریخ و نحوه ثبت نام متقاضیان پذیرش دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی مهر ماه سال 1397
اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی کدرشته محل های پذیرش دوره مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی مهرماه سال 1397
سال گذشته 2200 میهمان از دانشگاه ها و مراکز علمی دنیا به ایران آمدند / خیران آموزش عالی پیشران توسعه کشور
غول کنکور در حال بلعیدن آموزش و پرورش و دانشگاه است/ ایران 2 درصد از تولید علم جهان را داراست
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 29 مهر 1397 ساعت 14:552018-10-21دانش

کنکور در حال بلعیدن آموزش وپرورش و دانشگاه است/جریان علمی کشور یک جریان پاک و سالم است


دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه اکنون کنکور به یک غول تبدیل شده که در حال بلعیدن آموزش وپرورش و دانشگاه است، گفت: معضل کنکور اجرایی شدن برنامه ریزی های کلان علمی و فناوری مانند نقشه جامع علمی و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را به چالش کشیده است.

- این در حالیست که اکنون و پس از 4 دهه پرفرازو نشیب جریان علم و فناوری کشور امروز به نقاط افتخارآفرینی رسیده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، دکتر مخبر دزفولی در ششمین نشست سراسری مدیران رسانه ملی، با عنوان "منشور رسانه" که در محل مرکز همایش های بین المللی صداوسیما برگزار شد، طی سخنانی گفت: رسانه های عمومی به طور اعم و رسانه ملی به طور اخص نقش بزرگی در اصلاح و بهبود روش ها، کارکردها و ساختارها در حوزه های مختلف مانند آموزش و پرورش، خانواده و .

دارند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: در طول این چهار دهه که از حیات طیبه نظام جمهوری اسلامی طی شده، تلاش زیادی صورت گرفته تا مسیر گذشته که بر تقلید مبتنی بود، به مسیری مبتنی بر خودباوری و عزت نفس ملی تبدیل شود.

خلاقیت و ابتکار محور تلاش ها در طول این چهار دهه بود دکتر مخبر دزفولی گفت: خلاقیت و ابتکار محور تلاش ها در طول این چهار دهه بود و ما گردنه های سختی مانند دفاع مقدس را با این روحیه خلاق و مبتکر پشت سر گذاشتیم.

وی افزود: البته متأسفانه مسائلی مانند آزمون سراسری و کنکور وجود دارد و رسانه ملی باید برای رفع این مشکل تلاش و تدبیر داشته باشد.

کنکور در حال بلعیدن آموزش وپرورش و دانشگاه است عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: رسانه می تواند تحول در این موضوع ایجاد کند و ایستایی و رکود رابخش آموزش کشور بر طرف کند.

دانشگاه در رژیم گذشته سرتاپا وابسته و مقلد بود رییس ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور ادامه داد: انقلاب اسلامی در حالی دانشگاه را از نظام ستم شاهی تحویل گرفت که این نهاد سرتاپا وابسته و مقلد بود.

وی با اشاره به وضعیت دانشگاه ها در سال های نخست پیروزی انقلاب اسلامی گفت: در آن سال ها دانشگاه ها به اتاق جنگ گروهک های ضد انقلاب تبدیل شده بود و در کلاس ها به جای کتاب، اسلحه مشاهده می شد.

دکتر مخبر دزفولی با اشاره به برخی آمار از وضعیت علمی کشور افزود: 170 هزار دانشجو در سال 1357 امروز به حدود 5 میلیون رسیده است.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران ادامه داد: حدود 4 هزار عضو هیئت علمی در سال 1357 امروز به حدود 90 هزار عضو هیئت علمی رسیده است.

رییس ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور گفت: در سال 1357 از هر یک میلیون نفر جمعیت کشور حدود 19 نفر محقق و پژوهشگر داشتیم اما امروز از هر یک میلیون نفر جمعیت کشور حدود 1200 نفر محقق و پژوهشگر هستند.

وی با اشاره به پیشرفت های کشور و تاکید بر نگهداری و حمایت از استمرار این موفقیت ‎ها افزود: استمرار این موفقیت ها و پیشرفت ها پاسداشت از سرمایه اجتماعی نخبگانی کشور را رقم خواهد زد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: این پیشرفت ها در زمان سخت ترین تحریم های علمی صورت گرفت.

تلاش عده ای برای کمرنگ جلوه دادن پیشرفت های اعجاب انگیز کشور دکتر مخبر دزفولی گفت: امروز ببینید در زیست فناوری، نانو و.

به چه مرتبه ای دست پیداکرده ایم.

در همان سختی ها و تحریم ها، زیرساخت های علمی و آموزشی نوسازی و بهسازی شدند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به شبهه برخی منتقدین در مورد گسترش بی رویه دانشگاه ها باید گفت: در تمام کشورهای جهان موسسات و مراکز آموزش عالی زیادی فعال هستند که دارای وظائف و تکالیفی متفاوت از وظائف و تکالیف دانشگاه ها هستند و در کشورمان نیز اکنون حدود 300 دانشگاه داریم و بقیه مراکز و موسسات آموزشی هستند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: روزگاری کشور ما در علم و فناوری اصلاً به چشم جهان نمی آمد اما امروز وضعیت کاملاً تغییر کرده است.

دکتر مخبر دزفولی با اشاره به آمارهای مراکز معتبر علم سنجی جهانی گفت: در سال 1357 سهم ما از تولید علم یک دهم درصد از تولید علم جهان بود اما با همه مشکلات امروز حدود دو درصد از تولید علم جهان را داریم و بیش از بیست هزار مقاله علمی معتبر سالانه در کشورمان نگاشته و منتشر می شود.

وی افزود: چرا بعضی می خواهند پیشرفت های علمی و فناوری اعجاب انگیز کشورمان را کم رنگ و کم فروغ جلوه دهند؟ تمام این پیشرفت ها در سایه روحیه اعتماد به نفس و عزت ملی رخ داد عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: تمام این پیشرفت ها در سایه روحیه اعتماد به نفس و عزت ملی رخ داد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به برخی انتقادات در خصوص کیفیت تولیدات علمی کشور گفت: بسیاری از منتقدان دلسوز و خیرخواه هستند، ولی باید به همین عزیزان گفت قدرت دفاعی کشور که امروز در این منطقه پرآشوب کشورمان را امنیت داده، حاصل تلاش دانشگاهیان است.

وی افزود: توان موشکی نقطه زن کشور حاصل تلاش قشر نخبه علمی ماست، پیشرفت های پزشکی، عمرانی، در حوزه هایی مانند مخابرات و فناوری اطلاعات، کشاورزی و.

هم حاصل همین تلاش است.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران ادامه داد: نباید پیشرفت علمی را صرفاً در مقاله علمی خلاصه کرد و درعین حال نباید تولید متن علمی فاخر که منتهی به تولید فرآورده باارزش علمی می شود را هم انکار کرد.

رییس ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور در تشریح پیشرفت های دهه سوم پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: وقتی توان علمی ما به نقطه ای قابل اتکا رسید، بحث جهش علمی و جنبش نرم افزاری مطرح شد.

وی افزود: چرا برخی اعتقاد دارند نخبه علمی و فناوری کشور در دانشگاه و مراکز پژوهشی نباید نتیجه کار علمی خود را منتشر کند؟ در شاخص توسعه انسانی کشورمان جایگاه بالایی دارد دکتر مخبر دزفولی ادامه داد: محققان و دانشگاهیان در بسیاری از حوزه های علم و فناوری که دشمنان ما بر دور آنها خط قرمز کشیده بود، وارد شدند و از صفر تا صد را در این حوزه ها بازتولید و بومی کردند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر کاربردی شدن علوم در کشور به نمایشگاه فناوری نانو اشاره کرد و گفت: هم اکنون چند ده شرکت دانش بنیان در حوزه نانو فناوری در حال صادرات محصولات خود به خارج از کشور هستند که درآمد آن ها هم اکنون سال گذشته به 1300 میلیارد تومان رسیده است.

وی افزود: امروز 3 هزار و 600 شرکت دانش بنیان داریم و نگاهی که کار استاد دانشگاه در خارج از دانشگاه را ناپسند می دانست کاملاً تغییر کرده است و توانایی علمی دانشگاه ها به میدان حل مشکلات جامعه آمده است.

گردش مالی شرکت های دانش بنیان به 12 میلیارد دلار رسیده است عضو هیئت علمی دانشگاه تهران ادامه داد: امروز گردش مالی شرکت های دانش بنیان به 12 میلیارد دلار رسیده است.

دکتر مخبر دزفولی با اشاره به گزارش سایت قطره و به نقل ازیکی از مراکز علم سنجی گفت: در شاخص توسعه انسانی که یک شاخص ترکیبی شامل شاخص های بهداشتی، اجتماعی، فرهنگی، رفاهی و.

است و توسط سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته شده کشورمان وضعیت رو به بالایی دارد.

وی افزود: در شاخص بهداشتی این تحقیق مواردی مانند امید به زندگی، دسترسی به آب سالم، مرگ ومیر مادران و نوزادان مورد توجه قرارگرفته است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: در شاخص اجتماعی این تحقیق هم مواردی مانند میزان باسوادی، وضعیت آموزش و پرورش و آموزش عالی مورد توجه بوده است و در بحث اقتصاد مسائلی مانند تولید ناخالص ملی، درآمد سرانه و.

مد نظر قرارگرفته است.

رفع مشکلات و ضعف ها راهی جز پیشرفت علمی ندارد رییس ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور گفت: البته نباید مشکلات را انکار کرد و باید مشکلات و نقاط ضعف دیده و رفع شوند ولی رفع مشکلات و ضعف ها راهی جز پیشرفت علمی و فرهنگی ندارد.

وی با بیان اینکه در بیان نقاط قوت و نقاط ضعف نباید اغراق و غلو شود، ادامه داد: سرعت پیشرفت علمی کشور مرهون تلاش نخبگان متدین و متعهد است و دشمن با همه حربه ها و توطئه ها به دنبال توقف این پیشرفت بوده و هست.

عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران گفت: تحریم برخی از دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی، تحریم دانشمندان و پژوهشگران، تحریم تجهیزات و لوازم علمی، مانند لوازم پزشکی و بخشی از توطئه ها بوده و است.

وی افزود: ولی نتیجه ای که برای دشمنان حاصل شد بالعکس بود و جوان متدین و متعهد نخبه این دستگاه ها را در کشور ساخت و تولید کرد.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران ادامه داد: انحراف در این مسیر از طریق برخی عوامل داخلی و تزریق روحیه یأس و ناامیدی در دانشگاه ها هم یک گام دشمنان است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: حذف فیزیکی و ترور دانشمندان ایجاد شبهه در این پیشرفت ها همگام های بعدی دشمنان بوده و است.

وی افزود: در یک جریان بزرگ علمی که 200 بیش از دانشمند آن جزء یک درصد از دانشمندان طراز اول جهان هستند حتماً ضعف هم وجود دارد ولی دشمن این ضعف ها را بزرگنمایی کرد تا اصل پیشرفت علمی ما زیر سؤال برود.

رییس ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور ادامه داد: حتماً باید این ضعف ها برطرف شود و برنامه ریزی و اقدام در این زمینه ادامه دارد ولی مگر برخی کشورهای منطقه که دوستان آمریکا هستند خریدوفروش مقاله علمی در ابعاد کلان وجود ندارد؟ جریان علمی کشور یک جریان پاک و سالم است دکتر مخبر دزفولی با اشاره به یکی از توطئه های دیگر دشمنان گفت: لکه دار کردن جریان علمی کشور از طریق ترویج شایعه های دروغ در مورد دستاوردهای علمی کشور یکی از خطرنا ترین توطئه های دشمنان است.

وی افزود: جریان ارزشمند علمی کشور حتما مشکلات و آفت هایی دارد اما اصل جریان یک جریان پاک و سالم است.

عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران گفت: سرمایه اجتماعی نخبگان کشور نباید تحت هیچ شرایطی تضعیف شود و زیر سؤال برود.

وی افزود: راهبرد "نفوذ" که در چند سال اخیر در دستور کار نظام سلطه قرارگرفته با نگاه تیزبین رهبر معظم انقلاب "مدظله العالی" رصد شد و پیرو فرمایش ایشان، سند مربوطه در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد.

در همه جای دنیا، حفاظت از سرمایه علمی یک اصل مسلم و پذیرفته شده است دکتر مخبر دزفولی ادامه داد: در این سند ضمن تأکید بر لزوم استمرار و گسترش روابط علمی بین المللی، صیانت و حفاظت از سرمایه علمی کشور هم مورد توجه قرار گرفته است.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: در همه جای دنیا، حفاظت از سرمایه علمی یک اصل مسلم و پذیرفته شده است.

وی افزود: بی تفاوتی و انفعال در این زمینه اصلاً پذیرفته نیست و اصلی ترین راهبرد کشور که مورد تأکید رهبر معظم انقلاب مدظله العالی نیز است، پیشرفت و تعالی علم و فناوری است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: نقطه قوت اصلی پیشرفت علمی و فناوری کشور "بومی بودن" این روند است و این روند قابل تحریم نیست و به همین دلیل دشمنان ما دانشمندان هسته ای کشور را ناجوانمردانه ترور کردند.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با تأکید بر لزوم ارائه و معرفی این دستاوردها در قالب های مناسب و فاخر هنری به جامعه گفت: دوستان ما در رسانه ملی کارهای خوبی در این زمینه کرده اند اما راه زیادی در این مسیر باقی است.

وی افزود: هنر رسانه ملی انعکاس، ارائه و معرفی این سرمایه ها است و اگر این اتفاق نیافتد ناامید و یأس در جامعه ترویج می شود.

دکتر مخبر دزفولی با اشاره به نتایج یک نظرسنجی ادامه داد: در همین شرایط دشوار، جامعه نسبت به پیشرفت علمی و توان دفاعی کشور امیدوار است و به آن افتخار می کند و نباید اجازه دهیم این سرمایه ها تضعیف شوند.

وی در پایان نیز گفت: ما بخواهیم یا نخواهیم راهی جز ورود به اقتصاد دانش بنیان نداریم و برای تحقق این هدف رسانه ملی دانش بنیان باید هم شکل بگیرد.

تدوین سند تاب آوری ملی در کشور لازم است به گزارش سایت قطره و به نقل ازمرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در ابتدای این نشست دکتر علی عسگری، رییس سازمان صدا و سیما با اشاره به موضوع سرمایه اجتماعی گفت: مهمترین کارکردهای حیاتی را در مقابله با سیاست های دشمن برای از بین بردن چهار رکن توانمندی در کشور تبیین کرد و به نقش رسانه ملی در بالابردن سرمایه اجتماعی و تاب آوری ملی پرداخت.

وی با بیان اینکه درباره تاب آوری مباحث زیادی در دنیا مطرح و تعاریف بسیاری از آن شده است گفت: بسیاری از کشورهای دنیا سند تاب آوری ملی دارند و بر اساس این سند برای پیشبرد مقاصدشان برنامه ریزی و سیاستگذاری می کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: گرچه کشورما یکی از تاب آورترین کشورهای دنیاست اما به صورت نظری بر روی این موضوع کارنشده و سندی در این خصوص تدوین نشده است و باید این سندملی تدوین شود.

رییس سازمان صداوسیما به یکی از تعاریف عمیق و ساده و کاربردی تاب آوری پرداخت و ادامه داد: یکی از تعاریف این است که کشور در مقابله با تهدیدها، بتواند در چهار محور توانمندی داشته باشد؛ اول اینکه بتواند کارکردهای حیاتی اش را در مقابل تهدیدها حفظ کند و دچار فروپاشی نشود؛ دوم اینکه بحران ها را با هزینه معقولی پشت سر گذارد و قادر به بازسازی خودش باشد؛ سوم در خلال مقاومت و تلاش برای بقا از اهداف اساسی اش منحرف نشود و دشمنان نتوانند آن را از مسیر راهبردی اش منحرف کنند و چهارم اینکه هنگام تلاش برای تاب آوری و مقاومت، به طور دائم سرمایه اجتماعی اش را افزایش دهد و در پایان با احساس توفیق و پیروزی از آن بحران خارج شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازمرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، وی بابیان اینکه دشمن برای پایین آوردن تاب آوری در کشور می کوشد تا این چهار رکن را تهدید و از بین ببرد، گفت: دشمن از اول انقلاب برای این امر تلاش کرده است اما در چندماه گذشته به علت اوضاع کشور با ایجاد فضای خاص رسانه ای کوشید تا لایه های اجتماعی مختلف را اغوا کند و این تصور را القا کند که ایران نمی تواند مشکلاتش را حل کند و آینده ای ندارد.

انتهای پیام
کلید واژه ها: دانشگاه - دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی - شورای عالی انقلاب فرهنگی - علمی - هیئت علمی - رسانه - آموزش - کشور - رسانه ملی - انقلاب فرهنگی - انقلاب اسلامی - دانشگاه تهران - کنکور - آموزش و پرورش - پیروزی انقلاب اسلامی - اسلامی - امروز - جمهوری اسلامی - ابتکار - خلاق - دکتر - نقشه - فناوری - خلاقیت - مخبر - فرهنگی - آزمون سراسری - برنامه ریزی - شورای - تهران

آخرین اخبار سرویس:
افزایش 3 برابری کاروان های دانشجویی راهیان نور در سمنان/ اعزام دانشجویان از 15 اسفندماه آغاز می شود

جزییات آزمون فلوشیپ پزشکی اعلام شد/ آغاز ثبت نام از بهمن ماه

زمان پذیرش دانشجوی کاردانی بدون کنکور

هزینه 12 میلیونی برای آموزش و تربیت هر دانشجو در سال آینده

جلسه مجدد کمیسیون آموزش برای حادثه علوم و تحقیقات

رییس دانشگاه امیرکبیر: ماهواره پیام 6 دقیقه در مدار قرار گرفت / ماهواره منفجر نشد؛ به طور کامل در اقیانوس هند سقوط کرد

رییس دانشگاه امیرکبیر: ماهواره پیام 6 دقیقه در مدار قرار گرفت

پذیرش دانشجوی کاردانی بدون کنکور از اول بهمن آغاز می شود+ جزییات

سفیر سوئد از دانشگاه شریف بازدید کرد/ تسهیل رفت و آمد نخبگان

معاون خواهران بسیج اساتید دانشگاه آزاد: مرضیه هاشمی در سرزمینی دستگیر شد که ادعای حقوق بشرش گوش دنیا را کر کرده است

کار و مدیریت جهادی، ظرفیت های دانشگاه هنر را شکوفا می کند

کارگاه «بهینه سازی و هوش مصنوعی در درمان بیماری ها» در دانشگاه خلیج فارس بوشهر برگزار می شود

دفترچه راهنمای پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها منتشر شد/ از جزییات پرتاب ناکام «پیام» تا سهم ایران در بازار جهانی فناوری نانو

تلسکوپ هابل، کار خود را تا پایان هفته آغاز می کند

عاملی در برنامه تلویزیونی زاویه رسالت اصلی شورای عالی انقلاب فرهنگی استقرار انقلاب اسلامی است/ نباید کارگزاران انقلاب را مقدس کنیم

عاملی در برنامه تلویزیونی زاویه رسالت اصلی شورایعالی انقلاب فرهنگی استقرار انقلاب اسلامی است

سفیر سوئد از دانشگاه شریف بازدید کرد/ تسهیل رفت و آمد نخبگان

بازدید سفیر سوئد از دانشگاه صنعتی شریف

دانشگاه هایی که در بهمن 97 بدون کنکور دانشجو می پذیرند+ اسامی

آخرین وضعیت جایابی بورسیه ها

خوابگاه دانشجویی دخترانه دانشگاه صنعتی امیرکبیر افتتاح شد

تخفیف های جدید دانشگاه آزاد برای دانشجویان در راه است/ بورسیه ها بالاخره تعیین و تکلیف می شوند!

سفیر سوئد از دانشگاه شریف بازدید کرد

شورای عالی انقلاب فرهنگی در مسیر الگوی اسلامی- ایرانی است -2

ایجاد خوابگاه پسرانه از نیازهای دانشگاه دامغان است

سند ملی آموزش و سلامت جنسی در دست بررسی

ایجاد خوابگاه پسرانه از نیازهای دانشگاه دامغان است

گریه کردن سلطان جدید مالزی هنگام تاجگذاری+عکس

دفتر نمایندگی دانشگاه فردوسی در افغانستان تاسیس می شود

آزمون سامفا در ایران و 5 کشور برگزار می شود

ثبت نام دوره شتابدهی دانشجویان برای ورود به اکوسیستم کارآفرینی ادامه دارد

آغاز به کار پایگاه اورژانس هوایی در همدان

شهریه مناطق محروم را 50 درصد کاهش دادیم

شیوه جدید پذیرش دانشجو بدون کنکور

تخفیف های جدید آزاد برای دانشجویان در راه است

اولین همایش بین المللی «گردشگری و توسعه» اردیبهشت 98 در دانشگاه کردستان برگزار می شود

استخدام حسابدار فارغ التحصیل دانشگاه های دولتی - تهران

اعزام بیش از 3 هزار دانشجوی سمنانی به اردوی راهیان نور

آزمون سامفا در ایران و 5 کشور برگزار می شود

لشکرکشی دانشگاه صنعتی شریف به منطقه 2 تهران/ سیلیکون ولی ایرانی ها بستر شکل گیری ایده های جوانان می شود

ماهواره پیام 300 ثانیه در مدار قرار گرفت

بررسی سند ملی تربیت، آموزش و سلامت جنسی کشور

ارجاع پرونده تخلفات مسئولان سابق دانشگاه آزاد به قوه قضاییه

اعلام شیوه جدید پذیرش دانشجو بدون کنکور

ارائه آموزش توسط بخش خصوصی و غیر دانشگاهی، از دغدغه های امروز دانشجویان پرستاری است

اعلام شیوه جدید پذیرش دانشجو بدون کنکور

امکان اخذ 24 واحد درسی در یک رشته فرعی

تخفیف های جدید دانشگاه آزاد برای دانشجویان در راه است/ بورسیه ها بلاخره تعیین و تکلیف می شوند!

ماهواره پیام را چه کسی ساخت و چرا در مدار قرار نگرفت؟

80 درصد پروژه نصب گاردریل در واحد علوم و تحقیقات به اتمام رسید

تهران پایتخت نوآوری و فناوری می شود

چین؛ انتخاب اول دانشجویان بلاروسی برای تحصیل

طهرانچی: 8 دانشجو همچنان بستری هستند

دانشگاه ها از ایمنی ناوگان حمل و نقل دانشجویی اطمینان حاصل کنند

سقوط ماهواره «پیام» در اقیانوس هند

وزیرعلوم با کمیسیونر علوم اتحادیه اروپا دیدار کرد

باورهای جنجالی برنده نوبل و پدر DNA در مورد نژاد و جنسیت

وزیرعلوم با کمیسیونر علوم اتحادیه اروپا دیدار کرد

وزیرعلوم با کمیسیونر علوم اتحادیه اروپا دیدار کرد

همدان پرچم دار و نماد علم در کشور بوده است

همدان پرچم دار و نماد علم در کشور بوده است

استخدام سالن کار خانم یا آقا جهت فست فود در رودهن

استارت آپ شهر هوشمند دانشگاه یادگار امام (ره) برگزار شد

کارتن خواب های محله کم شده اند

مهندسی مواد در حاشیه دانشگاه!

استارت آپ شهر هوشمند دانشگاه یادگار امام (ره) برگزار شد

مهندسی مواد در حاشیه دانشگاه!

همایش سرمایه گذاری انرژیهای تجدیدپذیر در سیرجان

بررسی قوانین نظام وظیفه عمومی در سبزوار

با دانشگاه های ایرانی پیشرو در ساخت ماهواره آشنا شوید

لشکرکشی دانشگاه صنعتی شریف به منطقه 2 تهران/ سیلیکون ولی ایرانی ها بستر شکل گیری ایده های جوانان می شود

استخدام کارشناس امور مالی،کارشناس شتابدهی نوآوری در تهران

امکان ثبت نام در دوره های پیام نور برای همه داوطلبان فراهم شد

ثبت نام آزمون های EPT و فراگیر مهارتهای عربی دانشگاه آزاد آغاز شد

️ توزیع 930 بسته صبحانه سالم در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

علمی کاربردی و فرماندهی انتظامی کردستان تفاهم نامه امضا کردند

علمی کاربردی و فرماندهی انتظامی کردستان تفاهم نامه امضا کردند

سرپرست جدید دانشگاه آزاد واحدهای مبارکه و مجلسی معرفی شد

استاد دانشگاه: سالانه 44 میلیارد دلار کلاهبرداری آنلاین اتفاق می افتد

از سوی محققان کشور توسعه سیستم هدایت و جهت دهی موش صحرایی با موفقیت انجام شد

آغاز نام نویسی آزمون EPT دانشگاه آزاد

اتمام 80 درصد طرح نصب گاردریل در واحد علوم و تحقیقات

ثبت نام آزمون های EPT و فراگیر مهارت های عربی دانشگاه آزاد آغاز شد

انعقاد قرارداد برای توسعه و عمران روستا ها

شرایط پذیرش بدون کنکور برای ترم بهمن دانشگاه ها

ایران بازیگر مهمی در عرصه علم و فناوری بین المللی است

ایجاد رشته نانوفناوری پزشکی در دانشگاه/گامی برای استفاده بهینه از گیاهان دارویی

موافقت با ایجاد مرکز رشد پزشکی در دانشگاه آزاد

لغو امتحانات دانشجویان دانشگاه آزاد فریدن

پردیس البرز و مرکز آموزش های ضمن خدمت دانشگاه تهران تفاهم نامه همکاری امضا کردند

انعقاد تفاهم نامه ای برای پیش گیری از طلاق و مفاسد اخلاقی در دانشگاه ها

انحراف مداری پیام

مقالات پر بازدید جهاد دانشگاهی معرفی شدند

بیست و یکمین جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد برگزار شد

دانشگاه MIT موفق به ابداع روشی برای کوچک سازی اشیاء شد

شرایط پذیرش بدون کنکور برای ترم بهمن دانشگاه ها

ضرورت پیشگیری از بروز حوادث مشابه علوم وتحقیقات در دانشگاه آزاد

تعامل عمیق تری بین دانشگاه و رسانه باید ایجاد شود

بخشنامه رعایت ضوابط ایمنی به تمام دانشگاه ها ابلاغ شد

تصویب چندین طرح آموزشی، خدماتی و رفاهی در دانشگاه آزادزاهدان

کنکور در حال بلعیدن آموزش وپرورش و دانشگاه است/جریان علمی کشور یک جریان پاک و سالم است

کنکور در حال بلعیدن آموزش وپرورش و دانشگاه است/جریان علمی کشور یک جریان پاک و سالم است