مطالب مرتبط:
اتفاقی عجیب در پذیرش دانشجویان تکمیل ظرفیت پزشکی
مجلس به ماجرای پذیرش دانشجویان پزشکی در دانشگاه آزاد ورود کرد
ظرفیت پذیرش دانشجوی علوم پزشکی دانشگاه آزاد تغییر نمی کند
ورود مجلس به ماجرای قصور دانشگاه آزاد در پذیرش دانشجویان پزشکی/ پرونده با عذرخواهی بسته نمی شود
احتمال قضایی شدن پرونده خاطیان پذیرش دانشجویان پزشکی دانشگاه آزاد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 29 مهر 1397 ساعت 14:252018-10-21دانش

افتضاح آزاد (اتفاقی عجیب در پذیرش دانشجویان تکمیل ظرفیت پزشکی)


پدر ها و مادر های نگران همراه با فرزندان شان در حالی که کارنامه ها و برگه های انتخاب واحدشان در دانشگاه را همراه با خود آورده بودند جلوی در ساختمان مرکزی دانشگاه آزاد ایستاده بودند تا بالاخره کسی بیاید و به آن ها جواب بدهد.

- افتضاح آزاد (اتفاقی عجیب در پذیرش دانشجویان تکمیل ظرفیت پزشکی) " پدر ها و مادر های نگران همراه با فرزندان شان در حالی که کارنامه ها و برگه های انتخاب واحدشان در دانشگاه را همراه با خود آورده بودند جلوی در ساختمان مرکزی دانشگاه آزاد ایستاده بودند تا بالاخره کسی بیاید و به آن ها جواب بدهد.

دانشجویانی که تعدادی از آن ها از رشته های قبلی خود انصراف داده اند و حالا باید بعد از این انصراف به خدمت نظام وظیفه بروند.

دیدارنیوز" ـ چهارشنبه هفته گذشته تعدادی از دانشجویان رشته های پزشکی دانشگاه آزاد در شهرهای مختلف در حالی که سر کلاس های درس شان نشسته بودند اسم شان را خواندند و به طور ناگهانی به آن ها گفتند که متاسفانه یکی از مسئولان اشتباهی مرتکب شده و اسم آن ها به طور اشتباهی برای تحصیل در رشته پزشکی اعلام شده است.

این در حالی است که این دانشجویان همه مراحل ثبت نام را طی کرده و حتی خوابگاه هم گرفته بودند.

تعدادی دیگر از آن ها در رشته های دیگر مشغول به تحصیل بوده و هزینه مالی برای انصراف را پرداخت و در این دانشگاه ثبت نام کرده بودند که حالا دیگر نمی توانند به دانشگاهی که شاید 10 روز پیش در آن درس می خواندند، بازگردند.

دانشگاه آزاد اعلام کرده است که اشتباهی سیستمی رخ داده و داوطلبان گروه پزشکی به اشتباه پیام قبولی دریافت کرده اند.

محمد مهدی طهرانچی، سرپرست کنونی دانشگاه آزاد، گفته است که برخی از واحدهای این دانشگاه بنا به منافع اقتصادی خود در ظرفیت ذخیره تا جایی که می توانسته اند دانشجو ثبت نام کرده اند.

طهرانچی در ادامه گفته که مدیران ناکارآمد مسئول این وضعیت، برکنار شده اند.

او نام کسانی راکه از سمت خود برکنار شده اند، نیاورده است.

بسیاری از این دانشجویان در واحدهای مختلف دانشگاه آزاد ثبت نام و شهریه ترم اول را پرداخت کرده اند و به آن ها کارت دانشجویی هم داده شده اما سپس به آن ها اعلام شده که به علت اختلال در روند پذیرش، ثبت نام آن ها باطل شده است.

حمید اکبری، قائم مقام معاون آموزشی وزیر بهداشت گفته است که حداکثر ظرفیت پذیرش دانشجویان در رشته های علوم پزشکی مشخص است و دانشگاه آزاد به دلیل این اشتباه نمی تواند سقف این ظرفیت پذیرش را تغییر دهد.

کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی هم اعلام کرده است که موضوع مشکلات پیش آمده درخصوص پذیرش داوطلبان در رشته های پزشکی دانشگاه آزاد را بررسی می کند.

اشتباه شده، همین! پدرها و مادرهای نگران همراه با فرزندان شان در حالی که کارنامه ها و برگه های انتخاب واحدشان در دانشگاه را همراه با خود آورده بودند جلوی در ساختمان مرکزی دانشگاه آزاد ایستاده بودند تا بالاخره کسی بیاید و به آن ها جواب بدهد.

دانشجویانی که تعدادی از آن ها از رشته های قبلی خود انصراف داده اند و حالا باید بعد از این انصراف به خدمت نظام وظیفه بروند.

بعضی از آن ها را از داخل کلاس درس بیرون کشیده و گفته اند که دیگر نباید به دانشگاه بیایید چون اشتباهی رخ داده است.

مادر یکی از این دانشجویان می گوید: دخترم در رشته میکروبیولوژی ملایر قبول شده بود و داشت درسش را می خواند و بعداز قبول نشدن در رشته پزشکی این را قبول کرده بود که در رشته میکروبیولوژی درس بخواند، ناگهان با ما تماس گرفتند که او به عنوان دانشجوی ذخیره سه دانشگاه چالوس پذیرفته شده است.

ما بلافاصله به آنجا رفتیم و ثبت نام شد و به او کارت دانشجویی دادند حتی پول تعاونی دانشگاه و نزدیک به دو میلیون تومان پول وسیله، لباس و خوابگاه دادیم.

ما خانوادگی هشت روز در چالوس بودیم تا کارهای دخترم را انجام دهیم، در کنار خانواده های دیگری که آمده بودند وقتی کارهای مان تمام شد و آمدیم ناگهان در سایت به ما اعلام کردند که رد شده ای و عدم احراز هویت قبولی را اعلام کردند.

حالا آمده ایم تهران و در بیمارستان فرهیختگان.

هر جا که می پرسیم چه اتفاقی افتاده ما را به این طرف و آن طرف پاسکاری می کنندو هیچ کسی به ما جواب قانع کننده ای نمی دهد.

حالاهم دادستان آمده است.

ما از دادستان تقاضا داریم که به عنوان مدعی العموم داد ما را از این بیداد بگیرد .

یکی دیگر از این دانشجویان که پسری با حالت مستاصل است، روبه دوربین از وضعیت خودش می گوید: این فرم انتخاب واحد من است.

ما حتی انتخاب واحد را هم انجام داده بودیم و کلاس رفته و روپوش خریده بودیم و حتی خوابگاه هم گرفته بودیم.

دیروز وسط کلاس درس بودیم ناگهان در زدند و ما پنج نفری راکه به صورت ذخیره ثبت نام کرده بودیم ،خواستند و گفتند یک مسئولی در جایی اشتباهی کرده و شما دیگر نمی توانید در این دانشگاه درس بخوانید، وسایل تان را باید جمع کنید و بروید .

انصراف داده ام و اگر قبولم نکنند باید به سربازی بروم! مادر و پدرها پوشه به دست با چهره های پر از اخم یکدیگر را تماشا می کنند تا بالاخره راه فراری یابند و کسی به آن ها درباره وضعیتی که دچارش شده اند، توضیح دهد.

یکی از آن ها می گوید: شما با روح و روان مردم دارید بازی می کنید؛با روح و روان بچه های مردم.

دانش آموزی که یک سال یا دو سال روزی 15 یا 16 ساعت می نشیند و درس می خواند به آینده اش امید دارد.

به بچه من گفته اند که در رشته داروسازی قبول شده به او کارت دانشجویی داده اند و در حال درس خواندن بوده که او را از تحصیل بازداشته اند.

این بی کفایتی رییس سازمان سنجش است.

من هشت سال از بهترین سال های عمرم را در جبهه بوده ام.

جانباز هستم و بچه ام بدون سهمیه جانبازی من در دانشگاه قبول شده است .

دانشجوی دیگری می گوید: من دانشجوی روزانه رشته پرستاری دانشگاه شهید بهشتی بودم.

اما وقتی که با من تماس گرفتند و گفتند که شما در رشته پزشکی در دانشگاه ساری پذیرفته شده اید از آنجا انصراف دادم و برای ثبت نام به ساری رفتم.

حتی نامه قطعی انصراف را هم از من گرفته اند؛یعنی به هیچ وجه نمی توانم دوباره به دانشگاه شهید بهشتی بازگردم.

از طرفی نامه معافیت دومم را هم گرفته ام و اگر از اینجا انصراف بدهم باید خودم را برای سربازی معرفی کنم و راه دیگری هم ندارم.

اگر بخواهم کنکور هم بدهم یک سال محرومیت می خورم.

من حتی چند روز هم سر کلاس رفتم اما ناگهان آمدند و به من گفتند که شما جزو قبولی ها نیستی.

در حالی که من 60 میلیون تومان سفته به دانشگاه داده ام.

باید چه کار کنم؟ تعدادی از دانشجویان در حال گریه کردن هستند و نمی دانند با این وضعیت چه باید کنند.

یکی از مادرها می گوید: بچه من قانع شده بود دوباره بنشیند و درس بخواند.

چرا این ها آمدند و کاری کردند که دوباره روحیه اش به هم بریزد .

پدر یکی از دانشجویان هم ادامه می دهد: از ما دو تا چک برای انصراف از رشته قبلی گرفته اند به مبلغ یک میلیارد ریال و یک چک به مبلغ چهار میلیون ریال برای ثبت نام.

رتبه 9300 قبول شده اما رتبه 9600 قبول نشده است .

وزارت بهداشت خواستار پاسخگویی دانشگاه آزاد در حالی که خانواده ها همچنان نگران وضعیت دانشجویان شان هستند، هنوز هیج جواب روشنی به این خانواده ها داده نشده است.

سید حمایت میرزاده، سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس در گفت وگو با قانون درباره این موضوع گفت: قرار است روز یک شنبه تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد انجام شود و در کنا راین تحقیق و تفحص از وضعیت این دانشجویان هم سوال خواهیم پرسید تا هر چه زودتر جوابی به آن ها داده شود .

این در حالی است که دکتر حمید اکبری، قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت درباره وضعیت این دانشجویان گفته است: انتظار می رود دانشگاه آزاد اسلامی در قالب ظرفیت مورد توافق با وزارت بهداشت نسبت به بررسی اعتراضات ناشی از اشتباهات آن دانشگاه در پذیرش افراد و اصلاح روند پذیرش داوطلبان اقدام کند.

وی همچنین در خصوص ناهماهنگی، اختلال و اشتباه در اعلام ظرفیت رشته های پزشکی توسط دانشگاه آزاد اسلامی گفت: متاسفانه برخی داوطلبان به اشتباه از سوی دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان پذیرفته شده اعلام و ثبت نام شدند؛ در حالی که ظرفیت پذیرش دانشجویان در رشته های علوم پزشکی هر سال، قبل از ثبت نام کنکور مشخص می شود و امکان تغییر در ظرفیت ها پس از برگزاری آزمون، وجود ندارد .

اکبری با اعلام این مطلب اظهار کرد: متاسفانه این ناهماهنگی ایجاد شده، ناشی از عدم دقت و اشتباه محاسباتی دانشگاه آزاد اسلامی و مرکز سنجش این دانشگاه است و هیچ ارتباطی به وزارت بهداشت ندارد چون در مورد ظرفیت ها، توافق بین دانشگاه آزاد اسلامی و شورای وزارت بهداشت انجام می شود؛ بنابراین انتظار داریم که این دانشگاه به درخواست داوطلبان، عادلانه رسیدگی کند.

او در ادامه با بیان اینکه هر سال ظرفیت پذیرش با حداکثر ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته های علوم پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود، گفت: باید در سقف این ظرفیت، پذیرش انجام شود و اشتباه این دانشگاه در ثبت نام و اخذ شهریه از برخی داوطلبان، هیچ ارتباطی به وزارت بهداشت ندارد اما حق پیگیری این افراد برای رسیدگی عادلانه به تقاضای شان، برای آن ها محفوظ است.

بر اساس این گزارش، در فرآیند اعلام نتایج آزمون کنکور 97 رشته های علوم پزشکی ناهماهنگی ها و اختلالات و به تبع آن ابهاماتی پیش آمد.

در این اختلالات متاسفانه پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی بسیار بیشتر از ظرفیت های اعلام شده به دانشگاه آزاد بوده است.

اخراج مدیران متخلف! پیگیری های مختلف از علل بروز مشکلات برای گروه هایی از دانشجویان نشان داد که برخی تخلفات مدیران دانشگاه آزاد در بروز اتفاق عجیب برای دانشجویان پزشکی عامل بوده است.

سرپرست دانشگاه آزاد در این باره گفت: وضعیت هشت واحد درخصوص پذیرش رشته های پزشکی بحرانی بود و حاکی از آن است که روسای آن ها نه تنها برای حل مشکل تدبیر نداشتند، بلکه تخلف نیز کردند .

طهرانچی تاکید کرد: مردم حق داشتند به لحاظ برخی مباحث به وجود آمده ناراحت باشند و برای حل مشکل به ما رجوع کنند و از آنجایی که قاعده دانشگاه آزاد اسلامی مردم مداری است، این اصل باعث شد همکاران ما در سازمان مرکزی و واحدها با سعه صدر پاسخگوی مراجعه کنندگان و به دنبال حل مشکلات آنان باشند.

این دانشگاه سالانه 500 هزار نفر ورودی دارد و گاهی ممکن است در این روند مشکلاتی به وجود بیاید، اما تاکید ما بر این است که سیستم جذب دانشجو باید به صورت هوشمند و با کمترین خطا اداره شود.

وی با بیان اینکه حرفه ای گرایی در آموزش عالی اهمیت بالایی دارد، تاکید کرد: کار در محیط دانشگاه، حرفه ای است و نیاز به افراد متخصص در این حوزه دارد.

با توجه به موضوع تخلف روسای واحدها قرار شد عملکردآنان بررسی شود؛ چرا که هیچ گاه مدیریت دانشگاه را به دست افراد غیرحرفه ای و کسانی که منافع خود را می بینند، نمی سپاریم.

مشکلات به وجود آمده نشان داد که این ساختار دچار یک بیماری چند 10 ساله است و هنوز یک نظام یکپارچه ثبت نام وجودندارد؛ به طوری که در مشکل به وجود آمده برای رشته های پزشکی 90 واحد دانشگاهی با سلیقه های مختلف عمل کردند، در صورتی که ثبت نام و پذیرش داوطلبان باید براساس یک قاعده مشخص باشد.

وضعیت داوطلبان رشته های علوم پزشکی باید هر چه سریع تر رسیدگی شود، علاوه بر آن نتایج آزمون دکتری استعدادهای درخشان، پذیرش بدون آزمون و نتایج تکمیل ظرفیت دکتری هم باید هر چه سریع تر اعلام و اطلاع رسانی شود.

منبع: قانون/29 مهر 97
کلید واژه ها: دانشگاه - دانشگاه آزاد - دانشجویان - دانشجو - آزاد - ثبت نام - اشتباه - پزشکی - تکمیل ظرفیت - رشته - همراه - مجلس شورای اسلامی - ساختمان - کارنامه - فرزندان - کارت دانشجویی - برکنار - انتخاب - وزیر بهداشت - تحصیل - آموزش - مرکزی - نظام وظیفه - مادر - دانشجویی - چهارشنبه - عجیب - مسئولان - خوابگاه - اقتصادی

آخرین اخبار سرویس:
فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور

غربی‎ها می خواهند مانع چاپ دستاورد های دانشمندان ما شوند/ کشور ما همواره به طور کلی در تحریم است

چرا دفتر بسیج دانشجویی در خوابگاه های ایلام تعطیل شد؟/ افزایش دانشجویان؛ بهانه مسئولان برای کمرنگ کردن فعالیت تشکل ها!

باجه رفع نقص کارت آزمون دکترا در دانشگاه سمنان استقرار می یابد

مهلت شرکت در فراخوان جذب اعضای هیات علمی تا 5 اسفندماه تمدید شد

نسل جدید ابزار های پوشیدنی در راه است/ تحولی شگرف از ابرخازن های خورشیدی و انعطاف پذیر

چرا دفتر بسیج دانشجویی در خوابگاه های ایلام تعطیل می شود؟/ افزایش دانشجویان؛ بهانه مسئولان برای کمرنگ کردن فعالیت تشکل ها

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد پزشکی سال 98 آغاز شد

کشور های غربی می خواهند مانع چاپ دستاورد های علمی دانشمندان شوند/ تحریم دانشگاه ها به معنای جلوگیری از حضور در محیط های علمی است

چرا دفتر بسیج دانشجویی در خوابگاه های ایلام تعطیل می شود؟/ افزایش ظرفیت دانشگاه ها بهانه مسئولان برای کمرنگ کردن فعالیت تشکل ها

تمرین مقاومتی یکی از محبوب ترین روش ها برای بهبود آمادگی جسمانی

نرخ پوشش تحصیلی بعد از انقلاب چندین برابر شده است

با تصمیم هیئت امنای صندوق رفاه دانشجویان صورت گرفت افزایش سقف وام شهریه سال تحصیلی آینده دانشگاه ها

کبگانیان در جمع خبرنگاران: وزارت علوم و بهداشت موظف به ارائه برنامه پیرامون اشتغال دانش آموختگان شدند

آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان ارشد بدون آزمون استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد از امروز

آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان ارشد بدون آزمون استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد از امروز

مشمولان طرح اجباری می توانند در آزمون ارشد علوم پزشکی شرکت کنند

رتبه بندی تایمز اعلام کرد بهترین دانشگاه های جهان در رشته کشاورزی و جنگداری/ حضور 9 دانشگاه ایرانی در میان برترین های جهان

احیا دایمی زاینده رود با برنامه ریزی و تدبیر میسر است

احیا دایمی زاینده رود با برنامه ریزی و تدبیر میسر است

سامانه ملی اشتغال پذیری دانشجویان ایجادمی شود

استخدام نماینده علمی در شرکت داروسازی باریج اسانس در کرمان

آمار خروج دانشجویان از کشور کمی نگران کننده است/ وضعیت خوبی در این حوزه نداریم

تمرین مقاومتی یکی از محبوب ترین روش ها برای بهبود آمادگی جسمانی

کشور های غربی می خواهند مانع چاپ دستاورد های علمی دانشمندان ما شوند/ تحریم دانشگاه ها به معنای جلوگیری از حضور در محیط های علمی است

چرا دفتر بسیج دانشجویی در خوابگاه های ایلام تعطیل می شود؟/ افزایش ظرفیت دانشگاه ها بهانه مسئولان برای کمرنگ کردن تشکل ها

هشدار دانشمندان مجارستانی؛ دولت حق کاهش بودجه تحقیقاتی را ندارد

ثبت نام بیش از 347 هزار نفر در کنکور سراسری سال 98

اعلام نتایج کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد

سفیر آفریقای جنوبی در ایران: علاقه مند به همکاری به ویژه در بحث آموزش با اصفهان هستیم

سامانه ملی اشتغال پذیری دانشجویان ایجاد می شود

ادبیات، با آزادی خود را نشان می دهد

ایستگاه میر، یک شاهکار علمی

حمایت های لازم از بخش خصوصی برای ایجاد اشتغال صورت نمی گیرد

انتقاد ولایتی از رشد استادان بر اساس مقالات آی اس آی | امتیاز تالیف کتاب در ارتقا افزایش پیدا کند

سخنرانی رحیم پور ازغدی در دانشگاه صنعتی شریف

اکران مستند تهران-دمشق در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران

رویداد «ایده شو دانشجویی» 14 اسفند در لرستان برگزار می شود

طرح دانشگاه عاری از دخانیات اجرا می شود

ادعای رحیم پور ازغدی: روحانی گفته چند نفر نباید به شورای عالی انقلاب فرهنگی بیایند

مشاور عالی تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی منصوب شد

بازارچه تولیدات دانشجویی در دانشگاه ایلام افتتاح می شود

استفاده از ظرفیت های انجمن های علمی برای توسعه علم و فناوری

مشکل انقلاب مبانی آن نیست، مدیریت بی عرضه ها است/ شروع عصر جدید و چله گام های بزرگ در تمدن سازی

شورای عالی انقلاب فرهنگی جای دستور دادن نیست/ رییس جمهور انتقادپذیر نیست

رحیم پور ازغدی در جمع دانشجویان: شورای عالی انقلاب فرهنگی جای دستور دادن نیست/ رییس جمهور انتقادپذیر نیست

کنفرانس علمی «حکیم جرجانی» دوم اسفندماه در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود

رحیم پورازغدی در دانشگاه تهران: روحانی گفته چند نفر نباید به شورای عالی انقلاب فرهنگی بیایند

نمایشگاه کارآفرینی دانشجویی در شیراز

گزارش کاراموزی دفتر فنی اورچین(رشته معماری)

فراخوان دانشگاه آزاد برای همکاری پژوهشگران ایرانی و آلمانی

فردا آخرین فرصت ثبت نام در کنکور ارشد سال 98

مشکل انقلاب مبانی آن نیست، بلکه مدیریت بی عرضه هاست

نتایج پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد اعلام شد

علوم انسانی در حوزه کنترل فناوری، پژوهش انجام دهد

برگزیدگان چهارمین سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان مشخص شد

کدرشته های جدید دوره های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی اعلام شد

نتایج دوره های بدون آزمون ارشد دانشگاه آزاد اعلام شد

مهدی معین زاده در نشست علمی «نسبت علوم انسانی و کاربرد از منظر علم شناسی فلسفی»؛ دیدگاه نادرست ما به کاربردی کردن علوم ناشی از نگاه گاه شمارانه به زمان است

روحانی گفته چند نفر نباید به شورای عالی انقلاب فرهنگی بیایند/ رییس‎جمهور انتقادات را با عصبانیت و توهین جواب می دهد

رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی گفته چند نفر نباید به شورا بیایند/ روحانی انتقادات را با عصبانیت و توهین جواب می دهد

ایجاد گرنت خدماتی و تجهیزاتی برای آزمایشگاه ها

رونمایی از دستگاه ازن ژنراتور در شهرری

طرح بخشودگی جرائم دانش آموختگان بدهکار تمدید شد

مرکز رشد واحد های فناور دانشگاه آزاد سبزوار افتتاح شد

افتخارآفرینی پیام نور چهارمحال وبختیاری در جشنواره ملی دستاوردها

روحانی جواب انتقادات را با عصبانیت و توهین می دهد/ بله قربان گوی دولت ها نبودم/ دزدی های کلان را متخصصانی انجام می دهند که تعهدی ندارند

افتخارآفرینی پیام نور چهارمحال وبختیاری در جشنواره ملی دستاوردها

تندیس خوارزمی و 5 سردیس از مشاهیر دانشگاه رونمایی می شود

نشست هم اندیشی ملی موافقتنامه اقلمیمی پاریس ( تغییر اقلیم واقعیت یا خیال) بیلان انرژی کره زمین در دراز مدت به تعادل می رسد

مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه آزاد مشاور عالی فدراسیون تنیس روی میزشد

نتایج کارشناسی ارشد استعداد های درخشان دانشگاه آزاد و چگونگی ثبت نام اعلام شد

دانشگاه خوارزمی جزو برترین های آموزش عالی است

روزیاتو: فرصت های بورسیه در سوئد، آلمان و انگلستان 2019

استخدام پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی

رسولی پور در نشست خبری دانشگاه خوارزمی دانشگاه خوارزمی جزو برترین های آموزش عالی است

تحول بنیادین در دوره متوسطه؛ عامل حرکت از علوم انسانی سکولار به قرآن بنیان

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه بوعلی همدان معرفی شد

نگاه فرهنگی و تمدنی به فناوری ها شود

همایش پژوهش های میان رشته ای قرآن و انگاره های علوم زیستی برگزار می شود

سکه کشف شده دوره اسکندر احتمالا ضرب تقلیدی است

کاروان ورزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به چهارمین المپیاد همگانی ساری اعزام شد/ رقابت 700 دانشجو در رشته های مختلف

درمانگرانی که نمک بر زخم می پاشند

متقاضیان درگیلان برای تست استعدادیابی شریف ثبت نام کنند

متقاضیان درگیلان برای تست استعدادیابی شریف ثبت نام کنند

حضور دانشگاه های ایران در افغانستان چشمگیر است

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد پزشکی 98 آغاز شد

صنعت یادگیری الکترونیک رقابت پذیر با صنعت نفت در دنیا

دعوت از 26 دانشگاه دنیا برای حضور در ایران/موزه آموزش عالی کشور تاسیس می شود

حضور دانشگاه های ایران در افغانستان چشمگیر است

تندیس خوارزمی و 5 سردیس از مشاهیر دانشگاه رونمایی می شود/ پیشنهاد برداشته شدن دیوارهای دانشگاه

تکمیل 7 پروژه عمرانی دانشگاه خوارزمی به بیش از 50 میلیارد تومان بودجه نیاز دارد

گردشگری مهمترین مولفه در توسعه سیستان و بلوچستان است

فرهنگ پهلوانی در کرمانشاه سابقه 400 ساله دارد

اعلام نتایج دوره بدون آزمون ارشد دانشگاه آزاد

ولایتی: نشانه تمدن سازی تألیف کتاب است

آخرین فرصت متقاضیان جذب دانشگاه ها

تندیس خوارزمی و 5 سردیس از مشاهیر دانشگاه رونمایی می شود/ پیشنهاد تغییر نام خیابان های اطراف دانشگاه به نام خوارزمی

آغاز توزیع کارت آزمون دکتری 98

یکصدمین سال آموزش عالی کشور با محوریت دانشگاه خوارزمی جشن گرفته می شود/ خیابان های اطراف دانشگاه به نام خوارزمی تغییر پیدا کند

افتضاح آزاد (اتفاقی عجیب در پذیرش دانشجویان تکمیل ظرفیت پزشکی)

افتضاح آزاد (اتفاقی عجیب در پذیرش دانشجویان تکمیل ظرفیت پزشکی)