مطالب مرتبط:
اتفاقی عجیب در پذیرش دانشجویان تکمیل ظرفیت پزشکی
مجلس به ماجرای پذیرش دانشجویان پزشکی در دانشگاه آزاد ورود کرد
ظرفیت پذیرش دانشجوی علوم پزشکی دانشگاه آزاد تغییر نمی کند
ورود مجلس به ماجرای قصور دانشگاه آزاد در پذیرش دانشجویان پزشکی/ پرونده با عذرخواهی بسته نمی شود
احتمال قضایی شدن پرونده خاطیان پذیرش دانشجویان پزشکی دانشگاه آزاد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 29 مهر 1397 ساعت 14:252018-10-21دانش

افتضاح آزاد (اتفاقی عجیب در پذیرش دانشجویان تکمیل ظرفیت پزشکی)


پدر ها و مادر های نگران همراه با فرزندان شان در حالی که کارنامه ها و برگه های انتخاب واحدشان در دانشگاه را همراه با خود آورده بودند جلوی در ساختمان مرکزی دانشگاه آزاد ایستاده بودند تا بالاخره کسی بیاید و به آن ها جواب بدهد.

- افتضاح آزاد (اتفاقی عجیب در پذیرش دانشجویان تکمیل ظرفیت پزشکی) " پدر ها و مادر های نگران همراه با فرزندان شان در حالی که کارنامه ها و برگه های انتخاب واحدشان در دانشگاه را همراه با خود آورده بودند جلوی در ساختمان مرکزی دانشگاه آزاد ایستاده بودند تا بالاخره کسی بیاید و به آن ها جواب بدهد.

دانشجویانی که تعدادی از آن ها از رشته های قبلی خود انصراف داده اند و حالا باید بعد از این انصراف به خدمت نظام وظیفه بروند.

دیدارنیوز" ـ چهارشنبه هفته گذشته تعدادی از دانشجویان رشته های پزشکی دانشگاه آزاد در شهرهای مختلف در حالی که سر کلاس های درس شان نشسته بودند اسم شان را خواندند و به طور ناگهانی به آن ها گفتند که متاسفانه یکی از مسئولان اشتباهی مرتکب شده و اسم آن ها به طور اشتباهی برای تحصیل در رشته پزشکی اعلام شده است.

این در حالی است که این دانشجویان همه مراحل ثبت نام را طی کرده و حتی خوابگاه هم گرفته بودند.

تعدادی دیگر از آن ها در رشته های دیگر مشغول به تحصیل بوده و هزینه مالی برای انصراف را پرداخت و در این دانشگاه ثبت نام کرده بودند که حالا دیگر نمی توانند به دانشگاهی که شاید 10 روز پیش در آن درس می خواندند، بازگردند.

دانشگاه آزاد اعلام کرده است که اشتباهی سیستمی رخ داده و داوطلبان گروه پزشکی به اشتباه پیام قبولی دریافت کرده اند.

محمد مهدی طهرانچی، سرپرست کنونی دانشگاه آزاد، گفته است که برخی از واحدهای این دانشگاه بنا به منافع اقتصادی خود در ظرفیت ذخیره تا جایی که می توانسته اند دانشجو ثبت نام کرده اند.

طهرانچی در ادامه گفته که مدیران ناکارآمد مسئول این وضعیت، برکنار شده اند.

او نام کسانی راکه از سمت خود برکنار شده اند، نیاورده است.

بسیاری از این دانشجویان در واحدهای مختلف دانشگاه آزاد ثبت نام و شهریه ترم اول را پرداخت کرده اند و به آن ها کارت دانشجویی هم داده شده اما سپس به آن ها اعلام شده که به علت اختلال در روند پذیرش، ثبت نام آن ها باطل شده است.

حمید اکبری، قائم مقام معاون آموزشی وزیر بهداشت گفته است که حداکثر ظرفیت پذیرش دانشجویان در رشته های علوم پزشکی مشخص است و دانشگاه آزاد به دلیل این اشتباه نمی تواند سقف این ظرفیت پذیرش را تغییر دهد.

کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی هم اعلام کرده است که موضوع مشکلات پیش آمده درخصوص پذیرش داوطلبان در رشته های پزشکی دانشگاه آزاد را بررسی می کند.

اشتباه شده، همین! پدرها و مادرهای نگران همراه با فرزندان شان در حالی که کارنامه ها و برگه های انتخاب واحدشان در دانشگاه را همراه با خود آورده بودند جلوی در ساختمان مرکزی دانشگاه آزاد ایستاده بودند تا بالاخره کسی بیاید و به آن ها جواب بدهد.

دانشجویانی که تعدادی از آن ها از رشته های قبلی خود انصراف داده اند و حالا باید بعد از این انصراف به خدمت نظام وظیفه بروند.

بعضی از آن ها را از داخل کلاس درس بیرون کشیده و گفته اند که دیگر نباید به دانشگاه بیایید چون اشتباهی رخ داده است.

مادر یکی از این دانشجویان می گوید: دخترم در رشته میکروبیولوژی ملایر قبول شده بود و داشت درسش را می خواند و بعداز قبول نشدن در رشته پزشکی این را قبول کرده بود که در رشته میکروبیولوژی درس بخواند، ناگهان با ما تماس گرفتند که او به عنوان دانشجوی ذخیره سه دانشگاه چالوس پذیرفته شده است.

ما بلافاصله به آنجا رفتیم و ثبت نام شد و به او کارت دانشجویی دادند حتی پول تعاونی دانشگاه و نزدیک به دو میلیون تومان پول وسیله، لباس و خوابگاه دادیم.

ما خانوادگی هشت روز در چالوس بودیم تا کارهای دخترم را انجام دهیم، در کنار خانواده های دیگری که آمده بودند وقتی کارهای مان تمام شد و آمدیم ناگهان در سایت به ما اعلام کردند که رد شده ای و عدم احراز هویت قبولی را اعلام کردند.

حالا آمده ایم تهران و در بیمارستان فرهیختگان.

هر جا که می پرسیم چه اتفاقی افتاده ما را به این طرف و آن طرف پاسکاری می کنندو هیچ کسی به ما جواب قانع کننده ای نمی دهد.

حالاهم دادستان آمده است.

ما از دادستان تقاضا داریم که به عنوان مدعی العموم داد ما را از این بیداد بگیرد .

یکی دیگر از این دانشجویان که پسری با حالت مستاصل است، روبه دوربین از وضعیت خودش می گوید: این فرم انتخاب واحد من است.

ما حتی انتخاب واحد را هم انجام داده بودیم و کلاس رفته و روپوش خریده بودیم و حتی خوابگاه هم گرفته بودیم.

دیروز وسط کلاس درس بودیم ناگهان در زدند و ما پنج نفری راکه به صورت ذخیره ثبت نام کرده بودیم ،خواستند و گفتند یک مسئولی در جایی اشتباهی کرده و شما دیگر نمی توانید در این دانشگاه درس بخوانید، وسایل تان را باید جمع کنید و بروید .

انصراف داده ام و اگر قبولم نکنند باید به سربازی بروم! مادر و پدرها پوشه به دست با چهره های پر از اخم یکدیگر را تماشا می کنند تا بالاخره راه فراری یابند و کسی به آن ها درباره وضعیتی که دچارش شده اند، توضیح دهد.

یکی از آن ها می گوید: شما با روح و روان مردم دارید بازی می کنید؛با روح و روان بچه های مردم.

دانش آموزی که یک سال یا دو سال روزی 15 یا 16 ساعت می نشیند و درس می خواند به آینده اش امید دارد.

به بچه من گفته اند که در رشته داروسازی قبول شده به او کارت دانشجویی داده اند و در حال درس خواندن بوده که او را از تحصیل بازداشته اند.

این بی کفایتی رییس سازمان سنجش است.

من هشت سال از بهترین سال های عمرم را در جبهه بوده ام.

جانباز هستم و بچه ام بدون سهمیه جانبازی من در دانشگاه قبول شده است .

دانشجوی دیگری می گوید: من دانشجوی روزانه رشته پرستاری دانشگاه شهید بهشتی بودم.

اما وقتی که با من تماس گرفتند و گفتند که شما در رشته پزشکی در دانشگاه ساری پذیرفته شده اید از آنجا انصراف دادم و برای ثبت نام به ساری رفتم.

حتی نامه قطعی انصراف را هم از من گرفته اند؛یعنی به هیچ وجه نمی توانم دوباره به دانشگاه شهید بهشتی بازگردم.

از طرفی نامه معافیت دومم را هم گرفته ام و اگر از اینجا انصراف بدهم باید خودم را برای سربازی معرفی کنم و راه دیگری هم ندارم.

اگر بخواهم کنکور هم بدهم یک سال محرومیت می خورم.

من حتی چند روز هم سر کلاس رفتم اما ناگهان آمدند و به من گفتند که شما جزو قبولی ها نیستی.

در حالی که من 60 میلیون تومان سفته به دانشگاه داده ام.

باید چه کار کنم؟ تعدادی از دانشجویان در حال گریه کردن هستند و نمی دانند با این وضعیت چه باید کنند.

یکی از مادرها می گوید: بچه من قانع شده بود دوباره بنشیند و درس بخواند.

چرا این ها آمدند و کاری کردند که دوباره روحیه اش به هم بریزد .

پدر یکی از دانشجویان هم ادامه می دهد: از ما دو تا چک برای انصراف از رشته قبلی گرفته اند به مبلغ یک میلیارد ریال و یک چک به مبلغ چهار میلیون ریال برای ثبت نام.

رتبه 9300 قبول شده اما رتبه 9600 قبول نشده است .

وزارت بهداشت خواستار پاسخگویی دانشگاه آزاد در حالی که خانواده ها همچنان نگران وضعیت دانشجویان شان هستند، هنوز هیج جواب روشنی به این خانواده ها داده نشده است.

سید حمایت میرزاده، سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس در گفت وگو با قانون درباره این موضوع گفت: قرار است روز یک شنبه تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد انجام شود و در کنا راین تحقیق و تفحص از وضعیت این دانشجویان هم سوال خواهیم پرسید تا هر چه زودتر جوابی به آن ها داده شود .

این در حالی است که دکتر حمید اکبری، قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت درباره وضعیت این دانشجویان گفته است: انتظار می رود دانشگاه آزاد اسلامی در قالب ظرفیت مورد توافق با وزارت بهداشت نسبت به بررسی اعتراضات ناشی از اشتباهات آن دانشگاه در پذیرش افراد و اصلاح روند پذیرش داوطلبان اقدام کند.

وی همچنین در خصوص ناهماهنگی، اختلال و اشتباه در اعلام ظرفیت رشته های پزشکی توسط دانشگاه آزاد اسلامی گفت: متاسفانه برخی داوطلبان به اشتباه از سوی دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان پذیرفته شده اعلام و ثبت نام شدند؛ در حالی که ظرفیت پذیرش دانشجویان در رشته های علوم پزشکی هر سال، قبل از ثبت نام کنکور مشخص می شود و امکان تغییر در ظرفیت ها پس از برگزاری آزمون، وجود ندارد .

اکبری با اعلام این مطلب اظهار کرد: متاسفانه این ناهماهنگی ایجاد شده، ناشی از عدم دقت و اشتباه محاسباتی دانشگاه آزاد اسلامی و مرکز سنجش این دانشگاه است و هیچ ارتباطی به وزارت بهداشت ندارد چون در مورد ظرفیت ها، توافق بین دانشگاه آزاد اسلامی و شورای وزارت بهداشت انجام می شود؛ بنابراین انتظار داریم که این دانشگاه به درخواست داوطلبان، عادلانه رسیدگی کند.

او در ادامه با بیان اینکه هر سال ظرفیت پذیرش با حداکثر ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته های علوم پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود، گفت: باید در سقف این ظرفیت، پذیرش انجام شود و اشتباه این دانشگاه در ثبت نام و اخذ شهریه از برخی داوطلبان، هیچ ارتباطی به وزارت بهداشت ندارد اما حق پیگیری این افراد برای رسیدگی عادلانه به تقاضای شان، برای آن ها محفوظ است.

بر اساس این گزارش، در فرآیند اعلام نتایج آزمون کنکور 97 رشته های علوم پزشکی ناهماهنگی ها و اختلالات و به تبع آن ابهاماتی پیش آمد.

در این اختلالات متاسفانه پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی بسیار بیشتر از ظرفیت های اعلام شده به دانشگاه آزاد بوده است.

اخراج مدیران متخلف! پیگیری های مختلف از علل بروز مشکلات برای گروه هایی از دانشجویان نشان داد که برخی تخلفات مدیران دانشگاه آزاد در بروز اتفاق عجیب برای دانشجویان پزشکی عامل بوده است.

سرپرست دانشگاه آزاد در این باره گفت: وضعیت هشت واحد درخصوص پذیرش رشته های پزشکی بحرانی بود و حاکی از آن است که روسای آن ها نه تنها برای حل مشکل تدبیر نداشتند، بلکه تخلف نیز کردند .

طهرانچی تاکید کرد: مردم حق داشتند به لحاظ برخی مباحث به وجود آمده ناراحت باشند و برای حل مشکل به ما رجوع کنند و از آنجایی که قاعده دانشگاه آزاد اسلامی مردم مداری است، این اصل باعث شد همکاران ما در سازمان مرکزی و واحدها با سعه صدر پاسخگوی مراجعه کنندگان و به دنبال حل مشکلات آنان باشند.

این دانشگاه سالانه 500 هزار نفر ورودی دارد و گاهی ممکن است در این روند مشکلاتی به وجود بیاید، اما تاکید ما بر این است که سیستم جذب دانشجو باید به صورت هوشمند و با کمترین خطا اداره شود.

وی با بیان اینکه حرفه ای گرایی در آموزش عالی اهمیت بالایی دارد، تاکید کرد: کار در محیط دانشگاه، حرفه ای است و نیاز به افراد متخصص در این حوزه دارد.

با توجه به موضوع تخلف روسای واحدها قرار شد عملکردآنان بررسی شود؛ چرا که هیچ گاه مدیریت دانشگاه را به دست افراد غیرحرفه ای و کسانی که منافع خود را می بینند، نمی سپاریم.

مشکلات به وجود آمده نشان داد که این ساختار دچار یک بیماری چند 10 ساله است و هنوز یک نظام یکپارچه ثبت نام وجودندارد؛ به طوری که در مشکل به وجود آمده برای رشته های پزشکی 90 واحد دانشگاهی با سلیقه های مختلف عمل کردند، در صورتی که ثبت نام و پذیرش داوطلبان باید براساس یک قاعده مشخص باشد.

وضعیت داوطلبان رشته های علوم پزشکی باید هر چه سریع تر رسیدگی شود، علاوه بر آن نتایج آزمون دکتری استعدادهای درخشان، پذیرش بدون آزمون و نتایج تکمیل ظرفیت دکتری هم باید هر چه سریع تر اعلام و اطلاع رسانی شود.

منبع: قانون/29 مهر 97
کلید واژه ها: دانشگاه - دانشگاه آزاد - دانشجویان - دانشجو - آزاد - ثبت نام - اشتباه - پزشکی - تکمیل ظرفیت - رشته - همراه - مجلس شورای اسلامی - ساختمان - کارنامه - فرزندان - کارت دانشجویی - برکنار - انتخاب - وزیر بهداشت - تحصیل - آموزش - مرکزی - نظام وظیفه - مادر - دانشجویی - چهارشنبه - عجیب - مسئولان - خوابگاه - اقتصادی

آخرین اخبار سرویس:
آغاز همایش بزرگداشت علامه طباطبایی

چهارمین نشست «استپ» آذر ماه برگزار می شود

بسیج خواهران دانشگاه آزاد در واکنش به ادعای وزیر خارجه: آقای ظریف! اگر حرفهای مستند دارید چرا در لفافه سخن می رانید!

نیاز دانشگاه های علوم پزشکی به 8 هزار صندلی آزمون الکترونیکی

محدودیت در تامین تجهیزات و مواد آزمایشگاهی در شرایط تحریم

فعالیت های فرهنگی در جامعه اسلامی بدون تشکیلات پیشرفت نمی کند/ تشکیلات دانشجویی باید روی پای خود بایستند

فرود مریخ نورد «اینسایت» را آنلاین ببینید

محدودیت در تامین تجهیزات و مواد آزمایشگاهی در شرایط تحریم/ تعامل با کشورهای متعهد به برجام برای عبور از تحریم ها

آخرین وضعیت جذب هیات علمی در دانشگاه های دولتی و آزاد

برنامه های مراسم پایانی چهارمین دوره کتاب سال اعضای هیات علمی

مار ها در اروپا سراغ پولدار ها می روند/ ساخت نانوذرات پادزهری برای مقابله با سم مار

فرهنگ وقف برای پیشبرد اهداف علمی کشور نیاز به جهت دهی دارد

وضعیت بودجه دانشگاه های برتر برای 9 ماهه اول امسال

مهلت شرکت در مسابقه چراغ راه هدایت 30 بان به پایان می رسد

ابلاغ آیین نامه جدید نشریات دانشجویی تا پایان سال

امشب آخرین مهلت انتخاب رشته های بدون آزمون غیرپزشکی دانشگاه آزاد است

تجاوز به دو خانم دانشجو در خیابان خلوت

اولین نشریه صوتی استان ایلام در دانشگاه علوم پزشکی راه اندازی شد

تجلیل از دانشجویان برتر علمی دانشگاه یاسوج

اهدای هزینه جشن دانشگاه به زوج های دانشجو

محدودیت در تامین تجهیزات و مواد آزمایشگاهی در شرایط تحریم/ تعامل با کشورهای متعهد به برجام برای عبور از تحریم ها

هجمه سخت به حقیقت «ظریف»

هیرو-پالایش نفت آبادان؛جدالی حساس و دیدنی

هیات موسس بنیاد خیرین حامی دانشگاه یاسوج تشکیل می شود/ دریافت مجوز حمایت مالی در قالب بورسیه برای دانشجویان برتر

«رییس پژوهشگاه مواد و انرژی» منصوب شد

برگزاری مسابقه کتابخوانی «جوانی در 180 ثانیه» در دانشگاه پیام نور همدان

استخدام دانشجوی کارشناسی ارشد و دکتری جهت کار تحقیقی

مشکل بورسیه ها به طور کلان برطرف شده/ نمی توان به صورت ضرب الاجلی افراد را به یک دانشگاه تحمیل کرد

یکی از منابع سوخت های فسیلی رمزگشایی شد

مراسم روز دانشجو در تمام دانشکده های علوم پزشکی شهیدبهشتی برگزار می شود

جدیدترین اظهارنظر وزیر علوم درباره مشکل بورسیه ها

در کرسی آزاداندیشی «بررسی مقالات علمی و ارزشیابی اساتید دانشگاه ها» بررسی شد عدم اعتماد برخی مسؤولان به کالای داخلی/ کج راهه آیین نامه ارتقا اصلاح شود

جدیدترین اظهار نظر وزیر علوم درباره مشکل بورسیه ها

انتصاب مدیر کل فرهنگی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها

آخرین وضعیت جذب هیات علمی در دانشگاه ها

دانشگاه های ایران در کجای رتبه بندی جهانی قرار دارند

آخرین وضعیت جذب هیات علمی در دانشگاه های دولتی و آزاد

خانه خود را با آفتاب خنک کنید

مشکلات صنفی دانشگاه صنعتی ارومیه تمامی ندارد/ ابلاغیه وزارت علوم عامل اصلی نارضایتی دانشجویان

روایت توییترنشین ها از یک سهمیه ناعادلانه/ بابا رانت داد!

جدیدترین اظهار نظر وزیر علوم در خصوص مشکل بورسیه ها

تولید سوخت هیدروژنی از ضایعات کلزا

سن بازنشستگی اساتید هیات علمی، ممتاز و...چقدر است؟

هند نام های «اسلامی» شهرها را به اسامی هندو تغییر می دهد

دهمین سالگرد خاکسپاری 5 شهید گمنام دانشگاه آزاد شهرکرد برگزار شد

دیدار رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با رییس دانشگاه پزشکی جمهوری آذربایجان در باکو

بهره برداری از کارگاه و آزمایشگاه دانشگاه فسا

4 میلیارد تومان به پارک علم و فناوری کردستان کمک می شود

آخرین وضعیت متقاضیان علوم پزشکی دانشگاه آزاد | همچنان هزار نفر بلاتکلیف هستند

کارشناس مسائل سیاسی: انقلاب اسلامی بعد از 40 سال نه پیر شده نه عقیم

انجمن اسلامی دانشگاه زنجان میزگرد دانشجویی برپا می کند

تشکل های دانشگاه هیات های اندیشه ورز راه اندازی کنند

ماندن یا رفتن طهرانچی یکشنبه آینده مشخص می شود

دانشگاه فردوسی از ریل علمی خارج می شود؟!/ از خودنمایی تشکلی یکبار مصرف تا بررسی یک موضوع جنسی زنانه با دعوت از آقایان!

دانشجویان دانشگاه منتظری مشهد به پیدا شدن سوسک در غذای سلف اعتراض کردند/وقتی از زیر سلف، فاضلاب رد می شود!

فیلم | روایت یک استاد دانشگاه از دل دانشگاه های ایران!

نهادهای علمی و اجرایی باید نسبت به اغفال در برابر مسائل جمعیت و خانواده پاسخگو باشند

پرداخت وام تحصیلی و ضروری به دانشجویان دکتری

رحیم پور ازغدی: نهادهای علمی و اجرایی باید نسبت به اغفال در برابر مسائل جمعیت و خانواده پاسخگو باشند

کبگانیان: 19 درصد دانش آموختگان بیکارند

11 سال و 7 ماه تفاوت بیشترین و کمترین عمر ریاست در دانشگاه های ایران

انتصاب دکتر خاوندی به سمت «رییس پژوهشگاه مواد و انرژی»

تشکل های دانشگاه آزاد هیأت های اندیشه ورزی راه اندازی کنند

برگزاری مراسم روز دانشجو در تمام دانشکده های شهیدبهشتی

خواست مردم و شورا به دیدگاه های حناچی نزدیک تر است

با حکم وزیر علوم «رییس پژوهشگاه مواد و انرژی» منصوب شد

شهردار منتخب شورا در فرآیندی دموکراتیک انتخاب شد

آغاز همکاری شرکت شهرکهای صنعتی قزوین با منطقه آزاد ماکو

قدردانی از واقفان 

پذیرش دانشجو در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

تشکل های دانشگاه آزاد هیات های اندیشه ورز راه اندازی کنند

تشکل های دانشگاه آزاد هیات های اندیشه ورز راه اندازی کنند

تحریم های آمریکا بر روی شالوده ضعف های ما ساخته شده است

ربات جراح در دانشگاه تربیت مدرس ساخته شد

اشکال کاربردی نشدن پایان نامه ها کجاست؟

حضور دانشگاه های دولتی در جشنواره کتاب سال پررنگ است

توسعه دانشگاه آزاد اسلامی با روحیه و تفکر انقلابی پیش می رود

تفاهم نامه همکاری مشترک دانشگاه ها در حوزه حقوق شهروندی منعقد شد

همایش یاددهی و یادگیری الکترونیکی کشور برگزار می شود

وزارت علوم تعهدی برای تامین ارز دانشجویی ندارد

شبکه مراکز نوآوری دانشگاه پیام نور ایجاد می شود

نانولوله های کربنی تجاری براساس دستورالعمل های خاص بررسی می شوند

برخورداری 130 هزار دانش آموز و 40 هزار دانشجوی افغانستانی از امکانات آموزشی ایران

نشست هم اندیشی روز دانشجو در کرمان برگزار شد

چرا برخی به « طالع بینی » علاقه مندند ؟

سالن کنفرانس دانشکده حقوق دانشگاه مازندران به بهره برداری رسید

دومین همایش «دانشگاه کارآفرین» در تبریز آغاز بکار کرد

آخرین اظهارات وزیر علوم درباره ارز دانشجویی

چشم گربه ای ها چه جرمی مرتکب شده اند؟

کشف لاشه یک قلاده سیاه گوش در زیستگاه های آزاد

آغاز گردهمایی سه روزه در دانشگاه صنعتی اصفهان

نشست «نقد متون جدید» در دانشگاه باقرالعلوم(ع) برگزار می شود

نشست علمی و تخصصی نقد و بررسی سند الگوی پایه اسلامی ایرانی پیشرفت

طراحی و ساخت ربات هپتیکی توسط محققان دانشگاه تربیت مدرس

ساختمان بنیاد نخبگان استان کردستان افتتاح شد

همایش بین المللی سیره علوی در خرم آباد برگزار می شود

سرپرست دانشگاه آزاد قوچان منصوب شد

سخنرانی پروفسور «پی­یر بریان» در دانشگاه اصفهان

آزمون علوم پایه پزشکی دی ماه لغو شد

باتری پارچه ای ساخته شد

افتضاح آزاد (اتفاقی عجیب در پذیرش دانشجویان تکمیل ظرفیت پزشکی)

افتضاح آزاد (اتفاقی عجیب در پذیرش دانشجویان تکمیل ظرفیت پزشکی)