مطالب مرتبط:
برگزاری میزگرد «هویت کودکان ایران اسلامی» در ایکنای یزد
برگزاری میزگرد «هویت کودکان ایران اسلامی» در ایکنا یزد
یزد؛ میزبان همایش «هویت کودکان ایران اسلامی در دوره پیش دبستانی»
فراخوان مقاله به همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی در یزد
همایش ملی هویت کودکان ایران در یزد+ تصاویر
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 29 مهر 1397 ساعت 12:302018-10-21اجتماعي

برگزاری میزگرد «هویت کودکان ایران اسلامی» در ایکنای یزد


با توجه به برگزاری اولین همایش ملی «هویت کودکان ایران اسلامی در دوره پیش دبستانی» به میزبانی استان یزد، میزگردی با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان در ایکنای یزد برگزار شد.

- برگزاری میزگرد هویت کودکان ایران اسلامی در ایکنای یزد " گروه معارف- با توجه به برگزاری اولین همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی در دوره پیش دبستانی به میزبانی استان یزد، میزگردی با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان در ایکنای یزد برگزار شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایکنا "از یزد، با توجه به برگزاری اولین همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی در دوره پیش دبستانی در آبان ماه به میزبانی استان یزد، میزگردی با حضور عباسعلی دانافر مدیرکل آموزش و پرورش استان، علیرضا جلالی مشاور مدیرکل، سعیده بهادرزاده معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان در محل ایکنا یزد برگزار شد.

آموزش و پرورش اولویت اول جامعه باشدعباسعلی دانافر، مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد در این میزگرد اظهار کرد: آموزش و پرورش رکن اصلی توسعه است و هر جامعه ای که بخواهد به تعالی برسد، باید تلاش کند آموزش و پرورش اولویت اول آن جامعه باشد.

وی ادامه داد: اولویت اول در هر جامعه ای یکی بیشتر نیست، همان طور که مدتی امنیت اولویت اول شد و پس از مدتی، تقریبا یک دهه گذشته بعد از امنیت سلامت اولویت دوم شد و در بحث بهداشت، درمان و سلامت در منطقه و همچنین در بعضی شاخص های سلامت در جهان نیز حرف برای گفتن داریم.

دانافر با اشاره به اینکه مهم ترین هدف هر جامعه ای توسعه همه جانبه است گفت: تمامی کشورها به دنبال توسعه یافتگی در ابعاد مختلف هستند و زیربنای چشم اندازهای توسعه، آموزش پرورش است و راه حل در تبدیل شدن آموزش و پرورش به اولویت اول این است که به یک گفتمان تبدیل شود و همه آن را بپذیریم و دغدغه همگان باشد.

شکل گیری هویت چالش اصلی نظام آموزشیمدیرکل آموزش و پرورش استان یزد گفت: همه نهادها، بخش های خصوصی، مردم، ائمه جماعات و هرکسی دستی بر آش دارد و سرمایه فکری و معنوی دارد باید همراه باشد و راه برون رفت از وضعیت موجود این است که آموزش و پرورش اولویت اول جامعه باشد لذا باید مولفه های آموزش و پرورش مشخص شود که در درجه اول نیروی انسانی شامل معلم و مدیریت است و در کنار آن فضای آموزشی، محتوا، تکنولوژی آموزشی و.

همه اینها را باید داشته باشیم.

وی ادامه داد: به عنوان مثال در استان یزد ما وقتی به فضای آموزشی نگاه می کنیم به عنوان مولفه مهم، می بینیم 35 درصد فضاهای آموزشی غیراستاندارد است و نیاز به تخریب یا بازسازی و مقاوم سازی دارد و به و همین میزان نیار به مراکز آموزشی جدید داریم.

دانافر افزود: وقتی صحبت از معلم می شود به شدت نیاز به معلم فرهیخته و آموزش دیده داریم تا مجبور نباشیم کمبود معلم را از طریق سرباز معلم، نیروهای خرید خدمات، بازنشستگان یا آزاد استفاده کنیم و یا افرادی که تحصیلات عالی و دانشگاهی دارند ولی به عنوان معلم آموزش ندیده اند و از طریق دانشگاه فرهنگیان به عنوان تنها نهادی که صلاحیت تربیت معلم را دارد، باشد.

خروجی نیروی انسانی نسبت به ورودی قابل مقایسه نیستمدیرکل آموزش و پرورش استان یزد گفت: خروجی نیروی انسانی از آموزش و پرورش نسبت به ورودی قابل مقایسه نیست به نحوی که تا حدود سه سال آینده نزدیک به 380 هزار معلم از آموزش و پرورش جدا می شوند و بازنشسته خواهند شد ولی کمتر از 20 درصد جذب می شوند، نیروی انسانی در جامعه فراوان است ولی نیروی انسانی باید وارد شود که دوره های آموزشی متناسب با یک معلمی که بتواند دانش آموزان را آموزش بدهد، گذرانده باشد.

وضعیت موجود مطلوب نیستوی با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اظهار کرد: این سند نشان می دهد وضع موجود هرچه هست مطلوب نیست و باید تحول پیدا کند و به وضعیت مطلوب برسد، این سند اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت را مشخص کرده و حتی مسیر نیز مشخص شده است.

دانافر بیان کرد: کمتر از چهل روز آینده این استان میزبان همایش ملی هویت ایران اسلامی در دوره پیش دبستانی خواهد بود که هم موضوع کودکان پیش دبستانی و هم بحث هویت دارای اهمیت زیادی است.

وی ادامه داد: این همایش از سطح بالایی برخوردار است به نحوی که وزیر آموزش وپرورش، معاونین وزیر، مدیرکل های آموزش و پرورش سراسر کشور و روسای دوره اول آموزش ابتدایی و پیش دبستانی کل کشور حضور خواهند داشت.

دانافر افزود: این همایش در شش قالب مقاله، قصه گویی، فیلم کوتاه، عکس، آواها و نواهای بومی محلی، دکلمه خوانی برگزار می شود و آثار تا 30 مهر تمدید شده و علاقه مندان می توانند نسبت به ارسال آثار اقدام نمایند.

شکل گیری شاکله های اصلی شخصیت در دوره پیش دبستانیوی گفت: دوره پیش دبستانی از دوره های جدی و با اهمیت است و شاکله های اصلی شخصیت کودکان در سنین پیش دبستانی شکل می گیرد اگر چه از بدو تولد تا لحظه مرگ در یک فرآیند رشد و پویایی هستیم ولی زمان هایی که جنبه زیربنایی دارد، دوران پیش دبستانی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد افزود: چالشی که درحال حاضر نظام آموزشی در کل و نه فقط آموزش و پرورش رسمی که جامعه کوچکی را شامل می شود بلکه ده ها کانال غیررسمی که بحث جامعه پذیری و آماده کردن کودکان را بر عهده دارد، با آن درگیر است شکل گیری هویت است.

وی ادامه داد: در تکوین هویت با مشکل مواجه هستیم و سند تحول در کنار رویکردهای مختلف و اهداف متعددی که دارد، در چهار قالب به تکوین هویت کودکان پرداخته است.

توجه به چهار بعد از ابعاد هویت با تاکید بر اسلامی بودندانافر با اشاره به اینکه چهار بعد از ابعاد هویت در سند تحول بنیادین دنبال می شود با تاکید بر بعد اسلامی که زیربنای هویت ما است گفت: 1.

هویت ایرانی، فرزندان ما باید ایرانی تربیت شوند ولی در شکل گیری هویت ایرانی و اینکه به فرهنگ ایرانی احساس غرور کند چالش داریم و اگر این عنصر تقویت نشود نگران تمامیت ارضی خواهیم بود، ما در ایجاد تعلق و تعهد نسبت به فرهنگ ملی و ایرانی کوتاهی کردیم.

2.

هویت اسلامی 3.

هویت بومی محلی که واقعا جدی است، گویش یزدی در حال نابودی است به نحوی که اکثر خانواده ها با لهجه یزدی صحبت می کنند ولی با فرزندانشان با لهجه دیگری صحبت می کنند و در نهایت هویت جهانی، که کلی است و مجموعه ای از عناصر کلی که با عنوان ارزش های جهانی یاد می شود مثل راستگویی که ارزش جهانی است و باید کار شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد در خصوص انتخاب یزد برای برگزاری این همایش گفت: استان یزد شرایط خاصی دارد هم از بعد فرهنگی هم تمدنی و آثارش و همچنین دارای بافت سنتی و قدیمی است و به ثبت یونسکو رسیده و شهری جهانی است، انتخاب شد.

نقش معلم در تقویت هویت ایران اسلامی در کودکانوی با اشاره به نقش معلم در تقویت هویت ایران اسلامی در کودکان بیان کرد: معلم در بین مولفه هایی که آمورش و پرورش را تشکیل می دهد، زیربنایی ترین و بالاترین سطح قرار دارد به نحوی که معلم دانش آموز را به تعالی می رساند و اینکه ما می خواهیم سند تحول را پیش ببریم، معلم می تواند کمک کند و دانشگاه فرهنگیان براساس این سند باید به تربیت معلم متناسب با هویت ایران اسلامی اقدام کند.

نقش خانواده در تقویت هویت ایران اسلامی در کودکاندانافر افزود: برای تحقق سند تحول بنیادین بزرگترین دغدغه آموزش و پرورش تغییر نگرش خانواده هاست اینکه دانش آموز با شادی و نشاط به مدرسه برود و اینکه خانواده ای به آموزش تاکید داشته باشد و شب و روز فرزندش را بمباران هدف آموزشی می کند تا وارد دانشگاه های خوب شود و مانع ورود فرزندش به برنامه های جنبی می شود در واقع این دانش آموز یک عالم تربیت می شود که حاکمیت درس و کلاس و تست مطرح بوده است و اگر بخواهیم نگرش تغییر کند هم نظام آموزشی باید تغییر کند هم نگرش خانواده ها.

ادامه دارد.


کلید واژه ها: آموزش و پرورش - آموزش - استان - برگزار - پیش دبستانی - جامعه - اسلامی - کودکان - ایران - هویت - دبستانی - توسعه - اولین - همایش - سلامت - تکنولوژی آموزشی - نیروی انسانی - ائمه جماعات - آموزش پرورش - امنیت - تکنولوژی - ابتدایی - بازسازی - سرمایه - مدیریت - همراه - جلالی - مشاور - گزارش - درمان

آخرین اخبار سرویس:
توییتر:: جای خالی ایران در جشن جنگ جهانی اول

توییتر:: واکنش ها به نو اصوالگرایی

10000 دانش آموز مازندرانی از مناطق جنگی جنوب بازدید می کنند

طغیان رودخانه بالارود در اندیمشک

هشدار هواشناسی؛ هوا سردتر می شود

امدادرسانی به محصور شدگان در برف الیگودرز

تمدید بیمه تکمیلی فرهنگیان؟

تصادف وزیر کار و رفاه اجتماعی ایران

سبقت تعداد فرهنگیان بازنشسته از معلمان شاغل

طرز تهیه سالاد راسته گوسفند

اعلام موارد نقص معاینه فنی برای خودروها

برف و باران در نیمی از کشور / هشدار پلیس راه به رانندگان برای تردد در محورهای برف گیر

تصادف همراهان وزیر کار در گلستان/حال شریعتمداری خوب است

احتمال بارش برف در ارتفاعات خوزستان

ریزش سنگ در جاده چالوس

شریعتمداری تصادف کرد

وضعیت وخیم مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در جریان سانحه رانندگی خودروی وزیر کار

سانحه رانندگی کاروان حامل وزیر کار

توییتر:: واکنش جالب لزوم اجازه همسر برای کوهنوردی

اعزام راهیان نور دانش آموزی مازندران از 25 آبان

امدادرسانی به محصور شدگان در برف الیگودرز

توییتر:: خونه عروس عروسیه، خونه دوماد هیچ خبری نیس!

طرح ملی دادرس در 200 مدرسه اردبیل برگزار می شود

احتمال بارش برف در خوزستان

اینستاگرام:: شاعر معروف داغدار شد

وزیر کار دچار حادثه رانندگی شد + عکس

روستاییان ، 33درصد تلفات تصادفات آذربایجان شرقی

بازداشت معاون اداره راهداری البرز

برف و باران ایران را دربرمی ‎گیرد؛ رانندگان مراقب باشند

تصادف کاروان همراه وزیرکار در گلستان +عکس

کفش های شیشه ای که از مسیر کانادا باز ماند

احتمال بارش برف در خوزستان

7 هزار و200 مددجوی کمیته امداد استان زیرچتر حمایتی بیمه

درخشش گروه دانش آموزی حنان مازندران در مسابقات کشور

بارش برف در محورهای کوهستانی قزوین

آموزش زبان عربی در مدارس فرانسه تیتر اول روزنامه ها شد

کارگاه آموزشی مجازاتهای جایگزین حبس در مهاباد

توییتر:: قالیباف چرا استعفا نمیده

36خانواده عشایر الیگودرزی گرفتار در برف امدادرسانی شدند

دمای پایتخت از شنبه افزایش می یابد

بارش بیش از 71 میلیمتر باران در یاسوج

احتمال بارش برف در ارتفاعات خوزستان

بارش برف در محورهای کوهستانی قزوین

دهستان موگویی در محاصره برف

گشایش نمایشگاه نقاشی مهر و ماه در بجستان

گردهمایی دانش آموزان دهدشت با شعار نه به اعتیاد+عکس

رونمایی از نماد امید البرز

بازداشت معاون اداره راهداری البرز

جشن کتاب و کتابخوانی

چرا حرکت قطارها در مسیر کرمانشاه-ملایر متوقف شد؟

موارد نقص معاینه فنی وسایل نقلیه اعلام شد

بارش برف در محورهای کوهستانی قزوین/ احتمال بارش برف در ارتفاعات خوزستان

بارش برف و لغزندگی جاده ها در سپیدان

ریزش سنگ در جاده چالوس

استخدام مشاوره آموزشی و پاسخگویی تلفنی در آموزشگاه زبان معتبر

برف و باران ایران را دربرمی ‎گیرد؛ رانندگان مراقب باشند

بارش باران در یاسوج از 71 میلی متر گذشت

آموزش رکن اصلی در کاهش مشکلات ناشی از تصادفات است

کوتاه شدن دست مافیای کنکور با اعمال تاثیر قطعی سوابق تحصیلی

10 هزار دانش آموز مازندرانی به راهیان نور اعزام می شوند

هشدار سازمان هواشناسی به رانندگان

طبیعت شگفت انگیز مرداب هسل در چالوس +عکس

وقف زمین برای ساخت حسینه در شهرستان بروجن

موارد نقص معاینه فنی وسایل نقلیه اعلام شد

موارد نقص معاینه فنی اعلام شد

علت تلف شدن گروهی سارها در بوکان مسمومیت غذایی اعلام شد

تیپ عجیب دختر بازیگر معروف + عکس

آماده باش مدیریت بحران فارس برای مقابله با حوادث احتمالی بارندگی

ریزش سنگ در جاده چالوس

احتمال بارش برف در ارتفاعات خوزستان

باران طراوت دوباره به خوزستان بخشید

کاریکاتور یارانه 150 تومانی در راه است!

بارش برف در محورهای کوهستانی قزوین

باران طراوت دوباره به خوزستان بخشید

تصاویر / پنهان شدن جالب مارها در طبیعت

انجام 2 هزار و 900 مورد بازرسی از مصالح ساختمانی در بازسازی مناطق زلزله زده

احتمال بارش برف در ارتفاعات خوزستان

ریزش سنگ در جاده چالوس

تقلید از خارجی ها ؛ « هولی » در تور های گردشگری

آماده باش مدیریت بحران فارس برای مقابله با حوادث احتمالی بارندگی

روایت معلم از روزهای تحصیل در جغرافیای محرومیت

مراجعه دارندگان قبض های حج تمتع به سامانه حج و زیارت

شهردار منتخب تهران: آلزایمر را باید از مردم بگیریم

ریزش سنگ در جاده چالوس

آیا انسان تنها پنج حس دارد؟

دمای پایتخت از شنبه افزایش می یابد

تصاویر جالب از استتار مار ها در طبیعت

دمای پایتخت از شنبه افزایش می یابد

لغزندگی تمامی محورهای مواصلاتی چهارمحال و بختیاری

مراجعه دارندگان فقضهای حج تمتع به سامانه حج و زیارت

در حال شناسایی مشاغل نو ظهور وخوش آتیه در اصفهان هستیم

اعلام موارد نقص معاینه فنی برای خودروها

سبقت تعداد فرهنگیان بازنشسته از معلمان شاغل

بیستمین مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس در استان

سبقت تعداد فرهنگیان بازنشسته از معلمان شاغل

خاکی: 40 هزار نفر از طریق دانشگاه فرهنگیان استخدام می شوند

صافی: سبقت تعداد فرهنگیان بازنشسته از معلمان شاغل

اهدای پرچم آستان قدس رضوی به جانبازان نخاعی یزد

قصه روستایی که پس از 130 سال صاحب مدرسه شد در غوغای بی هیاهو

محور سی سخت به پادنا همچنان مسدود است

برگزاری میزگرد «هویت کودکان ایران اسلامی» در ایکنای یزد

برگزاری میزگرد «هویت کودکان ایران اسلامی» در ایکنای یزد