مطالب مرتبط:
برگزاری میزگرد «هویت کودکان ایران اسلامی» در ایکنای یزد
برگزاری میزگرد «هویت کودکان ایران اسلامی» در ایکنا یزد
یزد؛ میزبان همایش «هویت کودکان ایران اسلامی در دوره پیش دبستانی»
فراخوان مقاله به همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی در یزد
همایش ملی هویت کودکان ایران در یزد+ تصاویر
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 29 مهر 1397 ساعت 12:302018-10-21اجتماعي

برگزاری میزگرد «هویت کودکان ایران اسلامی» در ایکنای یزد


با توجه به برگزاری اولین همایش ملی «هویت کودکان ایران اسلامی در دوره پیش دبستانی» به میزبانی استان یزد، میزگردی با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان در ایکنای یزد برگزار شد.

- برگزاری میزگرد هویت کودکان ایران اسلامی در ایکنای یزد " گروه معارف- با توجه به برگزاری اولین همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی در دوره پیش دبستانی به میزبانی استان یزد، میزگردی با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان در ایکنای یزد برگزار شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایکنا "از یزد، با توجه به برگزاری اولین همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی در دوره پیش دبستانی در آبان ماه به میزبانی استان یزد، میزگردی با حضور عباسعلی دانافر مدیرکل آموزش و پرورش استان، علیرضا جلالی مشاور مدیرکل، سعیده بهادرزاده معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان در محل ایکنا یزد برگزار شد.

آموزش و پرورش اولویت اول جامعه باشدعباسعلی دانافر، مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد در این میزگرد اظهار کرد: آموزش و پرورش رکن اصلی توسعه است و هر جامعه ای که بخواهد به تعالی برسد، باید تلاش کند آموزش و پرورش اولویت اول آن جامعه باشد.

وی ادامه داد: اولویت اول در هر جامعه ای یکی بیشتر نیست، همان طور که مدتی امنیت اولویت اول شد و پس از مدتی، تقریبا یک دهه گذشته بعد از امنیت سلامت اولویت دوم شد و در بحث بهداشت، درمان و سلامت در منطقه و همچنین در بعضی شاخص های سلامت در جهان نیز حرف برای گفتن داریم.

دانافر با اشاره به اینکه مهم ترین هدف هر جامعه ای توسعه همه جانبه است گفت: تمامی کشورها به دنبال توسعه یافتگی در ابعاد مختلف هستند و زیربنای چشم اندازهای توسعه، آموزش پرورش است و راه حل در تبدیل شدن آموزش و پرورش به اولویت اول این است که به یک گفتمان تبدیل شود و همه آن را بپذیریم و دغدغه همگان باشد.

شکل گیری هویت چالش اصلی نظام آموزشیمدیرکل آموزش و پرورش استان یزد گفت: همه نهادها، بخش های خصوصی، مردم، ائمه جماعات و هرکسی دستی بر آش دارد و سرمایه فکری و معنوی دارد باید همراه باشد و راه برون رفت از وضعیت موجود این است که آموزش و پرورش اولویت اول جامعه باشد لذا باید مولفه های آموزش و پرورش مشخص شود که در درجه اول نیروی انسانی شامل معلم و مدیریت است و در کنار آن فضای آموزشی، محتوا، تکنولوژی آموزشی و.

همه اینها را باید داشته باشیم.

وی ادامه داد: به عنوان مثال در استان یزد ما وقتی به فضای آموزشی نگاه می کنیم به عنوان مولفه مهم، می بینیم 35 درصد فضاهای آموزشی غیراستاندارد است و نیاز به تخریب یا بازسازی و مقاوم سازی دارد و به و همین میزان نیار به مراکز آموزشی جدید داریم.

دانافر افزود: وقتی صحبت از معلم می شود به شدت نیاز به معلم فرهیخته و آموزش دیده داریم تا مجبور نباشیم کمبود معلم را از طریق سرباز معلم، نیروهای خرید خدمات، بازنشستگان یا آزاد استفاده کنیم و یا افرادی که تحصیلات عالی و دانشگاهی دارند ولی به عنوان معلم آموزش ندیده اند و از طریق دانشگاه فرهنگیان به عنوان تنها نهادی که صلاحیت تربیت معلم را دارد، باشد.

خروجی نیروی انسانی نسبت به ورودی قابل مقایسه نیستمدیرکل آموزش و پرورش استان یزد گفت: خروجی نیروی انسانی از آموزش و پرورش نسبت به ورودی قابل مقایسه نیست به نحوی که تا حدود سه سال آینده نزدیک به 380 هزار معلم از آموزش و پرورش جدا می شوند و بازنشسته خواهند شد ولی کمتر از 20 درصد جذب می شوند، نیروی انسانی در جامعه فراوان است ولی نیروی انسانی باید وارد شود که دوره های آموزشی متناسب با یک معلمی که بتواند دانش آموزان را آموزش بدهد، گذرانده باشد.

وضعیت موجود مطلوب نیستوی با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اظهار کرد: این سند نشان می دهد وضع موجود هرچه هست مطلوب نیست و باید تحول پیدا کند و به وضعیت مطلوب برسد، این سند اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت را مشخص کرده و حتی مسیر نیز مشخص شده است.

دانافر بیان کرد: کمتر از چهل روز آینده این استان میزبان همایش ملی هویت ایران اسلامی در دوره پیش دبستانی خواهد بود که هم موضوع کودکان پیش دبستانی و هم بحث هویت دارای اهمیت زیادی است.

وی ادامه داد: این همایش از سطح بالایی برخوردار است به نحوی که وزیر آموزش وپرورش، معاونین وزیر، مدیرکل های آموزش و پرورش سراسر کشور و روسای دوره اول آموزش ابتدایی و پیش دبستانی کل کشور حضور خواهند داشت.

دانافر افزود: این همایش در شش قالب مقاله، قصه گویی، فیلم کوتاه، عکس، آواها و نواهای بومی محلی، دکلمه خوانی برگزار می شود و آثار تا 30 مهر تمدید شده و علاقه مندان می توانند نسبت به ارسال آثار اقدام نمایند.

شکل گیری شاکله های اصلی شخصیت در دوره پیش دبستانیوی گفت: دوره پیش دبستانی از دوره های جدی و با اهمیت است و شاکله های اصلی شخصیت کودکان در سنین پیش دبستانی شکل می گیرد اگر چه از بدو تولد تا لحظه مرگ در یک فرآیند رشد و پویایی هستیم ولی زمان هایی که جنبه زیربنایی دارد، دوران پیش دبستانی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد افزود: چالشی که درحال حاضر نظام آموزشی در کل و نه فقط آموزش و پرورش رسمی که جامعه کوچکی را شامل می شود بلکه ده ها کانال غیررسمی که بحث جامعه پذیری و آماده کردن کودکان را بر عهده دارد، با آن درگیر است شکل گیری هویت است.

وی ادامه داد: در تکوین هویت با مشکل مواجه هستیم و سند تحول در کنار رویکردهای مختلف و اهداف متعددی که دارد، در چهار قالب به تکوین هویت کودکان پرداخته است.

توجه به چهار بعد از ابعاد هویت با تاکید بر اسلامی بودندانافر با اشاره به اینکه چهار بعد از ابعاد هویت در سند تحول بنیادین دنبال می شود با تاکید بر بعد اسلامی که زیربنای هویت ما است گفت: 1.

هویت ایرانی، فرزندان ما باید ایرانی تربیت شوند ولی در شکل گیری هویت ایرانی و اینکه به فرهنگ ایرانی احساس غرور کند چالش داریم و اگر این عنصر تقویت نشود نگران تمامیت ارضی خواهیم بود، ما در ایجاد تعلق و تعهد نسبت به فرهنگ ملی و ایرانی کوتاهی کردیم.

2.

هویت اسلامی 3.

هویت بومی محلی که واقعا جدی است، گویش یزدی در حال نابودی است به نحوی که اکثر خانواده ها با لهجه یزدی صحبت می کنند ولی با فرزندانشان با لهجه دیگری صحبت می کنند و در نهایت هویت جهانی، که کلی است و مجموعه ای از عناصر کلی که با عنوان ارزش های جهانی یاد می شود مثل راستگویی که ارزش جهانی است و باید کار شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد در خصوص انتخاب یزد برای برگزاری این همایش گفت: استان یزد شرایط خاصی دارد هم از بعد فرهنگی هم تمدنی و آثارش و همچنین دارای بافت سنتی و قدیمی است و به ثبت یونسکو رسیده و شهری جهانی است، انتخاب شد.

نقش معلم در تقویت هویت ایران اسلامی در کودکانوی با اشاره به نقش معلم در تقویت هویت ایران اسلامی در کودکان بیان کرد: معلم در بین مولفه هایی که آمورش و پرورش را تشکیل می دهد، زیربنایی ترین و بالاترین سطح قرار دارد به نحوی که معلم دانش آموز را به تعالی می رساند و اینکه ما می خواهیم سند تحول را پیش ببریم، معلم می تواند کمک کند و دانشگاه فرهنگیان براساس این سند باید به تربیت معلم متناسب با هویت ایران اسلامی اقدام کند.

نقش خانواده در تقویت هویت ایران اسلامی در کودکاندانافر افزود: برای تحقق سند تحول بنیادین بزرگترین دغدغه آموزش و پرورش تغییر نگرش خانواده هاست اینکه دانش آموز با شادی و نشاط به مدرسه برود و اینکه خانواده ای به آموزش تاکید داشته باشد و شب و روز فرزندش را بمباران هدف آموزشی می کند تا وارد دانشگاه های خوب شود و مانع ورود فرزندش به برنامه های جنبی می شود در واقع این دانش آموز یک عالم تربیت می شود که حاکمیت درس و کلاس و تست مطرح بوده است و اگر بخواهیم نگرش تغییر کند هم نظام آموزشی باید تغییر کند هم نگرش خانواده ها.

ادامه دارد.


کلید واژه ها: آموزش و پرورش - آموزش - استان - برگزار - پیش دبستانی - جامعه - اسلامی - کودکان - ایران - هویت - دبستانی - توسعه - اولین - همایش - سلامت - تکنولوژی آموزشی - نیروی انسانی - ائمه جماعات - آموزش پرورش - امنیت - تکنولوژی - ابتدایی - بازسازی - سرمایه - مدیریت - همراه - جلالی - مشاور - گزارش - درمان

آخرین اخبار سرویس:
تصاویری برفی از دودانگه استان مازندران

نحوه ارزشیابی «شایستگی های پایه» دوره فنی و کاردانش مشخص شد

اجداد مردم این شهر آریایی اند

امکان ترمیم نمره برای دانش آموزان پایه دوازدهم در کنکور 98 نیست

سرپرست معاونت آموزش متوسطه در گفت وگو با فارس: امکان ترمیم نمره برای دانش آموزان پایه دوازدهم در کنکور 98 نیست

ساعت 7:4 دقیقه صبح شاهد آخرین ماه گرفتگی کامل تا سال 1400 باشید

پویش «آرزوها» ایجاد شد/ بیایید برای آینده نظام آموزشی آرزو کنیم+فیلم

ساعت 7:4 دقیقه صبح شاهد آخرین ماه گرفتگی کامل تا سال 1400 باشید

محیط زیست استان کرمان ، نیازمند حمایت

نتایج آزمون وکالت سال 1397 اعلام شد

ماه گرفتگی یکم بهمن را از چه ساعتی تماشا کنیم؟

به جهت برودت هوا؛ فعالیت مدارس برخی مناطق آذربایجان شرقی فردا با تاخیر آغاز می شود

مدارس نوبت صبح «نورآباد» فردا با یک ساعت تاخیر آغاز می شود

ایران زیباست؛ طبیعت برفی منطقه دودانگه استان مازندران

ترویج پدیده شوم خودکشی میان بانوان روستایی و عشایری کهگیلویه و بویراحمد

تعویض کنیستر و کاتالیست، گامی مهم در کاهش آلودگی خودروها

امسال میزان آلایندگی هوای یزد 32 روز بیش از حد استاندارد بود

مهار دیدنی پنالتی عمان توسط علیرضا بیرانوند با راهنمایی سردار آزمون

هدف اورژانس اجتماعی کاهش و رفع آسیب های اجتماعی است

ترویج پدیده شوم خودکشی در میان بانوان روستایی و عشایری کهگیلویه و بویراحمد

طرح برخورد با شکارچیان پرندگان وحشی در شرق مازندران اجرایی می شود

آخرین وضعیت آب و هوای کشور در 72 ساعت آینده

گیاهان خوراکی خودرو ظرفیتی فراموش شده

45 راس گوزن زرد ایرانی در سایت ایلام زیست می کنند

مدیر کل محیط زیست استان ایلام: 45 راس گوزن زرد ایرانی در سایت ایلام زیست می کنند

چتر حمایتی بیمه تامین اجتماعی بر سر 1403 زن سرپرست خانوار در قزوین

چتر حمایتی بیمه تامین اجتماعی بر سر 1403 زن سرپرست خانوار در قزوین

گزارش مکتوب ...... گیاهان خوراکی خودرو ظرفیتی فراموش شده

اهواز امسال تاکنون تنها 13روز هوای پاک داشته است

تعویض کنیستر و کاتالیست، گامی مهم در کاهش آلودگی خودروها

دشت نمک در ویتنام؛ عکس روز نشنال جئوگرافیک

گذر موج ناپایدار ضعیف از استان

تعویض کنیستر و کاتالیست، گامی مهم در کاهش آلودگی خودروها

بازداشت مدیرکل سابق حفاظت محیط زیست استان+ فیلم

هشدار هواشناسان به کشاورزن و دامداران سمنان+ فیلم

553 معلول در فیروزه زیرپوشش خدمات توانبخشی

گفت وگوی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با مردم از طریق تریبون آزاد

هنرمندان خیر، روزی رسان دانش آموزان محروم بیرجند

شرایط انجام خدمت سربازی در آستان قدس رضوی اعلام شد

یزد از استان های پر چالش در حوزه محیط زیست است

استخدام حسابدار خانم با مزایا در یک شرکت معتبر در تهران

گفت وگوی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با مردم از طریق تریبون آزاد

110 هزار کلاس خیرساز در سراسر کشور تحویل آموزش و پرورش شد

خورشید و نمک در عکس روز نشنال جئوگرافیک

وقوع خسوف خونین گرگینه؛ در این باره چه می دانیم؟

نتایج آزمون وکالت سال 1397 اعلام شد

قانون هوای پاک جرم انگاری شده/ تعیین جرم برای متخلفان

دمای هوا در خراسان رضوی افزایش می یابد

ابرماه گرگ خونین در آسمان بامدادی فردا

هیجان و شادی در ارتفاع 3 هزارمتری

بوی بد از فاضلاب 3 شهرک می آید

چگونه به لوگوها در فتوشاپ طبیعی ترین حالت پرسپکتیو را بدهیم؟

ابرماه گرگ خونین در آسمان بامدادی فردا

یاد و خاطره 600 شهید سرافرازِ دفاعِ مقدس وشهدای مدافع حرم-سیرجان

ساخت 48 کلاس درس در سبزوار آغاز شد

نقش مشورت در امور مادی و معنوی آموزش

تخریب جاده الیگودرز- ززو ماهرو بر اثر پدیده زمین لغزش

پاسگاه های مرزی شیروان پشت دیوارهای برفی مانده اند

ساخت 190 مدرسه برای تحصیل دانش آموزان استثنایی

تحصیل 2 هزار و 800 دانش آموز اُتیسمی در کشور

حذف کتاب های کمک درسی از چرخه آموزش و پرورش ضروری است

مسابقات قصه گویی دانش آموزان در شاهرود

برفی که از اروپا به مازندران رسید

اشتغال شهری نباید فراموش شود

اقدام پژوهی چگونه توانستم کمرویی را در حسین برطرف سازم؟

نتایج آزمون وکالت 97 اعلام شد

راه اندازی دومین مدرسه اوتیسم استان اصفهان در کاشان

بازدید از موزه طبیعی ارومیه تا پنجشنبه این هفته رایگان است

اجرای تراموا در قزوین باید در شورای ترافیک مطرح شود

گزارش تأثیر طرح کاهش بر آلودگی هوای تهران/| کاهش 21 درصدی سرعت تولید ذرات آلاینده

امضای تفاهم نامه همکاری معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری و اداره کل راهداری

تصویری متفاوت از گنبد حرم امام علی (ع)

فعالیت مدارس ازنا و الیگودرز اول بهمن با تاخیر آغاز می شود

راه های روستایی برفی خلخال باز شد

مرواریدی در صدف زمان

ثبت ملی غار سراب و منطقه الوند

2 کارمند شهرداری ملارد بازداشت شدند

نمونه سوالات آزمونهای اعزام فرهنگیان به مدارس خارج از کشور-آزمون عمومی - اردیبهشت 1387

اقدام پژوهی چگونه توانستم تأثیر مثبت ورزش را بر متغیرهای روان شناختی یکی از دانش آموزانم بررسی نمایم؟

قانون هوای پاک جرم انگاری شده است

اعتبار ساخت مدارس در استان های کمتر برخوردار ویژه دیده شود

توسعه تحصیلات تکمیلی، دستاورد انقلاب اسلامی در آموزش عالی

آبگیری کامل یک بند از پنج بند خاکی جرقویه

نتایج آزمون وکالت 97 اعلام شد

هوای تهران باز هم ناسالم شد/ سالمندان بیرون نروند

توضیحات حفاظت محیط زیست استان به یک گزارش

دانه پاشی به پرندگان در کنگاور آغاز شد

نامگذاری روزها، تلنگری برای حساسیت جامعه است

ساماندهی و جمع آوری مشاغل مزاحم در ارومیه به جد ادامه دارد

اس ام اس عاشقانه برای روزهای برفی

اقدام پژوهی چگونه توانستم وضعیت درسی دانش آموزان ضعیف کلاسم را بهبود بخشم

همتی برای احیاء آهو- قاین

بنزین یورو4 و گازوییل استاندارد در تهران توزیع شود

تجلیل از خیران بازسازی عتبات عالیات در اردبیل

اتصال آبدانان به آزادراه پل زال- خرم آباد

سومین حرم اهل بیت (ع) معطر به عطر شهدا

توضیحات میلانی نسبت به حواشی جلسه دیروز کمیته محیط زیست شورا

نامگذاری روزها، تلنگری برای حساسیت جامعه است

تنها محل تفریح مردم به باغ وحش تبدیل نشود

استخدام تراشکار ماهر در یک شرکت تولیدی معتبر در تهران

برگزاری میزگرد «هویت کودکان ایران اسلامی» در ایکنای یزد

برگزاری میزگرد «هویت کودکان ایران اسلامی» در ایکنای یزد