مطالب مرتبط:
ساماندهی نوزادان بی هویت متولد شده در بیمارستان های استان تهران با جدیت پیگیری می شود
بورس تهران از شاخص بورس های بین المللی جلو افتاد
امضای تفاهم نامه بورس تهران با یک شرکت رتبه بندی بین المللی
ساماندهی نوزادان بی هویت متولد شده در بیمارستان های استان تهران با جدیت پیگیری می شود
معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران: ساماندهی نوزادان بی هویت متولد شده در بیمارستان های استان تهران با جدیت پیگیری می شود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 29 مهر 1397 ساعت 09:512018-10-21سياسي

بین المللی شدن بورس تهران را با جدیت پیگیری می کنیم


استفاده از ظرفیت تفاهم نامه های منعقد شده با بورس های جهان به منظور ایجاد فرصت های تازه برای بین المللی شدن بورس تهران از طریق پذیرش دوگانه (Dual Listing) و برگزاری رویدادهای حرفه ای با هدف معرفی جذابیت های سرمایه گذاری در ایران .

- --> کد خبر: 682912 1397/07/29 09:48:40 مدیر عامل بورس تهران گفت: استفاده از ظرفیت تفاهم نامه های منعقد شده با بورس های جهان به منظور ایجاد فرصت های تازه برای بین المللی شدن بورس تهران از طریق پذیرش دوگانه (Dual Listing) و برگزاری رویدادهای حرفه ای با هدف معرفی جذابیت های سرمایه گذاری در ایران (Road Show) در کنار توسعه عضویت در مجامع حرفه ای بین المللی، مسیری است که با جدیتی بیش از گذشته پیگیری خواهد شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایلنا به نقل از روابط عمومی بورس تهران، مراسم تکریم از عملکرد مدیریت 10 ساله حسن قالیباف اصل و معارفه علی صحرایی مدیرعامل بورس تهران با حضور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، رییس اسبق سازمان بورس، مدیران عامل شرکت های سپرده گذاری مرکزی، فرابورس، بورس انرژی، مدیریت فن آوری، مرکز مالی و سایر مدیران ارشد بازار سرمایه در سالن همایش شرکت سپرده گذاری مرکزی برگزار شد.

در این مراسم علی صحرایی اظهار داشت: بی شک دستیابی به اهداف ترسیمی و برنامه های اعلام شده در سایه مشارکت و همدلی ارکان عملیاتی بازار که شامل کارگزاران گرامی، شرکت های معظم سرمایه گذاری، هلدینگ ها، شرکت های تامین سرمایه و سایر نهادهای مالی فعال و دلسوز هستند محقق خواهد شد.

منابع مالی ارزان قیمت صحرایی در ادامه گفت: یکی از واقعیت های انکارناپذیر امروز جهان صنعتی و از نیازهای اصلی اقتصاد کشور، لزوم سودآور بودن بنگاه های اقتصادی، صنایع و کارخانجات است که در سایه آن، رونق و شکوفایی اقتصادی حاصل می شود.

بدیهی است که برای ایجاد، حفظ و تداوم وضعیت سودآوری، باید منابع مالی ارزان قیمت و سهل الوصول به اندازه کافی در اختیار سازمان های اقتصادی قرار گیرد که لازمه این موضوع، شناخت انواع راه های تأمین مالی و بازارهای عرضه کننده منابع مالی است.

بورس به عنوان محلی است که با جمع آوری سرمایه های خرد و کلان جامعه، این امکان را فراهم می نماید و با استفاده از مسیرهای سریع، کم هزینه و مطمئن جریان منابع را به سمت واحدهای اقتصادی بهینه سوق داده تا زمینه رشد و توسعه اقتصادی کشور فراهم شود.

میزان تامین مالی از سویی دیگر، نرخ رشد اقتصادی در برنامه ششم توسعه اقتصادی (1400-1396) به صورت متوسط سالانه هشت درصد در نظر گرفته شده است و میزان تامین مالی سرمایه گذاری در برنامه ششم از 488 هزار میلیارد ریال به 1481 هزار میلیارد ریال پیش بینی شده، که از این میزان 12 درصد باید از طریق بازار سرمایه تامین شود.

صحرایی افزود: نقش اصلی بورس ها تامین مالی است، طبق آمار های سال 96 فقط 83 هزار میلیارد تومان از منابع مورد نیاز اقتصاد کشور در بازار سرمایه تامین شده است.

در این زمینه با افزایش پذیرش شرکت های جدید در صنایع مختلف و با ارتقای کیفیت پذیرش ها می توان بخشی از تامین مالی مورد نیاز را انجام داد به ویژه با وجود نقدینگی فراوان در جامعه که امروز به عدد 1650 هزار میلیارد تومان رسیده است.

حوزه عملیاتی شرکت مدیرعامل بورس تهران گفت : شفافیت به عنوان حلقه اطمینان بخش در بازارهای مالی است که این موضوع در سال های اخیر از طریق الکترونیکی نمودن و کاهش واسطه ها در انتشار اطلاعات تا حدودی پوشش داده شده است و این روند با اقدامات برنامه ریزی شده که عمدتا بر تقویت بخش نظارتی و افزایش کنترل های داخلی استوار است، می تواند مکانیسم کارا و اثربخش شفافیت بازار سرمایه را در فضای اقتصادی کشور، بیش از گذشته مطرح سازد.

ایجاد بسترهای جدید این مقام در ادامه گفت: متنوع سازی منابع درآمدی شرکت و پایدار سازی آنها، هدف دیگری است که می توان با اتکا به ظرفیت های اطلاعاتی و نرم افزاری و با رویکرد ارتقای تعاملات بین المللی، امکان اجرایی شدن داشته باشد.

همچنین یکی از مسائل عمده بازار سرمایه کشور شناخت کمتر برخی از سیاستگذاران و تصمیم گیران دولتی از نتایج تصمیمات خود بر روی درآمد و سودآوری شرکت های حاضر در بازار سرمایه است که طی سال های گذشته تعاملات مثبتی با نهادهای تصمیم گیرنده برقرار شده که نیازمند ارتقا و بهبود مستمر آن از طریق تولید گزارشات کارشناسی و ارائه راهکارهای سیستماتیک و مستمر هستیم به ویژه که امروز 9.

5 میلیون نفر سهامدار در 700 شرکت بورس و فرابورس داریم و بالغ بر 49 میلیون نفر نیز دارنده سهام عدالت هستند.

تحقیق و توسعه با هدف الگو برداری و بومی سازی صحرایی گفت: ضروری است امروز با استفاده از ظرفیت های بخش تحقیق و توسعه شرکت با الگوگیری از تجربیات جهانی و بومی سازی بر اساس نیازهای ملی و فرهنگی خود الگوبرداری هوشمندانه ای داشته باشیم.

مطالعه و معرفی ابزارهای جدید با هدف متنوع سازی سبد ابزارهای مالی موجود با اولویت دهی به راه اندازی انواع ابزار مشتقه در کنار توسعه موازی زیرساخت های IT، می تواند بازار سرمایه را به عنوان یکی از متنوع ترین و در دسترس ترین بازارهای هدف برای سرمایه گذاران معرفی نماید.

بهبود فرایند حوزه پذیرش مدیرعامل بورس تهران گفت : افزایش سرعت با حفظ کیفیت پذیرش ها در جهت رشد اندازه بازار و کمک به تامین مالی بخش عمومی که با توجه به جذاب بودن این دسته از واگذاری ها موجب افزایش جذب نقدینگی جامعه خواهد شد.

این مهم با بازنگری در برخی دستورالعمل ها و رویه ها و همچنین همکاری و نقش آفرینی نهادهای واسط چون شرکت های مشاور پذیرش و موسسات رتبه بندی اعتباری، می تواند باعث رشد کمی و کیفی، ناشران بورسی و پذیرش ابزارهای مالی متنوع گردد.

حوزه نظارت بر ناشران بورسی وی افزود: حُسن اعتماد سازمان بورس و اوراق بهادار به مجموعه بورس تهران در سال گذشته با واگذاری بخشی از حوزه افشا و شفافیت اطلاعاتی ناشران، تصمیم مبارکی است که قصد داریم با ایجاد زیرساخت های فنی و اجرایی و تدوین برنامه های عملیاتی و زمان بندی شده، حوزه واگذاری تکالیف و وظایف سبا به بورس تهران را ارتقا بخشیم.

نظارت بر کارگزاران همچنین برقرای ارتباط سیستماتیک میان بورس تهران و کارگزاران از طریق ایجاد تغییرات ساختاری در نحوه نظارت و ارزیابی و همچنین تعدیل برخی مفاد قانونی، از جمله سرفصل های عمده ای است که بورس تهران برای افزایش اثربخشی و کارایی فعالیت کارگزاران در بازار سرمایه در نظر دارد.

حوزه نظارت بر بازار صحرایی گفت: با توجه به اینکه طبق بند 8 ماده 3 اساسنامه شرکت بورس، نظارت بر حسن انجام معاملات بر عهده این شرکت است، لذا در راستای انجام این وظیفه قانونی با استفاده از نرم افزارهای هوشمند و بهبود مستمر فرایندهای نظارتی علاوه بر رعایت قوانین و مقررات، حرکت به سمت بازار منصفانه و اطمینان بخش مدنظر قرار خواهد گرفت.

همچنین در این بین، بورس تهران آماده همکاری همه جانبه با کلیه ذی نفعان این بخش بوده و سعی دارد با فراهم ساختن امکانات، پلتفرم معاملاتی برای ابزارهای نوین، ایجاد سامانه ها و الگوریتم های فنی مرتبط، حضور هر چه بهتر و بیشتر ذی نفعان این حوزه را در بازار سرمایه شاهد باشد.

حوزه بین الملل مدیر عامل بورس تهران گفت: استفاده از ظرفیت تفاهم نامه های منعقد شده با بورس های جهان به منظور ایجاد فرصت های تازه برای بین المللی شدن بورس تهران از طریق پذیرش دوگانه (Dual Listing) و برگزاری رویدادهای حرفه ای با هدف معرفی جذابیت های سرمایه گذاری در ایران (Road Show) در کنار توسعه عضویت در مجامع حرفه ای بین المللی، مسیری است که با جدیتی بیش از گذشته پیگیری خواهد شد.

نقش ویژه بورس در اقتصاد افزون بر این، امیری نایب رییس هیات مدیره و معاونت نظارت بر بورس ها و ناشران گفت: بورس تهران نقش ویژه ای در اقتصاد ایفا می کند.

ما باید هر روز قوی تر و مثمر ثمر تر تلاش کنیم تا بازار سرمایه به بهترین شکل پیش رود.

بورس تهران نماد ملی است در ادامه این مراسم حسن قالیباف اصل مدیرعامل سابق بورس تهران گفت: اقداماتی که در بورس تهران انجام می شود یک کار دسته جمعی و با مشارکت همه کارکنان آن است.

وی با اشاره به اینکه نقد شوندگی در بورس تهران طی این 10 سال گذشته افزایش داشته است گفت: در ابتدای کار بورس تهران معامله سه میلیارد تومان در روز رقم بسیار بالایی بود این در حالی است که اکنون روزانه 2000 تا 2300 میلیارد تومان در بورس تهران معامله انجام می شود.

قالیباف اصل ادامه داد: طی سالیان گذشته بورس تهران از نظر کمی و کیفی پیشرفت زیادی کرده که از آن جمله می توان به وجود نهادهای جدید، استقرار سامانه معاملاتی جدید اشاره کرد.

مدیرعامل سابق بورس تهران در خصوص سرمایه شرکت بورس گفت: این شرکت در بدو تاسیس 15 میلیارد تومان سرمایه داشت که این رقم در حال حاضر به بیش از 150 میلیارد تومان رسیده است و ارزش بازار شرکت بورس تهران 80 تا 90 میلیارد تومان بود که اکنون ارزش بازار شرکت بورس به 1000 میلیارد تومان رسیده است.

اجرای اصل 44 قالیباف به اجرای اصل 44 اشاره کرد و گفت : اجرای اصل 44 قانون اساسی از حساسیت های زیادی برخوردار بود و شرکت های بزرگی چون مخابرات، هلدینگ خلیج فارس، بانکها و بیمه ها با اجرای این اصل به بورس وارد شدند.

وی خاطرنشان کرد: بورس نماد ملی است و باید در جهت ارتقاء آن کوشید.

مهار حجم نقدینگی در اقتصاد از طریق بازار سرمایه محمدرضا پور ابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: حجم نقدینگی در اقتصاد ایران می تواند از طریق­ بازار سرمایه مهار شود.

وی با اشاره به اینکه بازار سرمایه به سرعت در حال پیشرفت است گفت: بورس باید وارد حوزه های اثرگذاری برای تصمیم گیری در کشور شود و ظرفیت های خود را استمرار دهد.

ما باید مراقبت های لازم را از این حوزه داشته باشیم و تا ظرفیت حجم منابع دچار مشکل نشود.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: نظارت بر بازار امر بسیار مهمی است چرا که ممکن است فضای مجازی براساس اطلاعات نادرست؛ مسیر حرکت بازار را به یک مسیر متفاوت­ تبدیل کند.

پورابراهیمی افزود: جنس نظارت ها بر بورس از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

یکی از ضرورت های ما در حوزه اقتصادی این است که اقدامات ضد تحریمی را در دستور کار قرار دهیم.

شرایطی که در حال حاضر در کشور وجود دارد نوید بخش این است که مسیر خود را با اقتدار پیش می برد و این مسیر حرکت استمرار خواهد داشت.

بهره وری و نوآوری تنها کلید اقتصادها برای موفقیت است همچنین در این مراسم شاپور محمدی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: بهره وری و نوآوری تنها کلید اقتصادها برای موفقیت است و فعالان بازار سرمایه باید بر اساس سودآوری شرکت ها منابع خود را تخصیص دهند.

وی ادامه داد: مدیران ما باید مدیران بهره وری و نوآوری باشند و سازمان بورس تصمیم گرفته شرکت هایی را که بهره وری بالایی دارند در اولویت تسریع کاری قرار دهد و همچنین کانال سبزی برای این شرکت ها ایجاد کند.

محمدی با اشاره به اینکه حجم معاملات در چهار بازار سرمایه ایران از سال 94 تا به امروز رشد چشمگیری داشته گفت: حجم معاملات در 4 بازار سرمایه در سال 94، 125 هزار میلیارد تومان، در سال 95، 195 هزار میلیارد تومان، در سال 96، 247 هزار میلیارد تومان و در سال 97، تا به امروز 260 هزار میلیارد تومان است.

وی افزود: برای ادامه رشد این بازارها باید ابزارهای مالی مختلف معرفی شود و همچنین باید تنوع بخشی در سرمایه گذاری را در نظر بگیریم.


کلید واژه ها: بورس تهران - اقتصادی - اقتصاد - بورس - بین المللی - سرمایه - سرمایه گذاری - مالی - تهران - توسعه اقتصادی - مدیر - سازمان بورس - سپرده گذاری - برگزار - نامه - تامین - توسعه - برنامه ششم توسعه - بازار - نرخ رشد اقتصادی - جذابیت - مدیران - جهان - حرفه - مدیریت - برنامه - بازار سرمایه - روابط عمومی - رشد اقتصادی - مراسم

آخرین اخبار سرویس:
تاریخ دقیق بازگشت 5 مرزبان آزاد شده میرجاوه مشخص نیست

با همسر «درون گرا» یا «برون گرا» چگونه باید برخورد کرد؟

دولت در چاله مدعیان اصلاحات در حال فرار!

ویدئو / چه کسی از محیط بان محافظت می کند؟

روشنفکران این مطلب را نخوانند

کابل به خون نشست

خانواده ترامپ گرفتار نفرین «هیلاری» شدند

معجزه آرایش بر چهره زنان قربانی حوادث +ویدئو

آخرین وضعیت اتحادیه تادا از زبان معاون وزیر علوم

پیوند عمیق خانواده ها با کتاب، نشانه بارز رشد فرهنگی جامعه است

شاعر شاعران ایرانی

بهای سینما رفتن برای کودکان

تله گذاری عموزادگان، در مسیر پادشاهی بن سلمان

دورنـــما

بودجه ای برای تحصیل کودکان افغان از مجامع بین المللی نمی گیریم

روی دیگر سکه جراحی زیبایی

راهکارهای ایجاد وحدت در جهان اسلام

سعی کنید با عقل و منطق نسبت به فرزندان تان رفتار کنید

ابراز رضایت امیر صباحی فرد از توان رزم سامانه موشکی ابوموسی

نشست خبری استاندار خوزستان

جشن وحدت در مسجد اهل سنت بجنورد

دست هایی که امید بخشیدند

حوادث جهان

آرزوهای بر باد رفته

از این حس خوب غافل نشویم

پاتک پلیس البرز به سارقان و معتادان

لاکچری بودن به قیمت ارتودنسی

شأن کتابفروشان حفظ شود

دوری از کتاب تبعات بسیاری دارد

اجاره 40 هزار دلاری برای کنسولگری ساختگی

کتابخانه کودکان کار را بسازیم

هیچ رسانه ای جای کتاب را نمی گیرد

واکنش ها به حمله تروریستی امروز کابل

توسعه همدان؛ نیازمند تلاش پرتوان مسئولان

برای کتاب نخواندن هیچ بهانه ای پذیرفته نیست

بنای کتابخوانی باید از کودکی گذاشته شود

اتفاق خوبی ست

ناگفته های افشانی از حاشیه سازی ها علیه شهرداری

آبیکی که دیگر «یک» نیست

گوش الاغی و چشم گربه ای؛ از بزرگنمایی تا واقعیت

دارو و واکسن چینی وارد نمی کنیم

پیام سرلشکر باقری به مناسبت هفته بسیج

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | چهارشنبه 30 آبان 97

سفیر سوییس در ایران: سوییس صادرات محصولات غذایی و دارویی به ایران را تضمین می کند/ در حال رایزنی با واشنگتن برای ایجاد کانال های مالی در تهران هستیم

اینفوگرافی / 5 راه برای درمان خشکی بینی

با این گل بهار نمی شود

بازده بالای سرمایه گذاری در گاز

مدیرعامل جدید شرکت ملی صنایع پتروشیمی منصوب شد

تشریح جزییات سفر یک روزه وزیر خارجه انگلیس به ایران

حمله شهردار سابق تهران به رییس مجلس/افشاگری درباره نامه وزیر برای واگذاری ملک 1000 میلیارد تومانی/خودروی بلیزر حامل امام(ره) مفقود شد

حواشی مزایده اموال بابک زنجانی

دست کسی به بیت المال باز شد رسوا می شود| برخی در لجن زندگی می کنند

نمایندگان از پاسخ های وزیر دفاع قانع نشدند

مدیرکل روابط عمومی استانداری قزوین: ارتباط روابط عمومی ها و رسانه ها براساس مدارا و سعه صدر باشد

سفارت ایران حمله تروریستی هتل اورانوس کابل را محکوم کرد

مشکل عمده اقتصاد ایران پولشویی است

بهترین کشورهای دنیا برای شستن پول های کثیف

زاویه نگاهمان را عوض کنیم

تفاوت فساد با پولشویی

شکنجه و آزار جنسی زندانیان در عربستان

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس: بیشتر قطعه سازان خودرو روزانه میلیاردی ضرر می کنند/ با قوانین موجود هم نمی توان کشور را اداره کرد

دیدار جابری انصاری با دیمیستورا و برخی از شخصیت های معارض سوری

اینم عاقبت نصب اجباری سروش!

غلامعلی حداد عادل در دوران طاغوت+عکس

آخرین وضعیت شرکت های گروه ملی و نیشکر هفت تپه/ دستگیری دنبال های گروه تروریستی 31 شهریور

این بار با ظریف تعارف نداریم

تبلیغات در شهر جهانی ایران صاحب ندارد!

بهره برداری از راه آهن ارومیه

قطعه سازان روزانه میلیاردی ضرر می دهند

صورت واقعی و شفاف انقلاب را به جهانیان نشان دهیم/آگاهی و دلسوزی به دین ضرورت وحدت را بیشتر می کند

سفارت ایران حمله تروریستی هتل اورانوس کابل را محکوم کرد

برجام یکی از محورهای مذاکرت سفر وزیر خارجه انگلیس در ایران

راه آهن ارومیه؛ وعده روحانی که 30 ماهه محقق شد

پولشویی، فعالیت های قلابی و مخالفان ظریف

سنگ بزرگ استیضاح ظریف

هفته آینده؛ رفع ابهام از قانون منع به کارگیری بازنشستگان در مجلس

سرنوشت خودروی بلیزر حامل امام چه شد؟

جنگ اقتصادی آمریکا بر ملت ایران اثر ندارد

به زودی فرماندهان یگان های حفاظت اراضی تمامی استان ها تعیین می شود

‍‍‍ انتشار لیست انتصابات افشانی در شهرداری تهران

چرا دولت و وزارت بهداشت قانون 12 ساله تعرفه گذاری خدمات پرستاری را اجرا نمی کنند؟

بیمارستانی در کرج که فقط 2 مراجعه کننده دارد!

سه دلیل استقبال مردم از پیام رسان ها اعلام شد

علامه عسکری (ره) و پاسخ به شبهه چرا ولایت علی در قرآن نیست

خانه ارواح(قسمت ششم)

اگر پولشویی وجود ندارد چرا برای آن قانون داریم؟

برخی استاندارد دوگانه دارند

دلم می خواهد ظریف را استیضاح کنم

روزهای خوش پاپ و حذف موسیقی ایرانی از سبد فرهنگی

تضعیف جایگاه وزیر امورخارجه درست نیست

نباید ناامید شد

واقعیت فساد و قاعده حمله به ظریف

حمایت خود را از گروههای مقاومت فلسطین اعلام می کنیم / ملت یمن بر حق دفاع از خود و سرزمین اش در برابر ائتلاف امریکایی-سعودی پایبند است

کنایه معنادار ظریف خطاب به ترامپ: شاید مسئول آتش سوزی کالیفرنیا هم ما باشیم!

بدون عنوان

حمایت ویژه از سروش و گپ به معنی بی محلی به سایر پیام رسان ها نیست

هاتگرام و طلگرام به اعتماد مردم خدشه وارد کرد

ویدئو / چه کسی از محیط بان محافظت می کند؟

مستندهای رادیویی ارزشی در رادیو اصفهان تولید می شود

نشست تخصصی «سیاستگذاری در رسانه ملی» برگزار شد

بین المللی شدن بورس تهران را با جدیت پیگیری می کنیم

بین المللی شدن بورس تهران را با جدیت پیگیری می کنیم