مطالب مرتبط:
ساماندهی نوزادان بی هویت متولد شده در بیمارستان های استان تهران با جدیت پیگیری می شود
بورس تهران از شاخص بورس های بین المللی جلو افتاد
امضای تفاهم نامه بورس تهران با یک شرکت رتبه بندی بین المللی
ساماندهی نوزادان بی هویت متولد شده در بیمارستان های استان تهران با جدیت پیگیری می شود
معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران: ساماندهی نوزادان بی هویت متولد شده در بیمارستان های استان تهران با جدیت پیگیری می شود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 29 مهر 1397 ساعت 09:512018-10-21سياسي

بین المللی شدن بورس تهران را با جدیت پیگیری می کنیم


استفاده از ظرفیت تفاهم نامه های منعقد شده با بورس های جهان به منظور ایجاد فرصت های تازه برای بین المللی شدن بورس تهران از طریق پذیرش دوگانه (Dual Listing) و برگزاری رویدادهای حرفه ای با هدف معرفی جذابیت های سرمایه گذاری در ایران .

- --> کد خبر: 682912 1397/07/29 09:48:40 مدیر عامل بورس تهران گفت: استفاده از ظرفیت تفاهم نامه های منعقد شده با بورس های جهان به منظور ایجاد فرصت های تازه برای بین المللی شدن بورس تهران از طریق پذیرش دوگانه (Dual Listing) و برگزاری رویدادهای حرفه ای با هدف معرفی جذابیت های سرمایه گذاری در ایران (Road Show) در کنار توسعه عضویت در مجامع حرفه ای بین المللی، مسیری است که با جدیتی بیش از گذشته پیگیری خواهد شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایلنا به نقل از روابط عمومی بورس تهران، مراسم تکریم از عملکرد مدیریت 10 ساله حسن قالیباف اصل و معارفه علی صحرایی مدیرعامل بورس تهران با حضور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، رییس اسبق سازمان بورس، مدیران عامل شرکت های سپرده گذاری مرکزی، فرابورس، بورس انرژی، مدیریت فن آوری، مرکز مالی و سایر مدیران ارشد بازار سرمایه در سالن همایش شرکت سپرده گذاری مرکزی برگزار شد.

در این مراسم علی صحرایی اظهار داشت: بی شک دستیابی به اهداف ترسیمی و برنامه های اعلام شده در سایه مشارکت و همدلی ارکان عملیاتی بازار که شامل کارگزاران گرامی، شرکت های معظم سرمایه گذاری، هلدینگ ها، شرکت های تامین سرمایه و سایر نهادهای مالی فعال و دلسوز هستند محقق خواهد شد.

منابع مالی ارزان قیمت صحرایی در ادامه گفت: یکی از واقعیت های انکارناپذیر امروز جهان صنعتی و از نیازهای اصلی اقتصاد کشور، لزوم سودآور بودن بنگاه های اقتصادی، صنایع و کارخانجات است که در سایه آن، رونق و شکوفایی اقتصادی حاصل می شود.

بدیهی است که برای ایجاد، حفظ و تداوم وضعیت سودآوری، باید منابع مالی ارزان قیمت و سهل الوصول به اندازه کافی در اختیار سازمان های اقتصادی قرار گیرد که لازمه این موضوع، شناخت انواع راه های تأمین مالی و بازارهای عرضه کننده منابع مالی است.

بورس به عنوان محلی است که با جمع آوری سرمایه های خرد و کلان جامعه، این امکان را فراهم می نماید و با استفاده از مسیرهای سریع، کم هزینه و مطمئن جریان منابع را به سمت واحدهای اقتصادی بهینه سوق داده تا زمینه رشد و توسعه اقتصادی کشور فراهم شود.

میزان تامین مالی از سویی دیگر، نرخ رشد اقتصادی در برنامه ششم توسعه اقتصادی (1400-1396) به صورت متوسط سالانه هشت درصد در نظر گرفته شده است و میزان تامین مالی سرمایه گذاری در برنامه ششم از 488 هزار میلیارد ریال به 1481 هزار میلیارد ریال پیش بینی شده، که از این میزان 12 درصد باید از طریق بازار سرمایه تامین شود.

صحرایی افزود: نقش اصلی بورس ها تامین مالی است، طبق آمار های سال 96 فقط 83 هزار میلیارد تومان از منابع مورد نیاز اقتصاد کشور در بازار سرمایه تامین شده است.

در این زمینه با افزایش پذیرش شرکت های جدید در صنایع مختلف و با ارتقای کیفیت پذیرش ها می توان بخشی از تامین مالی مورد نیاز را انجام داد به ویژه با وجود نقدینگی فراوان در جامعه که امروز به عدد 1650 هزار میلیارد تومان رسیده است.

حوزه عملیاتی شرکت مدیرعامل بورس تهران گفت : شفافیت به عنوان حلقه اطمینان بخش در بازارهای مالی است که این موضوع در سال های اخیر از طریق الکترونیکی نمودن و کاهش واسطه ها در انتشار اطلاعات تا حدودی پوشش داده شده است و این روند با اقدامات برنامه ریزی شده که عمدتا بر تقویت بخش نظارتی و افزایش کنترل های داخلی استوار است، می تواند مکانیسم کارا و اثربخش شفافیت بازار سرمایه را در فضای اقتصادی کشور، بیش از گذشته مطرح سازد.

ایجاد بسترهای جدید این مقام در ادامه گفت: متنوع سازی منابع درآمدی شرکت و پایدار سازی آنها، هدف دیگری است که می توان با اتکا به ظرفیت های اطلاعاتی و نرم افزاری و با رویکرد ارتقای تعاملات بین المللی، امکان اجرایی شدن داشته باشد.

همچنین یکی از مسائل عمده بازار سرمایه کشور شناخت کمتر برخی از سیاستگذاران و تصمیم گیران دولتی از نتایج تصمیمات خود بر روی درآمد و سودآوری شرکت های حاضر در بازار سرمایه است که طی سال های گذشته تعاملات مثبتی با نهادهای تصمیم گیرنده برقرار شده که نیازمند ارتقا و بهبود مستمر آن از طریق تولید گزارشات کارشناسی و ارائه راهکارهای سیستماتیک و مستمر هستیم به ویژه که امروز 9.

5 میلیون نفر سهامدار در 700 شرکت بورس و فرابورس داریم و بالغ بر 49 میلیون نفر نیز دارنده سهام عدالت هستند.

تحقیق و توسعه با هدف الگو برداری و بومی سازی صحرایی گفت: ضروری است امروز با استفاده از ظرفیت های بخش تحقیق و توسعه شرکت با الگوگیری از تجربیات جهانی و بومی سازی بر اساس نیازهای ملی و فرهنگی خود الگوبرداری هوشمندانه ای داشته باشیم.

مطالعه و معرفی ابزارهای جدید با هدف متنوع سازی سبد ابزارهای مالی موجود با اولویت دهی به راه اندازی انواع ابزار مشتقه در کنار توسعه موازی زیرساخت های IT، می تواند بازار سرمایه را به عنوان یکی از متنوع ترین و در دسترس ترین بازارهای هدف برای سرمایه گذاران معرفی نماید.

بهبود فرایند حوزه پذیرش مدیرعامل بورس تهران گفت : افزایش سرعت با حفظ کیفیت پذیرش ها در جهت رشد اندازه بازار و کمک به تامین مالی بخش عمومی که با توجه به جذاب بودن این دسته از واگذاری ها موجب افزایش جذب نقدینگی جامعه خواهد شد.

این مهم با بازنگری در برخی دستورالعمل ها و رویه ها و همچنین همکاری و نقش آفرینی نهادهای واسط چون شرکت های مشاور پذیرش و موسسات رتبه بندی اعتباری، می تواند باعث رشد کمی و کیفی، ناشران بورسی و پذیرش ابزارهای مالی متنوع گردد.

حوزه نظارت بر ناشران بورسی وی افزود: حُسن اعتماد سازمان بورس و اوراق بهادار به مجموعه بورس تهران در سال گذشته با واگذاری بخشی از حوزه افشا و شفافیت اطلاعاتی ناشران، تصمیم مبارکی است که قصد داریم با ایجاد زیرساخت های فنی و اجرایی و تدوین برنامه های عملیاتی و زمان بندی شده، حوزه واگذاری تکالیف و وظایف سبا به بورس تهران را ارتقا بخشیم.

نظارت بر کارگزاران همچنین برقرای ارتباط سیستماتیک میان بورس تهران و کارگزاران از طریق ایجاد تغییرات ساختاری در نحوه نظارت و ارزیابی و همچنین تعدیل برخی مفاد قانونی، از جمله سرفصل های عمده ای است که بورس تهران برای افزایش اثربخشی و کارایی فعالیت کارگزاران در بازار سرمایه در نظر دارد.

حوزه نظارت بر بازار صحرایی گفت: با توجه به اینکه طبق بند 8 ماده 3 اساسنامه شرکت بورس، نظارت بر حسن انجام معاملات بر عهده این شرکت است، لذا در راستای انجام این وظیفه قانونی با استفاده از نرم افزارهای هوشمند و بهبود مستمر فرایندهای نظارتی علاوه بر رعایت قوانین و مقررات، حرکت به سمت بازار منصفانه و اطمینان بخش مدنظر قرار خواهد گرفت.

همچنین در این بین، بورس تهران آماده همکاری همه جانبه با کلیه ذی نفعان این بخش بوده و سعی دارد با فراهم ساختن امکانات، پلتفرم معاملاتی برای ابزارهای نوین، ایجاد سامانه ها و الگوریتم های فنی مرتبط، حضور هر چه بهتر و بیشتر ذی نفعان این حوزه را در بازار سرمایه شاهد باشد.

حوزه بین الملل مدیر عامل بورس تهران گفت: استفاده از ظرفیت تفاهم نامه های منعقد شده با بورس های جهان به منظور ایجاد فرصت های تازه برای بین المللی شدن بورس تهران از طریق پذیرش دوگانه (Dual Listing) و برگزاری رویدادهای حرفه ای با هدف معرفی جذابیت های سرمایه گذاری در ایران (Road Show) در کنار توسعه عضویت در مجامع حرفه ای بین المللی، مسیری است که با جدیتی بیش از گذشته پیگیری خواهد شد.

نقش ویژه بورس در اقتصاد افزون بر این، امیری نایب رییس هیات مدیره و معاونت نظارت بر بورس ها و ناشران گفت: بورس تهران نقش ویژه ای در اقتصاد ایفا می کند.

ما باید هر روز قوی تر و مثمر ثمر تر تلاش کنیم تا بازار سرمایه به بهترین شکل پیش رود.

بورس تهران نماد ملی است در ادامه این مراسم حسن قالیباف اصل مدیرعامل سابق بورس تهران گفت: اقداماتی که در بورس تهران انجام می شود یک کار دسته جمعی و با مشارکت همه کارکنان آن است.

وی با اشاره به اینکه نقد شوندگی در بورس تهران طی این 10 سال گذشته افزایش داشته است گفت: در ابتدای کار بورس تهران معامله سه میلیارد تومان در روز رقم بسیار بالایی بود این در حالی است که اکنون روزانه 2000 تا 2300 میلیارد تومان در بورس تهران معامله انجام می شود.

قالیباف اصل ادامه داد: طی سالیان گذشته بورس تهران از نظر کمی و کیفی پیشرفت زیادی کرده که از آن جمله می توان به وجود نهادهای جدید، استقرار سامانه معاملاتی جدید اشاره کرد.

مدیرعامل سابق بورس تهران در خصوص سرمایه شرکت بورس گفت: این شرکت در بدو تاسیس 15 میلیارد تومان سرمایه داشت که این رقم در حال حاضر به بیش از 150 میلیارد تومان رسیده است و ارزش بازار شرکت بورس تهران 80 تا 90 میلیارد تومان بود که اکنون ارزش بازار شرکت بورس به 1000 میلیارد تومان رسیده است.

اجرای اصل 44 قالیباف به اجرای اصل 44 اشاره کرد و گفت : اجرای اصل 44 قانون اساسی از حساسیت های زیادی برخوردار بود و شرکت های بزرگی چون مخابرات، هلدینگ خلیج فارس، بانکها و بیمه ها با اجرای این اصل به بورس وارد شدند.

وی خاطرنشان کرد: بورس نماد ملی است و باید در جهت ارتقاء آن کوشید.

مهار حجم نقدینگی در اقتصاد از طریق بازار سرمایه محمدرضا پور ابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: حجم نقدینگی در اقتصاد ایران می تواند از طریق­ بازار سرمایه مهار شود.

وی با اشاره به اینکه بازار سرمایه به سرعت در حال پیشرفت است گفت: بورس باید وارد حوزه های اثرگذاری برای تصمیم گیری در کشور شود و ظرفیت های خود را استمرار دهد.

ما باید مراقبت های لازم را از این حوزه داشته باشیم و تا ظرفیت حجم منابع دچار مشکل نشود.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: نظارت بر بازار امر بسیار مهمی است چرا که ممکن است فضای مجازی براساس اطلاعات نادرست؛ مسیر حرکت بازار را به یک مسیر متفاوت­ تبدیل کند.

پورابراهیمی افزود: جنس نظارت ها بر بورس از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

یکی از ضرورت های ما در حوزه اقتصادی این است که اقدامات ضد تحریمی را در دستور کار قرار دهیم.

شرایطی که در حال حاضر در کشور وجود دارد نوید بخش این است که مسیر خود را با اقتدار پیش می برد و این مسیر حرکت استمرار خواهد داشت.

بهره وری و نوآوری تنها کلید اقتصادها برای موفقیت است همچنین در این مراسم شاپور محمدی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: بهره وری و نوآوری تنها کلید اقتصادها برای موفقیت است و فعالان بازار سرمایه باید بر اساس سودآوری شرکت ها منابع خود را تخصیص دهند.

وی ادامه داد: مدیران ما باید مدیران بهره وری و نوآوری باشند و سازمان بورس تصمیم گرفته شرکت هایی را که بهره وری بالایی دارند در اولویت تسریع کاری قرار دهد و همچنین کانال سبزی برای این شرکت ها ایجاد کند.

محمدی با اشاره به اینکه حجم معاملات در چهار بازار سرمایه ایران از سال 94 تا به امروز رشد چشمگیری داشته گفت: حجم معاملات در 4 بازار سرمایه در سال 94، 125 هزار میلیارد تومان، در سال 95، 195 هزار میلیارد تومان، در سال 96، 247 هزار میلیارد تومان و در سال 97، تا به امروز 260 هزار میلیارد تومان است.

وی افزود: برای ادامه رشد این بازارها باید ابزارهای مالی مختلف معرفی شود و همچنین باید تنوع بخشی در سرمایه گذاری را در نظر بگیریم.


کلید واژه ها: بورس تهران - اقتصادی - اقتصاد - بورس - بین المللی - سرمایه - سرمایه گذاری - مالی - تهران - توسعه اقتصادی - مدیر - سازمان بورس - سپرده گذاری - برگزار - نامه - تامین - توسعه - برنامه ششم توسعه - بازار - نرخ رشد اقتصادی - جذابیت - مدیران - جهان - حرفه - مدیریت - برنامه - بازار سرمایه - روابط عمومی - رشد اقتصادی - مراسم

آخرین اخبار سرویس:
دولت و مجلس چه نقشه ای درباره بنزین کشیده اند؟ /مسئولان یک ماه با حقوق کارگری زندگی کنند مشکل گرانی حل می شود/تفویض اختیار به استاندار کشور را به سمت توسعه پیش می برد

سلسله مطالب فارس در باب «ولایت فقیه»/8 اصلی ترین وظیفه رهبری در نظام ولایت دینی

ذهنیت های نادرست فردی و پنداشت های نادرست اجتماعی، بیشترین زمینه ساز فساد در جامعه

کمالوندی: سیاست ها را به روز کنیم، نه اصول و ارزش ها را

برای برخورد با مافیای کنکور، اول از پول هایشان چشم پوشی کنید

از دشمنی شیطان که پنهان در سینه ها راه می یابد، بپرهیزید / برگی از نهج البلاغه

جزییاتی از سایت جدید قرارگاه پدافند هوایی در زاهدان

زیر و بم بودجه برخی دستگاه ها در سال 98

چرا بعد از 40 سالگی در برقراری ارتباط دچار مشکل می شویم؟

ایده های ست کردن لباس راه راه

اجرای برنامه های چهل سالگی انقلاب با شعار «افتخار به گذشته امید به آینده»

ضرب و شتم ضابطان زن قضایی توسط مهدی قلیان

تعداد بازنشسته هایی که از رهبری مجوز گرفتند

فکر می کردم «کیهان»ی ها از مریخ آمده اند!

توصیف زیبای حضرت زهرا(س) درباره پیامبر(ص) و امام علی(ع)

آیا با نامزد خسیس خوشبخت می شویم؟

توضیحات ابتکار درباره حذف پست سازمانی «مشاور امور زنان»

مردم با آگاهی از بودجه می توانند در رفع ایرادات، به مجلس کمک کنند

توییت احمدی‎نژاد درباره مهندس بازرگان

تصاویر| شادی پس از گل یوزهای ایرانی

برای برخورد با مافیای کنکور اول از پول های شان چشم پوشی کنید

محمدرضا تاجیک: اصلاح طلبان سرشناس باید در پیشگاه تاریخ محاکمه شوند

روزنامه استخدامی استان خراسان شمالی و شهر بجنورد | دوشنبه 1 بهمن 97

تصویب تحقیق و تقحص از بانک شهر در کمیسیون اقتصادی مجلس

معنویت گرایی و خوش اخلاقی، ضامن استمرار زندگی زناشویی است

خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در قزوین تقدیر شد+ عکس

آتش نشانی جزو مشاغل سخت و زیان آور شناخته شد

پایان ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان

انفجار بمب در اطراف دمشق

شکست زودهنگام طرح ترامپ در مجلس نمایندگان

سرگرمی و طبقات اجتماعی

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | دوشنبه 1 بهمن 97

صفر تا صد یک مصاحبه جنجالی تخطئه خاطرات هاشمی رفسنجانی برای دومین بار از سوی خویینی ها

تصاویر| هواداران ایرانی در بازی ایران و عمان

منافقین را به شدت سرکوب کنید

روبات همراه کودکان و سالمندان در راه بازار

عکس های خود را به اثر هنری تبدیل کنید

چهره سیاه توزیع ناعادلانه ثروت

چرا کشور به ماهواره های بومی نیاز دارد؟

باشگاه یعنی تمرین زومبا جلوی آینه

دورنـــما

اخبار

انتقام اینترنتی خواستگار کینه جو

تعیین سرنوشت 2 لایحه FATF در مجمع تشخیص

روزنامه استخدامی استان همدان | دوشنبه 1 بهمن 97

هاشمی: متاسفانه برنامه ها در ایران 100 درصد اجرایی نمی شود

عکس| افسوس سردار

دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه شعر و ادبیات

توضیحات ابتکار درباره حذف پست سازمانی «مشاور امور زنان»

1 بهمن 1357؛ استعفای رییس شورای سلطنت

تصویب تحقیق و تقحص از بانک شهر در کمیسیون اقتصادی مجلس

همتی: ژاپن واردات نفت از ایران را آغاز کرد

قتل مرد عتیقه فروش به دستور همسر سوم

حوادث جهان

آرزوهای بر باد رفته

اسماعیل بخشی و سپیده قلیان دوباره بازداشت شدند

با سوابق مدیرعامل جدید سایپا آشنا شوید

جراحی لاغری بلای جان مادر عروس

چرا عصبانی هستیم؟

کشف باند سازمان یافته قاچاق نقره از چین

معرفی مقصران مرگ کودک گرگانی

فرم هایی که محتوا را می بلعند

«ایران» را دوست بداریم سزاوار است

خادم شریف موسیقی

چرا همین حرف ها را در 5 سال بودجه ریزی دولت رعایت نکردید؟

دقایقی پیش؛ اسماعیل بخشی دستگیر شد

دولت با شکایت از من انتقام گرفت

تصمیمات جدید شورای عالی هماهنگی اقتصادی

اختصاصی فارس/ دقایقی پیش اسماعیل بخشی دستگیر شد

جعفری در گفت وگوی تفصیلی با فارس: مهندسی آراء با استانی شدن انتخابات/ نمی توان با اعلام واژه «بد بد» از کنار اقدامات نمایندگان گذشت

بهترین روش های کاشت مو

مشکلات برقراری ارتباط پس از 40 سالگی

همچنان میان شما هستیم

افزایش 9/5 میلیون تن تولید کشاورزی

فرزندان حاصل ازدواج زنان ایرانی با اتباع بیگانه دارای هویت می شوند

«مریم معصومی» ؛متفاوت تر از همیشه

جانبازی که با مرگ و زندگی شوخی داشت!

رجبی دوانی: رد کتاب «فدک در تاریخ» رد بر عقل، فکر و فهم است

الهی خراسانی: ماجرای فدک علنی شدن یک نبرد بسیار وسیع بود

صنعت خودروی کشورمان مشکل مدیریتی دارد

5 معضل تولید

صنعت از بودجه جا ماند

10 اشکال بودجه 98

اصلاحاتی که انرژی می خواهد

لایحه الحاق به کنوانسیون جرایم سازمان یافته

کاهش وزن 27 کیلویی کامبیز دیرباز در 10 سال گذشته+عکس

احتمال نامزدی پمپئو در انتخابات مجلس سنای آمریکا

تصاویر/ مراسم عزاداری شهادت حضرت زهرا(س) در حوزه علمیه همدان

سهم هر ایرانی از یارانه 11 میلیون تومان

اختیارات دولت باید بیشتر شود

جزییات 4خبر ویژه امروز دوشنبه اول بهمن ماه 1397

تصاویر| بازی ایران و عمان

3 خصلت حضرت زهرا (س) در خانه

2 کارمند شهرداری ملارد بازداشت شدند

شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها در منابع اهل سنت در بیان آیت الله العظمی مکارم

بخوان! بدان و ...بنویس

سرگرمی جوانان؛ از تنبک زدن با دبه دوغ تا مانیکورهای آنچنانی

حدیث زیبای امام حسن(ع) درباره دعا کردن

فال روزانه دوشنبه 1 بهمن 1397

بررسی گزارش لایحه الحاق ایران به کنوانسیون پالرمو/ تصمیمات دولت برای رفع مشکلات توسعه ای استان سیستان و بلوچستان

بین المللی شدن بورس تهران را با جدیت پیگیری می کنیم

بین المللی شدن بورس تهران را با جدیت پیگیری می کنیم