مطالب مرتبط:
راهکارهای رییس پلیس آگاهی برای پیشگیری و مقابله با موبایل قاپی
راهکارهای رییس پلیس آگاهی برای پیشگیری و مقابله با موبایل قاپی
توسعه مشاغل خانگی از راهکارهای ضربتی مقابله با بیکاری است
راهکارهای مقابله با کلاهبرداری مجازی شناسایی شود
راهکارهای عملی برای مقابله با گرانی پوشک بچه
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 29 مهر 1397 ساعت 09:402018-10-21اقتصادي

فرسودگی شغلی، علل و راهکارهای مقابله با آن


فرسودگی شغلی به خستگی ناشی از فشارهای موجود در محل کار، نفس کار و همچنین علایم و حالات تحلیلی رفتگی قوا ، سرخوردگی و گوشه گیری در کارکنان گفته می شود.

- شعارسال:" انسان عصر حاضر در جریان سازگاری با محیط اجتماعی و شغلی خود ناچار است محدودیت ها و فشار هایی را متحمل شود به نحویکه این فشارهای موجود در محل کار منجر به فرسودگی شغلی کارکنان شود.

فرسودگی شغلی به خستگی ناشی از فشارهای موجود در محل کار، نفس کار و همچنین علایم و حالات تحلیلی رفتگی قوا ، سرخوردگی و گوشه گیری در کارکنان گفته می شود.

فرسودگی شغلی، عواقب و هزینه های بسیاری بر سازمانها و کارکنان تحمیل می کند مانند تعویض مکرر شغل و محل کار (افزایش نقل و انتقالات)، غیبت ها و مرخصی های فراوان ، افت کمیت و کیفیت کار ، تحت تاثیر قرار گرفتن سلامت روانی فرد ، کاهش کیفیت خدمت ارائه شده به ارباب رجوع، رکورد و تاخیر در سلسله کارهای تخصصی و اداری و … از اینرو با توجه به اهمیت فرسودگی شغلی و تاثیر آن در عملکرد کارکنان و میزان بهره وری سازمانی در این مقاله سعی بر آن است به تبیین فرسودگی شغلی، علل و عوامل بوجود آورنده آن، پیامدها و روشهای مقابله با آن پرداخته شود.

مفهوم و تعاریف مربوط به فرسودگی شغلی: – استفاده فنی و تخصصی از واژه فرسودگی کاری "Burn out ” در اصل به فریدنبرگر، یعنی کسی که اولین مطالب را در سال 1974 در باب این مفهوم به رشته تحریر درآورد، برمی گردد.

فرسودگی کاری اساساً ناشی از استرس شغلی است .

به طورکلی استرس عبارتست از: "وقتی فرد در شرایط و اوضاع احوالی قرارگیرد که تحت فشار واقع شود، یا احساس ناراحت کننده ای به او دست دهد، عصبی باشد، احساس ناکامی و تنش کند یا در تعارض و بلاتکلیفی باشد، می گوییم تحت فشار روانی است”.

موارد استرس که در زندگی روزانه و زندگی اداری و شغلی افراد پدید می آیند عمدتا شامل ناکامی Frustration "”،اضطراب Anxiety”و کشمکشهای درونی Conflict””است که هر کدام از آنها به موانع و مشکلات گوناگونی بر می گردند ".

رایج ترین تعریف فرسودگی شغلی مربوط به مازلاک و جکسون (1993 ) است که ْآن را سندرمی روانشناختی متشکل از سه بعد خستگی احساسی یا هیجانی ، مسخ شخصیت و کاهش احساس کفایت شخصی دانستند.

در تعریف گیبسون ( 1994 ) فرسودگی کاری عبارت است از یک فرایند روان شناختی که تحت شرایط استرس شغلی شدید حادث می شود و خود را بصورت فرسودگی عاطفی، مسخ شخصیت Depersonalization ، کاهش انگیزه برای پیشرفت و ترقی نشان می دهد.

در تعریف دیگری فرسودگی شغلی یا کارزدگی عبارتست از : از پا افتادگی و رخوت متصدی شغل به خاطر فشار روانی کار است که شخص قادر به مقابله مناسب با آن نیست.

به این ترتیب ، ماسلاچ مفهومی سه بعدی از فرسودگی ارائه می دهد: 1 – خستگی هیجانی یا احساسی: کاملاً همانند متغیر فشار روانی عمل می کند، و به مثابه احساس زیر فشار قرار گرفتن و از میان رفتن منابع هیجانی در فرد قلمداد می شود .

در این حالت ممکن است فرد بی رغبت و بی تفاوت شود و دیگر کار ، هیچ شور و احساس مثبتی را در او برنمی انگیزد.

2 – مسخ شخصیت : پاسخ منفی و سنگدلانه به اشخاصی است که معمولاً دریافت کنندگان خدمت از سوی فرد هستند.

در این وضعیت ، نگرش فرد فرسوده نسبت به ارباب رجوع منفی است .

او تصور می کند در واقع ارباب رجوع یعنی طلبکار و آغاز فشارها.

به این ترتیب به پرخاشگری های فعال ( کلامی و غیر کلامی ) و نافعال ( کارشکنی و تاخیر های عمدی) رو می آورد.

3 – کاهش احساس کفایت شخصی: کم شدن احساس شایستگی درانجام وظیفه شخصی است و یک ارزیابی منفی از خود درخصوص انجام کار به شمار می رود.

در واقع احساس عدم کفایت نتیجه طبیعی سیکل یا چرخه معیوبی است که قبلاً ایجاد شده است که اصطلاح فسیل شده که در بین کارمندان به کار برده می شود، قابل فهم تر شود.

عوامل بوجود آورنده فرسودگی شغلی : عواملی که سبب فرسودگی شغلی در کارکنان می شود عبارتند از : ناآشنا بودن افراد با اهداف سازمان و قابل درک نبودن این اهداف برای آنان؛ سخت و غیر قابل انعطاف بودن برنامه ها، قوانین و مقررات و آیین نامه ها؛ ناسالم بودن شبکه های ارتباطی در سازمان و فقدان ارتباط های دو طرفه و از پایین به بالا در سازمان ؛ بی توجهی مدیران به امور کارکنان شیوه های مدیریت و رهبری ؛ عدم بهره گیری از تمام توان افراد در انجام وظایف شغلی ؛ مبهم بودن نقش فرد در سازمان و انتظارات و توقعات کاری از او؛ ناراضی بودن افراد از سازمان یا از شغل خود؛ فقدان امکانات و فرصت های لازم برای رشد و ارتقای افراد در سازمان ؛ قرار گرفتن افراد در شرایط کاری که لازم است در زمانی محدود کاری بیش از حد توان خود انجام دهند ؛ واگذاری مسئولیت های بیش از ظرفیت افراد در سازمان؛ گرفتارشدن در شرایط تصدی نقش های متعارض که طی آن نقش هایی که به عهده افراد گذاشته می شود با هم در تعارض هستند؛ هماهنگ نبودن میزان پرداخت حقوق و مزایا با میزان کاری که افراد انجام می دهند؛ نا مناسب بودن نظام ارزیابی عملکرد شغلی افراد و جایگزینی رابطه به جای ضابطه؛ فقدان امکانات مناسب و اثربخش آموزش برای کارکنان؛ عدم بکارگیری روشهای علمی برای آزمایش و انتخاب افراد و واگذاری پست های سازمانی افراد غیر واجد شرایط ؛ نا آشنایی کامل افراد به وظایف شغلی خود از همان آغاز ورود به سازمان ؛ شرایط سخت و طاقت فرسای کاری ؛ صرف وقت و انرژی زیاد و ناملموس و بی ثمر؛ فقدان بازخور مثبت و پاداش دهنده؛ محیط شغلی غم افزا ( کار کردن در جاهایی مثل بهشت زهرا ).

مراحل فرسودگی شغلی : مراحل ایجاد فرسودگی شغلی به شرح زیر است: مرحله ماه عسل : زمانی است که ما در جایی استخدام می شویم و با شور و شعف خاصی کار خود را شروع می کنیم .

اگر تشویق و رضایت به دنبال کار نباشد کاهش انرژی آغاز می شود و فرد بدون آنکه خودش متوجه باشد به تدریج از انرژی جسمی و روانی تهی می شود .

کمبود کار مایه: مرحله ای است که فرد احساس کم آوردن انرژی می کند و نارضایتی شغلی و خستگی شروع می شود و فرد سعی می کند از طریق پناه آوردن به خوابیدن زیاد، مصرف سیگار، مواد مخدر و … به نوعی خود را فریب دهد .

آغاز نشانه های مزمن فرسودگی: دراین مرحله خستگی مزمن، سردرد های دوره ای ، ترش کردن معده ، خشم و افسردگی شدید شدت پیدا می کند .

بحران: در این مرحله بدبینی عمیق ، شک به تواناییهای شخصی، نا امیدی و بروز ذهنیت فرار از مشکلات ایجاد می شود.

مرحله به بن بست رسیدن: یعنی فرد مستعد خطر از دست دادن شغل می شود.

با همکاران و مدیر در محل کار درگیر می شود.

درخانه نیز با همسر و فرزندان خود برخوردهای مکرری نشان می دهد.

نشانه های فرسودگی شغلی : شاخص ها و نشانه های فرسودگی شغلی عبارتند از: 1 – شاخصهای هیجانی: بی علاقه شدن نسبت به شغل خود، افسردگی، احساس درماندگی و ناتوانی، احساس مورد تایید و تشویق قرار نگرفتن، احساس جدایی از دیگران و بیگانگی، احساس بی تفاوتی، ملامت و بیزاری؛ 2 – شاخص های نگرشی: بدبینی، بی اعتمادی نسبت به مدیریت سازمان و محل کار خود ، گله مندی و بدگمانی؛ 3 – شاخص های رفتاری: تخریب پذیر و پرخاشگر بودن کناره جویی از دیگران، کاهش توانایی برای انجام دادن وظایف شغلی، محدودشدن فعالیت های اجتماعی و افزایش مشکلات با مسئولان ، رؤسا و همکاران و خانواده؛ 4 – شاخصهای روان شناختی: احساس خستگی ، ابتلا به دردهای عضلانی ، سردرد، اختلال در خوابیدن، اختلال گوارشی و سرما خوردگی های مکرر؛ 5- شاخصهای سازمانی: کاهش رسیدگی به خواسته های ارباب رجوع ، تنزل ابعاد اخلاقی و معنوی، افزایش تعداد موارد خلافکاری ، غیبت از کار، ترک شغل و سوانح و حوادث در کار.

رابطه فرسودگی شغلی و ویژگیهای شخصیتی: مطالعات نشان می دهد افرادی که از لحاظ عاطفی دچار فرسودگی شغلی می شوند، اغلب کمال طلبند و به طور افراطی درگیر کار و شغلشان هستند و از طرفی اهداف غیر واقعی را برای خود مجسم می کنند(ایوانز، پالسان و کاریر ، 1987 ).

همین پژوهشگران اشاره دارند که بین الگوی رفتاری نوع A و علائم فرسودگی شغلی ارتباط وجود دارد.

لازم به توضیح است که افراد دارای ویژگی های رفتاری نوع A در بسیاری از مواقع به این ترتیب عمل می کنند: وقتی محدودیت زمانی وجود نداشته باشد، بیشتر تلاش می کنند؛ امتیازات تحصیلی بیشتری به دست می آورند؛ اهداف تحصیلی بالاتری انتخاب می کنند؛ تا سرحد توان کار می کنند؛ کمتر اظهار خستگی می کنند؛ تکلیف مدار Task- oriented هستند؛ به فوریت های زمانی حساسیت دارند؛ رقابت جو و اهل پیشرفت اند؛ تلاش می کنند بطور همزمان چندین کار را انجام دهند و همیشه در انجام کارهای مختلف شتاب زده عمل می کنند؛ رفتار های خشونت آمیز و پرخاشگرانه دارند؛ رابطه فرسودگی شغلی و ویژگی های محیط های کاری: محیط های کاری که دارای ویژگی های زیر هستند، کارکنان آن بیشتر در معرض فرسودگی شغلی قرار دارند: فشارهای ناشی از مواجهه با تقاضاها ودر خواست های مکرر دیگران.

رقابت سخت و فشرده.

نیازهای مالی و تلاش برای کسب درآمد.

محرومیت از آنچه فرد شایسته آن است.

پیامد های فرسودگی شغلی: برخی از پیامد های زیانبار فرسودگی شغلی عبارتند از : اولین آسیب فرسودگی کاری عبارت از رنج بردن از فرسودگی بدنی Physical Exhaustion است.

افرادی که از این عارضه رنج می برند، اصولا دارای انرژی کم و دارای احساس خستگی بیش از حد هستند.

به علاوه اینکه مبتلایان برخی از نشانه های فشار بدنی Physical Strain نظیر سردرد، تهوع، کم خوابی و تغییراتی در عادات غذایی را به طور فراوان گزارش می دهند.

افراد مبتلا به فرسودگی شغلی، فرسودگی عاطفی را نیز تجربه می کنند.

افسردگی Depression احساس درماندگی ، احساس عدم کارایی در شغل خود و مواردی از این قبیل، همگی نمونه هایی از فرسودگی شغلی هستند.

وجود نگرش های منفی نسبت به خود، شغل ، سازمان و به طور کلی نسبت به زندگی نشانگر فرسودگیهای نگرشی هستند.

اغلب مبتلایان احساس پایین بودن پیشرفت و ترقی شخصی را گزارش می دهند.

یکی دیگر از پیامد های فرسودگی شغلی کاهش عملکرد است که در آن فرد نمی تواند از تمام و قسمت اعظم توان، استعداد و انرژی جسمی و روانی خود برای انجام کارها استفاده کند.

فرد فرسوده تلاش برای یافتن مشاغل و حرفه های جدید دارد، در مطالعه ای که توسط جکسون، اسکاپ و اسکالر (1986) بر روی صدها معلم صورت گرفت، مشخص شد که معلمان در معرض فرسودگی کاری به دنبال شغل و حرفه دیگری هستند.

اغلب قربانیان سندرم فرسودگی شغلی در واقع از لحاظ روان شناختی حالت کناره گیری Withdraw پیشه می کنند و تا زمانی بازنشستگی دچار چنین وضعیتی خواهند بود.

از جمله پیامد های دیگر فرسودگی شغلی می توان به افزایش غیبت از کار و کاهش کارایی در کار اشاره کرد.

از جمله روشهای فرسودگی شغل می توان به موارد زیر اشاره کرد: راههای بهبود فرسودگی شغلی کاهش و از بین بردن استرسهای موجود در محیط کار؛ حمایت خانواده ، دوستان و همکاران از افراد مبتلا به فرسودگی شغلی؛ تغییر شرایط کاری نامساعد و نامطلوب؛ استفاده از روش مدیریت زمان ؛ آموختن و استفاده از روشهای کارآمد برای انجام کارها؛ استفاده از روشهای خاص آرامش مانند آموزش نظامدار آرمیدگی یا ریلکسیشن، مراقبه و مانند آن؛ تغییر طرز فکر نسبت به کار و زندگی (خوشبینی و استفاده از خودگویی های مثبت نسبت به خود و دیگران)؛ شناسایی محدودیت ها و پرهیز کردن از انجام کارهایی که توان ذهنی و جسمی لازم برای آنها را نداریم؛ توجه جدی به رفاه جسمی و روانی از قبیل تغذیه مناسب، ورزش و استراحت؛ توزیع کارها و کمک گرفتن از دیگران؛ شناخت و قبول تواناییها و ناتواناییهای خود (پذیرش خود)؛ پذیرش واقعیتها و رها کردن آرمان و آرزوهای ناممکن؛ توسعه روابط دوستانه و صمیمانه با دیگران؛ انعطاف پذیری در پذیرش دیدگاههای دیگران؛ پرورش حس شوخ طبعی و خندیدن؛ در صورت حل نشدن مشکل، استفاده از خدمات روانشناسی و مشاوره تخصصی .

نقش مدیران در پیشگیری از فرسودگی شغلی کارکنان: مدیران باید امکاناتی را در سازمان فراهم کنند که مهارت های افراد، بسته به موضوع کاری آنها افزایش یابد؛ مدیران باید افرادی را در سازمان به کار گمارند که نه تنها علاقمند به آن باشند.

بلکه از ویژگی های شخصیتی لازم برای انجام دادن درست وظایف شغلی برخوردار باشند؛ مدیران باید برای متصدیان مشاغل گوناگون دوره های آموزشی مناسب تشکیل دهند؛ به کارکنان بفهمانند که به یاد آنها هستند و برای این کار از مناسبت ها بهترین استفاده را ببرند؛ مدیران باید شرایط خطر آفرین در سازمان را به حداقل برسانند؛ مدیران باید شبکه های ارتباطی را در سازمان بهبود ببخشند.

نتیجه گیری: افرادی که به طور طولانی مدت در معرض استرسهای شدید هستند، امکان دارد مبتلا به فرسودگی کاری شوند.

این پدیده سندرمی است که شامل فرسودگی فیزیکی، عاطفی و روانی است و توام با احساس شدید پایین بودن پیشرفت شخصی در فرد است ، بدین معنی که افراد درگیر با این مساله احساس می کنند هیچگونه پیشرفت و ترقی در زندگی حرفه ای و شخصی خویش ندارند.

در محیط های صنعتی و سازمانی عوامل و علل مختلفی را می توان برای بروز فرسودگی کاری معرفی کرد که عمده ترین آنها روشی است که سرپرستان و مدیران سازمان به عنوان سبک رهبری و کنترل افراد و سازمان برای خود اتخاذ می کنند.

اگر چه برخی از افراد از لحاظ شخصیتی بیشتر مستعد ابتلا به این عارضه هستند با این حال، فرسودگی شغلی با اتخاذ شیوه ها و تدابیر خاصی قابل اصلاح و برگشت پذیر است و می توان تدابیری را جهت درمان آن به کار برد.

بنابراین کارکنانی در سازمان ها و ادارات به خلاقیت می رسند که از نظر روانی احساس امنیت کنند.

در ضمن مدیران متخصص آنها را هدایت کنند.

در بیشتر اداره های دولتی این موضوع به فراموشی سپرده شده و نتیجه این که سیمای یک کارمند فردی خواب آلوده و پشت میزنشین ترسیم می شود که می خواهد ساعت کاری اش را پر کرده و حقوق آخر ماهش را دریافت کند و طبیعی است هر روز بیش از خلاقیت وی کشته می شود.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی، تاریخ انتشار: - ، کدخبر: - : www.

hcsm.

ir
کلید واژه ها: کارکنان - محل کار - احساس - استرس - روان - استرس شغلی - خستگی - کاهش - سلامت روانی - روان شناختی - زندگی - روانشناختی - شرایط - علایم - اداری - بهره وری - اجتماعی - پیشرفت - مشکلات - تعاریف - انگیزه - میزان - مقاله - اهمیت - هزینه - رکورد - سلامت - اولین - انسان - هایی

آخرین اخبار سرویس:
فروش بلیت های سیستمی به صورت چارتری ممنوع شد | هشدار به ایرلاین ها

آخرین قیمت سکه، طلا و ارز امروز 97/11/03

روز کم نوسان در بازار ارز و سکه/ کاهش قیمت دلار در صرافی های مجاز

بعد از انقلاب اسلامی روزانه چند روستا در ایران برق دار شدند؟

تشریح برنامه های سال آینده بانک قوامین

افزایش 60 درصدی تراکنش های درگاه های پرداخت اینترنتی بانک صادرات

چقازردی: سپرده های بانک سپه از یک هزار هزار میلیارد ریال عبور کرد

بانک سامان، خدمات شعبه ای را تلفنی ارایه می دهد

بانک های طراز اول دنیا از یک حوزه نظارتی قدرتمند بهره می برند

افزایش بیش از حد تولیدکنندگان خودرو الکتریکی در چین؛ کمپانی های کوچک حذف می شوند

مدل کسب وکار بانک قرض الحسنه رسالت، ایجاد اشتغال مستقیم است

بانک خاورمیانه سازمان های بزرگ را به حذف سررسید دعوت کرد

بانک توسعه صادرات حامی توسعه ظرفیت های صادراتی

افزایش 7 درصدی آمار نزاع در 9 ماهه امسال

جزییات تغییرات تورم یکساله 10دهک جامعه

نرخ انواع لپ تاپ لمسی در بازار + جدول

قیمت خودرو امروز 1397/11/03

بدهی خارجی روسیه 64 میلیارد دلار کاهش یافت

قیمت ارز مسافرتی امروز 97/11/03

قیمت خرید دلار در بانک ها امروز 97/11/03

روسیه پنجمین دارنده بزرگ ذخایر طلا در جهان شد

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/11/03

قیمت ارز در صرافی ملی امروز 97/11/03

قیمت جهانی طلا امروز 1397/11/03

مشتریان باید از عرضه منظّم نفت در بورس مطمئن باشند

برخورد با گران فروشی بلیت هواپیما در تعطیلات 22 بهمن

آغازی دوباره در روستای متروکه پس از 25 سال +گزارش

قیمت طلا و قیمت سکه در 3 بهمن ماه 1397

اجرای خیابانی موزیک در راواناهاتها

رشد 56 درصدی تشکل های کارگری و بازنشستگی از لحاظ تعداد

افزایش 5 برابری ردیف بودجه اربعین

80میلیارد ریال سرمایه توسط شرکت دانش بنیان فرآور آبزی جذب شد

روزانه هفت میلیون لیتر سوخت در منطقه ارومیه توزیع می شود

رشد 56 درصدی تشکل های کارگری و بازنشستگی از لحاظ تعداد

ضرورت ساماندهی ناوگان عمومی شهر دیشموک

بهره برداری از 81 طرح همزمان با دهه فجر در شیراز

علل کاهش اعتماد مردم به بانک ها

هر سهم لوتوس 2050 ریال کشف قیمت شد

شاخص بورس 883 واحد رشد کرد

هزینه بالای تشریفات گمرکی مهم ترین مانع صادرات کالا از ایران به عراق

فروض طرح بانک مرکزی مجلس قابل قبول نیست/ تخصیص پول در اقتصاد نباید به دست نامریی سپرده شود

عیدی 97 چقدر است؟

سرانجام چه کسانی بسته حمایتی گرفتند؟

کشف دو محموله قاچاق در آباده

کاهش 60 درصدی معاملات مسکن

کشف محموله میلیاردی کالای قاچاق

برگزاری نمایشگاه بهاره در استان ها/ تمهیدات لازم برای تامین کالاهای اساسی اندیشیده شده

نماینده ویژه مدیرعامل سایپا با مشتریان دیدار کرد

ساختار بخش آب وزارت نیرو تا پایان امسال اصلاح می شود

بیمه 132 هزار خانوار روستایی فارس

طراحی های عمو کامبیز برای همه جذاب است / کامبیز درمبخش پرکار است نه سری کار

پزشکی قانونی: افزایش 7 درصدی آمار نزاع در سال 97

پل عبور قطعه سازی از بحران

تاکید سفیر ایران در ایروان بر توانایی رقابت و عرضه کالای ایرانی در بازار اوراسیا

فاصله زمانی زیاد و عدم قطعیت دو مشکل بزرگ عرضه نفت در بورس

چرا افزایش 30 درصدی نرخ پایه خرید تضمینی برق اجرا نشد؟

اعلام شرایط فروش بلیت چارتری

اگر هوس شیرینی میکنید؛ بخوانید!

هزار میلیارد ریال صرف اجرای طرح آبرسانی خلخال شد

تدارک30 هزار تن پرتقال شمال برای شب عید در کشور

نشست مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با فرماندهی وکارکنان انتظامی و راهور کیش

نمایش دستاورد های صنایع غذایی در شیراز

6 پیمانکار بدعهد مسکن مهر پردیس کنارگذاشته شدند

روشنایی برق، چرخش روزگار و چرخ صنعت

مهمترین نکات در هنگام خرید لاستیک خودرو

کاهش چشمگیر نسبت خسارت بیمه های حوادث کوثر

مشمولان از فرصت ثبت شماره شبا در سامانه سهام عدالت استفاده کنند

برگزاری نمایشگاه و جشنواره ایمنی و آتش نشانی در تهران

همه چیز درباره بیمه عمر + جزییات و قیمت

توضیح ناجا درباره تعلل در تحویل کارت خودرو

پیشنهاد بانک ها برای جلوگیری از خروج سپرده ها

جزییات تغییرات تورم یکساله 10دهک جامعه/افزایش فاصله تورمی دهک ها

شاخص ها، بیانگر رشد اقتصادی استان

افزایش 8 میلی متری بارش ها در کشور

کرمان 1400 بدون کودک متکدی

خانه صنعت، معدن و تجارت اردستان راه اندازی می شود

758 موتورخانه دستگاه های دولتی معاینه فنی شد

110 خیابان پایتخت تا پایان برنامه سوم توسعه استاندارد می شود

وزارت تعاون از برند سازی گیاهان دارویی در فارس حمایت می کند

یک میدان نفتی جدید در مینوشهر کشف شد

توزیع 40تن گوشت منجمد در خراسان شمالی تا افزایش تولید عسل

توسعه صنعت شیلات در جنوب کشور

افزایش 4ونیم برابری کشف کالای قاچاق در سمنان + فیلم

ترخیص 85 درصد از واگن های خریداری شده مترو از گمرک

پوری حسینی: اهلیت خریداران شرکتهای دولتی توسط هیات واگذاری تعیین می شود

استفاده از روشهای مختلف واگذاری برای افزایش اثربخشی واگذاریها

فروش گوشت سگ در مشهد!

محمدرضا مروجی اعلام کرد: موسسه ملل 8 هزار میلیاردی می شود

استخدام بازاریاب آقا با مزایا در یک شرکت معتبر در تهران

جدول/ آخرین قیمت برخی محصولات دیجیتال در بازارهای داخلی

استخر سرپوشیده شادگان با حضور سلطانی فر افتتاح شد

انعقاد تفاهم نامه اهدا آب شیرین کن

افزایش 4 و نیم برابری کشف کالای قاچاق در سمنان + فیلم

رها سازی یک بهله پرنده حمایت شده قرقی در زیستگاه طبیعی

قیمت ارز مسافرتی امروز 97/11/03

پابندی عراق به تعهداتش در مورد کاهش تولید نفت

60 تا 70 دلار ، قیمت حدودی نفت در سال 2019

کاهش چشم گیر صادرات نفت ایران در 3 ماه آینده

روسیه، پنجمین دارنده بزرگ ذخایر طلا در جهان

قطع مداوم آب منازل اطراف دریاچه چیتگر

فرسودگی شغلی، علل و راهکارهای مقابله با آن

فرسودگی شغلی، علل و راهکارهای مقابله با آن