مطالب مرتبط:
راهکارهای رییس پلیس آگاهی برای پیشگیری و مقابله با موبایل قاپی
راهکارهای رییس پلیس آگاهی برای پیشگیری و مقابله با موبایل قاپی
توسعه مشاغل خانگی از راهکارهای ضربتی مقابله با بیکاری است
راهکارهای مقابله با کلاهبرداری مجازی شناسایی شود
راهکارهای عملی برای مقابله با گرانی پوشک بچه
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 29 مهر 1397 ساعت 09:402018-10-21اقتصادي

فرسودگی شغلی، علل و راهکارهای مقابله با آن


فرسودگی شغلی به خستگی ناشی از فشارهای موجود در محل کار، نفس کار و همچنین علایم و حالات تحلیلی رفتگی قوا ، سرخوردگی و گوشه گیری در کارکنان گفته می شود.

- شعارسال:" انسان عصر حاضر در جریان سازگاری با محیط اجتماعی و شغلی خود ناچار است محدودیت ها و فشار هایی را متحمل شود به نحویکه این فشارهای موجود در محل کار منجر به فرسودگی شغلی کارکنان شود.

فرسودگی شغلی به خستگی ناشی از فشارهای موجود در محل کار، نفس کار و همچنین علایم و حالات تحلیلی رفتگی قوا ، سرخوردگی و گوشه گیری در کارکنان گفته می شود.

فرسودگی شغلی، عواقب و هزینه های بسیاری بر سازمانها و کارکنان تحمیل می کند مانند تعویض مکرر شغل و محل کار (افزایش نقل و انتقالات)، غیبت ها و مرخصی های فراوان ، افت کمیت و کیفیت کار ، تحت تاثیر قرار گرفتن سلامت روانی فرد ، کاهش کیفیت خدمت ارائه شده به ارباب رجوع، رکورد و تاخیر در سلسله کارهای تخصصی و اداری و … از اینرو با توجه به اهمیت فرسودگی شغلی و تاثیر آن در عملکرد کارکنان و میزان بهره وری سازمانی در این مقاله سعی بر آن است به تبیین فرسودگی شغلی، علل و عوامل بوجود آورنده آن، پیامدها و روشهای مقابله با آن پرداخته شود.

مفهوم و تعاریف مربوط به فرسودگی شغلی: – استفاده فنی و تخصصی از واژه فرسودگی کاری "Burn out ” در اصل به فریدنبرگر، یعنی کسی که اولین مطالب را در سال 1974 در باب این مفهوم به رشته تحریر درآورد، برمی گردد.

فرسودگی کاری اساساً ناشی از استرس شغلی است .

به طورکلی استرس عبارتست از: "وقتی فرد در شرایط و اوضاع احوالی قرارگیرد که تحت فشار واقع شود، یا احساس ناراحت کننده ای به او دست دهد، عصبی باشد، احساس ناکامی و تنش کند یا در تعارض و بلاتکلیفی باشد، می گوییم تحت فشار روانی است”.

موارد استرس که در زندگی روزانه و زندگی اداری و شغلی افراد پدید می آیند عمدتا شامل ناکامی Frustration "”،اضطراب Anxiety”و کشمکشهای درونی Conflict””است که هر کدام از آنها به موانع و مشکلات گوناگونی بر می گردند ".

رایج ترین تعریف فرسودگی شغلی مربوط به مازلاک و جکسون (1993 ) است که ْآن را سندرمی روانشناختی متشکل از سه بعد خستگی احساسی یا هیجانی ، مسخ شخصیت و کاهش احساس کفایت شخصی دانستند.

در تعریف گیبسون ( 1994 ) فرسودگی کاری عبارت است از یک فرایند روان شناختی که تحت شرایط استرس شغلی شدید حادث می شود و خود را بصورت فرسودگی عاطفی، مسخ شخصیت Depersonalization ، کاهش انگیزه برای پیشرفت و ترقی نشان می دهد.

در تعریف دیگری فرسودگی شغلی یا کارزدگی عبارتست از : از پا افتادگی و رخوت متصدی شغل به خاطر فشار روانی کار است که شخص قادر به مقابله مناسب با آن نیست.

به این ترتیب ، ماسلاچ مفهومی سه بعدی از فرسودگی ارائه می دهد: 1 – خستگی هیجانی یا احساسی: کاملاً همانند متغیر فشار روانی عمل می کند، و به مثابه احساس زیر فشار قرار گرفتن و از میان رفتن منابع هیجانی در فرد قلمداد می شود .

در این حالت ممکن است فرد بی رغبت و بی تفاوت شود و دیگر کار ، هیچ شور و احساس مثبتی را در او برنمی انگیزد.

2 – مسخ شخصیت : پاسخ منفی و سنگدلانه به اشخاصی است که معمولاً دریافت کنندگان خدمت از سوی فرد هستند.

در این وضعیت ، نگرش فرد فرسوده نسبت به ارباب رجوع منفی است .

او تصور می کند در واقع ارباب رجوع یعنی طلبکار و آغاز فشارها.

به این ترتیب به پرخاشگری های فعال ( کلامی و غیر کلامی ) و نافعال ( کارشکنی و تاخیر های عمدی) رو می آورد.

3 – کاهش احساس کفایت شخصی: کم شدن احساس شایستگی درانجام وظیفه شخصی است و یک ارزیابی منفی از خود درخصوص انجام کار به شمار می رود.

در واقع احساس عدم کفایت نتیجه طبیعی سیکل یا چرخه معیوبی است که قبلاً ایجاد شده است که اصطلاح فسیل شده که در بین کارمندان به کار برده می شود، قابل فهم تر شود.

عوامل بوجود آورنده فرسودگی شغلی : عواملی که سبب فرسودگی شغلی در کارکنان می شود عبارتند از : ناآشنا بودن افراد با اهداف سازمان و قابل درک نبودن این اهداف برای آنان؛ سخت و غیر قابل انعطاف بودن برنامه ها، قوانین و مقررات و آیین نامه ها؛ ناسالم بودن شبکه های ارتباطی در سازمان و فقدان ارتباط های دو طرفه و از پایین به بالا در سازمان ؛ بی توجهی مدیران به امور کارکنان شیوه های مدیریت و رهبری ؛ عدم بهره گیری از تمام توان افراد در انجام وظایف شغلی ؛ مبهم بودن نقش فرد در سازمان و انتظارات و توقعات کاری از او؛ ناراضی بودن افراد از سازمان یا از شغل خود؛ فقدان امکانات و فرصت های لازم برای رشد و ارتقای افراد در سازمان ؛ قرار گرفتن افراد در شرایط کاری که لازم است در زمانی محدود کاری بیش از حد توان خود انجام دهند ؛ واگذاری مسئولیت های بیش از ظرفیت افراد در سازمان؛ گرفتارشدن در شرایط تصدی نقش های متعارض که طی آن نقش هایی که به عهده افراد گذاشته می شود با هم در تعارض هستند؛ هماهنگ نبودن میزان پرداخت حقوق و مزایا با میزان کاری که افراد انجام می دهند؛ نا مناسب بودن نظام ارزیابی عملکرد شغلی افراد و جایگزینی رابطه به جای ضابطه؛ فقدان امکانات مناسب و اثربخش آموزش برای کارکنان؛ عدم بکارگیری روشهای علمی برای آزمایش و انتخاب افراد و واگذاری پست های سازمانی افراد غیر واجد شرایط ؛ نا آشنایی کامل افراد به وظایف شغلی خود از همان آغاز ورود به سازمان ؛ شرایط سخت و طاقت فرسای کاری ؛ صرف وقت و انرژی زیاد و ناملموس و بی ثمر؛ فقدان بازخور مثبت و پاداش دهنده؛ محیط شغلی غم افزا ( کار کردن در جاهایی مثل بهشت زهرا ).

مراحل فرسودگی شغلی : مراحل ایجاد فرسودگی شغلی به شرح زیر است: مرحله ماه عسل : زمانی است که ما در جایی استخدام می شویم و با شور و شعف خاصی کار خود را شروع می کنیم .

اگر تشویق و رضایت به دنبال کار نباشد کاهش انرژی آغاز می شود و فرد بدون آنکه خودش متوجه باشد به تدریج از انرژی جسمی و روانی تهی می شود .

کمبود کار مایه: مرحله ای است که فرد احساس کم آوردن انرژی می کند و نارضایتی شغلی و خستگی شروع می شود و فرد سعی می کند از طریق پناه آوردن به خوابیدن زیاد، مصرف سیگار، مواد مخدر و … به نوعی خود را فریب دهد .

آغاز نشانه های مزمن فرسودگی: دراین مرحله خستگی مزمن، سردرد های دوره ای ، ترش کردن معده ، خشم و افسردگی شدید شدت پیدا می کند .

بحران: در این مرحله بدبینی عمیق ، شک به تواناییهای شخصی، نا امیدی و بروز ذهنیت فرار از مشکلات ایجاد می شود.

مرحله به بن بست رسیدن: یعنی فرد مستعد خطر از دست دادن شغل می شود.

با همکاران و مدیر در محل کار درگیر می شود.

درخانه نیز با همسر و فرزندان خود برخوردهای مکرری نشان می دهد.

نشانه های فرسودگی شغلی : شاخص ها و نشانه های فرسودگی شغلی عبارتند از: 1 – شاخصهای هیجانی: بی علاقه شدن نسبت به شغل خود، افسردگی، احساس درماندگی و ناتوانی، احساس مورد تایید و تشویق قرار نگرفتن، احساس جدایی از دیگران و بیگانگی، احساس بی تفاوتی، ملامت و بیزاری؛ 2 – شاخص های نگرشی: بدبینی، بی اعتمادی نسبت به مدیریت سازمان و محل کار خود ، گله مندی و بدگمانی؛ 3 – شاخص های رفتاری: تخریب پذیر و پرخاشگر بودن کناره جویی از دیگران، کاهش توانایی برای انجام دادن وظایف شغلی، محدودشدن فعالیت های اجتماعی و افزایش مشکلات با مسئولان ، رؤسا و همکاران و خانواده؛ 4 – شاخصهای روان شناختی: احساس خستگی ، ابتلا به دردهای عضلانی ، سردرد، اختلال در خوابیدن، اختلال گوارشی و سرما خوردگی های مکرر؛ 5- شاخصهای سازمانی: کاهش رسیدگی به خواسته های ارباب رجوع ، تنزل ابعاد اخلاقی و معنوی، افزایش تعداد موارد خلافکاری ، غیبت از کار، ترک شغل و سوانح و حوادث در کار.

رابطه فرسودگی شغلی و ویژگیهای شخصیتی: مطالعات نشان می دهد افرادی که از لحاظ عاطفی دچار فرسودگی شغلی می شوند، اغلب کمال طلبند و به طور افراطی درگیر کار و شغلشان هستند و از طرفی اهداف غیر واقعی را برای خود مجسم می کنند(ایوانز، پالسان و کاریر ، 1987 ).

همین پژوهشگران اشاره دارند که بین الگوی رفتاری نوع A و علائم فرسودگی شغلی ارتباط وجود دارد.

لازم به توضیح است که افراد دارای ویژگی های رفتاری نوع A در بسیاری از مواقع به این ترتیب عمل می کنند: وقتی محدودیت زمانی وجود نداشته باشد، بیشتر تلاش می کنند؛ امتیازات تحصیلی بیشتری به دست می آورند؛ اهداف تحصیلی بالاتری انتخاب می کنند؛ تا سرحد توان کار می کنند؛ کمتر اظهار خستگی می کنند؛ تکلیف مدار Task- oriented هستند؛ به فوریت های زمانی حساسیت دارند؛ رقابت جو و اهل پیشرفت اند؛ تلاش می کنند بطور همزمان چندین کار را انجام دهند و همیشه در انجام کارهای مختلف شتاب زده عمل می کنند؛ رفتار های خشونت آمیز و پرخاشگرانه دارند؛ رابطه فرسودگی شغلی و ویژگی های محیط های کاری: محیط های کاری که دارای ویژگی های زیر هستند، کارکنان آن بیشتر در معرض فرسودگی شغلی قرار دارند: فشارهای ناشی از مواجهه با تقاضاها ودر خواست های مکرر دیگران.

رقابت سخت و فشرده.

نیازهای مالی و تلاش برای کسب درآمد.

محرومیت از آنچه فرد شایسته آن است.

پیامد های فرسودگی شغلی: برخی از پیامد های زیانبار فرسودگی شغلی عبارتند از : اولین آسیب فرسودگی کاری عبارت از رنج بردن از فرسودگی بدنی Physical Exhaustion است.

افرادی که از این عارضه رنج می برند، اصولا دارای انرژی کم و دارای احساس خستگی بیش از حد هستند.

به علاوه اینکه مبتلایان برخی از نشانه های فشار بدنی Physical Strain نظیر سردرد، تهوع، کم خوابی و تغییراتی در عادات غذایی را به طور فراوان گزارش می دهند.

افراد مبتلا به فرسودگی شغلی، فرسودگی عاطفی را نیز تجربه می کنند.

افسردگی Depression احساس درماندگی ، احساس عدم کارایی در شغل خود و مواردی از این قبیل، همگی نمونه هایی از فرسودگی شغلی هستند.

وجود نگرش های منفی نسبت به خود، شغل ، سازمان و به طور کلی نسبت به زندگی نشانگر فرسودگیهای نگرشی هستند.

اغلب مبتلایان احساس پایین بودن پیشرفت و ترقی شخصی را گزارش می دهند.

یکی دیگر از پیامد های فرسودگی شغلی کاهش عملکرد است که در آن فرد نمی تواند از تمام و قسمت اعظم توان، استعداد و انرژی جسمی و روانی خود برای انجام کارها استفاده کند.

فرد فرسوده تلاش برای یافتن مشاغل و حرفه های جدید دارد، در مطالعه ای که توسط جکسون، اسکاپ و اسکالر (1986) بر روی صدها معلم صورت گرفت، مشخص شد که معلمان در معرض فرسودگی کاری به دنبال شغل و حرفه دیگری هستند.

اغلب قربانیان سندرم فرسودگی شغلی در واقع از لحاظ روان شناختی حالت کناره گیری Withdraw پیشه می کنند و تا زمانی بازنشستگی دچار چنین وضعیتی خواهند بود.

از جمله پیامد های دیگر فرسودگی شغلی می توان به افزایش غیبت از کار و کاهش کارایی در کار اشاره کرد.

از جمله روشهای فرسودگی شغل می توان به موارد زیر اشاره کرد: راههای بهبود فرسودگی شغلی کاهش و از بین بردن استرسهای موجود در محیط کار؛ حمایت خانواده ، دوستان و همکاران از افراد مبتلا به فرسودگی شغلی؛ تغییر شرایط کاری نامساعد و نامطلوب؛ استفاده از روش مدیریت زمان ؛ آموختن و استفاده از روشهای کارآمد برای انجام کارها؛ استفاده از روشهای خاص آرامش مانند آموزش نظامدار آرمیدگی یا ریلکسیشن، مراقبه و مانند آن؛ تغییر طرز فکر نسبت به کار و زندگی (خوشبینی و استفاده از خودگویی های مثبت نسبت به خود و دیگران)؛ شناسایی محدودیت ها و پرهیز کردن از انجام کارهایی که توان ذهنی و جسمی لازم برای آنها را نداریم؛ توجه جدی به رفاه جسمی و روانی از قبیل تغذیه مناسب، ورزش و استراحت؛ توزیع کارها و کمک گرفتن از دیگران؛ شناخت و قبول تواناییها و ناتواناییهای خود (پذیرش خود)؛ پذیرش واقعیتها و رها کردن آرمان و آرزوهای ناممکن؛ توسعه روابط دوستانه و صمیمانه با دیگران؛ انعطاف پذیری در پذیرش دیدگاههای دیگران؛ پرورش حس شوخ طبعی و خندیدن؛ در صورت حل نشدن مشکل، استفاده از خدمات روانشناسی و مشاوره تخصصی .

نقش مدیران در پیشگیری از فرسودگی شغلی کارکنان: مدیران باید امکاناتی را در سازمان فراهم کنند که مهارت های افراد، بسته به موضوع کاری آنها افزایش یابد؛ مدیران باید افرادی را در سازمان به کار گمارند که نه تنها علاقمند به آن باشند.

بلکه از ویژگی های شخصیتی لازم برای انجام دادن درست وظایف شغلی برخوردار باشند؛ مدیران باید برای متصدیان مشاغل گوناگون دوره های آموزشی مناسب تشکیل دهند؛ به کارکنان بفهمانند که به یاد آنها هستند و برای این کار از مناسبت ها بهترین استفاده را ببرند؛ مدیران باید شرایط خطر آفرین در سازمان را به حداقل برسانند؛ مدیران باید شبکه های ارتباطی را در سازمان بهبود ببخشند.

نتیجه گیری: افرادی که به طور طولانی مدت در معرض استرسهای شدید هستند، امکان دارد مبتلا به فرسودگی کاری شوند.

این پدیده سندرمی است که شامل فرسودگی فیزیکی، عاطفی و روانی است و توام با احساس شدید پایین بودن پیشرفت شخصی در فرد است ، بدین معنی که افراد درگیر با این مساله احساس می کنند هیچگونه پیشرفت و ترقی در زندگی حرفه ای و شخصی خویش ندارند.

در محیط های صنعتی و سازمانی عوامل و علل مختلفی را می توان برای بروز فرسودگی کاری معرفی کرد که عمده ترین آنها روشی است که سرپرستان و مدیران سازمان به عنوان سبک رهبری و کنترل افراد و سازمان برای خود اتخاذ می کنند.

اگر چه برخی از افراد از لحاظ شخصیتی بیشتر مستعد ابتلا به این عارضه هستند با این حال، فرسودگی شغلی با اتخاذ شیوه ها و تدابیر خاصی قابل اصلاح و برگشت پذیر است و می توان تدابیری را جهت درمان آن به کار برد.

بنابراین کارکنانی در سازمان ها و ادارات به خلاقیت می رسند که از نظر روانی احساس امنیت کنند.

در ضمن مدیران متخصص آنها را هدایت کنند.

در بیشتر اداره های دولتی این موضوع به فراموشی سپرده شده و نتیجه این که سیمای یک کارمند فردی خواب آلوده و پشت میزنشین ترسیم می شود که می خواهد ساعت کاری اش را پر کرده و حقوق آخر ماهش را دریافت کند و طبیعی است هر روز بیش از خلاقیت وی کشته می شود.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی، تاریخ انتشار: - ، کدخبر: - : www.

hcsm.

ir
کلید واژه ها: کارکنان - محل کار - احساس - استرس - روان - استرس شغلی - خستگی - کاهش - سلامت روانی - روان شناختی - زندگی - روانشناختی - شرایط - علایم - اداری - بهره وری - اجتماعی - پیشرفت - مشکلات - تعاریف - انگیزه - میزان - مقاله - اهمیت - هزینه - رکورد - سلامت - اولین - انسان - هایی

آخرین اخبار سرویس:
6 کارمند بانک در اردبیل تحت تعقیب کیفری قرار گرفتند

وزیر صنعت به خودروسازان هشدار داد؛ به تعهدات خود عمل کنید

شرایط لازم برای انجام کشت پاییزه در کشورمهیاست

سامانه جدید حمایت از فعالان اقتصادی ایجاد می شود

رویترز: کره جنوبی به زودی واردات نفت ایران را از سرمی گیرد

اتحادیه اروپا در تدارک مقابله با نبرد اقتصادی آمریکاست

ادامه روند نزولی قیمت سکه /نرخ دلار 12600 تومان

اصناف آماده بهبود وضعیت بازار شوند

آیا ریزش قیمت در بازار مسکن در راه است

حضور 21 هزار تبعه غیرمجاز در استان مرکزی

گزارش نشدن آنفلوآنزای پرندگان در خوزستان/ کنترل کانون های ریزگردها تا چند سال آینده

حاشیه برنامه «فرمول یک» به کجا رسید؟

بالاترین و پایین ترین نرخ بیکاری در 8 سال اخیر متعلق به کدام استان ها است؟

طلا و سکه 16 درصد کاهش پیدا کرد

نیروگاه ماکو با حضور رییس جمهور افتتاح می شود

بیمارستان خاتم الانبیاء بهشهر دهه فجر بهره برداری می شود

اصناف آماده بهبود وضعیت بازار شوند

69 درصد تسهیلات خوداشتغالی بانک های عامل مازندران پرداخت شده است

اجلاس خانه های صنعت ، معدن و تجارت کشور در سمنان + فیلم

2 پروژه از درآمد موقوفات در طرقبه شاندیز به بهره برداری رسید

دبیرکل اوپک:
 
 تلاش اوپک برای حفظ تعادل و ثبات بازار نفت ادامه دارد

رزبری پای 3 مدل +A با پردازنده چهار هسته ای و قیمت 25 دلار معرفی شد

بانک‎ها مقصر همه گرانی‎ها هستند؟

ادامه روند نزولی قیمت سکه /نرخ دلار 12600 تومان

وضعیت آب سدهای امیر کبیر و طالقان خوب شد

سرنوشت 61 تن طلای پیش فروش، چه شد؟

باورهای نادرست درباره پخت ماکارونی

ثبت موقوفه 48 میلیارد ریالی در تیران و کرون

معاون اداره راهداری البرز بازداشت شد

معاون اداره راهداری البرز بازداشت شد

تکذیب فروش نفت ایران در ازای دریافت غذا

بخشنامه جدید بخشودگی و امهال وام کشاورزان ابلاغ می شود

تحریم های تلافی جویانه اتحادیه اروپا برای آمریکا

کاهش نرخ 12 ارز بین بانکی/ یورو افزایش یافت + جدول

هر کیلو خاموت 10 در بازار چند؟

قیمت انواع ماهی منجمد در بازار چقدر است؟

تعریف اکانت ارزی سوییفت و هر آنچه از سوییفت باید بدانید

استخدام کارشناس فروش در شرکت پرهیز کالا مهر در تهران

کاهش 16درصدی قیمت سکه و طلا در بازار

2 پروژه از درآمد موقوفات در طرقبه شاندیز به بهره برداری رسید

تایر ایرانی وارد چرخه تولید رنو و پژو شد

ساخت ابررایانه بزرگ در روسیه

تصاویر / کمیاب ترین خودروهای دنیا در مسکو

تبدیل وضعیت 50 هزار نیرو در شهرداری ها

تسریع اجرای طرح های اوقاف + فیلم

اهواز در فصل سرما قطع و یا افت فشار گاز ندارد

تخصیص 4.5 هزار میلیارد ریال برای عملیات مکانیکی آبخیزداری

تایر ایرانی وارد چرخه تولید رنو و پژو شد

ادامه روند نزولی قیمت سکه

تخصیص 4.5 هزار میلیارد ریال برای عملیات مکانیکی آبخیزداری

میزان مصرف آب چاه های کشاورزی قم 10 درصد کاهش می یابد

اهواز در فصل سرما قطع و یا افت فشار گاز ندارد

اصلاح نظام بانکی باید جدی گرفته شود/ پرچم بخش خصوصی را بالا نگه می داریم

بیمارستان خاتم الانبیا بهشهر دهه فجر امسال افتتاح می شود

گران ترین هتل جهان با پوششی از طلا+فیلم و عکس

نخستین جلسه شورای فقهی بانک مرکزی برگزار شد

تسریع اجرای طرح های اوقاف

تامین پارچه تولیدکنندگان پوشاک با قیمت مناسب کلید خورد

دومین جشنواره گل و گیاهان زینتی پاییزه در خمینی شهر افتتاح شد

رد پای حقوق های نجومی در صورت های مالی سال 96 یک بانک

سامسونگ چگونه موفق به تولید نمایشگر ویژه برای گوشی تاشو شده است

کاهش شدید قیمت سکه + جزییات

قیمت انواع سبزی و صیفی در میادین میوه و تره بار

قیمت مرغ و انواع آلایش آن در غرفه تره بار

منتظر معرفی نسل آینده میتسوبیشی لنسر باشید!

تاکید بر اجرای برنامه های سازگاری با کم آبی در قم

تامین پارچه تولیدکنندگان پوشاک با قیمت مناسب کلید خورد

کاهش 20 درصدی قیمت طلا و سکه

10 تن برنج احتکاری در مشهد کشف شد

200 میلیارد ریال برای تکمیل کتابخانه مرکزی اراک نیاز است

روان گردان های جدید پشت مرزهای کشور

46 میلیارد ریال زکات در کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شد

صادرات یک کشور نشان از توانمندی آن کشور است

70 درصد شبکه آب آشامیدنی خرمشهر فرسوده است

تأکید استاندار ایلام بر شناسنامه دار شدن انبارهای بازاریان

سقوط آزاد سکه در بازار

کاهش قیمت نفت و افزایش بهای طلا در بازارهای جهانی

2 چالش بزرگ قیمت طلا

کاهش 20 درصدی قیمت طلاو سکه در بازار خرده فروشی

اتحادیه اروپا آماده مقابله با نبرد اقتصادی آمریکا است

70 درصد شبکه آب آشامیدنی خرمشهر فرسوده است

پذیرش کارآموز وکالت در کشور 20 درصد افزایش یافت

احترام به اصل تفکیک قوا و قانونمداری در کشور نهادینه شود

ارتباط صنعت و دانشگاه دوسویه باشد

پذیرش کارآموز وکالت 20 درصد افزایش یافت

وقتی افق دید مسئولان تا همین ساختمان استانداری است!

بهره مندی 80 روستای استان البرز از نعمت گاز

راه اندازی کارخانه های تولید پنل های خورشیدی و شیشه در هریس

استخدام کارشناس تحقیق و توسعه حوزه الکترونیک و کامپیوتر

مردی که زن، بچه و زندگی اش را فدای قناری کرد

فعالیت 30 درصد واحدهای تولیدی کشور با تمام ظرفیت + فیلم

600 میلیارد ریال برای طرح تنفس جنگل ها تخصیص یافت

205 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در گلستان پرداخت شد

انتصاب معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت/قبادی جایگزین سینکی شد

9 هزار و 500 متر مربع به فضای عمومی تبریز اضافه می شود

رشد و توسعه صادرات نیازمند سرمایه گذاری کلان است/ صادرات کردستان در هفت ماهه سال جاری بیش از کشور بود

نرخ سود تسهیلات بانکی در آذربایجان غربی نصف می شود

دلار چطور سلاح شد؟!

با بسته حمایتی«فاوا» ورود به بازارهای بین المللی میسر می شود

علی ضیا در واکنش به حواشی مهمان جنجالی اش مدرک رو کرد/ عکس

فرسودگی شغلی، علل و راهکارهای مقابله با آن

فرسودگی شغلی، علل و راهکارهای مقابله با آن