مطالب مرتبط:
فریدون:موضوع سهم 50 درصدی ایران از خزر در هیچ قراردادی هرگز وجود نداشته / تفسیر «حق کشتیرانی مساوی» به «سهم 50 درصدی ایران از خزر»، بسیار شاعرانه و ایرانی است / 25 سال خود و همسایگان خود را در بلاتکلیفی گذاشتیم / دیگران 9 برابر ما در خزر ساحل دارند / کشور
سهم 15 درصدی صنعت ساختمان در اشتغالزایی کشور
سهم 15 درصدی صنعت ساختمان در اشتغالزایی کشور
بازار سلطان شکر، سلطان حبوبات، سلطان دام و طیور، سلطان لاستیک دارد
سهم 20 درصدی فرار مالیاتی در کشور/ نقش کلیدی مالیات در توسعه بنگاه های اقتصادی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 29 مهر 1397 ساعت 09:402018-10-21اقتصادي

برنامه تی پی کو برای گرفتن سهم 50 درصدی از بازار داروهای دام و طیور کشور


محمد رضوانی‎فر مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین (تی پی کو) در نشست مدیران شرکت های تولیدکننده داروهای دام و طیور این هلدینگ با رییس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به اینکه هلدینگ تی پی کو در گذشته سهمی بیش از 50 درصدی از بازار داروهای دام و .

- " محمد رضوانی‎فر مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین (تی پی کو) در نشست مدیران شرکت های تولیدکننده داروهای دام و طیور این هلدینگ با رییس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به اینکه هلدینگ تی پی کو در گذشته سهمی بیش از 50 درصدی از بازار داروهای دام و طیور کشور را در اختیار داشت که هم اکنون به حدود 20 درصد رسیده است، گفت: زمانی این بحث مطرح شد که شاید هلدینگ تی پی کو می خواهد از بازار داروهای دام و طیور خارج شود اما قاطعانه می گویم که استراتژی ما نه تنها ماندن در این بازار است بلکه برگرداندن و برگشتن به جایگاهی است که قبلا داشتیم.

چهارشنبه 25 مهر ماه 1397 ساختمان شرکت لابراتوارهای رازک واقع در کیلومتر 10 جاده مخصوص کرج میزبان مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین (تی پی کو)، مدیران عامل شرکت های تولیدکننده و توزیع داروهای دام و طیور زیرمجموعه تی پی کو (هلدینگ داروپخش، لابراتوارهای رازک، داروسازی ابوریحان، داروسازی زاگرس فارمد پارس و توزیع داروهای دامی داروپخش) و البته رییس سازمان دامپزشکی کشور و تعدادی از مدیران زیرمجموعه این سازمان بود.

هدف از برگزاری این جلسه نیز ارزیابی آخرین وضعیت امکانات و توانمندی های صنعت تولید داروهای دام و طیور به ویژه شرکت های هلدینگ تامین بود.

خبر مهم این جلسه اما علاوه بر تاکید بر افتخارآفرینی این صنعت، این بود که مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین (تی پی کو) اعلام کرد که این هلدینگ نه تنها از بازار داروهای دام و طیور کشور خارج نخواهد شد بلکه تلاش خواهد کرد تا مجددا به جایگاه قوی خود در این بازار که در گذشته در اختیار داشت، بازگردد.

محمد رضوانی‎فر مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین (تی پی کو) در نشست مدیران شرکت های تولیدکننده داروهای دام و طیور این هلدینگ با رییس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به اینکه هلدینگ تی پی کو در گذشته سهمی بیش از 50 درصدی از بازار داروهای دام و طیور کشور را در اختیار داشت که هم اکنون به حدود 20 درصد رسیده است، گفت: زمانی این بحث مطرح شد که شاید هلدینگ تی پی کو می خواهد از بازار داروهای دام و طیور خارج شود اما قاطعانه می گویم که استراتژی ما نه تنها ماندن در این بازار است بلکه برگرداندن و برگشتن به جایگاهی است که قبلا داشتیم.

وی افزود: بنابراین مشخصا بنای کار ما در این زمینه تقویت و تحکیم جایگاه فعلی و بازگشتن به جایگاه گذشته است.

برنامه هایی هم از جمله یک برنامه سه ساله در این زمینه داریم و این سیاست کلان تامین اجتماعی، شستا و هلدینگ تی پی کو است.

رشد 50 درصدی ارزش سهام رازک در ادامه سعید کوچکی مدیرعامل شرکت لابراتوارهای رازک به عنوان میزبان این نشست با اشاره به اینکه پایداری و توسعه و رشد روزافزون باعث شده تا اعتماد سهامداران نسبت به سهام شرکت رازک بیشتر شود، افزود: برهمین اساس طی دو ماه گذشته شاهد رشد 50 درصدی ارزش سهام شرکت بودیم و این پیام بسیار خوبی برای سهامداران بود.

وی درباره آمار فروش شرکت رازک توضیح داد: سال قبل بودجه فروش شرکت رازک حدود 270 میلیارد تومان بود که 104 درصد آن محقق شد.

امسال نیز بودجه فروش حدود 300 میلیارد تومان است که تاکنون 51 درصد آن محقق شده و 27 درصد هم از برنامه جلو هستیم.

وی افزود: با وجود همه مشکلات تحریمی با تدارک خوبی که دیده شده است، با قدرت به تولید ادامه خواهیم داد و اجازه کمبود را در بازار داروهای دامی نخواهیم داد.

کوچکی با اشاره به اینکه شرکت رازک در حوزه تبلیغات و بازاریابی نیز تیم جدیدی را تشکیل داده و با کمک شرکت توزیع داروهای دامی داروپخش ارتباط خود را با مشتریان بیشتر کرده است، اضافه کرد: این کار به ما کمک خواهد کرد تا علاوه بر برندینگ رازک، داروی باکیفیت را بدست مصرف کنندگان برسانیم و با این کار میزان استفاده از داروهای تقلبی هم در کشور کمتر خواهد شد.

مدیرعامل شرکت لابراتوارهای رازک عنوان کرد: یکی از خواسته های ما تسریع در روند اصلاح پروانه و تغییر منبع با توجه شرایط تحریم فعلی است.

زاگرس فارمد پارس در حال خروج از بحران در ادامه محمود ابول زاده مدیرعامل شرکت داروسازی زاگرس فارمد پارس (داملران رازک) با بیان اینکه این شرکت یکی از بزرگترین تولیدکنندگان داروهای دام و طیور در کشور است، افزود: این شرکت حدود 250 نفر پرسنل دارد و ساختار تولیدی آن براساس سی جی ام پی است.

حدود 100 قلم دارو تولید می کنیم و نقطه قوت این شرکت در زمینه تولید داروهای ضدانگل است.

همچنین در حال ایجاد زیرساخت های لازم برای ورود به عرصه تولید داروهای گیاهی هستیم.

علاوه بر اینکه در حال بازسازی یکی از بخش ها هستیم تا تولید ضدعفونی کننده ها را هم داشته باشیم و سبدمان را کامل کنیم.

محصولات تولیدی هم در اشکال قرص و بلوس، سوسپانسیون، پودر و محصولات خوراکی هستند.

وی با اشاره به اینکه در حوزه محیط زیست یکی از بهترین تصفیه خانه های غرب کشور در زمینه تصفیه پسماند و مدیریت آن در شرکت داروسازی زاگرس فارمد پارس واقع است، عنوان کرد: آزمایشگاه ما آکرودیته سازمان غذا و دارو را دارد و در حال اخذ آزمایشگاه همکار با سازمان دامپزشکی کشور هستیم.

ضمن اینکه به تازگی تمامی الزامات استاندارد در حوزه مدیریت کیفیت را اخذ کردیم.

ابول زاده یادآوری کرد: شرکت یک دوره بحران در فروش و تولید را سپری کرد که به زودی از این بحران خارج می شویم و سهم خوبی را از بازار خواهیم گرفت.

به گفته مدیرعامل شرکت داروسازی زاگرس فارمد پارس فرایند مجوز VIP زمانبر بوده و حدود دو هفته است.

فرایند تخصیص ارز نیز کند است اگر در هریک از فیلدهای گشایش ما تغییری ایجاد شود، باید دوباره فرایند را از ابتدا شروع کنیم.

ضمن اینکه در زمینه تولید داروهای گیاهی هم باید سازمان دامپزشکی حمایت بیشتری کند که بتوانیم زودتر وارد این حوزه نیز شویم.

شفافیت عملکرد شرکت توزیع داروهای دامی داروپخش در ادامه کامران طهماسبی مدیرعامل شرکت توزیع داروهای دامی داروپخش با اشاره به اینکه این شرکت حدود 300 تا 350 قلم محصول را در سبد خود دار که عمدتا مربوط به گروه تامین می شود، توضیح داد: ما طیف کاملی از محصولات دامپزشکی را در اختیار داریم و اگر هم از سایر شرکت های خارج از هلدینگ تامین دارویی را بگیریم، حتما داروی باکیفیتی را خواهیم گرفت چون در بین مشتریان به کیفیت معروف هستیم و اصرار داریم که این برند را حفظ کنیم.

وی افزود: در حال حاضر شرکت توزیع داروهای دامی داروپخش توزیع انواع داروهای دام و طیور را در دورترین نقاط کشور بعضا حتی بدون در نظر گرفتن برخی هزینه های سربار انجام می دهد.

طهماسبی با اشاره به شفافیت عملکرد شرکت توزیع داروهای دامی داروپخش اظهار کرد: ما بطور مرتب آمارها و تمام اطلاعات توزیع و موجودی کالاهای خود را به دامپزشکی اعلام می کنیم.

البته درخواست داریم تا سازمان دامپزشکی به موضوع تدوین آمارنامه داروهای دام و طیور توجه ویژه ای داشته باشد چرا که در صورت وجود یک آمارنامه کامل و جامع می توانیم برنامه ریزی بهتری برای تامین نیاز بازار داشته باشیم و از کمبود احتمالی برخی از داروها نیز بهتر پیشگیری می شود.

او یکی از چالش های بزرگ صنعت داروی دام و طیور کشور را ارائه تخفیفات زیاد از سوی برخی از شرکت ها اعلام کرد و گفت: هرگز ندیده ام که در یک صنعت اینقدر رقابت تخفیفی در بین رقبا وجود داشته باشد.

البته در بازار داروهای انسانی هم شاهد چنین وضعیتی بودیم اما با صدور بخشنامه های متعدد از سوی سازمان غذا و دارو این موضوع تا حد زیادی کنترل شد.

امیدواریم در بازار داروهای دام و طیور نیز این معضل کنترل شده و سروسامانی به تخفیفات داده شود.

بطورکلی ارائه تخفیفات به منظور گرفتن سهم بازار به هر قیمتی، اثرات بدی در جامعه می گذارد.

مدیرعامل شرکت توزیع داروهای دامی داروپخش خاطرنشان کرد: سال قبل واکسن های موسسه رازی را هم توزیع می کردیم و ما تنها پخشی بودیم که موسسه رازی به ما اعتماد کرد که این کار را به ما سپرد.

البته مجددا این کار را به تعاونی داخل موسسه رازی سپردند اما یکی از برنامه های ما این است که بتوانیم توزیع واکسن را نیز انجام دهیم.

شرکت توزیع داروهای دامی داروپخش تنها شرکت پخش در حوزه داروهای دامی است که گواهینامه سازمان حمایت را گرفته است.

وی گفت: این آمادگی در گروه تامین وجود دارد که در زمینه تولید داروهای ضدانگل سایت های مشترک تحقیقاتی را بین شرکت ها و سازمان دامپزشکی ایجاد کند تا داروهای استراتژی و موردنیاز دامپزشکی در این سایت ها تحقیق و توسعه شده و به تولید برسند.

در همین حال انتظار داریم با توجه به نزدیکی فعالیت ما به حوزه کشاورزی و اینکه در حال حاضر بهره های بانکی سنگینی را پرداخت می کنیم، تمهیداتی اندیشیده شود که تولیدکنندگان داروهای دام و طیور هم بتوانند از تسهیلات با نرخ بهره پایین بانک کشاورزی استفاده کنند.

صنعت تولید داروهای دام و طیور یک حلقه از زنجیره امنیت غذایی در ادامه علیرضا رفیعی پور معاون وزیر جهادکشاورزی و رییس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به اینکه هلدینگ تامین با شرکت هایش مانند رازک و داروپخش احساس نظم و قدمت را به همه منتقل می‎کند، توضیح داد: نیم قرن توسعه و افزایش مجموعه هایی که به این هلدینگ صورت گرفته است، دلیل بر نگاه مثبت مدیران این مجموعه از گذشته تاکنون بوده است.

به شخصه امیدوارم دوباره در بازار به جایگاه واقعی خودتان بازگردید.

البته نباید فقط به بازار داخلی نگاه کنید بلکه افزایش سهم در بازار از طریق صادرات به بازارهای منطقه و بین المللی هم قابل تحقق است.

امیدوارم مجددا به تولید و تامین 50 درصد نیاز بازار داروهای دام و طیور کشور بازگردید.

وی با اشاره به اینکه صنعت تولید داروهای دام و طیور کشور موفقیت های زیادی را بدست آورده است، عنوان کرد: انتقال عوامل بیماری زا نسبت به گذشته بسیار راحت تر شده است.

تغییر شکل تولید سنتی دام و طیور به شکل صنعتی مزایا و معایبی داشته است.

صنعتی شدن به دلیل ایجاد اجتماعات بزرگ دام و طیور راه انتقال بیماری ها را سریعتر کرده است.

در این بین نقش صنعت داروهای دامی و طیور و همینطور واکسن پررنگ تر شده است.

در حال حاضر 70 تا 75 درصد از تولید دامی کشور به شیوه سنتی و 25 تا 30 درصد به صورت صنعتی است اما تغییرات اقلیمی می تواند روی همان 70 درصد هم بسیار موثر باشد.

وقتی خشکسالی ها افزایش یابد، بیماری ها برای شیوع فرصت پیدا می کنند و ایمنی در شرایط مختلف کاهش می یابد و در این شرایط هم صنعت نقش پررنگی خواهد داشت.

بناببراین توصیه می کنم صنعت تولید داروهای دام و طیور وسعت کار خود را افزایش دهده به دنبال تولیدات جدیدتری باشد.

رفیعی پور افزود: طبق قانون تنها متولی حوزه امنیت غذایی پروتیین سازمان دامپزشکی است اما باید بگویم از واژه امنیت غذایی غفلت شده است و شما به عنوان شرکت های تولید داروهای دام و طیور می توانید از این عبارت در شعارهای تبلیغی خود استفاده کنید چون بهرحال یک حلقه از این زنیجره هستید.

وی با تاکید مجدد بر توانمندی های صنعت تولید داروهای دام و طیور کشور در زمینه های مختلف اظهار کرد: ما در سازمان دامپزشکی دستورالعمل ها را به نفع تولید تغییر داده ایم و در عین حال به تعهد، تخصص و تجربه شما در شرایط تحریم اعتماد داریم.

رییس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه موضوع آنفلوآنزای مرغی باعث شد تا کمتر فرصت کنم از کارخانه های تولید داروهای دام و طیور بازدید کنم، خاطرنشان کرد: کنترل بیماری های همه گیری مثل تب برفکی و .

که سرعت انتشار بالایی هم دارند، طی یک سال گذشته با ارزیابی کیفی داروها و واکسن های مورداستفاده در صنعت دام و طیور بسیار بهتر شده است.

این کار تا پیش از این انجام نمی شد اما حالا با ارزیابی کیفی این محصولات کنترل بیماری های همه گیر بطور چشمگیری بهبود یافته است.

تب برفکی را به خاطر ارزیابی کیفیت واکسن ها توانستیم کنترل کنیم و جلوی موج آن را گرفتیم.

کنترل بیماری تب برفکی طی سال 97 با عملکرد 20 سال گذشته سازمان دامپزشکی برابری می کند.

باید این را بدانید که صنعت تولید داروهای دام و طیور کشور توانسته در خانه های روستایی و عشایری دورترین نقاط کشور جای پای خود را باز کند و این نشان می دهد که مردم به این صنعت اعتماد کرده و قدر آن را می دانند.

بعد از این نشست رییس سازمان دامپزشکی و مدیران همراه وی از خطوط تولید شرکت لابراتوارهای رازک بازدید کرده و از نزدیک در جریان آخرین وضعیت فعالیت ها و محصولات تولیدی این شرکت قرار گرفت.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت فانا، تاریخ انتشار: 27مهر1397 ، کدخبر: 16068 : www.

phana.

ir
کلید واژه ها: سرمایه گذاری - بازار - طیور - مدیرعامل - دامپزشکی - کشور - سرمایه - مدیران - تامین - تولید - درصد - محمد - توزیع - چهارشنبه - صنعت - ساختمان - مهر ماه - جاده

آخرین اخبار سرویس:
آخرین وضعیت دریافت پول گاز صادراتی ایران از مشتریان

استخدام منشی خانم جهت آموزشگاه زبان در البرز

استخدام برنامه نویس حرفه ای در شرکت دانش بنیان ایمن گستر باستانی

50درصد یارانه انرژی در جیب 3دهک ثروتمند

استخدام طراح مسلط به کورل و فتوشاپ در البرز

چرا ایسلندی ها یخ وارد می کنند؟

استخدام حسابدار در یک شرکت مهندسان مشاور (صنعت ساختمان) معتبر

15 میلیارد ریال صرف تعمیر ماشین آلات راهداری خراسان رضوی شد

مسکن مهر، قربانی صندوق پس انداز یکم شد

جزییات دیدار وزیر راه با انبوه سازان

داستان اقتصاد رفاقتی و افسانه رقابت

15 میلیارد ریال صرف تعمیر ماشین آلات راهداری خراسان رضوی شد

اجرای طرح آبخیزداری در تالاب بین المللی انزلی

بیش از 80 درصد مردم ایران در روز بیش از 200 دقیقه تلویزیون می بینند!

اختصاص 32 میلیارد تومان برای توسعه بندری مکران

زیرساخت های حذف صفر از پول ملی فراهم نشده است/ بی اعتمادی مردم به سیاست های اقتصادی

خبر خوش برای صنعت طلای سرخ ایران؛ اروپا استانداردهای زعفران ایران را قبول دارد

الزام خودروسازان به پرداخت جریمه تاخیر 30 درصدی

دلار سفته بازان را گیج کرد!

استخدام متخصص یا مشاوره تغدیه خانم در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام کارشناس فروش حضوری از تهران جهت کار در تهران و البرز

فرمان قیمت در بازار خودرو و چند ابهام

معادن ایران، سرمایه خفته

استراتژی عربستان در کاهش خام فروشی LPG

بازسازی استخر سر پوشیده خمین 25 میلیارد ریال نیازدارد

استخدام تراشکار و فرزکار، نقاش در یک کارخانه معتبر در همدان

پاکستان صادرات هواپیماهای جنگی و آموزشی را افزایش می دهد

رونمایی از جدیدترین محصولات گیمینگ در خاورمیانه

سفر به مقاصد محبوب گردشگران ایرانی این روزها چقدر هزینه دارد؟

واردات ترموستات به 58 تن رسید

اتمام حجت وزیر صنعت با خودروسازان

سیر تا پیاز واریز بسته حمایتی بیمه شدگان تامین اجتماعی / واریز نشده ها چه کنند؟

چراغ سبز جدید به خودروسازان در مورد خودروهای ثبت نامی

برای خرید آپارتمان در منطقه حکیمیه چقدر باید هزینه کرد؟+جزییات

از بسته شدن دفاتر تجاری انگلیس در ایران تا واگذاری بنگاه های اقتصادی ارتش و سپاه

ارتقا اقتصاد شهر بر مبنای گردشگری نیازمند مشارکت بخش خصوصی است

حسن نمازی عفو شد

بازگشت دوباره چینی ها به ایران: صنعت نفت و گاز با وجود تحریم های آمریکا جانی دوباره می گیرد

سرنوشت موسسات مالی در انتظار خودروسازان

استخدام کارشناس حرفه ای بازاریابی و فروش در تهران

استخدام کارشناس منابع انسانی و توسعه در شرکت آنیتاسان

استخدام رییس حسابداری مجرب در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام کارشناس پایگاه داده (sql server) در تهران

مرکز پژوهش های مجلس اعلام کرد: 9 ابهام مهم درباره منابع نفت و گاز و هدفمندی یارانه ها در لایحه بودجه

کارشناس مسایل انرژی: عربستان به دنبال کاهش تولید نفت خود است

هوروش بند و بادیگارد هایش!

خودروسازان مردم را به مرگ می گیرند تا به تب راضی شوند

استخدام منشی خانم در مجموعه تجارت پویا در اصفهان

استخدام گرافیست در یک شرکت بازرگانی معتبر در تهران

فرمان قیمت در بازار خودرو و چند ابهام

یادداشت/ درباره استقلال بانک مرکزی راه را گم نکنیم

فرمان قیمت در بازار خودرو و چند ابهام

توجه به ارتقای کیفیت زندگی شهروندان در برنامه توسعه شهری

آگهی استخدام بانک ملت 1397

توصیه هایی برای زندگیِ بدون پلاستیک

روایت عباس آخوندی از پدیده بی دولتی در ایران

قیمت خودرو امروز 30 دی 97

قیمت لپ تاپ امروز 30 دی 97

قیمت گوشی امروز 30 دی 97

استخدام کارمند خانم جهت مدیریت سایت و فروشگاه اینترنتی-اصفهان

استخدام فروشنده آقا درمجموعه فروشگاه های پوشاک ایده آل/خوزستان

استخدام کارشناس حسابداری در کارخانه تولیدی اصفهان

استخدام سرپرست فروش محصولات کامپیوتری در شرکت فورتیم در تهران

استخدام کارشناس فروش حرفه ای آقا در یک مجموعه معتبر در تهران

استخدام کارشناس فروش در شرکت صفر تا صد تجارت ایرانیان در تهران

استخدام کارگر فنی جوشکار با مزایا در تهران

استخدام فروشنده خانم مسلط به آفیس در اصفهان

هوای تهران با نصف کردن بودجه مترو پاک نمی شود!

نیمی از خودروهای زیر 4 سال نمی توانند معاینه فنی را پاس کنند!

چرا آمریکا نفت ونزوئلا را تحریم نمی کند؟

استخدام انبار دار،فارغ التحصیل رشته مکانیک (ساخت و تولید)

استخدام کارشناس فروش،طراح و گرافیست،حسابدار،منشی و مسئول دفتر

استخدام مدیر تولید آقا در مجتمع چاپ و بسته بندی نگارستان

استخدام 5 ردیف شغلی در مجتمع چاپ و بسته بندی نگارستان

استخدام تکنسین برق در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام کارشناس ارشد فروش خانم در یک مجموعه معتبر

استخدام کارشناس بازاریابی و فروش خانم با مزایا در تهران

استخدام کارشناس فروش مواد دندانپزشکی با مزایا - آذربایجان شرقی

استخدام کارشناس تست نرم افزار،کارشناس استقرار و پشتیبانیERP

استخدام مدیران فروش ارشد در موسسه حقوقی بین المللی ارشد

نرخ 80 درصدی باسوادی در روستا ها

کاغذ تحریر سه برابر قیمت ابتدای سال 97 شد! / تعطیلی شماری از نشریات شتاب گرفت

اگر شرکت های دولتی 5درصد در هزینه شان صرفه جویی کنند چه خواهد شد؟

تفاوت بیمه سلامت و بیمه ایرانیان/ خدمات بیمه سلامت به 5 گروه بیمار خاص کاملا رایگان است/// برای جمعه

معادن ایران، سرمایه خفته

معادن ایران، سرمایه خفته

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز یکشنبه 30 دی 97 + تغییرات

بهره برداری از 15 طرح ورزشی 20میلیارد تومانی در استان مرکزی

سهم سازمان نوسازی و تجهیز مدارس در بودجه

استخدام کارشناس فروش خانم در یک شرکت تولیدی صنعتی در قزوین

استخدام کارشناس نصب و راه اندازی آقا در شرکت ماداکتو

هتل ها حاضرند تخفیف بدهند؟

هوایی پاک تر با جایگزینی CNG به جای بنزین و گازوییل

رشد 10000 درصدی نقدینگی طی 20 سال

رشد 10000 درصدی نقدینگی طی 20 سال

نوساز های کوچک متراژ با قیمت مناسب در کدام مناطق پایتخت پیدا می شوند+جدول

چرا بودجه حوزه علم و فناوری برای سال 98 کاهش یافته؟/ پژوهشگران اندرخم کوچه بی پولی!

در نظرسنجی از 3047 فعال اقتصادی مطرح شد؛ بدتر شدن وضعیت کسب و کار در ایران+جدول

پیش از ورزش صبحگاهی صبحانه کمی مصرف کنید

کاهش دخالت دولت؛ بهترین مشوق صادرات

برنامه تی پی کو برای گرفتن سهم 50 درصدی از بازار داروهای دام و طیور کشور

برنامه تی پی کو برای گرفتن سهم 50 درصدی از بازار داروهای دام و طیور کشور