مطالب مرتبط:
شبکه ای که در ایران ریشه شاه را خشکاند، بشناسید
ریشه رودخانه محمودآباد را می خشکاند + فیلم
میرسلیم: فساد ریشه کن نشود، هر اقدام اصلاحی در اقتصاد بی فایده است/ شبکه فساد باید فرو ریزد
ریشه رودخانه محمودآباد را می خشکاند + فیلم
فقدان سواد حرکتی ریشه ورزش همگانی را می خشکاند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 29 مهر 1397 ساعت 09:352018-10-21سياسي

شبکه ای که ریشه شاه را خشکاند


نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز به تحلیل یک فرانسوی از شبکه ای که ریشه شاه را در ایران خشکاند، پرداخت.

- آیت الله لطف الله دژکام در نشست ائمه جمعه شهرستان های منطقه شمال استان فارس که در شهرستان اقلید برگزار شد، با بیان اینکه طلبه ها باید یک مفهوم دقیق از حرفی که می زنند داشته باشند، اظهار داشت: اگر با روش مرسوم روحانیت، موضوعات روز جامعه را برای مردم شرح و بسط داده بودیم، بسیاری از مسائل و بحران های امروز حل شده بود.

وی با بیان اینکه گاهی برخی از ما مطالبی را می گوییم که مربوط به سنت روحانیت نیست و نمی دانیم چه هدفی دارد، خاطرنشان کرد: برخی از ما نه سبک خودمان را داریم نه به سبک آن ها کار می کنیم؛ درحالی که قاعده کار این بود که هر چه آن ها می گویند را در سبک خودمان تحلیل کنیم و سپس به روش خودمان کار را انجام دهیم.

*ضرورت نگاه علمی به مسائل نماینده ولی فقیه در استان فارس با تأکید بر نگاه علمی و با اشاره به حدیثی از امیرالمؤمنین علی (ع) که می فرمایند اگر می خواهید فرمان خدا را ببرید نیاز به علم دارید ، خاطرنشان کرد: اگر بدون علم نماز خوانده شود، کار خراب است همان گونه که امام صادق (ع) فرمودند برخی از دوستان ما بیش از 60 سال نماز خواندند اما یک نماز موردقبول در این 60 سال از خود بجا نگذاشتند، چون مشکلش علم است و نمازخوان نمی داند چه می خواند.

دژکام در ادامه با اشاره به اهمیت نماز جمعه و اینکه این فریضه در رأس برنامه ریزی هایی است که برای سبک زندگی اسلامی نیاز داریم، بیان داشت: در روایات، نماز جمعه فرصتی برای پیامبر برای موعظه مردم معرفی شده و باید دانست که در این تریبون، توجیه گری کار ما نیست، بلکه باید هماهنگ سازی را دنبال کرد.

وی با تأکید بر سخنان عالمانه از سوی ائمه جمعه افزود: امروز دشمنان ازنظر تبلیغی و فضای مجازی به شدت علیه ائمه جمعه فعال هستند، بنابراین لازم است در نقطه مقابل کار علمی، نقد و تحلیل هایی ارائه داد که دقیق و عالمانه باشد.

امام جمعه شیراز با اشاره به نگاه علمی رهبری به مسائل کشور تصریح کرد: تنها دروس حوزوی کافی نیست و اگر بخواهیم کشور را به آنجایی که رهبر می فرمایند، برسانیم، باید کمبود اطلاعات خود را جبران کنیم.

*نیاز ائمه جمعه به مشاوران عالم نماینده ولی فقیه در استان فارس همچنین با بیان اینکه باید مشاوران عالم در هر رشته و زمینه ای در کنار امام جمعه حضور داشته باشند، افزود: امروز اگر به اشتباه در خطبه ها نکته ای را بگوییم به سرعت در فضای مجازی پخش می شود و همین مسئولیت ما را سنگین تر می کند؛ بنابراین مشاور امام جمعه نیز باید بداند که اگر خطایی شد، او نیز درگیر این اشتباه است.

دژکام با تأکید مجدد بر داشتن نگاه علمی در تمام سطوح کشور، افزود: امروز در کشور نمی توان بدون علم و از روی سلیقه شخصی تصمیم گرفت؛ اما آیا آنچه در مجلس یا دولت یا قوه قضاییه انجام می شود بر روی حساب علمی است؟ کار آن ها باید به حرف های حساب وکتاب دار و علمی تبدیل شود تا مخاطب بداند با مسئولی مواجه است که موضع منطقی و علمی دارد اما اگر مسئول هر چه دلش بخواهد بگوید، این جواب نمی دهد و مردم اقناع نمی شوند.

*وظیفه خطیر مسؤولان ستاد نماز جمعه وی با تأکید بر اینکه ستادهای نماز جمعه باید عالمانه هدایت و اداره شود و نباید با آن سلیقه ای برخورد کرد، به وظیفه خطیر مسؤولان ستاد نیز اشاره کرد و اظهار داشت: مسئول ستاد باید به گونه ای رفتار کند که تمام مدیران شهر روی وی که شخصی آگاه به مسائل است، حساب بازکرده و جایگاه نماز جمعه تنزل پیدا نکند.

امام جمعه شیراز ادامه داد: شاید امروز این ذهنیت باشد که برخی مسئولان و سیاسیون خیلی به جایگاه نماز جمعه اهمیت نمی دهند، بنابراین این کار ستاد است که باید محاسباتش را از نو شروع کند تا مشکل را پیدا کنیم که چرا این گونه شده است؟ امام جمعه نیز نظارت می کند تا کار طبق شرع و اخلاق باشد وگرنه اصل کار با ستاد است.

*مراسم بی خاصیت و خرج های کلان! نماینده ولی فقیه در استان فارس خطاب به حاضران تصریح کرد: نگذارید کار به جایی برسد که قوی ترین اهرمی که امام به آن اتکا و شاه را بیرون کرد، کارش به جایی برسد که بگویند نمی تواند تأثیرگذار باشد.

امام جمعه شیراز افزود: امروز برای برخی آیین های بی خاصیت که نه نفعی برای مردم دارد و نه دردی را دوا می کند، بیشتر از نماز جمعه که سنت رسول الله است خرج می کنند، به راستی مشکل کار کجاست؟ به نظر بنده این مشکل جز با رویکرد عالمانه حل نمی شود.

دژکام با تأکید بر نقش مهم مساجد نیز خاطرنشان کرد: در اوایل انقلاب یک فرانسوی تحلیل کرده بود که شبکه مساجد در ایران ریشه شاه را خشکاند و وی را بیرون کرد.

امروز دشمنان تلاش می کنند که شبکه مساجد نباشد، بلکه مسجد، تنها مسجد باشد و هر مسجد برای خود کار کند و شبکه مردمی و کار جبهه ای میان آن ها نباشد.

وی افزود: برای خود بنده نیز در شهرستان این حس پیش آمده بود که مرکز استان، تافته جدا بافته است و شاید برای سایر ائمه جمعه نیز این حس به وجود آمده و اگر بوی این قضیه بلند شود، دشمن این را تقویت می کند تا تفرقه ایجاد شود و حکومت کند؛ بنابراین ما باید با هم باشیم، وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعًا.

*لزوم وحدت بین ستادهای نماز جمعه امام جمعه شیراز با بیان اینکه ایجاد ارتباط بین ستادها مطلوب است و به نوعی نظارت هم لازم دارد، بیان داشت: این ارتباطات که با هم دادوستد اطلاعات و آگاهی رسانی داشته باشند و از تجربیات هم استفاده کنند و هم افزایی داشته باشند، مهم است و این نوع ارتباط باید ایجاد شود.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با تأکید بر اینکه هرجایی یک ستاد قوی باشد کافی نیست، بیان داشت: ما می خواهیم اگر 80 ستاد در سطح استان داریم همه با هم بتوانیم کار کنیم و کار را جلو ببریم یعنی وحدت ایجاد شود و این همان چیزی است که انقلاب را پیروز کرد.

وی افزود: ایجاد وحدت و ارتباط بین ستادهای مختلف با نگاهی باشد که واقعاً برادرانه، عادلانه و صمیمانه بوده چراکه تفرقه ما را زمین خواهد زد.

بنابراین این نگاه را باید ایجاد کنیم که می خواهیم صمیمانه یک شبکه باشیم، چراکه بار فشار اقتصادی که روی دوش مردم هست و با این تفرقه افکنی نیز دشمن شرایط را برای ما سخت تر می کند.

امام جمعه شیراز با اشاره به همدلی های اوایل انقلاب، ادامه داد: پیش از انقلاب، مردم برای گرم کردن خود نفت نداشتند اما به فکر یکدیگر بودند و نفت را به مناطق سردسیر فرستاده و خود از چوب خشک و نخلی استفاده می کردند و در همین فضا بود که همه باهم شعار می دادند و متحد بودند و در چنین شرایطی بود که امام فرمود با یک ملت نمی توانند درگیر شوند و دقیقاً به همین دلیل امروز دشمن به دنبال ایجاد تفرقه است.

وی همچنین گفت: امروز اگر نظام اسلامی بخواهد تضعیف شود همه ملت در برابر تضعیف کنندگان خواهند ایستاد.

همه ملت یعنی همه افراد کشور؛ باهم یکی که شویم جلوی دشمن می توانیم بایستیم و این حس را باید در حال حاضر القا کنیم.

دژکام با بیان اینکه دشمن فکر می کند که می تواند تفرقه ایجاد کند، خاطرنشان کرد: ستادهای نماز جمعه باید در هر شهری آن چنان نقشی ایفا کنند که شهر را به خوبی پوشش دهند و تمام مراکز را باهم مرتبط کنند؛ آنگاه خواهیم دید که دشمن چاره ای ندارد و شکست خواهد خورد.


کلید واژه ها: نماینده ولی فقیه - جمعه - امام جمعه - ائمه جمعه - امام جمعه شیراز - نماز - استان - امام - فضای مجازی - نماز جمعه - علمی - فارس - امروز - مشاور - سبک زندگی اسلامی - روحانیت - فقیه - برنامه ریزی - شیراز - مجازی - سبک زندگی - مردم - کشور - شبکه - رهبر - هایی - آیت الله - اطلاعات - فرانسوی - اشتباه

آخرین اخبار سرویس:
علامه جعفری به علم حضوری رسیده بود/ خاطرات صدوقی سها از علامه

چهارمین کنگره حزب اتحاد آغاز شد + عکس

عربستان به نیابت از آمریکا به دنبال ایجاد ناامنی در ایران است

توصیه های ذوالقدردرباره استفاده از اینترنت توسط کودکان

با تمام توان در خدمت معلمان هستم

دسترسی کودکان و بزرگسالان به اینترنت باید متفاوت باشد

عارف درگذشت رییس و معاون سازمان تأمین اجتماعی را تسلیت گفت

بدرقه پیکر نوربخش و تاج الدین در گرگان +عکس

پست زائری درباره متجاوز بی شرم شوشتر+عکس

اعدام دو اخلالگر اقتصادی به مردم امید و آرامش داد/ قوه قضاییه مدیران اجرایی مقصر را هم محاکمه کند

پنج هزار خانواده از ولسوالی های ارزگان خاص، مالستان و جاغوری بیجا شده اند

ایجاد قوای فضایی امریکا علیه روسیه و چین

پیشنهاد جدید بهزیستی در مورد بیمه اعتیاد

شکوری راد: اصلاحات راه برون رفت از شرایط کنونی است

آغاز امامت امام زمان (عج) آغاز روشنایی بر جهان اسلام است/برکت وجود صاحب الزمان همواره نصیب شیعیان شده است

قدردانی از قوه قضاییه به سبب برخورد با اخلالگران اقتصادی/ مدیران باید غیر از فکر و عمل برای پیشبرد یک برنامه، دلسوز هم باشند

امروز تمام دنیا با نگاه صدق و امانت به جمهوری اسلامی نگاه می کنند

چرا حوزه علمیه شیعه بعد از 12 قرن هنوز پایگاه استنادی ندارد؟

آیت الله مظاهری: عزاداری اهل بیت جای حق الناس را نمی گیرد/ برخی مسلمانان کافر عملی هستند

دکتر لقمان ستوده: زمینه گفت وگو در سطح وسیعی بدون حاشیه و سانسور فراهم شود/ بعضی از ادبیاتی که در محافل مختلف مطرح می شود دگر ستیزانه است

فکر نکنید با قتل خاشقچی شخصیت آزاده ای را حذف کردند/ پیروان اهل بیت(ع) در هیچ دوره ای به اندازه امروز محبوب نبوده‎ا ند

استقبال از پیکر مدیرعامل تامین اجتماعی و معاون پارلمانی او+عکس

پیام تسلیت معاون علمی رییس جمهور در پی درگذشت رییس سازمان تامین اجتماعی

پیام تسلیت امام جمعه ،استاندار و نماینده مردم یزد و اشکذردرمجلس

فیلم/ ملاقات عمومی امام جمعه تبریز با مردم

حل شدن موضوع تمدید نشدن دفترچه بیمه بازنشستگان فولاد کرمان

اکبری: در شرایط فعلی علاوه بر وحدت، باید روی اعتمادسازی کار کرد

حمایت سران اتحادیه اروپا و آفریقای جنوبی از برجام و تاکید بر عملی شدن تمام عیار آن

پیام تسلیت وزیر دفاع در پی درگذشت مدیرعامل و معاون سازمان تأمین اجتماعی کشور

تاکید وزیر بهداشت بر تکرار مهربانی از سوی قوای سه گانه و همه قشرها

تحقیق و تفحص ها در کشور به نتیجه نمی رسد

واکنش میرسلیم به اظهارات جنجالی ظریف

مسئولان در مسایل اقتصادی ریزبین باشند

مالکیت 70 درصد موقافات خراسان رضوی ثبت شده است

فکر نکنید با قتل خاشقچی شخصیت آزاده ای را حذف کردند/ در هیچ دوره ای به اندازه امروز پیروان مکتب اهل بیت(ع) محبوب نبوده‎ا ند

بنگلادش طرح بازگشت پناهجویان روهینگیا به میانمار را متوقف کرد

سیل نیروهای محیط زیست ملکشاهی را گرفتار کرد

سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه درباره آخرالزمان از دیدگاه امیرالمومنین

مسئولان در مسایل اقتصادی ریزبین باشند

آقای ظریف به کجا گرا می دهید!

تحریم ها یا ناکارآمدی ها کدام مقصر است؟

تیپ دهه شصتی لیندا کیانی +عکس

قدردانی از قوه قضاییه به سبب برخورد با اخلالگران اقتصادی/ در رأس قوه قضاییه فقیهی عادل قرار دارد که با لحاظ موازین فقهی و شرعی اقدامات قانونی پیرامون برخورد با اخلالگران نظام اقتصادی را صورت می دهد

اکبری: در شرایط فعلی علاوه بر وحدت، باید روی اعتمادسازی کار کرد

خطبه های نماز جمعه تهران

ایران و اتریش درباره برگزاری نمایشگاه فرهنگی رایزنی کردند

زلزله 6.6 ریشتری در جزایر سلیمان

اعدام دو اخلالگر اقتصادی به مردم امید و آرامش داد/ قوه قضاییه مدیران اجرایی مقصر را هم محاکمه کند

5300 نقطه حادثه خیز در کشور وجود دارد

دیدار مدال آوران پاراآسیایی با رهبر انقلاب

ایران و اتریش درباره برگزاری نمایشگاه فرهنگی رایزنی کردند

ناگفته های عملیات محرم

25 آبان ؛ سالروز رحلت فیلسوف شرق

برگزاری گرامیداشت علامه قاضی در حرم مطهر رضوی

انسان های اسوه ویژگی خاصی دارند

رییس جمهور هم کارنامه آخوندی را موفق نمی داند

تصویب لایحه نظام رتبه بندی معلمان در دفتر هیئت دولت

از پول شویی دفاع نکنیم

شکوری راد،: معلوم نیست شعار «پایان ماجرا برای اصلاح طلبی» کجا طراحی شد

اقامه نماز غایب بر خاشقچی در مسجدالنبی

فلاحت پیشه: اروپایی ها درباره سازوکار مالی ایران را منتظر گذاشته اند

افراد درون گرا و برون گرا چه ویژگی هایی دارند؟

پیشنهاد جدید بهزیستی در مورد «بیمه اعتیاد»

اعضای شورای مرکزی جامعه اسلامی مدیران مشخص شدند

پزشکیان: در خدمت معلمان هستم

دست اندرکاران در مسائل اقتصادی ریزبین باشند/ اقدامات مدیران بدون دلسوزی به جایی نمی رسد

مهمترین فعالیت فرهنگی امام حسن عسکری (ع)

اقدام عجیب پسر جوان برای خرید آیفون ایکس!

آتش سوزی 4 اتوبوس بین شهری در یگ گاراژ

نظامیانی که همچون ربات رژه می روند + فیلم

5300 نقطه حادثه خیز در کشور وجود دارد

معرفی رییس جدید حوزه علمیه

روز آغاز ولایت امام زمان(عج) از شعائر الهی است

شرایط کشور سیاه نیست/ خاطرات خوبی از دهه 60 داریم

لزوم زمینه سازی در جامعه جهانی برای ظهور امام زمان (عج)

دورریز غذای ایرانی ها 40 میلیون گرسنه آمریکایی را سیر می کند

نماز جمعه تهران از 2 آذر در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می شود

مدیرعامل بنیاد فرهنگی مهدی موعود (عج): لزوم زمینه سازی در جامعه جهانی برای ظهور امام زمان (عج)

وزارت خارجه: قطعنامه وضعیت حقوق بشر ایران، غرض ورزانه است

سن ازدواج، دغدغه دیروز و امروز

به تئاتر مسجدی بیشتر توجه کنید

در تبلیغ اساس کار باید بر جذب باشد

طلاب مراقب الگوهای تقلبی باشند/ انسان تا عالم نشود مهذّب نمی شود

هک تلفن با تماس تصویری در واتس اپ

معلوم نیست شعار «پایان ماجرا برای اصلاح طلبی» کجا طراحی شد

سر خوردن ماشین در جاده یخ زده + فیلم

از انتخاب دکترطلوعی تا مناظره هایی که هیچ گاه برگزار نمی شوند + فیلم

تجلیل انجمن علمی علوم سیاسی رازی از دکتر لقمان قنبری پژوهشگر و نویسنده

مهمترین راه توسعه فرهنگی اهمیت دادن به کتاب و کتابخوانی است

مردم در عصر غیبت گرفتار چپ روی و راست روی نشوند

پیکر رییس سازمان تامین اجتماعی به تهران انتقال یافت

بروز تک گیر آنفلوآنزا در کشور و توصیه به مردم

عش آل محمد، عزادار یازدهمین نور ولایت

پیام تسلیت معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به مناسبت درگذشت رییس سازمان تامین اجتماعی

پیام تسلیت وزیر دفاع در پی درگذشت مدیرعامل و معاون سازمان تأمین اجتماعی کشور

سالروز تشییع 350 شهید عملیات محرم

آخرین رهبران خمرهای سرخ به حبس ابد محکوم شدند

پیام تسلیت وزیر نیرو در پی درگذشت مدیرعامل و معاون سازمان تامین اجتماعی

پیام تسلیت وزیر نفت در پی درگذشت مدیرعامل و معاون سازمان تامین اجتماعی

نخستین دوره جشنواره تئاتر کوتاه کیش به کار خود پایان داد

شبکه ای که ریشه شاه را خشکاند

شبکه ای که ریشه شاه را خشکاند