مطالب مرتبط:
شبکه ای که در ایران ریشه شاه را خشکاند، بشناسید
ریشه رودخانه محمودآباد را می خشکاند + فیلم
میرسلیم: فساد ریشه کن نشود، هر اقدام اصلاحی در اقتصاد بی فایده است/ شبکه فساد باید فرو ریزد
ریشه رودخانه محمودآباد را می خشکاند + فیلم
فقدان سواد حرکتی ریشه ورزش همگانی را می خشکاند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 29 مهر 1397 ساعت 09:352018-10-21سياسي

شبکه ای که ریشه شاه را خشکاند


نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز به تحلیل یک فرانسوی از شبکه ای که ریشه شاه را در ایران خشکاند، پرداخت.

- آیت الله لطف الله دژکام در نشست ائمه جمعه شهرستان های منطقه شمال استان فارس که در شهرستان اقلید برگزار شد، با بیان اینکه طلبه ها باید یک مفهوم دقیق از حرفی که می زنند داشته باشند، اظهار داشت: اگر با روش مرسوم روحانیت، موضوعات روز جامعه را برای مردم شرح و بسط داده بودیم، بسیاری از مسائل و بحران های امروز حل شده بود.

وی با بیان اینکه گاهی برخی از ما مطالبی را می گوییم که مربوط به سنت روحانیت نیست و نمی دانیم چه هدفی دارد، خاطرنشان کرد: برخی از ما نه سبک خودمان را داریم نه به سبک آن ها کار می کنیم؛ درحالی که قاعده کار این بود که هر چه آن ها می گویند را در سبک خودمان تحلیل کنیم و سپس به روش خودمان کار را انجام دهیم.

*ضرورت نگاه علمی به مسائل نماینده ولی فقیه در استان فارس با تأکید بر نگاه علمی و با اشاره به حدیثی از امیرالمؤمنین علی (ع) که می فرمایند اگر می خواهید فرمان خدا را ببرید نیاز به علم دارید ، خاطرنشان کرد: اگر بدون علم نماز خوانده شود، کار خراب است همان گونه که امام صادق (ع) فرمودند برخی از دوستان ما بیش از 60 سال نماز خواندند اما یک نماز موردقبول در این 60 سال از خود بجا نگذاشتند، چون مشکلش علم است و نمازخوان نمی داند چه می خواند.

دژکام در ادامه با اشاره به اهمیت نماز جمعه و اینکه این فریضه در رأس برنامه ریزی هایی است که برای سبک زندگی اسلامی نیاز داریم، بیان داشت: در روایات، نماز جمعه فرصتی برای پیامبر برای موعظه مردم معرفی شده و باید دانست که در این تریبون، توجیه گری کار ما نیست، بلکه باید هماهنگ سازی را دنبال کرد.

وی با تأکید بر سخنان عالمانه از سوی ائمه جمعه افزود: امروز دشمنان ازنظر تبلیغی و فضای مجازی به شدت علیه ائمه جمعه فعال هستند، بنابراین لازم است در نقطه مقابل کار علمی، نقد و تحلیل هایی ارائه داد که دقیق و عالمانه باشد.

امام جمعه شیراز با اشاره به نگاه علمی رهبری به مسائل کشور تصریح کرد: تنها دروس حوزوی کافی نیست و اگر بخواهیم کشور را به آنجایی که رهبر می فرمایند، برسانیم، باید کمبود اطلاعات خود را جبران کنیم.

*نیاز ائمه جمعه به مشاوران عالم نماینده ولی فقیه در استان فارس همچنین با بیان اینکه باید مشاوران عالم در هر رشته و زمینه ای در کنار امام جمعه حضور داشته باشند، افزود: امروز اگر به اشتباه در خطبه ها نکته ای را بگوییم به سرعت در فضای مجازی پخش می شود و همین مسئولیت ما را سنگین تر می کند؛ بنابراین مشاور امام جمعه نیز باید بداند که اگر خطایی شد، او نیز درگیر این اشتباه است.

دژکام با تأکید مجدد بر داشتن نگاه علمی در تمام سطوح کشور، افزود: امروز در کشور نمی توان بدون علم و از روی سلیقه شخصی تصمیم گرفت؛ اما آیا آنچه در مجلس یا دولت یا قوه قضاییه انجام می شود بر روی حساب علمی است؟ کار آن ها باید به حرف های حساب وکتاب دار و علمی تبدیل شود تا مخاطب بداند با مسئولی مواجه است که موضع منطقی و علمی دارد اما اگر مسئول هر چه دلش بخواهد بگوید، این جواب نمی دهد و مردم اقناع نمی شوند.

*وظیفه خطیر مسؤولان ستاد نماز جمعه وی با تأکید بر اینکه ستادهای نماز جمعه باید عالمانه هدایت و اداره شود و نباید با آن سلیقه ای برخورد کرد، به وظیفه خطیر مسؤولان ستاد نیز اشاره کرد و اظهار داشت: مسئول ستاد باید به گونه ای رفتار کند که تمام مدیران شهر روی وی که شخصی آگاه به مسائل است، حساب بازکرده و جایگاه نماز جمعه تنزل پیدا نکند.

امام جمعه شیراز ادامه داد: شاید امروز این ذهنیت باشد که برخی مسئولان و سیاسیون خیلی به جایگاه نماز جمعه اهمیت نمی دهند، بنابراین این کار ستاد است که باید محاسباتش را از نو شروع کند تا مشکل را پیدا کنیم که چرا این گونه شده است؟ امام جمعه نیز نظارت می کند تا کار طبق شرع و اخلاق باشد وگرنه اصل کار با ستاد است.

*مراسم بی خاصیت و خرج های کلان! نماینده ولی فقیه در استان فارس خطاب به حاضران تصریح کرد: نگذارید کار به جایی برسد که قوی ترین اهرمی که امام به آن اتکا و شاه را بیرون کرد، کارش به جایی برسد که بگویند نمی تواند تأثیرگذار باشد.

امام جمعه شیراز افزود: امروز برای برخی آیین های بی خاصیت که نه نفعی برای مردم دارد و نه دردی را دوا می کند، بیشتر از نماز جمعه که سنت رسول الله است خرج می کنند، به راستی مشکل کار کجاست؟ به نظر بنده این مشکل جز با رویکرد عالمانه حل نمی شود.

دژکام با تأکید بر نقش مهم مساجد نیز خاطرنشان کرد: در اوایل انقلاب یک فرانسوی تحلیل کرده بود که شبکه مساجد در ایران ریشه شاه را خشکاند و وی را بیرون کرد.

امروز دشمنان تلاش می کنند که شبکه مساجد نباشد، بلکه مسجد، تنها مسجد باشد و هر مسجد برای خود کار کند و شبکه مردمی و کار جبهه ای میان آن ها نباشد.

وی افزود: برای خود بنده نیز در شهرستان این حس پیش آمده بود که مرکز استان، تافته جدا بافته است و شاید برای سایر ائمه جمعه نیز این حس به وجود آمده و اگر بوی این قضیه بلند شود، دشمن این را تقویت می کند تا تفرقه ایجاد شود و حکومت کند؛ بنابراین ما باید با هم باشیم، وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعًا.

*لزوم وحدت بین ستادهای نماز جمعه امام جمعه شیراز با بیان اینکه ایجاد ارتباط بین ستادها مطلوب است و به نوعی نظارت هم لازم دارد، بیان داشت: این ارتباطات که با هم دادوستد اطلاعات و آگاهی رسانی داشته باشند و از تجربیات هم استفاده کنند و هم افزایی داشته باشند، مهم است و این نوع ارتباط باید ایجاد شود.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با تأکید بر اینکه هرجایی یک ستاد قوی باشد کافی نیست، بیان داشت: ما می خواهیم اگر 80 ستاد در سطح استان داریم همه با هم بتوانیم کار کنیم و کار را جلو ببریم یعنی وحدت ایجاد شود و این همان چیزی است که انقلاب را پیروز کرد.

وی افزود: ایجاد وحدت و ارتباط بین ستادهای مختلف با نگاهی باشد که واقعاً برادرانه، عادلانه و صمیمانه بوده چراکه تفرقه ما را زمین خواهد زد.

بنابراین این نگاه را باید ایجاد کنیم که می خواهیم صمیمانه یک شبکه باشیم، چراکه بار فشار اقتصادی که روی دوش مردم هست و با این تفرقه افکنی نیز دشمن شرایط را برای ما سخت تر می کند.

امام جمعه شیراز با اشاره به همدلی های اوایل انقلاب، ادامه داد: پیش از انقلاب، مردم برای گرم کردن خود نفت نداشتند اما به فکر یکدیگر بودند و نفت را به مناطق سردسیر فرستاده و خود از چوب خشک و نخلی استفاده می کردند و در همین فضا بود که همه باهم شعار می دادند و متحد بودند و در چنین شرایطی بود که امام فرمود با یک ملت نمی توانند درگیر شوند و دقیقاً به همین دلیل امروز دشمن به دنبال ایجاد تفرقه است.

وی همچنین گفت: امروز اگر نظام اسلامی بخواهد تضعیف شود همه ملت در برابر تضعیف کنندگان خواهند ایستاد.

همه ملت یعنی همه افراد کشور؛ باهم یکی که شویم جلوی دشمن می توانیم بایستیم و این حس را باید در حال حاضر القا کنیم.

دژکام با بیان اینکه دشمن فکر می کند که می تواند تفرقه ایجاد کند، خاطرنشان کرد: ستادهای نماز جمعه باید در هر شهری آن چنان نقشی ایفا کنند که شهر را به خوبی پوشش دهند و تمام مراکز را باهم مرتبط کنند؛ آنگاه خواهیم دید که دشمن چاره ای ندارد و شکست خواهد خورد.


کلید واژه ها: نماینده ولی فقیه - جمعه - امام جمعه - ائمه جمعه - امام جمعه شیراز - نماز - استان - امام - فضای مجازی - نماز جمعه - علمی - فارس - امروز - مشاور - سبک زندگی اسلامی - روحانیت - فقیه - برنامه ریزی - شیراز - مجازی - سبک زندگی - مردم - کشور - شبکه - رهبر - هایی - آیت الله - اطلاعات - فرانسوی - اشتباه

آخرین اخبار سرویس:
انتخاب سردار سلیمانی بعنوان متفکر برتر امنیتی-دفاعی جهان

پاسخ دفتر رییس جمهور به انتقاد های آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی

اطلاعیه دفتر رییس جمهور در خصوص سخنان اخیر وی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

شرایط برای جذب سرمایه گذاران در کهگیلویه و بویراحمد فراهم شود

اطلاعیه دفتر رییس جمهوری درخصوص انتقادهای مراجع تقلید از اظهارات روحانی| سخنان صریحی که تحریف شد+فیلم

دست فروشان خواستار بازگشت به محل کسب و کار خود

چهل سال با ادبیات انقلاب

فرهنگ صرف هزینه اندک در معرفی انقلاب، نهادینه شود/ مقاومت وزارت علوم در برابر اسلامی سازی

آمارهای تامل برانگیز یک پژوهش درباره ازدواج سفید

دومین کنگره سراسری مجمع فرهنگیان ایران اسلامی برگزار می شود

استخدام نماینده علمی در شرکت فروغ سلامت مهرگان در خراسان رضوی

استخدام منشی و مسول دفتر مدیرعامل در تهران

استخدام کارشناس ارتباط با مشتری جهت شرکت ماکسیم در یزد

برکناری دو مقام ارشد دولتی پس از پیوستن به تیم اتمر

سردار سلیمانی در بین 10 متفکر برتر امنیتی-دفاعی جهان

سفیر ایران با دستیار ویژه پوتین دیدار کرد

همایش چهل سال اقتدار ارتش

اطلاعیه دفتر رییس جمهوری درخصوص انتقادهای مراجع تقلید از سخنان روحانی| سخنان صریحی که تحریف شد+فیلم

هفت اثر ناملموس استان کرمانشاه به ثبت ملی رسید

میثم مه آبادی رویداد ملی سامیکس

ضرورت حفظ بافت اجتماعی و امنیت عراق

اجرای رزمایش قطع اینترنت لغو شد

واکنش دفتر رییس جمهور به انتقاد های آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی

مدیران کل زندان های همدان و خراسان شمالی منصوب شدند

زن بریتانیایی قصد ازدواج با لحاف را دارد+عکس

قاسم سلیمانی در بین 10 نخبه برتر دفاعی امنیتی جهان

تفاهم نامه همکاری سازمان جغرافیایی و دانشگاه کشاورزی ساری امضاء شد

حضور «مسعود فراستی» در هفت قطعی است؟

اطلاعیه دفتر رییس جمهوری درخصوص سخنان روحانی و واکنش به انتقادهای مراجع تقلید| سخنان صریحی که تحریف شد+فیلم

حاج قاسم سلیمانی، بدون تشریفات، در حرم رضوی + عکس

گزارش تصویری نشست خبری سرپرست دانشکده علوم پزشکی آبادان با اصحاب رسانه

موانع صنعت مبل و منبت باید رفع شود

نام سردار سلیمانی در بین 10 متفکر برتر امنیتی-دفاعی جهان

گزارش تصویری نشست خبری سرپرست دانشکده علوم پزشکی آبادان با اصحاب رسانه

شهادتی که با دعای پدر رقم خورد

مخالفت با طرح ممنوعیت ازدواج دختران زیر 13 سال در مجلس

سردار غیب پرور: 10 میلیون جوان انقلابی تربیت شوند نگرانی از تداوم انقلاب نخواهیم داشت

آیت الله سیستانی: باید جنایت های داعش مستندسازی شود

افزایش حقوق فرهنگیان با توجه به مدرک تحصیلی

استخدام مهندسی مواد در یک گروه صنعتی معتبر در تهران

استخدام ورودی های 97 دانشگاه فرهنگیان و رجایی پیمانی شد

رسول عسگری به عنوان سرپرست هسته گزینش سازمان زندان ها منصوب شد

تصادف شدید سردار سعید قاسمی با یک خرس! + فیلم

مناظره مصطفی تاج زاده و علیرضا زاکانی

2950 خانه باز سازی شده در مناطق زلزله زده افتتاح شد

آغاز اجلاس سالیانه مبارزه با فساد سازمان ملل

بنیاد برکت 500 طرح اشتغال زایی در گرمسار و آرادان راه اندازی می کند

واکنش دفتر رییس جمهور به انتقاد های آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی

واعظی درگذشت مادر سردار مومنی را تسلیت گفت

اطلاعیه دفتر رییس جمهور درباره سخنان اخیر روحانی در وزارت ارتباطات

اجلاس سالیانه مبارزه با فساد سازمان ملل با حضور ایران

مدیران کل زندان های همدان و خراسان شمالی منصوب شدند

توضیح سازمان برنامه و بودجه درباره تفکیک بودجه

پیکر شهید مدافع حرم «نصرالله راشدی» در گرمسار تشییع می شود

شهید تازه شناسایی شده زنجان کیست؟

ادعای رد شده زاکانی درباره ضارب حجاریان در سال 88

نام سردار سلیمانی در بین 10 متفکر برتر امنیتی-دفاعی جهان

3 نکته که باید در مورد «هوش افزوده» بدانید / جهان به گام هایی فراتر از هوش مصنوعی نیاز دارد

وزیر آموزش و پرورش : مدرسه محوری را راه نجات آموزش و پرورش

استخدام گرافیست در یک کانون تبلیغاتی معتبر در البرز

متن کامل مناظره جنجالی تاج زاده و زاکانی در مورد حوادث 88

استخدام نیروی حسابدار جهت همکاری در شیراز

آلمان با تحریم ماهان ایر کنوانسیون شیکاگو را نقض کرد

استقرار تیم سیار انتقال خون بندر لنگه در بیمارستان کیش

مسابقات قهرمانی سه گانه دانشجویان علمی و کاربردی سراسر کشور در کیش

تغییر رییس قوه قضاییه نباید موجب سستی در کارها شود

واکنش ضرغامی به رسانه ای شدن نامه هشت وزیر به رهبر انقلاب

26 نفر نیمی از ثروت جهان را در اختیار دارند

صدور اطلاعیه دفتر رییس جمهور در خصوص سخنان روحانی در وزارت ارتباطات

توزیع یک بسته حمایتی دیگر تا عید نوروز

دهمین اجلاس سالیانه مبارزه با فساد سازمان ملل با حضور ایران

تاسف مقام ارشد لهستانی از برگزاری کنفرانس ورشو

دانلود آهنگ جدید رضا علیخانی بنام دلشوره

رسول عسگری به عنوان سرپرست هسته گزینش سازمان زندان ها منصوب شد

واکنش دفتر رییس جمهور به انتقاد های آیت الله مکارم

در حاشیه حوزه/ از سخنان بنی اسراییلی در قم تا واکنش شدید دو مرجع تقلید به اظهارات رییس جمهور

مطهری: آیا آیت الله منتظری از تاریخ انقلاب حذف شدنی است؟

170مقاله به دبیرخانه همایش بین المللی امام رضا(ع) ارسال شده است

 «سردار سلیمانی» در میان 10 متفکر برتر جهانی

انتقاد مطهری از تحریف تاریخ در یک برنامه تلویزیونی

انتقاد مطهری از تحریف تاریخ در یک تلویزیون: آیا آیت الله منتظری از تاریخ انقلاب حذف شدنی است؟

دانلود آهنگ جدید میلاد حاجی پور بنام گل نشمین

وقایع سال 88 به روایت تاجزاده و زاکانی

اطلاعیه دفتر رییس جمهور در خصوص برداشت جنجالی از سخنان روحانی

لاریجانی: صداوسیما باید نگرش طبیبانه ای به چالش ها داشته باشد

تحریم ماهان ایر، سیاسی و نقض کنوانسیون شیکاگو است

بازی با مرگ چند جوان خام برای گرفتن سلفی! +فیلم

فیلمی که AFC از مرتضی پورعلی گنجی بعد از بوسیدن دست مادرش منتشر کرد

دومین کنگره مجمع فرهنگیان ایران اسلامی هفته آینده برگزار می شود

ابراز تاسف مقام ارشد لهستانی از برگزاری کنفرانس ورشو

آیت الله علوی گرگانی: ایران ملت منطق و برهان است

اولاد قباد: فراکسیون زنان به طور جدی پیگیر لایحه تامین امنیت زنان علیه خشونت است

مناظره مصطفی تاجزاده و علیرضا زاکانی

نام سردار قاسم سلیمانی در بین 10 متفکر برتر امنیتی-دفاعی جهان

سردار سلیمانی جزو 10 متفکر برتر حوزه دفاعی

عقب گرد طرح ممنوعیت ازدواج دختران زیر 13 سال در مجلس

هنوز حضور مسعود فراستی در هفت قطعی نیست

«سردار سلیمانی» در میان 10 متفکر برتر جهانی

سردار سلیمانی جزو 10 متفکر برتر حوزه دفاعی نشریه «فارن پالیسی» شد

اولاد قباد:فراکسیون زنان به طور جدی پیگیر لایحه تامین امنیت زنان علیه خشونت است

شبکه ای که ریشه شاه را خشکاند

شبکه ای که ریشه شاه را خشکاند