مطالب مرتبط:
الوقت:امارات بهای دخالت نظامی بن زاید را در یمن خواهد پرداخت
دخالت نظامی در ونزوئلا دور از انتظار نیست
نظر تنی چند از طلاب پیرامون ورود روحانیت به عرصه اقتصاد: روحانیون در امری که تخصص ندارند عبای خود را جمع کنند/ دخالت مستقیم نه تنها به روحانیت که به دین ضربه می زند
نوبخت: دولت چاره ای جز دخالت در اقتصاد ندارد
مانند آنچه در یمن در جریان است دعوت تحلیلگر سرشناس کویتی از عربستان برای دخالت نظامی در عراق
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 29 مهر 1397 ساعت 08:412018-10-21سياسي

نظامی ها در اقتصاد دخالت نکنند


این همه فساد، اختلاس و غارت اموال عمومی برای چه اتفاق افتاده است؟ لذا برخی موضوعات باید به طور جدی اصلاح و در دیدگاه ها تجدید نظر شود؛ نیروهای مسلح به فعالیت های اصلی خود بازگشته و از مداخله در اقتصاد اجتناب کنند تا بخش خصوصی شکل گیرد و رانت ها و انحصارها پایان یابد.

- هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است.

لذا انتشار این مطلب به معنای تایید محتوای آن نیست نظامی ها در اقتصاد دخالت نکنند این همه فساد، اختلاس و غارت اموال عمومی برای چه اتفاق افتاده است؟ لذا برخی موضوعات باید به طور جدی اصلاح و در دیدگاه ها تجدید نظر شود؛ نیروهای مسلح به فعالیت های اصلی خود بازگشته و از مداخله در اقتصاد اجتناب کنند تا بخش خصوصی شکل گیرد و رانت ها و انحصارها پایان یابد.

در صورت انجام این موضوعات نظام و امنیت ملی حفظ می شود.

قرار است در روزهای آینده مجلس شورای اسلامی به درخواست اعضای شورای شهر تهران تکلیف ماندن یا رفتن شهردار تهران را روشن کند.

سیدمحمود میرلوحی معتقد است: افشانی از نظر سنی و نصاب خدمت هنوز شامل این قانون نیست.

طبق قانون افراد تا سن 60 سالگی و 35 سال خدمت شامل این قانون می شوند و شهردار جزو کسانی است که منعی برای ادامه کار ندارد و از این جهت شرایط ادامه کار را دارد، اما باید این موضوع را در اعاده به خدمت خود حل می کرد.

متاسفانه آقای شهردار به جهت مناعت طبعی که داشته اند این کار را نکرده و در حال حاضر با مشکل روبه رو شده است.

افرادی که به دنبال مسائل اداری شان از جمله اعاده به خدمت رفتند در حال حاضر با چنین مشکلاتی روبه رو نشدند اما ایشان حتی این موضوع را با شورای شهر مطرح نکرده و تصورها بر آن بود که کارهای اداری شان از جمله اعاده به خدمتشان در حال انجام است و مشکل اداری ندارند، اما بعدها متوجه شدیم به دلیل آنکه اعاده به خدمت انجام نداده است به شکلی مشمول این قاعده قرار می گیرد و در حال حاضر در انتظار اقدام مجلس برای روشن شدن تکلیف آقای شهردار هستیم.

در ادامه گفت وگوی آرمان با سیدمحمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران را می خوانید.

**تخریب ها علیه شورا و شهرداری بسیار بالاست تا آنجایی که بحث فساد اقتصادی و اخلاقی از سوی رقبا در شورای شهر مطرح شده است.

چرا شهرداری تهران چنین مورد تخریب قرار گرفته است؟رقبای اصلاح طلبان همیشه در حال به زانو درآوردن اصلاح طلبان بوده و هستند.

جریان اصولگرایی به دلیل آنکه در شورای شهر نتوانست رأی کسب کند و در نتیجه اصلاح طلبان تمام کرسی ها را گرفتند.

جریان برانداز هم هیچ تمایزی میان اصلاح طلب و اصولگرا قائل نیست.

در این میان بحث رقابت های سهم خواهی ، پست خواهی و انتظارات و نگرانی هایی است که بخش های مختلف به صورت طبیعی دارند و با توجه به این موضوع فشار بسیار زیادی بر شورای شهر به جهت آنکه روی دیدگاه های خود ایستاده است، وجود دارد.

**مگر شهرداری به فعالیت های خود به طور منظم نمی پردازد؟قراردادهای شهرداری شفاف بوده است.

در حال حاضر با کوچکترین اتفاقی به افراد تذکر داده می شود و در صورت لزوم مورد مواخذه قرار می گیرند، همچنین باتوجه به مصوباتی که در بحث تعارض و شایعاتی که در بحث منافع مدیران شهرداری وجود دارد طی یک سال گذشته شهرداری دائما مورد اتهام قرار گرفته اما شاهد این بودیم که حدود 13 هزار استخدام در سال پایانی انجام شد.

اما چرا در مدیریت گذشته کسی به این موضوعات نپرداخت اما حدود 50-100 کارشناس، معاون یا مدیرانی که به شهرداری آمدند بر مشکلات دامن زده شد.

این شورا آمد و طرح تعارض منافع را تصویب کرد و اعلام کرد که اگر بستگان مدیران جدید هرکدام مورد استخدام و قرارداد جدید باشند یا قصد ارتقای شغلی داشته باشند از اینگونه استخدام ها باید منع شوند.

پس از تصویب این موضوع هیچ فردی نتوانست مخالف این صحبت ها صحبتی انجام دهد اما شایعاتی به وجود آمد.

این تصمیم، تصمیم بسیار بزرگی بود که به تمام شایعات علیه شورا و شهرداری فیصله داد.

بنابراین برخی تصمیمات و انتشار پروانه ها به زودی در دستور کار صحن شورا قرار خواهد گرفت.

در حال حاضر شورا در حال انجام سلسله اقداماتی است تا تقریبا دکان انحصار و رانت را از میان ببرد و متقابلا شرایط رقابت را ایجاد کند و به همین جهت فشار روی شورای شهر بسیار است.

در صورت ماندن این شورا تا انتخابات مجلس دکان یکسری افراد سوءاستفاده گر رونق نخواهد داشت و به همین جهت فشارها بر ما بسیار است.

برخی جریان های رسانه ای داخل کشور به طور رسمی دست اصولگرایان است و همچنین از تریبون های مختلف استفاده می کنند اما ما بیشتر به فضای مجازی متکی هستیم، البته در لابه لای آن گاهی اوقات شایعات و مطالبی از آن دست هم وجود دارد.

دوره پنجم شورای شهر تصمیم مهمی گرفته است و در راه طی کردن این مسیر با توجه به اتفاقی که برای شهردار قبلی آقای نجفی پیش آمد در حال حاضر هم فشارها بر روی آقای افشانی است.

تصور بر آن است که این قانون فقط برای شهردار تهران نوشته شده، چرا که در نهادها و جاهای دیگر هم با این موضوع روبه رو هستیم درحالی که چنین حساسیتی را نمی بینیم، چرا که همگی روی شهردار متمرکز شده اند و ما هم جز پذیرفتن این موضوع کار دیگری نمی توانیم انجام دهیم.

شورای شهر تهران نهایت تلاش برای تثبیت آقای افشانی را انجام داده و خواهد داد.

اگر موفق در تثبیت آقای شهردار شدیم بسیار خوب است، اما اگر موفق هم نشدیم نباید ناامید باشیم و باید به دنبال راه حل دیگری برویم، چرا که ما می گوییم بن بستی وجود ندارد.

**شورای شهر با کنار رفتن آقای افشانی موافق است؟خیر؛ شورای شهر این موضوع را قبول نکرده است و در حال تلاش هستیم تا با استفاده از یک استفساریه در مجلس این موضوع حل شود.

عملا از اختیار ما این موضوع خارج شده و در حال حاضر به استفساریه مجلس موکول شده است.

اگر توانستیم استفساریه را این هفته از مجلس دریافت کنیم که بسیار مفید است.

هدف شورای شهر تهران حفظ آقای افشانی است.

آقای افشانی از نظر سنی و نصاب خدمت هنوز شامل این قانون نیست.

طبق قانون افراد تا سن 60 سالگی و 35 سال خدمت شامل این قانون می شوند و شهردار جزو کسانی است که منعی برای ادامه کار ندارد و از این جهت شرایط ادامه کار را دارد اما باید این موضوع را در زمان اعاده به خدمت حل می کرد.

متاسفانه آقای شهردار به جهت مناعت طبعی که داشته این کار را نکرده و در حال حاضر با مشکل روبه رو شده است.

افرادی که به دنبال مسائل اداری شان از جمله اعاده به خدمت رفتند در حال حاضر با چنین مشکلاتی روبه رو نشدند اما ایشان حتی این موضوع را با شورای شهر مطرح نکرده و تصورها بر آن بود که کارهای اداری شان از جمله اعاده به خدمتشان در حال انجام است و مشکل اداری ندارند اما بعدها متوجه شدیم به دلیل آنکه اعاده به خدمت انجام نداده است به شکلی مشمول این قاعده قرار می گیرد و در حال حاضر در انتظار اقدام مجلس برای روشن شدن تکلیف آقای شهردار هستیم.

**شورای شهر احتمال شامل شدن قانون بازنشستگی نسبت به شهردار تهران را پیش بینی کرده است؟شورای شهر در تلاش است تا آقای شهردار را تثبیت کند.

این موضوع تا چهارشنبه این هفته مجلس مشخص می شود .

اگر موضوع آقای شهردار حل شد که بسیار خوب است اما در صورت انجام نشدن پیگیری های نهایی ناچار به ورود در مسیر گذشته می شویم.

در مقابل قانون هیچ چاره ای نداریم و اعلام هم کرده ایم که گردنمان از مو نازک تر است.

**اخیرا صحبت ها درباره شهردار شدن آقای هاشمی بوده است؟ آیا شورای شهر با شهردار شدن آقای هاشمی موافق هستند یا خیر؟شورا هنوز در تلاش برای حفظ آقای افشانی است.

**شورای شهر در صورت عدم تثبیت آقای افشانی به چه نتیجه ای خواهد رسید؟اظهارنظر درباره این موضوع زمانی صورت می گیرد که تکلیف آقای شهردار مشخص شود و خیلی به آن زمان نرسیده است.

قرارمان بر آن بوده است تا مهرماه منتظر بمانیم و برای تثبیت آقای شهردار تلاش کنیم.

تا 24 آبان ماه برای بررسی این قانون هنوز فرصت وجود دارد.

در گذشته شاهد این موضوع بودید که کمتر از یک ماه شهردار دوم را معرفی کردیم.

لذا شورای پنجم قبراق است و می تواند به خوبی موضوع را مدیریت و با تجربه کافی تصمیم به موقعی بگیرد.

شورای شهر در حال حاضر مشکلی ندارد و از اول آبان که وارد این پروسه شدیم تا 24 آبان وقت کافی وجود دارد.

**درباره اعاده به خدمت توضیح دهید.

من یکی از افرادی بودم که در زمان آقای احمدی نژاد مشمول این وضعیت بودم.

برخی از رفتارها در گذشته واقعیت داشته است.

برخی افراد با توجه به مناعت طبعی که دارا هستند به دنبال اعاده خدمت خود نرفته.

آقای افشانی مطرح کردند که بازخرید است اما این موضوع در دوره آقای احمدی نژاد بازخرید نشد.

با توجه به آنکه افشانی در آن زمان استاندار فارس بود باید اعاده به خدمت می کرد چرا که ایشان هیچ مشکلی نداشت و با توجه به این موضوع که دارای صندوق های دولتی مانند تامین اجتماعی و خدمات درمانی نبوده و بازنشسته کشوری محسوب می شده به راحتی می توانست کار اداری خود را انجام دهد.

آقای افشانی حقوق خود را دریافت نکرده و کارهای اداری خود را انجام نداده بود و باید گفت جریمه شدند که چرا برای دریافت حقوق اقدام نکرده و کار اداری انجام نداده است.

او به طور کلی این موضوع را کتمان کرد.

من از افرادی بودم که در این مورد از ایشان سوال کردم اما ایشان قصد پاسخگویی نداشت.

نظارت بر این موضوع آنگونه نبوده است که ما باید انجام می دادیم تا شخص مورد نظر به فعالیت بپردازد.

**دلیل افزایش هجمه ها بر جریان اصلاحات را در چه می بینید؟فلسفه اصلاحات بر آن است تا تصمیمات در زمان و مکان خود لحاظ شود.

با توجه به فضای بین المللی که بر کشور حاکم شد است، فضای سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، فناوری همواره در حال تحول است نه آنکه این شرایط دگرگون شود اما مرتبا باتوجه به شرایط باید در آن یک نوآوری به وجود آید.

امروزه در دنیا شاهد یک انحصار اطلاع رسانی در شبکه های مجازی و تلویزیون های خصوصی هستیم اما با توجه به شرایط کشور که انحصار در رسانه های تصویری و رادیویی فقط با صداوسیما است عملا انحصار شکسته شده است یا به طور مثال با توجه به مهاجرت های گسترده ای که در کشور وجود دارد تهران محل تلاقی اقوام بوده و همین موضوع باعث شده تا تهران یک شهر تک قومی نباشد.

برخی در جریان اصولگرا در زمان حیات امام راحل از مولوی و ارشادی استفاده می کردند، اما پس از فوت امام راحل پشت به این موضوع کردند.

اگر اصلاح طلبان در آن دوره این نوع طبقه بندی را قبول نمی کردند پس از ایشان اصولگرایان مطرح می کردند که اصلاح طلبان حق گفتن مولوی ارشادی را هم ندارند.

با توجه به این موضوعات اصلاح طلبان طی نامه ای به امام راحل موضوعاتی را مطرح کردند و ایشان در آن زمان فرمودند که از زمان جنگ گذشته و از حال باید تمام موضوعات را بر اساس قانون اساسی پیش ببریم.

همانطور که قانون اساسی در دهه اول انقلاب نیاز به اصلاحاتی داشت و انجام شد ممکن است این موضوع در هر دهه ای رخ داده و به وجود بیاید.

طبیعتا این اصلاحات به سمت تمکن نیست و با توجه به شرایط دنیا تمام موضوعات به سوی مشارکت در دنیا و محدود شدن حاکمیت پیش می رود.

اصلاحات قانون باید در حوزه حقوق اساسی مردم، انتخابات، آزادی حریم خصوصی و همچنین از سوی دیگر انتشارات آزاد اطلاعات، شفافیت و پاسخگویی دولت شکل گیرد چرا که در دنیا این موضوع با یک سرعت گسترده ای در حال رخ دادن است.

فلسفه اصلاحات نوآوری است.

آنچه که در قانون اساسی آمده بر پایه چهار رکن است که این ارکان بر اصل اسلام، اصل جمهوریت، اصل آزادی و استقلال تاکید شده است.

این چهار اصل که ارکان جمهوری اسلامی هستند باید حفظ شوند.

جریان مقابل اصلاح طلبان در حالی که در زمان امام راحل پیوسته با توصیه های مولوی و ارشادی درگیر بودند اما پس از ایشان به گونه ای هیچ نوع تغییر و تحولی را برنتابیده و عملا مقاومت کرده و می کنند.

آنها حتی رفتارشان با جوانان و زنان یا حضور زنان و اقوام در سیستم مدیریت دولت و همچنین قضایای متعدد دیگری که اصولگرایان عملا هیچ تغییر و اصلاحی در نگاه های گذشته شان وجود ندارد و حاضر نیستند که روش خود را تغییر دهند.

**اصلاح طلبان در مقابل چه رویکردی داشتند؟نوع نگرش اصلاحات اینگونه نیست و نگرش شان بر این مبناست تا با توجه به شرایط باید حرکت کرد.

اصلاحات توانست پس از غربت و دوره سختی که پشت سر گذاشته است با ارائه راه حلی در انتخابات 92، 94 و نهایت 96 موفق و عملا نظر مردم را جلب کند، اما این نظرات به نحوی در دولت مورد توجه قرار نگرفت و آقای رییس جمهور پس از انتخابات در اجرای قول هایشان دچار مشکل شدند.

با توجه به مسائلی که در برجام از سوی ترامپ، عربستان و اسراییل ایجاد شده است و اما آقای روحانی در داخل کشور هم پاسخگوی قول های خود در انتخابات نبودند.

**آیا همانطور که گفته می شود انتقاداتی که به اصلاح طلبان وارد می شود به دلیل حمایتشان از آقای رییس جمهور است.

در تصورها آنگونه بود که آقای روحانی به سمت شعارهای اصلاح طلبان آمده و در جهت آنها قدم برداشته است، اما رییس جمهور از دولت یازدهم به سمت عقب بازگشت و به سوی اصلاح طلبان نیامد.

لذا فضای جامعه ملتهب و حوادث دی ماه به وجود آمد.

این حوادث را رقبای رییس جمهور و اصلاحات دامن زدند و تصور جامعه بر آن بود که اصلاحات این موضوعات را به چالش کشیده است اما سریعا متوجه شدند که یک نیروی سومی به نام براندازان هستند که عملا قصد دارند تا به کشور آسیب وارد کنند اما مردم به آنها میدان ندادند.

جامعه در حال حاضر در یک دوراهی است؛ شاید اصولگرایان فکر می کنند سه راهی وجود دارد اما اصلاح طلبان بر این باور هستند که جامعه در یک دو راهی مانده است.

**شعارهایی که در مخالفت با اصلاح طلبان و اصولگرایان مطرح شد، نشأت گرفته از چیست؟شعار جریان برانداز اصلاح طلب و اصولگرا تمام شده این ماجرا بوده که تصورشان بر آن بود تا جامعه ایران آماده است تا جریان سلطنت طلب یا منافقین را به کشور برگرداند و شرایط را در اختیار آنها قرار دهند.

مردم گلایه دارند چرا که انتظارشان برآورده نشده است اما شرایط کشور آنگونه نیست که کشور در اختیار براندازان قرار گیرد.

مردم از سیاستگذاران گلایه دارند و درخواست دارند تا انتظاراتشان برآورده شود.

**برخی معتقدند که جامعه از تفکر اصلاح طلبی فاصله نگرفته و فقط از اصلاح طلبان فاصله گرفته اند و دلیلش آن است که به مطالبات جامعه پاسخ صحیح و روشنی داده نشده است.

این نوع فاصله به جهت آن است که به انتظارات جامعه پاسخ داده نشده است.

در این میان براندازان برای رسیدن به اهداف خود در تلاش هستند، اما خودشان هم می دانند که در جامعه ما هیچ جایگاهی ندارند، زیرا عقلانیت جامعه بسیار رشد کرده است.

از زمان دولت اصلاحات تاکنون شاهد آن موضوع بوده ایم که گروه هایی به خارج کشور رفته و با پناهنده شدن شروع به شعارهایی با مضمون تحریم انتخابات کردند که نقطه نهایی این اقدامات در سال های 76 بود.

با تمام این موضوعات شاهد حضور مردم در صحنه انتخابات 92 بودیم.

**برخی معتقدند که جامعه به سوی اصولگرایان بازخواهد گشت.

بعید است شخصی اینگونه تصور نکند، چراکه انتظارات مردم از انتخاب آقای روحانی برآورده نشده و احتمال آنکه به سمت اصولگرایی بروند وجود دارد.

برخی اعلام کرده اند که از انتخاب آقای روحانی پشیمان هستند، اما مطرح نکردند که به سمت محدودیت های گذشته قصد بازگشت دارند.

جامعه با بازگشت به سوی شعارهای اصولگرایانه مخالف و به شدت واکنش نشان خواهد داد.

آقای روحانی در قول هایشان توجه بیشتر به نقش خانم ها در دولت، نقش جوانان و اقوام را مطرح کرده بودند.

سوال مردم از آقای روحانی آن است که چرا به قول های خود عمل نکردند؟**با تمام این موضوعاتی که بیان کردید، چرا هجمه ها به اصلاح طلبان افزایش یافته است؟اصلاح طلبان در حال حاضر گزینه نزدیک به مطالبات مردم هستند و اگر نتوانستند نقش شان را در قبال این وظیفه به درستی ایفا کنند و اگر نتوانند راهکاری منطبق با انتظارات مردم ارائه دهند جامعه از آنها رویگردان می شود.

رنگ نسخه جدید اصلاح طلبان حتما رنگ نظام و جمهوری اسلامی و در راستای حفظ نظام است.

برخی از مخالفان این جریان سعی در مطرح کردن این موضوع دارند که اصلاح طلبان به دنبال تغییر نظام هستند، اما باید گفت که قطعا اینگونه نیست.

شعار اصلاحات آن است که نظام از داخل قابل اصلاح است و نظر اصلاح طلبان تغییر نظام نیست.

اصلاح طلبان با براندازها یک مرزبندی بسیار محکم دارند.

**برخی معتقدند که اصلاح طلبان نیاز به یک بازنگری در راهبردشان دارند.

در صورت تکرار رفتارهای گذشته از سوی اصلاح طلبان بنابراین آنها با مشکلاتی مواجه شده و در نتیجه جامعه از اصلاحات هم مأیوس می شود.

اگر اصلاحات نسخه های جدیدی از راهبردهای خود ارائه دهند نباید تحت تاثیر شعارهای میدانی قرار گرفته و نباید به این موضوع بیندیشند که بدون حاکمیت و نظام می توانند مطالبات مردم را پاسخ دهند.

اگر این نقش در جریان اصلاحات با شرایط جدید به درستی طراحی شود بنابراین این نسخه می تواند با توجه به شرایط کنونی پاسخگوی مطالبات جامعه باشند.

لذا جایگاه دین، سیاست، حفظ نظام در مانیفست اصلاح طلبی مشخص است و باید در این جایگاه به مطالبات مردم پاسخ داده شود.

در این مانیفست باید حقوق اساسی مردم مورد توجه و انتخابات معنای واقعی خود را پیدا کند، همچنین باید در رسانه ها احساس آزادی اندیشه به وجود بیاید و انحصاری در حوزه های مختلف مانیفست اصلاح طلبی به وجود نیاید.

بنابراین با توجه به این موضوعات افراد غیرمرتبط به جایگاه خود بازگشته و مداخله ها در عرصه انتخابات و سیاست محدود خواهد شد.

در بخش خصوصی باید زمینه کار و فعالیت جدی باشد و این فعالیت ها به گونه ای است که جریان اصلاح طلب باید به آن بپردازد و برای رسیدن به این هدف با شجاعت به میدان بیاید.

در این ماه نشست هایی در وزارت کشور داشتیم همچنین نشستی با رییس جمهور تشکیل شد و تغییراتی که در کشور قرار است اتفاق بیفتد مشخص شد و کسی نباید خود را از این موضوع مستثنی بداند.

در حال حاضر دغدغه و گلایه مردم به جهت آسیبی است که به اعتمادشان رسیده است؟ نظارت ها چگونه است؟ این همه فساد، اختلاس و غارت اموال عمومی برای چه اتفاق افتاده است؟ لذا برخی موضوعات باید به طور جدی اصلاح و در دیدگاه ها تجدید نظر شود؛ نیروهای مسلح به فعالیت های اصلی خود بازگشته و از مداخله در اقتصاد اجتناب کنند تا بخش خصوصی شکل گیرد و رانت ها و انحصارها پایان یابد.

در صورت انجام این موضوعات نظام و امنیت ملی حفظ می شود.

**اصلاح طلبان در مقابل این هجمه ها باید چه واکنشی از خود نشان دهند؟با توجه به فشارهایی که روی اصلاح طلبان وجود دارد نباید تحت تاثیر کارهای تندروانه براندازان قرار گیرند.

اصلاح طلبان نباید تحت تاثیر فشار جریان اصولگرا قرار گیرند، چرا که اصولگرایان مدعی هستند هرچه می گوییم باید همان شود و تمایز میان شعارها را به رسمیت نمی شناسند.

اصلاح طلبان باید در میان حاکمیت و مردم بایستند و با شعارهای دلسوزانه، مدبرانه و مسئولانه ای که در انتخابات مختلف با توجه به شرایط خاص انجام دهند و با توجه به شرایط کشور و امکان بازگشت تحریم ها بتوانند نسخه مناسب کار خود را بدون هیچ موضوعی ارائه دهند.


کلید واژه ها: شورای شهر - شهردار - اصلاح طلب - اصلاح طلبان - شورای - اصلاح - اقتصاد - شورا - شورای شهر تهران - نیروهای مسلح - تهران - عضو شورای شهر تهران - شهر تهران - مجلس شورای اسلامی - اداری - قانون - شهرداری - اعضای شورای شهر - شهرداری تهران - مشکل - نظام - فساد - اختلاس - عضو شورای شهر - فساد اقتصادی - شهردار تهران - اطلاع رسانی - تخریب - نظامی - اصولگرایی

آخرین اخبار سرویس:
مراکز پزشکی سوپر نیستند که صندوق فروشگاهی داشته باشند

فارس خبر می دهد بهبود رتبه ایران در وضعیت ارتباطات و فناوری اطلاعات+جدول روند تغییرات

دولت 1300 میلیارد ریال اعتبار به آموزش و پرورش گلستان داد

لوایح مربوط به FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام بررسی شد

قائم مقام جدید سپهر سوره هنر حوزه هنری معرفی شد

کاروان قرآنی انقلاب در سراسر کشور به راه می افتد

اختصاص 200 میلیارد تومان برای تکمیل مسیر چابهار-زاهدان

شایسته گزینی، شفافیت و نظارت بر عملکرد نمایندگان به ارتقا جایگاه مجلس می انجامد

فروپاشی اقتصاد مختص ایران نیست

بازتاب تجارب جبهه شمال غرب و کردستان در «نگین ایران»

پرونده مدارس غیردولتی با شهریه بالا پیگیری می شود

دنیای آینده از آن زنان است

توضیحات رییسی درباره وضعیت شرکت های زیان ده آستان قدس

آیت الله مکارم شیرازی:
 
 فضای مجازی برخی از افراد کم مایه را صاحب تریبون کرده است

بعید است اروپا بتواند درباره برجام کاری از پیش ببرد

بطری که به طور خودکار جرم زدایی می کند

تاثیر حمایت بودجه ای از مهدویت بر تامین امنیت ملی

درسنامه هفت جلدیِ «فرهنگ مهدویت و انتظار» رونمایی می شود

مهدویت و رجعت به درستی در جامعه تبیین شود

سری جدید برنامه تلویزیونی ” سلسبیل” در شبکه سهند

بخش خصوصی کاهش اعتبار فرهنگی بودجه 98 را جبران می کند

زوج های مشهوری که ست می پوشند

تصمیم گیری درباره الحاق به «پالرمو» به نشست آتی مجمع تشخیص مصلحت موکول شد

مجمع تشخیص کلیات لایحه کنوانسیون پالرمو را بررسی کرد

خانواده مطلوب با گذشت و ساده زیستی شکل می گیرد

اتحاد ملت ایران و افغانستان کلید خنثی سازی توطئه دشمنان است

آرمان های انقلاب باید در عمل اجرایی شود

مردم همیشه جلوتر حرکت کرده اند

چاپگر ها از سیستم اداری نهاد ریاست جمهوری حذف شد

رتبه برتر شوراها برای آموزش وپرورش کهگیلویه

بهره مندی 14 هزار مددجوی آذربایجان شرقی از کلاس های آموزش خانواده

اجرای طرح «شورای فرهنگی روستا ها و محلات» در 450 مدرسه گیلان

مؤسسه خاتم الانبیاء؛ فعال در عرصه فعالیت های مذهبی ـ فرهنگی

مراسم شهادت حضرت فاطمه(س) در امامزادگان شاخص البرز برگزار می شود

فیلم/ ذبح فعالیت های قرآنی بین راه دولت، مجلس و مردم

طرح «چهل قلم» در کردستان اجرا می شود

احیای کاربری سه بنای تاریخی آشتیان

دوره بصیرت در تیپ 37 زرهی شیراز برگزار شد

دشمنان انقلاب به پشتوانه مردم ولایتمدار شکست  خورده اند

ساعی در نشست شنبه های انقلاب: پرورش سیدحسن نصرالله برای اثبات کارآمدی انقلاب اسلامی کافی است

حضرت آیت الله نوری همدانی: فضای دانشگاه ها باید انقلابی و اسلامی باشد

ارزیابی مشاور سیاسی رییس جمهوری از اهداف نشست ضد ایرانی لهستان

استخدام کمک حسابدار خانم در یک شرکت لباس مجلسی در تهران

استخدام منشی خانم (آشنا به برنامه فتوشاپ)در شهرری

حمایت اینستاگرامی دوستداران محیط زیست از توقف چاپ سررسید نامه در بانک ملت

سید عارف عنایتی به عنوان امام جمعه دهگلان معرفی شد

در پنتاگون کسانی نشسته اند که درسشان را خوب خوانده اند

رضایی: اقدامات امنیتی در مسائل اجتماعی بازدارنده نیستند

پسر رییس جمهوری برزیل به فساد متهم شد

واقعیت موسوی خویینی ها در ماجرای لانه جاسوسی در گفت وگو با رجایی

حوزه علم و فناوری نباید گرفتار کاهش بودجه می شد

موافقت اعضای شورای شهر تهران با تشکیل سازمان گردشگری در شهرداری

کاهش پوشش گیاهی بر کاهش بارندگی مؤثر است

برای بررسی «پالرمو» جلسه فوق العاده تشکیل خواهد شد

تشریح لایحه «ایجاد نهاد ملی حقوق بشر و شهروندی» توسط دستیار معاون حقوقی

انگلیس در آستانه اخراج یک زوج ایرانی

لحظه به لحظه ورود گردشگر به شهر درآمدزا است

شهردار تهران از قدیمی ترین تطهیر کننده تهران تقدیر کرد

معاون اجتماعی تهران بزرگ رتبه برتر را کسب کرد

سقوط سنگ در غار حرا به قیمت جان زن تمام شد

همایش سراسری مدیران بانک پاسارگاد برگزار شد

بازار خودروهای خارجی در رکود

گردشگران گرفتار در برف «سالند» نجات یافتند

«حجتی» به فراکسیون ولایی می رود

مسئولان بهارستانی برای برگزاری برنامه های دهه فجر همکاری لازم را داشته باشند

علت بوی بد پایتخت پیدا نشد

استخدام مدیر داخلی خانم در یک مجموعه معتبر در تهران

استخدام مهندس سازه مسلط به سازه های صنعتی – تهران

استخدام نیرو خدماتی در هتل سنتی 5 دری در فارس

اقدام پژوهی چگونه توانستم مشکل کمرویی دانش آموز پایه چهارم آموزشگاهم را اصلاح نمایم ؟

ورود احمد ولی مسعود با تیم وفاق ملی به رقابت های انتخاباتی

دعوای آرمین با اکبر گنجی بر سر مقالات عالیجناب سرخپوش

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در گفت وگو با فارس: دستگیری مرضیه هاشمی عمق سیاست زدگی آمریکاست/ یک افتضاح سیاسی دیگر برای ترامپ

تحول در تبادلات تجاری و مسافری با پیوستن شبکه ریلی به نظام لجستیک/ احیای کشتیرانی در اروند

حواشی تصویری جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام

راز یا دروغ؛ آیا ناطق نوری واقعا دنبال ابطال انتخابات بود؟

بخشش اضافه خدمت سربازی دست کیست؟

فضای مجازی برخی از افراد کم مایه را صاحب تریبون کرده است

انصاری: تصمیم گیری در خصوص لایحه پالرمو به جلسه بعد موکول شد

یاران نزدیک امام(ره) یا از دنیا رفتند یا خانه نشین هستند/ خاتمی و هاشمی مورد ظلم و تحقیر قرار می گیرند/ سالها از اتفاق 88 گذشته نباید مادام العمر نسبت به هم کینه داشته باشیم؛

مطهری:صلاحیت خبرگان رهبری را نباید شورای نگهبان بررسی کند/نظارت بر رهبری را صیانت از رهبری تفسیر می کنند،مگر رهبری نیاز به صیانت دارد؟/برخی هنوز از راه و فکر آیت الله هاشمی می ترسند

برگزاری آزمون ادواری مهارت آموزی پرسنل وظیفه قرارگاه قدس سیستان و بلوچستان

گزینه های پیش روی دولت و مجلس انگلستان پس از مخالفت با توافقنامه برگزیت

مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا درگذشت دکتر احمد فضائلی را تسلیت گفت

فرمانده کل سپاه درگذشت سردار دکتر احمد فضایلی را تسلیت گفت

سخنرانی معاون برون مرزی صدا و سیما در گردهمایی محکومیت بازداشت مرضیه هاشمی در آمریکا

اطلاعیه سازمان محیط زیست درباره امتحان فراگیر مشترک دستگاههای اجرایی کشور

پیش بینی رشد تعداد مراکز اقامتی و تخت های گردشگری در یزد

فرمانده اسبق دانشگاه امام حسین (ع) درگذشت

بررسی داستان های دهه شصتی دفاع مقدس

ترجمه جدید کتاب کامل الزیارات

دلیل ناراحتی ظریف در جلسه مجمع چیست؟

رد همه تهمت های سیدجمال

«حجتی» به فراکسیون ولایی می رود

مصرف گاز در کرمانشاه رکورد زد

همه امکانات را به صنعتی شریف می دهند که نیمی از دانشجوهایش مهاجرت می کنند

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی درگذشت دکتر فضائلی را تسلیت گفت

جزییات ثبت نام فرهنگیان در شورای عالی آموزش

طلبه باید تفکر انتقادی داشته باشد

دغدغه ما در وضعیت فعلی بحث فساد در سازمان ها و نهادها است

نظامی ها در اقتصاد دخالت نکنند

نظامی ها در اقتصاد دخالت نکنند