مطالب مرتبط:
الوقت:امارات بهای دخالت نظامی بن زاید را در یمن خواهد پرداخت
دخالت نظامی در ونزوئلا دور از انتظار نیست
نظر تنی چند از طلاب پیرامون ورود روحانیت به عرصه اقتصاد: روحانیون در امری که تخصص ندارند عبای خود را جمع کنند/ دخالت مستقیم نه تنها به روحانیت که به دین ضربه می زند
نوبخت: دولت چاره ای جز دخالت در اقتصاد ندارد
مانند آنچه در یمن در جریان است دعوت تحلیلگر سرشناس کویتی از عربستان برای دخالت نظامی در عراق
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 29 مهر 1397 ساعت 08:412018-10-21سياسي

نظامی ها در اقتصاد دخالت نکنند


این همه فساد، اختلاس و غارت اموال عمومی برای چه اتفاق افتاده است؟ لذا برخی موضوعات باید به طور جدی اصلاح و در دیدگاه ها تجدید نظر شود؛ نیروهای مسلح به فعالیت های اصلی خود بازگشته و از مداخله در اقتصاد اجتناب کنند تا بخش خصوصی شکل گیرد و رانت ها و انحصارها پایان یابد.

- هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است.

لذا انتشار این مطلب به معنای تایید محتوای آن نیست نظامی ها در اقتصاد دخالت نکنند این همه فساد، اختلاس و غارت اموال عمومی برای چه اتفاق افتاده است؟ لذا برخی موضوعات باید به طور جدی اصلاح و در دیدگاه ها تجدید نظر شود؛ نیروهای مسلح به فعالیت های اصلی خود بازگشته و از مداخله در اقتصاد اجتناب کنند تا بخش خصوصی شکل گیرد و رانت ها و انحصارها پایان یابد.

در صورت انجام این موضوعات نظام و امنیت ملی حفظ می شود.

قرار است در روزهای آینده مجلس شورای اسلامی به درخواست اعضای شورای شهر تهران تکلیف ماندن یا رفتن شهردار تهران را روشن کند.

سیدمحمود میرلوحی معتقد است: افشانی از نظر سنی و نصاب خدمت هنوز شامل این قانون نیست.

طبق قانون افراد تا سن 60 سالگی و 35 سال خدمت شامل این قانون می شوند و شهردار جزو کسانی است که منعی برای ادامه کار ندارد و از این جهت شرایط ادامه کار را دارد، اما باید این موضوع را در اعاده به خدمت خود حل می کرد.

متاسفانه آقای شهردار به جهت مناعت طبعی که داشته اند این کار را نکرده و در حال حاضر با مشکل روبه رو شده است.

افرادی که به دنبال مسائل اداری شان از جمله اعاده به خدمت رفتند در حال حاضر با چنین مشکلاتی روبه رو نشدند اما ایشان حتی این موضوع را با شورای شهر مطرح نکرده و تصورها بر آن بود که کارهای اداری شان از جمله اعاده به خدمتشان در حال انجام است و مشکل اداری ندارند، اما بعدها متوجه شدیم به دلیل آنکه اعاده به خدمت انجام نداده است به شکلی مشمول این قاعده قرار می گیرد و در حال حاضر در انتظار اقدام مجلس برای روشن شدن تکلیف آقای شهردار هستیم.

در ادامه گفت وگوی آرمان با سیدمحمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران را می خوانید.

**تخریب ها علیه شورا و شهرداری بسیار بالاست تا آنجایی که بحث فساد اقتصادی و اخلاقی از سوی رقبا در شورای شهر مطرح شده است.

چرا شهرداری تهران چنین مورد تخریب قرار گرفته است؟رقبای اصلاح طلبان همیشه در حال به زانو درآوردن اصلاح طلبان بوده و هستند.

جریان اصولگرایی به دلیل آنکه در شورای شهر نتوانست رأی کسب کند و در نتیجه اصلاح طلبان تمام کرسی ها را گرفتند.

جریان برانداز هم هیچ تمایزی میان اصلاح طلب و اصولگرا قائل نیست.

در این میان بحث رقابت های سهم خواهی ، پست خواهی و انتظارات و نگرانی هایی است که بخش های مختلف به صورت طبیعی دارند و با توجه به این موضوع فشار بسیار زیادی بر شورای شهر به جهت آنکه روی دیدگاه های خود ایستاده است، وجود دارد.

**مگر شهرداری به فعالیت های خود به طور منظم نمی پردازد؟قراردادهای شهرداری شفاف بوده است.

در حال حاضر با کوچکترین اتفاقی به افراد تذکر داده می شود و در صورت لزوم مورد مواخذه قرار می گیرند، همچنین باتوجه به مصوباتی که در بحث تعارض و شایعاتی که در بحث منافع مدیران شهرداری وجود دارد طی یک سال گذشته شهرداری دائما مورد اتهام قرار گرفته اما شاهد این بودیم که حدود 13 هزار استخدام در سال پایانی انجام شد.

اما چرا در مدیریت گذشته کسی به این موضوعات نپرداخت اما حدود 50-100 کارشناس، معاون یا مدیرانی که به شهرداری آمدند بر مشکلات دامن زده شد.

این شورا آمد و طرح تعارض منافع را تصویب کرد و اعلام کرد که اگر بستگان مدیران جدید هرکدام مورد استخدام و قرارداد جدید باشند یا قصد ارتقای شغلی داشته باشند از اینگونه استخدام ها باید منع شوند.

پس از تصویب این موضوع هیچ فردی نتوانست مخالف این صحبت ها صحبتی انجام دهد اما شایعاتی به وجود آمد.

این تصمیم، تصمیم بسیار بزرگی بود که به تمام شایعات علیه شورا و شهرداری فیصله داد.

بنابراین برخی تصمیمات و انتشار پروانه ها به زودی در دستور کار صحن شورا قرار خواهد گرفت.

در حال حاضر شورا در حال انجام سلسله اقداماتی است تا تقریبا دکان انحصار و رانت را از میان ببرد و متقابلا شرایط رقابت را ایجاد کند و به همین جهت فشار روی شورای شهر بسیار است.

در صورت ماندن این شورا تا انتخابات مجلس دکان یکسری افراد سوءاستفاده گر رونق نخواهد داشت و به همین جهت فشارها بر ما بسیار است.

برخی جریان های رسانه ای داخل کشور به طور رسمی دست اصولگرایان است و همچنین از تریبون های مختلف استفاده می کنند اما ما بیشتر به فضای مجازی متکی هستیم، البته در لابه لای آن گاهی اوقات شایعات و مطالبی از آن دست هم وجود دارد.

دوره پنجم شورای شهر تصمیم مهمی گرفته است و در راه طی کردن این مسیر با توجه به اتفاقی که برای شهردار قبلی آقای نجفی پیش آمد در حال حاضر هم فشارها بر روی آقای افشانی است.

تصور بر آن است که این قانون فقط برای شهردار تهران نوشته شده، چرا که در نهادها و جاهای دیگر هم با این موضوع روبه رو هستیم درحالی که چنین حساسیتی را نمی بینیم، چرا که همگی روی شهردار متمرکز شده اند و ما هم جز پذیرفتن این موضوع کار دیگری نمی توانیم انجام دهیم.

شورای شهر تهران نهایت تلاش برای تثبیت آقای افشانی را انجام داده و خواهد داد.

اگر موفق در تثبیت آقای شهردار شدیم بسیار خوب است، اما اگر موفق هم نشدیم نباید ناامید باشیم و باید به دنبال راه حل دیگری برویم، چرا که ما می گوییم بن بستی وجود ندارد.

**شورای شهر با کنار رفتن آقای افشانی موافق است؟خیر؛ شورای شهر این موضوع را قبول نکرده است و در حال تلاش هستیم تا با استفاده از یک استفساریه در مجلس این موضوع حل شود.

عملا از اختیار ما این موضوع خارج شده و در حال حاضر به استفساریه مجلس موکول شده است.

اگر توانستیم استفساریه را این هفته از مجلس دریافت کنیم که بسیار مفید است.

هدف شورای شهر تهران حفظ آقای افشانی است.

آقای افشانی از نظر سنی و نصاب خدمت هنوز شامل این قانون نیست.

طبق قانون افراد تا سن 60 سالگی و 35 سال خدمت شامل این قانون می شوند و شهردار جزو کسانی است که منعی برای ادامه کار ندارد و از این جهت شرایط ادامه کار را دارد اما باید این موضوع را در زمان اعاده به خدمت حل می کرد.

متاسفانه آقای شهردار به جهت مناعت طبعی که داشته این کار را نکرده و در حال حاضر با مشکل روبه رو شده است.

افرادی که به دنبال مسائل اداری شان از جمله اعاده به خدمت رفتند در حال حاضر با چنین مشکلاتی روبه رو نشدند اما ایشان حتی این موضوع را با شورای شهر مطرح نکرده و تصورها بر آن بود که کارهای اداری شان از جمله اعاده به خدمتشان در حال انجام است و مشکل اداری ندارند اما بعدها متوجه شدیم به دلیل آنکه اعاده به خدمت انجام نداده است به شکلی مشمول این قاعده قرار می گیرد و در حال حاضر در انتظار اقدام مجلس برای روشن شدن تکلیف آقای شهردار هستیم.

**شورای شهر احتمال شامل شدن قانون بازنشستگی نسبت به شهردار تهران را پیش بینی کرده است؟شورای شهر در تلاش است تا آقای شهردار را تثبیت کند.

این موضوع تا چهارشنبه این هفته مجلس مشخص می شود .

اگر موضوع آقای شهردار حل شد که بسیار خوب است اما در صورت انجام نشدن پیگیری های نهایی ناچار به ورود در مسیر گذشته می شویم.

در مقابل قانون هیچ چاره ای نداریم و اعلام هم کرده ایم که گردنمان از مو نازک تر است.

**اخیرا صحبت ها درباره شهردار شدن آقای هاشمی بوده است؟ آیا شورای شهر با شهردار شدن آقای هاشمی موافق هستند یا خیر؟شورا هنوز در تلاش برای حفظ آقای افشانی است.

**شورای شهر در صورت عدم تثبیت آقای افشانی به چه نتیجه ای خواهد رسید؟اظهارنظر درباره این موضوع زمانی صورت می گیرد که تکلیف آقای شهردار مشخص شود و خیلی به آن زمان نرسیده است.

قرارمان بر آن بوده است تا مهرماه منتظر بمانیم و برای تثبیت آقای شهردار تلاش کنیم.

تا 24 آبان ماه برای بررسی این قانون هنوز فرصت وجود دارد.

در گذشته شاهد این موضوع بودید که کمتر از یک ماه شهردار دوم را معرفی کردیم.

لذا شورای پنجم قبراق است و می تواند به خوبی موضوع را مدیریت و با تجربه کافی تصمیم به موقعی بگیرد.

شورای شهر در حال حاضر مشکلی ندارد و از اول آبان که وارد این پروسه شدیم تا 24 آبان وقت کافی وجود دارد.

**درباره اعاده به خدمت توضیح دهید.

من یکی از افرادی بودم که در زمان آقای احمدی نژاد مشمول این وضعیت بودم.

برخی از رفتارها در گذشته واقعیت داشته است.

برخی افراد با توجه به مناعت طبعی که دارا هستند به دنبال اعاده خدمت خود نرفته.

آقای افشانی مطرح کردند که بازخرید است اما این موضوع در دوره آقای احمدی نژاد بازخرید نشد.

با توجه به آنکه افشانی در آن زمان استاندار فارس بود باید اعاده به خدمت می کرد چرا که ایشان هیچ مشکلی نداشت و با توجه به این موضوع که دارای صندوق های دولتی مانند تامین اجتماعی و خدمات درمانی نبوده و بازنشسته کشوری محسوب می شده به راحتی می توانست کار اداری خود را انجام دهد.

آقای افشانی حقوق خود را دریافت نکرده و کارهای اداری خود را انجام نداده بود و باید گفت جریمه شدند که چرا برای دریافت حقوق اقدام نکرده و کار اداری انجام نداده است.

او به طور کلی این موضوع را کتمان کرد.

من از افرادی بودم که در این مورد از ایشان سوال کردم اما ایشان قصد پاسخگویی نداشت.

نظارت بر این موضوع آنگونه نبوده است که ما باید انجام می دادیم تا شخص مورد نظر به فعالیت بپردازد.

**دلیل افزایش هجمه ها بر جریان اصلاحات را در چه می بینید؟فلسفه اصلاحات بر آن است تا تصمیمات در زمان و مکان خود لحاظ شود.

با توجه به فضای بین المللی که بر کشور حاکم شد است، فضای سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، فناوری همواره در حال تحول است نه آنکه این شرایط دگرگون شود اما مرتبا باتوجه به شرایط باید در آن یک نوآوری به وجود آید.

امروزه در دنیا شاهد یک انحصار اطلاع رسانی در شبکه های مجازی و تلویزیون های خصوصی هستیم اما با توجه به شرایط کشور که انحصار در رسانه های تصویری و رادیویی فقط با صداوسیما است عملا انحصار شکسته شده است یا به طور مثال با توجه به مهاجرت های گسترده ای که در کشور وجود دارد تهران محل تلاقی اقوام بوده و همین موضوع باعث شده تا تهران یک شهر تک قومی نباشد.

برخی در جریان اصولگرا در زمان حیات امام راحل از مولوی و ارشادی استفاده می کردند، اما پس از فوت امام راحل پشت به این موضوع کردند.

اگر اصلاح طلبان در آن دوره این نوع طبقه بندی را قبول نمی کردند پس از ایشان اصولگرایان مطرح می کردند که اصلاح طلبان حق گفتن مولوی ارشادی را هم ندارند.

با توجه به این موضوعات اصلاح طلبان طی نامه ای به امام راحل موضوعاتی را مطرح کردند و ایشان در آن زمان فرمودند که از زمان جنگ گذشته و از حال باید تمام موضوعات را بر اساس قانون اساسی پیش ببریم.

همانطور که قانون اساسی در دهه اول انقلاب نیاز به اصلاحاتی داشت و انجام شد ممکن است این موضوع در هر دهه ای رخ داده و به وجود بیاید.

طبیعتا این اصلاحات به سمت تمکن نیست و با توجه به شرایط دنیا تمام موضوعات به سوی مشارکت در دنیا و محدود شدن حاکمیت پیش می رود.

اصلاحات قانون باید در حوزه حقوق اساسی مردم، انتخابات، آزادی حریم خصوصی و همچنین از سوی دیگر انتشارات آزاد اطلاعات، شفافیت و پاسخگویی دولت شکل گیرد چرا که در دنیا این موضوع با یک سرعت گسترده ای در حال رخ دادن است.

فلسفه اصلاحات نوآوری است.

آنچه که در قانون اساسی آمده بر پایه چهار رکن است که این ارکان بر اصل اسلام، اصل جمهوریت، اصل آزادی و استقلال تاکید شده است.

این چهار اصل که ارکان جمهوری اسلامی هستند باید حفظ شوند.

جریان مقابل اصلاح طلبان در حالی که در زمان امام راحل پیوسته با توصیه های مولوی و ارشادی درگیر بودند اما پس از ایشان به گونه ای هیچ نوع تغییر و تحولی را برنتابیده و عملا مقاومت کرده و می کنند.

آنها حتی رفتارشان با جوانان و زنان یا حضور زنان و اقوام در سیستم مدیریت دولت و همچنین قضایای متعدد دیگری که اصولگرایان عملا هیچ تغییر و اصلاحی در نگاه های گذشته شان وجود ندارد و حاضر نیستند که روش خود را تغییر دهند.

**اصلاح طلبان در مقابل چه رویکردی داشتند؟نوع نگرش اصلاحات اینگونه نیست و نگرش شان بر این مبناست تا با توجه به شرایط باید حرکت کرد.

اصلاحات توانست پس از غربت و دوره سختی که پشت سر گذاشته است با ارائه راه حلی در انتخابات 92، 94 و نهایت 96 موفق و عملا نظر مردم را جلب کند، اما این نظرات به نحوی در دولت مورد توجه قرار نگرفت و آقای رییس جمهور پس از انتخابات در اجرای قول هایشان دچار مشکل شدند.

با توجه به مسائلی که در برجام از سوی ترامپ، عربستان و اسراییل ایجاد شده است و اما آقای روحانی در داخل کشور هم پاسخگوی قول های خود در انتخابات نبودند.

**آیا همانطور که گفته می شود انتقاداتی که به اصلاح طلبان وارد می شود به دلیل حمایتشان از آقای رییس جمهور است.

در تصورها آنگونه بود که آقای روحانی به سمت شعارهای اصلاح طلبان آمده و در جهت آنها قدم برداشته است، اما رییس جمهور از دولت یازدهم به سمت عقب بازگشت و به سوی اصلاح طلبان نیامد.

لذا فضای جامعه ملتهب و حوادث دی ماه به وجود آمد.

این حوادث را رقبای رییس جمهور و اصلاحات دامن زدند و تصور جامعه بر آن بود که اصلاحات این موضوعات را به چالش کشیده است اما سریعا متوجه شدند که یک نیروی سومی به نام براندازان هستند که عملا قصد دارند تا به کشور آسیب وارد کنند اما مردم به آنها میدان ندادند.

جامعه در حال حاضر در یک دوراهی است؛ شاید اصولگرایان فکر می کنند سه راهی وجود دارد اما اصلاح طلبان بر این باور هستند که جامعه در یک دو راهی مانده است.

**شعارهایی که در مخالفت با اصلاح طلبان و اصولگرایان مطرح شد، نشأت گرفته از چیست؟شعار جریان برانداز اصلاح طلب و اصولگرا تمام شده این ماجرا بوده که تصورشان بر آن بود تا جامعه ایران آماده است تا جریان سلطنت طلب یا منافقین را به کشور برگرداند و شرایط را در اختیار آنها قرار دهند.

مردم گلایه دارند چرا که انتظارشان برآورده نشده است اما شرایط کشور آنگونه نیست که کشور در اختیار براندازان قرار گیرد.

مردم از سیاستگذاران گلایه دارند و درخواست دارند تا انتظاراتشان برآورده شود.

**برخی معتقدند که جامعه از تفکر اصلاح طلبی فاصله نگرفته و فقط از اصلاح طلبان فاصله گرفته اند و دلیلش آن است که به مطالبات جامعه پاسخ صحیح و روشنی داده نشده است.

این نوع فاصله به جهت آن است که به انتظارات جامعه پاسخ داده نشده است.

در این میان براندازان برای رسیدن به اهداف خود در تلاش هستند، اما خودشان هم می دانند که در جامعه ما هیچ جایگاهی ندارند، زیرا عقلانیت جامعه بسیار رشد کرده است.

از زمان دولت اصلاحات تاکنون شاهد آن موضوع بوده ایم که گروه هایی به خارج کشور رفته و با پناهنده شدن شروع به شعارهایی با مضمون تحریم انتخابات کردند که نقطه نهایی این اقدامات در سال های 76 بود.

با تمام این موضوعات شاهد حضور مردم در صحنه انتخابات 92 بودیم.

**برخی معتقدند که جامعه به سوی اصولگرایان بازخواهد گشت.

بعید است شخصی اینگونه تصور نکند، چراکه انتظارات مردم از انتخاب آقای روحانی برآورده نشده و احتمال آنکه به سمت اصولگرایی بروند وجود دارد.

برخی اعلام کرده اند که از انتخاب آقای روحانی پشیمان هستند، اما مطرح نکردند که به سمت محدودیت های گذشته قصد بازگشت دارند.

جامعه با بازگشت به سوی شعارهای اصولگرایانه مخالف و به شدت واکنش نشان خواهد داد.

آقای روحانی در قول هایشان توجه بیشتر به نقش خانم ها در دولت، نقش جوانان و اقوام را مطرح کرده بودند.

سوال مردم از آقای روحانی آن است که چرا به قول های خود عمل نکردند؟**با تمام این موضوعاتی که بیان کردید، چرا هجمه ها به اصلاح طلبان افزایش یافته است؟اصلاح طلبان در حال حاضر گزینه نزدیک به مطالبات مردم هستند و اگر نتوانستند نقش شان را در قبال این وظیفه به درستی ایفا کنند و اگر نتوانند راهکاری منطبق با انتظارات مردم ارائه دهند جامعه از آنها رویگردان می شود.

رنگ نسخه جدید اصلاح طلبان حتما رنگ نظام و جمهوری اسلامی و در راستای حفظ نظام است.

برخی از مخالفان این جریان سعی در مطرح کردن این موضوع دارند که اصلاح طلبان به دنبال تغییر نظام هستند، اما باید گفت که قطعا اینگونه نیست.

شعار اصلاحات آن است که نظام از داخل قابل اصلاح است و نظر اصلاح طلبان تغییر نظام نیست.

اصلاح طلبان با براندازها یک مرزبندی بسیار محکم دارند.

**برخی معتقدند که اصلاح طلبان نیاز به یک بازنگری در راهبردشان دارند.

در صورت تکرار رفتارهای گذشته از سوی اصلاح طلبان بنابراین آنها با مشکلاتی مواجه شده و در نتیجه جامعه از اصلاحات هم مأیوس می شود.

اگر اصلاحات نسخه های جدیدی از راهبردهای خود ارائه دهند نباید تحت تاثیر شعارهای میدانی قرار گرفته و نباید به این موضوع بیندیشند که بدون حاکمیت و نظام می توانند مطالبات مردم را پاسخ دهند.

اگر این نقش در جریان اصلاحات با شرایط جدید به درستی طراحی شود بنابراین این نسخه می تواند با توجه به شرایط کنونی پاسخگوی مطالبات جامعه باشند.

لذا جایگاه دین، سیاست، حفظ نظام در مانیفست اصلاح طلبی مشخص است و باید در این جایگاه به مطالبات مردم پاسخ داده شود.

در این مانیفست باید حقوق اساسی مردم مورد توجه و انتخابات معنای واقعی خود را پیدا کند، همچنین باید در رسانه ها احساس آزادی اندیشه به وجود بیاید و انحصاری در حوزه های مختلف مانیفست اصلاح طلبی به وجود نیاید.

بنابراین با توجه به این موضوعات افراد غیرمرتبط به جایگاه خود بازگشته و مداخله ها در عرصه انتخابات و سیاست محدود خواهد شد.

در بخش خصوصی باید زمینه کار و فعالیت جدی باشد و این فعالیت ها به گونه ای است که جریان اصلاح طلب باید به آن بپردازد و برای رسیدن به این هدف با شجاعت به میدان بیاید.

در این ماه نشست هایی در وزارت کشور داشتیم همچنین نشستی با رییس جمهور تشکیل شد و تغییراتی که در کشور قرار است اتفاق بیفتد مشخص شد و کسی نباید خود را از این موضوع مستثنی بداند.

در حال حاضر دغدغه و گلایه مردم به جهت آسیبی است که به اعتمادشان رسیده است؟ نظارت ها چگونه است؟ این همه فساد، اختلاس و غارت اموال عمومی برای چه اتفاق افتاده است؟ لذا برخی موضوعات باید به طور جدی اصلاح و در دیدگاه ها تجدید نظر شود؛ نیروهای مسلح به فعالیت های اصلی خود بازگشته و از مداخله در اقتصاد اجتناب کنند تا بخش خصوصی شکل گیرد و رانت ها و انحصارها پایان یابد.

در صورت انجام این موضوعات نظام و امنیت ملی حفظ می شود.

**اصلاح طلبان در مقابل این هجمه ها باید چه واکنشی از خود نشان دهند؟با توجه به فشارهایی که روی اصلاح طلبان وجود دارد نباید تحت تاثیر کارهای تندروانه براندازان قرار گیرند.

اصلاح طلبان نباید تحت تاثیر فشار جریان اصولگرا قرار گیرند، چرا که اصولگرایان مدعی هستند هرچه می گوییم باید همان شود و تمایز میان شعارها را به رسمیت نمی شناسند.

اصلاح طلبان باید در میان حاکمیت و مردم بایستند و با شعارهای دلسوزانه، مدبرانه و مسئولانه ای که در انتخابات مختلف با توجه به شرایط خاص انجام دهند و با توجه به شرایط کشور و امکان بازگشت تحریم ها بتوانند نسخه مناسب کار خود را بدون هیچ موضوعی ارائه دهند.


کلید واژه ها: شورای شهر - شهردار - اصلاح طلب - اصلاح طلبان - شورای - اصلاح - اقتصاد - شورا - شورای شهر تهران - نیروهای مسلح - تهران - عضو شورای شهر تهران - شهر تهران - مجلس شورای اسلامی - اداری - قانون - شهرداری - اعضای شورای شهر - شهرداری تهران - مشکل - نظام - فساد - اختلاس - عضو شورای شهر - فساد اقتصادی - شهردار تهران - اطلاع رسانی - تخریب - نظامی - اصولگرایی

آخرین اخبار سرویس:
کاهش موارد مالاریا در کشور از 120 هزار مورد به 57 مورد طی 18 سال

ذوالنوری: طرح های مقابله با آمریکا نمایشی نیستند

مراسم معارفه سرپرست سازمان تأمین اجتماعی برگزار شد

ارسال بسته فرهنگی به کتابخانه ها تا 20 روز آینده / وجود 5 میلیون جلد در کتابخانه های حوزوی

با وحدت امت اسلامی می توان استکبار جهانی را شکست داد

سه ترازوی سنجشی که در اختیار انسان است

نشست فرهنگی بزرگداشت علامه طباطبایی در دانشگاه مجازی المصطفی برگزار می شود

اسحاق جهانگیری از دولت دلخور است؟

محسن هاشمی: خبر موثقی از حکم حناچی نداریم

گیلان و مازندران فقط مجاز به کشت برنج هستند

افشانی: فقط 6 نفر از قوم بنده در شهرداری مسئولیت گرفتند

طرح استیضاح ظریف در مجلس!

استخدام حسابدار در یک صرافی معتبر در تهران

استخدام برنامه نویس Windows در شرکت تحلیل گران اطلاعات پویا

پیشنهاد صدور کیفرخواست علیه وزیر کشور به ظن فساد

کم کاری در انقلاب اسلامی خیانت به شهدا است

نشست خبری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج مرکزی یزد

عضو شورای کار: کارگران اجرای کامل قانون کار را خواستارند

دلیل خط خوردن بیرانوند از لیست نامزدهای مرد سال آسیا فاش شد

تذکر نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس به وزیر راه و شهرسازی

دانشگاه قم؛ میزبان کنفرانس بین المللی محاسبات و سامانه های توزیعی

دشمن به دنبال تضعیف ارتش است

پاکستان اجازه اقدام علیه ایران از داخل کشورش ندهد

نخبگان دانشگاه ارومیه از لیست دیدار با حسن روحانی حذف شدند/ استانداری برای نخبگان کارت دعوت صادر نکرد

14هزار کتابخانه در مساجد کشور افتتاح شد

2 کتاب در حوزه روانشناسی از نویسندگان جهرمی منتشر شد

خمین در اشتغالزایی مددجویان بهزیستی نمره قبولی دارد

ریزش پل سوم بشار یاسوج چهارماه پس از افتتاح / مقصران به قوه قضایی معرفی می شوند/ تردد بر روی پل ممنوع است

ارزیابی کیفیت 26 طرح عمرانی اجرا شده در بهمیی

اجرای 128 برنامه هفته بسیج درمهاباد

بررسی مسائل حاشیه نشینی در جلسه کمیسیون فرهنگی مجلس

اجرای 60 ویژه برنامه مختلف در هفته بسیج در بویراحمد

پاکستان اجازه اقدام علیه ایران از داخل کشورش ندهد

واکنش محسن هاشمی به احتمال عدم تایید حناچی

ذوالنوری: طرح های مقابله با آمریکا نمایشی نیستند

تقویت فرهنگ دینی به معنای تقویت انقلاب اسلامی است

استفاده بهینه از سرمایه های ملی در حوزه زیرساخت آزمایشگاه

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

پیام مدیرعامل بانک دی به مناسبت هفته وحدت

خودروی زرهی ضدمین و ضدکمین «طوفان» رونمایی شد+عکس

گشایش چهارمین نمایشگاه بین المللی طلا، جواهر، نقره، ساعت و گوهرسنگ ها در کیش

عقاب های زباله گرد در همدان/ عکس

تحلیل سردبیر تایمز اسراییل از موفقیت نتانیاهو در بحران ائتلاف

وقتی نخبگان دانشگاهی از لیست دیدار نخبگانی روحانی حذف می شوند/ استانداری آذربایجان غربی برای دانشگاهیان کارت دعوت صادر نکرد

نشست خبری مدیر کل صدا و سیما آذربایجان شرقی

بقای کانون های فرهنگی در گرو بازآفرینی است

مهلت 10 روزه قوه قضاییه به ظریف

اجرای ویژه برنامه مدار سلامتی در کلانشهر اصفهان

برگزاری 70 برنامه بسیج در آذربایجان غربی

نشست کمیسیون امنیت ملی مجلس با حضور وزیر دفاع

خط انقلاب و ولایت در ارتش جاری و ساری است

هفته وحدت،نماد همدلی و انسجام مسلمانان جهان

اظهارات ظریف ناشی درباره پولشویی از بی سوادی وی نیست

تسریع در تصویب لایحه ساماندهی کافه ون های سیار پایتخت در شورا// ون کافه های فاقد قرارداد جمع آوری می شوند

زمان برگزاری دوازدهمین مجمع عمومی حزب موتلفه اسلامی مشخص شد

برگزاری چهارمین اجلاسیه نماز استان فارس در اول آذرماه

نخستین گام مثبت دولت برای نشان دادن بی اثری تحریم ها

بزرگ ترین خطر برای جامعه و ارتش جدا شدن از روحانیت و مسجد است

جنگ قدرت و لابی گری نیروهای غیربومی برای ورود به استان

انتقاد آیت الله علوی گرگانی از کم توجهی به نماز در جامعه

خواندن رمان همچنان بیشترین طرفدار را دارد

صدا و سیما با میدان خدمت خود خیلی فاصله دارد

دکتر مصطفوی: اعتقاد مردم به حضرت امام (ره) بود که موجب شد انقلاب اسلامی به پیروزی برسد/ سردار نقدی: امروز ابرقدرتی وجود ندارد، چون این ایران اسلامی است که اراده خود را به قدرتها تحمیل می کند

تسریع در پرداخت حقوق سازمان تامین اجتماعی ضروری است

پرونده ویلاسازی غیرمجاز در خوزستان به دادستانی کل کشور رفت

عکس های عجیب زوج آمریکایی در کوه!

رییس دادگستری کهگیلویه و بویراحمد: نامه یک وزیر برای واگذاری یک ملک هزار میلیاردی

معاون وزیر نفت منصوب شد

نخستین استودیو مجازی سلامت در گیلان راه اندازی می شود

قرار نیست ایران پس از برجام وارد مسابقه تسلیحاتی و هسته ای شود

دستور شریعتمداری برای عدالت جنسیتی در آگهی استخدام

شهید درویش پاداش وفای به عهدش را در عملیات بدر گرفت

در امنیت مشکلی نداریم

برجام یکی از محورهای مذاکرت سفر وزیر خارجه انگلیس در ایران

سفیر دانمارک فردا به تهران باز می گردد

نامه یک وزیر برای واگذاری یک ملک 1000 میلیارد تومانی به یک شخص

نظر اعضای شورا در مورد افشانی

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی معارفه شد

برگزاری مراسم معارفه سرپرست تأمین اجتماعی

تشکیل شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در استانهای کشور

تجمع حوزویان لرستان در حمایت از مردم یمن

11 هزار کلاس آذربایجان غربی نیازمند بازسازی!

استخدام کارمند اداری با مزایا در شرکت توسن تکنو در قزوین

مهلت 10 روزه به ظریف برای ارائه مستندات مربوط به پولشویی

استخدام برنامه نویس اندروید مسلط به جاوا و Katlin در تهران

همزمان با هفته وحدت کرسی های تلاوت نفحات القرآن از سر گرفته شد+جزییات

مودب: «چاپ بیروت» عَلَم نوگرایی را بالا نگه می دارد

استخدام مشاور املاک در املاک آلاچیق در تهران

مهلت 10 روزه قوه قضاییه به ظریف

خانواده از مطالعه غیردرسی فرزند نترسد

پیش نیاز اعتماد عمومی

توضیحات لاریجانی درباره تحقیق و تفحص مجلس از بانک مرکزی

طرح اعضای جبهه پایداری در مجلس برای استیضاح ظریف

پورابراهیمی: ظریف دولت و نظام را زیر سؤال برد

استیضاح وزیر علوم هم با 100 امضا کلید خورد

سفیر بوسنی و هرزگوین مهمان شبکه سحر بالکان

تسریع در پرداخت حقوق سازمان تامین اجتماعی ضروری است

دی میستورا: تشکیل کمیسیون قانون اساسی سوریه فعلا ممکن نیست

دروغ عجیب آمدنیوز علیه نیروی انتظامی +عکس

تلاش بسیج برای اعتلای ایران اسلامی

نظامی ها در اقتصاد دخالت نکنند

نظامی ها در اقتصاد دخالت نکنند