مطالب مرتبط:
«حبس»؛ مجازات مدیران بازنشسته ای که ترک پست نکنند
مجازات مدیران بازنشسته ای که ترک پست نکنند، «حبس» است (گفت وگو با امیرحسین قاضی زاده هاشمی، عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی)
مجازات مدیران بازنشسته ای که ترک پست نکنند، «حبس» است
حبس مجازات مدیران بازنشسته ای که ترک پست نکنند
مجازات مدیران بازنشسته ای که ترک پست نکنند، «حبس» است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 28 مهر 1397 ساعت 16:522018-10-20سياسي

مجازات مدیران بازنشسته ای که ترک پست نکنند، «حبس» است


مدیران بازنشسته ای که در فرصت قانونی پست های مدیریتی را ترک نکنند مجازات حبس در انتظارشان است.

-   بررسی رأی نمایندگان مجلس به لایحه جنجالی CFT و دریافت پیام مردم از سوی دولت، انزوای جریان غرب گرا در کشور از سوی مردم، قانون بازنشستگان و تحلیلی از حضور رهبر معظم انقلاب در اجتماع 100 هزار نفری بسیجیان محورهای گفتگوی ما با امیرحسین قاضی زاده هاشمی عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی شد؛ نماینده ای از مردم شریف مشهد و از اعضای فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس.

او معتقد است که شکست در برجام موجب شد که دولت در بررسی این لوایح، موضع ضعف خود را آشکار کند.

در زمان بررسی برجام نیز دولت می دانست که تصویب این معاهده فایده ای ندارد اما شعارهایی می دانند که با این معاهده، مشکلات اقتصادی و حتی آب مردم حل خواهد شد.

امروز برای همگان علنی شد که موضع دولت در برخورد با جهان، موضع ضعف است.

  عضو هیات رییسه مجلس خاطر نشان کرد: ترکیب سیاسی مجلس دهم، ترکیب متفاوتی از مجلس نهم است.

ترکیب سیاسی مجلس دهم به نفع حامیان دولت و اصلاح طلبان است.

رأی ضعیف این ترکیب سیاسی به لایحهCFT پیام مهمی دارد.

افرادی که با اعتماد به برجام، وارد مجلس شدند، رأی منفی به CFT دادند و رأی و نظرشان نسبت به برجام تغییر کرده است.

  قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه نگاه مردم به راهبردهای سیاست خارجی دولت در حال تغییر است و این امر بر مجلس نیز تأثیر گذاشته است، تصریح کرد: مردم به این نتیجه رسیده اند که راهکار حل مشکلات کشور، تکیه بر ظرفیت های داخلی است.

مردم به این نتیجه رسیده اند که باید با احتیاط وعده های خارجی ها را بپذیرند.

نمود این تغییر جهت در افکار عمومی در رفتار مجلس با دولت و رأی مجلس به این کنوانسیون مشاهده شد.

  وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا دولت نیز پیام تغییر افکار عمومی را دریافت کرده است؟ گفت: موضع آقای ظریف در خصوص  نیز نشان می داد که دولت این پیام تغییر افکار عمومی در خصوص معاهدات بین المللی را دریافت کرده است.

موضع آقای ظریف در بررسی لایحه CFT با موضع ایشان در زمان بررسی برجام بسیار تفاوت کرده است.

آقای ظریف در زمان بررسی برجام از طرف اروپایی ها و آمریکایی ها وعده های زیادی به مردم داد، چون قول اروپا و آمریکا و قول کری را قول می دانستند اما امروز حداقل فهمیده اند که اروپا و آمریکا عهدشکن هستند.

  عضو فراکسیون نمایندگان ولایی در مورد نظریه دولت برای عادی سازی روابط با غرب و پذیرش شروط آنها اظهار داشت: دولت تلاش داشت با عادی سازی روابط دنیا و پذیرفتن شروط اروپا و آمریکا مشکلات داخلی کشور را حل کند اما این نظریه به بن رسیده است.

  عضو هیات رییسه مجلس در مورد اجرای قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان با بیان اینکه فراکسیون جوانان اجرای این قانون را پیگیری می کند گفت: همچنین وظیفه دیوان محاسبات و سازمان بازرسی نظارت بر اجرای قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان است.

قانون صریحا اعلام کرده است که این افراد باید بروند، مجازات عدم اجرای این قانون حبس است و اگراین افراد بر ادامه حضورشان اصرار داشته باشند و در فرصت قانونی پست های مدیریتی را ترک نکنند مجازات حبس در انتظارشان است و بندی در زندان اوین به نام مدیران بازنشسته ای که حاضر به ترک صندلی هایشان نیستند ایجاد خواهیم کرد.

  قاضی زاده هاشمی همچنین در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا با توجه به افزایش نرخ ارز سفر های خارجی نمایندگان کاهش خواهد یافت؟ اظهار داشت: در هیات رییسه مجلس مصوب شد که میزان سفرهای خارجی نمایندگان به یک سوم کاهش یابد افراد و گروه هایی که اعزام می شوند نیز کاهش یابند.

  مشروح گفتگوی عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی را در زیر می خوانید:    صحبت های آقای ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در بررسی CFT مبنی بر اینکه ما تضمینی نمی دهیم که با تصویب این لایحه مشکلات حل شود اما تضمین می دهیم اگر این لایحه تصویب نشود، مشکلات کشور افزایش خواهد یافت را پیام قدرت می دانید یا پیام ضعف؟   اظهارات ظریف در جلسه بررسی لایحه CFT  پیام ضعف به دشمنان بود و از سوی دیگر نشان می داد که رفتار دولت در مقطع فعلی نسبت به زمان بررسی و تصویب برجام رشد کرده است.

حداقل شکست در برجام موجب شد که دولت در بررسی این لوایح، موضع ضعف خود را آشکار کند.

در زمان بررسی برجام نیز دولت می دانست که تصویب این معاهده فایده ای ندارد اما شعارهایی می دانند که با این معاهده، مشکلات اقتصادی و حتی آب مردم حل خواهد شد.

امروز برای همگان علنی شد که موضع دولت در برخورد با جهان، موضع ضعف است.

  علت افزایش فشار غرب بر ایران علی رغم افزایش همکاری های دولت یازدهم و دوازدهم با غرب چیست؟   سال ها است که می گوییم موضع این دولت در حوزه سیاست خارجی از موضع اقتدار نیست، بلکه از موضع ضعف است.

به همین دلیل است که هجوم غرب نسبت به ایران در دولت دوازدهم افزایش یافته است.

تفکر غرب گرایانه دولت یازدهم و دوازدهم ، ایران را در موضع ضعف قرار داده است.

اگر خودمان را قوی و مقتدر نشان می دادیم، دشمن جرأت نمی کرد که این گونه در برابر ما عرض اندام کند.

عربستان، همان عربستان وهابی 40 سال گذشته است.

به چه دلیل این قدر رفتارش نسبت به ایران تهاجمی شده است؟ زیرا فکر می کند می تواند به جمهوری اسلامی ضربه وارد کند.

   به نظر شما مجلس به چه علت لایحه CFT  را علی رغم اینکه این بار دولت هیچ وعده ای برای بهبود اوضاع به نمایندگان نداد به تصویب رساند؟   در لایحه برجام، دولت وعده های زیادی برای حل مشکلات می داد اما در لایحه FATF هیچ تضمینی برای حل مشکلات داده نشد اما باز هم مجلس به این لایحه رأی مثبت داد.

این لایحه با رأی ضعیف نمایندگان به تصویب رسید و 52 درصد حاضران به این لایحه رأی مثبت دادند.

این لایحه با اختلاف 7 رأی به تصویب رسید و رأی ضعیفی داشت.

تفاوت رای نمایندگان به برجام و  لوایح FATF، پیام هایی دارد.

مجلس نهم، مجلس اصولگرا بود و در مجلس اصولگرا با هیئت رییسه ای کاملاً اصولگرا، برجام با رأی قوی به تصویب رسید.

  رأی ضعیف ترکیب سیاسی به لایحهCFT ، پیام مهمی دارد؛ زیرا افرادی که با اعتماد به برجام، وارد مجلس شدند، رأی منفی به CFT دادند و رأی و نظرشان نسبت به برجام تغییر کرده استترکیب سیاسی مجلس دهم، ترکیب متفاوتی از مجلس نهم است.

ترکیب سیاسی مجلس دهم به نفع حامیان دولت و اصلاح طلبان است.

رأی ضعیف این ترکیب سیاسی به لایحهCFT ، پیام مهمی دارد.

افرادی که با اعتماد به برجام، وارد مجلس شدند، رأی منفی به CFT دادند و رأی و نظرشان نسبت به برجام تغییر کرده است.

  موافقان لایحه CFT  نیز به دلایل سلبی با تصویب این لایحه موافقت کردند.

تعدادی از نمایندگان به این دلیل رأی موافق به لایحه CFT دادند که دولت بهانه ای برای عدم حل مشکلات نداشته باشد.

تعداد دیگری از نمایندگان نیز به این دلیل  با لایحه CFT موافقت کردند که آمریکا بهانه ای نداشته باشد؛ یعنی هر دو گروه رأی لایحه CFT ، سلبی بود و ایجابی نبود؛ همه می دانستند که تصویب این کنوانسیون، فایده ای ندارد و مشکلی را حل نخواهد کرد.

    بنابراین 143 نماینده ای که به این کنوانسیون رأی مثبت دادند، دارای دو تفکر هستند؛ عده ای می خواهند بهانه را از دولت بگیرند و عده ای دیگر می خواهند بهانه را از آمریکا بگیرند.

  آیا افکار عمومی جامعه نیز در خصوص مذاکره و معاهدات بین المللی تغییر کرده است؟ و آیا توانسته بر افکار و رای نمایندگان تاثیر بگذارد؟   به نظر من افکار عمومی جامعه تغییر کرده است.

نمایندگان مجلس رفتاری  مستقل از مردم ندارند.

اساسی ترین موضوعی که بر رفتار و تصمیم نمایندگان مجلس تاثیر گذار است افکار عمومی است.

درصورتی که جهت گیری افکار عمومی اصلاح شده و تغییر کند، سبقه سیاسی، نوع نگاه و وابستگی جناحی و ایدئولوژی نمایندگان تاثیر کمتری بر رفتار و تصمیم شان خواهد داشت.

در همین مجلسی که استیضاح ها در پایان سال 96 رأی نیاورد، در همین مجلس استیضاح ها در سال 97 به تصویب می رسد.

  نگاه مردم به راهبردهای سیاست خارجی دولت در حال تغییر است که این امر بر مجلس نیز تأثیر گذاشته استنگاه مردم به راهبردهای سیاست خارجی دولت در حال تغییر است که این امر بر مجلس نیز تأثیر گذاشته است.

مردم به این نتیجه رسیده اند که راهکار حل مشکلات کشور، تکیه بر ظرفیت های داخلی است.

مردم به این نتیجه رسیده اند که باید با احتیاط وعده های خارجی ها را بپذیرند.

نمود این تغییر جهت در افکار عمومی در رفتار مجلس با دولت و رأی مجلس به این کنوانسیون مشاهده شد.

  آیا دولت نیز پیام تغییر افکار عمومی را دریافت کرده است؟   موضع آقای ظریف در خصوص  نیز نشان می داد که دولت این پیام تغییر افکار عمومی در خصوص معاهدات بین المللی را دریافت کرده است.

موضع آقای ظریف در بررسی لایحه CFT با موضع ایشان در زمان بررسی برجام بسیار تفاوت کرده است.

آقای ظریف در زمان بررسی برجام از طرف اروپایی ها و آمریکایی ها وعده های زیادی به مردم داد، چون قول اروپا و آمریکا و قول کری را قول می دانستند اما امروز حداقل فهمیده اند که اروپا و آمریکا عهدشکن هستند.

  مقام معظم رهبری در سخنرانی اخیرشان در جمع بسیجیان مرزبندی ها را با جریانی که قصد تسلیم کردن ایران در برابر غرب را دارند، اهداف و برنامه های این جریان راهکار برخورد با آن چیست؟   دولت تلاش داشت با عادی سازی روابط دنیا و پذیرفتن شروط اروپا و آمریکا مشکلات داخلی کشور را حل کند اما این نظریه به بن رسیده است.

در حال حاضر دو راهکار وجود دارد، راهکار اول عبور از این مرحله و واگذاری همه امور کشور به غرب که در این صورت به زمان طاغوت بازمی گردیم و تسلیم مطلق غرب و آمریکا خواهیم شد.

  دولت تلاش داشت با عادی سازی روابط دنیا و پذیرفتن شروط اروپا و آمریکا مشکلات داخلی کشور را حل کند اما این نظریه به بن رسیده استراه دوم این است که پس از کسب تجربه داخلی مبنی بر اینکه خواسته های آمریکا و اروپا تمامی ندارد و نمی توان از این مسیر به جایی رسید، برگردیم و عزت و آرمان هایی که تا به امروز از آنها عبور کرده ایم را احیا کنیم.

پیش از این نیز ملت ما با اتخاذ این راهکار پیروز شده اند و تجربه موفقی از این راهکار دارند.

  افرادی که مورد خطاب رهبری قرار گرفته اند و خائن خوانده شده اند کسانی هستند که به این نتیجه رسیده اند که به بن بست رسیده ایم.

علت اینکه مقام معظم رهبری در جمع 700 هزار نفری از بسیجیان پاک باخته و فداکار که در عین اینکه خودشان نیازهای مادی دارند و جزو طبقه متوسط و مستضعف هستنئد، به فکر کمک به دیگران می باشند و در اردوهای جهادی حضور می یابند، این موضوع را تبیین کرده اند این بود که به دشمنان و ترسوهای داخلی اعلام کنند ما با کمک این ملت از خود گذشته و با تفکر انقلابی می توانیم مشکلات کشور را حل کنیم.

  افرادی که به دنبال تسلیم شدن در برابر غرب هستند، خائن به اسلام و خون شهدا هستند، چون تلاش دارند همه آرمان های انقلاب را نابود کنند.

مقام معظم رهبری تکلیف جریان غربگرای داخلی را روشن کرده اند.

در قضیه CFT مردم انقلابی سراسر ایران پای کار آمدند، با این همه فشار، تورم و گرانی مردم پای کار نظام ایستادند.

افرادی که در روز بررسی CFT مقابل مجلس تجمع کرده بودند، همه از قشر مستضعف و متوسط جامعه بودند.

  به نظر شما جریان غرب گرا در دولت و مجلس هنوز جریان قوی است؟   بله، دولت که دربست در اختیار این جریان است، بخشی از نمایندگان مجلس هم در این جبهه قرار دارند.

طبقه تکنوکرات بدون آرمان هضم شده در آرمان نظام لیبرال غربی در کشور وجود دارد که در میان اصولگرایان و اصلاح طلبان نیز طرفدارانی دارد.

این افراد خواستار تبدیل جمهوری اسلامی ایران به مالزی و یا ژاپن هستند.

بار اولی نبود که مقام معظم رهبری مرزبندی های این جریان را تشریح می کردند، البته این بار این مرزبندی ها در میان جمعیت بسیجیان اعلام شد که معنا و مفهوم خودش را دارد.

  بسیاری از بازنشستگان در وزارتخانه ها و فدراسیون ها اعلام کرده اند که صندلی های خود را ترک نخواهند کرد، مجلس برای اجرای دقیق قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان چه اقدامی انجام خواهد داد؟   وظیفه دیوان محاسبات و سازمان بازرسی نظارت بر اجرای قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان است.

قانون صریحا اعلام کرده است که این افراد باید بروند، مجازات عدم اجرای این قانون حبس است و اگراین افراد بر ادامه حضورشان اصرار داشته باشند و در فرصت قانونی پست های مدیریتی را ترک نکنند مجازات حبس در انتظارشان است و بندی در زندان اوین به نام مدیران بازنشسته ای که حاضر به ترک صندلی هایشان نیستند ایجاد خواهیم کرد.

فراکسیون جوانان نیز اجرای این قانون را پیگیری می کند.

  مدیران بازنشسته ای که در فرصت قانونی پست های مدیریتی را ترک نکنند مجازات حبس در انتظارشان است و بندی در زندان اوین به نام مدیران بازنشسته ای که حاضر به ترک صندلی هایشان نیستند ایجاد خواهیم کرد   باید کمپین رسانه ای ایجاد شود که هر کس در هرجا مدیر بازنشسته ای می بیند که سرکار است، اعلام کند.

ابعاد اجرای این قانون در وزارتخانه ها و شرکت ها و بانک ها بسیار گسترده است و دیوان محاسبات نمی تواند اطلاعات دقیقی در این خصوص ارائه دهد لذا باید چنین کمپینی تشکیل شود.

  به نظر شما شورای نگهبان لایحه CFT را مورد تایید قرار خواهد داد؟     شورای نگهبان احتمالا  لایحه CFT را نیز مانند پالرمو رد خواهد کرد، چون تناقضاتی با قانون اساسی و شرع دارد.

  آیا با توجه به افزایش نرخ ارز سفر های خارجی نمایندگان کاهش خواهد یافت؟   در هیات رییسه مجلس مصوب شد که میزان سفرهای خارجی نمایندگان به یک سوم کاهش یابد افراد و گروه هایی که اعزام می شوند نیز کاهش یابند.

  مقام معظم رهبری بعد از سه دهه در مقطع جنگ اقتصادی، با بسیجیان دیداری را در استادیوم آزادی داشتند که یادآور دیدار دهه 60 ایشان با لشگر محمد رسول الله (ص) بود.

به نظر شما چه شباهت هایی در این روزها با دهه 60 داشت که مقام معظم رهبری در چنین دیداری با بسیجیان حضور یافتند؟   در این دیدار بیش از 700 هزار نفر از بسیجیان حضور داشتند زیرا همزمان در همه استان ها سخنرانی رهبری به صورت ویدئو کنفرانس برای بسیجیان جهادگر  پخش شد.

در نیمه دهه 60 زمانی که جنگ گره خورده و مدت ها بود که انسدادی در خطوط مقدم جبهه ایجاد شده و مشکلات پدافندی و تحریم ها افزایش یافته بود، مقام معظم رهبری که در آن زمان رییس جمهور بودند با لشگر 100 هزار نفری محمد رسول الله (ص) در ورزشگاه آزادی دیدار کردند.

  در سال های 63 و 64 شدیدترین تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال شد.

تورم نزدیک به 49 درصد افزایش و  ارزش پول ملی به شدت کاهش یافته بود .

بیش از 50 درصد بودجه کشور، استقراض از بانک مرکزی بود.

در آن شرایط، زمزمه هایی ایجاد شد که جمهوری اسلامی باید با غرب کنار بیاید زیرا از یک سو کشورهای عرب منطقه فشار زیادی را به جمهوری اسلامی وارد می کردند و از سوی دیگر، آمریکا و سازمان ملل به ایران فشار می آوردند که صلح  با بعثی ها را با حفظ خطوط موجود در مرزها بپذیریم.

  پیش از قرارداد  598، تمامی پیشنهادات بین المللی برای صلح، در قالب آتش بس ارائه می شد؛ بدین معنا که نیروهای ایران و عراق در همان خطی که هستند، بایستند.

در آن شرایط، بخشی از خاک ایران در دست صدام بود و به این ترتیب، اگر می خواستیم پیشنهاد صلح را بپذیریم، باید از بخشی از خاک ایران چشم پوشی می کردیم.

  در چنین فضایی، لشگر 100 هزار نفری محمد رسول الله (ص) شکل گرفت و به جبهه اعزام شد.

عملیات کربلای 4 و 5 ماحصل حضور آنها در جبهه بود.

بعد از آن نیز عملیات حلبچه و فاو انجام شد.

پس از آن قطعنامه 598 صادر شد که بر آتش بس، عقب نشینی در مرزهای بین المللی و معرفی مقصر جنگ تأکید داشت و این دستاورد بزرگی برای جمهوری اسلامی بود.

  شرایط فعلی کشور نیز بی شباهت با آن زمان نیست؛ جمهوری اسلامی وسط یک جنگ اقتصادی و امنیتی قرار دارد.

دست هایی در داخل مقامات را دعوت به تسلیم در برابر دشمنان می کنند و این گونه القاء می کنند که مردم خسته هستند و می خواهند کوتاه بیایند و خواسته های خود را از زبان مردم بیان می کنند.

دشمن نیز با معاهداتی مانند برجام و FATF قصد دارد ما را وارد معاهداتی کند که به ضرر منافع ملی کشور است.

  در چنین وضعیتی رهبر انقلاب  با 700 هزار نفر از بسیجیان جهادگر دیدار کردند.

مقام معظم رهبری در این جلسه سه موضوع را در خصوص حال، آینده و آرمان های انقلاب مطرح کردند که در سطح استراتژیک و تاکتیکی، مطالب مهمی مورد اشاره قرار گرفت.

  مخاطبان مقام معظم رهبری در این جلسه در عمل، مشغول فعالیت در زمینه اقتصاد مقاومتی و کمک داوطلبانه به آحاد مردم بودند؛ این بسیجیان در اردوهای جهادی شرکت کرده بودند؛ به همین دلیل رهبری انقلاب تأکید کردند که با کمک این جوانان که در کف میدان هستند، مشکلات را حل خواهم کرد.

این فرمایشات رهبر انقلاب همانند فرمایشات امام خمینی (ره) بود که من به پشتوانه ملت، دولت تعیین می کنم .

فرمایشات ایشان خط مستقیمی میان رهبر انقلاب و لشگریانشان ایجاد کرد که آثار این اظهارات دیده خواهد شد.

  رهبر انقلاب در فرمایشات خود، گذر نسلی را کلید زدند.

انتصابات اخیر مقام معظم رهبری نیز نشان دهنده تلاش ایشان برای این گذر نسلی است.

ایشان تلاش دارند که کارها به جوانان دهه 50، 60 و 70 سپرده شود.

فرمایشات ایشان نشان می داد که تکیه اصلی برای عبور از این مشکلات، جوانان هستند و پیران فقط می توانند در حد مشاوره کمک کنند.

  مقام معظم رهبری در برابر مقاومت هایی که در برابر گذر نسلی وجود دارد، به میدان آمدند و خط را روشن کردند.

همه نهضت های حق را در طول تاریخ با تکیه بر جوانان بوده است.

پیرانی که در این عرصه حضور داشتند نیز خصوصیات یک جوان را داشتند و مانند جوانان در کارزار، شمشیر می زدند.

  این دیدار پیام قدرتی به دشمنان بود و فراخوانی از جوانان و جهادگران بود.

مقام معظم رهبری تلاش داشتند تا این دیدار امتیاز خاصی داشته باشد و به همین دلیل در ورزشگاه آزادی برگزار شد.

فرمایشات ایشان در این جلسه  که در مکان خاص با حضور افرادی خاص برگزار شد ، ثقل تاریخی بود تا یک پیام خاص را مخابره کند.

  همانطور که در زمان جنگ، آن دیدار و نقطه عطف موجب تحول در میدان جنگ و تغییر جایگاه ما در دنیا شد، مواضع جهانی نسبت به ما را متعادل تر کرده و ما را در دست بالاتر قرار داد؛ این دیدار نیز در مقطعی برگزار شد که دشمن احساس می کند که فشار بر روی ملت ایران افزایش یافته و می تواند ضربه نهایی را بزند.

در چنین مقطع زمانی، رهبری انقلاب ثابت کردند که این انقلاب قدرتمندتر از همیشه است و می تواند پایان غرب را رقم بزند؛ به عبارت دیگر در زمانی که برخی مسئولان ضعیف داخلی و دشمنان خارجی، اقتصاد کشور را آسیب پذیر تر از همیشه و در آستانه فروپاشی اعلام می کنند، مقام معظم رهبری  با ایجاد ثقل تاریخی،  تلاش کردند تا فضای داخلی و بین المللی را تغییر دهند.

   آیا مجلس و دولت نیز این ثقل تاریخی را درک کرده و برای این تغییر آماده شده اند؟   مسئولان باید به وظیفه خود عمل کنند اما متأسفانه برخی مسئولان در ترازی که باید عمل کنند، وارد میدان نمی شوند.

رهبری در دیدارشان فرمودند که مردم در صحنه هستند، نه دولت و نه مجلس .

به عبارتی به دشمنان خارجی و ترسوهای داخلی اعلام کردند که ترس ها و ضعف ها، حرف مردم نیست، چرا که مردم در میدان هستند.

    بسیجیان و جهادگرانی که در این جلسه حضور داشتند از طبقه ای بودند که با بیشترین حجم مشکلات درگیر است.

فردی مثل شهید حججی که پدرش راننده تاکسی است و خانه اش در حاشیه نجف آباد است، به روستاهای حاشیه نجف آباد می رود و کارهای جهادی انجام می دهد.

این در حالی است که میتوانست تلاشی برای معیشت خانواده اش انجام دهد.

در واقع مقام معظم رهبری در این دیدار به همه ترسوهای داخلی اعلام کرد افرادی که شما اعلام می کنید که خسته هستند بیشتر از همه در میدان مبارزه هستند و با این افراد، می توانیم بر دشمنان فائق بیاییم نه با افراد شکم سیری که از همه بیشتر نِق می زنند.

رهبر انقلاب در این جلسه جوانان را راهکار حل مشکلات می دانند و درواقع رهبر انقلاب کلید پیشرفت و ارتقای انقلاب را فقط در دست جوانان می بینند و لاغیر.


کلید واژه ها: دولت - مجلس - مردم - قاضی زاده هاشمی - هیات رییسه مجلس - آمریکا - ترکیب - اروپا - مشکلات - مجلس شورای اسلامی - پیام - رهبر معظم انقلاب - سیاسی - عضو هیات - مشکلات اقتصادی - نمایندگان مجلس - ظریف - مجازات - کشور - مدیران - اصلاح طلبان - سیاست خارجی - آمریکایی ها - روابط - امروز - قانون - تفاوت - هاشمی - بازنشستگان - بین المللی

آخرین اخبار سرویس:
بررسی قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در مرکز پژوهش های مجلس

دادستان تهران: 1700 نفر در پرونده های اقتصادی/ 540 نفر ممنوع الخروج شدند

استخدام برنامه نویس رایانه آقا در شرکت امدادخودروسایپا-تهران

عکس های دختر روس از جاذبه های تاریخ ایران

رقابت بین المللی حافظان قرآن در الازهر

مستند «هاشمی زنده است» بزودی در دانشگاه های سراسر کشور رونمایی می شود

هزارو 225 ساخت و ساز غیرمجاز در استان تهران تخریب شد

کنگره ملی 2000 شهید خراسان جنوبی

مجتمع بزرگ فرهنگی «برکت شهیدحججی» اصفهان به بهره برداری رسید

احضار 1700 نفر، ممنوع الخروجی 540 نفر و ممنوع المعامله بودن 136 نفر در پرونده های شعب ویژه

ازدواج غیرقانونی زنان ایرانی با مردان خارجی نگران کننده است

با توجه به استراتژی در پیش گرفته جنگ نرم باید مراقب آسیب های فضای مجازی باشیم

اعلام جذب واستخدام درجه داری نیروی دریایی در یزد

رحمانی فضلی: معاون پارلمانی وزارت کشور هیچ نسبتی با من ندارد

تلاش دشمن برای انحراف جنبش دانشجویی در ایران

انعقاد تفاهم نامه همکاری آموزشی مؤسسه نورالمجتبی(ع) و مهد قرآن

چه کسی وزیر را بازخواست کرد؟

تعریف شرکت دولتی چیست؟

آدم برفی فضایی!

آمریکا با پروژه ایران هراسی به دنبال پیشبرد اهداف خود در منطقه است

ابتکار: لایحه تامین امنیت زنان در انتظار تصویب قوه قضاییه

جلسه جدید درباره قانون منع به کارگیری بازنشستگان

فرمانده سپاه محمد رسول الله: دشمن می خواست تهران رابه آشوب بکشد

تحول «بیمه سامان» در زیرساخت عملیات بیمه گری

حافظه

پیکر احمدرضا دالوند تشییع شد

پی گیری مشکلات دانشجویان ایرانی در روسیه

بازنگری در قانون منع بکارگیری بازنشستگان

رییس سازمان بسیج سازندگی و معاون اجتماعی بسیج منصوب شدند

ابتکار: لایحه تامین امنیت زنان در انتظار تصویب قوه قضاییه

دبیرکل حزب مردمی اصلاحات با شکایت روحانی به دادگاه احضار شد

امسال معلمان منتظر لایحه رتبه بندی نباشند؟

وثوق عضو هیات مدیره و قائم مقام شرکت ایساکو شد

برای کسانی که جلوی آزادی بیان را می گیرند گاهی«کف گرگی» لازم است

10 هزار مترمربع از اراضی ملی مهریز رفع تصرف شد

پاسخ مقام دولت به ادعای تلگرامیِ ضرغامی

مطهری پیشنهاد «کف گرگی» داد

150 هزار نفر در آذربایجان شرقی تجربه یک بار مصرف مواد مخدر دارند

فصل جدید تقابل تهران و واشنگتن/ سپاه آزمایش موشکی ایران را تایید کرد

مطهری: برخی در داخل کشور، کارهایی کردند که برجام به سرانجام نرسد|آنها می خواستند آمریکا از برجام خارج شود| خدا حال هیچ قومی را تغییر نمی دهد مگر اینکه آن قوم حال خود را عوض کند| در این چهل سال هیچگاه شرایط به این سختی نبوده

احضار1700 نفر در پرونده های شعب ویژه اقتصادی/ 540 نفر ممنوع الخروج شدند

همایش ملی آبزی پروری دریایی و محیط های محصور

خودکفایی در تولید ناوشکنها و قایقهای پرنده

حاجی بابایی: خط فاضلاب دهپیاز با 16 کیلومتر اجرا می شود

نمایندگان همدان: روند ریل گذاری خط همدان- تهران شتاب گیرد

سه طرح بزرگ در منطقه ویژه خلیج فارس بهره برداری شد

بررسی قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در مرکز پژوهش های مجلس

کتاب محبوب دهه شصتی ها از نویسنده ای شهید

اهمیت زیر ساخت ها و فناوری های نوین در شهر هوشمند

واکنش تند کرباسچی به اظهارات مشاور رییس جمهور: دروغ که عوارض ندارد/ آشنا تا کنون هیچ عملکرد مثبتی نداشته است

دادستان تهران: در جریان رسیدگی به پرونده های اقتصادی 1700 نفر احضار شدند

موسسه های قرآنی ظرفیت خوبی برای کاهش آسیب های اجتماعی دارند

ساختارهای تولید در حوزه کودک و نوجوان قاعده مند شده است

وضعیت معیشتی اکثریت جامعه در بودجه 98 ترمیم شود

زمان توقف کالا در بنادر باید کاهش پیدا کند/ بندر شهید رجایی باید به بندری در تراز جهانی تبدیل شود

برخی نهادهای نظارتی علاقمندند فراتر از نظارت ورود کنند/ احضار1700 نفر و ممنوع الخروجی 540 فرد در جریان رسیدگی به پرونده های اقتصادی

معاون وزیر دفاع : خودکفایی در تولید ناوشکنها و قایقهای پرنده

تدوین آیین نامه برای جلوگیری از آسیب های احتمالی عزاداری در یزد

تبیین حقوق بشر اسلامی در گردهمایی کلیسای فیلیپین

رییس سازمان بسیج سازندگی منصوب شد

بصیرت و دشمن شناسی با توسل به قرآن میسر می شود

کسی نمی تواند دم از کوتاه آمدن در مقابل دشمنان بزند

مطهری:برای کسانی که جلوی آزادی بیان را می گیرند گاهی«کف گرگی» لازم است/ بخشی از حکومت کارهایی کرد که برجام به سرانجام نرسد

رحمانی فضلی:
 
 معاون پارلمانی وزارت کشور هیچ نسبت سببی و نسبی با من ندارد/ هیچ حکومتی بدون انتقاد باقی نمی ماند

شانس انتخاب زنان برای مشاغل فکری 25 درصد کمتر از مردان است

ری به حاشیه تهران تبدیل شده است

تشکیل کارگروه بازنگری در قانون بازنشستگان

احضار1700 نفر در پرونده های شعب ویژه اقتصادی

اطلاع نگاشت متحرک | یک جنبش ضد آمریکایی

دعوت مطهری از مجلس خبرگان برای حل یک موضوع

همه تلاش خود را برای ارتقای کیفیت آموزشی و معیشتی دانشجویان به کار می بندیم

سرپرستان معاونت آموزشی و بین الملل هلال احمر منصوب شدند

صفحه دختر حاشیه ساز در اینستاگرام بسته شد

احیای قدرت جامعه اسلامی؛ هدف کنگره محبان اهل بیت(ع)

40 درصد از مردم لوداب زیر پوشش خدمات کمیته امداد استان

تظاهرات مردم افغانستان در اعتراض به تقلب در انتخابات

«گردشگر خارجی» بسیجیِ مسجد نیست

عده ای موش صفت در حال ذخیره کردن طلا و ارز هستند

توصیه جمعیت جانبازان به مجلس: وضعیت معیشتی اکثریت جامعه در بودجه 98 ترمیم شود

نوآوری های رسانه ای برای مقابله با تحریف انقلاب ضروری است

ساختمان 320 باب کتابخانه عمومی کشور نیمه تمام است

معاون اول رییس جمهوری بندرعباس را به مقصد تهران ترک کرد

برنامه مدونی برای مقابله با خشونت در مدارس نداریم

ربیعی: باید یک جنبش عظیم گفت وگو راه بیاندازیم/ مردمداری دچار ضعف شده است/ ارمکی: ما باید جامعه را به رسمیت بشناسیم/ رابطه مردم و نگاهشان نسبت به حاکمیت نگاه بحرانی است

ابتکار: لایحه تامین امنیت زنان در انتظار تصویب قوه قضاییه

مازندران دارای امنیت مناسب و برکات الهی است

معاون اول رییس جمهوری بندرعباس را به مقصد تهران ترک کرد

برپایی دوره تثبیت محفوظات حافظان قرآن در کاشان

برپایی جلسه هفتگی قرائت به همت مهد قرآن و ولایت اصفهان

هدف از ترور پیروان اصیل خط امام، تحقق نیافتن اهداف مردمی انقلاب است

شهدا در میدان آزمایش دنیا برنده شدند

عکس نوشته/ هشدار آیت الله موسوی جزایری به مسببان وضعیت گروه ملی

توزیع 13 هزار حلقه لاستیک بین کامیونداران همدانی

آیت الله جوادی آملی: عده ای موش صفت فقط در حال ذخیره کردن ذخایر طلا و ارز هستند

احضار1700 نفر در پرونده های شعب ویژه اقتصادی/ 540 نفر ممنوع الخروج شدند

چگونه «نماز جمعه» مرا مسلمان کرد!

طراحی و برنامه ریزی یادگیری

زبان خصوصی

نالایقی برخی مسؤولان عافیت طلب و اشرافی نباید به پای انقلاب نوشته شود| مشکلات امروز نتیجه بی توجهی به سند چشم انداز 20 ساله است

معاونت خواهران بسیج اساتید دانشگاه آزاد دو راهی FATF و زندگی ارزان تجربه تلخ دیگری خواهد شد مانند برجام

مجازات مدیران بازنشسته ای که ترک پست نکنند، «حبس» است

مجازات مدیران بازنشسته ای که ترک پست نکنند، «حبس» است