مطالب مرتبط:
اربعین حسینی به یک حرکت سیاسی، معنوی و فرهنگی تبدیل شده است
حرکت 20 میلیونی اربعین؛ پاسخ کوبنده به تلاش های سیاسی و فرهنگی دشمن
پیام های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی اجتماع اربعین
نمایش زنده بودن حرکت حسینی در اربعین
حرکت نخستین گروه از راهپیمایان اربعین حسینی (ع) به سوی کربلا
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 28 مهر 1397 ساعت 07:252018-10-20سياسي

اربعین حسینی به یک حرکت سیاسی، معنوی و فرهنگی تبدیل شده است


ائمه جمعه سراسرکشور در خطبه های عبادی - سیاسی این هفته به مسائل مهم روز کشور و جهان پرداختند.

.

- ائمه جمعه سراسرکشور در خطبه های عبادی - سیاسی این هفته به مسائل مهم روز کشور و جهان پرداختند.

مشکلات کشور مربوط به داخل است نه خارج امام جمعه موقت مشهد گفت: مشکلات کشور مربوط به داخل است نه خارج، به تاراج دادن سکه و ارز، احتکار تولیدات کارخانجات و احتکار کالاهای وارداتی تاجران که مردم به آن ها نیاز دارند، چه ربطی به خارج دارد.

به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین محمدباقر فرزانه ظهر امروز در خطبه های عبادی- سیاسی نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی، اظهار کرد: امروز آمریکای جنایتکار، راس استکبار، یک جنگ تمام عیار اقتصادی، رسانه ای و تبلیغاتی را علیه ما از مدت ها پیش شروع کرده است.

جنگ اقتصادی را با تشدید تحریم ها و جنگ رسانه ای را با آنچه که در رسانه های جمعی دنیا، اینترنت و ماهواره بیان می شود، انجام می دهد.

وی افزود: بنا بر آنچه مقام معظم رهبری فرمودند، آمریکا چند هدف را در این جنگ تعقیب می کند که می خواهد به آن برسد اما غلط می کند که برسد.

اول اینکه از این طریق می خواهد اضطراب و دلهره را در مردم ایران زیاد و آرامش درونی آن ها را سلب کند.

کار دیگر این است که قصد دارد یاس و ناامیدی را در مردم ایجاد کرده و گسترش دهد.

فرزانه ادامه داد: سوم اینکه آمریکا می خواهد در مردم احساس بن بست ایجاد کند که مردم ایران به بن بست رسیدند، نظام کارایی ندارد و جمهوری اسلامی نمی تواند این بن بست را از بین ببرد.

چهارمین هدف این است که با این کارها قصد دارد بدبینی بین مردم را نسبت به یکدیگر و دستگاه های مسئول، قوای سه گانه و نیروهای مسلح به ویژه سپاه تشدید کند.

پنجمین هدف نیز این است که مشکلات اقتصادی را در ذهن مردم بیشتر و بزرگ تر نشان دهد.

آمریکا روی این پنج هدف به شدت کار می کند و روز به روز دنیا بیشتر پی می برد که در این مسئله موفق نخواهد شد.

امام جمعه موقت مشهد با بیان اینکه در این جنگ نیز آمریکا همچون تمام توطئه های خود در گذشته شکست می خورد، عنوان کرد: زمانی که به چند حادثه از توطئه های آمریکا نسبت به انقلاب نگاه می کنیم، آمریکا را شکست خورده می بینیم و متوجه می شویم که پروردگار نصرت جدیدی را نصیب ما کرد که فکر آن را نمی کردیم.

در 15 خرداد آمریکا قصد داشت که نهضت را در نطفه خفه کند و از بین ببرد اما شکست خورد.

در 17 شهریور نیز قصد از بین بردن حرکت را داشت اما موفق نشد و مژده پیروزی خون بر شمشیر به ما داده شد.

وی اضافه کرد: آمریکا جنگ هشت ساله را بر ما تحمیل کرد و برکات عظیمی از جنگ نصیب ما شد که اگر جنگ نبود، معلوم نیست که به چه میزان از آن می‎ رسیدم.

فتنه 88 را ایجاد کرد اما در آن شکست خورد و بصیرت به حدی در مردم ما اوج گرفت که در هیچ کجای دنیا سابقه ندارد.

تحریم ها نیز شکست خواهد خورد و کمک جدید غیرمنتظره ای از طرف خدا برای مردم ما خواهد آمد.

منصفان، عقلا و انسان‎ های باتجربه دنیا شک ندارند که آمریکا در این مسئله نیز در مقابل ایران شکست خواهد خورد.

فرزانه با اشاره به اینکه در حرکت آمریکا، چند آسیب اجتماعی در جامعه ما خود را نشان داد که جای تاسف است، تصریح کرد: اولین آسیب این بود که یک غفلت در تیم اقتصادی دولت موجب شد تا میزان زیادی ارز و طلای کشور به غارت رود و مشکلات عجیبی به دنبال خود ایجاد کند.

اگر یک مجموعه و فردی به غفلت مبتلا شود، یک آسیب اجتماعی و مرض کشنده و مهلک است.

دومین آسیب این بود که در این فضا که آمریکا ایجاد کرد، برخی از کارخانه داران به دلیل فزون خواهی دست به احتکار تولیدات خود زدند.

امام جمعه موقت مشهد ادامه داد: سومین آسیب سودجویی برخی تجار بود، آن هایی که جنس از خارج وارد کردند و برای اینکه گران تر بفروشند و پول بیشتری به دست آورند، انبار کردند.

چهارمین مسئله تاثیرپذیری برخی از مردم از تبلیغات و شایعات بود.

برخی مردم از این تبلیغات تاثیر پذیرفتند و برای احتکار خانگی به فروشگاه ها هجوم بردند.

پنجمین آسیب نیز گران فروشی تمام افرادی بود که مغازه کوچک و بزرگ داشتند.

چه ارتباطی بین جنسی که می فروشید با گران شدن دلار آمریکایی دارد؟ وی بیان کرد: تاسف این است که از طرف مسوولان نیز هیچ نظارت، حرکت و کنترلی دیده نمی شود.

در این شرایط و این جو، قشر متوسط، کارمند، محروم، آن فردی که از قشر متوسط بوده و اجاره نشین است، دانشجو و دانش آموز دارد، برای عروسی و دامادی دختر و پسرش وسیله می خواهد یا مریض شده و نیاز به دارو و درمان دارد، چه وضعیتی پیدا کرده و چه فشاری به او می آید.

فرزانه خاطرنشان کرد: این موارد مربوط به داخل است، مربوط به خارج نیست.

به تاراج دادن سکه و ارز، احتکار تولیدات کارخانجات و احتکار کالاهای وارداتی تاجران که مردم به آن ها نیاز دارند چه ربطی به خارج دارد؟ این گران فروشی گسترده چه ربطی به خارج دارد؟ این آسیب ها در جامعه ما وجود دارد اما در حدی نیست که مردم بترسند و فکر کنند که قدرت و اقتدار نظام از بین می رود، این گونه نیست.

امام جمعه موقت مشهد گفت: در این شرایط دو کار از طرف مقام معظم رهبری صورت گرفت.

اول اینکه جلسه ای دو و نیم ساعته با مجموعه دولت داشتند تا آن ها حرف خود را بزنند و ایشان نیز هشدارها و دستورات را به آن ها بدهند تا فعال تر و پرکارتر شوند و قشر متوسط را از زیر بار سنگین مخارج زندگی نجات دهند.

وی اضافه کرد: کار دوم این بود که با وجود اینکه آمریکا تلاش می کند به اهداف خود برسد اما نمی رسد و در جامعه آسیب داریم، رهبری حرکت انقلاب را به قدری استوار می دانند که سندی را ارائه می دهند که تا 50 سال دیگر با الگو قرار دادن اسلام و فرهنگ ایرانی برای پیشرفت، باید به تمدن نوین اسلامی برسیم.

این حرف عجیب و سنگینی بوده و نشان دهنده قدرت زیادی در داخل است.

رهبر انقلاب این حرکت را در مقطع خاصی از جهش و رشد دیده و ظهور و بروز مجموعه ای از انسان های نخبه جوان و غیرجوان را می بیند که در گذشته این مقدار را نداشتیم.

فرزانه با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب مجموعه ای را در حال شکل گیری می بینند که پنج خصوصیت دارد، عنوان کرد: اولین خصوصیت این بوده که این مجموعه قاطع، معتقد به حق مردم، مرتبط با مردم و معتقد به کارایی نظام جمهوری اسلامی است.

دوم اینکه مجموعه ای مصمم برای ریشه کن کردن فساد اقتصادی، اجتماعی و اداری است.

فساد اقتصادی، اداری و اجتماعی را هدف قرار دادند و می خواهند آن را ریشه کن کنند و خواهند توانست.

سومین خصوصیت اینکه مجموعه ای آماده برای از بین بردن تبعیضی است که مردم را رنج می دهد.

امام جمعه موقت مشهد افزود: چهارم خصوصیت این بوده که تمام توجهش به طبقات محروم جامعه است.

پنجم اینکه مجموعه ای خودساخته، ساده زیست و آستین همت برای گره گشایی از مشکلات مردم بالا زده که این مجموعه از نخبگان و جوانان این کشور در حال شکل گیری و فعالیت و محل اتکایی است که مقام معظم رهبری با اتکای به آن مسئله حرکت تا 50 سال دیگر ایران را ترسیم می کند که 50 سال دیگر از نظر تمدن اسلامی و رشد، حرف اول را در دنیا بزنیم که این مساله در حال شکل گیری است.

وی بیان کرد: نسل جوان متدین خودساخته ساده زیست متوجه به مشکلات ایران آستین بالا زده و این کشور را به جایی خواهد رساند که 50 سال دیگر رهبری ترسیم کرده اند.

ما چنین مجموعه ای داریم و در حال شکل گیری بوده، این افراد وجود دارند و گاه و بیگاه خود را نشان می دهند اما این مجموعه در حال شکل گیری و مشکل گشا، مسئولیت دولت و مسئولان را کم نمی کند.

منظور از دولت هر سه قوه است.

اگرچه آن ها متناسب با شرایط انقلاب خوب فعالیت می کنند اما هنوز هم جای کار و فعالیت وجود دارد تا مردم را از ابعادی که در مضیقه هستند، نجات دهند.

فرزانه گفت: آمریکا بداند و یقین داشته باشد این ملت و این قافله عظیم عاشورایی، در زمانی نه چندان دور او را به گور مذلت خواهد کشاند و خود، به اوج عزت خواهد رسید.

دولت ایران و پاکستان برای آزادی مرزبانان ربوده شده تلاش کنند امام جمعه موقت قم گفت: با توجه به حادثه تروریستی اخیر، دولت ایران و پاکستان برای آزادی مرزبانان ربوده شده در میرجاوه تلاش کنند.

به نقل از ایسنا، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه در مصلی قدس قم یکی از نشانه های تقوا را پایبندی به ارزش های اخلاقی دانست و عنوان کرد: باید انسان هایی که پایبند به ارزش های اخلاقی و انسانی هستند در جامعه دینی مورد تکریم قرار گیرند.

امام جمعه موقت قم افزود: باید تفاوتی میان افرادی که به ارزش ها پایبند هستند با افرادی که به سمت ضد ارزش ها سوق پیدا می کنند قائل باشیم.

وی با گرامیداشت شهادت عمار تصریح کرد: جامعه امروز ما نیازمند عمارهاست.

وی در جنگ صفین در مقابل کفار ایستاد و غبار از فتنه برداشت و برای کسانی که تردید داشتند به روشنگری پرداخت.

آیت الله حسینی بوشهری در خصوص زیارت اربعین اظهار کرد: در آستانه اربعین حسینی هستیم، چند سالی است به برکت خون شهیدان راه برایمان باز شده و زیارت اربعین که نشانه اقتدار و عشق شیعیان است؛ برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد: این پیاده روی حرکتی ارزشمند و نشانه ای از ایمان و اعتقاد و علاقه به ائمه اطهار(ع) و سید الشهداست البته این حرکت تنها مختص به شیعه نیست.

امام جمعه موقت قم عنوان کرد: امسال با وجود تنگناهای اقتصادی از ایران دو میلیون نفر رهسپار زیارت اربعین می شوند از افرادی که تسهیلاتی را برای حضور مردم فراهم کرده اند، تقدیر می کنیم.

وی گفت: هر چند دشمنان کارشکنی می کنند اما امیدواریم هر یک از توطئه های دشمنان به فضل الهی و همدلی زائرین و مردم عراق در مسیر اربعین حسینی خنثی شود.

آیت الله حسینی بوشهری در رابطه با حادثه تروریستی در میرجاوه بیان کرد: در این حادثه تعداد 14 تن ربوده شدند دولت ایران و پاکستان برای آزادی مرزبانان ربوده شده در میرجاوه تلاش کنند.

وی اظهار کرد: مسئولان هوشیاری بیشتری داشته باشند دشمن در دور تا دور کشور برنامه ریزی برای ضربه زدن به ما دارد و باید آمادگی ها صد در صد باشند تا از این بحران هایی که دشمن می آفریند عبور کنیم.

امام جمعه موقت قم در مورد قتل روزنامه نگار سعودی خاطرنشان کرد: قتل فجیع این روزنامه نگار که تابعیتی آمریکایی نیز داشت یک جنایت شرم آور بود، اگر خدا بخواهد کسی را رسوا کند این گونه نتیجه اش می شود که کار خودشان موجب رسوایی شان شود.

وی تاکید کرد: ما منتظریم سازمان های عریض و طویل بین المللی واکنش نشان دهند، آن هایی که صدایشان گوش فلک را کر کرده و با کوچکترین مساله ای در ایران قطع نامه و بیانیه صادر می کنند، در حال حاضر سکوت کرده اند.

آیت الله حسینی بوشهری بیان کرد: ما می خواهیم بدانیم آمریکا و اروپاییان و سازمان های بین المللی و حقوق بشری چه رفتاری در مقابل این قتل دارند؟ وی اظهار کرد: البته مردم ما با خبرهای چند روزه این ذهنیت را یافته اند که این مساله نیز مانند ده ها مساله دیگر با پول حل می شود و در نهایت فردی بی گناه را گناه کار اعلام می کنند و آمریکا و بازیگران صحنه بر روی آن سرپوش می گذارند و مساله را تمام شده اعلام می کنند.

امام جمعه موقت قم عنوان کرد: رییس جمهور آمریکا می گوید ما از این منافع سرشار در فروش اسلحه نمی توانیم بگذریم، آن ها می خواهند نشان دهند که مسئولان سعودی اطلاع نداشتند و عده ای سرخود این کار انجام داده اند.

وی بیان کرد: این برنامه دشمن در فریب دیگران است، گاهی عده ای شیفته الفاظ و عبارات دشمنان نشود، نباید فریب حرف های به ظاهر در ورق پیچیده دشمن را خورد، این بخشی از واقعیات کشورهای آمریکایی و دشمنان است.

آیت الله حسینی بوشهری پیرامون دیدار نخبگان و استعدادهای برتر کشور با رهبری نیز خاطرنشان کرد: نخبگان کشور گنجینه های کشور هستند و این یک واقعیت انکار ناپذیر در نظام است.

وی ادامه داد: دیدار رهبری با بسیجیان نخبه در ورزشگاه آزادی و بعد از آن دیدار با نخبگان تدبیر رهبری و تدوین سند اسلامی و ایرانی پیشرفت نشانه تدبیر معظم له است.

امام جمعه موقت قم تصریح کرد: در شرایطی که دشمن به دنبال آن است که بگوید کشور در حال فروپاشی است؛ رهبری سه کار مهم را با صلابت و تدبیر انجام می دهند.

وی گفت: کسانی که خواب فروپاشی نظام را می بینند، تدبیر و آینده نگری و تیزبینی رهبری را می بینند که بدون اینکه سخنی بگوید نشان می دهد که ایران برای 50 سال آینده برنامه رشد و پیشرفت دارد و این پاسخ دندان شکن به دشمن است.

نیروهای مسلح، مرزبانان ربوده شده را نجات دهند امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه امنیت خط قرمز نظام جمهوری اسلامی ایران است، گفت: مردم انتظار دارند، نیروهای مسلح با گوشمالی تروریست ها، مرزبانان ربوده شده کشورمان را از چنگال تروریست ها نجات دهند.

به نقل از ایسنا، حجت الاسلام سید محمد علی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه تبریز، با اشاره به ربوده شدن 14 مرزبان کشورمان در مرز میرجاوه توسط تروریست ها، بیان کرد: این حادثه، ادامه ی حرکت تروریستی در شهر اهواز بوده که به دستور آمریکا برای بی ثبات کردن ایران انجام شده است.

وی با بیان اینکه تلاش دشمنان در چنین حوادث تروریستی از لحاظ امنیتی فاقد اعتبار است، اظهار کرد: تحرکات تروریستی دشمنان هدفی به جز انحراف افکار عمومی از جنایات یمن، رسوایی در قتل جمال خاشقجی و شکست سیاسی در عراق ندارد.

امام جمعه تبریز ادامه داد: باتوجه به احتمال افزایش تلاش دشمنان برای انجام حملات تروریستی، ضرورت دارد مسئولان امنیتی نسبت به حفاظت از مرز و بوم میهن اسلامی و جلوگیری از فعالیت گروه های تروریستی حساسیت و هوشمندی بیشتری داشته باشند، البته از هوشیاری و پیگیری نیروهای امنیتی تشکر می کنم.

وی تصریح کرد: از دولت پاکستان که بعد از تغییرات و روی کار آمدن عمران خان روابط دو جانبه با ایران را به طور امیدوار کننده پیگیری می کند، انتظار می رود نسبت به تامین امنیت مرزهای مشترک با ایران و جلوگیری از نفوذ تروریست ها جدیت بیشتر داشته باشد.

امام جمعه تبریز با اشاره به دیدار جمعی از استعدادهای برتر و نخبگان کشور با رهبر معظم انقلاب، گفت: در شرایط کنونی، نخبگان در قبال مسائل مهم کشور نباید غفلت کنند، همچنین در کنار تخصص به تعهد نیز فکر کرده و زیر پرچم عدالت، استقلال و هویت ملی نسبت به جنگ تحمیلی اقتصادی، سیاسی و امنیی دشمنان علیه مردم ایران احساس مسئولیت کنند.

حجت السلام آل هاشم با اشاره به تدوین سند الگوی پایه اسلامی ایرانی پیشرفت توسط رهبر معظم انقلاب، خاطرنشان کرد: این سند حاوی پیام اقتدار، امید، تدبیر و اعتماد به سرمایه های داخلی نظیر نخبگان دانشگاهی و حوزوی است.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب با تدوین این سند پیشرفت، به ترامپ -که در شرایط فعلی حرف از نابودی ایران می زند- نشان داد که خوابش تعبیر نخواهد شد و برخلاف خواست دشمن، ایران اسلامی برای بالا رفتن از پله های پیشرفت برنامه ی 50 ساله دارد.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به قتل جمال خاشقجی - روزنامه نگار منتقد دولت سعودی، اظهار کرد: این جنایت مسئله مهم از دید مجامع بین المللی است و قتل خاشقجی به دستور حکام آل سعود پرده از چهره ی واقعی این خاندان در رویکرد تروریستی و تربیت تروریست های بزرگ همچون داعش برداشت و به دنیا ثابت کرد که عامل ناامنی های منطقه در سال های اخیر چه کسانی است، همچنین به مدعیان حقوق بشر شناساند که در فرهنگ آمریکا تروریست بودن یا نبودن بستگی به منافع این کشور دارد.

وی ادامه داد: معتقدم اگر خاشقجی روزنامه نگار و فعال سیاسی نبود، مثل هزاران مخالف رژیم سعودی در زندان های مخوف این کشور زیر شکنجه جان می داد و یا در بیابان های عربستان، سوریه، افغانستان، پاکستان و .

در بی خبری کشته می شد.

امام جمعه تبریز در ادامه با اشاره به مشکلات اقتصادی مردم، گفت: دولتمردان به مشکلات اقتصادی مردم واقف هستند، اما مبارزه در جنگ اقتصادی نیاز به تصمیم گیری های کلان، قاطع و راهگشا از سوی مسئولان دارد که امیدوارم در آینده شاهد اخبار مطمئن و تصمیمات بزرگ از سوی دولت باشیم.

وی با بیان اینکه بخشی از مشکلات مربوط به تحریم ها بوده و بخشی دیگر دیگر مربوط به مسائل داخلی است، تاکید کرد: بن بست و مشکل غیرقابل حل در کشورمان وجود ندارد و رفع مشکلات مردم کار جهادی و تلاش فوق العاده می طلبد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی اضافه کرد: از مدت ها قبل رهبر معظم انقلاب و سایر دلسوزان نظام در خصوص شرایط جنگ اقتصادی، رسیدگی به معضلات اقتصادی و حل مشکلات معیشتی مردم برای مقابله با تحریم های آمریکا هشدارهای لازم را داده اند و حتی بارها تکرار کردند شرایط جنگ، خاص بوده و لوازم مربوط به خود را می طلبد.

وی با بیان اینکه با افراد مناسب برای شرایط عادی، نمی توان در شرایط جنگ اقتصادی موفق شد، گفت: وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرده در کنار سازمان های دفاعی و امنیتی این کشور قرار گرفته و برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران ساختار جدیدی به نام گروه ویژه اقدام علیه ایران تشکیل داده و فرد با تجربه ای به مدیریت آن منصوب کرده است.

در داخل کشور نیز با تدبیر مقام معظم رهبری، شورای عالی هماهنگی سه قوه تشکیل شده است.

حجت الاسلام آل هاشم خاطرنشان کرد: با وجود گذشتن مدت طولانی از کنار رفتن وزرای اقتصادی و جنگ نرم اقتصادی تمام عیار دشمن علیه ایران، وزارتخانه های اقتصادی کشورمان بدون تصدی مانده اند و هر روز اخبار مختلف به گوش می رسد.

وی با بیان اینکه از ماه های قبل باید تکلیف وزارتخانه های اقتصادی مشخص می شد، گفت: دلسوزان نظام و همه ی مردم از دولت تقاضا دارند که هر چه زودتر تکلیف نقل و انتقالات و انتصابات مشخص شده و افراد کارآمد و با تجربه معرفی شوند تا شرایط اقتصادی مدیریت شود.

امام جمعه تبریز در بخش دیگر سخنانش با اشاره به افزایش آلودگی هوا با فرارسیدن فصل سرما، گفت: موجودات بدون اکسیژن نمی توانند بیش از سه دقیقه زنده بمانند، از این رو ضرورت دارد برای جلوگیری از آلودگی هوا در کلان شهرها فرهنگ سازی شود.

وی با اشاره به روز ملی صادرات، تاکید کرد: افزایش تولید و صادرات نقش کلیدی در حل مشکلات اقتصادی مردم دارد؛ از این رو از تمامی فعالان عرصه تولید و صادرات تشکر می کنم.

وی با اشاره به روز آمار و برنامه ریزی، خاطرنشان کرد: داشتن آمار صحیح، لازمه ی برنامه ریزی صحیح مسئولان است٬ پس ضرورت دارد مردم در زمان آمارگیری با مأموران آمارگیر همکاری کرده و اطلاعات درست در اختیار آنان قرار دهند.

پیاده روی اربعین فرصتی بزرگ برای شیعه و سنی است خطیب جمعه اراک گفت: دولت و ارتش پاکستان نیز در این موضوع مسئولیت دارند و باید در خصوص این مسائل با جدیت برخورد کنند و اجازه ندهند که عده ای اخلالگر امنیت مرزهای دو کشور را دچار آسیب و تنش کنند، این وضعیت به ضرر روابط دو جانبه است.

به نقل از ایسنا، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های امروز نماز جمعه اراک، اربعین حسینی را فرصتی گرانقدر برای همگان اعم از شیعه و سنی و ملت ایران و عراق برای تجدید بیعت با امام حسین(ع) و وحدت و یکپارچگی دانست و افزود: پیاده روی بزرگ اربعین به جهانیان اعلام می کند که ما بدون نفت و اسلحه هم قدرتمند هستیم و قدرت اصلی ما در ایمان، ولایت پذیری و عشق به محمد و آل محمد(ص) است.

وی پیام پیاده روی اربعین را قدرت مردم، مردم سالاری دینی و قدرت ولایی عنوان کرد و افزود: کسانی که به هر طریق در این اردوگاه بزرگ حسینی خدمت و فداکاری می کنند شایسته تقدیرند.

دری نجف آبادی با تاکید بر لزوم برگزاری هرچه باشکوه تر و با عظمت تر مراسم پیاده روی عاشورا گفت: همه باید در حد توان خود به برگزاری این آیین کمک کنند.

این میدان، میدان معرفت و اخلاص است و در عرصه دین و ارزش های اسلامی نمی توان منافقانه رفتار کرد.

وی به حادثه مرز میرجاوه و ربوده شدن تعدادی از مرزبانان در این منطقه نیز اشاره کرد و با تاکید بر لزوم پیگیری این حادثه توسط دستگاه های مسئول، اظهار کرد: دولت و ارتش پاکستان نیز در این موضوع مسئولیت دارند و باید در خصوص این مسائل با جدیت برخورد کنند و اجازه ندهند که عده ای اخلالگر امنیت مرزهای دو کشور را دچار آسیب و تنش کنند، این وضعیت به ضرر روابط دو جانبه است.

دری نجف آبادی ابراز امیدواری کرد که دولت جدید پاکستان این موضوع را با جدیت پیگیری کند و افزود: شیوخ منطقه و مسئولان ذیربط اعم از شیعه و سنی باید با این مسئله برخورد کنند و دستگاه های مرتبط نیز باید هوشیارانه تر عمل کنند.

وی به کشته شدن جمال خاشقچی در کنسولگری عربستان نیز اشاره کرد و با اشاره به کشته شدن شدن باقر النمر گفت: رژیم سعودی در اینگونه جنایات سابقه دارد.

دری نجف آبادی با محکوم کردن سکوت سازمان های بین المللی در قبال این جنایت و حمایت آمریکا از این اقدام گفت: سازمان های بین المللی گاهی در قبال چنین جنایاتی که در تاریخ بشر کم سابقه است، قابل خریدن هستند.

وی خواستار عکس العمل دستگاه های مسئول بین المللی و مردم عربستان نسبت به این جنایت شد و افزود: عربستان مدتهاست برای منافع خود مردم یمن و سوریه را به خاک و خون کشیده و می خواهد با انجام معامله قرن فلسطین و غزه را نیز به خاک و خون بکشد و به اسراییل و آمریکا بفروشد.

دری نجف آبادی در ادامه بر لزوم رعایت اخلاق و آداب اسلامی در تمامی عرصه ها تاکید کرد و افزود: اخلاق اسلامی باید در رفتار و گفتار و کردار همه ما رعایت شود و نباید آبروی نظام اسلامی را برده و خوراک به دست دشمنان اسلام و قرآن بدهیم.

وی با بیان اینکه این نظام با خون شهدا آبیاری شده است گفت: کسانی که پستی را از دست می دهند باید در سخنان و رفتارشان حرمت نظام و اسلام را حفظ کنند و آب به آسیاب دشمن نریزند.

امیرالمومنین(ع) 25 سال خانه نشین شدند، اما آبروی اسلام را حفظ کردند در حالی که هیچ حقی از حق ایشان با عظمت تر نبود.

دری نجف آبادی همچنین با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری با دانشجویان نخبه گفت: نخبگان سرمایه های ملی نظام اسلامی هستند.

چرخ کارخانه ها، دانشگاه ها، ادارات و .

باید بر دوش نخبگان بچرخد.

این جوانان باید آمادگی اخلاقی و مدیریتی برای اداره کشور در آینده را داشته باشند و باید زمینه همکاری دانشگاه با تمامی مراکز اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و .

فراهم باشد و این ارتباط هرچه قوی تر شکل بگیرد.

وی با بیان اینکه نباید فقط به جهاد دانشگاهی کفایت کرد افزود: این نهاد به سهم خود فعالیت می کند اما تمامی دانشگاه های فنی و صنعتی باید پاسخگوی نیازهای کشور باشند.

دری نجف آبادی با اشاره به دستورات مقام معظم رهبری درخصوص الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت اظهار کرد: این الگو اصول کلی و ریل گذاری کلی برای 50 سال آینده است و تمامی صاحبنظران و دانشمندان باید نهادهای متولی را در تدوین این الگو یاری کنند تا هر دولتی در قالب این الگو در مسیر توسعه حرکت کند و آینده نگرانه رفتار کرده و دچار روزمرگی نشود.

خطیب جمعه اراک با بیان اینکه برای اداره کشور نیازمند برنامه و آینده نگری هستیم، گفت: اگر برنامه داشتیم وضعیت ارز و دلار اینگونه نبود.

باید قیمت کالاهای اساسی ثابت نگه داشته شود تا مردم بتوانند حداقل برای یکسال آینده زندگی خود برنامه ریزی داشته باشند.

تصمیمات روزمره و لحظه ای به ضرر کشور است و همه باید کمک کنیم که تصمیمات پایدار و مدیرانه گرفته شود و از روزمرگی در اداره کشور پرهیز شود.

جریانی که تلاش می کند شخصی مدیرکل شود، خطرناک است نماینده ولی فقیه در هرمزگان با بیان اینکه جریانی که تلاش می کند شخصی مدیرکل شود، خطرناک است و اهدافی را دنبال می کنند، گفت: باید تلاش شود مدیری لایق زمام امور در بخش های مختلف را برعهده بگیرد.

به نقل از ایسنا، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی ظهر امروز در جمع نمازگزاران بندرعباسی ضمن گرامیداشت روز جهانی و هفته استاندارد اظهار کرد: باید به موضوع استاندارد در جامعه توجه ویژه ای شود که در نشست با مسؤولان استاندارد استان هم این موارد مورد تاکید قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه باید از کربلا درس گرفت و واقعه عاشورا را از زوایای مختلف واکاوی کرد، افزود: جریانی که تلاش می کند شخصی مدیرکل شود، خطرناک است و اهدافی را دنبال می کنند.

امام جمعه بندرعباس با اشاره به اینکه باید تلاش شود مدیری لایق زمام امور در بخش های مختلف را برعهده بگیرد و ضمن هشدار به شایعه و شایعه سازان، خاطرنشان کرد: در قیام عاشورا هم ردپای شایعه سازان دیده می شود و شایعه سازان در جامعه امروزی هم هنگامی که ناتوان از اقداماتی می شوند، شایعه منتشر می کنند.

آیت الله نعیم آبادی ادامه داد: پیشنهاد دادیم که شهرداری های استان میدانی مهم از شهرها را به نام صحیفه سجادیه نامگذاری شود و وسط میدان هم دو صفحه از صحیفه سجادیه با خطی زیبا به نگارش درآید و خیابان منتهی به این میدان هم به نام خیابان صحیفه نامگذاری شود.

وی با تأکید بر اینکه برای رسیدن به عرفان عملی بایستی صحیفه سجادیه راخواند، تصریح کرد: همانطور که هر روز در مساجد قرآن خوانده می شود پیشنهاد می کنم که هفته ای یک شب در مساجد صحیفه خوانی شود و بهتر است که معنی و شرح روانی نیز از صحیفه سجادیه خوانده شود.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با اشاره به روز جهانی استاندارد، تاکید کرد: استاندارد دو بعد دارد، یک بعد به مسؤولان استاندارد ارتباط دارد و بایستی نظارت شود و از تولید کالای استاندارد جلوگیری شود.

آیت الله نعیم آبادی ادامه داد: یک بعد هم مربوط به شهروندان است و مردم هم در صورت مشاهده کالای غیراستاندارد، بایستی به استاندارد اعلام کنند.

وی با بیان اینکه مبارزه با تخلفات، وظیفه شرعی هر شهروندی است و با تأکید بر توجه بیشتر به حوزه میراث فرهنگی افزود: نیاز است توجه بیشتر استاندار و مدیرکل میراث فرهنگی به این حوزه معطوف شود؛ زیرا میراث فرهنگی یادگار گذشتگان برای نسل های آینده است.

امام جمعه بندرعباس با اشاره به جنایت سعودی در قتل روزنامه نگار عربستانی عنوان کرد: این جنایت را محکوم می کنم و خواستار برخورد نظام بین المللی هستیم.

آیت الله نعیم آبادی ضمن انتقاد از سکوت سازمان ملل در مقابل جنایاتی که در یمن، سوریه و.

صورت می گیرد، گفت: سازمان ملل از ظالمان حمایت می کند و باید گفت این سازمان ترامپ است و سازمان ملل نیست؛ این موضوعات نشان می دهد که ما بایستی روی پای خودمان بایستیم و به دیگران اعتماد نکنیم.

اربعین حسینی به یک حرکت سیاسی، معنوی و فرهنگی تبدیل شده است امام جمعه بجنورد گفت: امروز اربعین حسینی تبدیل به یک حرکت سیاسی، معنوی و فرهنگی شده است و فقط یک عزدارای معمولی نیست.

به نقل از ایسنا، حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در نماز عبادی و سیاسی جمعه با اشاره به اینکه در آستانه فرارسیدن اربعین حسینی قرار داریم، افزود: اربعین یک نام ساده نیست بلکه یک فرهنگ، روزگار و نماد شکوه و بقای قیام امام حسین(ع) است.

وی ادامه داد: اربعین حسینی یک اجتماع معنادار است و پیام اقتدار و فرهنگ ستیزی به استکبار است.

یعقوبی با بیان اینکه در اربعین حسینی حدود 20 میلیون زائر از نقاط مختلف حضور پیدا می کنند، اظهار کرد: این حرکت بت شکن است و عزت و اقتدار مسلمان ها در این حرکت ظهور پیدا می کند.

وی با اشاره به سالروز شهادت عمار یاسر بیان کرد: بسیجی به معنای واقعی عمار یاسر است که در سن 94 سالگی به شهادت رسید و همیشه بر مدار رسالت و ولایت حرکت کرد.

خطیب نماز جمعه بجنورد با بیان اینکه سبقت و استقامت ویژگی عمار یاسر بود و عمار معیار حق و باطل است، تصریح کرد: در زمان فتنه سال 88که بسیاری از خواص لغزیدند، برخی از آن ها نمره منفی، تجدیدی و رفوزه گرفتند، معظم له فرمودند که عمار کجاست؟ وی توضیح داد: این جمله به این معناست در زمانیکه فضای جامعه مه آلود می شود، عمارها هستند که از حق دفاع می کنند تا برای مردم شبه ایجاد نشود.

یعقوبی در ادامه با بیان اینکه طی هفته گذشته مقام معظم رهبری کار بزرگی را انجام دادند که در تاریخ انقلاب اسلامی به یادگار خواهد ماند، افزود: ایشان سند پیشرفت و الگوی اسلامی و ایرانی را اعلام کردند و فرمودند که ما برای 50 سال آینده الگو تدوین کرده ایم که به کجا باید برویم و به کجا باید برسیم.

وی با اشاره به اینکه این سند طی هفت سال توسط کارشناسان و متخصصان تدوین شده است، تاکید کرد: در این پیام چندین پیام نهفته است که اقتدار یکی از این پیام هاست.

امام جمعه بجنورد ادامه داد: برخی عنوان می کنند که جمهوری اسلامی به بن بست رسیده است اما با اعلام این سند نشان دادیم که هنوز اول کار است و برای 50 سال آینده نیز برنامه ریزی کرده ایم.

وی اظهار کرد: پیام دوم تدبیر است که نشان می دهد نظام جمهوری اسلامی دچار غفلت و روزمرگی نشده و نخواهد شد و اعتماد و امید از دیگر پیام های این سند است.

امام جمعه بجنورد در ادامه به قتل خاشقچی خبرنگار عربستانی در سفارت عربستان در کشور ترکیه نیز اشاره کرد و گفت: با این اتفاق چهره آمریکا و آل سعود بیشتر نشان داده شد.

وی افزود: آمریکا که همیشه از حقوق بشر صحبت می کند و می گوید اگر بخواهیم با عربستان در این مورد برخورد کنیم دلارهایمان کم می شود و باید این موضوع جور دیگر مدیریت شود، بنابراین دلار برای آن ها اهمیت دارد نه جان انسان.

به گفته یعقوبی، حقوق بشر بازیچه دست ابرقدرت هاست.

ایران اسلامی در مقابل تصویرسازی منفی دشمن ایستاده است نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: ایران اسلامی در مقابل تصویرسازی منفی دشمن ایستاده است.

به نقل از ایسنا، آیت الله علی خاتمی در خطبه های این هفته نمازجمعه زنجان با اشاره به سالروز شهادت عمار یاسر در نهم صفر سال 37 هجری، اظهار کرد: پیشرفت علم هسته ای کشور، دستیابی به غنی سازی 20 درصدی و نقش شهید مجید شهریاری، افتخار زنجان و ایران در این پیشرفت موجب تعجب دنیا شده است.

امام جمعه زنجان همچنین با اشاره به سالروز قرارداد ننگین گلستان بین ایران و روسیه، ادامه داد: این قرارداد مایه ننگ قاجاریه بود و بخش عظیمی از ایران را از سرزمین مادری جدا کرد، ولی فرزندان معاصر این دیار با وجود لشکرکشی جهانی، جانانه از ایران دفاع کردند و یک وجب از خاک ایران جدا نشد.

این افتخار فقط از آن جمهوری اسلامی است.

وی با بیان اینکه شهادت مصطفی خمینی منجر به تسریع روند پیروزی انقلاب شد، تصریح کرد: سند جامع تحول تمدن اسلامی که توسط برگزیدگان و دانشمندان کشور و با هدایت مقام معظم رهبری تدوین می شود، افق جامع و روشنی از آینده را پیش روی ایران اسلامی قرار خواهد داد.

آن هم در شرایط فعلی که رییس جمهور تاجر مسلک آمریکا دیگران را از همکاری با ایران منع می کند.

آیت الله خاتمی در ادامه با بیان اینکه برنامه جامع افق اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و علمی 50 ساله آینده در دست تدوین است، یادآور شد: این برنامه توسط نخبگان حوزه های مختلف علمی، فرهنگی و اقتصادی در حال تدوین است.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با تاکید بر ایستادگی 40 ساله ایران در مقابل استکبار، تاکید کرد: ایران اسلامی به فضل الهی دقیقا در مقابل تصویرسازی منفی دشمن با آینده ای روشن و سرافراز قرار گرفته است و تلاش علمی ایران زیر پرچم عدالت خواهی منجر به انحصارشکنی و تحقق انواع پیشرفت ها خواهد شد.

مسئولان در اتاق های دربسته ننشینند، بلکه از نظرات نخبگان استفاده کنند نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه تمامی دستگاه های برنامه ریزی باید برنامه های سالم و شفاف ارائه دهند، گفت: مسئولان امر در اتاق های در بسته ننشینند و چیزی را به عنوان برنامه تدوین کنند بلکه از نظرات نخبگان استفاده کنند زیرا در غیر این صورت ممکن است برنامه به درستی اجرا نشود و برای کشور مشکلاتی ایجاد شود.

به نقل از ایسنا، حجت الاسلام محمدعلی نکونام 27 مهرماه در خطبه های نماز جمعه شهرکرد، با اشاره به اینکه توجه به آمار و برنامه ریزی از مسائل مهم کشور است، اظهار کرد: مقام معظم رهبری سند جامع تحقق تمدن نوین اسلامی را در معرض افکار عمومی قرار دادند.

وی با اشاره به اینکه این سند 50 ساله است، افزود: دشمن به پایان رسیدن کشور را در خواب می بیند در حالی که برنامه 50 ساله برای کشور تدوین و در اختیار نخبگان کشوری برای مطالعه و برنامه ریزی قرار می گیرد.

حجت الاسلام نکونام گفت: طبق گفته رهبری این برنامه بایستی تا سال 1400 در کشور عملیاتی شود.

امام جمعه شهرکرد ادامه داد: برنامه ای حساب شده با استفاده از تفکر نخبگان از ضرورت هاست که این امر توسط رهبری عملیاتی شد و از طریق این سند مشتی بر دهان دشمن زدند.

وی با اشاره به اهمیت بسیار صادرات در کشور بیان کرد: متاسفانه صادرات جایگاه خوبی ندارد و بیشتر تمرکز بر بحث واردات است که واردات ضربه های بسیاری را بر تولید و دسترنج داخل و توانمندی ها و ظرفیت های داخل کشور وارد کرده است.

امام جمعه شهرکرد ادامه داد: متاسفانه محصولات بسیاری از کارخانجات و کشاورزان به فروش نرسیده و واردات بی رویه جای آن محصولات را گرفته است، بنابراین لازم است برای صادرات بیش از واردات ارزش قائل شد تا از این طریق علاوه بر فراهم شدن زمینه تولید در کشور، کسب و کار، تجارت و اشتغال رونق یافته و با محکم شدن پایه اقتصادی کشور مشکلات نیز برطرف خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه تقویت بدنی از ضرورت ها است، گفت: باید کارهای بسیاری بر روی تربیت بدنی، ورزش های همگانی و سنتی انجام شود، همچنین لازم است تقویت جسم و جان در تمامی عرصه های ورزش وجود داشته باشد.

حجت الاسلام نکونام با بیان اینکه باید تلاش شود در استان وحدت بیش از گذشته حاکم باشد، تصریح کرد: پرهیز از تفرقه و تضعیف یکدیگر، موجب کمک به رشد و توسعه استان خواهد شد.

وی بر تلاش بیشتر مسئولان استانی تاکید کرد و گفت: لازم است مسئولان استان جهادی تر و انقلابی کار کنند تا از این طریق در پیشرفت برخی کارها مخصوصا در اشتغال آفرینی تسریع و تسهیل ایجاد شود.

امام جمعه شهرکرد بیان کرد: باید نظارت و پیگیری بیشتر بر جلسات دستگاه های اجرایی استان صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: مردم نیز مطالبات به حقی دارند که مسئولان باید توجه کنند و با مواضع سالم و شفاف در خدمت مردم باشند.

وی با اشاره به نزدیک بودن ایام اربعین حسینی، گفت: امروز شاهد پدیده ای جدید هستیم که این امر بسیار مهم و مغتنم است.

نخبگان در زمینه رفع مشکلات جامعه نقش آفرینی کنند امام جمعه ارومیه گفت: نخبگان در زمینه رفع مشکلات جامعه نقش آفرینی کنند.

به نقل از ایسنا، حجت لاسلام سید مهدی قریشی در خطبه های نماز جمعه این هفته به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با نخبگان جوان و استعدادهای برتر علمی کشور اشاره کرد و افزود: مسئولان باید جدی تر به دنبال تعامل با نخبگان باشند و برای رفع مشکلات جامعه از آنها کمک بگیرند و از طرف دیگر نخبگان نیز باید همه ظرفیت های خود را در اختیار پیشرفت کشور قرار دهند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی ادامه داد: تصویرسازی غلط و منفی و ناامید کننده از اوضاع ایران مهمترین دستور کار امروز دشمن است، در این رابطه و برای خنثی کردن نقشه دشمنان باید مسئولان و نخبگان تمام تلاش خود را انجام دهند.

حجت الاسلام قریشی به راهپیمایی اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: باید در اربعین حسینی حماسه ای دیگر رقم بزنیم و پیاده روی اربعین به حماسه ای اثر گذار در جهان تبدیل شود و دشمنان اسلام باید بدانند که هیچ گاه از مسیر و راه اباعبدالله الحسین(ع) دست نخواهیم کشید.

امام جمعه ارومیه در خصوص تاثیر نمرات مقاطع تحصیلی دانش آموزان بر نتیجه کنکور گفت: با توجه به اینکه کنکور در آینده بر سرنوشت دانش آموزان تاثیر دارد، مسئولان باید این مسئله را دقیق تر بررسی کنند و قبل از تصویب تاثیر نمرات دانش آموزان در نتیجه کنکور، حرف ها و پیشنهادات دانش آموزان و اولیا را بشنوند تا تبعیضی ایجاد نشود و همه با شرایط یکسان وارد دانشگاه شوند.

اعتماد کردن به دشمن نشانه بی بصیرتی است امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی دوست ایران نیستند و نباید از آن ها توقع کمک و همکاری داشته باشیم، گفت: اعتماد کردن به دشمن نشانه بی بصیرتی است.

به نقل از ایسنا، حجت الاسلام محمد مختاری، امروز (27 مهر) در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه اظهار کرد: معارف دین یکی از راه های رسیدن انسان به سعادت حقیقی است و معارف دین سبب می شود مهم ترین استعداد که انسان واقعی بودن و انسان واقعی شدن است، شکوفا شود.

وی با بیان اینکه ایمان کلید تمام خوبی ها است، گفت: ایمان واقعی یکی از ارکان انسان واقعی شدن است و کسانی که حقیقت واقعی را نمی بینند، خواب هستند.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه تربیت سیاسی و بصیرت سیاسی یکی از نیازهای مهم جامعه است، افزود: باید در هر مسئله ای بر محور حق حرکت کنیم تا گرفتار افراط و تفریط نشویم.

مختاری تصریح کرد: کسانی دچار افراط و تفریط خواهند شد که از تربیت و رشد سیاسی برخوردار نباشند و سکوت در برابر بسیاری از حوادث و مسائل سیاسی، اغتشاش و فتنه گری نمونه هایی از افراط است.

وی با بیان اینکه درخت انقلاب اسلامی روز به روز تنومندتر می شود، ادامه داد: باید در برابر بی عدالتی ها و نابهنجاری ها ایستادگی کنیم.

امام جمعه موقت بیرجند خاطرنشان کرد: دشمنان ایران اسلامی هیچگاه به دنبال رشد، تعالی و پیشرفت واقعی کشور نیستند و نمی خواهند پیشرفت های انقلاب اسلامی را ببینند.

وی با بیان اینکه وضعیت کنونی کشور قابل قیاس با دوران قبل از انقلاب نیست، افزود: متاسفانه برخی از افراد ساده لوحانه تسلیم حرف های دشمنان می شوند.

امام جمعه موقت بیرجند گفت: پیشرفتی که در دنیا مد است، هرگز برای ایران اسلامی ارزشمند و الگو نیست چرا که این پیشرفت همراه با بد اخلاقی و زیر پا گذاشتن حقوق بشر است.

مختاری خاطرنشان کرد: پیشرفت و اعتلای نظام جمهوری اسلامی ایران در گرو سه مؤلفه مهم مردم، نظام اسلامی و مسئولان است و اگر این سه بخش با تعامل با یکدیگر و براساس نقشه راه عمل کنند به طور قطع نتایج مطلوبی حاصل خواهد شد.

استکبار جهانی و عمال سعودی به دنبال ایجاد خفقان هستند امام جمعه قزوین گفت: هدف استکبار جهانی با همدستی عمال سعودی ایجاد خفقان برای آزادیخواهان است، اما این عده کور خوانده اند؛ آن ها بدانند کشتارهایی که راه می اندازند به نفعشان تمام نمی شود و عاملی برای بیداری ملت ها و نابودی ستمگران خواهد شد.

به نقل از ایسنا، آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های این هفته نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار می شود، با اشاره به دست یابی ایران اسلامی به غنی سازی 20 درصد اورانیوم در سال 1388 توسط دانشمند شهیدی چون شهریاری اظهار کرد: متأسفانه مدت ها است که آن گونه که باید این افتخارات به چشم ما نمی آید و اطلاع رسانی نمی شود اما دانشمندان ما کار خود را انجام می دهند و ان شاءالله جامعه ما نیز بیشتر از گذشته از پیشرفت های این عرصه خبردار خواهد شد.

وی با بیان اینکه امروز خیلی ها انگیزه ندارند تا این افتخارات را به مردم اطلاع رسانی کنند، تصریح کرد: هر چه ما در زمینه های علمی قوی تر می شویم، ناوهای هواپیمابر امریکا از خلیج فارس بیشتر دور می شوند و رفتار بی ادبانه صهیونیست ها تغییر می کند و آن ها جرأت نمی کنند بی ادبی کنند و ان شاءالله خداوند هرروز بر قدرت و اقتدار مسلمانان بیفزاید.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با یادآوری روز صادرات عنوان کرد: باید تلاش کنیم تا هرروز شاهد خبرهای جدید در خصوص صادرات تولیدات داخلی به کشورهای دیگر باشیم.

وی بابیان اینکه باید از صادرات نفت خام دست برداریم، بیان کرد: نباید نفت و مواد معدنی را خام صادر کنیم چراکه این به معنای ایجاد اشتغال برای کشورهای دیگر است و نتیجه اش دامن زدن به فقر در مملکت خودمان است.

آیت الله عابدینی افزود: اگر از جوانان و نیروهای تحصیل کرده و متخصص استفاده کنیم تا مواد اولیه را به کالا تبدیل کرده و با ایجاد ارزش افزوده آن ها را به کشورهای دیگر صادر کنیم، بسیار ارزشمند خواهد بود و استقلال، امنیت، آبرو و معیشت مردم را تضمین خواهد کرد.

خطیب جمعه قزوین به حادثه تروریستی میرجاوه نیز اشاره کرد و گفت: در این حادثه 14 نفر از مرزبانان توسط یک خائن و منافق مسموم و بی هوش شدند و در این حالت آن ها را دستگیر کردند، درحالی که تروریست ها در شرایط عادی جرأت نزدیک شدن به پایگاه های ایران را ندارند و از خدای متعال می خواهیم عزیزان ما را از شر اشرار نجات دهد.

وی اظهار کرد: تروریست ها هر جا موفقیتی از ما دیدند تلاش کردند تا ذهن ها را به سمت و سویی ببرند که این عظمت ها دیده نشود و امروز نیز به خاطر مسائلی همچون توان نظامی ما و حرکت عظیم اربعین تلاش می کنند تا اذهان عمومی را به سمتی منحرف کنند که این عظمت ها دیده نشود اما هیچ گاه به اهداف شوم خود دست نخواهند یافت.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور گفت: همان طور که رهبر معظم انقلاب تأکید دارند در ایران اسلامی هیچ کمبودی در حوزه منابع طبیعی، معدنی و انسانی وجود ندارد و خدای متعال نعمات زیادی را به ما عنایت کرده و بهره وری از این منابع فقط نیازمند یک مدیریت صحیح و کارآمد است.

امام جمعه قزوین بابیان اینکه مسئولان کشور باید با استفاده از منابع، زندگی معیشتی مردم را متحول کنند، افزود: مدیران نباید به مسئله معیشتی مردم بی توجه باشند و به دنبال کاخ نشینی و رفاه طلبی خود بروند، این شرایط دل عموم مردم را به درد می آورد، البته بسیاری از مسئولان ما شبانه روز در حال خدمت به مردم هستند و هدف آن ها رفع گرفتاری های جامعه است که ما قدردان این مدیران جهادی هستیم.

وی گفت: امروز مسئولان قدرت طلب و رفاه زده ای در کشور هستند که قدر نعمت جمهوری اسلامی و ملت ایران را نمی دانند و درکی از درد مردم ندارند، این عده گمان می کنند هرزمانی در تریبونی ظاهر شوند و به وعده های دروغین خود ادامه دهند؛ مردم با آن ها همراه می شوند، اما مردم ما فرق بین خادم و خائن را به خوبی درک می کنند.

آیت الله عابدینی یادآور شد: ما از خادمان حقیقی مردم در هر کسوت و جایگاهی که قرار دارند قدرشناسی می کنیم و از خدای متعال توفیق خدمتگزاری بیشتری برای این عزیزان طلب می کنیم.

همچنین از خداوند درخواست می کنیم شر مسئولانی که با بی اعتنایی به خون شهدا، توجهی به درد و رنج مردم ندارند و به دنیاپرستی و زیاده خواهی روی آورده اند را از سر ملت ایران بردارد.

خطیب نماز جمعه قزوین با اشاره به توطئه صورت گرفته در قتل خبرنگار عربستانی به نام جمال خاشقجی گفت: این ماجرا موضوع پیچیده و عجیبی است و افرادی که به این جنایت مبادرت کردند عزت، آبرو، ظلم و بی عدالتی برایشان اهمیتی ندارند، اما گاهی که خدای متعال قصد دارد عده ای را رسوا کند و آن ها را در سراشیبی هلاکت و نابودی قرار می دهد، امیدواریم این جنایت هولناک عاملی برای بیداری مردمی از عربستان که هنوز فریفته دروغ های آل سعود هستند، بشود.

وی افزود: مردمی که در هر نقطه جهان امریکا را مظهر دموکراسی و حقوق بشر می دانند، باید نگاهی به ماجرای قتل فجیع این خبرنگار منتقد آل سعود و حامیانش داشته باشند، امروز همه دنیا متوجه است که ژست های دروغین سران آمریکایی یک بازی است و امریکا و عربستان با همکاری یکدیگر این جنایت را آفریدند تا هرکس که ساز مخالفت با آن ها را دارد، دچار هراس شود.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: هدف استکبار جهانی با همدستی عمال سعودی ایجاد خفقان برای آزادیخواهان است، اما این عده کور خوانده اند و این کشتارها به نفع عمال آل سعود و امریکا تمام نمی شود و عاملی برای بیداری ملت ها و نابودی ستمگران خواهد شد.

امام جمعه قزوین گفت: برخی در مقابل چشم ملت در رسانه ملی به 80 میلیون نفر صریحاً دروغ می گویند.


کلید واژه ها: آمریکا - مردم - کشور - اقتصادی - سیاسی - جمعه - مشکلات - امام جمعه - ائمه جمعه - رسانه - کالاهای وارداتی - مقام معظم رهبری - مشکلات اقتصادی - نماز جمعه مشهد - جمهوری اسلامی - مشهد - شکست - نیروهای مسلح - امروز - ایران - نماز جمعه - تبلیغاتی - موفق - جهان - امام - 17 شهریور - ماهواره - اینترنت - اضطراب - فرهنگی

آخرین اخبار سرویس:
رضا خندان و فرهاد میثمی به 6 سال حبس محکوم شدند

شرکت رنگین طیف در آینده ای نزدیک فعالیت مجدد خود را از سر خواهد گرفت/ بازگشت به کار 80 کارگر قزوینی

تذکر به رییس جمهور درباره لزوم افزایش حقوق کارگران در سال 98

جشنواره قرآن مدهامتان در کهگیلویه وبویراحمد برگزار می شود

موفقیت های کشور نتیجه پایبندی به آرمان های انقلاب است

بدون رییس جمهور هم می تواند برگزار شود

دوم بهمن ماه؛ سالروز تبلور غیرت مردم ارومیه

همسر نسرین ستوده به 5 سال حبس محکوم شد

امروز یکی از بهترین روزهای زندگی ام رقم خورد

پرتوی های نابغه؛ از تاسیس دانشگاه شریف تا درخشش در سیلیکون ولی

پوشش عبدالله عبدالله هنگام ثبت نام در انتخابات

افسر پلیس چک حامل 700 میلیونی را به صاحبش بازگرداند

پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی درگذشت محمدرضا اعتمادیان

دختر 15 ساله کودک نیست/ باید برای دختران طالب شوهر فکری کنیم

قاچاق سوخت دو پژو 405 را خاکستر کرد

تحویل 18 هزار واحد مسکن مهر استان تهران در ایام دهه فجر

626 خانه بخت

استاندار قم: ارزش های دینی و فرهنگی به خوبی از نسل گذشته منتقل نشده است

تلاش برای بستن کانال توانا در بخش مرکزی اهواز ادامه دارد

پرداخت وام های قرض الحسنه به شیوه فعلی رباخواری آشکار است

اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی تا انتهای سال در خراسان رضوی

حضور نماینده ایران در نشست ورشو، مانع از برگزاری مذاکرات می شود

ابتکار: نداشتن مهارتهای ارتباطی، اصلی ترین مشکل خانواده های ایرانی

اگر نگاه مردم از یک حکومت برگردد، می توانند آن را تغییر دهند

صدور کیفر خواست برای یک مقام دولتی به دلیل اظهار نظر درباره حصر

وقتی مخالف مطب، مطب زد!

پاسخ مراجع تقلید به سؤالی درباره پخش اعترافات تلویزیونی

انتقاد آیت الله سبحانی از اسراف گسترده در ادارات

آیت الله سبحانی: شاهد اسراف گسترده در ادارات هستیم

تا کی مردم باید هزینه این سوءمدیریت را بپردازند؟

دیدار وزیر خارجه جمهوری آذربایجان با هیات پارلمانی عربستان

انتقاد آیت الله سبحانی از اسراف گسترده در ادارات

دستگیری یکی از لیدر های گرانی دلار

نخستین تصویر از گریم حسین مهری در «ماجرای نیمروز2؛رد خون»

رازی که محب اهری در آخرین روزها به رضا رفیع گفت

با فتوشاپ داخل راکتور سیمان ریختند و عکس آن را منتشر کردند

صدور رای میثمی و خندان از دادگاه انقلاب

کاهش مصرف آب در مدارس طی هشت ماه گذشته

عکسی که معصومه ابتکار در مورد آن توضیح داد

نخستین مرکز تخصصی حقوق کودک کشور در یزد افتتاح شد

پرونده مسکن مهر کهگیلویه وبویراحمد سال 98 بسته می شود

برگزاری دادگاه ها به صورت علنی جزء عدالت اجتماعی نیست

ترور نافرجام رییس دادگاه بخش جلگه اصفهان

انتقاد آیت الله سبحانی از اسراف گسترده در ادارات

آیت الله نوری همدانی: دیرکرد، ربا و حرام است

نماینده مجلس: دختر 15 ساله کودک نیست/ باید برای دختران طالب شوهر فکری کنیم

امیدواریم با راه اندازی اس پی وی شاهد پایان دادن به کوتاهی اروپا در برجام باشیم

صالحی: 30 تن کیک اورانیوم راهی اصفهان می شود

انتقاد آیت الله سبحانی از اسراف گسترده در ادارات

حقه شیطانی پسر جوان با گرفتن چند عکس نامناسب از زن فامیل

ساخت و ساز بدون پروانه بیمارستان جدید امام خمینی (ره)

حمله با بیل مکانیکی به هتلی در لیورپول

لایحه ای برای تأمین امنیت یا تشدید خشونت علیه زنان؟

باید دیرکرد در سیستم بانکی حذف و تسهیلات بیشتری برای نیازمندان در نظر گرفت

ستاد مردمی برگزاری یادواره شهید میرحسینی تشکیل شده است

کاروان قرآنی انقلاب در اراک

تدارک گسترده شبکه قرآن سیما در دهه فجر فاطمی

در نگاه برخی افراد، نیمی از جامعه جایی ندارند

رییس سازمان تامین اجتماعی هرچه سریعتر تعیین شود

افزایش 70 درصدی قیمت ها ربطی به ارز ندارد

استاندار تهران خبر داد تحویل 18 هزار واحد مسکن مهر استان تهران در ایام دهه فجر

گزارش تصویری: دیدار اعضای هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس با مراجع عظام تقلید و علما

پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی درگذشت حاج محمدرضا اعتمادیان

نشر غیر اصولی اخبار خودکشی بدآموزی دارد

انسجام سیاسی لازمه توسعه - محمدرسول ابراهیمی*

صالحی: به جایی می رسیم که علم هسته ای را در اختیار بگیریم/ برخی با فتوشاپ داخل راکتور سیمان ریختند/ متعجبم که هنوز هم در نماز جمعه می گویند که ما سیمان ریختیم

فراخوان پیش ثبت نام اردوی جهادی نوروز از سوی قرارگاه جهادی امام رضا(ع)

روحانیونی که امام را یاری کردند

باید روند نظارت بر تعیین صلاحیت ها در شوراهای شهر تقویت شود

برگزاری جلسه هماهنگی نمایشگاه دستاوردهای مدارس

دادستان تهران: نظام اسلامی سقوط نخواهد کرد/ حصر باقی است و پوسته آن نیز نشکسته است

جهانگیری: حتی اگر دست نزدیکترین فردمان به بیت المال آلوده شد باید حذفش کنیم

سازمان حفظ نباتات نقش کلیدی در تامین امینت غذایی کشور دارد

پیام تسلیت در پی درگذشت حاج محمدرضا اعتمادیان

ضرورت ورود ناشران و فعالان آموزشی به حوزه اینفوگرافیک

FATF؛ لبخند احمدی نژاد و نگرانی ظریف و شمخانی

دستگیری یکی از لیدرهای گرانی دلار

ارائه خدمات مسکن مهر در تهران به شهرداری واگذار می شود

آیه ای که توصیه می کند خدمات پیشینیان را نادیده نگیریم

1009 کارتخوان غیرمجاز مسدود شد

دهمرده: باید با دانه درشت های حرام خوار برخورد شود

فولادگر: 85 درصد کشت برنج در اصفهان کاهش یافته است

آیت الله سبحانی: 11 هزار شعبه بانک اضافی در کشور داریم

حضور فیزیکی وزیر درمناطق مشکلات را حل می کند/خانه هایی که زیرنظر تامین اجتماعی است باید زیرنظر بورس بروند/توسعه دفاتراشتغالزایی در سطح بین المللی

دولت در FATF تجربه تلخ برجام را الگوی خود قرار دهد

محکومیت همسر نسرین ستوده و یک فعال مدنی به 6 سال حبس

برگزاری جشن زیلو چرخه ثبت جهانی این هنر میبد را کامل می کند

برج آزادی را دریابیم

آشنایی با 10 راهکار برای مقابله با افسردگی

سرلشکر موسوی با خانواده شهید و آزاده جانباز ارمنی دیدار کرد

مراسم گرامیداشت «40 سال اقتدار ارتش»

برج «آزادی» نیازمند مدیریت یکپارچه

مجمع ملی سمن های جوانان برگزار شد

آغاز پیش ثبت نام اردوی جهادی نوروز

خواستگاری تلفنی اردوغان

ضرورت ورود فعالان حوزه های آموزشی به حوزه اینفوگرافیک

استخدام مشاور املاک خانم در املاک سبز فراز در تهران

تصویری از گریم حسین مهری در نقش عباس زری باف در ماجرای نیمروز رد_خون

اخبار محرمانه امروز

تحویل 18 هزار واحد مسکونی مهر در دهه فجر

اربعین حسینی به یک حرکت سیاسی، معنوی و فرهنگی تبدیل شده است

اربعین حسینی به یک حرکت سیاسی، معنوی و فرهنگی تبدیل شده است