مطالب مرتبط:
معرفی کتاب: خلاقیت در روابط عمومی
رونمایی هشت کتاب در پانزدهمین کنفرانس بین المللی روابط عمومی ایران
جزییات پانزدهمین کنفرانس روابط عمومی ایران اعلام شد
رونمایی از کتاب مجموعه مقالات همایش شمس و مولانا
خلاقیت ضرورت فراموش شده روابط عمومی های گلستان است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 28 مهر 1397 ساعت 07:102018-10-20اقتصادي

معرفی کتاب مجموعه مقالات کنفرانس روابط عمومی/ خلاقیت و نوآوری


خلق ایده، داشتن فکر جدید، طراحی روش های نوین و بالاخره هر چه که می تواند هدفمند با آنچه که موجود است متفاوت باشد می تواند در رابطه با خلاقیت قرار گیرد و در همین راستا، - هر آنچه که به شکل مناسب و مطلوب بتواند ایده های جدید را عرضه کند و به مشتریان معرفی نماید نوآوری به شمار آورد.

خلاقیت و نوآوری یکی از شاخص های مهم موفقیت یک سازمان است.

معمولا بدون این دو مفهوم، سازمان با چالش ها و مشکلات فراون روزمره مواجه می باشد.

بسیاری از تعاریف خلاقیت و نوآوری بیانگر نوعی از توانایی در خلق ایده و چگونگی معرفی آن به دیگران است.

معنای این گزاره این است که یک سازمان چنانچه ایده های مختلف نداشته باشد، در حقیقت تولیدات یکسان و غیرجاذبه مند را عرضه می کند که طبیعی است مورد توجه جامعه قرار نمی گیرد.

خلق ایده، داشتن فکر جدید، طراحی روش های نوین و بالاخره هر چه که می تواند هدفمند با آنچه که موجود است متفاوت باشد می تواند در رابطه با خلاقیت قرار گیرد و در همین راستا، هر آنچه که به شکل مناسب و مطلوب بتواند ایده های جدید را عرضه کند و به مشتریان معرفی نماید نوآوری به شمار آورد.

بدیهی است برای یک سازمان، داشتن ایده های خلاق و روش های نوآورانه برای معرفی ایده های مزبور از اهمیت زیادی برخوردار است.

بنابراین، ضروری است که در صدد تقویت کارکنان خود در این زمینه باشد.

مطالعات بیشمار نشان دهنده این هستند که خلاقیت تنها یک امر ذاتی نیست و بخش اکتسابی آن بیش از بخش ذاتی آن می باشد.

در این زمینه می توان گفت که 20درصد خلاقیت ذاتی و 80 درصد آن اکتسابی است.

معنای 20درصد ذاتی و 80درصد اکتسابی خلاقیت این است که این ویژگی مهم را می توان با آموزش و تجربه غنی سازی کرد و در حقیقت حتی ایجاد نمود.

ایجاد خلاقیت یک فرایند است.

این فرایند با شناسایی افراد باهوش، با درایت، قدرتمند در تصمیم گیری و امثالهم آغاز و با آموزش های مستمر، دادن فرصت کافی برای فکر کردن، در اختیار گذاشتن امکانات لازم، ادامه و نهایتا با حمایت کافی از ایده های مطرح شده با آزمون آنها و ایجاد زمینه های ضروری برای معرفی آنها منتهی می شود.

در این زمینه طبیعی است که نظریات و رویکردهای مختلف برای غنی سازی ویژگی خلاقیت در افراد مختلف وجود دارند.

همچنین فرایندهایی برای چگونگی کشف یک خلاقیت و نحوه پیاده سازی آن نیز وجود دارد.

مطالعه این موارد نشان دهنده این است که می توان با ارزیابی مدوام و تحلیل صحیح، نسبت به وضعیت سازمان، یکی از این فرایندها را انتخاب و برای تقویت خلاقیت در آن مورد حمایت قرار داد.

روابط عمومی ها به دلیل اینکه هم فلسفه، هم علم و هم مهارت به شمار می آیند همیشه باید با نوعی از خلاقیت و نوآوری همراه باشد.

فلسفه در حقیقت فکر کردن استدلالی است.

بنابراین روابط عمومی ها همیشه باید برای کارهای خود استدلال کافی و درست داشته باشند.

جنبه علمی بودن روابط عمومی نشان دهنده این است که روابط عمومی ها باید به شکل منظم هم نظریه محور و هم روش محور باشند و این خود یعنی داشتن نوعی از خلاقیت و نوآوری در انتخاب نظریه و بکارگیری روش و بالاخره روابط عمومی یک مهارت است.

یکی از مهمترین مهارت های روابط عمومی شناخت راه حل های مناسب برای حل مسائل مختلف سازمان است.

شناسایی و شناخت راه حلهای مزبور نیازمند خلاقیت در فکر و عمل و تجربه است که به شکل مناسب به صورت مهارت می تواند مطرح گردد.

مهارت در حل مساله یکی از مهمترین ویژگی ها برای یک فرد خلاق است.

سازمان خلاق نیز در مجموع با وجود افراد مختلف خلاق می تواند به مثابه یک سازمان خلاق در جامعه مطرح گردد.

بنابراین خلاقیت ها باید متوازن، هدفمند، پیشرفت دهنده و بر پایه یک فکر تحلیلی صورت گیرند.

این موارد همه نیازمند نوعی از تجربه اندوختن، یادگیری، آموزش و جرأت در تصمیم گیری است.

چهاردهمین کنفرانس بین المللی روابط عمومی ایران با عنوان خلاقیت، نوآوری و تمایز در 19 آذر ماه 1396 در تهران برگزار گردید.

علاوه بر سخنرانی های گوناگونی که در این کنفرانس ایراد شدند، مقالات متعددی نیز برای این کنفرانس ارسال شد که از میان آنها تعداد 11 مقاله انتخاب و در این کتاب منتشر گردیدند.

در اینجا مروری بر محورهای مهم هر مقاله انجام می گیرد: مقاله اول: با عنوان خلاقیت؛ استعدادی قابل پرورش در افراد و سازمان ها نوشته اصغر مشبکی و کاوه تیمورنژاد می باشد.

خلاصه ای از مقاله در اینجا آورده می شود.

"خلاقیت ترکیب ایده ها و مفاهیم جدید با ایده ها و طرح های موجود از طریق تجدید ساختار و ترکیب به نحوی جهشی و غیر منتظره است".

این تعریف بوضوح حاکی از آن است که خلاقیت زمانی رخ می دهد که شخص خلاق به حد کافی تحت تاثیر ایده ها و مفاهیم موجود قرار گیرد.

خلاقیت تا حد زیادی نیازمند داشتن زمینه و آمادگیهای اولیه است.

با توجه به این موضوع، مدیران می توانند با توجه به سه جزء خلاقیت یعنی تخصص؛ تفکر خلاق و انگیزش، و ایجاد زمینه های اولیه برای رشد اجزاء گفته شده اثر بگذارند.

البته طبیعی است که اثر گذاری بر دو جزء نخست، دشوارتر و نیازمند زمان بیشتری است.

ماهیت فرایندهای خلاقیت و نوآوری به حدی مهم است که می تواند چارچوبی برای درک مشکل خلاقیت و محیط مناسبی برای رشد و تشویق این خلاقیت در سازمان فراهم کند.

هدف این است که آثار منفی عملکرد مدیران بر فعالیت خلاقیت، کاهش یابد.

در این مقاله به موانع و عوامل اساسی آسیب رسان به خلاقیت اشاره شده است که عبارتند از: 1.

آموزش ناهمسو با خلاقیت، 2.

استفاده از الگوهای قالبی، 3.

شتابزدگی در ارزیابی، 4.

تاکید بر مفروضات قبلی، 5.

فشارهای اجتماعی، 6.

چاره جویی های کوتاه مدت.

همچنین تاکید شده است که خلاقیت، استعدادی قابل پرورش است.

این استعداد مراحلی دارد که می توان در آماده سازی، نهفتگی، اشراق و اثبات شهود، الهام، بینش و سخت کوشیدن مورد شناسایی قرار داد.

مقاله تاکید می کند که برای ایجاد خلاقیت در سازمان باید چهار توانایی در رهبری سودمند وجود داشته باشد که عبارتند از: مدیریت توجه، مدیریت معنی، مدیریت اعتماد و مدیریت خویشتن.

مقاله دوم: با عنوان جایگاه خلاقیت درعملکرد سازمان ها و توسعه جامعه نوشته مهتاب ربیعی می باشد.

خلاصه ای از مقاله در اینجا آورده می شود.

در این مقاله ابتدا تاریخچه خلاقیت، انواع خلاقیت، اجزا و عناصر تشکیل دهنده آن، خلاقیت در مدیریت، محرک های خلاقیت، موانع خلاقیت و سپس تکنیک های نوین خلاقیت و نوآوری جهت هدایت و پرورش توانایی خلاقیت، مورد بحث قرار می گیرد.

خلاقیت واژه ای است که بطور مکرر در گفتگوهای رایج در میان مدیران تازه کار مورد استفاده قرار می گیرد و آنها اهمیت بسیار زیادی برای انجام اقدامات خلاقانه در نخستین ماه های فعالیت مدیریتی شان قائل هستند، اما خلاقیت دقیقا به چه معناست؟ آیا خلاقیت همان نوآوری است؟ و آیا هر کسی می تواند خلاق باشد؟ آیا فرآیند مشخصی برای بروز و تحقق یافتن خلاقیت وجود دارد؟ در این بخش به جستجوی پاسخ این پرسش ها خواهیم پرداخت و اطلاعات مورد نیاز مدیران تازه کار را در اختیار آنها قرار خواهیم داد.

مقاله سوم: با عنوان رویکردهای نوین اجرایی خلاقیت و نوآوری در سازمان نوشته محمد نعمتی گودرزی می باشد.

خلاصه ای از مقاله در اینجا آورده می شود.

در این مقاله ابتدا مباحث پایه ای خلاقیت و نوآوری، شامل تعریف خلاقیت و نوآوری، تمایز خلاقیت و نوآوری در سازمان، ویژگی های افراد خلاق، ویژگی های سازمان های خلاق و فرایند خلاقیت و نوآوری، مورد بررسی قرار گرفته و پس از آن رویکردهای جدید اجرایی خلاقیت و نوآوری در سازمان مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

خلاقیت و نوآوری لازمه و پیش درآمد توسعه و پیشرفت و تعالی یک سازمـان بوده و آگاهی از فنون و تکنیک های آن ضرورتی اجتناب ناپذیر برای مدیران و سایر کارکنان سازمان است.

مقاله چهارم: با عنوان خلاقیت در مدیریت نوشته فاطمه شهرزاد بخشایش می باشد.

خلاصه ای از مقاله در اینجا آورده می شود.

در این مقاله ابتدا خلاقیت و عناصر تشکیل دهده آن و سپس چگونگی بهره گیری از این عناصر جهت هدایت و پرورش توانایی خلاقیت، مورد بحث قرار می گیرد.

بحث فرایند خلاقیت با معرفی یک الگوی قدیمی و یک الگوی جدید، مراحل شکل گیری خلاقیت را نشان می دهد.

از طرفی با توجه به دو بحث عناصر و فرایند خلاقیت مشخص می شود که یک مدیر موفق چگونه با استفاده از ترکیب پر قدرت عناصر خلاقیت و همچنین بهره گیری از فرایند خلاقیت به حل خلاق مسائل می پردازد.

الگوی حل مسئله که در این مقاله عرضه شده است الگویی مفید برای خلاقیت در مدیریت است.

مقاله پنجم: با عنوان خلاقیت و نوآوری سازمانی و فناورانه نوشته سید مهدی گلستان هاشمی می باشد.

خلاصه ای از مقاله در اینجا آورده می شود.

دنیای سازمانی دارای دو ویژگی مهمی است که می توان آنها را در پیچیدگی فزاینده و تغییر و تحول دائمی و شتابان دانست.

سازمان ها برای برخورد مناسب با چنین محیط پیچیده و ایجاد تغییر و تحول مطلوب باید از طریق خلاقیت و نوآوری اقدام نمایند.

همچنین برای به دست آوردن موفقیت پایدار در حال و آینده باید به دو نکته اساسی توجه نمایند که یکی عملکرد بهینه مستمر و دیگری تغییر و تحول بهینه است که از طریق خلاقیت امکان پذیر است.

در این مقاله تلاش شده است که ضمن ارائه تعاریف کاربردی از خلاقیت، نوآوری، خلاقیت سازمانی، نوآوری سازمانی، خلاقیت فنآورانه و نوآوری فنآورانه به مهمترین ویژگی های سازمان موفق در شرایط همواره پیچیده و متغیر اشاره شده و انواع خلاقیت ها و نوآوری های سازمانی و فنآورانه احصا شوند.

از نتایج مهم این مقاله تعیین انواع خلاقیت ها و نوآوری های سازمانی و فنآورانه است که در چهار دسته طبقه بندی شده اند: خلاقیت و نوآوری بنیادی، خلاقیت و نوآوری در فرایند، خلاقیت و نوآوری در فرآورده (محصول) و خلاقیت و نوآوری در خدمات می باشد.

مقاله ششم: با عنوان خلاقیت و نوآوری در روابط عمومی نوشته علیرضا فولادی می باشد.

خلاصه ای از مقاله در اینجا آورده می شود.

در این مقاله ماهیت، تعاریف و ارتباط خلاقیت و نوآوری بررسی می شود و راهکارهای توسعه آن در روابط عمومی به روش اسنادی مورد مطالعه قرار می گیرد.

روابط عمومی به دور از خلاقیت و نوآوری طی این مقاله به عنوان نهادی فاقد پویایی و گرفتار در مشکلات ناشی از روزمرگی معرفی می شود.

هدف از نگارش، آسیب شناسی رشد خلاقیت و نوآوری بصورت علمی و عملی در روابط عمومی است.

در این تحقیق انواع مختلف خلاقیت و نوآوری در روابط عمومی استخراج و عرصه های کاری و وظایف این نهاد ارتباطی تحت تاثیر ذهن خلاق و نوآور معرفی می شود.

نقش مدیران در خلاقیت و نوآوری کارگزاران روابط عمومی به همراه پیشنهادهایی برای شیوه های رفتاری مدیران در این راستا از یافته های این مقاله به شمار می رود.

مقاله حاضر بر نقش فردی و روانی کارگزار روابط عمومی در ایجاد تفکر خلاق و نوآور در خویشتن اصرار دارد و موانع فردی و روانی در کنار موانع اجتماعی را به عنوان مهمترین موانع رشد و شکوفایی خلاقیت و نوآوری در روابط عمومی معرفی می کند.

نقش تفکر خلاق و نوآور در اجرای تکنیک های مختلف با هدف تهیه، تنظیم و اجرای یک برنامه منسجم و موفق روابط عمومی نیز در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است.

مقاله هفتم: با عنوان ماهیت خلاقیت در روابط عمومی ، نوشته سید رسول آقاداوود می باشد.

خلاصه ای از مقاله در اینجا آورده می شود.

خلاقیت به عنوان یک حالت روانی و ذهنی در قلمرو علم روانشناسی قرار می گیرد و از آنجایی که بخش اعظم کار، فعالیت و زمان افراد در سازمان ها سپری می شود می توان اظهار داشت ایجاد و پرورش خلاقیت در محدوده علم و هنر مدیریت قرار می گیرد و مدیران می توانند ظهور خلاقیت را در سازمان ها با ایجاد زمینه های مناسب تسریع و یا با ایجاد فضای نامناسب، عقیم کنند.

روابط عمومی شغل نیست بلکه هنر است و تا کسی عاشق نباشد نمی تواند در این هنر موفق و کامیاب شود.

روابط عمومی غیر از این که از موضع ابتکار عمل منشاء خدماتی است می تواند جبران کننده خطاها و خلاءها و بعضی از مشکلات سازمان ها نیز شود و در این زمینه نقش عامل خلاقیت در واحدهای روابط عمومی قابل توجه زیاد می باشد و می باید سرلوحه برنامه ریزی های آتی در واحدهای روابط عمومی سازمان ها قرار گیرد.

در این مقاله تلاش شده است که ضمن ارائه تعاریف مختلف از خلاقیت به پنج مرحله ایجاد خلاقیت یعنی آمادگی، نهفتگی یا خواب روی مساله، اصرار و پافشاری، بینش و بصیرت و مرحله رسیدگی و تحقیق نیز اشاره شود.

همچنین عوامل موثر در ایجاد خلاقیت در واحدهای روابط عمومی مورد بحث و بررسی قرار گیرند.

مقاله همچنین راه های عمده تقویت خلاقیت که عبارتند از: ایجاد فضای خلاق، دادن وقت خلاقیت، استفاده از سیستم دریافت پیشنهادات، و ایجاد واحد ویژه خلاقیت و نوآوری را مطرح و موانع خلاقیت در این رابطه را مورد تشریح قرار داده است.

مقاله هشتم: با عنوان نقش فناوری های نوین ارتباطی در خلاقیت روابط عمومی ها نوشته محمدجواد محسن زاده می باشد.

خلاصه ای از مقاله در اینجا آورده می شود.

در عصری زندگی می کنیم که به دوره انفجار اطلاعات، وقوع جامعه اطلاعاتی، گسترش فناوری های نوین ارتباطی و فضای مجازی شهرت یافته و به همین علت استفاده از ابزارهای الکترونیکی و ارتباطی نوین با توجه به اقتضائات دنیای مدرن، امری ضروری و گریزناپذیر است.

بدون تردید متخصصان و مدیران روابط عمومی‏ به عنوان کانون مهم نظام ارتباطی و اطلاع رسانی؛ جایگاه تعیین کننده‏ای در افزایش آگاهی ‏های عمومی جامعه، فرهنگ ‏سازی و تنویر افکار عمومی دارند و با توجه بیشتر به تمایز، خلاقیت و نوآوری می توانند اعتمادبخش، وحدت آفرین، مردم محور و منجر به رشد، توسعه، کارآفرینی، حمایت از تولید، رونق کسب و کار، اشتغال، بازاریابی و معرفی مشاغل جدید بویژه در حوزه های مرتبط با اقتصاد دانش بنیان از جمله الکترونیک، فناوری اطلاعات، رسانه های نوین ارتباطی، فضای مجازی، گرافیک، گردشگری و در نهایت رشد اقتصادی و توسعه پایدار درون زا و برون زا شوند.

در این تحقیق، نقش وسایل ارتباط جمعی در توسعه، رشد، نوآوری و موفقیت روابط عمومی و موانع پیش رو بررسی می شود تا مسئولین و کارشناسان حوزه روابط عمومی، ارتباطات و فضای مجازی، منافع سازمان و کارکرد مجموعه مدیریت خویش را فراهم کنند.

مقاله نهم: ایده خلاق و ارایه یک الگوی کاربردی: بایسته ها و ساز و کارهای جریان سازی خبری در روابط عمومی نوشته افشین محمدی می باشد.

خلاصه ای از مقاله در اینجا آورده می شود.

امروزه اهمیت رسانه ها از جمله روابط عمومی ها بعنوان یک رسانه سازمانی در شکل دهی و هدایت افکار عمومی و جریان سازی رویدادهای سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و… بر هیچ کس پوشیده نیست، شاید تا چندی پیش محوری ترین نقشی که برای روابط عمومی متصور بودند صرفاً اطلاع رسانی از رویدادهای عینی و واقعی بود.

اما در حال حاضر روابط عمومی ها می توانند با ایجاد شرایطی از یک دستگاه اداری منفعل، تبدیل به "سازمان رسانه ای" هدایتگر و جریان ساز در جامعه شوند.

هدف از این تحقیق بررسی جریان سازی خبری روابط عمومی ها در جامعه با متغیرهایی چون تبدیل شدن روابط عمومی ها به یک سازمان رسانه ای، تغییر و تحولات تکنولوژیکی، استفاده از نیروی انسانی کارشناس و بهره گیری از قالب های ژورنالیستی است.

این تحقیق به روش پیمایشی انجام گرفته است و ابزار مورد استفاده در آن، پرسشنامه می باشد.

جامعه آماری آن کارشناسان روابط عمومی وزارتخانه ها و سازمان های مستقر در شهر تهران به تعداد 600 نفر و حجم نمونه نیز به تعداد 200 است.

نتایج تحقیق نشان می دهد که با تغییر و تحولات تکنولوژیکی که ایجاد شده، تبدیل شدن روابط عمومی به سازمان های رسانه ای و نیز استفاده از قالب های ژورنالیستی، روابط عمومی ها می توانند نقش فعال تری در جریان سازی خبری جامعه ایفا نمایند.

مقاله دهم: با عنوان نقش رسانه در ترویج فرهنگ خلاقیت و نوآوری نوشته لیلا سپاسگزار و شهناز هاشمی می باشد.

خلاصه ای از مقاله در اینجا آورده می شود.

امروزه توسعه رسانه ها و توسعه جوامع، رابطه مستقیم و تنگاتنگی با یکدیگر یافته اند و جامعه ای توسعه یافته تلقی می شود که بتواند در کنار شاخصهای اقتصادی مانند درآمد سرانه، توزیع ناخالص ملی و نرخ مرگ و میر، بر معیار آموزش و اطلاعات، نوآوری و خلاقیت تأکید کند.

در چنین جامعه ای، رسانه ها با تولید و توزیع مطلوب اطلاعات، نقش چشمگیری در ارتقای آگاهی های گوناگون و ضروری بر عهده می گیرند و جامعه را در نیل به تعالی و ترقی همه جانبه یاری می کنند.

لذا این تحقیق با هدف بررسی نقش رسانه ها در ترویج فرهنگ خلاقیت و نوآوری، اقدام به مطالعه و بررسی اسناد و تحقیقات صورت گرفته در این حوزه به روش سنتز پژوهی کرده است.

در این تحقیق ابتدا 35 مطالعه مرتبط با موضوع از طریق پایگاه داده داخلی همچون پرتال جامع علوم انسانی، پایگاه علمی جهاد دانشگاهی، پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران و پایگاه های داده Emerald, Elsevier, Springer, Wiley، دریافت و پس از بررسی اسناد، تعداد 17 پژوهش، شامل مقالات علمی پژوهشی و پایان نامه، مورد مطالعه قرار گرفت و مقالات علمی ترویجی و یا اسنادی که از کیفیت لازم برخوردار نبوده و همسو با موضوع مورد مطالعه نبودند، حذف شدند.

آنچه که در این مطالعه مورد بررسی قرار گرفته است شامل متغیرهای مورد بررسی، روش گردآوری اطلاعات و مولفه موثر بر ارتباط بین رسانه و خلاقیت و نوآوری می باشد.

نتایج تحقیق نشان می دهد که متغیر مورد بررسی در بخش رسانه، رسانه های اجتماعی بوده و متغیر نوآوری با تمرکز بر نوآوری سازمانی بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

همچنین بررسی ها نشان می دهد که تعاملات ایجاد شده از طریق رسانه اجتماعی و کسب دانش، مهمترین عوامل موثر در ارتباط بین رسانه اجتماعی و نوآوری و خلاقیت می باشد.

پرسشنامه نیز به عنوان ابزار گردآوری اطلاعات، بیشترین میزان استفاده را در پژوهشهای مورد بررسی داشته و مصاحبه نیمه ساختاریافته در رتبه دوم قرار دارد.

مقاله یازدهم: با عنوان راهکارهای توسعه خلاقیت های کارآمد در روابط عمومی نوشته حسن بشیر است.

خلاصه ای از مقاله در اینجا آورده می شود.

خلاقیت را می توان در هر سازمان به منزله ضامن موفقیت و ادامه دهنده پیشرفت آن دانست.

خلاقیت در حقیقت، محصول تلاش و آینده نگری سازمان است که اگر به شکل مطلوب به آن دسترسی نداشته باشد، معمولا نمی تواند از آینده نگری لازم نیز بهره مند شود و در آن صورت ادامه حیات آن با چالش های فراوان روبرو خواهد شد.

روابط عمومی ها در هر سازمانی، اولین جایگاهی است که باید از خلاقیت کافی برخوردار باشند تا بتوانند با طراحی های مختلف و نوآوری های لازم، اهداف سازمان را محقق سازند و ضامن موفقیت آن گردند.

مطالعات مختلف در حوزه خلاقیت نشان دهنده این است که 20درصد خلاقیت یک امر ذاتی و شخصی است و 80درصد آن اکتسابی و آموزشی است.

این موضوع بیانگر این است که خلاقیت نه تنها می تواند به شکل جدی مورد آموزش و پرورش قرار گیرد، بلکه روابط عمومی ها باید به دنبال راهکارهای موثر و مفید برای توسعه و رشد چنین ویژگی باشند.

در این مقاله تلاش شد که علاوه بر ارزیابی تعاریف مختلف خلاقیت و نوآوری و تفاوت این دو مفهوم با یکدیگر ده سوال اساسی در رابطه با خلاقیت و نوآوری در سازمان از جنبه های مختلف مطرح و سعی گردید که به شکل مناسب پاسخ داده شوند.

ویژگی های افراد خلاق، منشأ خلاقیت، نقش هوش در خلاقیت، عناصر اساسی خلاقیت، عوامل مؤثر بر خلاقیت، شیوه های تقویت کارآفرینی، توانمندسازی و حل مساله و نهایتا فرایند حل خلاق مسئله و موانع رشد خلاقیت در سازمان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین تلاش شده است که ضمن بررسی حوزه های مختلف در رابطه با خلاقیت و نوآوری، رابطه آنها با روابط عمومی ها بیان و راهکارهای توسعه خلاقیت های کارآمد و فرایندهای مورد نیاز برای ایجاد خلاقیت در سازمان را در این زمینه روشن سازد.

مقاله دوازدهم: با عنوان ظرفیت ها و چالش های روابط عمومی جدید و رسانه های اجتماعی: با تاکید بر اخبار جعلی نوشته سعیدرضا عاملی است.

خلاصه ای از مقاله در اینجا آورده می شود.

روابط عمومی جدید، روابط عمومی است که بر بستر ارتباطات شبکه ای مبتنی بر پلتفرم اینترنت شکل می گیرد و ظرفیتی را برای ارتباط یکی با یکی، یکی با همه و همه با همه به صورت همزمان و شبکه ای را فراهم می کند.

پارادایم ارتباطی این فضا اتصال گرایی است.

در پارادایم اتصال گرایی تراکم داده ها و شکل گیری داده های بزرگ و همراه و متعاقب آن، توسعه انفجاری تراکنش داده ای، سرمایه بزرگ ارتباطی را بوجود می آورد که محصول توسعه ارتباطات همزمان و فراگیر است.

با تکیه بر دو محور اتصال گرایی فوق، ضمن تامین ارتباطات و تبادل گسترده محتوا و خدمات در بستر رسانه های اجتماعی، موضوع اخبار جعلی به عنوان یک آسیب فراگیر و بزرگ موجب اختلال و عدم اعتماد به محتواهای خبری می شود.

در این مقاله تلاش می شود تمرکزی بر اخبار جعلی و چگونگی احراز خبر و مدل های پیگیری اخبار جعلی بوجود آید و در نهایت راهکارهایی در این خصوص پیشنهاد می شود.

مفاهیم خلاقیت و نوآوری از مفاهیم مهمی است که نیازمند بحث و مطالعه مداوم می باشد.

بخش اعظمی از موفقیت های هر سازمان وابسته به این دو مفهوم اساسی است.

هیچ سازمانی نمی تواند بدون توجه به این دو مفهوم مهم به حیات مطلوب خود ادامه دهد.

امیدواریم با تدوین این کتاب توانسته باشیم در زمینه معرفی مناسب دو مفهوم خلاقیت و نوآوری در حوزه روابط عمومی گام قابل توجهی برداشته باشیم.

بدیهی است تداوم روند تحقیقات و تولید مقالات در این زمینه می تواند این رویکرد را غنی تر و عملیاتی تر می سازد.

دکتر حسن بشیر عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق (ع) و دبیر علمی چهاردهمین کنفرانس بین المللی روابط عمومی ایران
کلید واژه ها: خلاقیت - خلاق - نوآوری - روابط عمومی - جدید - درصد - غنی سازی - متفاوت - طبیعی - روابط - رابطه - حمایت - آموزش - طراحی - تصمیم گیری - نشان - نوین - کارکنان - کنفرانس - قدرتمند - تعاریف - انتخاب - مشکلات - مطالعه - مقالات - موفقیت - تصمیم - اهمیت - آزمون - پیاده

آخرین اخبار سرویس:
رشد 30 درصدی موجودی انبارها و مراکز نگهداری نسبت به پارسال

چهار طرح عمرانی بیمارستان غرضی آماده بهره برداری است

خانه تجارت ایران در قرقیزستان افتتاح شد

قیمت مرغ پرواز کرد/ چرا؟

خطر افزایش کارمندان دو تابعیتی در شرکت های بزرگ

بسته شهروند خبرنگار

2500 ساکن منطقه 21 تشنه آب تهران

افزایش بهای گاز غیرقانونی اعلام شد

تاکید پارسایی بر لزوم شفافیت در بازار تجهیزات پزشکی

با رمز یکبار مصرف بانک ملی ایران ایمن بمانید!

قیمت طلا کاهش یافت

قیمت روز یخچال فریزر در بازار تهران + جدول

استخدام تحلیلگر بورس آقا در شرکت پردازش اطلاعات مالی پارت-مشهد

استخدام کارشناس بازاریابی و فروش خانم در یک شرکت معتبر – تهران

54 دفتر خدمات مسافرت هوایی لغو شد

میزان واقعی اشتغال بخش صنعت مازندران 58 هزار نفر است/خروجی دانشگاه ها پاسخگوی نیاز استان نیست

طرح بومگردی روستای پیاوین 30 درصد پیشرفت فیریکی دارد

کمیته امداد 160هزار میلیارد ریال ارزش اقتصادی ایجاد کرد

رشد 120 درصدی تولید فروکروم سبزوار در هفت ماه امسال

کمیته امداد 160هزار میلیارد ریال ارزش اقتصادی ایجاد کرد

دروازه جهنم روی زمین

توزیع لاستیک های دولتی برای رانندگان تاکسی

سازه باستانی چینی برنده جایزه یونسکو

عملکرد قابل تحسین بانک پارسیان در خدمات رسانی به زائران حرم مطهر رضوی

چهار خطه خرم آباد- کوهدشت یکی از پرحادثه ترین محورهای ارتباطی استان

پرونده؛ سکه هایی که سر سلطان را به دار داد

کارت گرافیک کوادرو RTX 4000 انویدیا معرفی شد؛ نسخه ورک استیشن جی فورس RTX 2070

بازگشت شاخص کل به مدار صعود در میانه هفته

در 6ماهه امسال: بانک ها 1156 هزار میلیارد تومان وام دادند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی اعلام کرد: عملکرد قابل تحسین بانک پارسیان در خدمات رسانی به زائران حرم مطهر رضوی

رشد 120 درصدی تولید فروکروم سبزوار در هفت ماه امسال

تنها 30درصد مدارس کشور فرسوده هستند

مقاومت ایتالیا در برابر خواست اتحادیه اروپا

لغو مجوز 54 دفتر خدمات مسافرت هوایی/ تعلیق 137 دفتر

شیب کاهش قیمت دلار تند شد / قیمت در مرز 11 هزار تومان

شهرداری تهران: اجرای مرحله دوم طرح کاهش از شنبه

تاکید پارسایی بر لزوم شفافیت در بازار تجهیزات پزشکی

بهای آب برای کشت برنج در خراسان شمالی افزایش یافت

بخشودگی جرایم بانکی تولیدکنندگان موضوع این هفته «مناظره»

قائم مقام مدیرعامل شرکت ملی گاز منصوب شد

طراحی هایی با موضوع شاهنامه در یک نمایشگاه

جدیدترین قیمت خودرو در بازار تهران + جدول

قیمت جدید خودروها تا اوایل هفته آینده اعلام می شود

آژانس بین المللی انرژی: اوپک مسئولانه رفتار کند

استخدام مسئول برنامه ریزی و مستند سازی در یک شرکت معتبر

​زیان احداث سدها بیشتر از منافعشان بوده است

چرا همه در صف ثبت نام پراید هستند

قیمت طلا کاهش یافت

شرایط فروش BYD S6 با تحویل خرداد 98

پخت نان در 78 درصد نانوایی های استان با آرد یارانه ای

پویش های مبارزه با دیابت

تنوع تامین منابع مالی برای سرمایه گذاری در کردستان ضروری است

500 تن بذر اصلاح شده در کهگیلویه نیاز است

3812 کیلومتر شبکه توزیع گاز طبیعی در استان احداث شد

3 درصد سیمان مصرفی کشور در دلیجان تولید می شود

3 درصد سیمان مصرفی کشور در دلیجان تولید می شود

خیز نمایشگاه کتاب کامیاران برای تحقق شعار سال

3812 کیلومتر شبکه توزیع گاز طبیعی در استان احداث شد

امروز چه خبر بود؟ از اعدام سلطان سکه و تنگ تر شدن حلقه محاصره بن سلمان تا تحلیل نتایج فیلترینگ تلگرام و معیشت سخت کارگران و مزدهایی که کفاف نمی دهد

لبنان طرح های جدید اکتشاف گاز را آغاز می کند

500 تن بذر اصلاح شده در کهگیلویه نیاز است

کسری بودجه دولت آمریکا در اولین ماه از سال ملی به 110 میلیارد دلار رسید

تنوع تامین منابع مالی برای سرمایه گذاری در کردستان ضروری است

سبد معیشت کارگران را بهبود می بخشیم

تورم در اقتصاد آلمان به بالاترین رقم در 10 سال گذشته رسید

نشانه های تاسف برانگیز در راه تشکیل امت واحده در راهپیمایی اربعین

​پیشنهاد جدید مجلس به دولت برای سهمیه بندی بنزین

استخدام کارشناس ارشد GIS در تهران

وزیر کار: فاصله تلخی بین معیشت و دستمزد کارگران است

چرا همه در صف ثبت نام پراید هستند؟

چرا همه در صف ثبت نام پراید هستند؟

نایب رییس بانک مرکزی لبنان: لبنان طرح های جدید اکتشاف گاز را آغاز می کند

اختصاص 130 میلیارد تومان اعتبار به نهادهای حمایتی لرستان

کشت سویا در بیش از 15 هزار هکتار از مزارع استان اردبیل

مردم و اعدام اختاپوس ها + فیلم

2 میلیارد ریال مستمری به نیازمندان میاندوآب پرداخت شد

تابلوی «ادوارد هوپر» 91 میلیون دلار چکش خورد

کاهش قیمت سکه و ارز | دلار چند فروخته شد؟+جدول

به قول و وعده ها پایبند هستم/ همیشه با جامعه کارگری همراه بوده و هستم

مالیات ها می توانند جای درآمدهای نفتی را پر کنند؟

زیان احداث سدها بیشتر از منافعشان بوده است

ساماندهی قاچاق سوخت و انرژی با استارتاپ «انرکوین»

شرکت آتریسا برنامه نویسان خبره جذب میکند

125 مدرسه موفق به دریافت گواهینامه اهتمام از سازمان استاندارد شدند

خودروهایی که تقارن ندارند + تصاویر

وزیر کار: با جامعه کارگری همراه بوده و هستم

فروش فیلم های سونی در سال 2018 به 2 میلیارد دلار رسید

در حراجی کریستی تابلوی «ادوارد هوپر» 91 میلیون دلار چکش خورد

تورم تولیدکننده باغداری و دامداری 46 درصد افزایش یافت

درباره بلک فرایدی (جمعه سیاه) و سایبر ماندی (دوشنبه مجازی) چه می دانیم؟

34 درصد خانه های روستایی مهاباد مقاوم سازی شد

وزیر کار: فاصله تلخی بین معیشت و دستمزد کارگران است

بهای آب سد شیرین دره خراسان شمالی برای کشت برنج افزایش یافت

قیمت نهایی خودروها تا اوایل هفته آینده مشخص می شود

تولید آبزیان در کشور 477 هزار تن اعلام شد

54 دفتر خدمات مسافرت هوایی لغو شد/تعلیق 137 دفتر

وزیر تعاون: به قول و وعده ها پاییند هستم

چرا همه در صف ثبت نام پراید هستند؟

54 دفتر خدمات مسافرت هوایی لغو و 137 دفتر تعلیق شدند

مجوز محدوده منفصله منطقه ویژه اقتصادی یزد امضا شد

معرفی کتاب مجموعه مقالات کنفرانس روابط عمومی/ خلاقیت و نوآوری

معرفی کتاب مجموعه مقالات کنفرانس روابط عمومی/ خلاقیت و نوآوری