مطالب مرتبط:
جزییات5خبر ویژه امروز سه شنبه 17 مهرماه 1397
جزییات5خبر ویژه امروز سه شنبه 24 مهرماه 1397
جزییات5خبر ویژه امروز سه شنبه دهم مهرماه 1397
جزییات5خبر ویژه امروز شنبه 17شهریورماه 1397
فال آنلاین دیوان حافظ سه شنبه 17 مهرماه 1397
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 28 مهر 1397 ساعت 00:122018-10-19سياسي

جزییات5خبر ویژه امروز شنبه 28 مهرماه 1397


- عضو فراکسیون امید می گوید از 126 برنامه ای که به مردم قول دادیم، فقط به دو سه بند ورود کردیم.

محمود صادقی تصریح کرد: به قول برخی منتقدان، اصلاح طلبان دغدغه شان فقط رسیدن به قدرت است.

وی که در نشست حزب اراده ملت (حزب حکیمی پور) سخن می گفت، اظهار داشت: چرا ما اصلاح طلبان از مسائل اجتماعی غافل شده ایم؟وی با بیان اینکه چه بخواهیم چه نخواهیم، این دولت به نام اصلاح طلبان گذاشته می شود، افزود: فراکسیون امید مجلس، در این دو سال، چکار کرده است؟ ما دیگر حتی فکر هم نمی کنیم.

آقای حکیمی پور گفت: ما حزب سوسیال دموکرات هستیم؛ خب سوسیال دموکرات چیست؟ مگر عدالت اجتماعی نیست؟! خب عدالت اجتماعی در کجای فعالیت های ما قرار دارد؟وی افزود: قدرت محوری، راه حل نیست، بلکه باید جامعه محور باشیم، اما ما اصلاح طلبان روز به روز از دردهای جامعه فاصله گرفتیم.

وی با بیان اینکه با یک برنامه 126 بندی وارد مجلس شدیم و به مردم قول دادیم که آن ها را اجرایی کنیم، تصریح کرد: از آن 126 بند، شاید فقط به دو سه بند ورود کرده ایم.

به قول برخی منتقدین و اصول گراها که می گویند اصلاح طلبان فقط دغدغه شان این است که به قدرت برسند و بعد که به قدرت رسیدند، مردم را فراموش می کنند.

دغدغه ما در شهرداری این است که چه کسی باشد چه کسی نباشد.

وی به تلاش ایران برای پیوستن به FATF اشاره کرد و گفت: در خصوص FATF باید بگویم، روزنامه کیهان مثل زمان توافق برجام در حال شیطنت رسانه ای است تا بگوید که اصلاح طلبان با پیوستن به استانداردهای جهانی گفته اند که مشکلات حل می شود.

در حالی که ما گفتیم جزیی از مشکلات می تواند حل شود اما آنان این موضوع را عامدانه تبلیغ می کنند، پس در دام کیهان نیفتیم.

درباره بند آخر اظهارات عضو فراکسیون امید باید پرسید که اولاً توازن، کجای معادله همیشگی افراطیون مدعی اصلاحات و اعتدال است که می خواهند امتیازات کلان و نقد را با (وعده) حل جزیی از مشکلات معاوضه کنند؟! ثانیاً وعده قبلی همان ها درباره برجام، هم اکنون سرنوشت چک برگشتی و بلامحل را دارد و آنها قانوناً نمی توانند چک جدید بکشند.

ثالثاً همین طیف بدون اینکه از تعهدات جدید پس از اجرای برجام حرف بزنند، ادعا می کردند: در روز اجرای برجام تمام تحریم های بانکی و مالی لغو می شود، روزانه 170 میلیون دلار (ماهانه 5 میلیارد، سالانه 60 میلیارد دلار) عاید کشور خواهد شد، 150 میلیارد دلار اموال بلوکه شده به همراه 200 میلیارد دلار سرمایه خارجی به کشور می آید، رونق اقتصادی به حدی فراهم می شود که مردم نیاز به پول ناچیز یارانه نداشته باشند، قیمت ارز (3300 تومانی) به 500 یا هزار تومان کاهش پیدا می کند و.

این وعده ها، دام های کیهان برای مدعیان اصلاح طلبی و اعتدال است یا دام همین طیف برای فریب مردم؟!جالب اینکه صادقی در همین اظهارات اخیر با فرار به جلو، کنایه می زند: ما افق 1404 را دیدیم که می خواهیم افق 1440 را محقق کنیم؟بله عناصر نفوذی یا کج فهم و ساده لوح، دانسته و ندانسته، ترمز دشمن پیش پای ملت ایران هستند اما به رغم این مزاحمت ها، کشور ما در حال پیشرفت بوده و اگر سوء مدیریت ها و اعتماد به دشمن نبود احتمالاً این پیشرفت چشمگیرتر بود.

76 درصد فعالان اقتصادی معتقدند شرایط قبل از برجام بهتر بودیک روزنامه حامی دولت تصریح کرد 76 درصد فعالان اقتصادی معتقدند وضعیت بخش خصوصی نسبت به 4 سال گذشته بدتر شده است.

روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: نتایج استخراج شده یک نظرسنجی از فعالان اقتصادی حکایت از آن دارد که حدود 76 درصد آنان معتقدند وضعیت بخش خصوصی نسبت به 3-4 سال گذشته رو به افول بوده است.

این نظرسنجی از 600 فعال اقتصادی و توسط اتاق بازرگانی انجام شده است.

عواملی همچون خودتحریمی، عدم تصمیم گیری یا تاخیر در تصمیم گیری ها و تشتت بازار ارز و تعدد نرخ ارز موجب شده تا علاوه بر تحریم ها و محدودیت های بین المللی، این مسائل تصمیم گیری را برای فعالان اقتصادی سخت کند.

این نظرسنجی به صورت تلفنی از 600 فعال اقتصادی تهیه شده که 86 درصد پاسخگویان مرد و 13/5 درصد آنها زن بوده اند.

میانگین سنی افراد پاسخگو 44 سال و میانه سنی آنها 41 سال است.

به این معنی که نیمی از افراد بیش از 40 سال و نیم دیگر کمتر از 40 سال سن داشته اند.

72 درصد در حوزه بازرگانی، 23 درصد بخش صنعت، 8 درصد در بخش معدن و 4 درصد در بخش کشاورزی فعال بودند.

79 درصد از پاسخگویان تحصیلات دانشگاهی داشتند؛ سطح تحصیلات در بخش کشاورزی فوق دیپلم، در بخش صنعت فوق لیسانس و بالاتر و بازرگانی لیسانس بوده است و 72 درصد در تشکل ها عضویت نداشتند.

وقتی از فعالان بخش خصوصی سوال شده که فعالیت این بخش چه تغییری با 3 تا 4 سال گذشته داشته، 76 درصد اعتقاد داشتند که فعالیت بخش خصوصی افولی بوده و 12 درصد عنوان کرده اند که تغییری ایجاد نشده است.

آقای واعظی! اتحادیه اروپا دفتر را برای نفوذ و خرابکاری می خواهدرییس دفتر رییس جمهور از گشایش دفتر اتحادیه اروپا در تهران استقبال کرد.

محمود واعظی در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به درخواست جدید اتحادیه اروپا برای بازگشایی دفتر در تهران اظهار کرد: کشورهای عضو اتحادیه اروپا که در تهران سفارت دارند کارهای دو جانبه خود را انجام می دهند؛ در حالی که وقتی اتحادیه اروپا اقدام به راه اندازی دفتری در یک کشور می کند تمامی موضوعاتی که در ارتباط با مسئله اتحادیه اروپاست؛ در آن دفتر انجام می شود.

واعظی با بیان اینکه همکاری ما با اتحادیه اروپا در حال گسترش بوده و ابعاد مختلفی پیدا کرده است، افزود: مخصوصا در این شرایط کنونی قول و قرارهایی در مسئله برجام با اتحادیه اروپا گذاشته ایم؛ به نظر می رسد که اگر روال کار عادی طی شود و مراجع ذیربط هم اقدامات خود را انجام دهند، افتتاح دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا می تواند برای همکاری اقتصادی ما با این اتحادیه مفید باشد.

سهل اندیشی و بی دقتی آقای واعظی در حالی است که پیش از این، ریچارد هاویت (تهیه کننده سند راهبردی اتحادیه اروپا درباره روابط ایران) درباره هدف اروپایی ها از داشتن دفتر در تهران تصریح کرده بود: توافق هسته ای، یک نقطه عطف بود.

ما باید دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا را در تهران افتتاح کنیم و گفت وگو درباره حقوق بشر را از سر بگیریم.

نیروهایی در داخل ایران، در حال اعمال فشار بر حاکمیت هستند و ما امیدواریم گزارش ما نیز باعث پیشرفت در این زمینه شود.

اروپا در ایران نفوذ دارد ولی آمریکا از این نفوذ برخوردار نیست.

ما می خواهیم از این اهرم استفاده کنیم و به سوی ساختار جدید امنیتی در خاورمیانه حرکت کنیم .

خسارت های اقتصادی ناشی از کوتاهی در اجرای یک حکم انفصالمصلحت اندیشی دیوان محاسبات در این ماجرا و عدم اجرای حکم انفصال از خدمت رییس بانک مرکزی خسارات زیادی به کشور وارد کرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازشبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در ماه های گذشته مشکلات ارزی زیادی برای کشور به وجود آمد و قیمت کالاهای اساسی به یکباره تا چندین برابر گران شد که این به خاطر افزایش ناگهانی قیمت دلار از 3500 تومان به 13 هزار تومان بود و در همین راستا کارشناسان، سوءمدیریت در بانک مرکزی را عامل اصلی این مسئله می دانستند.

ماه گذشته اما بعد از بروز مشکلات ارزی و عدم توانایی سیف در کنترل بازار ارز روحانی سیف را از ریاست بانک مرکزی برکنار کرد.

بعد از برکناری سیف، خبرهای زیادی درباره وی منتشر شد که هیچکدام از آنها تایید یا تکذیب نشد.

در ادامه این جنجال ها، رییس جمهور در حکمی ولی الله سیف را به عنوان مشاور رییس جمهور در امور پولی و بانکی منصوب کرد.

روحانی در شرایطی سیف را به سمت مشاوره خود برگزید که طی چند هفته گذشته، سخنگوی قوه قضاییه در یک برنامه تلویزیونی درخصوص عامل اصلی اخلال در بازار ارز و سکه و پرونده سلطان سکه گفت: ما از طریق دلال ها به افراد بالاتر رسیدیم.

مثلا از دلالی در کف سبزه میدان به مظلومین و از وی به عراقچی و از او به سیف می رسیم.

عملکرد پنج ساله سیف در حد قابل قبول نبود و آخرین اقدام وی را می توان عامل افزایش بی اساس و بی پشتوانه نرخ دلار اعلام کرد.

افزایش چندبرابری حجم نقدینگی حاصل غلط ترین سیاست های بانکداری در جامعه بود؛ درخردادماه سال جاری و ابتدای اوج گرفتن قیمت ها، براساس اظهارات ولی الله سیف نقدینگی با 22/1 درصد رشد در سال 96 به رقم 1530 هزار میلیارد تومان رسیده است.

همچنین پایه پولی با رشد 19/1 درصد در سال گذشته، 214 هزار میلیارد تومان محاسبه شده بود.

این حجم نقدینگی به خاطر نبود سیاست های درست بانکی و مالی به سمت بازارهای تولید پیش نرفته و وارد بازار ارز، مسکن، طلا و سکه شد که نوسان شدید قیمت ها را رقم زد و همین مسئله منجر به از دست رفتن 40 درصد دارایی های مردم ایران و سرازیر شدن سودهای کلان به جیب کسانی بود که از رانت ارزی استفاده کرده بودند.

چندی پیش عادل آذر، رییس کل دیوان محاسبات کشور با بیان اینکه دیوان محاسبات نوسانات نرخ ارز و مدیریت منابع ارزی کشور را از آذر پارسال به طور جدی رصد می کرد گفت: بانک مرکزی گارد خاصی در برابر نظارت های دیوان گرفته بود و به ما اطلاعات و دسترسی های لازم را نمی داد.

وی همچنین پرده از تخلفات سیف برداشته و گفته بود: هیئت مستشاری و دادستان دیوان محاسبات کشور در بهمن سال 96 تخلفات بانک مرکزی را محرز دید و بر انفصال رییس کل بانک مرکزی و معاونان ایشان رای داد.

قطعا مصلحت اندیشی دیوان محاسبات در این ماجرا و عدم اجرای حکم انفصال از خدمت رییس بانک مرکزی خسارات زیادی به کشور وارد کرد.

حامیان بی اطلاع نمی دانند که FATF چه خسارت هایی داردحامیان بی اطلاع، نمی دانند که FATF، برجامی با تعهدات بیشتر و نتایج مخرب تر است.

مجید شاکری کارشناس اقتصاد سیاسی در گفت وگو یا رجانیوز اظهار داشت: اروپایی ها بسیار اصرار به انجام تعهدات FATF توسط ایران دارند تا بتوانند راهکارشان برای انجام تعهدات در برجام را انجام دهند، اما نگاهی به جزییات بسته حمایتی اروپا نشان می دهد که راهکار آنان تهاتر کالایی است و نه مالی، که ریسک پولشویی بر آن موثر است، همچنین اگر مکانیزم مالی باشد منبع پول، پول نفت است و موضوع مجرمانه و پولشویی در میان نیست، از طرفی دیگر محل مصرف خرید کالاهای مشخص از داخل اروپا برای مصارف مشخص است.

تصور اینکه در بعد فنی بازگشت اقدامات متقابل علیه ایران اثری بر نوع تعاملات ایران و اروپا نمی گذارد و اصرار اروپایی ها مبنی بر اینکه در صورت اعمال اقدامات متقابل FATF قادر به تعاملات با ایران نیستند، محل سؤال جدی است.

وی در پاسخ این سوال که برخی مشکلات بسته شدن حساب دانشجویان در چین را به اقدامات متقابل FATF ربط می دهند، این درست است؟ گفت: اگر ما در لیست سیاه هستیم، میان حساب دانشجویان و تجار چه تفاوتی وجود دارد؟ حتی چینی ها به طور رسمی اعلام کردند که مشکل پیش آمده به دلیل گشایش حساب دانشجویی و انجام کار تجاری با آن حساب بوده و موضوع مالیاتی است.

من فکر می کنم معاونت اقتصادی وزارت خارجه باید بیشتر در این موارد دقت کند، تعجیلی در حال رخ دادن است.

گره زدن مواردی که ابعاد فنی دیگری دارد به FATF قابل درک نیست.

وی همچنین درباره کنوانسیون CFT گفت: یکی از مهم ترین نگرانی هایی که به جز بند 6 یعنی تعریف گروه های تروریستی درباره CFT وجود دارد، در بند 12 و درباره گزارش دهی مالی گروه های تروریستی است که در این مورد باز FIU است که گزارش دهی می کند، برخی فکر می کنند زمانی که ما درباره پولشویی در ایران صحبت می کنیم، به موضوعات پول قاچاق، موسسات مالی غیرمجاز یا چیزهایی شبیه به اینهاست، اما واقعیت این است که با بازگشت تحریم ها، پول نفت ایران از جنس پولشویی است چون نمی توانیم منبع آن را اظهار کنیم، پول بانک مرکزی هم همین طور، اگر گزارش دهی FIU بخواهد مطابق آنچه برنامه اجرایی است، انجام شود ما مشکلات و ایرادات بسیاری پیدا می کنیم.

روش تحریم آمریکایی ها از روش قبلی بسیار هوشمندتر است، در دوران اوباما تحریم ها موضوعی بود اما تحریم های مدنظر ترامپ مصداقی است که این امر گزندگی و هوشمندی تحریم را بالاتر می برد، اوباما تنها بلوف تحریم هوشمند را می زد و اطلاعات لازم برای تحریم هوشمند را نداشت.

باید توجه داشت که آمریکا به سه روش می تواند به اطلاعات مربوط به ایران دسترسی پیدا کند، یکی از آنها شرکت های حسابرسی بین المللی اند که طبق توافقات وزارت اقتصاد دولت یازدهم در ایران مستقر شده اند، اطلاعات شرکت های ما را به دست آورده اند.

موضوع دوم سوییفت است که به آنها کمک می کند تا ریزتراکنش های ارزی ایران را به دست آورند، وزارت خزانه داری به این دلیل ارزشمند و کارکرد اطلاعاتی آن در مقابل تحریم سوییفت مقاومت کرده و برای منصرف کردن ترامپ تلاش می کنند.

آنها تکمیل اطلاعات خود را تنها نیازمند دانش درباره تراکنش های ریالی در داخل ایران می دانند که این را هیچ چیزی جز گزارش دهی مستقل FIU نمی تواند تامین کند.

وی افزود: تاکید می کنم اگر برنامه اجرایی FATF چنان که برنامه ای که از ایران خواسته است، اجرا شود اثرات منفی ای دارد، ما حدود 75 درصد انتقالات مالی مان از طریق صرافی ها انجام می شد، در واقع این انتقالات مالی ناشناس میان کشورهاست که به صرافی ها کارکرد می دهد، حالا بماند که در ایام دلار 4200 تومانی چه فشار و شکستگی ای در این سیستم ایجاد شد اما اگر گزارش FIU انجام شود می تواند عملکرد صرافی ها را تغییر داده و کند کرده و اثر منفی بر نرخ ارز دارد.

مردم تصور می کنند که اگر تعهدات FATF کامل انجام شود منجر به خروج نام ایران از لیست سیاه می شود اما این صحت ندارد، من دیدم برخی رسانه ها درباره کشورهای دیگر نوشته و شرایط ایران را مقایسه کرده اند اما اینها هیچ یک شرایط کنونی ما را نداشتند، در تاریخ تاکنون هیچ کشوری از لیست سیاه بیرون نیامده چون تنها ایران و کره شمالی از 2011 در لیست سیاه بودند.

اما خروج از لیست سیاه یا ادامه شرایط کنونی نیاز به اجماع در FATF دارد و در جایی گفته نشده که اگر تمامی تعهدات را اجرایی کنیم اتوماتیک از بیانیه خارج می شویم.

در بیانیه بوسان نوشته که بعد از انجام تعهدات اجرایی باید مجمع عمومی تصمیم گیری کند، خب این تصمیم می تواند نگه داشتن ایران در لیست، انجام تعهدات بیشتر توسط ایران و.

باشد، تصمیم گیری درباره خروج ایران از بیانیه نیازمند اجماع است و یک مخالفت موثر می تواند مانع این امر شود.


کلید واژه ها: اصلاح طلبان - اصلاح - میلیارد - اجتماعی - مشکلات - مردم - دلار - روزنامه کیهان - برنامه - امید - حکیمی - جامعه - کیهان - چک برگشتی - وعده - مجلس - جدید - کشور - قیمت ارز - شهرداری - اصلاحات - روزنامه - اقتصادی - سرمایه - یارانه - رسانه - جهانی - تحریم - امروز - بانکی

آخرین اخبار سرویس:
مرتضی الویری برای دومین سال متوالی رییس شورای عالی استان ها شد

دیدار مدیرکل صداوسیمای مرکز کیش با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد

نتایج رایزنی های صلح یمن فردا تحویل شورای امنیت می شود

نمایشگاه صنایع دستی بانوان در قزوین

بهره بیگانگان از فکر و اندیشه نخبگان ایرانی بیشتر از کشور است

چرا «1904» سقوط نکرد؟

بختیار: برای بازنشستگانی که جایگزینی ندارند سازوکار ویژه ای در قانون دیده شود

خرید کالای ایرانی بهترین اقدام مردم در تحقق اقتصاد مقاومتی است

در ترویج فرهنگ امر به معروف موفقیت لازم به دست نیامده است

افتتاح یازدهمین نمایشگاه محصولات غذایی ارگانیک

برگزاری کارگاه نسخ خطی ایرانی در دانشگاه لایدن هلند

استخدام مشاور تحصیلی و برنامه ریزی خانم و آقا در تهران

در امریکا، روسیه و چین تهدیدی برای بشریت خوانده شد

400 جلد کتاب به کتابخانه گل محمدی باقرشهر اهدا شد

مهارت برقراری ارتباط نقش موثری در دعوت به نماز دارد

سفر مشاور وزارت اقتصادی در امور ایثارگران به زنجان

برگزاری کارگاه نسخ خطی ایرانی در دانشگاه لایدن هلند

منبع روایت های گمراه کننده نباشید

استخدام سالن دار حرفه ای،نیروی خدماتی آقا در رستوران معتبر-یزد

چند پیشنهاد برای بیمه تکمیلی فرهنگیان

استخدام نیروی خدماتی جهت آکادمی تخصصی زبان کودکان

منبع روایت های گمراه کننده نباشید

چراغ های قرمز در روابط با همسر

قولهایی که همسران باید به هم بدهند

ارائه بیش از 450 مقاله در دوازدهمین کنگره پیشگامان پیشرفت

پرلود 5 ویتولد لوتسلاوسکی ؛ رافائل سور و پل مونتاگ

احتمالات افزایش حقوق کارگران از زبان رییس مرکز پژوهش های مجلس

بودجه 98 در دقیقه 90 تغییر کرد؟

دلیل غیبت رضا رشیدپور در آخر برنامه امروزِ «حالا خورشید»

ژوله: با ضجه های زیبا بروفه کاسبی کردند

دلایل شکست 3 سناریوی آمریکا علیه ایران بررسی شد

محمدی در گفت وگو با فارس: فشارها برای انصراف از استیضاح وزرا پذیرفتنی نیست

علیرضا بیگی در گفت وگو با فارس: دولت با توجیه برداشت از صندوق توسعه ملی، بودجه دفاعی را در سال 98 کاهش داده است

استاندار کرمانشاه جمعه با مردم سرپل ذهاب دیدار می کند

200 معلم و دانش آموز برتر قرآنی و هنری در تکاب تجلیل شدند

جزییات لایحه رفراندوم محلی

تاکید ایران و قزاقستان بر گسترش روابط همه جانبه

تشکیل کمیته «ضد تحریم» در حوزه فاوا

زندگی مجاهدانه رئوف

یازدهمین نمایشگاه محصولات غذایی ارگانیک افتتاح شد

افزایش حقوق کارگران در سال آینده چقدر است؟

الویری در ریاست شورای عالی استان ها ابقا شد

رفتن محسنی بندپی از تامین اجتماعی به صلاح نبود

خوزستان، مرکز تشیع در ایران است

آمریکا از راه های مختلف به دنبال جدا کردن ایران و عراق است/ مردم ایران و عراق یک ملت هستند

امروز مدعیان حقوق بشر ناقضان اصلی آن هستند/ مردم پاکستان آزادی مذهبی ندارند

از گوگل انکار، از کنگره آمریکا اصرار!

استخدام دفتر املاک امپریال

هیلی: بن سلمان مسئول قتل خاشقجی است

درمان سرطان با فناوری چاپ سه بعدی

استخدام مربی بدنسازی آقا در منطقه ازگل تهران

استخدام کارگر پنجره ساز آهنی ماهر و نیمه ماهر در تهران

استخدام نیروی خانم جهت کار در آشپزخانه

استخدام کارشناس فنی (برق ترجیحا گرایش الکترونیک) در تهران

علیرضابیگی: با استانی شدن انتخابات مجلس، احزاب باید مسئولیت افراد مورد حمایتشان را بپذیرند/ شورای نگهبان درباره این طرح اعلام نظر نکرده است

استخدام میاندوز کار و سردوز کار ماهر با تسویه نقدی در خراسان رضوی

کندی اروپا در اقدامات عملی قابل قبول نیست

استخدام مدرس جهت تدریس بزرگسالان و امور اداری در تهران

زیرساخت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی نیاز به ارتقا دارد

طرح زمستانه پلیس گیلان آغاز شد

72 دانشگاه ایرانی که کردستان عراق مدارکشان را معتبر می داند

انقلاب پابرجا خواهد ماند/ راه حل برون رفت از مشکلات شناخت افراد انقلابی و غیرانقلابی درون نظام است

مهلت ارسال آثار به جشنواره تولید محتوای مجازی نماز تمدید شد

دو برابر شدن تسهیلات اشتغال مددجویان کمیته امداد

سیدضیاء هاشمی دبیر شورای عالی تهیه کنندگان شد

5 ابزار آنلاین برای برنامه ریزی یک سفر راحت

یک منتقد ادبی: جایزه شاملو یک امیدواری برای شعر نو ایران است

نامه بسیج دانشجویی 76 پردیس دانشگاه فرهنگیان آقای وزیر با مسببان تضعیف جایگاه معلمی برخورد کنید

فعال دانشجویی: دانشگاه شیراز لیست ممنوعه سخنرانی دارد

معارفه مدیرکل راه و شهرسازی گیلان در سکوت خبری!

معرفی مدیرکل جدید صدا و سیمای استان سمنان

خاطره مصلحی از دیدار با ولیعهد سعودی

چرا جنگ میان ایران و اسراییل فعلا بعید است؟

رییسی خوشحال از رییس جمهور نشدن؟!

انتقاد از طرح مجلس درباره پیام رسان های داخلی

کاندیدای دو قوه

شوقی برای زیارت

برگزاری کارگاه نسخ خطی ایرانی در دانشگاه لایدن هلند

نامگذاری یک زائرسرای راهیان نور به نام شهید «محمد بلباسی»

ابریشم چین در موزه جاده ابریشم یافت می شود؟

استخدام حسابدار مسلط به برنامه هلو در محدوده شهران تهران

تجار 54 کشور به شهرآفتاب آمدند + تصاویر

شأن گردشگر ایرانی حفظ نشود، سفر به گرجستان متوقف خواهد شد

استخدام راننده پاره وقت و تمام وقت جهت آژانس رسالت

اهواز با تشیع آغاز و با تشیع نیز پایان می یابد / اهوازی ها شیعه علوی هستند

استخدام تعدادی فروشنده خانم در فروشگاه پوشیران

برگزاری آیین اعطای جهیزیه به زوج های جوان استان تهران

تصاویر/ نشست طلاب و فضلای آذربایجان غربی در قم

دومین کانادایی در چین ناپدید شد

استخدام آمفی کافی

استخدام چرخکار و زیگزاک دوز خانم در تهران

دعوت به همکاری تعدادی خودروی مدل بالا در آژانس

استخدام دو نفر کارگر کارواش با جای خواب در تهران

استخدام برشکار و وردست برشکار در محدوده شهریار

استخدام 3 ردیف شغلی در گروه مبلمان ماژور

استانداران تهران، البرز و سمنان در جلسه امروز هیئت دولت مشخص شدند/ بندپی استاندار جدید تهران شد

استخدام روانپزشک جهت کلینیک در اشرفی اصفهانیِ تهران

استخدام ارزانسرای عطا

استخدام خیاط زنانه دوز ماهر در محدوده نارمک تهران

استخدام رنگ کار چوب در زنجان

جزییات5خبر ویژه امروز شنبه 28 مهرماه 1397

جزییات5خبر ویژه امروز شنبه 28 مهرماه 1397