مطالب مرتبط:
جهانگیری: سران قوا درباره لوایح چهارگانه FATF هماهنگ هستند / بیاییم بخاطر ایران همه با هم باشیم / لازمه هماهنگی برای غلبه بر مشکلات، شکل گیری «گفتگوی ملی» است
بیاییم بخاطر ایران همه با هم باشیم/ سران قوا درباره لوایح چهارگانه FATF هماهنگ هستند/ اگر می خواهیم موفق باشیم باید مطابق انتظارات مردم عمل کنیم/ اشتباه است فکر کنیم دولت به تنهایی می تواند شرایط موجود را مدیریت کند
جهانگیری: سران قوا درباره لوایح چهارگانه FATF هماهنگ هستند
جهانگیری: سران قوا درباره لوایح چهارگانه FATF هماهنگ هستند
ارسال احتمالی لوایح چهارگانه به شورای هماهنگی قوا / بالا بودن احتمال تایید لوایح
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 27 مهر 1397 ساعت 13:122018-10-19سياسي

جهانگیری: سران قوا درباره لوایح چهارگانه FATF هماهنگ هستند / بیاییم بخاطر ایران همه با هم باشیم / لازمه هماهنگی برای غلبه بر مشکلات، شکل گیری «گفتگوی ملی» است


به گزارش سایت قطره و به نقل ازاصلاحات نیوز، معاون اول رییس جمهور با تاکید بر هماهنگی و همکاری قوای سه گانه برای حل مسائل کشور در شرایط پیچیده و حساس امروز، گفت: - جهانگیری: سران قوا درباره لوایح چهارگانه FATF هماهنگ هستند / بیاییم بخاطر ایران همه با هم باشیم / لازمه هماهنگی برای غلبه بر مشکلات، شکل گیری گفتگوی ملی است" به گزارش سایت قطره و به نقل ازاصلاحات نیوز، معاون اول رییس جمهور با تاکید بر هماهنگی و همکاری قوای سه گانه برای حل مسائل کشور در شرایط پیچیده و حساس امروز، گفت: با تدبیر مقام معظم رهبری، جلسات هماهنگی قوای سه گانه شکل گرفت و در این جلسات سران قوا و اعضای جلسات در موضوعات روز به تفاهم های خوبی دست می یابند که یکی از مهمترین آن ها لوایح چهارگانه FATF است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازاصلاحات نیوز، معاون اول رییس جمهور با تاکید بر هماهنگی و همکاری قوای سه گانه برای حل مسائل کشور در شرایط پیچیده و حساس امروز، گفت: با تدبیر مقام معظم رهبری، جلسات هماهنگی قوای سه گانه شکل گرفت و در این جلسات سران قوا و اعضای جلسات در موضوعات روز به تفاهم های خوبی دست می یابند که یکی از مهمترین آن ها لوایح چهارگانه FATF است.

اسحاق جهانگیری عصر پنجشنبه در نشست مجمع نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه شرایط امروز کشور شرایطی پیچیده، چند وجهی و خطیر است اظهار داشت: داشتن درک درستی از شرایط امروز کشور برای اتخاذ راهکارهای مناسب بسیار می تواند کارساز باشد.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه نمی توان تنها از منظر اقتصادی، سیاسی و یا فرهنگی مسائل پیچیده کشور را حل و فصل کرد به اهمیت موضوع آینده کشور اشاره کرد و گفت: آینده ایران و اتفاقات پیش رو ارتباط وثیقی با نقش آفرینی کسانی دارد که رفتار و عملکردشان بر وضعیت کشور اثرگذار است.

جهانگیری نقش حاکمیت، نهادهای مدنی و احزاب، نخبگان و همه بازیگران موثر در عرصه سیاسی را در رقم زدن آینده ای روشن برای کشور پراهمیت خواند و با اشاره به ظرفیت های مادی و معنوی کشور، اظهار داشت: با توجه به تجربه جمهوری اسلامی ایران در دوران مختلف نظیر جنگ و تحریم و آشنایی با راهکارهای مقابله با این شرایط، می توانیم با مدیریتی مطلوب و همراهی همه مسئولان و مردم، این شرایط را نیز پشت سر بگذاریم.

معاون اول رییس جمهور با بیان این که عبور از شرایط امروز نیازمند استفاده از آرای همه صاحب نظران و نخبگان کشور است، تصریح کرد: دولت در این خصوص نهایت مساعی خود را برای استفاده از دانش و تجربه اساتید در حوزه های مختلف نظیر اقتصاد بکار بسته است.

جهانگیری با اشاره به شور و نشاط مردم در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته تصریح کرد: امید، تحرک و نشاط سیاسی لازمه حرکت کشور در مسیر توسعه است و جامعه ایران با وجود همه محدودیت ها جامعه ای نیست که بتوان امید و نشاط سیاسی را از آن گرفت و اگر امروز تا حدی دچار آسیب شده می توان آن را بازسازی کرد.

وی با اشاره به شرایط خطیر کنونی تصریح کرد: وضعیت موجود صرفاً محصول عوامل اقتصادی نیست.

چون اگر محصول عوامل اقتصادی بود، می شد به اعتبار بعضی سیاست های شناخته شده اقتصادی و پولی شرایط را بهبود بخشید.

همینطور وضعیت موجود تنها محصول عوامل سیاسی هم نیست.

چون جامعه در کمتر از یکسال گذشته امید و تحرک و مشارکت سیاسی خود را به خوبی نشان داده است.

معاون اول رییس جمهور همچنین با تأکید بر این که مسایل و حوادث بین المللی و منطقه ای نیز نمی تواند تنها عامل ایجاد شرایط امروز کشور باشد، خاطر نشان کرد: در چهل سال گذشته ایران دارای موقعیت ویژه ای بوده و حتی در دورانی جنگ که یکی از بزرگترین ارتش های منطقه در مقابل ما بود و توان و پول کشورهای عربی و حتی قدرت های جهانی پشت آن قرار داشت، توانستیم از این بحران با سربلندی خارج شویم.

وی با اشاره به اتفاقات منطقه نظیر بحران های سوریه، عراق و یمن و دیگر مسایل بین المللی افزود: شاید برای نخستین بار است که دنیا شاهد رفتار رییس جمهوری مانند رییس جمهور آمریکا است که به هیچ اصول، قانون و اخلاقی پایبند نیست و از توافقات متعدد بین المللی خارج می شود؛ اما نمی توان گفت که وضعیت امروز کشور محصول فشارها و اتفاقات منطقه ای و بین المللی است.

معاون اول رییس جمهور در ادامه با بیان این که وضعیت کشور نتیجه تداخل و درهم تنیدگی عوامل و مولفه های مختلف است، خاطرنشان کرد: هم مسایل سیاسی و اقتصادی کشور و هم مسایل بین المللی و منطقه ای به نوعی در هم آمیخته شده و شرایط امروز را برای کشور رقم زده است.

وی تأکید کرد: مهمترین ویژگی شرایط امروز کشور کاهش سرمایه اجتماعی و امید به آینده است.

بارها گفته ام و تکرار می کنم مسأله اصلی امروز کشور فرسایش سرمایه های اجتماعی است که می تواند از نابودی سرمایه های مادی خسارت بار تر و زیان آور تر باشد.

جهانگیری با بیان این که بهترین سیاست ها و برنامه ها در زمانی که سرمایه اجتماعی به تحلیل رفته است موفقیت آمیز نخواهد بود، گفت: اگر می خواهیم گام های ما در مسیر توسعه و حل مشکلات توأم با موفقیت باشد باید مطابق انتظارات مردم و در جهت خواست و مسیر آنها حرکت کنیم.

معاون اول رییس جمهور به آثار اقتصادی ناشی از امید و نشاط مردم در شروع کار دولت تدبیر و امید اشاره و خاطرنشان کرد: هنوز دولت یازدهم کار خود را شروع نکرده بود که آرامش به اقتصاد کشور بازگشت این امر نشان می دهد که بیش از سیاست های اقتصادی، امید و سرمایه اجتماعی است که می تواند محرک و راهگشا باشد.

این یک واقعیت است که وقتی اعتماد اجتماعی ضعیف می شود حرف بالاترین مقامات رسمی کشور از یک شایعه در فضای مجازی اثرگذاریش کمتر می شود.

وی با اشاره به رفتار مردم در خرید و احتکار کالاها در ماه های گذشته، این رفتار را نتیجه کاهش اعتماد و امید مردم به آینده دانست و گفت: در این فضا قدرت برنامه ریزی و تصمیم گیری کاهش می یابد و این همان برنامه ای است که دشمنان دنبال می کنند.

در مقابل ما باید برای ترمیم اعتماد سیاسی و اجتماعی و ترسیم روند مثبت از آینده کشور گام برداریم.

معاون اول رییس جمهور در تحلیل وضعیت موجود سه ضرورت که باید جامعه آن را باور کند را یادآور شد و افزود: کارآمدی نهادهای رسمی و جریانات سیاسی کشور و نهادهای مدنی یکی از موضوعاتی است که مردم باید آن را قبول داشته باشند و بپذیرند که نهادهای رسمی، دولت و جریانات سیاسی مختلف از کارآمدی لازم برای مقابله با مشکلات برخوردار هستند.

جهانگیری ادامه داد: مردم باید باور کنند که دولت و حاکمیت از اراده و قدرت کافی برای غلبه بر مشکلات و تنگناهای کشور برخوردار است.

خوشبختانه کشور ما ظرفیت های بسیاری برای عبور از بحران ها دارد.

سوم این که مردم حس کنند که افق آینده کشور تیره و تار نیست چرا که دشمنان سعی می کنند که آینده ای نامطمئن برای مردم ایران ترسیم کنند.

وی با تبیین جنگ روانی دشمن در القا ناکارآمدی، ناامیدی و عدم توانمندی به اقشار مختلف به ویژه نخبگان و جوانان گفت: آنها به خیال خام خود این گونه تبلیغ می کردند که پس از اعلام خروج آمریکا از برجام ظرف چند ماه ایران به فروپاشی خواهد رسید؛ اما این برنامه آنها با ناکامی مواجه شد این در شرایطی است که هنوز ما از بخش کوچکی از توان و امکانات کشور برای مقابله با توطئه های دشمن استفاده کرده ایم.

معاون اول رییس جمهور با درخواست از همه نهادها و شخصیت ها برای همراهی و هماهنگی در مسیر مقابله با ترفندهای دشمنان گفت: اگر همه به صحنه بیایند می توان سرمایه اجتماعی را بازسازی کرد و سیاست های اقتصادی مناسبی برای حل مشکلات تدوین نمود.

این اشتباه است که فکر کنیم دولت به تنهایی قادر است شرایط موجود را مدیریت کند.

جهانگیری لازمه هماهنگی برای غلبه بر مشکلات را شکل گیری گفتگوی ملی دانست و گفت: این گفتگو باید با هدف دستیابی به درک مشترک برای شناخت مشکلات و رسیدن به راهکارهای یکسان باشد.

بنابراین باید از همه ظرفیت های مغفول و چهره های خدوم و سرمایه های نمادین که از تجربه و اطلاعات خوبی برخوردارند استفاده شود.

وی نقش نهادهای واسط و میانجیگر برای وصل حلقه های پاره شده که گاهی خانه نشین شده و یا خانه نشین شان کرده اند را پراهمیت خواند و گفت: نهادهای مدنی، شخصیت ها و سرمایه های نمادین حلقه هایی هستند که می توانند به ما در تقویت سرمایه اجتماعی و شکل گیری گفتگوی ملی کمک کنند.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به دستاوردهای مختلف جلسات هماهنگی قوای سه گانه گفت: یکی از این دستاوردها لایحه مبارزه با پولشویی بود.

ایران حتماً باید برای مبارزه با پولشویی اقدام نماید زیرا کارهای نامشروعی مثل قاچاق می تواند با این پول ها انجام شود که به اقتصاد کشور آسیب بزند.

این اتفاقی ناخوشایند است که گاهی در این کشور بعضا صدها میلیارد تومان پول جابجا می شود و ما کمترین اشرافی بر این مسأله نداریم.

وی همچنین با اشاره به قانون مقابله با تأمین مالی تروریسم افزود: ایران یکی از کشورهایی است که بیشترین آسیب را از تروریسم متحمل شده و اگر ما این قانون را تصویب نکنیم ممکن است تأمین مالی برخی گروه های تروریستی نظیر داعش از طریق منابع مالی کشور انجام شود.

جهانگیری افزود: لوایح چهارگانه FATF دو بار در شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه گانه به تصویب رسید چرا که از ضرورت های اصلی کشور است و خوشبختانه هماهنگی قابل قبولی در این مقوله وجود داشته است.

جهاانگیری در پایان با اشاره به این جمله مقام معظم رهبری که خطاب به همه ایرانی ها برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 فرمودند؛ بخاطر ایران در انتخابات شرکت کنید ولو این که نظام جمهوری اسلامی ایران را قبول ندارید گفت: این جمله شاهکار مقام معظم رهبری است و ما خیلی از این فراز استفاده نکرده ایم.

خوب است که امروز و در این مقطع حساس به همه ایرانیان بگوییم که اگر ما را قبول ندارید به خاطر ایران بیاییم همه با هم باشیم و به کمک بیایید تا بتوانیم این شرایط دشوار را پشت سر بگذاریم.

معاون اول رییس جمهور بار دیگر تصریح کرد: این شرایط سخت می تواند چند ماهه تمام شود و فشار از دوش ملت ایران برداشته شود به شرط این که همه با هم باشیم و هر کس نقش خود را برای پیشرفت و توسعه ایران به خوبی ایفا کند.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: معاون اول رییس جمهور - رییس جمهور - شرایط - کشور - جهانگیری - سران قوا - امروز - معاون - اصلاحات - ایران - نمایندگان ادوار مجلس - سران - آینده - گزارش - اسحاق جهانگیری - جمهوری اسلامی - نخبگان - اسلامی - گفتگوی - سیاسی - اهمیت - بازیگران - مسئولان - فرهنگی - جمهوری - رفتار - اسحاق - تحریم - شورای - دولت

آخرین اخبار سرویس:
حکم 14 پرونده حقوق های نجومی صادر شد

عضو شورای شهر تهران: شهرداری یا لایحه نمی آورد یا اینکه مصوبات را اجرایی نمی کند

تشییع پیکر پاک شهید محسن مشرقی فردا در قاین

انتصاب عاون سیاسی، امنیتی استاندار مرکزی

استخدام مسئول دفتر،منشی در یک شرکت معتبر در تهران

ضرورت انتقال مراکز نظامیان بیگانه به خارج از مناطق مسکونی کابل

پیام تسلیت ریاست صدا و سیما به مناسبت درگذشت محب اهری

پلیس در کنار نیروهای مسلح تا به امروز توطئه های دشمن را خنثی کرده است

لزوم ساماندهی نحوه تفکیک و جمع آوری پسماند شهر تهران

برنامه وزارت علوم برای پیشگیری از طلاق و مفاسد اخلاقی در دانشگاه ها

توزیع 300 هزار لیتر آب بین عشایر کرمانشاه

اصولگرایان و اصلاح طلبان فاسد را بگیرند و محاکمه کنند/ «فساد» پاشنه آشیل هر حکومتی است

پس لرزه های یک مصاحبه

مذاکرات ساخت مترو پردیس به مراحل نهایی رسیده است

پول کم نداریم/ می توان با منابع موجود بیشترین رضایت عمومی را ایجاد کرد

چرا رییس شورای شهر یزد به شلاق و جریمه نقدی محکوم شد؟

وقف 2.5 میلیارد ریالی در جغتای ثبت شد

فرمانده نیروی انتظامی: جزیره کیش نباید به حیاط خلوت هنجارشکنان تبدیل شود

نیم درصد سهم کتابخانه های عمومی پرداخت شود

فارس گزارش می دهد انتخاب پرحاشیه در شرکت بازآفرینی شهری

انتشار لیست اموال و دارایی های نماینده مردم بافق و مهریز در مجلس

مشاجره لفظی اعضای شورا با معاون شهردار تهران

عزت و استقلال ایران اسلامی را مدیون خون پاک شهدا هستیم

باغچه های اشتراکی به کمک افزایش فضای سبز تهران می آید

مبارزه با فساد تنها وظیفه دولت نیست و روحانیت، طلاب و مبلغان هم در این زمینه مسئول هستند

تشکیل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید در 3 استان کشور

تشییع وخاکسپاری سرباز مرزدار دهاقانی

شانه خالی کردن اصلی ترین عامل پیروزی روحانی در انتخابات از زیر بار مشکلات دولت!

وضعیت پرونده های وزیر دولت نهم، حقوق های نجومی، میثم رضایی و واردات خودروهای خارجی

استانی شدن انتخابات مجلس یک اتفاق خوب است

خبری از حال و روز مردم دارند؟

چهار سال زندگی و یک دنیا خاطره از شهید «علی قاسمی» در نیمه پنهان ماه

مدارس اسلامی حوزه هنر در شیراز تأسیس شوند/ تأکید بر مردمی سازی امر تبلیغ

عکس زیبای ناسا از دماوند

اجرای 20 ویژه برنامه دهه فجر در کانون های مساجد ایلام

بنیاد مستضعفان با اشیای 3000 ساله چه کرده؟ + تصاویر

کمیسیون پزشکی بنیاد شهید در 3 استان کشور

واکنش رییس صداوسیما به بازداشت «مرضیه هاشمی»

واکنش بهنوش بختیاری به خبر درگذشت حسین محب اهری+عکس

اهل بیت(ع) میزان سنجش اعمال در روز قیامت هستند

هر کسی خود را با تحولات عظیم معنوی همراه نکند زیان دیده است

انتقاد چند باره آیت الله العظمی نوری همدانی از بی توجهی بانک ها نسبت به هشدار مراجع در خصوص اخذ دیرکرد

مجموعه کتاب های «پهلوی بدون روتوش» رونمایی شد

فلاحت پیشه: نداشتن رایزن اقتصادی در سوریه جای گریه دارد

طراحی و راه اندازی ربات پاسخگو در پیام رسان بله

رد ادعای دولت انگلیس در مورد نازنین زاغری

رهبری امام خمینی(ره) یک رهبری الهی، دینی و مکتبی بود

واکنش به ادعاهای زاکانی در مناظره با تاجزاده

روحانیون نارنجی پوش «پاکبان شهری» شدند+ عکس

تأکید آیت الله سعیدی بر تحقق مطالبات رهبری در دیدار با مردم قم

جنجال آفرینی حقوق های بالای رییس و معاونان بنیاد مستضعفان

سن استخدام افزایش می یابد؟

مقام نخست از بین بردن خاک به ایران رسید

طرح زوج و فرد باید در زمان های اضطرار اجرا شود

طرح زوج و فرد دائمی کارایی ندارد

محل و زمان تشییع «حسین محب اهری» اعلام شد

پلمب قصر آیینه یزد توسط بنیاد مستضعفان! + تصاویر

دیدار سرلشکر باقری با علی اف در باکو

آیت الله جعفر سبحانی: روزی منبرهای اثرگذار شراب خوار و رباخوار را ترک می داد

استخدام فروشنده آقا جهت فروشگاه کیف و کفش در تهران

استخدام منشی جهت یک مطب در محدوده سید خندان تهران

استخدام کلینیک پوست و لاغری رز

سلسله مطالب فارس در باب «ولایت فقیه»/5 «ولایت فقیه» و تأثیر حکومت بر سایر ملل در عصر کنونی

قربانی در گفت وگو با فارس: بزرگترین متضرر استانی شدن انتخابات مجلس؛ شهرهای کوچک و اعتبارات آنهاست

حجت الاسلام علی اکبری:حضور روحانیون در مدارس کمرنگ شده است

عزت و استقلال ایران اسلامی را مدیون خون پاک شهدا هستیم

باغچه های اشتراکی به کمک افزایش فضای سبز تهران می آید

واکنش فرمانده سپاه به اظهارات نتانیاهو/ بترسید از روزی که موشک های ایران در اسراییل فرود بیاید

گردهمایی روحانیون در شاهرود

دوره داوری درجه 2 و 3 جودوی نیروهای انتظامی کشور

پروژه های بزرگ مسکن مهر پردیس در دهه فجر امسال افتتاح می شود

دیدار رییس و مدیران پژوهشکده بین المللی عروهالوثقی با آیت الله صافی گلپایگانی

لزوم طراحی سامانه واحد ارزیابی خطرات، حوادث و بلایا

انتقاد از نگاه سیاسی- امنیتی به موضوعات زنان و کودکان در کشور

سلیمانی در گفت وگو با فارس فساد مالی و هزینه های میلیاردی انتخابات نامزدها از مضرات استانی شدن انتخابات است

پروژه های بزرگ مسکن مهر پردیس در دهه فجر امسال افتتاح می شود

واکنش عباس عبدی به اظهارات آیت الله موسوی خویینی: او در نقل قول ها دقیق است

پروژه های بزرگ مسکن مهر پردیس در دهه فجر امسال افتتاح می شود

اثرات تغییرات اقلیمی در خوزستان ملی است

تجهیز کتابخانه مرکزی مشهد آغاز شد

مکان فعلی بازار پرنده فروشان سلامت مردم را به خطر می اندازد ضرورت انتقال بازار پرنده فروشان در سریع ترین زمان

انقلاب اسلامی ستمگری خوانین را برچید

وداع با استاد حسین محب اهری

استخدام مشاور حقوقی خانم در موسسه حقوقی بین المللی ارشد

هنر؛ مهمترین ابزار انتقال مفاهیم دینی

ساماندهی اتحادیه مؤسسات قرآنی در مجلس شورای اسلامی

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی عنوان کرد:
 مذاکره با هیات ترکیه ای با هدف توسعه روادید

وزیر خارجه فرانسه در حرم حضرت علی(ع)

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه: در بسیاری زمینه ها سرآمد دنیا هستیم/ چشم و گوشمان باید به فرمان ولی امر مسلمین باشد

فلاحت پیشه:درباره CFT و پالرمو نه منع حاکمیتی داریم نه دوپهلوگویی

واکنش روحانی به قرار نگرفتن ماهواره پیام در جایگاه خود

ازدواج همسر شهید حججی سوژه مجازی بی اخلاق ها

نمونه سوالات آیین نامه رانندگی پایه سوم در گواهیار

پوستر شناسنامه یک تئاتر است

حمایت مدیر عامل خانه سینما از تصمیم جدید رییس سازمان سینمایی

تشییع پیکر شهدای سانحه بویینگ 707 ارتش

ساخت گوشی هوشمند مجهز به بلاک چین

پیشرفت 90 درصدی فاز نخست باغ موزه دفاع مقدس استان قم/حجت الاسلام فلاحی نماینده آستان در ستاد موزه شد

نایب قهرمانی مصدق پور در مسابقات شطرنج دهلی/ قائم مقامی هشتم شد

جاذبه های موزه دفاع مقدس باید به آرمان های انقلاب ختم شود

جهانگیری: سران قوا درباره لوایح چهارگانه FATF هماهنگ هستند / بیاییم بخاطر ایران همه با هم باشیم / لازمه هماهنگی برای غلبه بر مشکلات، شکل گیری «گفتگوی ملی» است

جهانگیری: سران قوا درباره لوایح چهارگانه FATF هماهنگ هستند / بیاییم بخاطر ایران همه با هم باشیم / لازمه هماهنگی برای غلبه بر مشکلات، شکل گیری «گفتگوی ملی» است